Recenze: chytré hodinky Xiaomi Watch 2 Pro
Chytré hodinky Xiaomi Watch 2 Pro vás na první pohled osloví svojí příznivou cenou. Hodinky nabízejí systém Wear OS, který je typický širokým spektrem lifestylových funkcí, spolehlivou komunikací s chytrým telefonem a bohužel také kratší výdrží na baterii. Hodinky jsou vybaveny GPS modulem, podporují bezkontaktní platby a odbavíte s nimi také vaše hovory. Kromě standardní Bluetooth verze jsou hodinky dostupné také v LTE verzi s podporou mobilních dat a eSIM kompatibilitou.
Nejčastější dotazy a odpovědi
Chytré hodinky Xiaomi Watch 2 Pro jsou podle výrobce kompatibilní pouze s telefony s operačním systémem Android 8.0 a vyšší. S chytrými telefony iPhone hodinky kompatibilní nejsou.
Výrobce uvádí v souvislosti s běžným používáním výdrž 65 hodin na jedno nabití. Během našeho testu v podmínkách specifikovaných níže dosáhly hodinky výdrže baterie 1-2 dny.
Ano, hodinky podporují bezkontaktní platby prostřednictvím NFC čipu a aplikace Google Pay (Peněženka).
Na hodinkách jsou ve výchozím nastavení nainstalována aplikace Google Mapy. Po spuštění navigace jsou dostupné směrové pokyny doplněny hlasovými výzvami. Zobrazit můžete také svoji trasu a celou mapu.
Technické parametry hodinek Xiaomi Watch 2 Pro
Základní technické parametry hodinek jsme shrnuli v následující tabulce. Mezi parametry nás příjemně překvapila kombinace procesoru Snapdragon W5+ Gen 1 a operační paměti 2 GB, která papírově našeptává, že chod systému bude plynulý.
Z ostatních parametrů vás může překvapit vyšší hmotnost a robustnější rozměry pouzdra. Ovšem v porovnání s ostatními hodinkami s Wear OS jsou rozměry v podstatě standardní. Nicméně situace je odlišná ve srovnání s ostatními kategoriemi hodinek, mezi nimiž jsou Xiaomi skutečně na straně větších a robustnějších modelů.
Parametr | Hodnota |
---|---|
Typ řemínku | Silikon, kůže |
Odolnost | 5 ATM |
Displej | AMOLED 1,43“ 466 x 466 px |
Výdrž na baterii | Až 65 hodin (běžné používání) |
Způsob nabíjení | Magnetický napájecí kabel |
Konektivita | Bluetooth 5.2, WiFi, NFC, GPS, Glonass, Galileo, Beidou, QZSS, LTE* |
Procesor | Qualcomm Snapdragon W5+ Gen 1 |
Operační paměť | 2 GB |
Operační systém | Wear OS 3.5 |
Rozměry (bez řemínku) | 47,6 x 45,9 x 11,8 mm |
Hmotnost (bez řemínku) | 54,5 g |
V případě, že vás zajímá více informací o chytrých hodinkách, přečtěte si náš článek o tom, jak vybrat chytré hodinky, nebo se informujte v recenzích konkrétních modelů.
Hodinky působí robustně
Luneta hodinek je poměrně výrazná a je po obvodu doplněna vroubkováním, které evokuje možnost otáčení, přesto jde jen o doplněk designu. Celkově působí hodinky poměrně robustně, hlavně když vezmeme v úvahu také jejich hmotnost 54,5 g, což je o 10 g více než u TicWatch Pro 5.
S podobně robustním designem se setkáte také u novější generace Watch S3, která navíc nabízí vyměnitelnou lunetu.
Kvůli rozměrnějšímu pouzdru, vyšší hmotnosti a robustnějšímu dojmu doporučujeme hodinky spíše pánům.
Navzdory vyšší hmotnosti je nošení hodinek pohodlné a při každodenním nošení o nich ani nemusíte vědět. Problém může nastat během spánku, kdy je robustnější pouzdro rušivé. Abychom to však uzavřeli, kvalitu zpracování hodinek hodnotíme pozitivně. Hlavně v případě, že vezmeme v úvahu jejich cenu, která je v porovnání s konkurenty jako jsou Samsung Galaxy Watch 6 nebo TicWatch Pro 5, nižší.
Displej má nižší jas, což nemusí být vždy negativem
Hodinky jsou vybaveny AMOLED displejem, jehož parametry jsou v dnešní době mezi lifestylovými chytrými hodinkami standardem. Povrch displeje je doplněn blíže nespecifikovaným ochranným sklíčkem Gorilla Corning Glass.
Menším nedostatkem displeje je jeho maximální jas 600 nitů, což je v porovnání s konkurencí nižší hodnota (TicWatch Pro 5 1000 nitů, Samsung Galaxy Watch 6 až 2000 nitů). Nižší maximální jas nemusí být výrazný problém například v interiéru, ale na přímém slunci v létě nebo na horách nemusí být čitelnost displeje dostatečná.
Nižší maximální jas může znamenat menší nároky displeje na energii. Ve výsledku tak může displej mírně šetřit baterii a prodlužovat její výdrž.
Dotek, korunka a další tlačítka – jak se hodinky ovládají?
Hodinky jsou vybaveny dotykovým displejem. Ovládání je tím pádem intuitivní stejně jako u chytrých telefonů. Přejetím prstem do stran se dostanete k základním datovým obrazovkám jako denní cíle, počasí, analýza spánku či tepová frekvence. Pokud na ciferníku potáhnete prstem zdola nahoru, zobrazíte lištu se základním nastavením. Přetažením dolů získáte přístup k upozorněním.
Rychlé menu se základním nastavením má u většiny hodinek podobu horní lišty jako u chytrých telefonů. Umístění tohoto menu do dolní lišty je méně intuitivní a vyžaduje zvyk.
Korunka nemusí vyhovovat každému
K ovládání slouží také otočná korunka, která zastává tzv. home button (návrat na ciferník/probuzení z nečinnosti). Otáčení korunky umožňuje pohybovat se v uživatelském prostředí. Podržením korunky pak spustíte asistenta Google Assistant.
Oproti hodinkám TicWatch Pro 5 GPS nebo všem modelům z řady Apple Watch má korunka menší průměr a kombinuje vroubkovaný vnitřek s hladkou vnější hranou. Samotný design korunky ale není slabinou hodinek. Jde spíše o její zasazení a tvarování pouzdra kolem ní, které výrazně omezuje styčnou plochu mezi prstem a vroubkovanou částí korunky.
Při pohybu v uživatelském prostředí se nám tak častokrát stalo, že prst jen klouzal po lesklé části korunky. V případě, že by nebyla aktivní haptická (vibrační) odezva posunu korunky, netušili bychom, jestli hodinky otáčení korunkou vůbec zaznamenali.
Při používání korunky jsme si také všimli rozdílné kalibrace/akcelerace v různých částech uživatelského prostředí. Například v menu aplikací bude trvat poměrně dlouho, než proskrolujete korunkou shora dolů. Ovšem když budete korunkou nastavovat dechové cvičení, stačí letmý pohyb a proskrolujete všemi možnostmi najednou.
Častým problémem bylo i nechtěné stlačení/podržení korunky při otáčení zápěstím. Částečným řešením bylo posunutí hodinek dále od zápěstí do polohy, která je pro většinu uživatelů nepřirozená.
Horní tlačítko hodinek je ve výchozím nastavení určeno pro spuštění menu aktivit, ale v nastavení můžete změnit jeho cílovou aplikaci. Spodním tlačítkem můžete otevřít naposledy zavřenou aplikaci a jeho dvojím stisknutím otevřete aplikaci Peněženka.
Systém Wear OS, kompatibilita a spárování s telefonem
Uživatelské prostředí je vyvinuto na platformě Wear OS. Celkově na nás systém hodinek zanechal dobrý dojem. Díky procesoru Snapdragon W5+ Gen 1 a operační paměti 2 GB je pohyb v systému rychlý a plynulý.
Spárování hodinek s chytrým telefonem je intuitivní a zabralo nám asi dvě minuty. Stejně jako ostatní chytré hodinky Xiaomi, také Watch 2 Pro spárujete s chytrým telefonem pomocí aplikace Mi Fitness. Výhodou je, že kromě této aplikace nejsou zapotřebí žádné další, což je výhoda oproti Suunto 7 Titanium nebo hodinkám Garmin, které vyžadují hned několik aplikací.
Výdrž hodinek
Hodinky jsou vybaveny 495mAh baterií, což je v porovnání s konkurenčními hodinkami s Wear OS průměrná hodnota (TicWatch Pro 5 GPS nabízejí 628 mAh a Samsung Galaxy Watch 6 zase 425 mAh). Jak se však kapacita baterie promítá do praxe?
Výdrž na baterii při běžném používání dosáhla 30 hodin
V tomto testu nás hodinky moc nepotěšily. Kombinace náročnějšího operačního systému s baterií o průměrné kapacitě vytvořila z těchto hodinek jednodenní přístroj, který dáte na nabíječku buď ještě večer před spaním nebo ráno během každodenní rutiny. Podmínky testu byly následující:
- aktivní Always-On displej,
- příjem všech notifikací z telefonu,
- 30 minut GPS monitorovaných sportovních aktivit,
- monitorování spánku,
- provedeny dvě bezkontaktní platby,
- odbaven 3minutový hovor,
- kontinuální měření tepové frekvence,
- jedno měření saturace.
Mírné omezení funkcí prodloužilo výdrž na 50 hodin
V případě, že jsme omezili hodinkami přijímané notifikace jen na základní (zprávy, maily a podobně), deaktivovali Always-On displej, nenosili hodinky během spánku a neplatili bezkontaktně, výdrž na jedno nabití výrazně stoupla. V případě ještě většího omezení tak můžete dosáhnout také výrobcem popisovaných 65 hodin výdrže baterie.
V případě aktivního GPS klesla výdrž na 4 hodiny
Po spuštění monitorování sportovní aktivity, která kromě sportovních metrik zaznamenává také trasu, klesla výdrž na jedno nabití na 4 hodiny. Pokud se tím pádem vydáte na celodenní turistický výlet a budete chtít zaznamenávat jeho průběh, sbalte si také USB powerbanku a připravte se na kratší přestávku na nabití hodinek.
U dražších hodinek Samsung Galaxy Watch 6 jsme se v tomto režimu setkali s 5hodinovou výdrží baterie.
Rychlé nabíjení osloví většinu uživatelů
Na rozdíl od výdrže na baterii, která nás výrazně nenadchla, rychlost nabíjení pro nás byla příjemným překvapením. S využitím standardního síťového adaptéru se hodinky nabily z 0 na 100 % během 40 minut. Jedná se tak o kratší dobu v porovnání s velkou částí konkurence i mimo Wear OS hodinek.
Lifestylové funkce
Nabídka funkcí Xiaomi Watch 2 Pro z nich dělá zcela autonomní chytré hodinky. Z hodinek můžete vytočit jakékoli číslo, poslat textovou zprávu nebo do nich můžete nahrát hlasové poznámky – to vše s chytrým telefonem mimo dosah ruky, resp. v dosahu Bluetooth připojení.
Níže uvedené funkce jsou pro hodinky se systémem Wear OS typické. Proto se v recenzi věnujeme jen našim zkušenostem s funkcemi, a ne jejich objektivnímu popisu. Více informací o těchto funkcích naleznete v našem článku o nejlepších hodinkách s Wear OS.
Bezkontaktní platby, NFC a Google Pay
Pro používání platební karty je nejprve nutné zvolit heslo obrazovky, které je třeba zadat vždy po sejmutí hodinek. Během testování jsme při platbách nenarazili na žádný problém. V případě, že budete chtít maximalizovat výdrž na baterii, můžete NFC deaktivovat v horní liště s rychlým nastavením v době, kdy nebudete platit bezkontaktně.
Pokud hledáte chytré hodinky na bezkontaktní platby, předem se ujistěte, zda vaše banka podporuje Google Pay.
Navigace a Google Mapy
Po spuštění navigace máte k dispozici směrové pokyny, náhled celé trasy a mapu. Pohyb po mapě je plynulý a pomocí typických gest můžete mapu přibližovat nebo oddalovat. Mírný pokles plynulosti jsme zaznamenali jen v případě rychlejších pohybů po mapě, který v praxi pravděpodobně využívat nebudete.
Zrcadlení hovorů
Hovory pomocí hodinek probíhaly během našeho testování přesně podle očekávání. Zvuk reproduktoru je čistý a během hovoru můžete korunkou regulovat jeho hlasitost. Protistrana nás slyšela srozumitelně, a to i v případě pohybu po rušném veřejném prostoru.
Občas nastal problém v případě, že jsme hovor na telefonu odmítli, ale hodinky jej nadále zobrazovaly jako příchozí. Jediným řešením bylo zrušení tohoto již odmítnutého hovoru na hodinkách. Podobná situace nastala po ukončení hovoru na telefonu, kdy hodinky nadále zobrazovaly hovor jako probíhající. Tento stav probíhal další hodinu až do chvíle, kdy jsme hodinky opět použili a dávno ukončený hovor zrušili v jejich uživatelském prostředí. Pevně věříme, že Xiaomi tyto chyby odstraní v následujících updatech systému.
Hodinky jsou dostupné také ve verzi LTE, která podporuje eSIM konektivitu, se kterou se nesetkáte u dražších konkurentů jako Suunto 7 Titanium nebo TicWatch Pro 5 GPS.
Notifikace a psaní zpráv
Hodinky získávají ve výchozím nastavení upozornění ze všech aplikací chytrého telefonu. V nastavení ale můžete seznam aplikací upravit podle vašich preferencí. Změnit můžete také způsob doručování (zvuk, vibrace hodinek). Xiaomi Watch 2 Pro dokáží zobrazit upozornění v celém jejich znění, ale u některých aplikací (včetně systémových), bylo zobrazení chybové, viz snímek níže.
V případě zpráv máte k dispozici reakce, které jsou pro Wear OS typické – psaní na klávesnici včetně gest, hlasové zadávání, předdefinované reakce a emoji. Tyto možnosti jsme pro vás blíže popsali v článku o tomto operačním systému.
Ovládání a přehrávání hudby
Hodinky jsou vybaveny 32GB úložištěm, které určené také pro ukládání vlastní hudby nebo podcastů pomocí streamovacích služeb jako YouTube Music nebo Spotify. Vlastní soubory jako .mp3 do hodinek bohužel uložit nemůžete. Během přehrávání médií z chytrého telefonu můžete pomocí hodinek toto přehrávání také ovládat. Média můžete přeskakovat, vracet se k nim, pozastavovat je nebo měnit hlasitost.
Google Assistant
Google Assistant je v hodinkách dostupný od jejich rozbalení. Pro jeho nastavení a spouštění slouží podržení korunky. Pomocí asistenta a hlasového zadávání můžete dávat hodinkám různé příkazy. Mezi podporovanými jazyky zadávání a zobrazení chybí čeština, takže si budete muset vystačit s angličtinou nebo jiným podporovaným jazykem. Výstup po zadání příkazu "počasí Praha", naleznete v galerii níže.
Výstupy příkazů mohou také obsahovat obrázky.
Navzdory deaktivaci asistenta má podržení korunky funkci jejího úvodního nastavení. V případě, že korunku omylem stisknete při pohybech zápěstím, hodinky vždy spustí asistenta. Uvítali bychom proto, kdyby bylo možné nastavit jako tlačítko pro spuštění jedno z těch postranních a ne korunku.
Další praktické funkce
- kalendář,
- časovač, stopky, budík,
- vzdálená spoušť fotoaparátu s obrazem,
- hlasový záznamník.
V aplikaci Google Play naleznete celé spektrum dalších aplikací ke stažení.
Zdravotní funkce
Nabídka zdravotních funkcí je srovnatelná s hodinkami Suunto 7 Titanium a TicWatch Pro 5. Základem je měření tepové frekvence, ze které následně hodinky odhadují míru vašeho stresu nebo počet spálených kalorií. Oproti zmiňovaným konkurentům mají hodinky Watch 2 Pro na první pohled menší výhodu ve formě měření bioimpedance. Jestli se však jedná o skutečně přínosnou funkci se dozvíte níže v příslušné kapitola.
Každá zdravotní funkce má svoji vlastní aplikaci, což je u hodinek typické. Některé hodinky (TicWatch Pro 5 nebo Huawei Watch 4) také nabízejí samostatnou aplikaci, která většinou během minuty provede všechna dostupná měření a nabídne tak rychlý komplexní náhled na váš stav. U hodinek Xiaomi Watch 2 Pro jste bohužel odkázáni na samostatná měření.
Měření tepové frekvence a okysličení krve
Jako u drtivé většiny chytrých hodinek, také u Xiaomi Watch 2 Pro máte k dispozici měření tepové frekvence a okysličení krve s různou frekvencí nebo tzv. na vyžádání. Měření tepu reaguje na změny pohotově, což oceňujeme.
Měření okysličení krve by mělo trvat maximálně 20 vteřin a je velmi citlivé na pohyby nebo přerušení kontaktu senzoru s pokožkou. Častokrát se nám stalo, že měření bylo úspěšné až na třetí nebo čtvrtý pokus.
Záznam spálených kalorií
K dispozici máte pasivně spálené kalorie (v době mimo aktivit) a aktivně spálené kalorie (během monitorovaných aktivit). Na základě spálených kalorií můžete následně upravit svůj jídelníček nebo zaměření tréninku.
Záznam množství přijatých kalorií hodinky ve shodné aplikaci bohužel neumožňují. S tou funkcí jsme se setkali například u hodinek Huawei Watch GT 4, které fungují na platformě Harmony OS a nikoli Wear OS.
Odhad stresové zátěže
Hodinky odhadují na základě vaší tepové frekvence aktuální stresovou zátěž. Kromě manuálního spuštění měření máte k dispozici také kontinuální měření.
Hodinkami odhadovaný stres kolísal během dne podle našich představ. Například po konzumaci dvou šálků kávy typu Espresso došlo k posunu hodnot z nízké úrovně na normální úroveň. Podobný nárůst jsme zaznamenali po konzumaci vydatného oběda.
Měření bioimpedance
Bioimpedance je v praxi často používaná metoda pro stanovení tělesné kompozice. Konvenční přístroje fungují na bázi měření odporu, který je kladen elektrickému proudu v našem těle. Různé látky v našem těle kladou proudu různý odpor. Na základě výsledného odporu lze určit procentuální zastoupení tuků, vody, solí a bílkovin.
Hodinky určují složení vašeho těla během měření, které vyžaduje přiložení dvou prstů na postranní tlačítka hodinek, která fungují v tomto případě jako vodiče. Měření trvá přibližně minutu a je velmi citlivé na jakýkoli pohyb prstů nebo ruky. Úspěšné měření se nám většinou podařilo až po pěti pokusech.
Výsledné hodnoty mají ve srovnání s profesionálním měřením až na některé výjimky 20-40% odchylku. Ve výsledku tak jde o zajímavé obohacení nabídky zdravotních funkcí, ale nedoporučujeme vám brát naměřené hodnoty jako lékařsky podložené.
Sportovní funkce
Nabídku sportovních funkcí bychom označili za základní, podobně jako nabídku zdravotních funkcí. Hodinky Xiaomi Watch 2 Pro podporují monitorování více než 150 sportovních aktivit, ale u většiny z nich se setkáte jen s jednoduchým měřením tepové frekvence, spálených kalorií, kroků a času.
Nejdetailnější je tradičně měření běžeckých aktivit,jehož metriky jsou podobné jako u TicWatch Pro 5 GPS. Přestože oba modely nabízejí některé pokročilé běžecké údaje, nepatří mezi nejlepší chytré hodinky s Wear OS pro sportovce.
Zóny ST (srdečního tepu)
Zóny srdečního tepu jsou rychlou zpětnou vazbou k aktuálnímu zaměření vašeho tréninku. Každá zóna je kromě názvu doplněna barvou, která je stejná u všech chytrých hodinek. Na základě zóny ST můžete během aktivity upravit své tempo. Barvy zón ST naleznete po obvodu datových obrazovek během monitorování aktivity. Detailnější rozbor zón je pak dostupný v analýze po ukončení aktivity.
K tomu, abyste zjistili zónu ST, je třeba aktivovat displej hodinek. V případě deaktivované funkce Always-On displej nebo zvednutím probudit tak budete muset hodinky probudit klepnutím na displej nebo stisknutím korunky. Jedná se tak o méně komfortní způsob jak u TicWatch Pro 5, které mají podsvícení úsporného AoD displeje barevně synchronizované se zónou ST.
Počet spálených kalorií
Hodinky zaznamenávají nejen počet pasivně spálených kalorií (v klidu mimo aktivit), ale také počet těch aktivně spálených. V případě, že jsme absolvovali několik dní po sobě trénink s podobou zátěží, byl také počet aktivně spálených kalorií srovnatelný.
Celkové zaměření tréninku
Zatímco zóny ST jsou aktuální zpětnou vazbou během tréninku, hodinky dokáží váš výkon zprůměrovat a určit tak celkové zaměření tréninku. Hodinky vás tak informují o tom, zda byl trénink spíše aerobní (trénink na kondici nebo hubnutí) nebo anaerobní (silový trénink s vyšší intenzitou).
Doba zotavení
K tomu, abyste mohli z tréninku vytěžit maximum, musí být vaše tělo dostatečně regenerováno. Na základě hodinkami stanovené doby zotavení tak budete moci lépe odhadnout, zda jste připraveni spíše na regenerační trénink nebo intenzivní intervalovou zátěž.
V praxi nám zpočátku připadaly stanovené doby zotavení jako přehnané. Po průměrně intenzivní aktivitě nám hodinky doporučovaly až 50 hodin regenerace. Čím déle jsme ale hodinky používali, tím více se hodnoty normalizovaly. Po čtyřech náročnějších trénincích jsme se dostali na 15-20 hodin regenerace, což je doba, na kterou je náš redaktor zvyklý.
Odhad VO2 max
Hodnota VO2 max popisuje stav vaší dlouhodobé aerobní kondice. Čím je hodnota vyšší, tím více kyslíku dokážou vaše svaly spotřebovat za jistý čas. Avšak podobně jako Doba zotavení, i přesnost odhadu VO2 max vyžaduje delší používání hodinek. Přestože vám hodinky hodnotu odhadnou i po první aktivitě, přesnější hodnoty nabídnou přibližně po týdnu používání.
Více než samotná hodnota VO2 max je pro zhodnocení kondice přínosnější její vývoj v čase. Může tak odrážet vaši zlepšující nebo zhoršující se výdrž.
Závěr – pro koho jsou hodinky Xiaomi Watch 2 Pro vhodné?
Xiaomi Watch 2 Pro doporučujeme především uživatelům, kteří hledají chytré hodinky s příznivým poměrem cena/výkon. Navzdory nižší ceně je systém hodinek plynulý, rychlý a nabízí lifestylové funkce, které typické také pro dražší chytré hodinky s Wear OS. S hodinkami odbavíte telefonáty díky zrcadlení hovorů nebo eSIM konektivitě, zaplatíte bezkontaktně a odpovíte na zprávy či maily.
Hovory pomocí eSIM, resp. dostupnost LTE verze za rozumnou cenu je ve světě hodinek s Wear OS velmi vítanou možností. LTE verze hodinek Samsung Galaxy Watch 6 je sice také dostupná, ale všechny funkce dokáže nabídnout jen po spárování s chytrým telefonem značky Samsung.
Hodinky mohou být výhodnou volbou také pro rekreační sportovce, kteří hledají jednoduchý sporttester s GPS trasováním a některými pokročilými metrikami, jako například VO2 max, doba regenerace či zhodnocení tréninku.
Chytré hodinky Watch 2 Pro naopak nedoporučujeme uživatelům, kteří hledají hodinky s dlouhou nebo alespoň průměrnou výdrží. V našich testech běžného používání dosáhly hodinky výdrž maximálně dva dny na jedno nabití. Hodinky neuspokojí ani vášnivější sportovce, kteří se o svůj výkon zajímají více do detailu.
Recenze: chytré hodinky Xiaomi Watch 2 Pro
-
Kvalita zpracování
-
Baterie
-
Operační systém
-
Kompatibilita
-
Pomer cena/výkon
Cenově dostupné chytré hodinky s Wear OS, GPS a NFC
Chytré hodinky Xiaomi Watch 2 Pro vás na první pohled osloví svojí příznivou cenou. Hodinky nabízejí systém Wear OS, který je typický širokým spektrem lifestylových funkcí, spolehlivou komunikací s chytrým telefonem a bohužel také kratší výdrží na baterii. Hodinky jsou vybaveny GPS modulem, podporují bezkontaktní platby a odbavíte s nimi také vaše hovory. Kromě standardní Bluetooth verze jsou hodinky dostupné také v LTE verzi s podporou mobilních dat a eSIM kompatibilitou.
Klady
- Výhodný poměr cena/výkon
- Zrcadlení hovorů
- Pohodlné nošení během dne
- Bezkontaktní platby
- Hlasové zadávání textu
- Odhad VO2 max
Zápory
- Nízká výdrž baterie
- Nižší jas displeje
- Chyby v notifikacích
- Chyby v přijímání a odmítání hovorů
Spuštění Google asistenta lze přehodit na jedno z postranních tlačítek.