ITmix.cz logo

Recenze: Bluetooth reproduktor JBL PartyBox Stage 320

Silné stránky
 • Madlo pro přenášení, kolečka
 • Široké možnosti konektivity
 • Vyměnitelná baterie
 • Snadné ovládání
 • Výborná kvalita zvuku
Slabé stránky
 • Vyšší cena
 • Mobilní aplikace není v češtině

Bluetooth reproduktor JBL PartyBox Stage 320 na první pohled zaujme bytelnou konstrukcí s praktickými kolečky a výsuvným madlem. Manipulace s ním je tedy velmi jednoduchá. Samozřejmostí je i skvělá kvalita zvuku, přičemž zařízení ozvučí prostor o velikosti jednoho tenisového kurtu. Jak si vedl v mém testu a jaké je moje hodnocení?

Nejčastější otázky a odpovědi 

Pro koho je JBL PartyBox Stage 320 určen?

JBL PartyBox Stage 320 je navržen pro použití například na sportovních akcích, táborech, tanečních trénincích nebo skupinových lekcích cvičení. Hodit se může také pro menší oslavy či firemní akce. Dokáže totiž ozvučit prostor o velikosti jednoho tenisového kurtu. Naopak v domácím prostředí plně nevyužijete jeho potenciál.

Jakou mobilní aplikaci budete používat?

Rozšiřující funkce nabízí mobilní aplikace JBL PartyBox, která je dostupná v Google Play i App Store.

Obsah balení a technické parametry

Bluetooth reproduktor JBL PartyBox Stage 320 ke mně dorazil v poměrně velké a těžké krabici. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že samotná žena bude mít s přenesením krabice (třeba z auta domů) potíže, muži si s tím ale poradí. 

Součástí balení je kromě samotného reproduktoru napájecí kabel a nezbytná dokumentace. O bezpečnost během transportu se stará polystyrenová výplň. Po rozbalení vybavení vám již s přenášením z místa na místo pomohou kolečka. 

ParametrHodnota
VyužitíParty reproduktor
Rozměry a hmotnost33,5 cm × 66,9 cm × 38,5 cm, 16,5 kg
Bluetooth technologie a konektivitaBluetooth 5.4
Baterie a nabíjeníAž 18 hodin
Odolnost - stupeň krytíIPX4
Počet reproduktorů2× 6,5" woofer, 2× 1" kupolovitý tweeter
Výkon240 W
CitlivostVýrobce neuvádí
Frekvenční rozsah40-20 000 Hz
ImpedanceVýrobce neuvádí

Bytelná konstrukce s kolečky a madlem 

JBL PartyBox Stage 320 podobně jako například PartyBox Ultimate působí již na první pohled kvalitním a bytelným dojmem. Celkové rozměry reproduktoru činí 33,5 cm × 66,9 cm × 38,5 cm a hmotnost dosahuje 16,5 kg

Horní strana patří ovládacím prvkům a vysouvacímu madlu (podobně jako například u kufru) pro jednodušší transport. Také zde najdete praktickou drážku pro umístění mobilního telefonu či tabletu, ze kterého budete pouštět jednotlivé skladby. Konstrukci doplňují dvě transportní kolečka.

V zadní části se ukrývá gumová krytka, po jejímž odkrytí se vám naskytne pohled na několik konektorů (jejich popisu se budu věnovat níže). Pozitivně hodnotím, že je tato část opatřena menší LED diodou. Pokud se tedy budete snažit připojit nějaké vybavení za horších světelných podmínek, nebudete si k tomu muset přisvítit mobilem nebo jiným zdrojem světla. 

Další část na zadní straně reproduktoru patří uzavíracímu lůžku s vyjímatelnou baterií, kterou tedy můžete kdykoliv vyměnit. Ve spodní části pak ještě najdete gumovou krytku, za níž se skrývá konektor pro napájení

Konstrukci doplňují dvě transportní kolečka. Podobně jako například u JBL PartyBox Ultimate se dočkáte také světelné show synchronizované s rytmem hudby, která bude ideální během večírku nebo třeba při lekci skupinového cvičení. Nejvíce show vynikne za horších světelných podmínek, během použití venku za slunečného dne ji můžete pro úsporu energie klidně nechat vypnutou, alespoň já se pro to rozhodla. 

Připojení je hotové raz dva

Jak je u JBL reproduktorů zvykem, spárování reproduktoru s dalším zařízením (např. mobilním telefonem) je mimořádně intuitivní a otázkou chviličky. Po zapnutí reproduktoru spustíte režim párování tlačítkem. Na vašem mobilním telefonu reproduktor vyberete v sekci Bluetooth ze seznamu dostupných zařízení a je hotovo. Příští připojení se již provede automaticky po zapnutí reproduktoru. 

O bezproblémovou konektivitu se stará technologie Bluetooth ve verzi 5.4. Já jsem reproduktor testovala v menším rodinném domě a připojení nemělo tendenci vypadávat, ani když obě zařízení dělilo patro a několik dveří. Stabilitu připojení tedy hodnotím pozitivně. 

Co se již zmíněné konektorové výbavy týče, reproduktor disponuje AUX stereo 3,5mm vstupem, USB-A konektorem (lze jej používat k nabíjení dalšího zařízení) a dvěma jacky pro připojení mikrofonu či kytary (jeden z jacků disponuje přepínačem pro připojení kytary). Součástí jsou také dva 3,5mm jack konektory (vstup a výstup) pro řetězení reproduktorů. Nic podstatného tedy nechybí. 

Na jedno nabití vydrží až 18 hodin

JBL PartyBox Stage 320 disponuje baterií s kapacitou 9 444 mAh, jejíž zásluhou dokáže vydržet v provozu až 18 hodin na jedno nabití. Výsledná hodnota ale samozřejmě závisí na několika faktorech. Pokud se rozhodnete nechat světelnou show zapnutou a hlasitost nastavíte na maximum, vybití baterie bude rychlejší. 

Při mém testu jsem se dostala na 18 hodin provozu v případě, že byla hlasitost nastavena na zhruba 50 % a světelnou show jsem ponechala zapnutou

K nabíjení slouží přiložený napájecí kabel, přičemž plného dobití jsem dosáhla zhruba za 3,5 hodiny. Potěší však podpora rychlonabíjení, kdy za pouhých 10 minut získáte další 2 hodiny poslechu. 

Vhodný i k bazénu

JBL PartyBox Stage 320 nabízí odolnost dle parametru IPX4. To znamená, že dokáže odolat postříkání vodou, díky čemuž by mu neměl ublížit ani poslech u bazénu. Jelikož se ale na poškození vodou záruka nevztahuje, vždy doporučuji se působení vody raději vyhýbat. 

Perfektní výkon v hlavní roli

Jak jsem již zmínila, JBL PartyBox Stage 320 zvukově pokryje prostor zhruba o velikosti jednoho tenisového kurtu. Vzhledem k tomu jej doporučuji pro větší večírky, taneční tréninky, sportovní kluby a tábory nebo třeba moderování menších firemních večírků. 

Kde koupit JBL PartyBox Stage 320
JBL PartyBox Stage 320
Hodnocení
4.4/5

Pokud hledáte výkonný model spíše pro domácí poslech, bude se vám hodit JBL PartyBox Encore. A naopak pro větší eventy poslouží špičkový PartyBox Ultimate. JBL PartyBox Stage 320 je takovou pomyslnou zlatou střední cestou.

Poslech hudby

O skvělý zvukový zážitek se zasluhují dva 6,5” basové reproduktory v kombinaci se dvěma 25mm kupolovitými výškovými reproduktory. Celkový výkon zařízení přitom činí 240 W

JBL PartyBox Stage 320 je schopen dosáhnout velmi slušné maximální hlasitosti. I proto se do menších prostor příliš nehodí. Pro představu - již při 50% hlasitosti pro mě byl poslech v menším rodinném domě nepříjemný a tušila jsem, že by mě sousedi příliš v lásce neměli. Běžný sál na cvičení však ozvučí moc hezky, přičemž maximální hlasitost se pohybuje kolem 100 dB. 

Samotná kvalita zvuku je za mě velmi povedená. Jak je u JBL reproduktorů zvykem, dunivé basové složce je věnován dostatek pozornosti, díky čemuž si skvěle užijete poslech populární hudby a své hosty během večírku snadno vyburcujete k tanci. Ovšem i výšky a středy rozhodně nezůstávají nijak pozadu. Proto je Stage 320 jako stvořen prakticky pro všechny hudební žánry, kdy oceníte skvělé vykreslení jednotlivých detailů. Pokud by vám náhodou vykreslení zvuku nevyhovovalo, můžete si jej pomocí ekvalizéru v mobilní aplikaci přizpůsobit. 

Poslech mluveného slova

I když reproduktor není primárně určen pro domácí použití, zkusila jsem jej otestovat také při sledování filmů a podcastů, tedy mluveného slova. Hovořícím nebylo problém porozumět, nicméně funkci BassBoost (zesílení basové složky) doporučuji z pochopitelných důvodů ponechat vypnutou.

PartyBox Stage 320 narozdíl od pokročilejšího PartyBox Ultimate nepodporuje technologii Dolby Atmos. Pokud tedy chcete reproduktor používat například s televizorem s podporou technologie Dolby Atmos, budete o ni ochuzeni. 

Použití reproduktoru s mikrofonem

Součástí balení není žádný mikrofon. Já jsem se nicméně rozhodla reproduktor otestovat s bezdrátovými mikrofony JBL PartyBox Wireless Mic. Součástí balení je přijímač, který stačí zapojit do reproduktoru (do konektoru MIC) a následně mikrofony zapnout . 

Dosah mikrofonů

Dosah těchto mikrofonů činí až 30 metrů. Se stabilitou připojení jsem tedy neměla problém, ani když jsem s mikrofonem pochodovala napříč sálem. 

Doba provozu

Na jedno nabití vydrží mikrofony až 20 hodin. Díky tomu bez potíží pokryje běžnou večerní akci. Případně jej za 10 minut nabíjení můžete používat další dvě hodiny. Nabíjet je potřeba nejen samotné mikrofony, ale i přijímač, který na jedno nabití vydrží v provozu 12 hodin (což opět pro běžnou večerní akci stačí). 

Čistý zvuk

Kvalita zvuku při mluvení do mikrofonu je velmi dobrá a hovořícím není problém porozumět. Oba mikrofony lze používat zároveň, což oceníte při moderování ve dvojici nebo třeba rozhovoru. 

Zabudovaný pop filtr umí velmi dobře eliminovat okolní zvuky. Pokud ale budete do mikrofonu cíleně zblízka dýchat (jinými slovy funět), bude to samozřejmě slyšet a vaši posluchači to dvakrát neocení. 

Ovládací prvky
Ovládací prvky

Jednoduché ovládání

Hlavní ovládací prvky reproduktoru jsou situovány v jeho horní části. Nachází se zde dva otočné knoflíky. První z nich poslouží k regulaci hlasitosti, jeho stisknutím můžete pozastavit, nebo opětovně spustit přehrávání hudby. Druhý knoflík slouží k ovládání světelné show. 

Mezi těmito knoflíky najdete klasické on/off tlačítko. Dále tlačítko s motivem Bluetooth sloužící ke spuštění režimu párování, tlačítko pro propojení více JBL reproduktorů dohromady a tlačítko pro spuštění funkce Bass Boost (ve dvou úrovních). 

Zhruba uprostřed se nachází tři tlačítka, díky kterým můžete hudbu ozvláštnit o zvukové efekty. Výchozí nastavení lze změnit v mobilní aplikaci. 

Kde koupit JBL PartyBox Stage 320
JBL PartyBox Stage 320
Hodnocení
4.4/5

Poslední sekce pak patří čtyřem otočným ovladačům pro přizpůsobení připojených mikrofonů. Ovlivnit lze hlasitost, úroveň basů, výšek a také ozvěnu. 

Funkce rozšiřuje aplikace JBL PartyBox

Abyste ze zařízení vytěžili maximum, doporučuji si stáhnout mobilní aplikaci JBL PartyBox, která je dostupná v Google Play i App Store

Po připojení aplikace k reproduktoru zde získáte přístup k několika doplňkovým funkcím. V sekci Light Control můžete volitelně zapnout či vypnout světelnou show, případně si přizpůsobit jednotlivé světelné efekty a nastavit si preferovanou barvu. 

Sekce Effect Lab nabízí řadu zvukových efektů, kterými můžete obohatit přehrávaný zvuk a ozvláštnit tak každý večírek. Jedná se třeba o efekt potlesku, zvolání „Let's go!“ a další. 

Přímo v mobilní aplikaci také můžete pozastavit či znovu spustit skladbu, přepnout na předchozí či následující a upravit hlasitost. 

Samostatná sekce je věnována přizpůsobení tlačítek na reproduktoru. Můžete si nastavit, jaký zvukový efekt se má při stisknutí každého tlačítka spustit nebo jaké efekty v rámci Light show necháte zapnuté. 

Pokud k reproduktoru připojíte mikrofon, můžete v mobilní aplikaci upravovat úroveň basů, výšek i ozvěny. 

Dále nechybí ani funkce pro spuštění ekvalizéru. Kromě JBL Signature zde najdete několik přednastavených variant a také možnost nastavit si svůj vlastní. 

Následuje sekce pro spuštění funkce Bass Boost ve dvou úrovních, možnost vytvořit stereo zvuk s dalším JBL reproduktorem a další nastavení reproduktoru. 

Aplikace je přehledná a její ovládání velmi intuitivní. Jednotlivé možnosti jsou doprovázeny povedeným grafickým znázorněním, takže vám starosti nebude dělat ani to, že aplikace momentálně nepodporuje češtinu. 

Závěr - komu bych doporučila reproduktor JBL PartyBox Stage 320?

JBL PartyBox Stage 320 najde uplatnění při ozvučení prostor na skupinových lekcích, v menších tělocvičnách, na táborech a podobně. Velkou výhodou je vyměnitelná baterie, díky čemuž se nemusíte omezovat pouze na bezprostřední přítomnost elektrické zásuvky.

Samozřejmostí je velmi dobrá kvalita zvuku s důrazem na basovou složku, jak je ostatně u JBL reproduktorů zvykem. Konstrukce působí bytelným dojmem, díky kolečkům a výsuvnému madlu je však manipulace s reproduktorem z místa na místo velmi snadná. Pozitivně lze hodnotit také jednoduché ovládání, široké možnosti konektivity a slušnou výdrž na jedno nabití. 

Kde koupit JBL PartyBox Stage 320
JBL PartyBox Stage 320
Hodnocení
4.4/5

Nedostatky v tomto případě spočívají opravdu v drobnostech. Předně mohou zmínit poněkud vyšší cenu. Funkce reproduktoru rozšiřuje mobilní aplikace JBL PartyBox, která však bohužel nepodporuje češtinu. Nicméně její obsluha je natolik intuitivní, že si s ní poradíte i v případě, že angličtinu neovládáte.

Recenze: Bluetooth reproduktor JBL PartyBox Stage 320
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Ovládání a funkce
 • Poměr cena/výkon
4.4

Výkonný reproduktor se super zvukem

Bluetooth reproduktor JBL PartyBox Stage 320 na první pohled zaujme bytelnou konstrukcí s praktickými kolečky a výsuvným madlem. Manipulace s ním je tedy velmi jednoduchá. Samozřejmostí je i skvělá kvalita zvuku, přičemž zařízení ozvučí prostor o velikosti jednoho tenisového kurtu. Jak si vedl v mém testu a jaké je moje hodnocení?

Klady

 • Madlo pro přenášení, kolečka
 • Široké možnosti konektivity
 • Vyměnitelná baterie
 • Snadné ovládání
 • Výborná kvalita zvuku

Zápory

 • Vyšší cena
 • Mobilní aplikace není v češtině
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
Vaše hodnocení
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: Bluetooth reproduktor JBL PartyBox Stage 320
JBL PartyBox Stage 320
Hodnocení: 4.4/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram