ITmix.cz logo

Chytré hodinky s možností telefonování: srovnání a recenze

Chytré hodinky s možností telefonování: srovnání a recenze

Vyhledávanou funkcí chytrých hodinek je možnost telefonování, která se však objevuje pouze u některých modelů. Zajímá vás, jak telefonování s hodinkami probíhá? U jakých modelů musíte mít u sebe mobilní telefon v průběhu hovoru a u jakých hodinek naopak mobilní telefon nebudete potřebovat? Zjistěte, jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých možností a jaké konkrétní hodinky s podporou telefonování si můžete pořídit.

Recenze vybraných produktů

Nejčastější otázky a odpovědi

Jaké jsou nejlepší hodinky s podporou telefonování pro Android?

V našich recenzích v tomto směru zvítězily chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 5 Pro, které jsou k dostání i ve variantě s eSIM.

Jaké jsou nejlepší hodinky s podporou telefonování pro iOS?

Příznivcům Apple produktů bychom doporučili outdoorové hodinky Apple Watch Ultra nebo klasické Apple Watch Series 8. Oba modely jsou k dostání v základní variantě a také s rozšířením o funkci eSIM.

Je možné telefonovat z hodinek, i když u sebe nemáte mobilní telefon?

Ano. Tuto funkci však podporují pouze ty chytré hodinky, které umožňují vložení klasické SIM karty nebo instalaci eSIM.

Jak lze z hodinek telefonovat?

Z hodinek lze telefonovat buď přímo (pomocí zabudovaného reproduktoru a mikrofonu), nebo k zařízení připojit bezdrátová sluchátka (pokud to hodinky umožňují).

Telefonování s fyzickou SIM, eSIM a připojeným telefonem

U chytrých hodinek s možností telefonování se můžete setkat s těmito třemi způsoby. Pojďme si blíže představit, jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých variant.

Fyzická SIM karta

Chytré hodinky s fyzickou SIM kartou umožňují telefonování bez nutnosti mít u sebe mobilní telefon. Zároveň u nich nejste limitováni použitím SIM karty od operátora, který nabízí eSIM. Pořídit si můžete jak variantu s předplaceným kreditem, tak i SIM kartu, u níž si zřídíte paušál. SIM karta se umisťuje přímo do hodinek. Příkladem mohou být dětské chytré hodinky Lamax WatchY2.

eSIM

Chytré hodinky s eSIM rovněž umožňují telefonování, aniž byste museli mít u sebe mobilní telefon. Navíc si v takovém případě nemusíte lámat hlavu ani se správným umístěním SIM karty do hodinek. Pouze je nutné si u svého operátora zřídit eSIM a následně již můžete své telefonní číslo používat jak z mobilního telefonu, tak i z chytrých hodinek. Prohlédněte si, jaká zařízení tuto funkci podporují.

Telefonování s připojeným telefonem

Poslední možností jsou chytré hodinky, které umožňují telefonování pouze s připojeným telefonem. To znamená, že během hovoru musíte mít mobilní telefon u sebe. Pokud například vyrážíte běhat bez telefonu, z hodinek hovor nevyřídíte. Často však takové chytré hodinky bývají levnější než modely umožňující instalaci eSIM. V následujícím seznamu najdete hodinky z našich recenzí, které tuto funkci podporují.

Jak se telefonuje z chytrých hodinek

Prostřednictvím vybraných chytrých hodinek můžete přijímat příchozí hovory, případně telefonní číslo sami vytočit či si vybrat ze seznamu kontaktů. V rámci našich recenzí se ukázalo, že tato funkce není vyvedena k dokonalosti u některých modelů značky Huawei. Například u Huawei Watch GT 3 je nutné si do hodinek uložit 10 oblíbených kontaktů a vybrat si z nich. Úplný seznam kontaktů je k dispozici pouze u některých chytrých hodinek této značky (například u Huawei Watch 3 Pro).

Jednotlivé chytré hodinky s funkcí telefonování zpravidla disponují mikrofonem a reproduktorem, díky čemuž nebudete nic jiného potřebovat. Některým lidem však může být takové telefonování nepříjemné a ocení možnost připojit si k chytrým hodinkám bezdrátová sluchátka prostřednictvím Bluetooth (většina chytrých hodinek tuto funkci podporuje). Co se týče kvality hovorů, je zpravidla poměrně slušná a na běžnou komunikaci plně postačuje.

Seznam kontaktů
Seznam kontaktů

Dámské chytré hodinky s možností telefonování

Většina chytrých hodinek je k dispozici v unisex designech, které cílí na muže i ženy. K dostání však bývají i vyloženě dámské modely, pro které jsou charakteristické menší rozměry a také designy populární právě u něžného pohlaví. I v této kategorii na vás čeká hned několik zajímavých modelů s podporou telefonování.

Jak se vám líbil tento článek?
3/5 - (2 hlasování)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram