ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky Amazfit GTS 4 mini

Silné stránky
 • Velký AMOLED displej
 • Lehké provedení
 • Elegantní design
 • Velký výběr sportovních aktivit
 • Skvělá výdrž baterie
 • Funkce Always-On
 • Automatická regulace jasu
Slabé stránky
 • Nelze reagovat na notifikace
 • Nepodporuje bezkontaktní platby
 • Méně funkcní při použití s iPhone

Chytré hodinky Amazfit GTS 4 mini vzhledem ke svým kompaktním rozměrům a elegantnímu designu cílí především na ženy. Zaujmou vás AMOLED displejem s funkcí Always-On, přehledným rozhraním a širokou nabídkou funkcí. Zařízení vám změří tep, okysličení krve, spánek i množství spálených kalorií při nejrůznějších sportech.

Potěší i dlouhá výdrž baterie. Uživatele mobilních telefonů s Androidem ocení i fakt, že lze na příchozí hovory odpovědět pomocí přednastavených odpovědí. Příznivci iPhonů však bohužel v tomto ohledu mají smůlu. Přečtěte si celou recenzi se shrnutím hlavních předností a nedostatků tohoto zařízení.

Nejčastější otázky a odpovědi

Jak dlouho hodinky vydrží na jedno nabití?

Běžná výdrž baterie dosahuje 15 dní, v úsporném režimu se ale může vyšplhat až na 45 dní. S nepřetržitě spuštěnou GPS činí výdrž baterie 21 hodin.

Jakou mobilní aplikaci si mám stáhnout?

Pro párování mobilního telefonu a chytrých hodinek a následné sledování statistik slouží aplikace Zepp, která je dostupná v Google Play a App Store.

S jakým mobilním telefonem jsou hodinky kompatibilní?

Hodinky jsou kompatibilní s mobilním telefonem s operačním systémem Android ve verzi 7.0 a novější a iOS ve verzi 12 a novější.

Lze pomocí hodinek komunikovat?

Hodinky vás upozorní na příchozí notifikace z vašeho mobilního telefonu. Uživatelé mobilních telefonů s Androidem mohou na hovory odpovědět pomocí přednastavených odpovědí. V případě iPhonů však tato funkce k dispozici není.

Co najdete uvnitř krabičky?

Smartwatch Amazfit GTS 4 mini se prodávají v minimalistické krabičce, která vás svým obsahem příliš nepřekvapí. Její rozměry činí 11 × 10,5 × 4,5 cm a váha dosahuje 130 gramů. Uvnitř na vás budou čekat chytré hodinky s řemínkem, magnetický napájecí kabel a návod k použití.

Vzhledem k přiložené velikosti řemínku hodinky sedí na zápěstí o obvodu 13,5 až 19 cm. Řemínek lze však snadno odepnout a v případě potřeby vyměnit za jiný, stejně jako u jiných modelů Amazfit. 

Technické parametry Amazfit GTS 4 Mini

Chytré hodinky se pyšní dostatečně velkým AMOLED displejem s úhlopříčkou 1,65”. Potěší přítomnost operačního systému Zepp OS, nízká váha a také skvělá výdrž baterie, která v úsporném režimu dosahuje až 45 dní

Název parametruHodnota
Typ řemínkuSilikonový
OdolnostVodotěsné do hloubky 50 metrů
DisplejAMOLED dotykový, úhlopříčka 1,65"
Výdrž baterieAž 45 dní
Způsob nabíjeníMagnetický napájecí kabel
KompatibilitaBluetooth 5.2
Operační systémZepp OS
Rozměry (bez řemínku)41,6 × 36,6 × 9,1 mm
Váha19 g (bez řemínku)

Elegantní design, nízká váha

Chytré hodinky zaujmou svým elegantním designem, díky kterému jsou ideální volbou nejen na sport, ale i na každodenní nošení. Jejich předností je bezpochyby nízká váha, která dosahuje pouze 19 gramů (bez řemínku). Hodinky se proto na zápěstí příjemně nosí a nijak nepřekáží. 

Z hlediska materiálů se můžete těšit na kvalitní slitinu hliníku, stejně jako tomu bylo u Amazfit GTS 2 mini. Displej je chráněn pomocí 2,5D tvrzeného skla se speciální povrchovou úpravou proti otiskům prstů. Řemínek je vyroben ze silikonu, díky čemuž je na zápěstí příjemný a skvěle se hodí právě na sport. 

Kde koupit Amazfit GTS 4 mini
Amazfit GTS 4 mini
Hodnocení
3.9/5

Hodinky se ovládají prostřednictvím dotykového displeje a tlačítka, které najdete na pravé straně. Slouží k přechodu do hlavního menu a návratu na domovskou obrazovku.

Ciferník si můžete vybrat podle svého gusta
Ciferník si můžete vybrat podle svého gusta

Jak spárovat Amazfit GTS 4 Mini s telefonem

Tyto chytré hodinky lze spárovat s mobilním telefonem s operačním systémem Android ve verzi 7.0 a novější a iOS ve verzi 12 a novější. Celý proces je velmi jednoduchý a snadno si s ním poradíte.

Hodinky nejprve nabijte a mezitím si do mobilního telefonu stáhněte aplikaci Zepp. Ta je k dispozici zdarma v Google Play i App Store. Jakmile aplikaci otevřete, budete vyzváni k vytvoření uživatelského účtu. Následně vás aplikace vyzve k naskenování QR kódu, který se zobrazuje na displeji hodinek. Poté dojde k nastavení hodinek a případné aktualizaci. 

Zařízení nabízí intuitivní rozhraní a podporu češtiny, díky čemuž nebudete mít s orientací v menu problémy. 

Mobilní aplikace Zepp

Pro nastavení hodinek a následné sledování statistik slouží již zmíněná aplikace Zepp. Ta nabízí přehledné rozhraní s podporou češtiny a není problém se v ní orientovat. Jejím prostřednictvím lze také rozšířit nabídku aplikací v hodinkách. Jedná se spíše o takové miniaplikace, které vám například umožní uložit si narozeniny svých blízkých nebo vám pomohu se rozhodnout, jaký drink si zrovna dáte. 

V mobilní aplikaci Zepp si lze také stáhnout ciferníky. Některé z nich jsou zdarma, jiné jsou naopak zpoplatněné.

Funkce Amazfit GTS 4 mini

Chytré hodinky Amazfit GTS 4 mini jsou skvělým pomocníkem pro sledování zdraví a monitorování sportovních aktivit. Kromě toho vám zobrazí také příchozí notifikace z vašeho telefonu a vy tedy budete neustále v obraze. 

Základní funkce pro monitoring vašeho zdraví

Podobně jako konkurenční chytré hodinky nebo fitness náramky si Amazfit GTS 4 mini poradí s měřením počtu ušlých kroků v průběhu dne. Dále také zařízení měří tepovou frekvenci, přičemž výsledky měření si můžete zpětně prohlížet v mobilní aplikaci. Použitý senzor dále snímá okysličení krve, což můžete využít pro plánování vašich tréninků.

Kromě toho nechybí ani funkce pro měření vaší stresové zátěže. Samotné měření trvá 45 vteřin a součástí je i interpretace dané hodnoty. Hodinky nabízí také dechové cvičení, které vám pomůže se v průběhu dne uklidnit.

Hlídají váš spánek a chytře vás probudí

Amazfit GTS 4 mini v noci monitorují váš spánek a po probuzení vám poskytnou informace o jeho celkové délce a o tom, jak dlouho trvaly jeho jednotlivé fáze. 

Kde koupit Amazfit GTS 4 mini
Amazfit GTS 4 mini
Hodnocení
3.9/5

Vítanou funkcí je chytrý budík. Po jeho aktivaci zařízení vypočítá optimální čas, kdy vás probudit z lehkého spánku během 30 minut před nastaveným časem. Pokud tento čas z nějakého důvodu vypočítat nelze, probudí vás hodinky přesně v nastavený čas. Nemusíte se tedy obávat toho, že zaspíte. 

Hodinky jsou vybaveny chytrým budíkem
Hodinky jsou vybaveny chytrým budíkem

Měření hodnoty PAI

Chytré hodinky umí měřit hodnotu PAI (Personal Activity Intelligence). Tento algoritmus spočívá v tom, že vyhodnocuje vaši fyzickou aktivitu s ohledem na vaši zdatnost. Při výpočtu bere v úvahu nejen tepovou frekvenci a intenzitu aktivity, ale i fyziologická data v podobě vašeho pohlaví, výšky a váhy.

Měření hodnoty PAI
Měření hodnoty PAI

Monitoring sportu

Amazfit GTS 4 mini samozřejmě využijete i pro monitoringu vaší fyzické aktivity. Vybírat můžete z více než 120 sportů, které lze jejich prostřednictvím měřit. Pro snadnější orientaci jsou tyto aktivity zařazené do několika kategorií. Hodinky navíc dokáží rozpoznat 7 aktivit a navrhnou vám, abyste začali daný sport měřit. 

Bohatý výběr sportovních aktivit
Bohatý výběr sportovních aktivit

Po spuštění vybrané aktivity se vám na displeji zobrazí uplynulý čas od začátku cvičení, tepová frekvence a množství spálených kalorií. Kromě toho můžete také ovládat hudbu, která hraje na vašem mobilním telefonu. Aktivitu lze snadno pozastavit a po skončení cvičení ukončit. Nutno ale podotknout, že v průběhu měření nelze hodinky využívat k ničemu jinému.

Po skončení cvičení jsou k dispozici přehledné statistiky týkající se vašeho výkonu. Ty si můžete zobrazit také v mobilní aplikaci. Hodinky nabízí i pokročilé ukazatele v podobě Vo2 Max, tréninkové zátěže, tréninkového efektu a doby potřebné pro regeneraci před dalším výkonem.

V rámci našeho testu nás zaujala funkce Virtual Pacer navržená pro běžce, kteří mohou závodit se svými dřívějšími výkony a motivovat se tak k lepším výsledkům. 

Ve videu níže můžete vidět prostředí chytrých hodinek a zhodnotit jak grafickoé podání operačního systému, tak jeho rychlost. Jak můžete z ukázky vidět, výběr sportovní aktivity a její pozastavení je poměrně intuitivní.

Zobrazí vám notifikace

Amazfit GTS 4 mini dokáží zobrazit příchozí notifikace z vašeho mobilního telefonu. Upozorní vás na zprávy i příchozí hovory. Uživatelé mobilních telefonů s operačním systémem Android mají navíc jednu výhodu. I když hovory nelze prostřednictvím hodinek přijmout, mohou na ně alespoň odpovědět pomocí přednastavených zpráv. Uživatelé iPhonů však mají smůlu. 

Pokud byste chtěli na příchozí zprávy odpovídat pomocí přednastavených odpovědí či emoji, můžete sáhnout po Amazfit GTS 4 nebo Amazfit GTR 4. Ale pozor. I tato funkce je připravena pouze pro uživatele Android telefonů. Obě zmíněná zařízení však podporují funkci telefonování a nezáleží na tom, jaký operační systém na vašem telefonu běží. 

Monitoring menstruačního cyklu

Ženy ocení funkci pro sledování menstruačního cyklu. Nejprve je třeba zadat datum vaší poslední menstruace a její obvyklou délku. Následně vám hodinky zobrazí, kdy pravděpodobně nastane vaše příští menstruace a plodné dny.

Kde koupit Amazfit GTS 4 mini
Amazfit GTS 4 mini
Hodnocení
3.9/5
Monitoring menstruačního cyklu
Monitoring menstruačního cyklu

Další funkce

Mezi doplňkové funkce chytrých hodinek patří zobrazení počasí, kalendáře nebo světového času. Nechybí ani kompas, stopky a funkce pro odpočítávání času. Využívat můžete také časovač pomodoro pro lepší soustředění na práci. Prostřednictvím hodinek lze také ovládat spoušť fotoaparátu na vašem mobilním telefonu. 

Pokud byste si do hodinek chtěli stáhnout skladby a poslouchat je kdykoliv a kdekoliv, sáhněte po Amazfit GTS 4. K dispozici zde totiž máte 2,6 GB interní paměti. U Amazfit GTR 4 se poté můžete těšit na 2,3GB úložiště. 

Kvalitní senzory pro měření zdraví i polohy

Chytré hodinky do vínku dostaly hned několik senzorů, které si poradí s monitoringem vašeho zdraví, ale i polohy. Jedná se o:

 • senzor BioTracker 4.0 PPG pro měření srdečního tepu, spánku a okysličení krve,
 • GPS, Galileo, Glonass a kompas pro navigaci,
 • a akcelerometr pro měření pohybu.

Hodinky vynikají svou nízkou pořizovací cenou, a proto je vcelku pochopitelné, že se u nich nedočkáte žádné pokročilejší výbavy v podobě barometru, senzoru pro měření teploty, EKG nebo krevního tlaku. Pokud vás zajímají i tyto funkce, je třeba se poohlížet po zařízení ve vyšší cenové hladině, například Apple Watch 8 nebo Samsung Galaxy Watch 5.  

Přehledný AMOLED displej

Podobně jako například Amazfit GTS 3 nebo Amazfit GTS 2 mini hodinky pracují s přehledným AMOLED displejem, který nabízí skvělé podání jednotlivých barev. U Amazfit GTS 3 se dočkáte displeje s úhlopříčkou 1,75”, v tomto případě činí úhlopříčka 1,65”. Na druhou stranu v porovnání s Amazfit GTS 2 mini (1,55”) úhlopříčka mírně povyrostla. 

Jas displeje si můžete kdykoliv sami přizpůsobit, případně si zapnout jeho automatickou regulaci, která se o vše postará za vás.

Potěší také funkce Always-On, díky níž budete mít neustále na očích aktuální čas i počet ušlých kroků. 

Slušná výdrž baterie

Zařízení do vínku dostalo baterii s kapacitou 270 mAh. Její zásluhou dokáže vydržet až 45 dní v úsporném režimu. Pro porovnání u Amazfit GTS 4 se maximální výdrž baterie v úsporném režimu vyšplhá na 30 dní.

Přímo na hodinkách si lze spustit takzvaný spořič baterie, při kterém budou hodinky zaznamenávat pouze kroky a čas spánku.

Běžná výdrž baterie poté dosahuje až 15 dní. I při našem testování se ukázalo, že se hodinky vybíjí opravdu pomalu. Pro představu jsme každé 3 dny provozu přili o 20 % kapacity baterie. Pokud byste hodinky používali s nepřetržitě spuštěnou GPS, získali byste až 21 hodin provozu.

Kde koupit Amazfit GTS 4 mini
Amazfit GTS 4 mini
Hodnocení
3.9/5

K nabíjení slouží přiložený napájecí kabel a plného nabití dosáhnete zhruba za hodinu a půl. 

S hodinkami můžete i do bazénu

Amazfit GTS 4 mini jsou voděodolné do hloubky 50 metrů, díky čemuž si je můžete bez obav vzít i do bazénu a pustit se do monitoringu rozmanitých vodních sportů. 

Závěr –⁠ komu bychom Amazfit GTS 4 mini doporučili? 

Toto šikovné zařízení bychom vzhledem k tenkému, lehkému a elegantnímu designu doporučili především ženám. Díky kompaktním rozměrům totiž hodinky skvěle sedí na dámském zápěstí. Za poměrně nízkou pořizovací cenu získáte kvalitní zařízení, které vám změří tep, okysličení krve, bude hlídat váš spánek a stane se vaším parťákem při cvičení. 

Dostatečně velký AMOLED displej je přehledný a podporuje funkci Always-On. Potěší i intuitivní rozhraní v češtině, stejně jako přehledná mobilní aplikace Zepp. Majitelé mobilních telefonů s Androidem ocení fakt, že na příchozí hovory mohou odpovědět pomocí přednastavených odpovědí. Je ale škoda, že tuto funkci nelze využít i v případě příchozích zpráv a také že Amazfit v tomto ohledu vůbec nemyslí na příznivce iPhonů.

Počítat je také třeba s tím, že tyto chytré hodinky nepodporují bezkontaktní platby. Pokud je pro vás možnost telefonování důležitá, můžete se rozhodnout pro Amazfit GTS 4, jejich pořizovací cena je však dvojnásobná.

Recenze: chytré hodinky Amazfit GTS 4 mini
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
3.9

Elegantní hodinky za rozumnou cenu

Chytré hodinky Amazfit GTS 4 mini vzhledem ke svým kompaktním rozměrům a elegantnímu designu cílí především na ženy. Zaujmou vás AMOLED displejem s funkcí Always-On, přehledným rozhraním a širokou nabídkou funkcí. Zařízení vám změří tep, okysličení krve, spánek i množství spálených kalorií při nejrůznějších sportech.

Potěší i dlouhá výdrž baterie. Uživatele mobilních telefonů s Androidem ocení i fakt, že lze na příchozí hovory odpovědět pomocí přednastavených odpovědí. Příznivci iPhonů však bohužel v tomto ohledu mají smůlu. Přečtěte si celou recenzi se shrnutím hlavních předností a nedostatků tohoto zařízení.

Klady

 • Velký AMOLED displej
 • Lehké provedení
 • Elegantní design
 • Velký výběr sportovních aktivit
 • Skvělá výdrž baterie
 • Funkce Always-On
 • Automatická regulace jasu

Zápory

 • Nelze reagovat na notifikace
 • Nepodporuje bezkontaktní platby
 • Méně funkcní při použití s iPhone
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
3.5/5 - (8 hodnocení)
Komentáře (10) – Recenze: chytré hodinky Amazfit GTS 4 mini
 1. Mam je dva mesice a jsem spokojena,dokonce měří i kalorie v klidovem rezimu,na ciferniky jsem si stahla aplikaci z obchodu play,vyber je tam úžasný...zapory jsou zanedbatelné,pokud bych mela telefon iphone,poridim si apple watch 😃 hodinkama platit nechci a odpovidat na notofikace taky ne...takze za me super,vydrz maji 16 dní,skoro denně pouzivam i gps

 2. Dobrý den, je s hodinkami možné volat? Někde se píše, že lze jen reagovat na notifikace, někde, že je možné přijmout hovor, někde, že je možné bluetooth volání. Jak to tedy je? Díky.

  1. Dobrý den, během našeho testu tato funkce nebyla dostupná. Pokud tedy nedošlo k nějakému zásadnímu updatu, možné to není. Hodinky vás nicméně notifikují o příchozích hovorech a je také možné odpovědět přednastavenou odpovědí (neplatí pro iOS, kde přednastavené odpovědi nejsou dostupné).

 3. Dobry den, hodinky su skvele ale co ma trochu stve je fakt, ze pokial mam pustenu aktivitu (je jedno ci v hodinkach alebo v app), tak mi meria inak spalene kalorie. Obcas sa mi to stalo i naramkom Mi Band a app zepp life. Pri 2 hod chodzi v tempu mi appka pise aj 400/500 kcal a na hodinkach mam 250kcal. Neviete, cim to moze byt? V nadstaveniach som nic nenasla.
  To iste aj za cely den ked naslapem 10/15tis krokov, tak na hodinkach mam 50kcal ale na naramku napriklad 250kcal za cely den. Tak sa v tom nevyznam a je to jedina vec, co ma na hodinkach stve. 😉
  Dekuji

 4. Dobrý den, lze přes nějakou aplikaci hodinky propojit s telefonem a aby byl přístup k fotkám v telefonu? Děkuji za info

  1. Dobrý den, v současné době nevíme o tom, že by taková funkce byla hodinkami podporována. Zpravidla se s takovou funkcí u chytrých hodinek nesetkáváme.

 5. Dobrý den, hodinky mám krátce , moc pěkné. Jednoduché na ovládání. Mám ale problém po odpojení od telefonu se znovu nepřipojí, až po otevření aplikace v telefonu. Mám iPhone 13 verze iOS 16,6. U předchozích mnohem levnějších hodinek jsem tento problém neměla. Nikde se nemůžu dočíst čím by to mohlo být.

  1. Dobrý den, odpověď najdete v recenzi. A to nejen v textu ale také na všech obrázcích a videu, kde je patrné, že hodinky češtinu podporují. Bohužel ne zcela, výchozí ciferník zobrazuje metriky a den v týdnu anglicky.

 6. Dobrý den. Moje hodinky se taky sami opět nepřipojí k telefonu. Nevím co s tím. Zkoušeno na více telefonů. Máte někdo radu? Chci je vrátit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky Amazfit GTS 4 mini
Amazfit GTS 4 mini
Hodnocení: 3.9/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram