ITmix.cz logo

JBL reproduktory: který je nejlepší?

JBL reproduktory: který je nejlepší?

JBL reproduktory se těší popularitě po celém světě. Spojuje je nejen dobrá kvalita zvuku za dostupnou cenu, ale i moderní design a odolnost. V nabídce najdete jak malé cestovní reproduktory, tak i velká domácí kina. Zjistěte, co je pro tuto techniku charakteristické a jaký je podle naší redakce nejlepší JBL reproduktor na trhu.

Související články

Recenze vybraných produktů

Nejčastější otázky a odpovědi

Jaký je nejlepší JBL reproduktor?

JBL reproduktory pro vás pravidelně testujeme a hledáme ty nejlepší modely, které jsou aktuálně na trhu. Pro více informací proto doporučujeme přečíst si jednotlivé recenze bluetooth reproduktorů, jejichž součástí je podrobné hodnocení.

Pro koho jsou určeny JBL reproduktory?

JBL reproduktory obecně cílí na ty osoby, které se poohlíží po zařízení se solidní kvalitou zvuku a zároveň dostupnou cenovkou. Díky mnoha různým variantám si můžete vybrat jak malý reproduktor na cesty, tak i větší výbavu pro domácí poslech. Předností jsou také povedené designy.

Jaké řady reproduktorů JBL nabízí?

JBL reproduktory jsou k dostání v několika produktových řadách. Jedná se o řadu Charge s typickým plechovkovým designem a dlouhou dobou přehrávání. K dostání je také řada Flip se skvělou kvalitou zvuku a velmi podobným designem. Malé cestovní reproduktory zastřešuje produktová řada Go. Řada JBL Clip nabízí drobné reproduktory s karabinou na zavěšení. Reproduktory JBL Xtreme vynikají skvělým zpracováním a dlouhou dobou přehrávání. A reproduktory z řady PartyBox zaujmou vysokým výkonem a velkými rozměry.

Co je charakteristické pro reproduktory JBL

Reproduktory JBL se právem řadí ke špičce na trhu, alespoň co se hobby zvukové techniky a bezdrátových reproduktorů týče.

Kromě nadprůměrné kvality zvuku zaujmou také svým kvalitním zpracováním a moderními technologiemi. Díky slušné výdrži na baterii vám navíc zprostředkují kvalitní zvuk po dobu několika hodin.

Bluetooth reproduktory JBL vynikají po stránce odolnosti vůči vodě a prachu. Vzhledem k tomu je můžete bez obav používat také pro venkovní poslech na zahradě či rovnou u bazénu. U většiny modelů se dočkáte odolnosti dle parametru IP67.

JBL reproduktory lze díky funkci PartyBoost vzájemně propojovat mezi sebou a docílit tak ještě intenzivnějšího zvukového zážitku.

Jaké funkce JBL reproduktory nabízí

U JBL reproduktorů se můžete setkat s různými funkcemi, které se vždy odvíjí od konkrétního modelu. Ne každý reproduktor proto všechny níže uvedené funkce nabízí.

 • Handsfree mód –⁠ takový reproduktor je vybaven mikrofonem a umožňuje pohodlné vyřizování hovorů.
 • Ekvalizér –⁠ slouží ke zlepšení kvality výstupu. Nastavení se provádí v mobilní aplikaci.
 • Bezdrátové Bluetooth streamování –⁠ umožňuje bezdrátově propojit dva chytré telefony či tablety současně a využívat střídavé přehrávání.
 • Powerbanka –⁠ vybrané modely lze použít jako powerbanku, například pro dobití vašeho mobilního telefonu.
 • PartyBoost –⁠ umožňuje spárování dvou a více reproduktorů a dosažení silnějšího zvukového zážitku.
 • Rádio –⁠ umožňuje snadné a rychlé nastavení oblíbených rádiových stanic.

Nejlepší JBL reproduktor z našeho testu

V naší redakci pro vás pravidelně testujeme JBL Bluetooth reproduktory a přinášíme vám podrobné recenze. Díky tomu se při výběru vhodného vybavení můžete snadno inspirovat.

Nejlepší univerzální reproduktor

Pokud bychom měli jmenovat vůbec nejlepší JBL reproduktor pro univerzální použití, vyšel z našeho testu jako vítěz JBL Flip 6.

JBL Flip 6

Nejlepší univerzální JBL reproduktor
Silné stránky
 • Kvalitní zvuk v malém těle
 • Skvělý na podcasty
 • Aplikace JBL Portable včetně ekvalizéru
 • Funkce PartyBoost
 • Odolnost proti prachu a vodě (IP67)
 • Výdrž baterie
 • Rychlé nabíjení
Slabé stránky
 • Umístění indikátoru stavu baterie
 • Pouze bluetooth konektivita
 • Chybí funkce power banky
 • Chybějící rádio

JBL Flip 6 je bluetooth reproduktor s vysokou kvalitou zvuku při zachování kompaktních rozměrů a hmotnosti. Díky výdrži baterie až 12 hodin a odolnosti IP67 můžete reproduktor klidně vzít i na pláž a poslouchat hudbu celý den. Tento bluetooth reproduktor lze propojit s ostatními JBL reproduktory přes aplikaci JBL Portable, která zároveň umožňuje úpravy ekvalizéru.

Díky velkému množství barevných variant si každý může vybrat podle svého vkusu. JBL Flip 6 se v našem testu ukázal jako skvělý univerzální bluetooth reproduktor, který nabízí příjemný zvuk nejen při poslechu hudby, ale také sledování filmů a poslechu podcastů.

Celkové hodnocení
4.4/5

Nejlepší cestovní reproduktor

Při cestování pro vás budou rozhodující kompaktní rozměry, nízká váha a přitom obstojná kvalita zvuku. V tomto ohledu v rámci našich recenzí zvítězil JBL Go 3.

JBL Go 3

Nejlepší cestovní JBL reproduktor
Silné stránky
 • Kompaktní rozměry
 • Nízká hmotnost
 • Kvalita zvuku vzhledem k rozměrům
 • Voděodolnost
 • Mobilní aplikace
Slabé stránky
 • Chybějící funkce PartyBoost
 • Chybějící napájecí adaptér
 • Užší frekvenční rozsah

Bluetooth reproduktor JBL Go 3 si snadno oblíbíte díky jeho kompaktním rozměrům a nízké váze. I přes své drobné tělo dokáže vydávat poměrně silný zvuk a potěší vás i skutečnost, že dokáže přehrávat hudbu až 5 hodin v kuse. Navíc odolává vodě i prachu a používat s ním můžete i přehlednou mobilní aplikaci.

Celkové hodnocení
4.2/5

Více o značce JBL

Populární značka JBL vznikla v roce 1946 v Kalifornii, kde byla založena J. B. Lansingem. Původně značka nesla označení Lansing Sound, později však došlo k jejímu přejmenování. Samotný název značky vyplývá právě z iniciálů jejího zakladatele. Kromě reproduktorů se zaměřuje také na produkci profesionálních zvukových aparatur a sluchátek.
O kvalitě produktů značky JBL hovoří například to, že se vybavení používá v profesionálních nahrávacích studiích, kinech v USA i hudebních sálech po celé Evropě. Zařízeními od značky JBL bývají ozvučeny dokonce i ty nejprestižnější akce, mezi které patří například Super Bowl či udílení cen Grammy.

Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (1 hlasování)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram