ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky Armodd Silentwatch 5 Pro

Silné stránky
 • Jednoduché ovládací rozhraní
 • Povedený elegantní design
 • Dva řemínky v balení
 • Široká nabídka stylů ciferníků
 • Mnoho doplňkových funkcí
Slabé stránky
 • Nízká přesnost senzorů
 • Při zapnuté aktivitě nemůžete využívat jiné funkce hodinek
 • Časté odpárování telefonu

Elegantní hodinky Silentwatch 5 Pro vyrábí český výrobce Armodd. Název značky symbolizuje propojení umění, módy a designu. A takové jsou i hodinky Armodd Silentwatch 5 Pro. Na první pohled působí velmi elegantně a s kovovým náramkem si je můžete vzít i k obleku. Hodinky, které spadají do cenové kategorie pod 3 000 Kč ale nabízejí i řadu užitečných funkcí jak pro sport tak pro běžnou denní činnost. 11 sportovních režimů, mnoho senzorů, skvělý displej a možnost telefonování přes Bluetooth patří k tomu nejlepšímu, co tyto chytré hodinky nabízejí.

Nejčastější otázky a odpovědi

Kdo hodinky Armodd vyrábí?

Armodd je česká firma, která si klade za cíl vyrábět a dodávat špičkové chytré produkty za dostupné ceny. V roce 2020 měla přes padesát tisíc spokojených zákazníků.

S jakou aplikací se hodinky propojují?

Hodinky využívají svou vlastní aplikaci WearPro, která je dostupná pro Android i iOS.

Jak dlouho hodinky vydrží na jedno nabití?

Výrobce udává výdrž baterie maximálně 20 dnů. 7 dnů pak při běžném používání. Udávaných 7 dnů při lehkém využití podle testu odpovídá. Když budete hodinky využívat často, počítejte spíše se 3–4 dny.

Lze s hodinkami platit přes NFC?

Hodinky jsou vybaveny technologií NFC, ale platit s nimi bohužel nelze.

V balení příjemně překvapí řemínek navíc

První dojem z hodinek je skvělý. Po vybalení z designové krabičky vidíte hodinky v kulatém provedení, které působí prémiově a na první pohled byste jim zřejmě přiřadili vyšší cenovku.

Obsah balení je skromný a minimalistický, ale najdete tu vše potřebné. Kromě samotných hodinek s kovovým náramkem potěší náhradní silikonový pásek. Standardem je nabíjecí kabel pro bezdrátové nabíjení a návod v českém jazyce.

Technické parametry Armodd Silentwatch 5 Pro

Hlavními přednostmi hodinek jsou:

 • velký kvalitní displej s pohodlným ovládáním,
 • dobrá výdrž baterie
 • a prémiové designové zpracování z nerezové oceli.

Další důležité technické parametry naleznete v tabulce níže.

Název parametruHodnota
Typ řemínkuNerezová ocel (případně silikonový)
OdolnostIP67
DisplejIPS dotykový, úhlopříčka 1,5"
Výdrž baterieaž 20 dní (7 dní při běžném používání)
Způsob nabíjeníMagnetický napájecí kabel
KompatibilitaBluetooth 5.2, USB
Operační systémVlastní OS výrobce
Rozměry bez řemínkuPrůměr: 46 mm, Výška: 11 mm
Váha bez řemínku70 g

Materiál a elegantní zpracování

Hodinky s tělem z nerezové oceli působí designově a na ruce vypadají dobře. Jejich vzhled hodně ovlivňuje zvolený pásek:.

 • Se silikonovým páskem působí sportovněji a hodí se pro různé pohybové aktivity.
 • Se stříbrným náramkem (nebo černým, záleží na zvolené barvě hodinek) získají elegantnější styl můžete si je vzít též k obleku.

Systém výměny je snadný a nepotřebujete k němu žádný nástroj. Pásky tak můžete často střídat podle příležitosti a druhý pásek nosit schovaný třeba v náprsní kapse.

Bezrámečkový displej přechází přímo do kovového těla hodinek, na jehož obvodu nahmatáte dvě tlačítka, kterými můžete zapnout displej, otáčením se pohybovat v menu nebo zkratkou vyvolat nabídku sportů.

Se svými 70 gramy, širokým a vysokým ciferníkem tyto pánské hodinky vypadají lépe spíš na širším zápěstí a budou vyhovovat těm, kteří mají na ruce raději výraznější hodinky.

Uvedení do provozu a spárování s telefonem

Hodinky se po zapnutí spustí velmi svižně. Ovládání dotykového displeje s rychlou odezvou je intuitivní i pro ty, kteří nemají mnoho zkušeností s používáním chytrých hodinek. Potěší také čeština, která je (u hodinek od českého distributora) v menu automaticky nastavená. Na některých místech se ale setkáte se špatným překladem (například free exercise – volné cvičení – je přeloženo jako bezplatné školení.

Kde koupit Armodd Silentwatch 5 Pro
Armodd Silentwatch 5 Pro
Hodnocení
3.8/5

Pro spárování s mobilním telefonem si musíte nejprve do svého chytrého telefonu nainstalovat aplikaci WearPro, kterou najdete v App Storu i Google Play.

V aplikaci si nejprve vytvoříte účet, zadáte základní informace o sobě (pohlaví, výška, váha, datum narození) a poté spárujete s mobilní aplikací.

Hodinky jsou kompatibilní s telefony s operačním systémem Android 5.0 nebo iOS 10 a novějšími. V testu jsme použili Apple iPhone s iOS 16 a spárování proběhlo bez problémů během pár desítek sekund. Nicméně telefon se poměrně často od hodinek odpojuje, poté, co se od nich vzdálí. Zařízení musíte znovu ručně spárovat, což může být celkem obtěžující.

Displej

Dotykový IPS displej o úhlopříčce 1,5” patří k nejsilnějším stránkám hodinek Armodd Silentwatch 5 Pro a je dobře viditelný i na přímém slunci, navíc si můžete nastavit jeho jas v několika úrovních. Je dostatečně velký, takže všechny informace na něm snadno přečtete a dobře se ovládá i většími prsty.

Užitečná je funkce rozsvícení hodinek pohybem zápěstí (tu můžete v mobilní aplikaci vypnout).

Výdrž baterie odpovídá popisu

Výdrž baterie je slušná – výrobce uvádí až dvacet dní. Při běžném používání pak sedm dní. Při pěti hodinových sportovních aktivitách za týden a několika využití hodinek (například kalkulačka, budík, přečtení notifikace) za den se uvedených sedmi dní dá dosáhnout.

Nabíjení je přitom velmi pohodlné a také rychlé. Přiložený nabíjecí kabel snadno magneticky přichytíte k zadní straně hodinek a nabíjení ihned začne.

Možnost spuštění úsporného režimu
Možnost spuštění úsporného režimu

Odolnost hodinek

Hodinky disponují odolností proti vodě při potopení až do 30 cm, takže nejsou vhodné na plavání, ale do sprchy s nimi můžete bez obav. Ná stékání vody však někdy hodinky reagují jako na dotyk a mohou se spustit. Hledáte-li hodinky za podobnou cenu, se kterými si můžete bez obav zaplavat, volte třeba Huawei Watch Fit 2.

Výhodou je také sklo Gorilla Glass, které displej chrání před fyzickým poškozením (rozbitím nebo poškrábáním skla).

Přehledná mobilní aplikace WearPro

V mobilní aplikaci s jednoduchým designem najdete přehled všech svých aktivit nebo spánku a můžete provádět nastavení hodinek. Přímo z aplikace můžete také spouštět měření sportovních aktivit nebo tepu a nastavovat si cíle, kterých chcete dosáhnout.

Stáhnete si odsud do hodinek také alternativní ciferníky, kterých v nabídce najdete stovky. Od klasických designů po různé hravé motivy.

Pestrá výbava senzorů a funkcí

Hodinky Silentwatch 5 Pro jsou vybaveny senzory pro:

 • měření tepové frekvence,
 • počítání kroků,
 • měření krevního tlaku,
 • EKG,
 • měření saturace kyslíku v krvi
 • monitoring spánku.

Díky tomu poskytují řadu funkcí.

Zdravotní funkce (raději neberte vážně)

Vybavení senzory je poměrně slušné, s jejich fungováním je to bohužel o něco horší. Měření srdečního tepu neprobíhá na pozadí, ale jen při spuštění k tomu určené aplikace v menu hodinek nebo v intervalu, který si nastavíte v mobilní aplikaci.

Kde koupit Armodd Silentwatch 5 Pro
Armodd Silentwatch 5 Pro
Hodnocení
3.8/5

Měření je navíc nepřesné. Při testování například několikrát ukazovalo hodnoty okolo 80 i po desítkách minut běhu. Ani naměřené hodnoty okysličení krve, EKG nebo tlaku nebyly při porovnání s jinými přístroji příliš přesné. Zdravotní funkce jsou tak použitelné jen pro základní přehled, nikoliv k podrobnému vyhodnocování sportovních výkonů nebo ke zdravotním účelům (to ostatně výrobce ani netvrdí a sám na to upozorňuje).

Počítání kroků

Ani senzor nachozených (naběhaných) kroků není moc přesný a počítá kroky například jen při máchání rukama. Při pravidelném používání ale vypozorujete, jak senzor kroky počítá a můžete porovnávat naměřené hodnoty, vývoj v čase a své zlepšení. Data se totiž automaticky nahrávají do mobilní aplikace

Nachozené kroky hodinky počítají neustále
Nachozené kroky hodinky počítají neustále

Monitoring spánku

Monitoring spánku vám ukazuje celkový naspaný čas rozdělený na hluboký a lehký spánek. Můžete tak vyhodnocovat kvalitu svého spánku.

Ani tyto hodnoty neberte příliš vážně, ale užitečnou a příjemnou funkcí je možnost nastavení budíku, který vás vzbudí jemnými vibracemi na zápěstí. Bohužel hodinky nedisponují funkcí chytrého budíku, který vás probudí ve fázi lehkého spánku – jako například model ze stejné cenové kategorie Amazfit GTS 4 mini.

Při testu se stalo, že hodinky považovaly za spánek i klidový čas při čtení knihy.

Hodinky monitorují váš spánek
Hodinky monitorují váš spánek

11 sportovních režimů

Hodinky se pyšní slušnou nabídkou 11 sportovních režimů – chůze, běh, cyklistika, švihadlo, badminton, basketbal, fotbal, běh na páse, jóga, volný pohyb (cvičení), eliptický trenažér.

Pohříchu se od sebe jednotlivé módy mnoho neliší a hodinky u všech měří:

 • dobu trvání aktivity,
 • počet kroků,
 • kilometry,
 • spálené kilokalorie
 • a srdeční tep.

Například při cvičení v posilovně spálené kalorie vůbec neodpovídají, protože nachozená vzdálenost je minimální a měření tepu podhodnocené. Kvůli tomu hodinky i po náročném tréninku ukazují minimální počet spálených kalorií.

Režimy se tak hodí hlavně pro počítání vzdálenosti při chůzi a běhu nebo jiné aerobní aktivitě jako třeba fotbal či basketbal.

Zásadní nevýhodou sportovních režimů je, že jakmile měření spustíte, vidíte naměřené hodnoty, ale nic jiného. Dokud aktivitu neukončíte, nemůžete využívat žádnou další funkci hodinek, takže se ani nepodíváte, kolik je hodin.

Měření aktivity musíte spustit i vypnout ručně a po ukončení a synchronizaci si hodnoty prohlédnete v mobilní aplikaci (a to i zpětně v uložené historii).

Pokud hledáte sportovní hodinky s vyladěnými režimy a 100% spolehlivými senzory, poohlédněte se například po některém z modelů Garmin nebo Apple Watch.

Další doplňkové funkce

Hodinky Armodd Silentwatch 5 Pro mají také řadu dalších funkcí, které nebudou argumentem pro koupi, ale při každodenním používání rozhodně potěší. Patří mezi ně například:

 • kalkulačka a stopky,
 • ovládání hudebního přehrávače (zdroj hudby musí být v mobilu, hodinky nemají interní paměť),
 • svítilna,
 • dechové cvičení,
 • připomenutí pohybu a pitného režimu
 • nebo předpověď počasí.

Podporují notifikace i volání

Co se týče notifikací, v aplikaci WearPro si nastavíte, které se mají v hodinkách zobrazovat, a které ne. Nabídka je široká od SMS, WhatsAppu a Messengeru po Twitter, LinkedIn nebo Instagram.

Kde koupit Armodd Silentwatch 5 Pro
Armodd Silentwatch 5 Pro
Hodnocení
3.8/5

Notifikace a čtení zpráv z hodinek patří dnes ke standardu, ale hodinky Silentwatch 5 Pro umožňují také vyřizování samotných hovorů přímo z hodinek, což je v této cenové kategorii příjemné překvapení.

Z hodinek můžete přijímat i vytáčet hovory v momentě, kdy máte telefon v dosahu (třeba v kapse nebo položený na lavičce při sportu). Zvuk z hodinek není nijak závratné kvality, ale k vyřízení důležitých rychlých hovorů stačí. Navíc pokud máte k telefonu schovaném třeba v batohu připojená sluchátka, můžete k telefonování využít je, ale hovor přijmout na hodinkách.

Závěr – komu udělají chytré hodinky Armodd Silent Watch 5 Pro radost?

Hodinky Armodd Silentwatch 5 Pro na svou cenovou kategorii nabízejí mnoho funkcí, bohužel ne všechny jsou zcela dotažené. Hodinky tak ocení především ti, kteří nemají s chytrými hodinkami příliš zkušeností a hledají jednoduchý model, který ale zároveň vypadá elegantně.

Armodd Silentwatch 5 Pro jsou určeny všem, kteří hledají stylový doplněk, který může být díky propojení s telefonem užitečným pomocníkem při každodenních činnostech a zároveň pomůže sledovat tělesnou a sportovní aktivitu a udržovat se tak ve formě.

Radost vám budou dělat funkce jako telefonování přímo z hodinek, 11 sportovních režimů nebo ovládání hudebního přehrávače. To vše v elegantním designu, na skvělém přehledném displeji a s dobrou výdrží na baterii. V této cenové kategorii slušná nabídka.

Recenze: chytré hodinky Armodd Silentwatch 5 Pro
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena výkon
3.8

Elegantní hodinky s funkcí telefonování

Elegantní hodinky Silentwatch 5 Pro vyrábí český výrobce Armodd. Název značky symbolizuje propojení umění, módy a designu. A takové jsou i hodinky Armodd Silentwatch 5 Pro. Na první pohled působí velmi elegantně a s kovovým náramkem si je můžete vzít i k obleku. Hodinky, které spadají do cenové kategorie pod 3 000 Kč ale nabízejí i řadu užitečných funkcí jak pro sport tak pro běžnou denní činnost. 11 sportovních režimů, mnoho senzorů, skvělý displej a možnost telefonování přes Bluetooth patří k tomu nejlepšímu, co tyto chytré hodinky nabízejí.

Klady

 • Jednoduché ovládací rozhraní
 • Povedený elegantní design
 • Dva řemínky v balení
 • Široká nabídka stylů ciferníků
 • Mnoho doplňkových funkcí

Zápory

 • Nízká přesnost senzorů
 • Při zapnuté aktivitě nemůžete využívat jiné funkce hodinek
 • Časté odpárování telefonu
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Martin Knížátko
Autor: Martin Knížátko
Rád zkouším nové věci a technologické hračky ze všeho nejraději. Když o nich navíc můžu psát a pomoci lidem ke správnému rozhodnutí, dělá mi to radost. Proto píšu pro ITmix a testuju různé vybavení v terénu jihomoravské Pálavy, kde také jezdím na kole, běhám, chodím… žiju.
Jak se vám líbil tento článek?
4.2/5 - (5 hodnocení)
Komentáře (4) – Recenze: chytré hodinky Armodd Silentwatch 5 Pro
 1. Taky jsem naletěl na tento výrobek ,a předem nedoporučuji , stále se odpojují od Bluetooth , každé ráno když zapnu telefon z úsporného režimu tak se vynulují a veškeré hodnoty zmizí,měření spánku katastrofa , zkrátka bída , vyhozených 2500 kč.

 2. Za 2000 nemůžete očekávat superhodinky. Koupil jsem Garmin po 3letech baterka nevydrží ani den. A autorizovaný servis mě slušně napsal ať si koupím nový. Dal jsem za ně 6000 a jsou po 3letech k ničemu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky Armodd Silentwatch 5 Pro
Armodd Silentwatch 5 Pro
Hodnocení: 3.8/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram