ITmix.cz logo

Nejlepší chytré hodinky Garmin: srovnávací test a recenze

Recenze vybraných produktů

Nejlepší chytré hodinky Garmin: srovnávací test a recenze

Chytré hodinky Garmin své uplatnění najdou u amatérských i profesionálních sportovců, kteří chtějí mít k dispozici podrobná data týkající se jejich aktivit. Co konkrétně od těchto zařízení můžete očekávat? Co je charakteristické pro jednotlivé produktové řady? A v čem se liší dámské a pánské modely? To a mnohem více se dozvíte v tomto článku.

Nejčastější dotazy

Co je charakteristické pro Garmin hodinky?

Chytré hodinky Garmin vzhledem ke svým funkcím cílí primárně na amatérské i profesionální sportovce. Své využití ale nachází i v případě nejrůznějších outdoorových a extrémních fyzických aktivit.

Kolik stojí chytré hodinky Garmin?

Cenové rozpětí těchto chytrých hodinek je poměrně široké. Nejlevnější Garmin hodinky seženete zhruba za 6 000 Kč, ty nejdražší se poté svou cenou vyšplhají až k 60 000 Kč.

V čem se liší modely určené pro ženy a muže?

Dámské hodinky Garmin používají menší ciferníky a zároveň líbivější design. Hodinky pro pány poté bývají celkově robustnější a jejich ciferník větší.

Jaká aplikace slouží pro spárování Garmin hodinek s telefonem?

Spárování chytrých hodinek a mobilního telefonu zajišťuje aplikace Garmin Connect, která je dostupná na Android i iOS. Zároveň tato aplikace slouží ke sledování nejrůznějších statistik.

O chytrých hodinkách Garmin obecně

Chytré hodinky Garmin se právem řadí ke špičce na trhu. Jejich cena se přitom v závislosti na konkrétním modelu pohybuje zhruba o 6 až do 60 tisíc korun. Nejdražší modelová řada nese označení Garmin MARQ, je vyrobena z titanu, má safírové sklíčko a nabízí velmi propracované funkce.

Garmin hodinky cílí zejména na sportovce, a to nejen amatérské, ale i profesionální. Stejně tak často nachází uplatnění v případě outdoorových a extrémních aktivit. Vzhledem k tomu poskytují poměrně podrobné informace týkající se vašich tréninků. U Garmin hodinek zpravidla můžete vybírat z nepřeberného množství sportů. Některé modely dokonce umožňují si připravit svůj vlastní trénink a ten si poté odcvičit. Na hodinkách si tak můžete hlídat třeba počet opakování jednotlivých cviků a čas určený pro odpočinek. Počítat také můžete s velmi podrobnými statistikami, které se jednotlivých fyzických aktivit týkají.

Zajímavou funkcí u vybraných modelů jsou speciální animované tréninky, které vám zobrazí správné provedení cviku přímo na displeji. Díky tomu můžete vyrazit do posilovny, aniž byste museli přemýšlet, do jakého cviku se zrovna pustit. Tato funkce je skvěle provedená například u hodinek Garmin Venu 2.

Předností Garmin hodinek také bývá skvělá výdrž na baterii. V porovnání s Apple Watch je nebudete muset nabíjet každý den. Ty nejlepší outdoorové modely bez problémů zvládnou i několik desítek dnů na jedno nabití. Některé hodinky dokonce používají solární technologii pro nabíjení hodinek kdekoliv na cestách. Tuto technologii najdete například v řadě Instinct Solar, Fénix 6 Solar a Tactix Delta Solar.

Garmin hodinky také podporují funkci Garmin Pay. Díky tomu s nimi můžete pohodlně bezkontaktně zaplatit (za předpokladu, že Garmin Pay podporuje i vaše banka).

Pro spárování hodinek a mobilního telefonu a následné sledování statistik slouží aplikace Garmin Connect, která je dostupná na Android i iOS. Do hodinek si dále můžete stáhnout další ciferníky a aplikace prostřednictvím mobilní aplikace Garmin Connect IQ.

Garmin nabízí několik modelových řad

Smartwatch Garmin jsou dostupné v několika modelových řadách. Pro každou z nich jsou přitom charakteristické trochu jiné vlastnosti hodinek. Pojďme se podívat na srovnání chytrých hodinek v tomto ohledu:

 • Řada Garmin Vivoactive cílí na běžné nenáročné uživatele, kteří si chtějí hlídat zdraví a monitorovat každodenní aktivitu. Součástí této řady jsou povedené hodinky také v dámských designech (např. Vivoactive 4S).
 • Řada Garmin Venu nabízí ze všech dostupných řad nejelegantnější design. Díky tomu se tyto hodinky hodí na sport i do společnosti.
 • Řada Garmin Forerunner zaujme všechny amatérské i profesionální běžce, ale i jiné sportovce (např. cyklisty). Nabízí podrobné statistiky a informace o vašem výkonu. Nabízí opravdu podrobné statistiky a informace o vašem výkonu. Některé modely jsou také vybaveny solárním nabíjením (například Forerunner 955 Solar).
 • Řada Garmin Instinct je navržena pro maximální odolnost. Kombinuje sportovní, outdoorové a fitness funkce.
 • Řada Garmin Fenix je kultovní řada chytrých hodinek s bohatou nabídkou funkcí, vysokou odolností a skvělou výdrží baterie. Vybrané modely zároveň disponují funkcí solárního nabíjení. Zapnout si na nich můžete i speciální expediční režim, který prodlouží výdrž baterie na několik desítek dní. Díky tomu jsou tyto hodinky stvořené i na dlouhé cesty bez přítomnosti elektrické zásuvky.
 • Řada Garmin MARQ je nejvyšší, nejluxusnější a zároveň nejdražší řadou chytrých hodinek. Součástí této řady jsou třeba speciální hodinky pro kapitány lodí nebo piloty.

Nejlepší chytré hodinky Garmin z našeho testu

Chytré hodinky Garmin pro vás v redakci pravidelně testujeme a na základě toho aktualizujeme náš žebříček nejlepších modelů od této značky. Inspirovat se můžete skvělým modelem pro outdoorové aktivity, univerzálními hodinkami na sport s elegantním designem i hybridním modelem, který cílí na něžné pohlaví.

Garmin Fénix 7X Sapphire Solar

Nejlepší outdoorové hodinky
Silné stránky
 • Solární nabíjení
 • Pokročilé zdravotní metriky
 • Mapy a navigace
 • Kvalitní materiály
 • Voděodolnost
 • Import tras
 • Návrhy pro zlepšení vašich tréninků
Slabé stránky
 • Vyšší hmotnost
 • Omezená možnost komunikace
 • Vyšší cena
 • Teploměr okolní teploty není zcela přesný

Řadíte se mezi milovníky outdoorových aktivit? V tom případě by vaší pozornosti neměly uniknout chytré hodinky Garmin Fénix 7X. Ty si poradí s monitoringem zdraví a pohybu, přičemž vám nabídnou i pokročilé ukazatele. S jejich pomocí snadno zjistíte, jaká je vaše aktuální tréninková zátěž a zda je na místě zvolnit, nebo se můžete pustit do intenzivní aktivity. Hodinky dále zaujmou svým špičkovým zpracováním a použitím kvalitních materiálů. Safírové sklíčko je vybaveno solárním nabíjením, které dokáže prodloužit výdrž baterie. Předností hodinek jsou také mapy a navigace.

Celkové hodnocení
4.4/5

Garmin Venu 3 & Venu 3S

Skvělý poměr mezi cenou a výkonem
Silné stránky
 • Funkce telefonování
 • Propracované tréninkové funkce
 • Funkce pro vozíčkáře
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Monitoring šlofíků
Slabé stránky
 • Nutnost instalace dvou aplikací
 • Možnost odesílání zpráv jen pro Android

Garmin představil další model z řady městských chytrých hodinek Venu. Venu 3 a Venu 3S jsou v mnoha ohledech podobné, v pár vlastnostech se ale liší. Na tyto rozdíly podrobně poukážeme v recenzi. Mezigeneračně se dočkáme novinek v podobě většího displeje, delší výdrže baterie, funkce telefonování přímo ze zápěstí nebo třeba funkcí pro vozíčkáře. Pojďme se na oba modely podívat podrobněji.

Celkové hodnocení
4.3/5
Kde zakoupit

Garmin Vivomove Trend

Hybridní chytré hodinky pro ženy
Silné stránky
 • Elegantní design
 • Podpora Garmin Pay
 • Podpora bezdrátových nabíječek Qi
 • Kvalitní zpracování
 • Dobře čitelný displej
Slabé stránky
 • Přednastavené odpovědi pouze pro Android
 • Absence GPS

Hybridní chytré hodinky Garmin Vivomove Trend cílí svými rozměry a designem zejména na ženy. Jedná se o elegantní zařízení, které vás překvapí množstvím svých funkcí. Poradí si totiž s monitoringem pohybu, tepové frekvence, spánku, bezkontaktními platbami i okysličení krve.

Kromě toho vás také upozorní na veškeré příchozí notifikace z vašeho mobilního telefonu. Uživatelé mobilních telefonů s Androidem na ně mohou reagovat pomocí přednastavených odpovědí. Pro uživatele iPhonů tato funkce k dispozici není. Potěší také podpora bezkontaktních plateb Garmin Pay a bezdrátových nabíječek Qi.

Celkové hodnocení
3.9/5
Kde zakoupit

Dámské hodinky Garmin

Chytré hodinky pro ženy Garmin obecně nabízí líbivější design a menší rozměry ciferníku. Díky tomu hodinky lépe sedí na úzkém dámském zápěstí. Často se u nich také setkáte s designy, které jsou obecně u žen populárnější (např. kombinace zlaté a rosegold barvy). Velmi povedeným modelem jsou v tomto ohledu např. Garmin Lily 2 Classic.

Z hlediska funkcí se ale dámské a pánské modely příliš neliší. Ženy ale navíc ocení funkci pro přehledné sledování menstruačního cyklu (respektive těhotenství). V mobilní aplikaci je tato funkce velmi propracovaná a hodinky vám zobrazí zajímavé informace týkající se vašeho těla v průběhu těhotenství i miminka.

Za nejoblíbenější model dámských chytrých hodinek Garmin je považován Garmin Vivoactive 4S, který nabízí kompaktní rozměry a líbivý design. Sáhnout můžete také po hybridních hodinkách Garmin Vivomove Trend.

Pánské hodinky Garmin

Pánské chytré hodinky Garmin jsou v porovnání s těmi dámskými větší a mnohdy také mívají robustnější design. Součástí nabídky jsou i vyloženě outdoorové modely, které svým vzhledem většinu žen pravděpodobně nezaujmou. Jedná se třeba o populární model Garmin Fenix Pro.

U pánů se těší největší popularitě hodinky Garmin Fenix 6 a Fenix 7. Ti, kteří hledají opravdový luxus, poté sahají po několikanásobně dražších Garmin Marq.

Fitness náramky Garmin jsou levnější alternativou k chytrým hodinkám

Pokud chcete aspoň orientačně sledovat své zdraví a nechcete investovat do chytrých hodinek, můžete sáhnout po fitness náramku. Takové zařízení nabízí omezenou nabídku funkcí, mívá menší rozměry i displej.

Fitness náramky Garmin ovšem v porovnání s konkurencí nabízí velmi povedené a elegantní designy, které zaujmou i ženy. Fitness náramek vám zpravidla orientačně změří tep, spánek i sportovní aktivitu. Neposlouží vám ale pro komunikaci s okolím.

Zároveň je třeba počítat s tím, že fitness náramky ve srovnání s chytrými hodinkami nemají GPS a při měření venkovních aktivit se připojují k GPS ve vašem mobilním telefonu. Vzhledem k tomu je nutné mít u sebe jak fitness náramek, tak i mobilní telefon.

V nabídce této značky navíc najdete i fitness náramky pro děti, které jsou určeny pro mladé sportovce a pyšní se veselými dětskými designy.

Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
3.9/5 - (35 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Garmin Fénix 7X Sapphire Solar
Tip redakce
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram