ITmix.cz logo

Nejlepší pánské chytré hodinky: srovnávací test a recenze

Recenze vybraných produktů

Nejlepší pánské chytré hodinky: srovnávací test a recenze

Pánské chytré hodinky bývají zpravidla větší, aby lépe vypadaly na mužském zápěstí a jednodušeji se ovládaly. Kromě toho u nich výrobci pracují s neutrálními designy. V čem spočívají jejich další specifika? V tomto článku vám prozradíme další vlastností pánských smartwatch a také několik tipů na chytré hodinky, které se mezi muži těší největší popularitě.

Nejčastější dotazy na téma pánské chytré hodinky

Mají pánské chytré hodinky nějaké speciální funkce?

Pánské chytré hodinky jsou po funkční stránce v mnohém podobné jako dámské chytré hodinky. Zpravidla se u nich proto setkáte například s funkcí pro monitorování tepu, okysličení krve, spánku i nejrůznějších fyzických aktivit. Naopak u nich mnohdy chybí funkce pro sledování menstruačního cyklu.

Jaké rozměry mají pánské chytré hodinky?

Pánské smartwatch jsou zpravidla větší než ty dámské, aby lépe seděly na pánském zápěstí. Například u pánských Apple Watch dosahuje šířka ciferníku 45 mm, u dámských je to pouze 41 mm.

Co si před pořízením chytrých hodinek promyslet?

Před samotným výběrem zařízení si rozmyslete, k čemu budete hodinky nejčastěji používat. Po jiných funkcích se budou poohlížet manažeři využívající hodinky k práci a po jiných naopak outdooroví nadšenci, kteří hledají zařízení pro své adrenalinové sporty.

Jaké designy jsou k dispozici?

Většina chytrých hodinek sází na neutrální designy a je proto vhodná právě pro muže. Dá se tedy říct, že pánové mají širší možnosti výběru, než ženy nebo děti.

Recenze pánských chytrých hodinek

V naší redakci jsme otestovali hned několik chytrých hodinek pro muže. Přečtěte si naše podrobné recenze, které vás seznámí s jejich přednostmi i případnými nedostatky.

Smartwatch na každodenní nošení, nebo jen na sport?

Při výběru chytrých hodinek vezměte v úvahu, k jaké příležitosti je budete nejčastěji používat. Pokud toužíte po prodloužené ruce mobilního telefonu, sáhnete pravděpodobně po elegantním modelu, který si můžete vzít i do práce. V takovém případě pro vás může být rozhodující např. to, že hodinky podporují zodpovězení zprávy nebo přijetí hovoru (v našem srovnání chytrých hodinek se osvědčily např. Apple Watch).

Pokud naopak hledáte chytré hodinky výhradně na sport, budete se poohlížet po modelu, který vám vaši fyzickou aktivitu zpříjemní a změří. V takovém případě si vyberte zařízení, které podporuje měření vašeho oblíbeného sportu. Pokud se rádi věnujete outdoorovým sportům, může pro vás být rozhodující také odolnost hodinek a jejich výdrž na jedno nabití (skvělých výsledků dosahují např. Xiaomi Amazfit T-Rex).

Mezi špičkové outdoorové modely chytrých hodinek lze zařadit také Apple Watch Ultra, které disponují propracovaným kompasem, dokáží automaticky přivolat pomoc v případě nehody a zvládnou i potápění do hloubky 40 metrů. V průběhu potápění vám zobrazí vaši aktuální hloubku i teplotu vody a v podstatě tak nahrazují potápěčské počítače.

Velikost je přizpůsobená pánskému zápěstí

Pánské chytré hodinky mají v porovnání s dámskými modely určitá specifika týkající se jejich designu. Jedná se zejména o jejich velikost. Rozměry pánských hodinek bývají větší, aby zařízení lépe vypadalo na širším pánském zápěstí. Rovněž se taková varianta mužům, se zpravidla většími prsty rukou, lépe ovládá.

Modely bývají navrženy spíše v neutrálních barvách a nesetkáte se u nich s odstíny, které jsou typické spíše pro něžné pohlaví (tedy např. s růžovou nebo rose gold barvou). Mnohdy se můžete setkat také s vyloženě outdoorovými modely, jejichž design je určen především do přírody. Takové chytré hodinky bývají navrženy pro milovníky venkovních dobrodružství. I na takové modely přitom v našem srovnání chytrých hodinek pro muže pamatujeme.

Celý produktový segment chytrých hodinek je orientován více na muže, než na ženy.

Obecně by se dalo říct, že většina chytrých hodinek na trhu bude mužům z hlediska velikosti a designu vyhovovat. Dámských modelů je bohužel poměrně málo a muži to v ohledu výběru chytrých hodinek mají výrazně jednodušší.

Funkce pánských chytrých hodinek nebývají odlišné

Pokud bychom se měli zaměřit na srovnání chytrých hodinek pro muže a ženy, zpravidla nebývají z hlediska funkcí příliš odlišné. U dámských modelů se často setkáte s funkcí pro sledování menstruačního cyklu, která je pro pány zbytečná.

Chytré hodinky z obou kategorií ale zpravidla zvládají monitorování tepu, okysličení krve, spánku i nejrůznějších fyzických aktivit.

Recenze pánských fitness náramků

Místo chytrých hodinek se můžete rozhodnout také pro fitness náramky, které vám pomohou se základním monitorováním vašeho zdraví. V porovnání s chytrými hodinkami jsou ale jejich funkce poměrně omezené. Zpravidla nejsou vybaveny GPS a při měření venkovních aktivit je tedy nutné mít u sebe mobilní telefon, prostřednictvím kterého se k GPS připojí.

Pokud ale hledáte spíše základní model nebo máte omezený rozpočet, může se jednat o skvělou volbu. Většina fitness náramků nabízí různé barvy řemínků. Muži i ženy tak mají při výběru zpravidla shodné možnosti.

Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
3.5/5 - (28 hodnocení)
Komentáře (2) – Nejlepší pánské chytré hodinky: srovnávací test a recenze
 1. Proč si myslíte že Apple watch jsou elegantní a stylové? Znám spousty značek které nevypadají jako digitální hodinky z osmdesátých let.

  1. Dobrý den,

   předpokládám, že víte, jak je hodnocení designu subjektivní záležitostí. Autorka hodnotí produkt z pocitů a dojmů, které na ni hodinky v průběhu testování zanechaly.

   Pokud s článkem nesouhlasíte, je to naprosto v pořádku. Každý má jiný vkus a přesně z toho důvodu existují i hodinky, které jsou designem blíže k těm klasickým. Ty ostatně také najdete v našich recenzích, kde si můžete všimnou, že mnohdy jejich design hodnotíme jako silnou stránku.

   Pevně věřím, že budete schopen najít hodinky, které se budou líbit právě vám.

   Pokud budete hledat specifický design, který vám u chytrých hodinek dostupných u nás na trhu chybí, tak se nám neváhejte ozvat. S radostí vám pomůžeme s rešerší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Apple Watch Ultra 2
Tip redakce
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram