ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky pro děti ARMODD Kidz GPS 4G

Silné stránky
 • Možnost komunikace
 • Sledování aktuální polohy
 • Sledování historie pohybu
 • SOS tlačítko
 • Fotoaparát
 • Funkce odposlechu
 • Možnost nastavení více správců
Slabé stránky
 • Ne vždy přesná lokalizace
 • Horší čitelnost displeje na slunci
 • Špatný překlad některých pojmů v aplikaci
 • Výdrž baterie

Díky chytrým hodinkám ARMODD Kidz GPS 4G se budete moct o své děti obávat zase o něco méně. Jejich zásluhou totiž můžete sledovat aktuální polohu vašich nejmenších nebo si prohlédnout historii jejich pohybu. Pokud se dítě ocitne v nebezpečí, může stisknout SOS tlačítko a okamžitě se spojit se svými rodiči pomocí klasického hovoru. Hodinky také podporují kontroverzní funkci odposlechu, kdy se můžete sami přesvědčit o tom, co se právě na druhé straně odehrává.

Předností je také možnost plnohodnotné komunikace. S dětmi si můžete posílat hlasové zprávy, emoji či fotografie. Hodinky také podporují klasické hovory a videohovory. Z nevýhod lze zmínit horší lokalizaci hodinek uvnitř budovy, ne úplně precizní překlad mobilní aplikace do češtiny a kratší výdrž baterie.

Nejčastější otázky a odpovědi

S jakými mobilními telefony lze hodinky spárovat?

ARMODD Kidz GPS 4G lze spárovat se všemi mobilními telefony s operačním systémem Android i iOS.

Jakou mobilní aplikaci budou rodiče využívat?

Nastavení hodinek, sledování polohy i komunikaci zajišťuje mobilní aplikace SeTracker, která je dostupná v Google Play i App Store. Upozorňujeme však, že její bezplatná varianta obsahuje poměrně dost reklam.

Lze přes hodinky komunikovat?

Ano. Pomocí hodinek lze telefonovat, provádět videohovory i odesílat hlasové zprávy, emoji nebo fotografie.

Mají funkci SOS tlačítka?

Ano. Po stisknutí SOS tlačítka hodinky automaticky postupně vytočí až 3 telefonní čísla nastavená v mobilní aplikaci.

Obsah balení

Chytré hodinky pro děti ARMODD Kidz GPS 4G se prodávají v průhledné plastové krabičce, díky čemuž si jejich design můžete snadno okamžitě prohlédnout. Rozměry balení činí 7 × 7 × 7,5 cm a celková váha dosahuje 136 gramů. Uvnitř balení se ukrývají:

 • samotné chytré hodinky s řemínkem,
 • napájecí kabel s proprietární koncovkou
 • a návod k použití.

Pro plnou funkčnost chytrých hodinek budete potřebovat nano SIM kartu, ta však bohužel není součástí balení.

ARMODD Kidz GPS 4G jsou k dostání ve 3 různých designech, a to růžové (pro holky), modré (pro kluky) a černé, tedy univerzální. Silikonový řemínek bude vyhovovat dětem s obvodem zápěstí od 12 do 18,5 cm.

Vzhledem k použitým rozměrům lze hodinky teoreticky doporučit i dospělým (například seniorům), kteří si mohou prostřednictvím SOS tlačítka přivolat pomoc. Sedět však budou spíše ženám.

Technické parametry ARMODD Kidz GPS 4G

ARMODD KidZ GPS 4G sází na obyčejný OGS displej s úhlopříčkou 1,4”. Předností chytrých hodinek je jejich odolnost dle parametru IP67 a přehledné rozhraní s podporou češtiny.

Název parametruHodnota
Typ řemínkuSilikonový
OdolnostIP67
DisplejOGS s úhlopříčkou 1,4”
Výdrž baterieAž 3 dny
Způsob nabíjeníMagnetický napájecí kabel
KonektivitaGSM (nano SIM), GPS, Wi-Fi
Operační systémvlastní od značky ARMODD
Rozměry (bez řemínku)40 × 45 × 15 mm
Váha56 g (včetně řemínku)

Líbivý design a pevný plast v hlavní roli

Jak jsme již zmínili, chytré hodinky jsou dostupné v několika barevných provedeních, díky čemuž většinu dětí zaujmou. Jejich pouzdro je vyrobeno z lehkého a zároveň odolného plastu. Stále se však jedná pouze o plast a tak zůstává otázkou, jaké životnosti při náročném používání dětmi dosáhne. Lze však ocenit, že plastový rámeček je možné pořídit nový a jednoduše jej vyměnit. S tím se u mnoha konkurenčních modelů nesetkáte.

Celková hmotnost hodinek včetně řemínku činí 56 gramů a vzhledem k tomu se řadí spíše k těžším modelům na trhu. O 16 gramů lehčí jsou například dětské hodinky LAMAX WatchY2. A rovněž je třeba počítat s tím, že na opravdu drobném dětském zápěstí mohou hodinky působit trochu mohutně. Na našich fotkách ostatně vidíte, jak hodinky vypadají na dospělém ženském zápěstí. Na druhou stranu konkurenční Carneo GuardKid+ 4G Platinum jsou ještě o něco větší.

Řemínek sází na tradiční silikonový materiál, jehož zásluhou se zařízení na zápěstí příjemně nosí. Nicméně řemínek disponuje kovovou sponou, a proto se nehodí pro děti, které trápí alergie na kovy.

Jak do hodinek vložit SIM kartu a uvést je do provozu

Když se nám hodinky poprvé dostaly do ruky a my si je mohli prohlédnout, chvíli jsme marně tápali, kde se vlastně nachází slot na umístění SIM karty. Proto vám celý postup podrobně popíšeme.

Hodinky je nejprve třeba vyjmout z rámečku. To uděláte tak, že zatlačíte prsty na jejich displej a tělo hodinek z rámečku vypadne (nebojte se trochu přitlačit). Následně na levé straně najdete slot na SIM kartu. Narozdíl od některých konkurenčních dětských hodinek není třeba pracovat se šroubovákem. Kryt SIM karty lze snadno vyjmout a SIM kartu umístit na své místo (potřebovat budete nano SIM). Následně rámeček opět nasaďte na tělo hodinek.

Pokud je to třeba, hodinky nabijte pomocí přiloženého kabelu. Poté je zapněte podržením bočního tlačítka.

Do mobilního telefonu si stáhněte aplikaci SeTracker, která je dostupná v Google Play i App Store. V mobilní aplikaci budete vyzváni k registraci (je třeba zadat e-mail, zvolit si heslo a správně opsat ověřovací kód).

Následně do mobilní aplikace přidejte hodinky (oskenujte QR kód). Dále můžete zadat přezdívku i vztah, který máte vůči majiteli hodinek (například zda jste otec, matka, babička…).

Kde koupit ARMODD Kidz GPS 4G
ARMODD Kidz GPS 4G
Hodnocení
4.0/5

Nevýhodou mobilní aplikace jsou reklamní bloky, které se čas od času spustí a zaberou celou obrazovku. Vzhledem k tomu jsou poměrně rušivým elementem. Vyřešit to lze zakoupením předplatného. Měsíční předplatné vychází na 1 $, půlroční předplatné stojí 2,99 $ a roční předplatné vás vyjde na 4,99 $. Vytknout lze také ne úplně povedený překlad některých pojmů do češtiny.

Výhodou je alespoň to, že lze hodinky sledovat z více telefonů (tím pádem se informace dostanou k oběma rodičům nebo třeba prarodičům). Do aplikace lze také přidat více zařízení a sledovat tedy více dětí zároveň. S větším množstvím aplikací však přirozeně rostou náklady za předplatné.

Hodinky podporují češtinu

Rozhraní chytrých hodinek je velmi jednoduché. Jednotlivé ikony s názornými obrázky a popisy v češtině malým dětem usnadní orientaci. Jazykové bariéry se proto v tomto ohledu obávat nemusíte.

Senzory pro sledování polohy dítěte

Z hlediska senzorů u těchto hodinek nenajdete žádný optický snímač srdečního tepu nebo oxymetr. Zařízení se primárně soustředí na sledování polohy nejmenších. Vzhledem k tomu je vybaveno technologií GPS. V místech se slabým signálem dále využívají blízké Wi-Fi sítě a vysílače mobilní sítě (GSM).

Při testování hodinek ve městě (ve venkovním prostředí) dokázaly polohu určit velmi přesně. Při umístění do budovy však v některých případech výsledek nebyl zcela stoprocentní a kolísal i v řádech stovek metrů. Se stejnou situací jsme se setkali také u hodinek Niceboy Watch KIDS PATROL.

Displej je na ostrém slunci hůře čitelný

U chytrých hodinek pro dospělé se obecně dočkáme mnohem kvalitnějších displejů, ARMODD Kidz GPS 4G pracují spíše s takovým základem. Jsou vybaveny dotykovým 1,4” OGS displejem, který může být na přímém slunci trochu hůře čitelný. Rovněž vykreslení jednotlivých ikon působí mírně rozostřeně, čehož jsme si všimli i u konkurenčních Carneo GuardKid+ 4G Platinum.

Potěší však alespoň možnost jednoduché volby ciferníku. Díky tomu si děti mohou vzhled hodinek do jisté míry přizpůsobit, což se jim bude jistě zamlouvat. Hodinky se pohodlně ovládají pomocí dotykového displeje a dobře dostupného tlačítka umístěného na pravé straně.

Zapnutý displej na ostrém slunci
Zapnutý displej na ostrém slunci

Výdrž baterie činí maximálně 3 dny

Tyto dětské chytré hodinky jsou vybaveny baterií s kapacitou 680 mAh. Díky ní dokáží vydržet až 3 dny na jedno nabití. Pokud budou děti často telefonovat, využívat videohovory, hrát hry nebo tvořit fotografie, bude to mít na výdrž baterie negativní vliv. V rámci našeho testování jsme museli hodinky průměrně nabíjet zhruba po 1,5 dni. Vzhledem k tomu lze usoudit, že je výdrž baterie prakticky srovnatelná (až o něco lepší) než u Niceboy Watch KIDS PATROL.

K nabíjení slouží přiložený magnetický napájecí kabel. Plného nabití dosáhnete zhruba za 2 hodiny.

Odolají vodě i prachu

Chytré hodinky pro děti ARMODD Kidz GPS 4G jsou odolné vůči vodě a prachu dle parametru IP67. To znamená, že jsou zcela prachotěsné a dokáží odolat ponoření do jednoho metru pod hladinu vody po dobu 3 minut. Nicméně je třeba pamatovat na to, že na poškození zařízení vodou se záruka nevztahuje.

Funkce ARMODD Kidz GPS 4G

Tyto chytré hodinky primárně slouží pro podporu bezpečnosti dětí a možnost komunikace mezi ratolestmi a jejich rodiči. Se sledováním zdraví, tepové frekvence či monitoringem spánku vám nepomohou (k tomu slouží například Lamax BCool, které však na druhou stranu neumožňují komunikaci ani sledování polohy).

Pro správnou funkci hodinek je třeba je vybavit nano SIM kartou. Kromě toho lze hodinky také připojit k Wi-Fi síti, díky čemuž nebudou využívat data z mobilní sítě. Výběr Wi-Fi sítě je k dispozici přímo v hodinkách, heslo zadáte prostřednictvím klávesnice.

Krokoměr

Jedinou funkcí v rámci monitoringu pohybu je zabudovaný krokoměr, který může nejmenší motivovat k chůzi.

Krokoměr
Krokoměr

SOS tlačítko

Pokud se dítě dostane do potenciálního nebezpečí, může si zavolat pomoc prostřednictvím SOS tlačítka. Stačí jen dlouze stisknout boční tlačítko na hodinkách a zařízení následně postupně zavolá až na 3 uložená čísla, která zadáte do mobilní aplikace. Pokud tedy například nebude jeden z rodičů k dispozici, okamžitě se o krizové situaci dozví druhý z partnerů.

Kde koupit ARMODD Kidz GPS 4G
ARMODD Kidz GPS 4G
Hodnocení
4.0/5

Lamax WatchY2 fungují na podobném principu, u Niceboy Watch KIDS PATROL se to trochu liší. Při spuštění SOS tlačítka upozorní rodiče prostřednictvím mobilní aplikace a navíc nahrají 30 vteřin zvuku. Nahrávku poté rodiči odešlou.

Nastavení SOS tlačítka
Nastavení SOS tlačítka

Sledování polohy a nastavení bezpečných zón

Hodinky, potažmo mobilní aplikaci, lze využít také k lokalizaci dítěte. Aktuální polohu uvidíte v mobilní aplikaci v reálném čase. Bohužel však lokalizace není vždy úplně přesná v případě, že se hodinky nacházejí v budově. Při našem testování se nám párkrát stalo, že hodinky zobrazily polohu vzdálenou o jednu ulici dále. Někdy však dokázaly zobrazit polohu přesně i v budově (i když se v obou případech jednalo o zcela totožné místo).

Kromě toho lze v mobilní aplikaci sledovat historii jejich pohybu a prohlédnout si tedy například, kudy vedla trasa dítěte. Praktickou funkcí je nastavení bezpečnostních zón (například okruh v okolí domova, školky či školy). Pokud dítě tuto zónu překročí, budete na tuto skutečnost automaticky upozorněni.

Telefonování, odesílání zpráv a vzdálený odposlech

Pomocí hodinek lze pohodlně vytočit telefonní hovor. Děti mohou vybírat buď ze seznamu kontaktů (který se tvoří v mobilní aplikaci), nebo číslo vyťukat na číselníku. Kromě klasických hovorů lze pomocí hodinek absolvovat také videohovor.

Kvalita klasického hovoru je slušná a druhé straně bez potíží porozumíte. Co se týče videohovorů, je třeba počítat s trochu horším obrazem. Nicméně k tomu, abyste se přesvědčili, že je vaše dítě v pořádku, to stačí. Videohovory probíhají prostřednictvím aplikace, je tedy nutné připojení k internetu.

V mobilní aplikaci si lze nastavit, aby se na hodinky mohly dovolat pouze kontakty uložené v telefonním seznamu. Tímto způsobem zabráníte tomu, aby vaše děti obtěžovala cizí čísla.

Praktickou (i když trochu kontroverzní) funkcí je odposlech. Ten spustíte pomocí mobilní aplikace zadáním vašeho telefonního čísla. Následně vám hodinky zavolají, aniž by se to nějakým způsobem na hodinkách zobrazilo a vaše dítě o tom mělo ponětí.

S vaším dítětem můžete také komunikovat prostřednictvím zpráv (pouze přes mobilní aplikaci, klasickou SMS zprávu na hodinky odeslat nelze). Rodiče mohou odesílat klasické textové zprávy, emoji, hlasové zprávy a fotografie. Děti jsou poté na hodinkách omezeni pouze na hlasové zprávy, emoji a fotografie. Díky tomu výrobce cílí i na nejmenší děti, které ještě neumí číst a psát. Zprávy lze navíc odesílat nejen jednotlivci, ale i v rámci rodinných skupinových konverzací, za což mají hodinky palec nahoru.

V mobilní aplikaci lze nastavit funkci Zákaz používání ve třídě. Konkrétně lze stanovit dny v týdnu a časy (podle školního rozvrhu), kdy ratolesti nebudou moct hodinky obsluhovat. Vzhledem k tomu minimalizujete riziko toho, že učitelé dětem zařízení zabaví.

Fotoaparát

Ratolesti mohou využívat zabudovaný přední fotoaparát, díky kterému si mohou vyfotit například selfie. Pořízené snímky se ukládají do galerie. S fotoaparátem se nesetkáte u hodinek značky LAMAX. Na druhou stranu Niceboy Watch KIDS PATROL navíc nabízí i zábavné rámečky a samolepky.

Hry a kalendář

Narozdíl od dětských hodinek Niceboy Watch KIDS PATROL nabízí hodinky hned dvě hry, které mohou posloužit ke zkrácení volných chvil (ale na druhou stranu i ubírat pozornost nejmenších například ve škole). Mezi hry patří Matematika s početními příklady a Flashcards pro učení anglických slovíček. Mezi hry je dále trochu nelogicky zařazen kalendář s prostým zobrazením dnů v týdnu, bez dalších funkcí. Ještě širší nabídku 7 funkcí nabízí konkurenční Garett Kids Cute 2 4G.

V hodinkách najdete i možnost Aplikace. Předpokládali jsme, že tato funkce povede k možnosti stažení doplňkových aplikací, nicméně se tak neděje. Údajně by na tom však výrobce měl pracovat a možná se tedy tohoto rozšíření dočkáme někdy v budoucnu.

Další funkce

Mezi doplňkové funkce chytrých hodinek lze zařadit budík a stopky. Budík je přitom třeba nastavit prostřednictvím mobilní aplikace, přímo v hodinkách to nelze. Budík se spustí i v případě, že hodinky zrovna dítě na zápěstí nemá.

Závěr –⁠ komu bychom chytré hodinky ARMODD Kidz GPS 4G doporučili?

Dětské chytré hodinky ARMODD Kidz GPS 4G bychom doporučili starostlivým rodičům, kteří chtějí mít v průběhu dne přehled o tom, kde se zrovna jejich dítě nachází a v případě potřeby s ním komunikovat. V mobilní aplikaci můžete dětem nastavit bezpečnostní zóny a následně se nechat upozornit na to, když je dítě překročí. A pokud se vaše ratolest ocitne v nebezpečí, může stisknout SOS tlačítko, díky kterému se s vámi okamžitě spojí prostřednictvím hovoru.

Díky SIM kartě lze s dítětem nejen telefonovat, ale i si posílat zprávy, emoji a fotografie. Kromě toho mají hodinky přední kameru, díky čemuž je lze používat také pro videohovory. Vždy se tedy snadno přesvědčíte o tom, jak se zrovna vaše dítě má a zda je v pořádku.

Z nevýhod lze zmínit fakt, že ne vždy dokáží hodinky přesně určit polohu dítěte (zejména při umístění hodinek uvnitř budovy). Počítat je také třeba se základním displejem, který na přímém slunci nemusí být vždy dobře čitelný. A i když je mobilní aplikace v češtině, překlad jednotlivých pojmů není ve všech případech stoprocentní. Negativem mobilní aplikace je také množství reklam, které lze vyřešit koupí předplatného.

Kde koupit ARMODD Kidz GPS 4G
ARMODD Kidz GPS 4G
Hodnocení
4.0/5

Recenze: chytré hodinky pro děti ARMODD Kidz GPS 4G
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
4

Dětské hodinky pro bezpečnost nejmenších

Díky chytrým hodinkám ARMODD Kidz GPS 4G se budete moct o své děti obávat zase o něco méně. Jejich zásluhou totiž můžete sledovat aktuální polohu vašich nejmenších nebo si prohlédnout historii jejich pohybu. Pokud se dítě ocitne v nebezpečí, může stisknout SOS tlačítko a okamžitě se spojit se svými rodiči pomocí klasického hovoru. Hodinky také podporují kontroverzní funkci odposlechu, kdy se můžete sami přesvědčit o tom, co se právě na druhé straně odehrává.

Předností je také možnost plnohodnotné komunikace. S dětmi si můžete posílat hlasové zprávy, emoji či fotografie. Hodinky také podporují klasické hovory a videohovory. Z nevýhod lze zmínit horší lokalizaci hodinek uvnitř budovy, ne úplně precizní překlad mobilní aplikace do češtiny a kratší výdrž baterie.

Klady

 • Možnost komunikace
 • Sledování aktuální polohy
 • Sledování historie pohybu
 • SOS tlačítko
 • Fotoaparát
 • Funkce odposlechu
 • Možnost nastavení více správců

Zápory

 • Ne vždy přesná lokalizace
 • Horší čitelnost displeje na slunci
 • Špatný překlad některých pojmů v aplikaci
 • Výdrž baterie
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (2 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky pro děti ARMODD Kidz GPS 4G
ARMODD Kidz GPS 4G
Hodnocení: 4.0/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram