ITmix.cz logo

Chytré hodinky s možností telefonování: srovnání a recenze

Recenze vybraných produktů

Chytré hodinky s možností telefonování: srovnání a recenze

Vyhledávanou funkcí chytrých hodinek je možnost telefonování, která se však objevuje pouze u některých modelů. Zajímá vás, jak telefonování s hodinkami probíhá? U jakých modelů musíte mít u sebe mobilní telefon v průběhu hovoru a u jakých hodinek naopak mobilní telefon nebudete potřebovat? Zjistěte, jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých možností a jaké konkrétní hodinky s podporou telefonování si můžete pořídit.

Nejčastější otázky a odpovědi

Jaké jsou nejlepší hodinky s podporou telefonování pro Android?

V našich recenzích v tomto směru zvítězily chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 5 Pro, které jsou k dostání i ve variantě s eSIM.

Jaké jsou nejlepší hodinky s podporou telefonování pro iOS?

Příznivcům Apple produktů bychom doporučili outdoorové hodinky Apple Watch Ultra 2 nebo klasické Apple Watch Series 9, které jsou k dostání v základní variantě a také s rozšířením o funkci eSIM.

Je možné telefonovat z hodinek, i když u sebe nemáte mobilní telefon?

Ano. Tuto funkci však podporují pouze ty chytré hodinky, které umožňují vložení klasické SIM karty nebo instalaci eSIM.

Jak lze z hodinek telefonovat?

Z hodinek lze telefonovat buď přímo (pomocí zabudovaného reproduktoru a mikrofonu), nebo k zařízení připojit bezdrátová sluchátka (pokud to hodinky umožňují).

Telefonování s fyzickou SIM, eSIM a připojeným telefonem

U chytrých hodinek s možností telefonování se můžete setkat s těmito třemi způsoby. Pojďme si blíže představit, jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých variant.

Fyzická SIM karta

Chytré hodinky s fyzickou SIM kartou umožňují telefonování bez nutnosti mít u sebe mobilní telefon. Zároveň u nich nejste limitováni použitím SIM karty od operátora, který nabízí eSIM. Pořídit si můžete jak variantu s předplaceným kreditem, tak i SIM kartu, u níž si zřídíte paušál. SIM karta se umisťuje přímo do hodinek. Příkladem mohou být dětské chytré hodinky Lamax WatchY2.

eSIM

Chytré hodinky s eSIM rovněž umožňují telefonování, aniž byste museli mít u sebe mobilní telefon. Navíc si v takovém případě nemusíte lámat hlavu ani se správným umístěním SIM karty do hodinek. Pouze je nutné si u svého operátora zřídit eSIM a následně již můžete své telefonní číslo používat jak z mobilního telefonu, tak i z chytrých hodinek. Prohlédněte si, jaká zařízení tuto funkci podporují.

Telefonování s připojeným telefonem

Poslední možností jsou chytré hodinky, které umožňují telefonování pouze s připojeným telefonem. To znamená, že během hovoru musíte mít mobilní telefon u sebe. Pokud například vyrážíte běhat bez telefonu, z hodinek hovor nevyřídíte. Často však takové chytré hodinky bývají levnější než modely umožňující instalaci eSIM. V následujícím seznamu najdete hodinky z našich recenzí, které tuto funkci podporují.

Jak se telefonuje z chytrých hodinek

Prostřednictvím vybraných chytrých hodinek můžete přijímat příchozí hovory, případně telefonní číslo sami vytočit či si vybrat ze seznamu kontaktů. V rámci našich recenzí se ukázalo, že tato funkce není vyvedena k dokonalosti u některých modelů značky Huawei. Například u Huawei Watch GT 3 je nutné si do hodinek uložit 10 oblíbených kontaktů a vybrat si z nich. Úplný seznam kontaktů je k dispozici pouze u některých chytrých hodinek této značky (například u Huawei Watch 3 Pro).

Jednotlivé chytré hodinky s funkcí telefonování zpravidla disponují mikrofonem a reproduktorem, díky čemuž nebudete nic jiného potřebovat. Některým lidem však může být takové telefonování nepříjemné a ocení možnost připojit si k chytrým hodinkám bezdrátová sluchátka prostřednictvím Bluetooth (většina chytrých hodinek tuto funkci podporuje). Co se týče kvality hovorů, je zpravidla poměrně slušná a na běžnou komunikaci plně postačuje.

Seznam kontaktů
Seznam kontaktů

Dámské chytré hodinky s možností telefonování

Většina chytrých hodinek je k dispozici v unisex designech, které cílí na muže i ženy. K dostání však bývají i vyloženě dámské modely, pro které jsou charakteristické menší rozměry a také designy populární právě u něžného pohlaví. I v této kategorii na vás čeká hned několik zajímavých modelů s podporou telefonování.

Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
4/5 - (5 hodnocení)
1 komentář – Chytré hodinky s možností telefonování: srovnání a recenze
  1. Postrádám chytré hodinky, které by měly možnost instalace klasické SIM, ale zároveň by uměly provádět hovor pomocí mobilního telefonu pomocí této SIM. Prostě jako by mobil měl další SIMku, umístěnou v hodinkách. Je totiž nepříjemné telefonovat skrz hodinky, když všichni okolo slyší co Vám volaný díky reproduktoru povídá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Apple Watch Ultra 2
Tip redakce
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram