ITmix.cz logo

Nejlepší chytré hodinky Garmin: srovnávací test a recenze

Nejlepší chytré hodinky Garmin: srovnávací test a recenze

Chytré hodinky Garmin své uplatnění najdou u amatérských i profesionálních sportovců, kteří chtějí mít k dispozici podrobná data týkající se jejich aktivit. Co konkrétně od těchto zařízení můžete očekávat? Co je charakteristické pro jednotlivé produktové řady? A v čem se liší dámské a pánské modely? To a mnohem více se dozvíte v tomto článku.

Autor: Hana Smětáková
Hana Smětáková
Datum poslední aktualizace
10 dubna, 2022
Aktualizace: 20 dubna, 2022
Obsah článku

Chytré hodinky Garmin cílí především na sportovce

Chytré hodinky Garmin se právem řadí ke špičce na trhu. Jejich cena se přitom v závislosti na konkrétním modelu pohybuje zhruba o 6 až do 60 tisíc korun. Nejdražší modelová řada nese označení Garmin MARQ, je vyrobena z titanu, má safírové sklíčko a nabízí velmi propracované funkce.

Garmin hodinky cílí zejména na sportovce, a to nejen amatérské, ale i profesionální. Stejně tak často nachází uplatnění v případě outdoorových a extrémních aktivit. Vzhledem k tomu poskytují poměrně podrobné informace týkající se vašich tréninků. U Garmin hodinek zpravidla můžete vybírat z nepřeberného množství sportů. Některé modely dokonce umožňují si připravit svůj vlastní trénink a ten si poté odcvičit. Na hodinkách si tak můžete hlídat třeba počet opakování jednotlivých cviků a čas určený pro odpočinek.

Předností Garmin hodinek také bývá skvělá výdrž na baterii. V porovnání s Apple Watch je nebudete muset nabíjet každý den. Ty nejlepší outdoorové modely bez problémů zvládnou i několik desítek dnů na jedno nabití. Některé hodinky dokonce používají solární technologii pro nabíjení hodinek kdekoliv na cestách. Tuto technologii najdete například v řadě Instinct Solar, Fénix 6 Solar a Tactix Delta Solar.

Pro spárování hodinek a mobilního telefonu a následné sledování statistik slouží aplikace Garmin Connect, která je dostupná na Android i iOS.

Garmin nabízí několik modelových řad

Smartwatch Garmin jsou dostupné v několika modelových řadách. Pro každou z nich jsou přitom charakteristické trochu jiné vlastnosti hodinek. Pojďme si je stručně představit.

  • Řada Garmin Vivoactive cílí na běžné nenáročné uživatele, kteří si chtějí hlídat zdraví a monitorovat každodenní aktivitu.
  • Řada Garmin Venu nabízí ze všech dostupných řad nejelegantnější design. Díky tomu se tyto hodinky hodí na sport i do společnosti.
  • Řada Garmin Forerunner zaujme všechny amatérské i profesionální běžce, ale i jiné sportovce (např. cyklisty). Nabízí podrobné statistiky a informace o vašem výkonu.
  • Řada Garmin Instinct je navržena pro maximální odolnost. Kombinuje sportovní, outdoorové a fitness funkce.
  • Řada Garmin Fenix je kultovní řada chytrých hodinek s bohatou nabídkou funkcí, vysokou odolností a skvělou výdrží baterie.
  • Řada Garmin MARQ je nejvyšší, nejluxusnější a zároveň nejdražší řadou chytrých hodinek. Součástí této řady jsou třeba speciální hodinky pro kapitány lodí nebo piloty.

Dámské chytré hodinky mají menší ciferník

Chytré hodinky pro ženy Garmin obecně nabízí líbivější design a menší rozměry ciferníku. Díky tomu hodinky lépe sedí na úzkém dámském zápěstí. Často se u nich také setkáte s designy, které jsou obecně u žen populárnější (např. kombinace zlaté a rosegold barvy).

Z hlediska funkcí se ale dámské a pánské modely příliš neliší. Ženy ale navíc ocení funkci pro přehledné sledování menstruačního cyklu.

Za nejoblíbenější model dámských chytrých hodinek Garmin je považován Garmin Vivoactive 4S, který nabízí kompaktní rozměry a líbivý design.

Pánské chytré hodinky naopak bývají větší

Pánské chytré hodinky Garmin jsou v porovnání s těmi dámskými větší a mnohdy také mívají robustnější design. Součástí nabídky jsou i vyloženě outdoorové modely, které svým vzhledem většinu žen pravděpodobně nezaujmou. Jedná se třeba o populární model Garmin Fenix Pro.

U pánů se těší největší popularitě hodinky Garmin Fenix 6. Ti, kteří hledají opravdový luxus, poté sahají po několikanásobně dražších Garmin Marq.

Fitness náramky Garmin jsou levnější alternativou k chytrým hodinkám

Pokud chcete aspoň orientačně sledovat své zdraví a nechcete investovat do chytrých hodinek, můžete sáhnout po fitness náramku. Takové zařízení nabízí omezenou nabídku funkcí, mívá menší rozměry i displej.

Fitness náramky Garmin ovšem v porovnání s konkurencí nabízí velmi povedené a elegantní designy, které zaujmou i ženy. Fitness náramek vám zpravidla orientačně změří tep, spánek i sportovní aktivitu. Neposlouží vám ale pro komunikaci s okolím.

Zároveň je třeba počítat s tím, že fitness náramky nemají GPS a při měření venkovních aktivit se připojují k GPS ve vašem mobilním telefonu. Vzhledem k tomu je nutné mít u sebe jak fitness náramek, tak i mobilní telefon.

V nabídce této značky navíc najdete i fitness náramky pro děti, které jsou určeny pro mladé sportovce a pyšní se veselými dětskými designy.

Nejčastější dotazy na téma chytré hodinky Garmin

Co je charakteristické pro Garmin hodinky?

Chytré hodinky Garmin vzhledem ke svým funkcím cílí primárně na amatérské i profesionální sportovce. Své využití ale nachází i v případě nejrůznějších outdoorových a extrémních fyzických aktivit.

Kolik stojí chytré hodinky Garmin?

Cenové rozpětí těchto chytrých hodinek je poměrně široké. Nejlevnější Garmin hodinky seženete zhruba za 6 000 Kč, ty nejdražší se poté svou cenou vyšplhají až k 60 000 Kč.

V čem se liší modely určené pro ženy a muže?

Dámské hodinky Garmin používají menší ciferníky a zároveň líbivější design. Hodinky pro pány poté bývají celkově robustnější a jejich ciferník větší.

Jaká aplikace slouží pro spárování Garmin hodinek s telefonem?

Spárování chytrých hodinek a mobilního telefonu zajišťuje aplikace Garmin Connect, která je dostupná na Android i iOS. Zároveň tato aplikace slouží ke sledování nejrůznějších statistik.

Jak se vám líbil tento článek?
3.2/5 - (6 hlasování)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

© 2022 ITMIX.cz – všechna práva vyhrazena.
info@itmix.cz