ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky pro děti Carneo GuardKid+ 4G Platinum

Silné stránky
 • Snadné použití
 • Sledování polohy dětí
 • Funkce odposlechu
 • Možnost vzdálené tvorby fotografie
Slabé stránky
 • Displej je hůře čitelný
 • Lokalizace není bezchybná

Chcete mít bezpečnost svých dětí pod kontrolou? V tom případě vás možná zaujmou chytré hodinky Carneo GuardKid+ 4G Platinum, které bychom doporučili pro rodiče dětí zhruba kolem 6 let. S jejich pomocí lze sledovat jejich ratolesti, zavolat jim nebo napsat zprávu. Také lze vzdáleně vytvořit snímek pomocí zabudovaného fotoaparátu nebo využít trochu kontroverzní funkci vzdáleného odposlechu. Jak jednotlivé funkce hodnotíme a jak si hodinky obstály v našem testu?

Nejčastější otázky a odpovědi

Jakou mobilní aplikaci budou rodiče využívat?

Carneo GuardKid+ 4G Platinum lze spárovat s mobilními telefony s operačním systémem Android i iOS. Ke spárování chytrých hodinek a mobilního telefonu slouží aplikace Carneo Guard, která je dostupná v Google Play i App Store. Aplikaci používají rodiče, děti žádný mobilní telefon mít nemusí. Díky párování přitom dosáhnete na všechny důležité funkce v podobě sledování či komunikace.

Pro koho jsou chytré hodinky určeny?

Chytré hodinky cílí především na starostlivé rodiče, kteří chtějí mít přehled o aktuální poloze svých dětí a v případě potřeby se s nimi pohodlně spojit. Vzhledem k přítomnosti SOS tlačítka je lze doporučit také seniorům, kteří si mohou v případě potřeby snadno zavolat pomoc nebo zůstat v kontaktu se svými blízkými.

Obsah balení a technické parametry

Obsah balení u těchto dětských chytrých hodinek nepřekvapí. Součástí jsou samotné chytré hodinky s jedním řemínkem, ochranná fólie, uživatelský manuál a návod k použití. K využití veškerých funkcí budete potřebovat také nano SIM kartu, tu je však nutné si dokoupit zvlášť.

Právě bez dokoupení SIM karty vám hodinky budou prakticky k ničemu. Výrobce přitom nedoporučuje používat dobíjecí karty z důvodu, že po vyčerpání kreditu hodinky s aplikací nedokáží komunikovat. Předpokládaný přenos dat při standardním používání dle výrobce činí max. 200 Mb měsíčně bez využívání videohovoru. Ten má spotřebu dat 5 MB za 1 minutu video hovoru.

Carneo GuardKid+ 4G Platinum jsou dostupné ve 3 barevných variantách - modré, růžové a černé. Zařízení tedy cílí na kluky i holky.

Název parametruHodnota
Typ řemínkuSilikonový
OdolnostIP67
Displej1,44” IPS dotykový displej
Výdrž baterieAž 4 dny
Způsob nabíjeníMagnetický napájecí kabel
KonektivitaGSM (nano SIM), GPS, Wi-Fi
Operační systémvlastní od značky Carneo
Rozměry (bez řemínku)41 × 47 × 16 mm
Váha52 g (včetně řemínku)

Plastové provedení působí poměrně bytelně

Co se týče materiálového zpracování, hodinky poměrně nepřekvapivě pracují s plastem. Podobně jako jiné dětské chytré hodinky jsou poměrně vysoké. Děti si tak na jejich přítomnost na zápěstí budou pravděpodobně chvíli zvykat, a to i vzhledem k hmotnosti 52 gramů. Přece jen na úzkém dětském zápěstí mohou působit poměrně masivně. Nepatrně menší jsou například konkurenční ARMODD Kidz GPS 4G. Garett Kids Cute 2 4G nabízí prakticky srovnatelnou hmotnost 50 gramů.

Na levé straně hodinek najdete slot na nano SIM kartu. K jejímu otevření není zapotřebí žádné náčiní. Pokud máte delší nehty, otevřete slot i pomocí nich, případně si na pomoc můžete vzít obyčejný nožík.

Na pravé straně hodinek se poté nachází dvě tlačítka. Jedno z nich slouží pro zapnutí/vypnutí zařízení (respektive aktivaci/deaktivaci displeje), druhé pak najde uplatnění při rychlém a pohodlném vytočení SOS hovoru. Samotná tlačítka mají vystouplé piktogramy a i díky tomu se dobře nahmatávají i poslepu. Potěší také rychlá odezva.

Uvedení hodinek do provozu se může zpočátku zdát poměrně obtížné a zdlouhavé. Pomocí návodu jsme si s tím však poradili.

Kde koupit Carneo GuardKid+ 4G Platinum
Carneo GuardKid+ 4G Platinum
Hodnocení
4.1/5

Silikonový řemínek má klasické zapínání s plastovou přezkou. Vzhledem ke svým rozměrům sedí na zápěstí o obvodu 11 až 19 cm. Pokud na to přijde, mohou si hodinky vzít i dospělí (vzhledem k bezpečnostním funkcím se mohou hodit například pro seniory).

Uživatelské rozhraní s podporou češtiny

Chytré hodinky i mobilní aplikace podporují češtinu. Některé popisky však trochu překvapivě přeloženy nejsou a i při nastavení hodinek do češtiny zůstávají v angličtině. Samotná obsluha hodinek je poměrně intuitivní, i když určité mínusové body lze udělit svižnosti systému. Při stisknutí určité volby někdy i pár vteřin trvá, než nastane požadovaná reakce. V této kategorii chytrých hodinek jsme však na tuto vlastnost zvyklí.

Hodinky lze propojit nejen s jedním, ale i více telefony. Díky tomu získají nad polohou hodinek přehled například oba rodiče. Je třeba vytvořit jeden účet a na něj se přihlásit ze dvou různých telefonů.

Senzory umožňují i sledování polohy dítěte

Co se týče senzorů, hodinky nepracují s žádným snímačem tepové frekvence či monitorem okysličení krve. Jelikož zařízení slouží primárně pro bezpečnost dětí, je vybaveno GPS. V místech se slabým signálem pak pro určení polohy používá blízké Wi-Fi sítě a vysílače mobilní sítě (GSM).

Dotykový IPS displej

Carneo GuardKid+ 4G Platinum disponují 1,44” dotykovým IPS displejem. Vzhledem ke své velikosti nabízí dobrý přehled o jednotlivých ikonách, na druhou stranu jeho čitelnost není úplně nejlepší (a to zejména na ostrém slunci). Také jednotlivé ikony působí trochu rozostřeně. Stejný pocit jsme měli i u konkurenčních ARMODD Kidz GPS 4G. O něco větší displej nabídnou Garett Kids Cute 2 4G či Garett Kids Essa 4G.

Děti jistě ocení možnost výběru ciferníku (v nabídce jsou 4 varianty). Ty zahrnují digitální i analogové hodiny, díky čemuž hodinky cílí i na ty děti, které si ještě s rozpoznáním analogových hodin úplně nevědí rady. Ovládání prostřednictvím dotykového displeje je jednoduché a intuitivní a ratolesti si jej pravděpodobně velmi rychle osvojí. Na druhou stranu senioři pravděpodobně budou více bojovat s horší čitelností displeje a obecně menšími ikonami, které se jim mohou hůře mačkat.

Výdrž baterie se běžně pohybuje kolem 1-2 dnů

Carneo GuardKid+ 4G Platinum do vínku dostaly baterii s kapacitou 1 000 mAh. Celková výdrž na jedno nabití se pak odvíjí od toho, jakým způsobem budete zařízení používat. Na výdrž baterie má přirozeně největší vliv četnost určování polohy, množství provedených videohovorů nebo třeba spuštění krokoměru.

Během našeho testování jsme se rozhodli pro automatickou lokalizaci každých 10 minut. Krokoměr jsme ponechali vypnutý, jelikož pro nás nebyl až tak důležitý. Během dne jsme odeslali zhruba 10 zpráv a vyfotili 2 fotky. Rovněž jsme přibližně 10 minut za celý den telefonovali. Také jsme zapnuli noční režim úspory energie, kdy se hodinky odpojí od sítě v době mezi 22:00 a 6:00. V popsaném případě jsme hodinky nabíjeli po zhruba 30 hodinách.

K nabíjení hodinek slouží napájecí kabel s magnetickým konektorem. Plného nabití dosáhnete zhruba za 2 hodiny, podpora rychlonabíjení zde chybí. U dětských chytrých hodinek se však jedná o standard.

Napájecí kabel
Napájecí kabel

Odolnost vůči vodě i prachu

Předností chytrých hodinek je odolnost vůči vodě i prachu dle parametru IP67. To znamená, že model je plně prachotěsný a zároveň dokáže odolat i vlhkosti či působení vody (i když se samozřejmě na poškození vodou nevztahuje záruka).

Kde koupit Carneo GuardKid+ 4G Platinum
Carneo GuardKid+ 4G Platinum
Hodnocení
4.1/5

Funkce Carneo GuardKid+ 4G Platinum

Chytré hodinky Carneo GuardKid+ 4G Platinum nabízí řadu funkcí především pro bezpečnost nejmenších. Kromě toho si ale poradí i s velmi základním sledováním pohybu (měří počet ušlých kroků v průběhu dne). Srdeční tep ani žádné jiné funkce týkající se zdraví ale nenabízí. K tomuto účelu slouží například Lamax BCool, ty však na druhou stranu nenabízí funkce pro komunikaci a sledování polohy. Obě tato zařízení zkrátka cílí na děti v odlišném věku.

SOS tlačítko

Pokud se vaše dítě dostane do krizové situace, může jednoduše stisknout SOS tlačítko po dobu 3 sekund přímo na hodinkách a tímto způsobem si přivolat pomoc. V mobilní aplikaci lze nastavit až 3 telefonní čísla (tedy typicky na 3 rodinné příslušníky). Pokud náhodou první z kontaktů nebude v danou chvíli na příjmu, hodinky automaticky vytočí další kontakt v pořadí. Jelikož je třeba tlačítko déle podržet, nebudou mít děti tendenci jej mačkat omylem.

SOS tlačítko
SOS tlačítko

Sledování polohy a nastavení bezpečných zón

Prostřednictvím mobilní aplikace si můžete snadno zkontrolovat, kde se právě vaše dítě nachází. Jeho polohu uvidíte přehledně na mapě. Během našeho testování většinou poloha hodinek zobrazená v aplikaci odpovídala realitě. Pouze v několika případech (při umístění hodinek v budově) byla určena poloha o několik desítek metrů dál. Pokud tedy například dítě bude ve škole, nemusí se vám vždy úplně přesně zobrazit adresa školy, ale třeba vedlejší ulice.

V mobilní aplikaci lze nastavit také takzvané bezpečné zóny (například okruh v okolí domova, školy či sportoviště). Pokud dítě tuto zónu překročí, mobilní aplikace vás automaticky upozorní.

Kromě toho lze také v mobilní aplikaci sledovat historii pohybu dětí v určitém časovém úseku. Díky tomu uvidíte, zda například ze školy šly přímo domů, nebo se cestou někde zapomněly.

Telefonování, odesílání zpráv a vzdálený odposlech

Prostřednictvím chytrých hodinek lze snadno telefonovat. Lze vybírat z uložených kontaktů, nebo číslo vyťukat přímo na číselníku. Pokud nechcete, aby bylo možné vytočit libovolné číslo, můžete tuto funkci v aplikaci zakázat. Kontakty se do hodinek přidávají prostřednictvím mobilní aplikace rodičů, díky čemuž nad nimi budete mít přehled.

Kromě klasických hovorů hodinky podporují také videohovory (i když kvalita obrazu přirozeně není nijak špičková). K tomu, abyste se přesvědčili, že je vaše dítě v pořádku, to ale stačí. Kvalita klasického hovoru je pak rovněž dostačující a oběma stranám nebylo problém porozumět. Jedinou výtkou je nemožnost zvýšení hlasitosti hovoru na hodinkách. Pokud se tedy dítě nachází v hlučném prostředí (typicky ve škole o přestávce), možná vás neuslyší. Nastavení hlasitosti hodinek umožňují například Lamax WatchY2.

V mobilní aplikaci lze také nastavit, aby se na hodinky dovolaly pouze kontakty v telefonním seznamu. Díky tomu vaše ratolesti nebudou obtěžovat třeba hovory z nejrůznějších call center a podobně. Funkci jsme otestovali a funguje bez problémů.

Rodiče mohou dětem zprávy odesílat prostřednictvím mobilní aplikace. K dispozici je jak možnost vyťukání zprávy, tak i nahrání hlasové zprávy. To se může hodit u menších dětí, které ještě neumí číst. Odesílat lze také emoji.

Děti pak mohou odesílat buď SMS zprávy, nebo hlasové zprávy či emoji prostřednictvím aplikace Wechat (rodiče mají chat k dispozici v mobilní aplikaci). Tímto způsobem lze také rodičům odeslat selfie. Zprávy pomocí aplikace Wechat lze posílat nejen jednotlivci, ale i v rámci skupinových konverzací (tedy například oběma rodičům najednou). Hodinky disponují klávesnicí T9 a samotné vyťukávání jednotlivých písmenek je poměrně zdlouhavé. Během našeho testu jsme také mnohdy udělali překlep vzhledem k tomu, že jednotlivé volby na displeji jsou poměrně malé.

Kde koupit Carneo GuardKid+ 4G Platinum
Carneo GuardKid+ 4G Platinum
Hodnocení
4.1/5

Bezpečnostní (nicméně trochu kontroverzní funkcí) je funkce odposlechu. V mobilní aplikaci zadáte své telefonní číslo a následně vám hodinky zavolají, aniž by se to na nich nějakým způsobem zobrazilo. Dítě tedy nemá žádné ponětí o tom, že v danou chvíli posloucháte třeba jeho rozhovor s kamarádem.

Zákaz používání ve třídě

Pomocí mobilní aplikace si můžete nastavit konkrétní časy, kdy si nepřejete, aby hodinky děti rušily. Typicky se může jednat o čas výuky ve škole, kdy by případné hovory či příchozí zprávy mohly způsobit zabavení hodinek ze strany vyučujících. V nabídce najdete možnost přizpůsobit si individuálně časové období pro 4 dny v týdnu. Pátý den tedy musíte zákaz stanovit časově totožně s některým ze zbývajících 4 dnů.

Hodinkám ale nelze zakázat například jakékoliv hry, hudbu či fotoaparát a udělat z nich v podstatě „hloupé hodinky“, které by pouze zobrazovaly čas.

Fotoaparát

Chytré hodinky mají zabudovaný přední fotoaparát, pomocí kterého mohou děti snadno vytvořit selfie. Pořízené snímky se ukládají do galerie, díky čemuž si je lze prohlížet i s odstupem času.

Trochu kontroverzní bezpečnostní funkcí je možnost využít tvorby vzdálené fotografie. Funkci spustíte prostřednictvím aplikace. Hodinky poté automaticky vytvoří fotografii, aniž by se o tom dítě dozvědělo.

Přehrávání hudby

Přímo v hodinkách se nachází funkce pro přehrávání hudby. Bohužel jsme však nikde nenašli, jakým způsobem skladby do hodinek dostat. Předpokládali jsme, že to bude možné prostřednictvím mobilní aplikace, zde však žádná taková funkce není. Hodinky také nedisponují žádným slotem na paměťovou kartu. Nakonec se ukázalo, že skladby lze do hodinek přenést prostřednictvím Bluetooth (tedy například odesláním vybraných souborů z mobilního telefonu do hodinek).

Hry pro zkrácení dlouhých chvil

Hodinky myslí také na zábavu, respektive vzdělání nejmenších. Vzhledem k tomu v nich najdete hned dvě aplikace - Matematika s početními příklady a Flashcards pro výuku základních slovíček v angličtině.

V hodinkách najdete funkci App Store, která umožňuje stažení doplňkových funkcí. Konkrétně zde v současné době najdeme Instagram a WhatsApp. Zkusili jsme instalaci aplikace WhatsApp, nicméně i po několika hodinách hodinky zobrazují, abychom počkali na dokončení instalace. Náš pokus byl tedy bohužel neúspěšný. Kromě toho ale obě funkce postrádají smysl vzhledem k tomu, že hodinky najdou uplatnění u menších dětí zhruba kolem 6 let věku. Účet na Instagramu však mohou mít děti starší 13 let, u WhatsApp je věková hranice dokonce 14 let.

Další funkce

Mezi doplňkové funkce chytrých hodinek lze zařadit například budík, stopky, kalkulačku, kalendář či funkci pro záznam zvuku. V mobilní aplikaci se pak mezi doplňkové funkce řadí třeba takzvaná Odměna za lásku, kdy můžete svým dětem poslat určité množství virtuálních srdíček.

Závěr - komu bychom chytré hodinky Carneo GuardKid+ 4G Platinum doporučili?

Chytré hodinky Carneo GuardKid+ 4G Platinum bychom doporučili starostlivým rodičům, kteří chtějí mít přehled nad aktuální polohou svých dětí a v případě potřeby je kontaktovat. Vzhledem k nabídce funkcí se za nás hodí pro děti ve věku kolem 6 let. Pokud se náhodou ratolesti dostanou do tíživé situace, mohou si prostřednictvím SOS tlačítka přivolat pomoc. Hodinky také podporují trochu kontroverzní funkci odposlechu, kdy lze poslouchat aktuální dění v okolí hodinek, aniž by se o tom vaše dítě vůbec dozvědělo. To samé pak platí pro vzdálené pořízení fotografie.

Kde koupit Carneo GuardKid+ 4G Platinum
Carneo GuardKid+ 4G Platinum
Hodnocení
4.1/5

Velkou výhodou je možnost plnohodnotné komunikace. S dětmi si můžete zavolat, provést videohovor, poslat jim textovou či hlasovou zprávu. Bohužel ale na hodinkách nelze regulovat hlasitost během hovoru.
Co se týče nevýhod, zmínili bychom ne vždy úplně přesnou lokalizaci hodinek uvnitř budovy. I když jsou hodinky a mobilní aplikace v češtině, v některých případech není překlad stoprocentní. Nedostatkem je také trochu hůře čitelný displej a nižší výdrž baterie, kterou však lze vzhledem k funkcím hodinkám odpustit.

Recenze: chytré hodinky pro děti Carneo GuardKid+ 4G Platinum
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
4.1

Šikovné hodinky pro starostlivé rodiče

Chcete mít bezpečnost svých dětí pod kontrolou? V tom případě vás možná zaujmou chytré hodinky Carneo GuardKid+ 4G Platinum, které bychom doporučili pro rodiče dětí zhruba kolem 6 let. S jejich pomocí lze sledovat jejich ratolesti, zavolat jim nebo napsat zprávu. Také lze vzdáleně vytvořit snímek pomocí zabudovaného fotoaparátu nebo využít trochu kontroverzní funkci vzdáleného odposlechu. Jak jednotlivé funkce hodnotíme a jak si hodinky obstály v našem testu?

Klady

 • Snadné použití
 • Sledování polohy dětí
 • Funkce odposlechu
 • Možnost vzdálené tvorby fotografie

Zápory

 • Displej je hůře čitelný
 • Lokalizace není bezchybná
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
3.8/5 - (6 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky pro děti Carneo GuardKid+ 4G Platinum
Carneo GuardKid+ 4G Platinum
Hodnocení: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram