ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky Apple Watch Series 7

Silné stránky
 • Velký displej
 • Množství funkcí
 • Kvalitní zpracování
 • Měření EKG
 • Měření okysličení krve
 • GPS
 • Bezkontaktní platby
 • OS v češtině
 • Snadné ovládání
Slabé stránky
 • Nižší výdrž baterie
 • Vyšší cena
 • Nekompatibilní s Android zařízením
Tento produkt má svého nástupce

Apple Watch Series 7 jsou právem považovány za jedny z nejlepších chytrých hodinek na trhu. Změří vám tep, EKG i okysličení krve. Rovněž podporují bezkontaktní platby a připojit se s nimi můžete k Wi-Fi i mobilním datům. Použitý watchOS se snadno ovládá a hodinky využijete také pro sledování vašeho výkonu při sportu. Jedním slovem — dokonalost.

V balení najdete dvě velikosti řemínků

Apple Watch Series 7 byly dlouho očekávanou novinkou roku 2021. Balení těchto smartwatch přitom odpovídá typickému balení Apple produktů. Je čistě bílé, s jednoduchým vyobrazením loga.

Rozměry krabičky činí 30 × 7,5 × 3,5 cm a celková váha přibližně 380 gramů. Po rozbalení se vám naskytne pohled na:

 • samotné chytré hodinky,
 • dva řemínky (ve variantě S/M a M/L),
 • magnetický napájecí kabel
 • a průvodce prvním použitím.

Díky dvěma rozdílným řemínkům různých velikostí si můžete vybrat takovou variantu, která vám bude více vyhovovat. Chytré hodinky proto skvěle sedí na zápěstí s obvodem 14 až 21 cm.

Pokud se vám přiložené řemínky nebudou líbit, můžete si koupit jiné varianty a střídat je podle svého gusta. Samotná výměna je velmi jednoduchá a rychlá.

Technické parametry Apple Watch Series 7

Apple Watch Series 7 jsou považovány za dosud nejpovedenější model z dílny Apple. Jejich předností je především displej, který se dočkal zmenšení rámečku. Díky tomu se hodinky ovládají ještě lépe.

Na jedno nabití bohužel hodinky nevydrží ani jeden celý den (pouze 18 hodin). Na druhou stranu je to vzhledem k množství funkcí pochopitelné. Předností je také technologie Bluetooth, Wi-Fi, GPS pro navigaci a NFC pro bezkontaktní platby.

Operační systém watchOS je obecně velmi přehledný a pokud patříte mezi zaryté jablíčkáře, snadno se v něm zorientujete. Navíc si do něj můžete stáhnout aplikace podle svého gusta.

Název parametruHodnota
Typ řemínkuSilikonový
OdolnostVodotěsné do hloubky 50 metrů, odolnost proti prachu IP6X
DisplejOLED Retina s úhlopříčkou 1,9”
Výdrž baterieAž 18 hodin
Způsob nabíjeníMagnetický napájecí kabel
KonektivitaBluetooth 5.0, Wi-Fi, GPS, NFC
Operační systémwatchOS
Rozměry (bez řemínku)45 × 38 × 10,7 mm
Váha38,8 g (bez řemínku)

Kvalitní zpracování, které je pro Apple typické

Je třeba zmínit, že Apple Watch 7 si můžete pořídit s šířkou ciferníku 41 nebo 45 mm. My jsme pro testování zvolili větší variantu. Stejně tak si můžete vybrat ze dvou materiálů, a to buď z nerezové oceli nebo ze 100% recyklovatelného hliníku. Nerezová varianta je přitom výrazně dražší. V této recenzi jsme testovali hodinky z hliníku.

Co se týče tvaru ciferníku, je opět hranatý se zaoblenými hranami, jak je ostatně u Apple Watch zvykem. Oproti Apple Watch 6 je přední sklíčko v nejsilnějším místě dvakrát tlustší, díky čemuž vyniká ještě větší pevností a odolností. Displej sahá až k okrajům, čímž se hodinky výrazně odlišují od starších modelů.

Na pravé straně se nachází korunka Digital Crown (otočné tlačítko), která je pro Apple Watch charakteristické. Slouží k tomu, abyste se dostali do menu. Jeho otáčením přitom můžete snadno rolovat v nabídce. Vedle této korunky najdete i klasické tlačítko sloužící pro zapnutí a vypnutí hodinek.

Silikonový řemínek se na zápěstí příjemně nosí, je lehký a nijak nepřekáží. Jeho výhodou je i snadná výměna.

Kde koupit Apple Watch 7
Apple Watch 7
Hodnocení
4.3/5

Apple Watch 7 bez řemínku váží přibližně 38 gramů, což je oproti některým konkurenčním modelům o něco vyšší hodnota. Například Xiaomi Amazfit GTS 2 váží 24,5 gramů a Xiaomi Amazfit GTS 2 mini ještě o 5 gramů méně, tedy 19,5 gramů. Na druhou stranu oproti Apple Watch 6, které bez řemínku váží 47 gramů, jsou tyto hodinky lehčí.

Chytré hodinky spárujete pouze s iPhonem

První spuštění je jednoduché a intuitivní, jako u všech Apple produktů. Nutno však podotknout, že je toto zařízení kompatibilní pouze s mobilními telefony od stejné značky. Pokud vlastníte mobilní telefon s Androidem, bohužel jej s chytrými hodinkami nespárujete.

Apple Watch Series 7 lze spárovat s iPhone 6S a novějším nebo s iOS 15 a novějším. My jsme při testování používali iPhone 11 s iOS 15.0.1 a spárování proběhlo bez sebemenších problémů.

Zařízení je třeba nejprve nabít. Poté jej můžete upevnit na zápěstí a zapnout pomocí postranního tlačítka, které se nachází vedle korunky. Následně se vám přímo na displeji hodinek zobrazí pokyny pro provedení veškerého nastavení.

iPhone stačí přiblížit k Apple Watch a počkat, až se na mobilním telefonu objeví informace o párování. Jakmile vás k tomu zařízení vyzve, naskenujte kód, který se objeví na hodinkách. Tímto způsobem dojde ke spárování obou zařízení pomocí technologie NFC.

Následně se chytré hodinky sesynchronizují a stáhnou si aplikace, které máte v mobilním telefonu a jsou s Apple Watch kompatibilní (v našem případě se jednalo např. o Messenger, Spotify, Uber a další).

Operační systém je jednoduchý a intuitivní

Tyto chytré hodinky stejně jako další modely od značky Apple fungují na operačním systému watchOS. Jeho výhodou je perfektní kompatibilita s Apple zařízeními. Pokud však vlastníte mobilní telefon s Androidem, budou vám tyto chytré hodinky prakticky k ničemu.

Výhodou operačního systému je jednoduché a intuitivní rozhraní. Předností je také podpora bezkontaktních plateb (tuto funkci zajišťuje NFC čip). Operační systém podporuje češtinu, nemusíte si proto lámat hlavu s případnou jazykovou bariérou jako například u hodinek Xiaomi. Na hlasovou asistentku Siri můžete mluvit 21 různými světovými jazyky. Čeština chybí, využít však můžete třeba angličtinu, němčinu, španělštinu, francouzštinu a další.

Nabídka veškerých aplikací
Nabídka veškerých aplikací

V chytrých hodinkách je spousta aplikací

Na Apple Watch je hned ze startu předinstalována řada užitečných aplikací: Aktivita, Budík, App Store, Audioknihy, Saturace kyslíkem, Kalkulačka, Kalendář, Fotoaparát, Kompas, Kontakty, Sledování cyklu, EKG, Hledání zařízení, Najít předměty, Hledání lidí, Srdeční tep, Domácnost, Mail, Mapy, Memoji, Zprávy, Mindfulness, Hudba, Hluk, Právě hraje, Telefon, Fotky, Podcasty, Připomínky, Ovladač, Nastavení, Zkratky, Spánek, Akcie, Stopky, Minutky, Tipy, Diktafon, Vysílačka, Peněženka, Počasí, Cvičení a Světový čas.

Do chytrých hodinek si lze dále stáhnout spoustu mobilních aplikací, které jsou dostupné v App Store. V tomto ohledu se tedy rovněž liší od některých konkurenčních modelů (např. Xiaomi Amazfit stažení aplikací nepodporují).

V rámci našeho testování se opakovaně při zapnutí App Store na hodinkách objevila hláška: „Omlouváme se. Apple Store je krátkodobě nedostupný. Zkuste to později.

Přešli jsme tedy do mobilní aplikace Watch, prostřednictvím které jsme se dostali do nabídky dostupných aplikací do hodinek. K dispozici jsou různé aplikace pro sportování, efektivnější práci, počasí nebo třeba osobní rozvoj. Některé aplikace jsou zdarma, některé jsou naopak zpoplatněné (stejně jako u aplikací na mobilní telefon).

Kde koupit Apple Watch 7
Apple Watch 7
Hodnocení
4.3/5

Aplikaci si lze pohodlně stáhnout do mobilního telefonu a automaticky se pak přidá i do chytrých hodinek. Některé aplikace jsou přitom výhradně pro Apple Watch a do telefonu se nenainstalují (např. nejrůznější hry přímo navržené pro hodinky).

Později při testování již byl App Store dostupný a aplikaci bylo možné si stáhnout prostřednictvím hodinek. Zřejmě se tedy jednalo jen o krátkodobý výpadek.

Aplikace Watch

Pro nastavení hodinek slouží mobilní aplikace Watch, pomocí které se zařízení páruje s mobilním telefonem. Zároveň si v aplikaci můžete hodinky přizpůsobit, seznámit se s nimi nebo třeba odhalit nejrůznější novinky v systému watchOS.

Aplikace Zdraví

Pokud mluvíme o mobilní aplikaci, musíme zmínit také aplikaci Zdraví, která vám zprostředkuje všechny důležité informace a statistiky. Najdete v ní například informace týkající se počtu ušlých kroků, spánku, menstruačního cyklu, cvičení, srdečního tepu a mnoho dalšího.

Pomocí aplikace můžete své zdravotní informace také sdílet (např. s rodinou nebo přáteli). Tato funkce je samozřejmě volitelná a lze nastavit, co všechno vaši nejbližší uvidí.

Aplikaci Zdraví lze používat i bez chytrých hodinek. Při použití smartwatch navíc získáte data týkající se vaší aktivity, srdce, spánku, dýchání a mindfulness.

Apple Watch 7 nabízí špičkové funkce

Apple Watch 7 jsou navrženy tak, abyste s jejich pomocí mohli sledovat svůj zdravotní stav a aby vám zároveň usnadnily každodenní povinnosti. Vzhledem k tomu jsou vybaveny širokou škálou funkcí.

Připojit se s nimi můžete k Wi-Fi síti, a poté je bez problémů používat bez nutnosti mít mobilní telefon u sebe. Chytré hodinky také umožňují používání mobilního připojení. Jen je třeba se informovat, zda tuto skutečnost podporuje i váš mobilní operátor. Pokud tomu tak je, můžete z hodinek telefonovat i psát zprávy bez nutnosti mít mobilní telefon po ruce. Zároveň je nutné vlastnit funkci Cellular.

Krokoměr

Hodinky vám budou podobně jako jiné konkurenční modely měřit počet ušlých kroků v průběhu dne. Díky tomu získáte motivaci se více pohybovat.

Měření tepové frekvence

Tyto Apple Watch v průběhu dne měří vaši aktuální tepovou frekvenci a hodnotu vám zobrazí na displeji nebo v mobilní aplikaci. O tepu jste informováni také v případě, že se pustíte do nějakého cvičebního režimu. Pokud je váš tep příliš vysoký nebo naopak nízký, zařízení vás na to upozorní.

Kde koupit Apple Watch 7
Apple Watch 7
Hodnocení
4.3/5
Tepovou frekvenci měří neustále
Tepovou frekvenci měří neustále

Měření EKG

Zajímavou funkcí je u těchto chytrých hodinek měření EKG, které zajišťuje zabudovaný elektrický snímač srdeční činnosti. Měření trvá 30 vteřin a v jeho průběhu je třeba držet jeden prst na korunce Digital Crown. Po ukončení měření hodinky vygenerují vlnový průběh EKG, který si můžete prohlédnout v aplikaci Zdraví.

Tato aplikace dokáže identifikovat, zda váš srdeční rytmus vykazuje známky fibrilace síní (tedy formu nepravidelného srdečního rytmu) nebo zda má srdeční rytmus sinusový (tedy normální) průběh. Hodinky zároveň upozorňují, že nedokáží identifikovat infarkt. Pro běžné sledování zdraví vašeho srdce však plně postačí.

Vyhodnocení měření EKG
Vyhodnocení měření EKG

Měření okysličení krve

Chytré hodinky jsou vybaveny snímačem kyslíku v krvi. Pokud si spustíte měření saturace O2, zařízení vám po chvíli poskytne výsledek.

Monitoring spánku

Apple Watch 7 lze využít také pro monitorování vašeho spánku. V mobilní aplikaci poté po probuzení najdete nejrůznější statistiky týkající se celkové délky vašeho spánku, dechové frekvence i srdečního tepu. Nechybí ani informace týkající se toho, kolikrát jste se v noci probudili.

Na hodinkách jde snadno zapnout režim spánku, ve kterém vás nijak nebudou rušit příchozí notifikace. Nastavit si můžete také budík, který vás vzbudí buď vybranou melodií nebo jen jemnými vibracemi na zápěstí.

Za drobnou nevýhodu lze považovat skutečnost, že hodinky neposkytují nijak podrobné informace o vašem spánku. Zcela zde například chybí údaje o tom, jak dlouho trval lehký a hluboký spánek. Vzhledem k poměrně vysoké cenové relaci je to určitě škoda. Mnohé levnější chytré hodinky vám totiž taková data bez problémů zobrazí. Vyřešit to můžete doinstalováním aplikace třetí strany.

Hodinky změří délku vašeho spánku
Hodinky změří délku vašeho spánku

Cvičení, aktivity a záznamy cvičení

Samostatnou kategorii tvoří aplikace pro sledování vašeho sportovního výkonu. Pokud se do nějaké fyzické aktivity pustíte, můžete si jednoduše spustit její monitorování. Chytré hodinky mají GPS senzor, který oceníte při měření venkovních sportů.

Vybrat si můžete z desítek různých sportů, mezi kterými nechybí např. běh, cyklistika, posilování, jóga, ale i rybaření, meditace nebo třeba ruční cyklistika.

Apple Watch Series 7 jsou jako stvořené pro cyklisty. Oproti předchozí generaci totiž dokáží automaticky rozpoznat jízdu na kole a připomenou vám, abyste si spustily cvičení. Hodinky navíc myslí na bezpečnost cyklistů. Informace o dosažené vzdálenosti, rychlosti a dalších údajích vám může oznámit hlasová odezva, abyste nemuseli spouštět oči z cesty. Detekce pádu se dočkala optimalizace i pro cyklistiku a hodinky vám v případě nehody mohou zavolat pomoc.

Pro Apple hodinky jsou charakteristické také ikonické kroužky, které znázorňují, jak moc se přes den pohybujete, stojíte a cvičíte. Díky nim se můžete každý den motivat k tomu, abyste všechny tři kroužky uzavřeli. Vaše aktivity lze navíc snadno sdílet s rodinou a přáteli. Jednotlivé cíle si nastavíte sami.

Kde koupit Apple Watch 7
Apple Watch 7
Hodnocení
4.3/5

Při zapnutí režimu cvičení hodinky přehledně zobrazují uplynulý čas, množství spálených kilokalorií a aktuální tepovou frekvenci. Aplikaci s cvičením lze také minimalizovat a hodinky běžně používat (můžete si tak např. v průběhu cvičení přečíst příchozí zprávu, přepnout skladbu nebo se podívat na mapu). Po ukončení cvičení jsou v mobilní aplikaci k dispozici statistiky týkající se vaší aktivity.

Při vodních sportech oceníte funkci Zamknutí ve vodě. Hodinky tak nebudou reagovat na dotyk, čímž brání jejich nechtěnému ovládání. Jakmile hodinky opět odemknete, pokusí se zařízení odstranit případnou vodu, která mohla zůstat v reproduktoru. Učiní tak přehráním různě vysokých tónů.

Měření VO2 max

Apple Watch Series 7 vám pomocí svých monitorů poměrně přesně odhadnou i VO2 max. Hodnota VO2 max patří mezi spolehlivé ukazatele fyzické výkonnosti. Čím je tato hodnota vyšší, tím více kyslíku se dostane do vašich svalů během fyzické námahy.

Mindfulness

Tato aplikace slouží zejména pro váš osobní rozvoj a uklidnění. Absolvovat s ní můžete dechové cvičení o délce 1 až 5 minut, kterým vás provede. Případně si můžete zvolit cvičení pro zamyšlení, které vás vybídne k tomu se na okamžik zastavit a věnovat se nějaké klidné aktivitě (např. cílenému uvolňování napětí v celém těle nebo zamyšlení se nad nějakou otázkou).

Aplikace vás na takovou drobnou meditaci upozorní i v průběhu dne. Upozornění si ale můžete vypnout, pokud vám to nevyhovuje.

Aplikace Mindfulness
Aplikace Mindfulness

Sledování menstruačního cyklu

Ženy u těchto chytrých hodinek ocení i možnost sledování svého menstruačního cyklu. Kromě toho, že vám poskytnou data o pravděpodobném začátku další periody, zde můžete shromažďovat i spoustu dalších informací týkajících se ženského zdraví.

Aplikace například umožňuje zaznamenat si data týkající se vaší sexuální aktivity, výsledku ovulačního či těhotenského testu, bazální tělesné teploty nebo výsledku testu na progesteron. Toto monitorování může být přínosem například pro ženy, které se snaží otěhotnět a chtějí mít veškeré zdravotní informace na jednom místě.

Data týkající se menstruačního cyklu
Data týkající se menstruačního cyklu

Odpověď na zprávu vyťukáte i na klávesnici (nebo ne?)

Chytré hodinky vás upozorní na notifikace z aplikací. Sami si přitom můžete nastavit, z jakých aplikací chcete dostávat upozornění a z jakých nikoliv. Výhodou je možnost si přímo na hodinkách zobrazit celé znění příchozí zprávy (to u mnoha konkurenčních produktů chybí). Bezproblémové je i zobrazení emoji.

Na příchozí zprávy lze také odpovědět. Buď si můžete vybrat jednu z přednastavených odpovědí (např. Ano, Ne, Děkuji, Jsem na cestě…) nebo odpověď nahrát pomocí hlasu. Hodinky podporují češtinu a diktování celých vět funguje opravdu bez problému. Závěrem můžete dodat i emoji. V rámci iMessage lze také využít funkci pro odeslání polohy.

U Apple Watch 7 byla velkou novinkou možnost také klasického napsání zprávy pomocí QWERTY klávesnice. Když jsme hodinky testovali, klávesnici jsme nejprve nemohli najít. Stačilo ale při psaní zprávy učinit gesto swipe up a funkce se zobrazila. Jak se však ukázalo postupem času, pravděpodobně šlo o chybu. Česká klávesnice totiž není oficiálně dostupná a mnoha uživatelům později z hodinek zmizela. A nesetkáte se s ní ani u novějších Apple Watch 8.

Kde koupit Apple Watch 7
Apple Watch 7
Hodnocení
4.3/5

Co se týče hovorů, funguje vše taky skvěle. Hovor lze vytočit přímo na hodinkách a využít buď mikrofon a reproduktor na zařízení nebo k hodinkám připojit bezdrátová sluchátka (např. AirPods). Při našem testování nebyl s ničím problém a kvalita hovoru byla na velmi dobré úrovni, jen těžko bychom poznali rozdíl oproti telefonování z mobilního telefonu. V případě chytrých hodinek Xiaomi Amazfit GTS 2 byla kvalita hovoru mnohem horší.

S hodinkami lze platit bezkontaktně

Smartwatch lze využít také pro bezkontaktní platby v obchodech. Stačí si jen do hodinek přidat platební kartu (přes aplikaci Peněženka) a tuto funkci můžete začít využívat. Do Peněženky si můžete vložit také nejrůznější vstupenky, jízdenky nebo třeba letenky. Při placení není třeba zadávat kód. Výzvu k napsání kódu ale obdržíte pokaždé, když si hodinky sundáte ze zápěstí. Nemusíte se proto obávat, že by někdo vaši platební kartu mohl zneužít.

Do Peněženky si lze vložit i některá potvrzení
Do Peněženky si lze vložit i některá potvrzení

Hlasová asistentka Siri nesmí chybět

Dlouhým podržením boční korunky spustíte hlasovou asistentku Siri, které můžete začít diktovat pokyny. Hlasové pokyny je přitom třeba zadávat v jednom z 21 různých jazyků (např. angličtina, němčina, španělština, francouzština a další). Hodinky tak můžete jednoduše ovládat hlasem, ať jste zrovna kdekoliv.

Poslech hudby

Na chytrých hodinkách můžete poslouchat hudbu buď ze zabudovaného reproduktoru nebo pomocí bezdrátových sluchátek. Využít můžete buď nejrůznější aplikace (např. Spotify) nebo aplikaci Hudba, která je součástí hodinek od základu. V nabídce se přitom objeví skladby, které si přidáte do knihovny v aplikaci Watch na iPhonu.

Hodinky disponují 32GB úložištěm, které lze využít pro stažení nejrůznějších aplikací, ale i hudby. Díky tomu můžete mít v hodinkách opravdu velkou spoustu skladeb. Záleží jen na vás, jak toto úložiště využijete.

Další funkce

Apple Watch 7 mají i několik dalších funkcí, které lze hodnotit spíše jako doplňkové. Jedná se například o počasí, stopky, kalkulačku nebo zobrazení světového času. Praktickou funkcí je možnost ovládání fotoaparátu. Když tuto volbu na hodinkách zapnete, fotoaparát se na mobilním telefonu automaticky zapne. Na hodinkách poté můžete stisknout spoušť, případně si nastavit samospoušť. Nechybí ani možnost volby mezi předním a zadním fotoaparátem.

Mezi další dostupné funkce patří například kalendář, budík, možnost ovládání příslušenství v rámci chytré domácnosti HomeKit, nastavení připomínek nebo třeba mapy. Nechybí ani možnost prohlížení fotek, které máte uložené v mobilním telefonu. Chytré hodinky vám jich ale nabídnou jen pár. Součástí je také funkce Najít zařízení nebo Najít lidi (pokud vám přátelé či rodina sdílí polohu).

Praktickou funkcí je možnost nastavení vlastního kódu, kterým budete hodinky odemykat (pokud si je sundáte ze zápěstí nebo je vypnete a zapnete). Tímto způsobem můžete snadno zabránit tomu, aby je používal někdo jiný.

Senzory jsou totožné jako u předchozí generace

Z hlediska zabudovaných senzorů mají tyto chytré hodinky rozhodně co nabídnout. V porovnání s Apple Watch 6 se přitom senzory nijak nezměnily ani nepřibyly nějaké nové. Hodinky jsou vybaveny:

 • senzorem srdečního tepu,
 • elektrickým snímačem srdeční činnosti (pro tvorbu EKG),
 • snímačem kyslíku v krvi,
 • výškoměrem (pro udání nadmořské výšky),
 • akcelerometrem (pro detekci pohybu)
 • a gyroskopem (pro navigaci).

Než Apple Watch Series 7 vyšly, spekulovalo se o tom, že budou vybaveny také senzorem pro měření hladiny cukru v krvi. To se nakonec nestalo a předpokládá se tedy, že tuto technologii získá až zařízení další série. Tyto smartwatch jsou tedy vybaveny stejnými senzory jako jejich předchůdce.

Na cestách se s nimi neztratíte
Na cestách se s nimi neztratíte

Oproti předchozí verzi došlo ke zmenšení rámečku

Apple Watch 7 dostaly do vínku 45mm (nebo 41mm) široký ciferník s OLED Retina displej s úhlopříčkou 1,9”. Oproti Series 6 došlo ke kompletnímu přepracování displeje a zmenšení rámečku o 40 %. Díky tomu je plocha displeje na těchto hodinkách o 20 % větší než u předchozí generace a dokonce o 50 % větší než u Series 3.

Vzhledem k většímu displeji se chytré hodinky obecně mnohem pohodlněji ovládají a jednotlivé informace jsou lépe čitelné. Retina displej zůstává stále zapnutý a pokud se tedy například chcete podívat na aktuální čas, není třeba klepat na obrazovku, tlačítko nebo zvedat zápěstí. Displej svítí o 70 % jasněji v porovnání s Apple Watch 6, a to při stejné výdrži baterie, což se Applu rozhodně povedlo.

Kde koupit Apple Watch 7
Apple Watch 7
Hodnocení
4.3/5

Jak jsme již zmínili, přední sklíčko se pyšní tou největší odolností vůči prasknutí, kterou kdy Apple u chytrých hodinek nasadil.

Displej je perfektně čitelný
Displej je perfektně čitelný

Za 8 minut se nabijí na 8hodinové monitorování spánku

Pokud budete tyto chytré hodinky aktivně používat, pravděpodobně se nevyhnete jejich každodennímu nabíjení. Sám Apple totiž udává, že hodinky dosahují maximální výdrže baterie 18 hodin (stejně jako u Apple Watch Series 6). Při našem testování přitom tato hodnota odpovídala. Když jsme si plně nabité hodinky daly ráno na zápěstí a používaly je, ten samý den už spánek monitorovat nedokázaly a v průběhu noci se vybily.

Naštěstí však výrobce myslel na rychlé nabíjení, díky kterému hodinky po celém dni rychle připravíte na monitorování vašeho spánku. Už za 8 minut je totiž nabijete tak, aby dokázaly monitorovat váš spánek po dobu 8 hodin. Apple zároveň uvádí, že nabíjení je teď ještě propracovanější a až o 33 % rychlejší než u Apple Watch Series 6. Nabíječky z předchozích verzí funkci rychlonabíjení neumí. Pokud tedy už například máte nabíječku z minulosti, nemusíte ji v kontextu nabíjení Apple Watch 7 využít naplno.

K pohodlnému nabíjení slouží přiložený magnetický kabel, na který stačí hodinky jednoduše položit. Z druhé strany má tento kabel USB-C koncovku. Přednostní těchto chytrých hodinek je i kompatibilita s nejrůznějšími nabíjecími podložkami a stojany, které se mohou stát designovým doplňkem ve vaší domácnosti.

Výdrž baterie oproti konkurenčním chytrým hodinkám není nijak vysoká. Xiaomi Amazfit GTS 2 a GTS 2 mini se výdrž baterie dokáže vyšplhat i na 6 dní.

Dosud nejodolnější chytré hodinky od Applu

Apple Watch Series 7 jsou dosud nejodolnějšími chytrými hodinkami od Applu. Jak jsme již zmínili, v přední části se nachází dosud nejpevnější sklíčko, které vyniká perfektní odolností.

Chytré hodinky jsou také vodotěsné dle parametru WR 50, díky čemuž je využijete i pro nejrůznější vodní sporty do hloubky 1 metru. Stejně tak se s nimi bez obav můžete i sprchovat.

Odolnost proti prachu odpovídá hodnotě IP6X, což je v tomto směru nejvyšší třída a značí, že hodinky jsou plně prachuodolné. Tímto se výrazně liší od Apple Watch 6, které prachuvzdorné nejsou.

Nejčastější dotazy

Jak dlouho vydrží na jedno nabití?

Apple Watch Series 7 dokáží na jedno nabití vydržet až 18 hodin. Při našem testování tomu přitom výsledek odpovídal.

Jakou mobilní aplikaci si mám stáhnout?

Pro spárování chytrých hodinek a telefonu slouží aplikace Watch. Pro sledování nejrůznějších statistik a zdravotních informací využijete aplikace Zdraví. Obě aplikace jsou součástí základní výbavy iPhonu, případně si je můžete stáhnout v App Store.

S jakým mobilním telefonem jsou chytré hodinky kompatibilní?

Apple Watch Series 7 lze spárovat s iPhone 6S a novějším nebo s iOS 15 a novějším. Spárování s mobilním telefonem s Androidem bohužel možné není.

Podporuje zařízení bezkontaktní platby?

Ano. Hodinky jsou vybaveny NFC čipem a díky podpoře Apple Pay lze využívat bezkontaktní platby. Platební kartu si snadno přidáte do aplikace Peněženka.

Kde koupit Apple Watch 7
Apple Watch 7
Hodnocení
4.3/5

Pro koho jsou chytré hodinky Apple Watch Series 7 vhodné

Apple Watch 7 bychom doporučili všem lidem, kteří nechtějí dělat žádné kompromisy. Tyto chytré hodinky totiž opravdu vynikají kvalitní konstrukcí a velkým displejem, díky kterému se snadno ovládají. Potěší i množství nejmodernějších senzorů, které umožní sledovat srdeční tep, EKG, okysličení krve i dýchání ve spánku. Nechybí ani možnost využívat Wi-Fi, mobilní připojení nebo GPS navigaci. Použitý watchOS také podporuje bezkontaktní platby Apple Pay. Samozřejmostí je poté možnost monitorování nejrůznějších druhů sportů a stažení aplikací podle vašeho gusta.

Za drobnou nevýhodu lze považovat nižší výdrž baterie. Pokud si Apple Watch 7 pořídíte, je třeba počítat s tím, že je budete nabíjet prakticky každý den (při aktivním používání). Dalším nedostatkem je nemožnost spárovat chytré hodinky s mobilním telefonem, který pracuje na operačním systému Android. A s tímto zařízením se rovněž pojí vyšší cena (která však odpovídá kvalitě zpracování i množstvím dostupných funkcí).

Uživatelský návod k Apple Watch Series 7

Recenze: chytré hodinky Apple Watch 7
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
4.3

Dosud nejodolnější chytré hodinky od Applu

Apple Watch Series 7 jsou právem považovány za jedny z nejlepších chytrých hodinek na trhu. Změří vám tep, EKG i okysličení krve. Rovněž podporují bezkontaktní platby a připojit se s nimi můžete k Wi-Fi i mobilním datům. Použitý watchOS se snadno ovládá a hodinky využijete také pro sledování vašeho výkonu při sportu. Jedním slovem — dokonalost.

Klady

 • Velký displej
 • Množství funkcí
 • Kvalitní zpracování
 • Měření EKG
 • Měření okysličení krve
 • GPS
 • Bezkontaktní platby
 • OS v češtině
 • Snadné ovládání

Zápory

 • Nižší výdrž baterie
 • Vyšší cena
 • Nekompatibilní s Android zařízením
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
3.3/5 - (11 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky Apple Watch Series 7
Apple Watch 7
Hodnocení: 4.3/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram