ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky Niceboy WATCH GTR

Silné stránky
 • Výdrž baterie
 • Dostupná cena
 • Měření krevního tlaku
 • Velký AMOLED displej
 • Funkce Always-On
 • Telefonování
Slabé stránky
 • Absence GPS
 • Nezobrazují emoji
 • Málo sportovních aktivit

Chytré hodinky Niceboy WATCH GTR zaujmou svou velmi příznivou cenovkou. Poradí si nejen s měřením tepové frekvence, ale i okysličení krve a krevního tlaku. Kromě toho také dokáží monitorovat spánek, sledovat ženské zdraví a podporují funkci telefonování. Hodinky mají dostatečně velký AMOLED displej s podporou funkce Always-On, díky kterému se pohodlně ovládají. Vzhledem k nízké ceně je třeba počítat s absencí GPS. Hodinky také nezobrazují emoji v rámci notifikací na příchozí zprávy. A drobným nedostatkem je také poměrně malý výběr sportovních režimů.

Nejčastější otázky a odpovědi

Jakou mobilní aplikaci budu potřebovat?

Pro spárování chytrých hodinek a mobilního telefonu slouží aplikace FitCloudPro, která je dostupná v Google Play i App Store.

Lze pomocí hodinek komunikovat?

Pomocí hodinek lze pohodlně telefonovat. Na příchozí zprávy však nijak odpovídat nelze.

Jak dlouho vydrží na jedno nabití?

Výrobce uvádí maximální výdrž baterie 5 dnů. V rámci našeho testování, kdy jsme hodinky nijak nešetřili, jsme se však bez problémů dostali i na 7 dnů.

S jakými mobilními telefony lze Niceboy WATCH GTR spárovat?

Chytré hodinky lze spárovat s mobilními telefony s operačním systémem Android ve verzi 10 a novější a iOS ve verzi 8.2 a novější.

Co se skrývá uvnitř krabičky?

Chytré hodinky Niceboy WATCH GTR se prodávají v krabičce klasických barev Niceboy, které vévodí kombinace žluté a bílé barvy. Celkové rozměry balení činí 17 × 7,5 × 3 cm a váha dosahuje 161 gramů. Po otevření krabičky se vám naskytne pohled na chytré hodinky s jedním řemínkem, magnetický napájecí kabel a návod k použití.

Vzhledem k použitému řemínku budou hodinky skvěle sedět na zápěstí o obvodu 15 až 22 cm. Velkou výhodou je, že řemínek disponuje rychloupínací sponou Quick Relaese, díky čemuž jej lze snadno vyměnit za jiný se stejnou technologií. Šířka spony činí 22 mm.

Technické parametry Niceboy WATCH GTR

Chytré hodinky se pyšní dostatečně velkým AMOLED displejem o úhlopříčce 1,35”, jehož zásluhou se pohodlně obsluhují. Předností je také skvělá výdrž baterie, která běžně přesáhne i 5 dní uváděných výrobcem.

Název parametruHodnota
Typ řemínkuSilikonový
OdolnostVoděodolné do hloubky 50 metrů
DisplejAMOLED s úhlopříčkou 1,35”
Výdrž baterieAž 5 dní
Způsob nabíjeníMagnetický napájecí kabel
KonektivitaBluetooth
Operační systémVlastní z dílny Niceboy
Rozměry (bez řemínku)45 × 47 × 12 mm
Váha (bez řemínku)39 g

Pouzdru vévodí kvalitní hliník

Chytré hodinky disponují kvalitním provedením, které s ohledem na velmi příznivou cenu překvapí. Pouzdro je vyrobeno z hliníku, který se mnohdy objevuje spíše u dražších hodinek. Váha bez řemínku dosahuje 39 gramů, což lze na poli nositelné elektroniky označit za takovou zlatou střední cestu. Řemínku dominuje silikonový materiál, který je ideální pro sportovce i osoby trpící alergií na kovy.

Hodinky mají v pravé části dvě tlačítka, horní je přitom otočné a slouží pro rychlý a pohodlný pohyb v menu. Kromě toho budete k ovládání hodinek využívat dotykový displej.

Kde koupit Niceboy WATCH GTR
Niceboy WATCH GTR
Hodnocení
4.0/5

V redakci nás zaujala konstrukce o tloušťce pouhých 12 mm, která působí elegantním dojmem a díky tomu se hodinky na zápěstí dobře nosí. Vzhledem k rozměrům sedí na pánském i dámském zápěstí, i když právě mužům bychom je doporučili o něco více. Ženy hledající kompaktnější a designově povedené hodinky se mohou inspirovat v naší kategorii dámských chytrých hodinek.

Odolají prachu i ponoření do vody

Chytré hodinky jsou odolné vůči prachu a vodě dle parametru IP67. To znamená, že jsou plně prachotěsné a můžete s nimi bez obav plavat (i když režim plavání v nabídce sportů chybí). Jen myslete na to, že se na případné poškození vodou nevztahuje záruka.

Senzorům chybí GPS

Hodinky Niceboy WATCH GTR jsou vybaveny senzorem pro měření tepové frekvence, okysličení krve a krevního tlaku. Nechybí ani akcelerometr pro detekci pohybu. Zařízení bychom však vytkli absenci GPS, kterou najdete například u rovněž cenově dostupných hodinek z dílny Amazfit.

Mezi senzory chybí GPS
Mezi senzory chybí GPS

Výdrž baterie činí až 5 dní

Chytré hodinky Niceboy WATCH GTR jsou vybaveny baterií s kapacitou 300 mAh. Její zásluhou dokáží vydržet až 5 dní na jedno nabití. Na výdrž baterie má přitom vliv to, k čemu hodinky používáte. Při zapnutí funkce Always-On a častém vyřizování hovorů může rapidně klesat. U konkurenčního modelu Xiaomi Watch S1 činí maximální výdrž baterie 12 dní.

V rámci našeho testování jsme měli hodinky na zápěstí zhruba 8 hodin denně. Každý druhý den jsme je využili k monitoringu hodinové aktivity. V průběhu dne jsme s nimi vyřídili několik hovorů. A i přesto jsme se bez potíží dostali na týdenní výdrž baterie.

K nabíjení hodinek slouží přiložený magnetický napájecí kabel. Oproti některým konkurenčním modelům je však magnet slabší a může snadněji vypadnout ze svého místa.

Velký AMOLED displej v hlavní roli

Předností těchto chytrých hodinek je bezpochyby velký AMOLED displej s úhlopříčkou 1,35”, který zaujme skvělým vykreslením barev i kontrastem. Jeho rozlišení činí zcela dostačujících 390 × 390 px. V mobilní aplikaci si můžete vybrat z více než 200 různých ciferníků a vzhled hodinek si tak přizpůsobit vašemu osobnímu vkusu. Při našem testování se však několikrát stalo, že se ciferník během dne z ničeho nic změnil.

Velkou výhodou displeje je dostupnost funkce Always-On, díky níž budete mít aktuální čas neustále na očích. Nutno ale podotknout, že použití této funkce zkracuje celkovou výdrž baterie. Nastavit si lze i to, aby se displej rozsvítil při pohybu zápěstí.

Jak Niceboy WATCH GTR spárovat s mobilním telefonem

Hodinky po rozbalení nejprve nabijte, pokud je to potřeba. Po jejich spuštění budete vyzváni k výběru jazyka, čeština přitom v nabídce nechybí. Do mobilního telefonu si následně stáhněte aplikaci FitCloudPro (je dostupná v Google Play i App Store).

Aplikace vás vyzve k vytvoření uživatelského účtu (zadáním e-mailu a hesla). Následně vyplníte své osobní informace týkající se data narození, pohlaví, výšky a váhy. Nastavit si můžete také denní cíl počtu ušlých kroků. Následně aplikace vyhledá chytré hodinky a vy potvrdíte párování.

Kde koupit Niceboy WATCH GTR
Niceboy WATCH GTR
Hodnocení
4.0/5

Niceboy WATCH GTR jsou kompatibilní s mobilními telefony s operačním systémem Android ve verzi 10 a novější a iOS ve verzi 8.2 a novější.

Mobilní aplikace nabízí přehledné rozhraní a zobrazí vám nejrůznější statistiky týkající se vašeho zdraví, spánku a pohybu. Jejím prostřednictvím lze také chytré hodinky nastavit. Podporuje češtinu, i když překlad v některých případech není úplně stoprocentní.

Funkce Niceboy WATCH GTR

Chytré hodinky Niceboy WATCH GTR si poradí se sledováním základních i pokročilých zdravotních metrik. Poslouží také při monitoringu sportu, spánku a ženského zdraví. A díky zabudovanému mikrofonu a reproduktoru z nich můžete pohodlně telefonovat.

Funkce, díky nimž budete mít zdraví pod kontrolou

Chytré hodinky si poradí s měřením základních metrik, díky kterým získáte přehled o svém zdraví. V průběhu dne měří počet ušlých kroků a spálených kilokalorií. Kdykoliv si také můžete zkontrolovat svou aktuální tepovou frekvenci.

Prostřednictvím hodinek nebo mobilní aplikace můžete spustit také měření krevního tlaku a okysličení krve. Ostatně funkci pro měření krevního tlaku najdeme spíše u hodinek ve vyšší cenové kategorii, v tomto ohledu má tedy Niceboy palec nahoru.

Monitoring spánku

Pokud hodinky budete nosit i v průběhu noci, můžete se po probuzení těšit na informace týkající se kvality vašeho spánku. Zařízení vám prozradí, jak dlouho trvaly jednotlivé fáze spánku. Nechybí ani funkce klasického (nikoliv chytrého) budíku.

Monitoring menstruačního cyklu

Něžné pohlaví ocení funkci pro sledování menstruačního cyklu, kterou lze zapnout prostřednictvím mobilní aplikace. V ní si nastavíte obvyklou délku vašeho cyklu, délku trvání menstruace a datum začátku vaší poslední periody.

Monitoring sportovních aktivit

Chytré hodinky lze kromě jiného využívat také k monitoringu sportovních aktivit. Na výběr jich je 12, což může být v porovnání s některými konkurenčními hodinkami málo. Mezi podporované sporty se řadí běh, turistika, cyklistika, basketbal, badminton, fotbal, jóga, stolní tenis, švihadlo, baseball a volejbal. Zcela tak například chybí režim pro monitorování plavání či silového tréninku. Mnohem širší nabídku sportů nabízí o něco dražší Amazfit GTR 4.

Na výběr je 12 sportovních aktivit
Na výběr je 12 sportovních aktivit

Po spuštění měření vám hodinky zobrazí uplynulý čas od začátku cvičení, aktuální tepovou frekvenci a množství spálených kilokalorií. V průběhu sportování bohužel hodinky nelze používat k ničemu jinému.

Sledování sportovních aktivit je i s ohledem na cenu poměrně základní a jednoduché. Pokud vás zajímají podrobnější statistiky, vyplatí se sáhnout spíše po chytrých hodinkách Garmin, se kterými se však pojí vyšší cena.

Kde koupit Niceboy WATCH GTR
Niceboy WATCH GTR
Hodnocení
4.0/5

Hodinky nejsou vybaveny technologií GPS. Při monitoringu venkovních aktivit je proto třeba mít u sebe mobilní telefon, prostřednictvím kterého se k GPS připojí.

Notifikace, zprávy a hovory

Niceboy WATCH GTR vás upozorní na příchozí zprávy z vašeho mobilního telefonu. Bohužel však na ně nelze nijak reagovat. Například Amazfit GTR 4 umožňují uživatelům Androidu využívat alespoň přednastavené odpovědi na zprávy.

Kromě toho hodinky podporují funkci telefonování. Telefonní hovor můžete pomocí hodinek sami vytočit. Číslo lze buď vyťukat na číselníku, nebo si vybrat z oblíbených kontaktů. Ty do hodinek dostanete pomocí mobilní aplikace.

Chytré hodinky mají bohužel problém se správným vyobrazením emoji. Na druhou stranu po stránce kvality zvuku vynikají. Druhé straně bez potíží porozumíte.

Ovládání hudby

Pokud si na svém spárovaném mobilním telefonu spustíte přehrávání hudby, můžete jej pomocí hodinek ovládat. Skladbu lze pozastavit, znovu spustit či přepnout. Také lze regulovat hlasitost.

Ovládání hudby
Ovládání hudby

Další funkce

Mezi doplňkové funkce chytrých hodinek lze zařadit například zobrazení aktuálního počasí, stopky, časovač či funkci Najít můj telefon.

Závěr –⁠ komu bychom chytré hodinky Niceboy WATCH GTR doporučili?

Chytré hodinky Niceboy WATCH GTR jsou ideálním zařízením pro ty, kteří hledají cenově dostupnou výbavu pro základní monitoring zdraví, pohybu a telefonování. Hodinky si poradí nejen s měřením srdečního tepu, ale i okysličení krve a dokonce krevního tlaku. Pyšní se dostatečně velkým a dobře čitelným AMOLED displejem, který podporuje funkci Always-On.

Hodinky vás upozorní na příchozí zprávy z vašeho telefonu, nevýhodou je však to, že nedokáží vyobrazit emoji. Nedostatkem je také dostupnost menšího množství aktivit, mezi kterými trochu překvapivě chybí například režim pro plavání, silový trénink či univerzální režim pro ostatní sporty. Hodinky také nemají GPS, což jim však lze s ohledem na velmi příznivou cenu odpustit.

Pokud hledáte cenově dostupný způsob, jak zaznamenat své sportovní aktivity včetně jejich trasy pomocí GPS, vyzkoušet můžete fitness náramek Xiaomi Smart Band 7 Pro. Vášnivým sportovcům, které zajímají také pokročilé metriky, doporučujeme sporttestery z řady Garmin Forerunner z vyšší cenové kategorie.

Recenze: chytré hodinky Niceboy WATCH GTR
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
4

Cenově dostupné hodinky s funkcí telefonování

Chytré hodinky Niceboy WATCH GTR zaujmou svou velmi příznivou cenovkou. Poradí si nejen s měřením tepové frekvence, ale i okysličení krve a krevního tlaku. Kromě toho také dokáží monitorovat spánek, sledovat ženské zdraví a podporují funkci telefonování. Hodinky mají dostatečně velký AMOLED displej s podporou funkce Always-On, díky kterému se pohodlně ovládají. Vzhledem k nízké ceně je třeba počítat s absencí GPS. Hodinky také nezobrazují emoji v rámci notifikací na příchozí zprávy. A drobným nedostatkem je také poměrně malý výběr sportovních režimů.

Klady

 • Výdrž baterie
 • Dostupná cena
 • Měření krevního tlaku
 • Velký AMOLED displej
 • Funkce Always-On
 • Telefonování

Zápory

 • Absence GPS
 • Nezobrazují emoji
 • Málo sportovních aktivit
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
4.7/5 - (4 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky Niceboy WATCH GTR
Niceboy WATCH GTR
Hodnocení: 4.0/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram