ITmix.cz logo

Nejlepší chytré hodinky Garmin: srovnávací test a recenze

Nejlepší chytré hodinky Garmin: srovnávací test a recenze

Chytré hodinky Garmin své uplatnění najdou u amatérských i profesionálních sportovců, kteří chtějí mít k dispozici podrobná data týkající se jejich aktivit. Co konkrétně od těchto zařízení můžete očekávat? Co je charakteristické pro jednotlivé produktové řady? A v čem se liší dámské a pánské modely? To a mnohem více se dozvíte v tomto článku.

Recenze vybraných produktů

Nejčastější dotazy

Co je charakteristické pro Garmin hodinky?

Chytré hodinky Garmin vzhledem ke svým funkcím cílí primárně na amatérské i profesionální sportovce. Své využití ale nachází i v případě nejrůznějších outdoorových a extrémních fyzických aktivit.

Kolik stojí chytré hodinky Garmin?

Cenové rozpětí těchto chytrých hodinek je poměrně široké. Nejlevnější Garmin hodinky seženete zhruba za 6 000 Kč, ty nejdražší se poté svou cenou vyšplhají až k 60 000 Kč.

V čem se liší modely určené pro ženy a muže?

Dámské hodinky Garmin používají menší ciferníky a zároveň líbivější design. Hodinky pro pány poté bývají celkově robustnější a jejich ciferník větší.

Jaká aplikace slouží pro spárování Garmin hodinek s telefonem?

Spárování chytrých hodinek a mobilního telefonu zajišťuje aplikace Garmin Connect, která je dostupná na Android i iOS. Zároveň tato aplikace slouží ke sledování nejrůznějších statistik.

O chytrých hodinkách Garmin obecně

Chytré hodinky Garmin se právem řadí ke špičce na trhu. Jejich cena se přitom v závislosti na konkrétním modelu pohybuje zhruba o 6 až do 60 tisíc korun. Nejdražší modelová řada nese označení Garmin MARQ, je vyrobena z titanu, má safírové sklíčko a nabízí velmi propracované funkce.

Garmin hodinky cílí zejména na sportovce, a to nejen amatérské, ale i profesionální. Stejně tak často nachází uplatnění v případě outdoorových a extrémních aktivit. Vzhledem k tomu poskytují poměrně podrobné informace týkající se vašich tréninků. U Garmin hodinek zpravidla můžete vybírat z nepřeberného množství sportů. Některé modely dokonce umožňují si připravit svůj vlastní trénink a ten si poté odcvičit. Na hodinkách si tak můžete hlídat třeba počet opakování jednotlivých cviků a čas určený pro odpočinek. Počítat také můžete s velmi podrobnými statistikami, které se jednotlivých fyzických aktivit týkají.

Zajímavou funkcí u vybraných modelů jsou speciální animované tréninky, které vám zobrazí správné provedení cviku přímo na displeji. Díky tomu můžete vyrazit do posilovny, aniž byste museli přemýšlet, do jakého cviku se zrovna pustit. Tato funkce je skvěle provedená například u hodinek Garmin Venu 2.

Předností Garmin hodinek také bývá skvělá výdrž na baterii. V porovnání s Apple Watch je nebudete muset nabíjet každý den. Ty nejlepší outdoorové modely bez problémů zvládnou i několik desítek dnů na jedno nabití. Některé hodinky dokonce používají solární technologii pro nabíjení hodinek kdekoliv na cestách. Tuto technologii najdete například v řadě Instinct Solar, Fénix 6 Solar a Tactix Delta Solar.

Garmin hodinky také podporují funkci Garmin Pay. Díky tomu s nimi můžete pohodlně bezkontaktně zaplatit (za předpokladu, že Garmin Pay podporuje i vaše banka).

Pro spárování hodinek a mobilního telefonu a následné sledování statistik slouží aplikace Garmin Connect, která je dostupná na Android i iOS. Do hodinek si dále můžete stáhnout další ciferníky a aplikace prostřednictvím mobilní aplikace Garmin Connect IQ.

Garmin nabízí několik modelových řad

Smartwatch Garmin jsou dostupné v několika modelových řadách. Pro každou z nich jsou přitom charakteristické trochu jiné vlastnosti hodinek. Pojďme se podívat na srovnání chytrých hodinek v tomto ohledu:

  • Řada Garmin Vivoactive cílí na běžné nenáročné uživatele, kteří si chtějí hlídat zdraví a monitorovat každodenní aktivitu. Součástí této řady jsou povedené hodinky také v dámských designech (např. Vivoactive 4S).
  • Řada Garmin Venu nabízí ze všech dostupných řad nejelegantnější design. Díky tomu se tyto hodinky hodí na sport i do společnosti.
  • Řada Garmin Forerunner zaujme všechny amatérské i profesionální běžce, ale i jiné sportovce (např. cyklisty). Nabízí podrobné statistiky a informace o vašem výkonu. Nabízí opravdu podrobné statistiky a informace o vašem výkonu. Některé modely jsou také vybaveny solárním nabíjením (například Forerunner 955 Solar).
  • Řada Garmin Instinct je navržena pro maximální odolnost. Kombinuje sportovní, outdoorové a fitness funkce.
  • Řada Garmin Fenix je kultovní řada chytrých hodinek s bohatou nabídkou funkcí, vysokou odolností a skvělou výdrží baterie. Vybrané modely zároveň disponují funkcí solárního nabíjení. Zapnout si na nich můžete i speciální expediční režim, který prodlouží výdrž baterie na několik desítek dní. Díky tomu jsou tyto hodinky stvořené i na dlouhé cesty bez přítomnosti elektrické zásuvky.
  • Řada Garmin MARQ je nejvyšší, nejluxusnější a zároveň nejdražší řadou chytrých hodinek. Součástí této řady jsou třeba speciální hodinky pro kapitány lodí nebo piloty.

Recenzované modely chytrých hodinek Garmin

Garmin Fénix 7 –⁠ nejlepší v testu

Tyto chytré hodinky Garmin zaujmou všechny, kteří hledají pokročilý model pro monitorování sportovních aktivit. Garmin Fénix 7 jsou outdoorové chytré hodinky, které se pyšní precizním zpracováním a kvalitními materiály. Použitý transflektivní displej je skvěle čitelný na slunci, což oceníte při venkovních aktivitách. Hodinky navíc cílí na adrenalinové nadšence. Zařízení má totiž speciální režim expedice, v rámci kterého dokáže na jedno nabití vydržet až 57 hodin.

Hodinky jsou poměrně masivní a vzhledem ke svým rozměrům cílí spíše na muže. Dámy si na své přijdou u o něco menšího modelu Garmin Fénix 7S. U těchto hodinek je třeba počítat s vyšší pořizovací cenou, která je vzhledem k použitým materiálům a pokročilým technologiím pochopitelná. 

Garmin Forerunner 955 –⁠ nejlepší volba pro běžce

Ať už patříte mezi profesionální běžce, nebo s tímto sportem teprve začínáte, Garmin Forerunner 955 pro vás budou tou pravou volbou. Ve srovnání chytrých hodinek pro běžce jsou totiž modely z této řady jasným favoritem. Jejich funkce jsou přesně navrženy pro potřeby vykonávání právě této fyzické aktivity. Těšit se můžete na velmi podrobné statistiky. Díky transflektivnímu displeji hodinky slibují skvělou čitelnost i na přímém slunci. K dostání je také model se solárním nabíjením, který prodlužuje výdrž baterie na 20 dní (u modelu bez solárního nabíjení činí výdrž baterie 15 dní).

Při běhu využijete podrobné mapy i možnost navigace na potřebné místo. Hodinky vám také dokáží navrhnout trasu, stačí jen zadat požadovanou vzdálenost. Zařízení vám rovněž prozradí, na kolik procent jste již pravděpodobně vyčerpali svou energii. Nechybí ani informace o tom, jak dlouho bude třeba regenerovat. A pokud hodinky propojíte se snímačem Running Dynamics Pod, získáte navíc informace o vaší kadenci, délce kroku a dalších parametrech.

Garmin Venu 2 – skvělý poměr mezi cenou a výkonem

Hledáte hodinky, které se stanou vaším osobním trenérem? V tom případě sáhněte po Garmin Venu 2. Sledování sportovních aktivit je zde totiž na opravdu pokročilé úrovni. Hodinky zaujmou i vlastní nabídkou animovaných tréninků, kdy vám přímo na displeji zobrazí správné provedení konkrétního cviku. Přímo na hodinkách si lze také zaznamenávat, s jakým závažím jste konkrétní cvik prováděli a sledovat tak svůj progres. 

Skvělé funkce nabízí také v případě HIIT tréninků, u kterých si lze nastavit vlastní intervaly. Kromě toho se můžete těšit na dostatečně velký a přehledný displej a elegantní zpracování. Stejně jako u jiných Garmin hodinek je třeba počítat s tím, že je nelze používat k plnohodnotné komunikaci. 

Garmin Venu Sq – perfektní volba nejen pro golfisty

Hodinky Garmin Venu Sq jsou v mnohém podobné jako Garmin Venu 2, nicméně zpracování tréninků u nich není dovedené až k takové dokonalosti. Hodinky vám totiž zobrazí, jaký cvik máte zrovna provádět, nicméně animace správného provedení zde chybí. Na druhou stranu se jedná o skvělou volbu třeba pro golfisty. Zařízení totiž umí mapy golfových hřišť po celém světě a na základě GPS polohy dokáže rozpoznat například vzdálenost od jamky. Touto funkcí jsou vybaveny i jiné modely Garmin hodinek. 

Hodinky jsou unisex, díky poměrně kompaktním rozměrům se přitom hodí i na užší dámské zápěstí. Zaujmou také příznivou cenou. Z hlediska nedostatků můžeme opět vypíchnout nemožnost plnohodnotné komunikace, která je zkrátka u Garmin hodinek obecně upozaděna.

Garmin Vivoactive 4S – líbivá varianta pro ženy

Pokud je pro vás líbivý design na prvním místě, možná vás zaujmou chytré hodinky Garmin Vivoactive 4S. Díky svému designu cílí právě na ženy, které hledají vkusný a zároveň funkční doplněk na každodenní nošení. 
Hodinky používají transflektivní displej se skvělou čitelností na ostrém slunci. Zaujmou také kvalitním zpracováním s ocelovým rámečkem. Z hlediska nevýhod se budeme opět opakovat. Hodinky totiž nelze využít k psaní zpráv ani k vyřizování hovorů.

Dámské hodinky Garmin

Chytré hodinky pro ženy Garmin obecně nabízí líbivější design a menší rozměry ciferníku. Díky tomu hodinky lépe sedí na úzkém dámském zápěstí. Často se u nich také setkáte s designy, které jsou obecně u žen populárnější (např. kombinace zlaté a rosegold barvy).

Z hlediska funkcí se ale dámské a pánské modely příliš neliší. Ženy ale navíc ocení funkci pro přehledné sledování menstruačního cyklu (respektive těhotenství). V mobilní aplikaci je tato funkce velmi propracovaná a hodinky vám zobrazí zajímavé informace týkající se vašeho těla v průběhu těhotenství i miminka.

Za nejoblíbenější model dámských chytrých hodinek Garmin je považován Garmin Vivoactive 4S, který nabízí kompaktní rozměry a líbivý design.

Pánské hodinky Garmin

Pánské chytré hodinky Garmin jsou v porovnání s těmi dámskými větší a mnohdy také mívají robustnější design. Součástí nabídky jsou i vyloženě outdoorové modely, které svým vzhledem většinu žen pravděpodobně nezaujmou. Jedná se třeba o populární model Garmin Fenix Pro.

U pánů se těší největší popularitě hodinky Garmin Fenix 6 a Fenix 7. Ti, kteří hledají opravdový luxus, poté sahají po několikanásobně dražších Garmin Marq.

Fitness náramky Garmin jsou levnější alternativou k chytrým hodinkám

Pokud chcete aspoň orientačně sledovat své zdraví a nechcete investovat do chytrých hodinek, můžete sáhnout po fitness náramku. Takové zařízení nabízí omezenou nabídku funkcí, mívá menší rozměry i displej.

Fitness náramky Garmin ovšem v porovnání s konkurencí nabízí velmi povedené a elegantní designy, které zaujmou i ženy. Fitness náramek vám zpravidla orientačně změří tep, spánek i sportovní aktivitu. Neposlouží vám ale pro komunikaci s okolím.

Zároveň je třeba počítat s tím, že fitness náramky ve srovnání s chytrými hodinkami nemají GPS a při měření venkovních aktivit se připojují k GPS ve vašem mobilním telefonu. Vzhledem k tomu je nutné mít u sebe jak fitness náramek, tak i mobilní telefon.

V nabídce této značky navíc najdete i fitness náramky pro děti, které jsou určeny pro mladé sportovce a pyšní se veselými dětskými designy.

Jak se vám líbil tento článek?
3.7/5 - (31 hlasování)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram