ITmix.cz logo

Recenze fitness náramku: Xiaomi Smart Band 7 Pro

Silné stránky
 • Elegantní design
 • Vysoký jas displeje
 • Komfort během nošení
 • Vestavěné GPS
 • Větší displej
 • Široká nabídka sportů
Slabé stránky
 • Bez podpory NFC
 • Méně přesné sledování spánku
 • Méně plynulé animace

Neumíte se rozhodnout mezi chytrými hodinkami a fitness náramkem? Potom pro vás může být Xiaomi Smart Band 7 Pro správnou volbou. Nabízí totiž poměrně rozměrný 1,64“ AMOLED displej s vysokým jasem a kontrastem, který si bez problémů poradí s přímým sluncem.

Nabídka funkcí sestává z praktických nástrojů pro každodenní použití, funkcí pro monitorování zdraví a několika sportovních metrik. Náramek je vybaven 22mm řemínkem, který přináší velmi pohodlné nošení během celého dne. Řemínek je snadno vyměnitelný, takže si můžete Smart Band 7 Pro přizpůsobit vašemu vkusu.

Nejčastější dotazy a odpovědi

Jaké jsou rozdíly mezi Xiaomi Smart Band 7 a Smart Band 7 Pro?

Verze Pro je vybavena větším AMOLED displejem, umožňuje sledovat aktivity pomocí GPS a její baterie nabízí větší kapacitu. Proto vydržela verze Pro během testování 8 dní bez nabíjení, zatímco základní verze přibližně 7 dní.

Dá se s Xiaomi Smart Band 7 Pro platit?

Ne, náramek nedisponuje NFC, a tudíž neumožňuje provádět bezkontaktní platby.

Je Xiaomi Smart Band 7 Pro voděodolný?

Ano, náramek je voděodolný do hloubky 50 metrů. S náramkem se můžete věnovat vodním sportům a plavání, ale ne hloubkovému potápění.

V balení naleznete jen to nezbytné – samotný fitness náramek, napájecí kabel a uživatelskou dokumentaci.

Technické parametry Xiaomi Smart Band 7 Pro

Až na některé výjimky jsou technické parametry podobné jako u Xiaomi Mi Band 7, resp. Smart Band 7. U Pro verze náramku jsme se ale setkali s kratší výdrží na baterii a vyšší hmotností. Důvodem těchto rozdílů je zřejmě větší displej a vestavěný GPS modul. Pokud vás zajímá více informací o vlastnostech a parametrech fitness náramků, přečtěte si náš článek o tom, jak vybrat fitness náramek, nebo nahlédněte do recenzí konkrétních modelů.

ParametrHodnota
Typ řemínkuTPU (polyuretan), 22 mm
OdolnostVoděodolný do 50 m
DisplejAMOLED dotykový, 1,64“, 500 nit
Výdrž baterieAž 12 dní
Způsob napájeníMagnetický napájecí kabel
KonektivitaBluetooth 5.2
Rozměry44,7 x 28,8 x 11 mm
Váha (s řemínkem)31 g

Výdrž na baterii a nabíjení

Xiaomi Smart Band 7 Pro je vybaven baterií o kapacitě 235 mAh, která nabízí dle výrobce až 12 dní výdrže. Výdrž je ve velké míře ovlivněna nastavením náramku, které výrobce v souvislosti s výdrží neuvádí. Proto jsme se rozhodli podrobit náramek našemu vlastnímu testu. Během testování jsme náramek používali bez omezení a nepřetržitě.

Náramek kontinuálně měřil srdeční frekvenci a denně zaznamenával přibližně 30 minut GPS sledovaných aktivit. Zároveň byla aktivována funkce „Zvednutím probudit“ a displej měl nastaven automatický jas. V tomto nastavení vydržel náramek 8 dní, což byla očekávaná hodnota. V případě, že budete náramek používat méně intenzivně, snadno dosáhnete výrobcem udávané výdrže.

Nabíjení z 0 na 100 % pomocí přibaleného kabelu a notebooku trvalo přesně jednu hodinu.

Některé funkce, které se výrazněji podílejí na spotřebě energie, jsou ve výchozím nastavení deaktivovány. Při jejich aktivaci vás hodinky upozorní, že může dojít k rychlejšímu vybíjení. Jelikož náramek není vybaven úsporným režimem, jsou tato systémová oznámení praktickým doplňkem.

Upozornění na zvýšení spotřeby baterie supluje jednotný úsporný režim
Upozornění na zvýšení spotřeby baterie supluje jednotný úsporný režim

AMOLED displej náramku

Z designového hlediska působí náramek elegantněji než tradičnější fitness náramky, jako například Xiaomi Mi Band 7 nebo Samsung Galaxy Fit 2. Hodinky dostaly větší, mírně vypouklý displej s úhlopříčkou 1,64“ a rozlišením 280 x 456 pixelů.

Kromě rozměrů nás oslovil vysoký kontrast a povrchová úprava proti otiskům prstů, která se při testování osvědčila jako účinná. Díky maximálnímu jasu 500 nit vás displej nezklame ani na přímém slunci. Největší slabinou displeje je větší odezva při některých náročnějších animacích (např. zobrazení seznamu oznámení). Problém nastal i při polití displeje vodou, kdy došlo k aktivování náramku a pohybu v uživatelském prostředí.

Díky senzoru okolního světla máte k dispozici automatický jas a spolu s ním také pět manuálně nastavitelných úrovní jasu.

Sportovní funkce Xiaomi Smart Band 7 Pro

Z hlediska funkcí nás nejvíce překvapilo GPS a praktická nabídka běžeckých tréninků. Kromě toho nabízí náramek výběr důležitých sportovních metrik, jako například VO2 max, zóny ST či tempo. V této kapitole si tyto funkce přiblížíme, abyste mohli lépe zhodnotit, zda je pro vás náramek vhodný.

GPS

Sledování trasy během sportovních aktivit je jednou z funkcí, se kterými se u základní verze náramku nebo jeho předchůdců nesetkáte. Funkci ocení každý uživatel, který kvůli zaznamenání trasy sportuje s chytrým telefonem. Určení polohy je poměrně přesné a připojení k satelitům rychlé. Během testování jsme v souvislosti s trasováním aktivit nenarazili na žádný problém.

V době psaní naší recenze je Xiaomi Smart Band 7 Pro jedním z nejlevnějších fitness náramků s GPS.

Odhad VO2 max

Hodnota VO2 max popisuje množství kyslíku v mililitrech, které dokáže kilogram tělesné hmotnosti spotřebovat za minutu. Jde tak v podstatě o determinant vaší vytrvalosti. Zvyšující se hodnota je většinou důkazem zlepšující se kondice. Fitness náramek Xiaomi Smart Band 7 Pro dokáže tuto hodnotu odhadnout na základě některých běžeckých metrik.

Během testování náramku Xiaomi Smart Band 7 Pro jsme v redakci testovali také chytré hodinky Garmin Forerunner 965. Pro získání odhadu VO2 max jsme u obou zařízení vybrali stejný trénink. Fitness náramek odhadl hodnotu 48 ml/kg/min, zatímco chytré hodinky 59 ml/kg/min.

Rozdíl v hodnotách je sice významný, ale pro dlouhodobý vývoj vaší zdatnosti je důležitější spíše změna VO2 max v čase a ne její přesná hodnota. Klesající trend může znamenat zhoršení vaší fyzické kondice.

Tréninky

Systém náramku nabízí běžecké tréninky, které jsou rozděleny podle cíle tréninku a náročnosti. K dispozici tak máte možnosti jako pokročilý běh/chůze, základní jogging či spalování tuků pro začátečníky. Po výběru tréninku vám náramek zobrazí stručný úvod a popis jednotlivých intervalů tréninku.

Kde koupit Xiaomi Smart Band 7 Pro
Xiaomi Smart Band 7 Pro
Hodnocení
4.1/5

Možnost tvorby vlastních tréninků v této generaci fitness náramků Xiaomi není podporována.

Sportovní režimy a záznam aktivity

Nabídka monitorovaných aktivit sestává z více než 110 sportů, což je na jedné straně lákavé číslo, ale u větší části aktivit je zaznamenáván pouze čas, srdeční frekvence a spálené kalorie. V souvislosti s během a cyklistikou jsou záznamy naopak nejdetailnější. Při běhu v exteriéru sleduje náramek váš tep, trasu, aktivně spálené kalorie a také vaše tempo. Ze získaných údajů jsou následně dopočítány údaje jako zóny ST, rytmus (kroky za minutu), zmíněné VO2 max či délka kroku.

Funkce pro sledování zdraví a praktické nástroje

Kromě rozmanitých sportovních funkcí a monitorovaných sportů nabízí Xiaomi Smart Band 7 Pro zajímavý výběr lifestylových funkcí. Nabídka sestává z funkcí monitorujících váš zdravotní stav a nástrojů, které vám usnadní váš každodenní život. Jednotlivé funkce si v této kapitole stručně popíšeme.

Monitorování spánku

V případě, že budete náramek nosit během spánku, získáte přístup k jeho analýze. Ta obsahuje údaje jako délka spánku, časy od kdy do kdy jste spali a průměrná srdeční frekvence. V nastavení funkce můžete nastavit také spánkové měření okysličení krve a dechové frekvence.

V souvislosti s odhadováním začátku spánku měl náramek během našeho testování menší problémy. Čas usínání byl náramkem odhadnut s 30 až 40minutovým zpožděním. Ve výsledku tak byl spánek podle analýzy kratší než tomu bylo ve skutečnosti.

V monitorování spánku jsme zaznamenali nedostatky
V monitorování spánku jsme zaznamenali nedostatky

Měření saturace (okysličení krve)

Pulsní oxymetr patří mezi nejrozšířenější senzory ve fitness náramcích a chytrých hodinkách. Slouží k měření okysličení krve a v případě Xiaomi Smart Band 7 Pro ho můžete aktivovat pro kontinuální měření, pro měření jen ve spánku nebo zcela deaktivovat. Během testování jsme s měřením neměli problém a rozptyl po opakovaném měření byl minimální.

Rozptyl hodnot po opakovaném měření byl minimální
Rozptyl hodnot po opakovaném měření byl minimální

Sledování cyklu

Funkci sledování cyklu ocení především uživatelky, kterým z jakéhokoliv důvodu nevyhovují dámské chytré hodinky, a přesto by měly rády přehled svého cyklu vždy po ruce. Díky většímu displeji je zobrazený kalendář s přehledem dobře čitelný a doplněný o stručnou legendu barev. V aplikaci Mi Fitness dále můžete zaznamenat různé doprovodné jevy (bolest, krvácivost či nálada).

Monitorování stresu

Fitness náramek Smart Band 7 Pro využívá proměnlivosti srdečního rytmu k odhadnutí aktuální míry stresu. V tomto případě ale nejde o stres chápaný jako formu nervového vypětí. Výsledná hodnota popisuje spíše vaše celkové zatížení, které může být ovlivněno konzumovaným jídlem, oddechovou aktivitou či fyzickou námahou.

Navzdory pevnému utažení řemínku se nám během testování podařilo získat výsledky měření pouze jednou. Každý další pokus skončil selháním, jehož důvod nám náramek neprozradil.

Stresové zatížení organismu je důležité pro podávání dalšího výkonu
Stresové zatížení organismu je důležité pro podávání dalšího výkonu

Notifikace a hovory

V případě, že se bude náramek nacházet v dosahu Bluetooth signálu spárovaného telefonu, zobrazí náhled příchozích oznámení, a to v rozsahu do 100 znaků. Náramek zobrazuje také některé základní emotikony a ty nepodporované nahradí hvězdičkou. Podpora, zobrazení a možnosti oznámení jsou stejné u systémů Android a iOS.

Pokud oznámení ihned neodstraníte, zůstane k dispozici v seznamu oznámení, který je dostupný přetažením prstem směrem shora displeje dolů (jako u chytrých telefonů). Náramek zobrazí i příchozí hovor, ten můžete jen odmítnout nebo přijmout, ale pro samotný průběh hovoru je pořád nezbytné použít mobilní telefon.

Vestavěný mikrofon je tak určen pouze pro hlasového asistenta Amazon Alexa, který není na našem území podporován.

Další nástroje a funkce

 • krokoměr,
 • počasí a jeho předpověď,
 • ovládání hudby přehrávané z chytrého telefonu,
 • uzávěrka fotoaparátu chytrého telefonu,
 • časovač, stopky, budík (pouze vibrace),
 • svítilna (ve formě maximálního jasu bílé obrazovky)
 • a “Najdi můj telefon”.

Absenci podpory NFC hodnotíme negativně, protože jsme ji vzhledem k označení „Pro“ tak trochu očekávali. Recenzovaná verze tím pádem nenabízí bezkontaktní platby. V případě, že hledáte fitness náramek s NFC, doporučujeme vám verzi Smart Band 7 NFC.

Závěr – komu doporučujeme fitness náramek Xiaomi Smart Band 7 Pro

Fitness náramek Xiaomi Smart Band 7 Pro doporučujeme každému, kdo hledá elegantní a pohodlné zařízení pro sledování zdraví a sportovních aktivit a nerad by utrácel za chytré hodinky.

Mezi silné stránky náramku patří větší displej, elegantní design, solidní výdrž na baterii a hlavně GPS. Při testování nám chyběla podpora NFC a některé animace byly doprovázeny větší odezvou, což připisujeme nižšímu výpočetnímu výkonu náramku. Displej také často reagoval nežádoucím způsobem při kontaktu s vodou a to jak při sportu, tak například i při mytí rukou.

Ve výsledku ale náramek hodnotíme pozitivně. V porovnání s konkurencí nepatří mezi nejlevnější, přesto má za svou cenu co nabídnout. Náramek zaznamená široké spektrum sportovních aktivit, změří okysličení vaší krve, analyzuje váš spánek a dámám nabídne sledování menstruačního cyklu.

Pokud hledáte cenově dostupnější fitness náramek a nebude vám překážet absence NFC, vyzkoušejte Xiaomi Mi Band 7 nebo Huawei Band 7.

Kde koupit Xiaomi Smart Band 7 Pro
Xiaomi Smart Band 7 Pro
Hodnocení
4.1/5

Recenze fitness náramku: Xiaomi Smart Band 7 Pro
 • Kvalita zpracování
 • Výdrž baterie
 • Ovládání a funkce
 • Displej
 • Poměr cena/výkon
4.1

Pohodlný fitness náramek s GPS, zdravotními funkcemi a AMOLED displejem

Neumíte se rozhodnout mezi chytrými hodinkami a fitness náramkem? Potom pro vás může být Xiaomi Smart Band 7 Pro správnou volbou. Nabízí totiž poměrně rozměrný 1,64“ AMOLED displej s vysokým jasem a kontrastem, který si bez problémů poradí s přímým sluncem.

Nabídka funkcí sestává z praktických nástrojů pro každodenní použití, funkcí pro monitorování zdraví a několika sportovních metrik. Náramek je vybaven 22mm řemínkem, který přináší velmi pohodlné nošení během celého dne. Řemínek je snadno vyměnitelný, takže si můžete Smart Band 7 Pro přizpůsobit vašemu vkusu.

Klady

 • Elegantní design
 • Vysoký jas displeje
 • Komfort během nošení
 • Vestavěné GPS
 • Větší displej
 • Široká nabídka sportů

Zápory

 • Bez podpory NFC
 • Méně přesné sledování spánku
 • Méně plynulé animace
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Rád tlumočím své zkušenosti a komplexní myšlenky do srozumitelné řeči pro spotřebitele a spotřebitelky. Ve svém volném čase se věnuji běhu, cyklistice a výletům po svém okolí. V mém portfoliu proto naleznete recenze chytrých hodinek, autokamer a mnohých dalších pomocníků do každodenního života.
Jak se vám líbil tento článek?
3.3/5 - (3 hodnocení)
1 komentář – Recenze fitness náramku: Xiaomi Smart Band 7 Pro
 1. Historie ušlých kroků v mobilní aplikaci se neukazuje,tak že nevíte kolik kroků jste ušli předešlé dny i měsíce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze fitness náramku: Xiaomi Smart Band 7 Pro
Xiaomi Smart Band 7 Pro
Hodnocení: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram