ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky Samsung Galaxy Watch Active 2

Silné stránky
 • Velký displej
 • Jednoduché ovládání
 • OS v češtině
 • Dostatek funkcí
 • GPS
 • Měření tepu, tlaku a EKG
Slabé stránky
 • Nutnost instalace více aplikací
 • Některé funkce jsou jen pro vybrané telefony
 • Absence bezkontaktních plateb

Samsung Galaxy Watch Active 2 jsou dostupné chytré hodinky za rozumnou cenu. Změří vám nejen aktuální srdeční tep, ale i krevní tlak a EKG. Jejich předností je také dostatečně velký displej a přehledné rozhraní v češtině. Potěší i několikadenní výdrž na jedno nabití. A pochlubit se mohou i ochranným sklem Gorilla Glass.

Malé balení se vším potřebným

Samsung Galaxy Watch Active 2 je šikovné zařízení, které najde uplatnění u nenáročných sportovců. Umožní vám mít přehled nad svými sportovními aktivitami a navíc jednoduše komunikovat s okolím. V porovnání s Galaxy Watch 4 sice nenabízí tolik funkcí, nicméně se stále jedná o propracovanější variantu, než jakou je obyčejný fitness náramek.

Chytré hodinky se prodávají v poměrně malém minimalistickém balení. Jeho součástí je ale prakticky vše, co budete potřebovat. Kromě samotných chytrých hodinek se můžete těšit na magnetický napájecí kabel a stručný návod k použití. Rozměry balení činí 9 × 8 × 6 cm a celková váha dosahuje 170 gramů.

Součástí balení je jako u většiny Samsung hodinek pouze jeden řemínek. Chytré hodinky se přitom prodávají ve dvou velikostních variantách (s 40mm a 44mm šířkou ciferníku). V případě menší verze obdržíte řemínek, který sedí na zápěstí o obvodu 13 až 20 cm. U větší verze se poté můžete těšit na řemínek, který je určen pro zápěstí o obvodu 14 až 21 cm.

V naší redakci jsme testovali větší variantu. I při maximálním utažení ale hodinky na úzkém dámském zápěstí sjížděly a nedržely na svém místě. Ženám bychom proto rozhodně doporučili menší variantu hodinek.

Řemínek je také možné snadno vyjmout a vyměnit jej během okamžiku za jiný. Můžete si proto pořídit více variant a střídat je mezi sebou.

Technické parametry Samsung Galaxy Watch Active 2

Chytré hodinky se mohou pochlubit kvalitním zpracováním, kterému vévodí hliníkové pouzdro a silikonový řemínek. Výhodou jsou rovněž dvě velikostní varianty pro ženy a muže.

Samotné zařízení nabízí přehledné rozhraní s operačním systémem Tizen, který je v češtině. Nevýhodou je ovšem fakt, že s hodinkami nezaplatíte. Samsung Pay totiž momentálně v ČR není dostupné.

Chytré hodinky se prodávají také ve verzi LTE. Takové zařízení lze vybavit eSIM a následně z hodinek telefonovat nebo psát zprávy bez nutnosti mít u sebe mobilní telefon. Taková varianta je ale z pochopitelných důvodů o pár stovek dražší.

Název parametruHodnota
Typ řemínkuSilikonový
OdolnostIP68
DisplejSuper AMOLED s úhlopříčkou 1,2” (u menší verze) nebo 1,4” (u větší verze)
Výdrž baterieAž 95 hod (u menší verze) nebo až 131 hod (u větší verze)
Způsob nabíjeníMagnetický napájecí kabel
KonektivitaBluetooth 5.0, Wi-Fi, GPS
Operační systémTizen OS
Rozměry (bez řemínku)44 × 44 × 11 mm
Váha26 g bez řemínku (40mm verze) nebo 30 g (44mm verze)

Minimalistický design v čele s hliníkovým ciferníkem

Jak jsme již zmínili, hodinky jsou k dispozici ve dvou velikostních variantách –⁠ pro ženy a muže. V obou případech se dočkáte kvalitního zpracování, kterému vévodí minimalistický design.

Tělo hodinek je zhotoveno z kvalitního hliníku. Silikonový řemínek se na zápěstí příjemně nosí a jedná se o skvělou volbu pro sportovce a osoby, které trpí alergií na kovy.

Jako je u Samsung hodinek běžné, dočkáte se kulatého ciferníku. Na pravé straně se nachází dvě tlačítka, která se dobře mačkají a nabízejí skvělou odezvu. Nutno ale podotknout, že se jedná opravdu o obyčejná tlačítka, nikoliv typické korunky, kterými by bylo možné otáčet.

Stisknutím spodního tlačítka se dostanete do hlavního menu, dvojitým stisknutím spustíte hlasového asistenta Bixby (tuto funkci lze změnit v aplikaci Galaxy Wearable). Stisknutí horního tlačítka poté slouží pro návrat na úvodní obrazovku.

Hodinky lze propojit s iOS i Androidem

Tyto chytré hodinky lze propojit s mobilním telefonem s operačním systémem Android i iOS. Konkrétně jsou kompatibilní s operačním systémem Android ve verzi 5.0 a novější a iOS 9 a novějším.

Kde koupit Samsung Galaxy Watch Active 2
Samsung Galaxy Watch Active 2
Hodnocení
3.5/5

V rámci našeho testu jsme hodinky zkusili spárovat se dvěma mobilními telefony. Jednalo se o iPhone 11 s operačním systémem iOS 15.2.1 a Samsung Galaxy S7 s operačním systémem Android 8.0.0.

Celý proces přitom u obou zařízení probíhal prakticky stejně a v jeho průběhu nenastaly žádné komplikace.

Jak Samsung Galaxy Watch Active 2 spárovat s telefonem?

 1. Hodinky nejprve nabijte pomocí napájecího kabelu, který je součástí balení.
 2. Mezitím si do mobilního telefonu stáhněte aplikaci Galaxy Wearable, která je zdarma dostupná v Google Play i App Store.
 3. Jakmile aplikaci otevřete, vyzve vás k přihlášení do Samsung účtu (nebo jeho vytvoření).
 4. V aplikaci zvolíte zařízení, které jste si zakoupili.
 5. Mobilní aplikace vám poté zobrazí, že se v okolí nachází konkrétní zařízení, se kterým chce mobilní telefon spárovat.
 6. Vše potvrdíte na hodinkách i v mobilním telefonu.
 7. Následně je třeba jen chvíli počkat, než se vše synchronizuje.

Dostupné aplikace se odvíjí od značky mobilního telefonu

Stejně jako u Galaxy Watch 3, i u těchto hodinek nastávají rozdíly v dostupných aplikací podle toho, s jakým mobilním telefonem je spárujete. Nejvíce funkcí je k dispozici pro majitele mobilního telefonu Samsung. O něco horší nabídka je poté připravena pro majitele ostatních mobilních telefonů s operačním systémem Android. A nejchudší nabídka aplikací čeká na majitele iPhonů.

V případě mobilního telefonu iPhone jsme byli ochuzeni o funkci pro měření krevního tlaku a EKG. Zároveň nebyla k dispozici možnost pro psaní SMS zpráv. Chyběla také funkce pro sledování menstruačního cyklu.

Přehledný operační systém s podporou češtiny

Samsung Galaxy Watch Active 2 používají operační systém Tizen od Samsungu. Ten nabízí přehledné rozhraní, ve kterém se snadno zorientujete. Navíc podporuje češtinu a vy se proto nemusíte obávat případné jazykové bariéry. Se stejným operačním systémem pracují i Galaxy Watch 3, u Galaxy Watch 4 se setkáte s Wear OS.

Oba operační systémy jsou ale poměrně podobné, přehledné a kompletně v češtině. Hlavní rozdíl spočívá v podpoře Google Pay, se kterou můžete počítat pouze u Wear OS (tedy u hodinek Galaxy Watch 4).

Využít můžete také hlasového asistenta Bixby. Přepnutí na hlasového asistenta od Google ale možné není. I když hodinky podporují bezkontaktní placení Samsung Pay, v České republice tuto funkci nevyužijete, jelikož u nás prozatím není dostupná.

Operační systém podporuje češtinu
Operační systém podporuje češtinu

Budete potřebovat hned 3 mobilní aplikace

Tak jako u ostatních chytrých hodinek od Samsungu, i v tomto případě budete potřebovat hned několik různých aplikací. V porovnání s konkurencí se jedná o drobnou nevýhodu a rozhodně by bylo uživatelsky přívětivější, kdyby byly všechny funkce hodinek dostupné při instalaci pouze jedné jediné aplikace.

Spárování chytrých hodinek a mobilního telefonu zajišťuje mobilní aplikace Galaxy Wearable, která je dostupná v Google Play i App Store. Pro sledování statistik týkajících se vašeho zdraví poté slouží mobilní aplikace Samsung Health (rovněž dostupná v Google Play i App Store).

To ale není všechno. Pokud budete chtít používat také funkci pro měření krevního tlaku a EKG, budete dále potřebovat aplikaci Samsung Health Monitor. A tady nastává jeden zásadní háček. Tato aplikace je totiž dostupná pouze v Galaxy Store a dostanou se k ní proto pouze majitelé telefonů značky Samsung.

Kde koupit Samsung Galaxy Watch Active 2
Samsung Galaxy Watch Active 2
Hodnocení
3.5/5

Do hodinek si můžete stáhnout spoustu aplikací

Do chytrých hodinek si můžete stáhnout nejrůznější aplikace, které slouží třeba pro cvičení nebo produktivitu. Kromě toho je k dispozici spousta různých ciferníků.

Funkce Samsung Galaxy Watch Active 2

Watch Active 2 nabízí řadu užitečných funkcí, které se obecně u chytrých hodinek často objevují. Konkrétní nabídka funkcí se ale částečně liší podle toho, s jakým mobilním telefonem je spárujete.

Na kompletní nabídku funkcí totiž dosáhnou pouze ti, kteří mají Samsung telefon. Trochu osekaná varianta je poté připravena pro majitele mobilních telefonů s operačním systémem Android. A nejhůře na tom budou ti, kteří budou chytré hodinky párovat s iPhonem.

Obecně je u těchto hodinek třeba počítat s absencí měření okysličení krve.

Základní přehled vaší aktivity
Základní přehled vaší aktivity

Krokoměr

Základní funkcí, která u chytrých hodinek obecně nesmí chybět, je měření počtu ušlých kroků v průběhu dne.

Měření tepové frekvence

Tyto chytré hodinky budou monitorovat také vaše zdraví a v průběhu dne se postarají o měření vašeho srdečního tepu. Součástí měření je přitom i interpretace výsledku (např., že je vaše tepová frekvence v klidovém pásmu). Výsledky měření v průběhu dne si lze prohlédnout také zpětně v mobilní aplikaci.

Změří vám tepovou frekvenci
Změří vám tepovou frekvenci

Měření EKG a krevního tlaku

Tyto smartwatch si poradí také s měřením EKG a krevního tlaku. Podmínkou pro získání této funkce je ale stažení mobilní aplikace Samsung Health Monitor, která je k dispozici pouze v Galaxy Store. To znamená, že tuto funkci budou moct používat pouze lidé s mobilním telefonem značky Samsung, ostatní mají zkrátka a jednoduše smůlu.

Měření EKG a krevního tlaku je dostupné pouze pro majitele mobilního telefonu Samsung.

Totožným způsobem tato funkce funguje také u Samsung Galaxy Watch 3 a Watch 4. Měření EKG poté zvládají i chytré hodinky od Applu, s měřením krevního tlaku si ale prozatím neporadí.

Monitoring spánku

Hodinky využijete také k tomu, abyste se dozvěděli zajímavé informace týkající se vašeho spánku. Po probuzení se totiž budete moct informovat, jak dlouho trvala vaše lehká, hluboká a REM fáze spánku.

Hodinky váš spánek vyhodnotí pomocí číselného skóre včetně interpretace této hodnoty.

Hodinky umožňují nastavení budíku, který vás probudí jemnými vibracemi na zápěstí. Jedná se o jednoduchý budík, nikoliv chytrý, který vás probudí v lehké fázi spánku. Před spaním si také na hodinkách můžete zapnout speciální noční režim, aby vás nerušily příchozí notifikace.

Cvičení a historie cvičení

Samsung Active 2 můžete využít také při nejrůznějších pohybových aktivitách, které chcete sledovat. Vybírat můžete buď z jednotlivých sportů (například běh, plavání apod.) nebo konkrétních cviků (např. dřepy, mrtvé tahy apod.).

Po spuštění režimu cvičení vám budou hodinky zobrazovat uplynulý čas, množství spálených kilokalorií a informace týkající se vaší tepové frekvence (aktuální, průměrnou a maximální).

Režim cvičení lze minimalizovat a hodinky používat k čemukoliv jinému.

Jakmile s cvičením skončíte, můžete si v aplikaci Samsung Health prohlédnout přehledné statistiky týkající se vašeho výkonu.

Měření stresové zátěže

Spustit si můžete také měření vaší aktuální stresové zátěže, které funguje na principu kolísání vaší aktuální tepové frekvence. Výsledek je přitom hezky znázorněný na barevné stupnici.

Změří vám stresovou zátěž
Změří vám stresovou zátěž

Dechové cvičení

Dechové cvičení slouží k tomu, abyste se mohli uvolnit nebo uklidnit kdykoliv v průběhu dne. Hodinky vás cvičením provedou a budou vám zobrazovat, kdy se máte nadechnout a kdy naopak vydechnout.

Kde koupit Samsung Galaxy Watch Active 2
Samsung Galaxy Watch Active 2
Hodnocení
3.5/5
Dechové cvičení
Dechové cvičení

Sledování menstruačního cyklu

Když jsme hodinky spárovali s iPhonem, tato funkce dostupná vůbec nebyla. Objevila se až v momentě, kdy jsme zařízení spárovali s mobilním telefonem značky Samsung. Funkce přitom ženám umožní zaznamenat si datum poslední periody. Hodinky vás následně budou informovat, kdy můžete očekávat začátek další menstruace.

Zprávy, hovory a notifikace

Tato funkce se odvíjí od vašeho mobilního telefonu. Když jsme hodinky spárovali s iPhonem, bez problémů nám zobrazovaly příchozí zprávy a notifikace, nešlo na ně ale nijak odpovědět. Snažili jsme se také přímo z hodinek telefonovat. V tuto chvíli ale hodinky vyžadovaly potvrzení nějakého oznámení na telefonu. Ve skutečnosti na nás ale na telefonu žádné oznámení nevyskočilo.

Zprávu můžete buď naťukat na klávesnici nebo využít hlasové zadávání.

Při spárování s mobilním telefonem značky Samsung už všechno fungovalo tak, jak má. Díky velkému displeji se přitom zprávy píší poměrně jednoduše. U Galaxy Watch 4 se navíc dočkáte možnosti zadávat jednotlivá písmena jejich kreslením na obrazovku.

Hlasový asistent

Pro ovládání hodinek můžete používat také hlasového asistenta Bixby. Přepnutí na hlasového asistenta Google bohužel možné není. V případě Bixby je třeba počítat s tím, že nepodporuje češtinu. Jednotlivé pokyny mu proto musíte zadávat v angličtině.

Ovládání hudby

Prostřednictvím hodinek lze také ovládat hudbu puštěnou na vašem mobilním telefonu. Skladbu lze například přepnout nebo ji pozastavit. Samotné hodinky dále disponují 4GB úložištěm, díky kterému si do nich můžete uložit skladby a hudbu poslouchat také tímto způsobem.

Skladby si do hodinek stáhnete prostřednictvím aplikace Galaxy Wearable a následně je budete moct poslouchat offline.

Můžete s nimi ovládat hudbu
Můžete s nimi ovládat hudbu

Další funkce

Z hlediska dalších funkcí chytrých hodinek stojí za zmínku třeba zobrazení aktuální předpovědi počasí a světového času. Využít můžete také funkci klasického budíku nebo stopek. Hodinky dále disponují funkcí Najít telefon, po jejímž spuštění začne telefon vydávat zvukovou signalizaci.

Zobrazit si dále můžete kalendář, který ovšem není nijak propojen s tím ve vašem telefonu. Slouží proto jen pro základní přehled o tom, jaký je zrovna den.

Chytré hodinky mají několik senzorů

Chytré hodinky jsou vybaveny několika senzory, které slouží pro monitorování vašeho zdraví i pohybu. Konkrétně se jedná o:

 • optický senzor pro měření krevního tepu, tlaku a EKG,
 • akcelerometr pro detekci pohybu,
 • barometr pro měření atmosférického tlaku
 • a GPS, gyroskop, Glonass a Galileo pro navigaci.

Hodinkám bychom v tomto ohledu vytkli snad jen absenci oxymetru pro měření okysličení krve. Pokud toužíte po podrobnějších statistikách týkajících se vašeho zdraví, možná vás zaujmou nejnovější Galaxy Watch 4, které navíc dokáží analyzovat složení vašeho těla (tedy podíl kostí, tuku a vody v těle).

Displej zaujme skvělým obrazem

Samsung Galaxy Watch Active 2 do vínku dostaly poměrně velký Super AMOLED displej s úhlopříčkou 1,2” (u menší verze) a 1,4” (u větší verze). U obou modelů se dočkáte jemného rozlišení 360 × 360 px. Nechybí ani funkce pro zapnutí always-on displeje, díky čemuž vám hodinky budou neustále ukazovat čas (jako klasické hodinky).

Totožnou velikost displeje nabízí například i Samsung Galaxy Watch 3 a Watch 4.

Přímo na displeji hodinek se nachází ochranné sklíčko Gorilla Glass DX+, které používají i nejnovější Samsung Galaxy Watch 4. Oproti verzi DX nabízí tato varianta ještě větší odolnost vůči poškrábání.

Na jedno nabití dokáží vydržet několik dní

Každá velikostní varianta těchto chytrých hodinek nabízí jinou kapacitu baterie. U menší verze se dočkáte baterie s kapacitou 247 mAh, větší verze poté disponuje baterií s kapacitou 340 mAh.

Vzhledem k tomu hodinky dokáží dosáhnout maximální výdrže 95 hodin (téměř 4 dny), respektive 131 hodin (přibližně 5,5 dne) u větší verze. Při našem testování jsme se dostali zhruba na 2 dny, poté bylo třeba zařízení nabít.

Kde koupit Samsung Galaxy Watch Active 2
Samsung Galaxy Watch Active 2
Hodnocení
3.5/5

Nabíjení hodinek trvá zhruba 2 hodiny. Funkcí rychlonabíjení bohužel vybaveny nejsou.

Pokud bychom toto číslo srovnali třeba se Samsung Galaxy Watch 3, u nich maximální výdrž baterie činí 6 dní. U nejnovějších Samsung Galaxy Watch 4 je poté třeba počítat s výdrží pouhých 40 hodin.

Jestliže je pro vás výdrž na baterii na prvním místě, můžete sáhnout třeba po Xiaomi Amazfit GTS 3, u nichž výrobce slibuje provoz až po dobu 20 dní.

Nabíjení hodinek zajišťuje přiložený magnetický kabel. Plného nabití přitom dosáhnete zhruba za 2 hodiny.

Hodinky odolné vůči prachu i vodě

Samsung Galaxy Watch Active 2 jsou odolné vůči prachu a vodě dle parametru IP68. To znamená, že je bez obav můžete plně ponořit do vody (např. v bazénu) a zároveň jsou hodinky plně prachotěsné.

Kromě toho se mohou podobně jako jiné Samsung hodinky pochlubit vojenským standardem MIL-STD-810. To znamená, že hodinky prošly náročným testováním, při kterém byly podrobeny například působení tlaku, vody nebo teploty.

Nejčastější dotazy

Jak dlouho vydrží na jedno nabití?

Dámská verze dokáže na jedno nabití vydržet téměř 4 dny, pánská verze až 5,5 dne. V rámci této recenze jsme testovali pánskou verzi a dostali jsme se na zhruba 2denní výdrž.

Jakou mobilní aplikaci si mám stáhnout?

Pro spárování chytrých hodinek a mobilního telefonu budete potřebovat aplikaci Galaxy Wearable. Sledování statistik vám zprostředkuje aplikace Samsung Health. Pokud budete chtít používat funkci pro měření EKG a krevního tlaku, neobejdete se bez aplikace Samsung Health Monitor, která je ale dostupná pouze v Galaxy Store.

S jakým mobilním telefonem jsou hodinky kompatibilní?

Tyto smartwatch lze spárovat s mobilním telefonem s operačním systémem Android 5.0 a novějším nebo iOS 9 a novějším.

Podporuje zařízení bezkontaktní platby?

Smartwatch disponují funkcí Samsung Pay, která funguje ve světě, v České republice je ale prozatím nedostupná.

Můžu z hodinek vyřídit zprávu nebo hovor?

Obě funkce jsou dostupné pro majitele mobilního telefonu s operačním systémem Android. V případě iPhone by mělo být možné pouze telefonovat, v rámci testování nám ale tato funkce nefungovala.

Pro koho jsou chytré hodinky Samsung Galaxy Watch Active 2 vhodné

Tyto chytré hodinky bychom primárně doporučili lidem, kteří vlastní mobilní telefon značky Samsung. Právě ti totiž budou moct z tohoto zařízení vytěžit maximum a využít opravdu všechny funkce.

Kde koupit Samsung Galaxy Watch Active 2
Samsung Galaxy Watch Active 2
Hodnocení
3.5/5

Zároveň se tyto hodinky hodí pro nenáročné osoby, které hledají skvělý kompromis mezi obyčejným fitness náramkem a dražšími (a funkcemi našlápnutými) hodinkami. Se Samsung Galaxy Watch Active 2 budete mít své zdraví pod kontrolou a zároveň získáte možnost pro komunikaci s okolím.

Výhodou chytrých hodinek je bezesporu dostatečně velký displej, jednoduché ovládání a operační systém v češtině. Majitelé mobilního telefonu Samsung poté ocení možnost využít funkci pro měření EKG a krevního tlaku.

Tak jako u všech chytrých hodinek od Samsungu je třeba počítat s nutností stažení většího množství aplikací do mobilního telefonu. Obecně se pak mezi nevýhody řadí nižší výdrž baterie a absence měření okysličení krve.
Vzhledem k dostupným funkcím a použitému operačnímu systému jsou tyto chytré hodinky velmi podobnéGalaxy Watch 3, nedočkáte se u nich ale již zmíněného měření okysličení krve. Pokud chcete ještě kvalitnější hodinky, které využijete i k bezkontaktnímu placení, doporučujeme sáhnout po Galaxy Watch 4, které podporují Google Pay.

Recenze: chytré hodinky Samsung Galaxy Watch Active 2
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
3.5

Recenze: chytré hodinky Samsung Galaxy Watch Active 2

Samsung Galaxy Watch Active 2 jsou dostupné chytré hodinky za rozumnou cenu. Změří vám nejen aktuální srdeční tep, ale i krevní tlak a EKG. Jejich předností je také dostatečně velký displej a přehledné rozhraní v češtině. Potěší i několikadenní výdrž na jedno nabití. A pochlubit se mohou i ochranným sklem Gorilla Glass.

Klady

 • Velký displej
 • Jednoduché ovládání
 • OS v češtině
 • Dostatek funkcí
 • GPS
 • Měření tepu, tlaku a EKG

Zápory

 • Nutnost instalace více aplikací
 • Některé funkce jsou jen pro vybrané telefony
 • Absence bezkontaktních plateb
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
Vaše hodnocení
1 komentář – Recenze: chytré hodinky Samsung Galaxy Watch Active 2
 1. Tyto hodinky od Samsung přestaly fungovat přesně dva měsíce po skončení záruky. V servisu mě řekli, že je vadná základová deska v ceně cca 5000,- Kč + práce.Chytré hodinky už nikdy více (jsou tak chytré, že ví kdy se mají polámat)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky Samsung Galaxy Watch Active 2
Samsung Galaxy Watch Active 2
Hodnocení: 3.5/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram