ITmix.cz logo

Recenze: fitness náramek Honor Band 5

Silné stránky
 • Líbivý design
 • Skvělá výdrž baterie
 • Dobře čitelný displej
 • Voděodolnost
 • Podpora nejčastějších sportů
 • Jednoduché ovládání
Slabé stránky
 • Skleněný displej náchylnější k prasknutí
 • Složitější spuštění venkovních aktivit
 • Při pozastavení aktivity nezobrazuje čas
Tento produkt má svého nástupce

Honor Band 5 je základní fitness náramek pro všechny nenáročné uživatele. Skvěle zastane funkci krokoměru i vašeho osobního trenéra. Navíc bude monitorovat váš spánek a upozorní vás na všechny příchozí zprávy a telefonní hovory. Jedná se zkrátka o chytrého pomocníka, kterého už nebudete chtít sundat.

Obsah balení

Fitness náramek Honor Band 5 se prodává v poměrně drobné krabici, která měří zhruba 13×9×4 cm a váží necelých 100 gramů. Po rozbalení se můžete těšit na:

 • samotný fitness náramek,
 • napájecí USB kabel,
 • speciální nástavec náramku sloužící na nabíjení
 • a návod k použití.

V tomto směru se tedy dočkáte všech důležitých věcí, které jsou pro jeho bezproblémové používání potřeba.

Na první pohled nás zaujala hezká růžová barva řemínku, kterou pravděpodobně ocení především dámy. Řemínek je silikonový a v případě potřeby lze vyměnit. V balení najdete pouze jeden jediný řemínek, jehož celkový obvod činí 26 cm a lze jej utáhnout v závislosti na obvodu vašeho zápěstí (od 16 do 25 cm).

Technické parametry Honor Band 5

Aby byla naše recenze úplná, nesmí chybět sekce věnovaná technickým parametrům. Co všechno může Honor Band 5 v tomto ohledu nabídnout?

Název parametruHodnota
Typ řemínkuSilikonový
OdolnostVodotěsný do 5 ATM
DisplejAMOLED dotykový, úhlopříčka 0,95″
Výdrž baterieAž 14 dní
Způsob nabíjeníUSB kabel
KompatibilitaBluetooth 4.2
Rozměry4×8,9×12,8 cm
Váha0,1 kg

Kompatibilita fitness náramku

Fitness náramek pracuje s bluetooth ve verzi 4.2. Ke spárování s mobilním telefonem přitom využívá mobilní aplikaci Huawei Health, která je dostupná pro Android i iOS.

Honor Band 5 vydrží až 14 dní na jedno nabití

Díky optimalizovanému systému výrobce udává, že je Honor Band 5 schopný v pohotovostním režimu vydržet až 14 dní. Pokud ponecháte zapnuté funkce monitorování srdečního tepu a spánku, snižuje se tato hodnota na maximálně 6 dní.

V praxi však samozřejmě záleží na tom, jak intenzivně náramek používáte. Pokud budete častěji spouštět funkce pro monitorování fyzické aktivity, bude to pochopitelně méně. K nabíjení slouží připojený nástavec a USB kabel. Z 0 na 100 % jej nabijete zhruba za 2 hodiny.

Při nabíjení je třeba použít speciální držák
Při nabíjení je třeba použít speciální držák

Fitness náramek má přehledný displej

Fitness náramek je vybaven dotykovým AMOLED displejem, který se pyšní dobrou čitelností v interiéru, ale i na ostřejším slunci. Jeho úhlopříčka činí 0,95”, což je pro fitness náramek naprosto dostačující a snadno se ovládá, a to i díky svému mírnému zakřivení.

Displej je vyrobený ze skla, a proto je třeba dávat pozor na jeho případné prasknutí. Zvážit proto můžete pořízení ochranného tvrzeného skla.

Kde koupit Honor Band 5
Honor Band 5
Hodnocení
3.8/5

Honor Band 5 si můžete vzít i do bazénu

Honor Band 5 je voděodolný až do hloubky 50 m, díky čemuž si jej nemusíte sundávat při sprchování a navíc si jej můžete vzít s sebou i do bazénu. Zabudovaný senzor se šesti osami přitom dokáže rozpoznat čtyři základní plavecké styly, mezi které patří kraul, znak, prsa a motýlek.

Funkce fitness náramku Honor Band 5

Z hlediska funkcí má tento fitness náramek rozhodně co nabídnout. Pojďme se nyní podívat zblízka na to, co všechno nabízí.

Krokoměr

Fitness náramek skvěle plní funkci krokoměru a v průběhu dne vám bude počet kroků zobrazovat na úvodní straně svého displeje. Díky tomu získáte skvělou motivaci více chodit pěšky (pokud si například stanovíte nějaký každodenní cíl).

Měření tepové frekvence

Díky této funkci bude náramek měřit vaši tepovou frekvenci v průběhu dne. Zpětně si můžete vývoj vašeho srdečního tepu prohlédnout v mobilní aplikaci, kde jsou hodnoty dostupné vždy po pěti minutách.

Měření můžete také volitelně zapnout kdykoliv během dne a počkat na výsledek, který se záhy objeví na vašem náramku. Díky tomu se dozvíte hodnotu v daném časovém okamžiku.

Nepřetržité monitorování srdečního tepu je k dispozici v momentu, kdy zahájíte nějakou fyzickou aktivitu v režimu cvičení. V takovém případě se vám bude aktuální tep neustále zobrazovat na displeji.

Měření okysličení krve

Náramek disponuje Sp02 monitorem, díky kterému dokáže měřit aktuální okysličení krve. Funkci je přitom třeba vždy zapnout, být v klidu a chvíli počkat na výsledek.

Monitoring spánku

Pokud se rozhodnete s vaším náramkem spát, budete moct v aplikaci sledovat zajímavé statistiky týkající se vašeho spánku. Náramek dokáže rozpoznat, v jakém čase jste spali hlubokým a lehkým spánkem, případně kdy přesně jste se probudili.

Fitness náramek bohužel nepodporuje funkci budíku, natož pak chytrého budíku, který by vás probral ze spánku v jeho lehké fázi.

Změří vaše cvičení

Samostatnou kapitolou je několik režimů cvičení, které můžete spustit, jakmile se pustíte do nějaké fyzické aktivity. Tento náramek umožňuje výběr z následujících sportů:

Kde koupit Honor Band 5
Honor Band 5
Hodnocení
3.8/5
 • běhání venku,
 • běhání uvnitř,
 • chůze venku,
 • chůze uvnitř,
 • cyklistika venku,
 • cyklistika uvnitř,
 • eliptický trenažér,
 • veslařský trenažér,
 • bazén
 • a jiné.

Po spuštění vybrané sportovní aktivity si můžete nastavit cíl, na jehož splnění vás náramek upozorní. Tento cíl se může týkat vzdálenost, délky cvičení nebo množství spálených kalorií. Případně si žádný cíl nastavovat nemusíte.

Užitečnou funkcí je také možnost nastavit si, aby vás náramek po určité době upozornil (např. po 20 či 30 minutách cvičení). Pokud tedy třeba jdete na hodinovou skupinovou lekci do fitka a nastavíte si upozornění po 30 minutách, budete vědět, že máte půlku za sebou.

Jednotlivé fyzické aktivity lze snadno spustit a případně pozastavit. Jakmile s cvičením skončíte, vše potvrdíte a data se poté odešlou do mobilní aplikace, kde se na ně budete moct podívat podrobněji.

Upozorní vás na příchozí zprávu i hovor

Po spárování náramku s vaším chytrým telefonem se vám budou na náramku zobrazovat veškeré notifikace. Budete si tedy moct přečíst, kdo vám zrovna píše nebo volá. Pokud se však jedná o delší zprávy, náramek je nezobrazí celé, ale pouze jejich úryvek. Vzhledem ke konstrukci není možné na zprávy přes náramek odpovídat. Také nepodporuje emoji.

Úryvky zpráv si můžete prohlédnout i zpětně
Úryvky zpráv si můžete prohlédnout i zpětně

Fitness náramek má několik doplňkových funkcí

Součástí je ještě několik spíše doplňkových funkcí. Jedná se o časovač, stopky a funkci, která najde telefon (spustí na něm vibrace). Nechybí pochopitelně ani funkce upravující jas náramku a nastavit si lze i automatické uspání obrazovky.

Fitness náramek má hned několik designově odlišných ciferníků, mezi kterými si můžete vybrat svého favorita.

Aplikace je v češtině

Pro spárování fitness náramku a mobilního telefonu slouží aplikace Huawei Health (dostupná na Android i iOS). Samotná aplikace podporuje v češtinu, a proto se v ní skvěle vyznáte. Najdete v ní spoustu užitečných informací jak o samotném zařízení, tak i o vaší fyzické aktivitě a kondici.

V záložce Zařízení uvidíte, jaké zařízení vlastníte, zda jste k němu aktuálně připojení a jaký je stav jeho baterie.

Záložka Cvičení nabízí možnosti, jak dát svému náramku vědět, že jste započali venkovní fyzickou aktivitu (běh, chůzi nebo jízdu na kole). Jakmile zde zvolíte požadovaný sport a stisknete tlačítko pro spuštění, automaticky na to zareaguje i náramek a začne s měřením. Jedná se proto o skvělé řešení pro sporty, které vyžadují GPS.

V záložce Zdraví si můžete prohlédnout nejrůznější statistiky týkající se vašeho cvičení, tepové frekvence, spánku i okysličení krve. Zároveň zde uvidíte, kolik kroků jste v daný den ušli, kolik jste spálili kalorií a kolik jste vystoupali pater. Jednotlivé fyzické aktivity si můžete rozkliknout i zpětně a sledovat tak svůj progres.

Kde koupit Honor Band 5
Honor Band 5
Hodnocení
3.8/5

Instalace aplikací do náramku

Do náramku bohužel žádné další aplikace instalovat nelze.

Jak se Honor Band 5 ovládá

Uvedení náramku do provozu rozhodně není nic těžkého. Jednoduchý obrázkový postup přitom najdete i v přiloženém návodu k použití. Nejprve je třeba náramek nabít pomocí přiloženého držáku a kabelu.

Mezitím si můžete do svého mobilního telefonu stáhnout aplikaci Huawei Health. Za její stažení samozřejmě nic neplatíte.

V aplikaci si poté vyberete, jaký náramek jste si pořídili (tedy v tomto případě Honor Band 5) a prostřednictvím bluetooth jej spárujete s mobilním telefonem (je tedy třeba mít bluetooth na telefonu zapnuté).

Ovládání náramku je velmi intuitivní. Díky dotykovému displeji se v něm budete jednoduše pohybovat pouhým prstem a volbu potvrzovat stisknutím. Nic složitého.

Jak se žije s fitness náramkem Honor Band 5

V rámci našeho testování jsme si vyzkoušeli několik dní s tímto fitness náramkem žít, abychom vám mohli předat opravdu relevantní poznatky. Pokud bychom to měli shrnout, zařízení je opravdu zajímavou vychytávkou, která vám v určitém ohledu zjednoduší život a bude vás doprovázet na vaší sportovní cestě.

Ocenili jsme notifikace, díky kterým si můžete jednoduše přečíst, kdo vám píše, a to opravdu kdykoliv (třeba při vaření). Díky krokoměru získáte lepší přehled o tom, kolik kroků vlastně za den ujdete a praktické je i měření tepu, které oceníte zejména při sportu.

U náramku nám scházel režim spánku, který by po zapnutí vypnul veškeré notifikace. Tento nedostatek lze vyřešit pouze zapnutím letového režimu na telefonu, díky kterému vám žádné notifikace chodit nebudou. Pravdou ovšem zůstává, že je toto řešení poněkud nešťastné.

Obrazovka náramku při sportu
Obrazovka náramku při sportu

Sportování s fitness náramkem je zábavnější

Samotné sportování s fitness náramkem je přitom samostatnou kapitolou, které je třeba věnovat dostatek pozornosti. Při našem testování jsme se s náramkem vydali na:

 • obyčejnou procházku,
 • projížďku na kole
 • a skupinovou lekci s balanční pomůckou bosu.

Menší problém nastal pouze v případě, kdy jsme se snažili zapnout režim „cyklistika venku“. Pokud se totiž jedná o venkovní aktivity, musí se náramek připojit k GPS prostřednictvím vašeho telefonu a aplikace Zdraví. To znamená, že na telefonu musíte mít GPS spuštěnou a zároveň si aplikaci otevřít. Poté se náramek k GPS připojí a vy se můžete dát do pohybu. Při venkovní chůzi, běhu a jízdě na kole je proto třeba mít s sebou i telefon. Pokud ale vyrážíte do fitka, můžete telefon bez obav nechat v šatně (nebo doma).

Kde koupit Honor Band 5
Honor Band 5
Hodnocení
3.8/5

Pokud s sebou telefon nosit nechcete, můžete si na náramku zapnout ekvivalent sportovní aktivity ve vnitřním prostředí (tedy např. cyklistiku uvnitř místo venku). V takovém případě však uvidíte pouze délku trvání, množství spálených kalorií a tepovou frekvenci (nikoliv data o délce trasy či vaší průměrné rychlosti).

U každé aktivity poté uvidíte délku jejího trvání i množství spálených kalorií. Prohlédnout si budete moct také přehledný graf vztahující se k tepové frekvenci v průběhu cvičení. Uvidíte, kdy a jak dlouho se vaše tepová frekvence nacházela v pásmu pro rozcvičku, spalování tuků, kdy byla aerobní, anaerobní a případně extrémní.

V případě venkovních aktivit budete moct v aplikaci sledovat vaše průměrné tempo a rychlost, průměrný počet kroků, průměrnou délku vašeho kroku, průměrnou tepovou frekvenci i množství spálených kalorií.

Drobnou nevýhodou je fakt, že při pozastavení cvičení na náramku neuvidíte aktuální čas ani nic jiného. Náramek vám totiž nabídne pouze možnost pro pokračování ve fyzické aktivitě. Pokud tedy například někam dojedete na kole a aktivitu pozastavíte, na aktuální čas se budete muset podívat na telefonu (nebo aktivitu opět spustit a případně ji hned vypnout).

Nejčastější dotazy

Jaké sporty lze na náramku měřit?

Náramek umožňuje měření 10 různých sportů. Jedná se o běhání venku, běhání uvnitř, chůzi venku, chůzi uvnitř, cyklistiku venku, cyklistiku uvnitř, eliptický trenažér, veslařský trenažér, bazén a jiné.

Jak dlouho vydrží na jedno nabití?

V závislosti na používání dokáže v pohotovostním režimu vydržet až 14 dnů. Se zapnutou funkcí monitorování srdečního tepu a spánku se tato hodnota snižuje na maximálně 6 dnů. Vždy však záleží na konkrétní míře používání.

Jakou mobilní aplikaci je třeba si stáhnout?

Náramek umožňuje sledovat nejrůznější statistiky v mobilní aplikaci Huawei Health, která je dostupná na operační systém Android i iOS.

Má náramek GPS?

Nemá. Pro monitorování venkovních sportů (např. průměrného tempa či vzdálenosti) je třeba mít poblíž mobilní telefon se spuštěnou GPS a mobilní aplikací. Náramek se totiž k GPS připojí tímto způsobem.

Závěr recenze –⁠ komu bychom tento fitness náramek doporučili?

Honor Band 5 je skvělý fitness náramek pro všechny nenáročné sportovce. Na první pohled vás potěší svým líbivým sportovním designem. Výhodou je možnost snadné výměny řemínku, který si můžete dokoupit (je poměrně dobře dostupný). Na baterii dosahuje poměrně slušné výdrže (až 14 dní v pohotovostním režimu) a ceníme také jeho jednoduché ovládání.

Mínusové body od nás dostává za skleněný displej, který může být náchylnější k prasknutí. To však vyřešíte aplikací tvrzeného skla. V případě venkovních aktivit, které vyžadují GPS, je třeba mít na blízku i mobilní telefon s aplikací. V opačném případě se vám měření nezapne. Drobnou nevýhodou je poté skutečnost, že náramek při pozastavení aktivity nezobrazuje čas. Celkově je však povedený a i s ohledem na nižší pořizovací cenu nás příjemně překvapil.

Kde koupit Honor Band 5
Honor Band 5
Hodnocení
3.8/5
Recenze: fitness náramek Honor Band 5
 • Kvalita zpracování
 • Výdrž baterie
 • Ovládání a funkce
 • Displej
 • Poměr cena/výkon
3.8

Náramek, který se stane vaším malým osobním trenérem

Honor Band 5 je základní fitness náramek pro všechny nenáročné uživatele. Skvěle zastane funkci krokoměru i vašeho osobního trenéra. Navíc bude monitorovat váš spánek a upozorní vás na všechny příchozí zprávy a telefonní hovory. Jedná se zkrátka o chytrého pomocníka, kterého už nebudete chtít sundat.

Klady

 • Líbivý design
 • Skvělá výdrž baterie
 • Dobře čitelný displej
 • Voděodolnost
 • Podpora nejčastějších sportů
 • Jednoduché ovládání

Zápory

 • Skleněný displej náchylnější k prasknutí
 • Složitější spuštění venkovních aktivit
 • Při pozastavení aktivity nezobrazuje čas
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
Vaše hodnocení
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: fitness náramek Honor Band 5
Honor Band 5
Hodnocení: 3.8/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram