ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky OnePlus Watch 2

Silné stránky
  • Slušná výdrž baterie
  • Odolnost dle standardu MIL-STD-810H
  • Prémiový design
  • Komfortní nošení
  • Rychlé nabíjení
  • Vysoká kvalita zpracování
  • Safírové sklíčko
  • Pokročilé běžecké metriky
Slabé stránky
  • Uživatelské prostředí v angličtině
  • Absence eSIM
  • Menší nedostatky chodu systému
  • Horší podpora sportovních aplikací třetích stran

Chytré hodinky OnePlus Watch 2 mě hned na první pohled oslovily svým elegantním vzhledem a vysokou kvalitou zpracování. Jejich AMOLED displej nabízí syté barvy a je dobře čitelný na přímém slunci. Hodinky v sobě ukrývají dva samostatné procesory a dva operační systémy, díky čemuž nabízí ve světě Wear OS hodinek velmi slušnou výdrž.

Nejčastější dotazy a odpovědi

Jakou mají hodinky OnePlus Watch 2 výdrž na jedno nabití?

V případě běžného užívání jsem testováním dosáhl výdrže na jedno nabití 110 hodin (výrobce uvádí 100 hodin). V úsporném režimu se výdrž baterie vyšplhala na 10 dní (výrobce uvádí 12 dní). Více informací naleznete v příslušné kapitole recenze.

Dá se s hodinkami platit?

Ano, hodinky mají zabudovaný NFC čip, takže umožňují bezkontaktně platit prostřednictvím aplikace Google Pay. Před koupí hodinek se ujistěte, že vaše banka využívání této služby podporuje.

Jsou hodinky OnePlus Watch 2 kompatibilní s iPhonem?

Ne, chytré hodinky můžete spárovat jen s telefony s operačním systémem Android (verze 8.0 a vyšší). Se systémem iOS nebo Android Go hodinky kompatibilní nejsou.

Balení obsahuje kromě samotných chytrých hodinek magnetický napájecí adaptér a uživatelskou dokumentaci.

Technické parametry OnePlus Watch 2

Z hlediska technických parametrů mně oslovila v první řadě odolnost. Hodinky splňují normu IP68 a vojenský standard MIL-STD-810H. Hodinkám by tak neměl uškodit prach, voda, otřesy, extrémní teploty či dokonce kyselá atmosféra. Oslovila mně také výdrž na baterii a dvojice uvedených operačních systémů. Oběma těmto specifikacím se věnuji v příslušné kapitole.

ParametrHodnota
Typ řemínkuFluoroelastomer
OdolnostIP68, MIL-STD-810H
DisplejAMOLED 1,43“ 466 x 466 px
Výdrž na bateriiAž 12 dní
Způsob nabíjeníMagnetický adaptér
KonektivitaBluetooth, WiFi, NFC, GPS, Glonass, Galileo, Beidou, QZSS
ProcesorQualcomm Snapdragon W5, BES 2700
Operační paměť2 GB
Operační systémWear OS 4.0 a úsporný RTOS
Rozměry (bez řemínku)47 x 46,6 x 12,1 mm
Hmotnost (bez řemínku)49 g

Technické parametry nejsou jediné vlastnosti, které byste při koupi hodinek měli zohlednit. Pokud vás zajímá více informací o parametrech a funkcích těchto každodenních pomocníků, přečtěte si náš článek o tom, jak vybrat chytré hodinky, nebo nahlédněte do recenzí konkrétních modelů.

Design, kvalita zpracování a komfort nošení

Hned po rozbalení mi bylo jasné, že výrobce OnePlus přinesl na trh další lifestylové hodinky s elegantním designem a bez kontrastních barevných prvků. Na první pohled mi připomněly hodinky Huawei Watch 4 s černým pouzdrem a stejným rozmístěním tlačítek.

Do rukou jsem tedy dostal hodinky v černém ocelovém provedení – výrobce také nabízí světlejší barevnou kombinaci s označením Radiant Steel. Hodinky jsou vybaveny 22mm vroubkovaným elastomerovým řemínkem typu Quick Release. Řemínek je příjemný na dotek a ani při pevnějším utažení nebo během spánku není nepohodlný. Jedinou slabinou řemínku je fakt, že se do vroubků zachycují nečistoty. Avšak po rychlém opláchnutí hodinek vodou se nečistot jednoduše zbavíte, takže se nejedná o výraznou slabinu.

Hodinky jsou díky svému řemínku vhodné pro osoby s obvodem zápěstí od 14 do 21 cm.

Kde koupit OnePlus Watch 2
OnePlus Watch 2
Hodnocení
4.3/5
22mm řemínek je pohodlný
22mm řemínek je pohodlný

Pouzdro hodinek je téměř kulaté a na jeho pravé straně naleznete dvě tlačítka. V horní části naleznete korunku, kterou lze stisknout a otáčet. Její funkce jsou ale definovány pouze pro stisknutí, takže se nejedná o klasickou korunku jako u TicWatch Pro 5 GPS nebo Xiaomi Redmi Watch 4 (slouží pro navigaci v uživatelském prostředí). Spodní tlačítko má podlouhlý tvar a téměř vůbec z pouzdra nevystupuje, což hodinkám přidává na eleganci.

K rozmístění nebo designu tlačítek nemám žádné výhrady. Naopak oceňuji, že oblast na boku pouzdra, ve které se může při pohybu zápěstím tvořit kožní val, neobsahuje žádné ovládací prvky. Díky tomu mi během jakýchkoli pohybů zápěstím hodinky vůbec nepřekážely. Zároveň se mi nestalo, že bych korunku omylem stiskl, jak tomu bylo u TicWatch Pro 5 GPS.

Pouzdro je poměrně robustní a hodinky váží spolu s řemínkem 80 g, takže OnePlus Watch 2 určitě patří spíše mezi pánské hodinky.

Tvar hodinek hodnotím pozitivně
Tvar hodinek hodnotím pozitivně

Displej nabízí krásný obraz, ale s vodou si dobře nerozumí

AMOLED displej nabízí průměr 1,43“, rozlišení 466 x 466 px a je doplněn safírovým sklíčkem. Jedná se o parametry, kterou jsou mezi chytrými hodinkami poměrně rozšířené. Obraz hodinek je ostrý, barvy jsou syté a animace plynulé. Maximální jas dosahuje slušných 1000 nitů, což je stejná hodnota jako u TicWatch Pro 5 GPS a poloviční ve srovnání s hodinkami Samsung Galaxy Watch 6.

Přímé slunce čitelnosti nepřekáží
Přímé slunce čitelnosti nepřekáží

Sklíčko je mírně vypouklé a po stranách jsou jeho hrany zaoblené (2.5 D sklo). V případě bočního nárazu by tak nemělo dojít k jeho prasknutí nebo jinému poškození.

Zobrazovací schopnosti displeje, jeho odezva a celkové působení na mně zanechaly příjemný dojem. Jediné, čím bylo moje testování zkomplikované, byla tekoucí/kapající voda na displej. V případě, že je aktivní funkce Zvednutím probudit a na displej dopadne kapka vody, hodinky ji zaznamenají jako dotek. Takovým způsobem došlo k úpravě mých denních cílů během sprchování, aniž bych o tom v první chvíli věděl.

Během plaveckých a jiných vodních aktivit hodinky automaticky deaktivují dotykové ovládání, takže se nestane, že by vám například voda přerušila monitorování aktivity. Dotykové ovládání deaktivujete také manuálně v rychlém menu. V případě, že jste zvyklí sprchovat se s hodinkami, tuto možnost vám vřele doporučuji.

Hybridní operační systém a dva procesory

Po testování více hodinek s operačním systémem Wear OS (Xiaomi Watch 2 Pro, Suunto 7 Titanium nebo TicWatch Pro 5) mohu s jistotou říct, že jejich společnou slabinou je většinou krátká výdrž baterie. Někteří výrobci jsou ale natolik inovativní, že dokážou eliminovat i tuto slabinu. Patří mezi ně například Mobvoi s hodinkami TicWatch – hodinky nabízejí atraktivní AMOLED displej a úsporný FSTN displej pro Always-on funkci.

Mezi nápadité výrobce se ale zapsal také výrobce OnePlus, protože jsou hodinky Watch 2 vybaveny dvěma samostatnými procesory se dvěma operačními systémy. Jaké výhody přináší hodinkám toto řešení?

Systém Wear OS má typický vzhled
Systém Wear OS má typický vzhled

Operační systém Wear OS dává hodinkám především inteligentní funkce (mapy, navigace, platby, hudba). Wear OS pohání procesor Snapdragon W5, který je mezi hodinkami velmi rozšířen.

Kde koupit OnePlus Watch 2
OnePlus Watch 2
Hodnocení
4.3/5

Druhý operační systém s názvem RTOS (Real time operating system) běží na procesoru s označením BES 2700. Tento systém je zase zodpovědný za funkce na pozadí, jako například monitorování tepové frekvence, získávání notifikace apod.

Toto řešení mě velmi překvapilo a byl jsem zvědavý, jak se promítne na výdrži baterie. K mému příjemnému překvapení nabízejí hodinky velmi slušnou výdrž, kterou si popíšeme hned v další kapitole.

Hybridní systém hodinek není dokonalý a v některých situacích jsem narazil na jeho slabiny. Pokud jsem po uplynutí nastavené doby časovače vybral možnost opakovat, hodinky zobrazily místo nového odečtení černou obrazovku. Totéž se stalo i po otevření některých upozornění.

Výdrž baterie – jedna z nejlepších ve světě Wear OS

Výrobce na stránkách OnePlus Watch 2 uvádí hned několik hodnot výdrže baterie, a to v různých podmínkách. Podmínky jsou detailně popsány, takže je poměrně jednoduché hodnoty ověřit. Výrobcem uvedené hodnoty jsou:

  • smart mode: 100 hod,
  • velká zátěž: 48 hod,
  • úsporný režim: 12 dní,

Výdrž baterie v režimu Smart Mode

Režim Smart Mode hodinky nelimituje a je určen pro běžné používání. Během tohoto testu jsem neměl aktivní Always-on displej, hodinky monitorovaly můj spánek, denně jsem absolvoval 30minutový běh a pravidelně jsem si na hodinkách prohlížel notifikace – zkrátka jsem se snažil simulovat podmínky uvedené na stránkách výrobce. V těchto podmínkách vydržely hodinky na jedno nabití přibližně 108 hodin, což je 4,5 dne.

Výdrž baterie při velké zátěži

Velká zátěž je spojena například s používáním navigace, častějším získáváním notifikací a nastavením ciferníku třetích stran. V tomto nastavení se mi podařilo dosáhnout výdrže baterie 50 hodin. V tomto testu jsem využíval navigaci přibližně 15 minut denně a zároveň jsem absolvoval 30minutový běh s GPS.

Přestože je denní výdrž při větším vytížení působivá, celodenní trek na horách s hodinkami pravděpodobně nebudete moci zaznamenat.

Výdrž baterie v úsporném režimu

Samostatný úsporný režim na hodinkách oceňuji, jelikož některé modely (např. Xiaomi Watch 2 Pro) tuto možnost vůbec nenabízejí. Jedním klepnutím tak můžete deaktivovat některé funkce, které jsou náročné na spotřebu. Jedná se především o ty funkce, které zajišťuje výkonný procesor a systém Wear OS (NFC platby, poslech hudby).

Nadále ale můžete s hodinkami zaznamenávat sportovní aktivity, sledovat stav svého zdraví (včetně spánku) a získávat notifikace. Hodinky tím pádem neslouží v úsporném režimu jen jako zobrazovadlo času. V tomto režimu se mi podařilo dosáhnout výdrže baterie 10 dní.

Ve výsledku hodnotím výdrž 500mAh baterie hodinek OnePlus Watch 2 velmi pozitivně. Hlavně vezmu-li v úvahu výdrž na baterii při běžném používání u ostatních hodinek nejen se systémem Wear OS:

Kde koupit OnePlus Watch 2
OnePlus Watch 2
Hodnocení
4.3/5

Nabíjení z 0 na 100% zabere hodinu

Nabíjení hodinek má na starosti magnetický adaptér složený ze dvou částí – USB-A/USB-C kabel a nabíjecí podložka. Napájecí adaptéry většiny hodinek sestávají z jednoho kusu. Řešení OnePlus Watch 2 je proto o něco praktičtější. Během napájení nemusíte být limitováni přibaleným kabelem, jelikož můžete pro nabíjení využít jakýkoli vlastní, klidně i 5metrový, USB kabel.

Samotné nabíjení je v kontextu konkurenčních hodinek průměrně rychlé. Doba nabíjení se u konkurence pohybuje mezi 50 a 70 min. Hodinky OnePlus Watch 2 byly nabity z 0 na 100 % za 61 min, což souhlasí se 60 min uvedenými výrobcem. Hodinky podporují také rychlonabíjení a během 10 min stoupne úroveň nabití o 20 %. Pokud se vám hodinky v noci vybijí, během ranní rutiny je snadno nabijete tak, aby vydržely celý den.

Nabíjení trvá méně než hodinu
Nabíjení trvá méně než hodinu

Aplikace OHealth je přehledná a praktická

Hodinky využívají aplikaci OHealth, která je dostupná v obchodě Google Play, k dlouhodobému uchovávání naměřených dat. Aplikace nabízí barevné grafy vývoje různých zdravotních údajů a statistiky sportovních aktivit. Aplikace je strohá, přehledná a snadno se v ní orientuje. Kromě prohlížení dat umožňuje měnit nastavení hodinek nebo spouštět některé sportovní aktivity.

Pokročilé funkce jako nastavení vlastních tréninků, tras nebo dlouhodobých tréninkových plánů s personalizovaným zaměřením aplikace nenabízí.

Lifestylové funkce

Z hlediska lifestylu nabízejí hodinky funkce, se kterými se zpravidla setkáte téměř u všech modelů se systémem Wear OS. Hodinky OnePlus Watch 2 tak zobrazují oznámení, podporují navigaci přes Google Maps, umožní vám zrcadlit hovory (jsou vybaveny reproduktorem a mikrofonem), vytáčet jakákoli čísla, streamovat a stahovat hudbu či podcasty (pomocí služeb Spotify, YouTube Music a dalších) či stahovat celé spektrum aplikací z Google Play.

Jelikož jsou hodinky vybaveny NFC modulem, lze s nimi platit bezkontaktně. Přidání karty pomocí aplikace je jednoduché a je nezbytné, aby bylo nastaveno zabezpečení obrazovky. Zvolený PIN nebo gesto je nutno zadat vždy po sejmutí hodinek ze zápěstí.

Hodinky podporují NFC platby
Hodinky podporují NFC platby

Systém hodinek samozřejmě nabízí také základní funkce a nástroje jako:

  • světové hodiny, stopky, časovač, budík,
  • Google Kalendář,
  • svítilna (maximální jas s bílým/červeným/modrým pozadím),
  • kompas,
  • počasí.

Reakce na zprávy také v aplikacích WhatsApp a Facebook Messenger

Pomocí hodinek můžete také reagovat na zprávy SMS nebo ze sociálních sítí. Využít k tomu můžete drobnou klávesnici na displeji hodinek, hlasové zadávání (převod řeči na text), předdefinované zprávy nebo emoji.

Hlasové zadávání sice fungovalo během testování jen v angličtině, ale hodinky dokázaly zachytit můj hlas i přes pohyb v hlučném prostředí. Nicméně v případě, že jsem potřeboval odpovědět na zprávu pohotově, zvolil jsem hlasovou zprávu, kterou dokážou hodinky odeslat, pokud to služba podporuje (Messenger, WhatsApp a další).

Google Assistant 

Hodinky jsou ve výchozím nastavení vybaveny aplikací Google Assistant. Ta se však nese v podobném duchu jako zbytek uživatelského prostředí a rozumí jen anglickým příkazům. Výsledky jsou ale lokalizovány podle polohy uživatele, což je menším pozitivem. Absence podpory českého jazyka zůstává nadále velkou slabinou asistenta na hodinkách s Wear OS.

Kde koupit OnePlus Watch 2
OnePlus Watch 2
Hodnocení
4.3/5

Analýza spotřeby baterie

Praktickým nástrojem, se kterým se u většiny konkurenčních hodinek nesetkáte, je sumář spotřeby baterie. Jedná se o aplikaci, která zobrazuje aktuální stav baterie a odhaduje, jak dlouho ještě hodinky vydrží bez nabití. Aplikace vás informuje také o procentuálním zastoupení jednotlivých aplikací na spotřebě baterie. V případě, že systém zaznamená aplikaci nebo funkci, která má výraznější vliv na spotřebu a není nezbytná pro chod hodinek, navrhne její vypnutí/deaktivaci.

V souvislosti se snahou hodinek optimalizovat spotřebu baterie jsem narazil na menší slabinu. Když jsem ukončil navigaci přes Google Maps, hodinky mě po chvíli informovaly, že aplikace je pořád v běhu a může výrazně zkrátit výdrž baterie. Zvolil jsem možnost zastavení aplikace a tato notifikace mě vrátila do menu navigace. Po chvilce přišlo stejné oznámení se stejným výsledkem.

Ani jedno z tlačítek není továrně předdefinováno tak, aby zobrazilo poslední otevřené aplikace stále spuštěné ve vyrovnávací paměti RAM. Abych aplikaci ručně vypnul, musel jsem v nastavení změnit funkci jednoho z tlačítek a teprve poté navigaci, resp. Google Maps vypnout.

Zdravotní funkce

Funkce pro monitorování a podporu zdraví hodnotím pozitivně. Hodinky nabízejí v podstatě vše, co by mohl běžný uživatel požadovat. Od monitorování srdeční frekvence s upozorněním na jeho abnormality přes měření okysličení krve až po odhad stresové zátěže.

V případě, že jsem si hodinky nechal na zápěstí přes noc, zaznamenali můj spánek. Dobu usnutí a probuzení spolu s celkovou délkou spánku odhadli poměrně přesně. Kromě toho bodově ohodnotili můj spánek a v analýze ho rozdělili na jednotlivé spánkové fáze. V nastaveních jsem během spánku zvolil také pokročilé monitorování, díky čemuž jsem měl přehled i o svém dýchání a saturaci krve.

Kromě nočního spánku hodinky zaznamenají také zdřímnutí během dne.

Denní cíle a jejich vizualizace

V duchu udržování zdravého životního stylu nabízejí hodinky denní cíle v souvislosti s množstvím ujetých kroků, spálených kalorií, fyzických aktivit a dobou cvičení. Cíle můžete v nastaveních kdykoli upravit a jejich postupné splňování je vizuálně zpracováno do přehledných barevných kroužků.

Grafické zpracování denních cílů se mi líbí
Grafické zpracování denních cílů se mi líbí

V případě, že jsem byl během dne příliš málo aktivní, hodinky mě na tento fakt upozornily a doporučily jít se věnovat fyzické aktivitě. Nechyběly však ani pochvaly za splněný cíl a splnění všech cílů v předchozí den. Tato upozornění můžete v aplikaci OHealth samozřejmě deaktivovat.

Sportovní funkce

Systém hodinek nabízí více než 100 sportovních aktivit. Množství monitorovaných metrik se napříč aktivitami liší. Nejvíce do detailu dokážou hodinky monitorovat běžecké, plavecké a cyklistické aktivity. Méně rozšířené sporty jsou sledovány většinou jen z hlediska zón tepové frekvence, spálených kalorií a času.

V případě běhu jsou dostupné také pokročilé metriky

Základem analýzy běžeckých aktivit je tepová frekvence, jejíž průběh je ve statistice rozdělen do zón. Zóny tepové frekvence jsou určeny k lepšímu zhodnocení zaměření vašeho tréninku. Mezi zónami najdete pojmy jako Spalování tuků nebo Výdrž. Já své tréninky prakticky vždy zaměřuji na výdrž a aerobní zónu, což se hodinkám podařilo vždy správně zhodnotit.

Kde koupit OnePlus Watch 2
OnePlus Watch 2
Hodnocení
4.3/5

Mezi metrikami najdete samozřejmě také aktivně spálené kalorie, průběh nadmořské výšky a další. Z pokročilých metrik jsou k dispozici následující:

  • doba kontaktu se zemí,
  • vertikální oscilace,
  • kadence,
  • délka kroku,
  • běžecký výkon,
  • odhad VO2 max.

Hodinky OnePlus Watch 2 jsou vybaveny také GPS modulem, takže během aktivity zaznamenaly moji trasu. Z hlediska přesnosti nemám k určení polohy žádné výhrady. Délku mých tras spolu s jejich zaznamenáním v mapě jsem srovnával s hodinkami Garmin Forerunner 965 a TicWatch Pro 5 GPS.

Hodinky Forerunner považuji za zástupce prémiových sportovních modelů, zatímco hodinky TicWatch patří mezi cenově dostupnější univerzální hodinky s Wear OS. Délka trasy a zakreslení do mapy jsou u všech tří modelů srovnatelné. Osobně ale preferuji jako podklad leteckou mapu v aplikaci Garmin Connect nebo Mobvoi Health a ne základní mapu v OHealth.

Podpora vlastních tréninků a propojení se službou Strava zatím absentují

Jak jsem zmiňoval v kapitole o aplikaci OHealth, její funkce jsou poměrně omezené. Podobně jako u dalších modelů se systémem Wear OS, ani u OnePlus Watch 2 si v aplikaci ani v hodinkách nemůžete vytvořit vlastní tréninkový plán. Jediné, co hodinky umožňují, je zvolit cíl aktivity (spálené kalorie, čas nebo vzdálenost).

Podobně absentuje také možnost propojení se službou Strava, kterou používá mnoho sportovců pro sdílení svých výkonů. Abyste službu mohli využívat, musíte na hodinkách stáhnout z obchodu Google Play aplikaci Strava.

Aktivity, které zaznamenáte pomocí této služby se sice synchronizují s aplikací v telefonu, ale ne se systémem hodinek, takže se ani nezapočítají do vašich denních cílů. Omezující jsou také monitorované metriky, které jsou ve srovnání s výchozím záznamem v systému hodinek velmi stručné (čas, tempo, kadence, vzdálenost, trasa).

V hodinkách je ve výchozím nastavením dostupná také aplikace Google Fit, která umožňuje zaznamenávat základní metriky sportovních aktivit (vzdálenost, tepová frekvence, kalorie). Google Fit už dokáže komunikovat se službou Strava, ale malý počet sledovaných metrik je ve srovnání s výchozím záznamem aktivit hodinek hodně limitující.

Funkce v úsporném režimu

Když jsem poprvé aktivoval úsporný režim, myslel jsem, že se výrobce zmýlil, protože hodinky nadále nabízely základní měřící funkce. Úspora baterie se totiž skrývá v omezení funkcí, které zajišťuje výkonný procesor Snapdragon W5+ (NFC platby, poslech hudby, navigace, používání stažených aplikací). Funkce, které zajišťuje úsporný procesor BES 2700, zůstanou nadále aktivní. Mám na mysli především:

  • připojení k telefonu přes Bluetooth,
  • získávání oznámení,
  • monitorování spánku a dalších zdravotních metrik,
  • záznam sportovních aktivit.

Pro srovnání uvádíme v galerii níže řešení hodinek Garmin Forerunner 165, které také aktuálně testuji. Hodinky v úsporném režimu omezí chytré i lifestylové funkce a se stane z nich jen sporttester se zobrazením času. Řešení OnePlus Watch 2 mě proto velmi příjemně překvapilo.

Závěr – pro koho jsou hodinky OnePlus Watch 2 vhodné?

Hodinky OnePlus Watch 2 doporučuji uživatelům, kteří hledají spolehlivé hodinky s dobrou výdrží a systémem Wear OS. Vzhledem k tomu, že hodinky nespárujete s iPhonem, jsou vhodné pouze pro uživatele Androidu. Hodinky nabízejí poměrně široké spektrum funkcí, které vám usnadní každodenní fungování – zrcadlení hovorů, zobrazení oznámení, odpovědi na zprávy a mnoho dalších.

Kde koupit OnePlus Watch 2
OnePlus Watch 2
Hodnocení
4.3/5

Uživatelské prostředí je v době testování (březen 2024) dostupné jen v angličtině a některých dalších jazycích. Jazyk prostředí je aplikován také na převod řeči na text, takže rychlé odpovědi v našem jazyce, které jsme ocenili u TicWatch Pro 5, nejsou u OnePlus Watch 2 dostupné.

Osoby, které se zajímají o zdravý životní styl, ocení denní cíle a jejich přehlednou vizualizaci. Běžcům zase hodinky nabízejí pokročilé metriky jako vertikální oscilace, kadence nebo odhad VO2 max. Mezi ostatními hodinkami se systémem Wear OS nabízejí Watch 2 velmi slušnou výdrž díky přídavnému úspornému procesoru, který je zodpovědný za funkce na pozadí.

OnePlus Watch 2 na druhé straně nejsou vhodné pro uživatele aplikace Strava či jiných služeb pro sdílení vašich sportovních aktivit – systém hodinek se s nimi nedokáže synchronizovat. Hodinky nejsou vhodné ani pro osoby, které hledají hodinky s eSIM konektivitou. Z hlediska sportu není dosud možné vytvářet a používat vlastní tréninkové plány, což může být pro některé uživatele omezením.

Recenze: chytré hodinky OnePlus Watch 2
  • Kvalita zpracování
  • Baterie
  • Operační systém
  • Kompatibilita
  • Pomer cena/výkon
4.3

Chytré hodinky s Wear OS a vynikající výdrží baterie

Chytré hodinky OnePlus Watch 2 mě hned na první pohled oslovily svým elegantním vzhledem a vysokou kvalitou zpracování. Jejich AMOLED displej nabízí syté barvy a je dobře čitelný na přímém slunci. Hodinky v sobě ukrývají dva samostatné procesory a dva operační systémy, díky čemuž nabízí ve světě Wear OS hodinek velmi slušnou výdrž.

Klady

  • Slušná výdrž baterie
  • Odolnost dle standardu MIL-STD-810H
  • Prémiový design
  • Komfortní nošení
  • Rychlé nabíjení
  • Vysoká kvalita zpracování
  • Safírové sklíčko
  • Pokročilé běžecké metriky

Zápory

  • Uživatelské prostředí v angličtině
  • Absence eSIM
  • Menší nedostatky chodu systému
  • Horší podpora sportovních aplikací třetích stran
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Rád tlumočím své zkušenosti a komplexní myšlenky do srozumitelné řeči pro spotřebitele a spotřebitelky. Ve svém volném čase se věnuji běhu, cyklistice a výletům po svém okolí. V mém portfoliu proto naleznete recenze chytrých hodinek, autokamer a mnohých dalších pomocníků do každodenního života.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (1 hodnocení)
Komentáře (2) – Recenze: chytré hodinky OnePlus Watch 2
  1. 12 dní v úsporném režimu je dost??? Starší typ hodinek Huawei vydrží při BĚŽNÉM používání přesně 14 dní. To je dobrá výdrž baterie...

    1. Dobrý den, jedná se o hodinky s Wear OS. Opravte mě, ale hodinky Huawei, které zmiňujete, nedisponují Wear OS.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky OnePlus Watch 2
OnePlus Watch 2
Hodnocení: 4.3/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram