ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky pro děti Niceboy Watch KIDS PATROL

Silné stránky
 • Nastavení bezpečných zón
 • Možnost odesílání zpráv a telefonování
 • Videohovory
 • Možnost připojení k Wi-Fi síti
 • Líbivý design a grafika pro děti
 • Odolnost vůči prachu a vodě
Slabé stránky
 • SOS tlačítko lze stisknout omylem
 • Ne zcela přesné zobrazení polohy
 • Nemožnost nastavení dvou správců
 • Výdrž baterie

Niceboy Watch KIDS PATROL jsou cenově dostupné chytré hodinky pro děti, díky kterým podpoříte bezpečnost nejmenších. Pomocí hodinek, respektive mobilní aplikace, lze totiž přesně sledovat jejich polohu i historii pohybu. Hodinky jsou vybaveny SOS tlačítkem, které mohou děti stisknout v případě nebezpečí a rodiče jsou o této skutečnosti okamžitě informováni.

Z hodinek mohou děti plnohodnotně telefonovat, zařízení dokonce podporuje i videohovory. Kromě toho lze odesílat hlasové zprávy, fotografie a emoji. Mezi nevýhody lze zařadit zejména kratší výdrž baterie, která v rámci našeho testu průměrně dosahovala pouze jednoho dne.

Nejčastější otázky a odpovědi

S jakými mobilními telefony lze hodinky spárovat?

Niceboy Watch KIDS PATROL lze spárovat s mobilními telefony s operačním systémem Android ve verzi 4.4 a novější a iOS ve verzi 9 a novější.

Jakou mobilní aplikaci budou rodiče využívat?

Nastavení hodinek, sledování polohy a komunikaci s dítětem zprostředkovává mobilní aplikace Leefine, která je zdarma dostupná v Google Play i App Store.

Lze přes hodinky komunikovat?

Ano. Přímo z hodinek lze vytočit klasický hovor i videohovor. Děti také mohou odesílat fotky, emotikony a hlasové zprávy.

Mají funkci SOS tlačítka?

Ano. Po stisknutí funkce SOS tlačítka vám automaticky dorazí zpráva do mobilní aplikace, a to včetně 30 vteřinové hlasové nahrávky.

Součástí balení je i předplacená karta

Chytré hodinky pro děti Niceboy Watch KIDS PATROL do naší redakce dorazily v designové krabičce o rozměrech 9,5 × 9,5 × 7,5 cm a celkové váze 203 gramů. Součástí balení je kromě samotných hodinek spousta dalšího příslušenství a vybavení. Konkrétně se jedná o:

 • nano SIM kartu od T-Mobile (s kreditem 10 Kč a 200 MB dat),
 • příslušenství pro vložení SIM karty (šroubovák a náhradní šroubky),
 • napájecí kabel s proprietární koncovkou,
 • uživatelský manuál
 • a ochrannou fólii na displej hodinek.

Hodinky jsou dostupné ve dvou barevných provedeních (modré a růžovo-fialové). My jsme testovali právě růžovo-fialovou variantu, která cílí na malé slečny. Hodinky vzhledem ke svým rozměrům sedí na zápěstí o obvodu 15,1 až 22 cm. Díky velikosti řemínku lze hodinky teoreticky doporučit i dospělým (například seniorům), kteří si mohou prostřednictvím SOS tlačítka přivolat pomoc. Zařízení však bude sedět spíše na užším dámském zápěstí, pánové mohou mít potíže.

Technické parametry Niceboy Watch KIDS PATROL

Hodinky Niceboy Watch KIDS PATROL jsou vybaveny dotykovým IPS displejem s úhlopříčkou 1,44”, díky kterému se dětem snadno ovládají. Potěší i vysoká odolnost vůči vodě a prachu dle parametru IP67. Poněkud větší rozměry hodinek nás trochu překvapily, je třeba počítat s tím, že na dětském zápěstí budou působit masivněji.

Název parametruHodnota
Typ řemínkuSilikonový
OdolnostIP67
DisplejIPS dotykový s úhlopříčkou 1,44”
Výdrž baterieAž 3 dny
Způsob nabíjeníMagnetický napájecí kabel
KonektivitaGSM (nano SIM), GPS, Wi-Fi
Operační systémvlastní od značky Niceboy
Rozměry (bez řemínku)43 × 55 × 15,6 mm
Váha50 g (včetně řemínku)

Rozměry navržené pro dětské zápěstí

Hodinky jsou celkově navrženy tak, aby vyhovovaly nejmenším. Tomu odpovídá jejich líbivý design i zpracování. Pouzdro hodinek je vyrobeno z lehkého a tvrdého plastu, celková váha zařízení díky tomu činí 50 gramů. Na druhou stranu je otázkou, jaké životnosti bude tento plastový materiál v rukou dětí dosahovat. Pokud se poohlížíte po lehčích hodinkách, možná pro vás budou vhodnější LAMAX WatchY2 s váhou 40 gramů.

Řemínek poté sází na klasické silikonové provedení, které je příjemné na zápěstí a bude vyhovovat i dětem, které trápí alergie na kovy.

Kde koupit Niceboy Watch KIDS PATROL
Niceboy Watch KIDS PATROL
Hodnocení
4.0/5

Jak chytré hodinky uvést do provozu

Do hodinek je nejprve třeba umístit nano SIM kartu. Použít můžete buď tu, která vám dorazí v balení, nebo jakoukoli jinou. Pouze je třeba pamatovat na to, že SIM karta musí podporovat 4G konektivitu.

SIM karta se do hodinek umisťuje z levé strany. Dva šroubky odmontujte pomocí přiloženého šroubováku. Odejměte kryt a dovnitř zasuňte SIM kartu (čip směřuje k displeji). Následně kryt přišroubujte zpět na své místo.

Do mobilního telefonu si stáhněte aplikaci Leefine, která je zdarma dostupná v Google Play i App Store. V aplikaci proveďte registraci. Registrovaný účet bude následně administrátorem aplikace i hodinek (typicky se tedy bude jednat o účet rodiče). V rámci registrace je třeba zadat vaše jméno, mobilní telefon rodiče, váš e-mail a heslo.

Do mobilní aplikace následně přidáte chytré hodinky (stačí jen načíst QR kód, který se na displeji hodinek zobrazí po zapnutí). Následně si můžete v aplikaci k hodinkám zadat jméno dítěte, datum narození, pohlaví, výšku a hmotnost. Požadováno je také zadání telefonního čísla hodinek.

V mobilní aplikaci dále můžete provést veškerá potřebná nastavení, určit bezpečné oblasti, nastavit dítěti blokování cizích hovorů a využít další funkce.

Je škoda, že hodinky, potažmo mobilní aplikace, neumožňují nastavení dvou správců a tedy sledování polohy dítěte oběma rodiči. Na druhou stranu v aplikaci lze sledovat více hodinek, a tím pádem více dětí.

Hodinky podporují češtinu

Rozhraní chytrých hodinek je velmi jednoduché a přizpůsobené tomu, aby je mohli používat i ti nejmenší. Zařízení podporuje češtinu, případné jazykové bariéry se proto nemusíte obávat.

Senzory pro měření polohy

Hodinky jsou vybaveny technologií GPS pro měření polohy dítěte. V místech se slabým signálem navíc využívají blízké Wi-Fi sítě a nebo vysílače (k Wi-Fi síti se připojíte prostřednictvím hodinek, heslo pohodlně vyťukáte na klávesnici).

Při dostatku GPS signálu (typicky ve venkovním prostředí) je běžná přesnost polohy zhruba na 5 až 30 metrů. Na druhou stranu uvnitř budovy (kde je GPS signál slabý nebo není vůbec), se poloha určuje pomocí GSM či Wi-Fi sítě a přesnost polohy může kolísat i v řádech stovek metrů.

Přehledný displej a nastavitelný ciferník

Hodinky jsou vybaveny poměrně dobře čitelným 1,44” IPS barevným displejem Jeho rozlišení činí 240 × 240 px a je naprosto dostačující. Vzhled ciferníku si lze přizpůsobit a vybrat si takovou variantu, která se dítěti bude nejvíce líbit. O něco větší displej nabízí Garett Kids Cute 2 4G či Garett Kids Essa 4G.

Kde koupit Niceboy Watch KIDS PATROL
Niceboy Watch KIDS PATROL
Hodnocení
4.0/5

Prostřednictvím dotykového displeje se hodinky pohodlně ovládají. Kromě toho budou děti k ovládání používat tlačítko umístěné na pravé straně.

Baterie vydrží až 3 dny

Dětské chytré hodinky Niceboy Watch KIDS PATROL jsou vybaveny baterií s kapacitou 600 mAh. Její zásluhou dokáží vydržet až 3 dny na jedno nabití.

Na výdrž baterie má však vliv to, jakým způsobem budou děti hodinky využívat. Při častém telefonování, tvorbě fotek a odesílání zpráv se může výdrž baterie výrazně zkrátit a vy budete muset hodinky nabíjet každý den. My jsme se v rámci našeho testování průměrně dostali právě na jednodenní výdrž baterie. U konkurenčních Lamax WatchY2 je na tom baterie o něco lépe.

K nabíjení hodinek slouží přiložený napájecí kabel s proprietární koncovkou. Plného nabití dosáhnete zhruba za dvě hodiny.

Odolné vůči prachu i vodě

Dětské chytré hodinky Niceboy Watch KIDS PATROL jsou odolné podle parametru IP67. To znamená, že jsou zcela prachotěsné a dokáží odolat ponoření do jednoho metru pod hladinu vody po dobu 3 minut.

Funkce Niceboy Watch KIDS PATROL

Dětské chytré hodinky Niceboy Watch KIDS PATROL nejsou primárně navrženy pro sledování zdraví nejmenších, ale spíše pro jejich bezpečnost. Vzhledem k tomu umožňují rodičům sledovat polohu dítěte a vzájemně spolu komunikovat díky SIM kartě. Hodinky lze také připojit k Wi-Fi síti, díky čemuž nebudou využívat data z mobilní sítě.

Hodinky nabízí hned několik zajímavých funkcí, v některých ohledech se ale liší od konkurence. Pokud hledáte dětské hodinky pro sledování zdraví, které navíc nabídnou i zábavné hry, budou pro vás vhodnější Lamax BCool.

Na druhou stranu mohou hry děti zbytečně rozptylovat, ve škole odvádět jejich pozornost a vy riskujete, že budou hodinky například ze strany učitelů zabaveny. Zábavnou funkcí je u Niceboy Watch KIDS PATROL alespoň přítomnost fotoaparátu a zajímavých rámečků, se kterými si děti užijí spoustu legrace.

Krokoměr

Jedinou funkcí pro sledování zdraví vašich nejmenších je krokoměr, který v průběhu dne měří počet ušlých kroků. Ocenit lze fakt, že je doplněn hezkou animací.

SOS tlačítko

Pokud se dítě dostane do krizové situace, může využít SOS tlačítko a okamžitě vás na tuto skutečnost upozornit. Stačí jen dvakrát stisknout hlavní tlačítko. Hodinky následně nahrají 30 sekund zvuku pomocí mikrofonu a do mobilní aplikace pošlou rodičům nahrávku a informace o poloze dítěte.

Kde koupit Niceboy Watch KIDS PATROL
Niceboy Watch KIDS PATROL
Hodnocení
4.0/5

Spuštění SOS tlačítka je poměrně snadné a v praxi se nám povedlo jej několikrát spustit omylem, což se může jednoduše stát i malým dětem.

Stisknutí SOS tlačítka
Stisknutí SOS tlačítka

Sledování polohy a nastavení bezpečných zón

V mobilní aplikaci lze v reálném čase sledovat aktuální polohu vašeho dítěte. Kromě toho si lze také prohlédnout historii jeho pohybu, tedy všechna místa, kde se vaše ratolest v průběhu dne nacházela.

V mobilní aplikaci lze nastavit takzvané bezpečné oblasti (například určitý okruh kolem vašeho domova či školy). Pokud dítě do této zóny vstoupí nebo ji překročí, mobilní aplikace vás na tuto skutečnost automaticky upozorní. Vždy proto budete vědět, kde se zrovna vaše ratolest nachází.

Při našem testování hodinky ne vždy dokázaly zobrazit správnou polohu. Při umístění hodinek v budově ukazovaly polohu o jednu ulici dál (vzdušnou čarou přibližně 100 metrů). Při použití venku už ale bylo zobrazení polohy správné.

Telefonování a odesílání zpráv

Přímo z hodinek mohou děti samy vytočit hovor zadáním telefonního čísla. Případně mohou vybírat ze seznamu kontaktů, který jim nastavíte. Pokud máte strach, že bude dítě telefonovat cizím lidem, můžete funkci číselníku vypnout v mobilní aplikaci. Kvalita hovoru je na dobré úrovni a druhé straně není problém porozumět.

Jelikož jsou hodinky vybaveny kamerou, lze je používat jak ke klasickým hovorům, tak i videohovorům. Videohovor je však kvůli velké spotřebě energie omezen na 3 minuty, poté je automaticky ukončen a další videohovor lze uskutečnit až po 5 minutách.

Z hodinek lze také pohodlně odesílat zprávy, které dorazí do mobilní aplikace Leefine. Děti mohou rodičům odeslat selfie, smajlík nebo jim nahrát hlasovou zprávu. Díky tomu hodinky cílí i na nejmenší děti, které ještě neznají abecedu a neumí psát.

V mobilní aplikaci mohou rodiče odesílat zprávu na hodinky. Zprávu lze klasicky vyťukat na klávesnici nebo nahrát hlasovou zprávu. Své ratolesti můžete také poslat emoji.

V mobilní aplikaci lze dětem nastavit tichý režim pro čas vyučování nebo kroužků, aby je vyzvánění nerušilo.

Fotoaparát

Malé děti se jistě zabaví zabudovaným fotoaparátem, díky kterému si mohou udělat rychlé selfie. V nabídce najdou i nejrůznější rámečky a samolepky, které jejich fotky ozvláštní. Zpětně si mohou pořízené snímky prohlížet v albu. V tomto ohledu se liší od konkurenčních Lamax hodinek.

Kde koupit Niceboy Watch KIDS PATROL
Niceboy Watch KIDS PATROL
Hodnocení
4.0/5

Záznamník

Malé děti mohou kdykoliv využít funkci záznamníku a nahrávku si v hodinkách uložit.

Záznamník
Záznamník

Další funkce

Mezi spíše doplňkové funkce lze zařadit kalkulačku, možnost nastavení klasického budíku, stopky a časovač.

Závěr –⁠ pro koho jsou chytré hodinky Niceboy Watch KIDS PATROL určeny?

Niceboy Watch KIDS PATROL cílí na rodiče, které chtějí svým dětem dopřát určitou volnost a přitom mít jejich pohyb pod kontrolou. Pomocí mobilní aplikace totiž vždy uvidíte, kde se právě vaše dítě nachází. Ratolest vás zároveň může upozornit na to, že se ocitla v nebezpečí pomocí SOS tlačítka.

Předností hodinek je také zajištění plnohodnotné komunikace zásluhou integrované SIM karty. Z hodinek lze telefonovat i odesílat hlasové zprávy. Navíc je lze připojit k Wi-Fi síti a tímto způsobem nevyužívat data ze SIM karty.

Mezi nevýhody lze zařadit v některých případech ne úplně přesné zobrazení polohy hodinek. Také bychom ocenili, kdyby hodinky umožňovaly nastavení dvou správců, aby polohu dítěte mohli sledovat například oba rodiče najednou.

Recenze: chytré hodinky pro děti Niceboy Watch KIDS PATROL
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
4

Hodinky podporující dětskou bezpečnost

Niceboy Watch KIDS PATROL jsou cenově dostupné chytré hodinky pro děti, díky kterým podpoříte bezpečnost nejmenších. Pomocí hodinek, respektive mobilní aplikace, lze totiž přesně sledovat jejich polohu i historii pohybu. Hodinky jsou vybaveny SOS tlačítkem, které mohou děti stisknout v případě nebezpečí a rodiče jsou o této skutečnosti okamžitě informováni.

Z hodinek mohou děti plnohodnotně telefonovat, zařízení dokonce podporuje i videohovory. Kromě toho lze odesílat hlasové zprávy, fotografie a emoji. Mezi nevýhody lze zařadit zejména kratší výdrž baterie, která v rámci našeho testu průměrně dosahovala pouze jednoho dne.

Klady

 • Nastavení bezpečných zón
 • Možnost odesílání zpráv a telefonování
 • Videohovory
 • Možnost připojení k Wi-Fi síti
 • Líbivý design a grafika pro děti
 • Odolnost vůči prachu a vodě

Zápory

 • SOS tlačítko lze stisknout omylem
 • Ne zcela přesné zobrazení polohy
 • Nemožnost nastavení dvou správců
 • Výdrž baterie
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (3 hodnocení)
Komentáře (2) – Recenze: chytré hodinky pro děti Niceboy Watch KIDS PATROL
 1. Máme 2x. 2x reklamace. Určování polohy nepřesné. Jednou odešel mikrofon. Druhé hodinky nebylo možné zapnout. Čajna e-waste....

 2. Já koupil pro dceru pár týdnů zpět a jsme úplně spokojený. Beru, že to je něco mezi elektronikou a hračkou. Ale funkčnost pro děti je za mě optimální jak jsou intuitivně sestavené v menu.
  Snad budou šlapat i dál 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky pro děti Niceboy Watch KIDS PATROL
Niceboy Watch KIDS PATROL
Hodnocení: 4.0/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram