ITmix.cz logo

Recenze: fitness náramek Xiaomi Smart Band 8 Active

Silné stránky
 • Příznivá cena
 • Pestrá nabídka funkcí
 • Podpora češtiny
 • Výdrž baterie
 • Kompaktní rozměry a nízká váha
Slabé stránky
 • Zastaralý LCD displej
 • Absence GPS
 • Nezobrazuje emoji

Fitness náramek Xiaomi Smart Band 8 Active rozhodně zaujme kombinací příznivé cenovky a pestré nabídky funkcí. Náramek vám dá přehled o vašem zdraví, srdečním tepu, okysličení krve i kvalitě spánku. V neposlední řadě skvěle poslouží jako nástroj pro sledování základních statistik týkajících se vašich sportovních aktivit. Zajisté vás potěší také dlouhá výdrž baterie, která dosahuje až 14 dní. Jak si fitness náramek vedl v mém testu?

Nejčastější otázky a odpovědi

Jaký je rozdíl mezi Xiaomi Smart Band 8 Active a Smart Band 8?

Xiaomi Smart Band 8 je o něco větší a těžší než varianta Active. Standardní varianta fitness náramku zaujme kvalitnějším AMOLED displejem s vyšší obnovovací frekvencí, u modelu Active se jedná o zastaralejší LCD displej. U Smart Band 8 Active se nedočkáte automatické regulace jasu a chybí funkce displeje Always-On.

Další drobný rozdíl lze spatřit ve způsobu uchycení řemínku k zařízení. Zatímco Smart Band 8 je vybaven klasickým rychloupínacím mechanismem, u varianty Active lze zařízení z konstrukce řemínku „vyloupnout“. Verze Smart Band 8 nabízí více sportovních aktivit ke sledování a také běžecké tréninky, ty u modelu Active nenajdete.

Lze fitness náramek používat k placení?

Bohužel ne. Fitness náramek není vybaven NFC technologií a bezkontaktní platby neumožňuje.

S jakými mobilními telefony je kompatibilní?

Xiaomi Smart Band 8 Active spárujete s mobilními telefony s operačním systémem Android ve verzi 8.0 a novější a iOS ve verzi 12 a novější.

Obsah balení a technické parametry

Fitness náramek se prodává v menší krabičce, přičemž součástí balení je vše potřebné. Kromě samotného zařízení s jedním řemínkem se dočkáte také nezbytné dokumentace a napájecího kabelu s proprietární magnetickou koncovkou.

Balení fitness náramku
Balení fitness náramku

Vzhledem k rozměrům řemínku bude model vyhovovat lidem s obvodem zápěstí od 13,5 do 21,5 cm. Zjednodušeně řečeno, bude sedět většině žen i mužů.

Název parametruHodnota
Typ řemínkuTPU
OdolnostVoděodolný do 50 metrů
Displej1,47” LCD dotykový
Výdrž baterieAž 14 dní
Způsob nabíjeníMagnetický napájecí kabel
KompatibilitaBluetooth 5.1
Rozměry42,8 × 25,4 × 9,9 mm
Váha (bez řemínku)14,9 g

Kompaktní rozměry v hlavní roli

Fitness náramek Xiaomi Smart Band 8 Active překvapí svými kompaktními rozměry a nízkou váhou, která činí pouhých 14,9 gramů (bez řemínku). Na zápěstí sedí skvěle a během mého testování mi rozhodně nezavazel při běžných každodenních činnostech. Mnohdy jsem až zapomněla na to, že jej vlastně na zápěstí mám.

Fitness náramek nedisponuje žádnými mechanickými tlačítky. Pro ovládání budete využívat výhradně dotykový displej. Odezva při dotyku je okamžitá.

Řemínek je vyroben z TPU materiálu, který je na pokožce příjemný i při celodenním nošení. Utažení řemínku si můžete zvolit podle vašich potřeb. Rychloupínací mechanismus zde nehledejte. Pokud zatoužíte po změně barvy řemínku (nebo třeba již dojde k jeho opotřebování), můžete zařízení z konstrukce řemínku „vyloupnout“. Jde to ale poměrně jednoduše prsty a není k tomu zapotřebí žádné speciální nářadí.

Řemínek lze snadno vyměnit
Řemínek lze snadno vyměnit

Přehledné rozhraní a podpora češtiny

Fitness náramek snadno spárujete s mobilním telefonem. Slouží k tomu aplikace Mi Fitness, která je dostupná v Google Play i App Store. Zařízení podporuje češtinu a jazykové bariéry se proto nemusíte obávat. Pohyb v menu zpřehledňují a usnadňují také tematické ikony. Stejně tak je snadné se zorientovat i v mobilní aplikaci a najít přesně tu volbu, kterou v dané chvíli potřebujete.

Kde koupit Xiaomi Smart Band 8 Active
Xiaomi Smart Band 8 Active
Hodnocení
4.0/5

S náramkem i do bazénu

Xiaomi Smart Band 8 Active nabízí voděodolnost 5 ATM. To znamená, že mu neublíží jak deštivé počasí, tak ani pobyt v bazénu. Na potápění však přirozeně konstruován není. A navzdory své odolnosti v nabídce sportovních aktivit režim plavání bohužel nenajdete.

Základní senzory s ohledem na nízkou cenovku

Senzorová nabídka odpovídá ceně. Vzhledem k tomu zde najdete senzor pro měření tepové frekvence a okysličení krve a akcelerometr pro detekci pohybu.

GPS z pochopitelných důvodů chybí. Pokud tedy budete chtít získat přehled o vaší trasy během venkovních aktivit, je nutné mít u sebe mobilní telefon. Pokud je pro vás přítomnost GPS ve fitness náramku důležitá, stojí za doporučení o něco dražší model Xiaomi Smart Band 8 PRO.

Výdrž baterie dosahuje až 14 dní

Xiaomi Smart Band 8 Active je vybaven baterií s kapacitou 210 mAh. Její zásluhou dokáže na jedno nabití vydržet až 14 dní. V praxi však samozřejmě záleží na tom, jaké funkce se rozhodnete využívat.

Během mého testu jsem nechala zapnuté inteligentní měření srdečního tepu a rozšířené měření spánku (pro získání přehledu o srdečním tepu i v noci a také fázích spánku). Během dne jsem přijala několik desítek notifikací. Průměrně jednou za den jsem absolvovala měření okysličení krve. Fitness náramek jsem využila také k monitoringu dvou aktivit za týden (v délce 60 minut). V uvedeném případě se fitness náramek vybil po 10 dnech, což je za mě perfektní hodnota.

K nabíjení fitness náramku slouží přiložený napájecí kabel s magnetickou koncovkou. Plného nabití jsem dosáhla zhruba za 1,5 hodiny.

Náramek pracuje s LCD displejem

Narozdíl od standardního modelu Xiaomi Smart Band 8 a Band 8 PRO se u tohoto fitness náramku objevuje levnější typ displeje. Jedná se o 1,47” LCD displej a jeho rozlišení odpovídá 172 × 320 pixelů. Jas displeje dosahuje maximálně 450 nitů, přičemž v nastavení bohužel nenajdete možnost automatické regulace jasu a činit tak musíte výhradně ručně.

Zatímco ve vnitřním prostředí s čitelností nebudete mít zpravidla potíže, na přímém slunci si náramek budete nejspíš muset přistínit, abyste jas zvýšili na maximum.

Obnovovací frekvence displeje činí 30 Hz (u standardního modelu a modelu PRO se jedná o 40 Hz) a pohyb v rozhraní hodinek je tedy o něco pomalejší. Nejedná se však o nic, čeho byste si běžně všimli.

Narozdíl od Xiaomi Smart Band 8 a 8 PRO u tohoto fitness náramku nenajdete funkci Always-On displeje.

Kde koupit Xiaomi Smart Band 8 Active
Xiaomi Smart Band 8 Active
Hodnocení
4.0/5

Funkce Xiaomi Smart Band 8 Active

Fitness náramek Xiaomi Smart Band 8 Active skvěle poslouží pro základní přehled o vašem zdraví a pohybu. Upozorní vás na příchozí notifikace i telefonní hovory a nabídne i několik doplňkových lifestylových funkcí. Pojďme se na jednotlivé možnosti podívat podrobněji.

Základní funkce pro sledování zdraví

Pro získání přehledu o každodenní aktivitě slouží kroužky pohybu. Díky nim uvidíte, kolik kroků jste za den ušli, kolik kalorií jste spálili a kolik minut jste strávili fyzickou aktivitou. V mobilní aplikaci si sami můžete nastavit cíle, které chcete splnit, a poté sledovat, jak se vám to daří.

Samozřejmostí je podpora funkce pro sledování srdečního tepu. V mobilní aplikaci si můžete nastavit, jak často chcete měření provádět (v nabídce je inteligentní režim, měření každou minutu, 10 minut či 30 minut). Dále nechybí ani funkce pro měření okysličení krve.

Z dalších zdravotních funkcí stojí za zmínku funkce pro sledování stresové zátěže v průběhu dne (měření probíhá na vyžádání). Naměřené hodnoty jsou interpretovány číselnou hodnotou a také emotikonem a podle mě trefně odráží realitu. Například po půl hodině od vypití kávy byla naměřená stresová zátěž přirozeně vyšší než při odpočinkovém víkendovém dni.

Měření stresové zátěže
Měření stresové zátěže

Monitoring spánku

V mobilní aplikaci si můžete nastavit, zda chcete pouze základní měření spánku, nebo rozšířené (jeho součástí je navíc přehled o srdečním tepu a fázích spánku). Po probuzení vás tak čekají podrobné informace o čase usnutí, probuzení a délce trvání jednotlivých fází spánku. Nechybí ani číselné zhodnocení kvality spánku. Naměřené hodnoty za mě odpovídaly skutečnosti a hezky reflektovaly to, jak jsem se po probuzení cítila.

Fitness náramek nabízí také funkci budíku. Narozdíl od modelu Xiaomi Smart Band 8 a 8 PRO zde ale nenajdete chytrý budík, který by vás probudil ve vhodné chvíli v rozmezí 10 minut předtím, než potřebujete vstát. Využívat můžete pouze klasickou variantu budíku.

Budík
Budík

Monitoring pohybu

Fitness náramek lze samozřejmě využívat také k monitoringu sportovních aktivit. Narozdíl od standardní verze Xiaomi Smart Band 8 a 8 Pro zde najdete pouze 50 režimů, nikoliv 150.

V průběhu cvičení vám fitness náramek zobrazí uplynulý čas od začátku cvičení, aktuální tepovou frekvenci (včetně zařazení do jednotlivých zón tepové frekvence) a odhad množství spálených kilokalorií. U vybraných aktivit (například chůze či běh) nechybí ani informace o vaší rychlosti a uražené vzdálenosti. Po skončení cvičení si podrobné statistiky můžete prohlédnout v mobilní aplikaci.

V případě venkovních aktivit se fitness náramek k GPS připojí prostřednictvím mobilního telefonu. V mobilní aplikaci si pak můžete prohlédnout, kudy vedla vaše trasa. Při mém testu přitom zakreslená trasa věrně kopírovala skutečnost.

Narozdíl od Xiaomi Smart Band 8 a 8 PRO fitness náramek nenabízí běžecké tréninky. Nenajdete zde ani informace týkající se odhadu doby potřebné pro regeneraci či hodnoty VO2 Max.

Kde koupit Xiaomi Smart Band 8 Active
Xiaomi Smart Band 8 Active
Hodnocení
4.0/5

Notifikace a telefonování

Fitness náramek vás upozorní na příchozí zprávy i telefonní hovory. Hovory lze prostřednictvím náramku pouze odmítnout. K přijetí hovoru musíte použít mobilní telefon. V případě příchozích zpráv zařízení zvládá českou diakritiku, ale neporadí si se správným zobrazením emoji.

Náramek nezobrazuje emoji
Náramek nezobrazuje emoji

Ovládání hudby

Fitness náramek lze používat také pro ovládání hudby, kterou si aktuálně přehráváte na spárovaném mobilním telefonu. Skladbu lze pozastavit, znovu spustit nebo přepnout. Případně upravit hlasitost.

Ovládání hudby
Ovládání hudby

Další funkce

Z doplňkových funkcí stojí za zmínku například předpověď počasí, možnost vzdáleného ovládání spouště fotoaparátu (pro skupinové fotografie), stopky, časovač či funkci Najít telefon.

Závěr - komu bych fitness náramek Xiaomi Smart Band 8 Active doporučila?

Fitness náramek Xiaomi Smart Band 8 Active bych doporučila nenáročným uživatelům, kteří si vystačí se základním zařízením pro přehled o svém zdraví. Pokročilé statistiky a metriky týkající se sportovních aktivit zde nenajdete, nicméně náramek skvěle změří počet ušlých kroků, spálených kalorií, kvalitu vašeho spánku i okysličení krve.

Vzhledem k příznivé cenovce je nutné počítat s několika kompromisy. Fitness náramek disponuje LCD displejem, jehož čitelnost nemusí být vždy stoprocentní. Displej nepodporuje funkci Always-On ani automatickou regulaci jasu. Počítat je třeba také s absencí GPS.

Na druhou stranu však lze zmínit kompaktní rozměry a nízkou váhu, díky čemuž vám náramek na zápěstí nebude překážet. Jednoznačnou předností je také dlouhá výdrž baterie. Sečteno a podtrženo - pokud hledáte jednoduché a cenově dostupné zařízení pro základní přehled o vašem zdraví se skvělou výdrží baterie, jistě si přijdete na své.

Recenze: fitness náramek Xiaomi Smart Band 8 Active
 • Kvalita zpracování
 • Výdrž baterie
 • Ovládání a funkce
 • Displej
 • Poměr cena/výkon
4

Levný a přitom šikovný fitness náramek

Fitness náramek Xiaomi Smart Band 8 Active rozhodně zaujme kombinací příznivé cenovky a pestré nabídky funkcí. Náramek vám dá přehled o vašem zdraví, srdečním tepu, okysličení krve i kvalitě spánku. V neposlední řadě skvěle poslouží jako nástroj pro sledování základních statistik týkajících se vašich sportovních aktivit. Zajisté vás potěší také dlouhá výdrž baterie, která dosahuje až 14 dní. Jak si fitness náramek vedl v mém testu?

Klady

 • Příznivá cena
 • Pestrá nabídka funkcí
 • Podpora češtiny
 • Výdrž baterie
 • Kompaktní rozměry a nízká váha

Zápory

 • Zastaralý LCD displej
 • Absence GPS
 • Nezobrazuje emoji
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
Vaše hodnocení
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: fitness náramek Xiaomi Smart Band 8 Active
Xiaomi Smart Band 8 Active
Hodnocení: 4.0/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram