ITmix.cz logo

Dámské chytré hodinky Huawei

Recenze vybraných produktů

Nejčastější otázky a odpovědi

Jaké jsou nejlepší Huawei hodinky pro ženy?

V rámci našich recenzí se jako nejlepší chytré hodinky pro ženy od značky Huawei umístily Huawei Watch GT 3.

Jak jsou velké Huawei chytré hodinky pro ženy?

U Huawei hodinek neexistuje jednotná velikost pouzdra pro ženy. Zpravidla se však průměr pouzdra u kulatých hodinek pohybuje kolem 42 mm.

Umí chytré hodinky Huawei sledovat menstruační cyklus?

U většiny chytrých hodinek Huawei funkce pro sledování menstruačního cyklu v základu chybí. U některých modelů však lze tuto funkci přidat prostřednictvím mobilní aplikace po aktualizaci systému. Novější hodinky Huawei Watch GT 4 nabízejí tuto funkci hned po prvním zapnutí.

Lze Huawei hodinky spárovat s mobilním telefonem s operačním systémem Android i iOS?

Ano, chytré hodinky cílí na uživatele mobilních telefonů s operačním systémem Android i iOS. Jen je třeba si před nákupem ověřit, s jakou verzí operačního systému jsou kompatibilní. Také je třeba pamatovat na to, že většina hodinek od této značky nabízí širší nabídku funkcí právě pro uživatele Android telefonů (například v podobě možnosti psaní a odesílání zpráv).

Nejlepší chytré hodinky Huawei v našem srovnání

Huawei nabízí chytré hodinky v různých produktových řadách. V naší redakci jsme pro vás měli možnost hned několik modelů otestovat. Na základě toho jsme následně mohli sestavit žebříček těch nejlepších chytrých hodinek pro ženy, které Huawei aktuálně nabízí.

Huawei Watch GT 3

Nejlepší z testovaných
Silné stránky
 • AMOLED displej
 • 3 dostupné varianty řemínků
 • Možnost telefonování
 • Podpora přednastavených odpovědí (jen pro Android)
 • Podpora češtiny
 • Slušná výdrž baterie
Slabé stránky
 • Absence bezkontaktních plateb
 • Složité párování s Android telefonem
 • Některé funkce jsou dostupné pouze pro Android

Chytré hodinky Huawei Watch GT 3 poslouží pro monitoring zdraví, ale i komunikaci. Lze z nich totiž plnohodnotně telefonovat. Uživatelé mobilních telefonů s Androidem mohou narozdíl od příznivců iPhonu využívat funkci přednastavených odpovědí na zprávy, transfer hudby do hodinek a mapy, respektive navigaci. Hodinky jsou dostupné ve dvou velikostních variantách a cílí tedy na muže i ženy.

Celkové hodnocení
4.1/5

Huawei Watch Fit 2

Elegantní model s hranatým ciferníkem
Silné stránky
 • AMOLED displej
 • Mapy
 • 3 dostupné varianty řemínků
 • Možnost telefonování
 • Podpora přednastavených odpovědí (jen pro Android)
 • Podpora češtiny
 • Příznivá cena
Slabé stránky
 • Složité párování s Android telefonem
 • Některé funkce jsou dostupné jen na Android

Chytré hodinky Huawei Watch Fit 2 budou monitorovat vaši tepovou frekvenci, okysličení krve i spánek. Kromě toho je využijete také k plnohodnotnému telefonování. Uživatelé mobilních telefonů s Androidem navíc mohou na příchozí zprávy odpovědět pomocí přednastavených odpovědí. Kromě toho potěší i jejich elegantní design, nízká hmotnost, solidní výdrž baterie a přehledné rozhraní.

Celkové hodnocení
4.0/5

Dámské chytré hodinky Huawei jsou obecně menší

Hlavní rozdíl mezi dámskými a pánskými chytrými hodinkami obecně spočívá především ve velikosti. Značka Huawei v tomto ohledu není výjimkou. Vzhledem k tomu spoustu modelů nabízí ve dvou velikostních variantách, aby si na své přišli muži i ženy. U dámských hodinek se průměr pouzdra pohybuje kolem 42 mm.

Například u Huawei Watch GT 3 máte na výběr z hodinek s pouzdrem o průměru 42 mm a 46 mm. Na druhou stranu například Huawei Watch Fit 2 s obdélníkovým pouzdrem jsou dostupné pouze v jedné velikostní variantě, která vzhledem k rozměrům na dámském zápěstí perfektně sedí.

U Huawei hodinek, podobně jako u jiných značek, je třeba zdůraznit, že zvolená velikostní varianta je velmi úzce spjata s výdrží baterie. Modely určené pro ženy dosahují nižší výdrže než hodinky pro pány. Například u Huawei Watch GT 3 nebo Watch GT 4 činí výdrž baterie u dámské varianty 7 dní, u pánské verze 14 dní.

Různé designy i materiálové provedení

Dalším specifikem Huawei hodinek je bezpochyby odlišné designové provedení jednotlivých modelů. V nabídce najdete jak hodinky v unisex barvách, tak i zařízení s designem v typicky ženských odstínech (může se jednat například o bílou, zlatou nebo rosegold barvu).

U některých modelů navíc máte na výběr z různých materiálových provedení. Například Huawei Watch 3 Pro jsou dostupné ve variantě Classic (s koženým řemínkem) a Active (s kovovým řemínkem). U Huawei Watch GT 3 jsou hodinky kromě uvedených variant k dispozici také ve variantě Active se silikonovým řemínkem.

Funkce dámských chytrých hodinek Huawei

Z hlediska funkcí se dámské a pánské chytré hodinky Huawei prakticky neliší. Rozhodujícím faktorem pro vás však může být například to, zda daný modelu umožňuje sledování menstruačního cyklu nebo zda podporuje monitoring vaší oblíbené fyzické aktivity.

Sledování menstruačního cyklu

V rámci našeho testování se ukázalo, že u většiny Huawei hodinek funkce pro sledování menstruačního cyklu není dostupná hned od začátku. Výrobce však uvádí, že po aktualizaci hodinek a mobilní aplikace lze menstruační kalendář do hodinek přidat.

Funkci pro sledování menstruačního cyklu lze přidat do hodinek Huawei Watch Fit 2 a Huawei Watch GT 3. Hodinky Huawei Watch GT 4 nabízejí tuto funkci již ve výchozím nastavení.

Zaměřeno na sport

Při výběru chytrých hodinek pro vás jistě bude rozhodující také to, zda podporují měření vaší oblíbené sportovní aktivity. Výhodou Huawei hodinek je obecně fakt, že umožňují výběr z bohaté nabídky tradičních i netradičních sportů.

U žen se těší popularitě například jóga, pilates či tanec. Uvedené režimy u těchto hodinek většinou nechybí, případně lze vždy využít režim Jiný. A těšit se můžete i na spoustu dalších populárních sportů, jako je například chůze, běh, cyklistika, turistika, plavání a mnoho dalších.

Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (3 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Huawei Watch GT 3
Tip redakce
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram