ITmix.cz logo

Nejlepší chytré hodinky Samsung: srovnávací test a recenze

Nejlepší chytré hodinky Samsung: srovnávací test a recenze

Zajímá vás, co všechno je charakteristické pro chytré hodinky od značky Samsung? V tomto článku se na to podíváme podrobně. Dozvíte se, na jaké funkce se můžete těšit a v čem se liší modely pro ženy a pro muže. Také vám prozradíme, jaké chytré hodinky lze propojit s iPhonem a jaké spárujete pouze s mobilním telefonem s operačním systémem Android.

Autor: Hana Smětáková
Hana Smětáková
Datum poslední aktualizace
26 února, 2022
Aktualizace: 30 září, 2022
Obsah článku

Co je pro smartwatch značky Samsung charakteristické

Chytré hodinky Samsung vám pomohou dosáhnout vašich sportovních cílů. Na první pohled vás zaujmou svým designem, díky kterému jsou vhodné jak na sport, tak i na každodenní nošení do kanceláře. Narozdíl od těch nejlevnějších chytrých hodinek (např. od Xiaomi) tyto pracují s kvalitnějšími materiály. Často se u nich proto setkáte například s hliníkem. Cenově bychom je v rámci srovnání chytrých hodinek mohli označit za pomyslnou zlatou střední cestu.

Těšit se můžete na širokou nabídku funkcí, která se u každého modelu liší. Samozřejmostí je monitoring srdečního tepu, spánku i nejrůznějších sportovních aktivit. U těch nejnovějších modelů se setkáte se špičkovou inovací v podobě senzoru BioActive, který vás dokáže informovat o stavbě těla, EKG i krevním tlaku. 

Předností hodinek je také propracovaný operační systém Wear OS a možnost využití bezkontaktního placení Google Pay (prozatím jen u vybraných modelů). 

Ne všechny Samsung hodinky spárujete s iPhonem

Až donedávna bylo možné všechny chytré hodinky Samsung bez problémů propojit s mobilním telefonem s operačním systémem Android i iOS. 

U nejnovějšího modelu Samsung Watch 4, který najdete v našem srovnání chytrých hodinek, už to ale možné není a majitelé zařízení od Apple budou mít smůlu.

Pokud vlastníte iPhone, můžete si pořídit pouze některý ze starších modelů, tedy: 

  • Galaxy Watch 3, 
  • Galaxy Watch Active 2, 
  • Galaxy Watch Active, 
  • Galaxy Watch, 
  • Gear Sport,
  • Gear S3 Frontier/Classic 
  • nebo Gear S2. 

Dámské chytré hodinky Samsung bývají menší

Součástí nabídky je řada modelů, z nichž některé jsou k dispozici ve dvou velikostních variantách. Pokud toužíte po chytrých hodinkách pro ženy, doporučujeme vybírat z modelů v kompaktnějších rozměrech (např. Samsung Galaxy Watch 4 s 40mm šířkou ciferníku, Galaxy Watch 3 s 41mm šířkou ciferníku apod.). 

V nabídce rovněž najdete chytré hodinky ve vyloženě dámských designech, kterým vládne růžovo-zlatý design. Stejně tak se ale pro ženy hodí i unisex černá nebo stříbrná varianta. Většina modelů nabízí širokou škálu sportovních aktivit, které lze měřit. Nechybí mezi nimi ani sporty, které jsou u žen obecně populárnější (např. jóga). 

Hodinky také umožňují přehledné sledování vašeho menstruačního cyklu, což u některých konkurenčních hodinek chybí. Výhodou je také možnost komunikace prostřednictvím hodinek. Zprávy lze diktovat hlasem nebo je vyťukat přímo na klávesnici (v závislosti na konkrétním modelu). Vybrané modely rovněž disponují mikrofonem pro přijetí hovoru.

Pánské chytré hodinky Samsung jsou více robustní

Pokud se poohlížíte po pánských chytrých hodinkách, budete pravděpodobně vybírat z modelů s větším ciferníkem (s šířkou 44 nebo 46 mm). Co se týče designu, většina modelů je unisex a s klasickým černým provedením proto rozhodně neuděláte chybu. Chytré hodinky zpravidla nemají žádné speciální funkce zaměřené přímo pro pány. Při výběru se tím proto nemusíte trápit. 

Zatímco třeba značka Xiaomi nabízí vyloženě outdoorové modely (např. Xiaomi Amazfit T-Rex), u značky Samsung se takových chytrých hodinek v tuto chvíli nedočkáte. Pokud často pracujete v prašném prostředí, můžete se alespoň poohlédnout po modelu, který splňuje požadovanou třídu prachuvzdornosti (ne vždy ji ale výrobce uvádí). V našem srovnání chytrých hodinek jsme se zaměřili na tyto modely:

Fitness náramky Samsung –⁠ levnější alternativa k hodinkám

Nechcete investovat do chytrých hodinek, ale přesto toužíte po zařízení, které bude sledovat vaše zdraví? V tom případě se můžete poohlédnout po nabídce fitness náramků Samsung, které jsou mnohonásobně levnější.

Je ovšem třeba počítat s tím, že fitness náramky v porovnání s chytrými hodinkami nabízí omezené funkce. Fitness náramky nemají GPS a při měření venkovních sportů je třeba mít poblíž mobilní telefon, prostřednictvím kterého se k GPS připojí.

S fitness náramkem také nebudete moct komunikovat s okolím. Takové zařízení neumožňuje odpovídání na zprávy nebo hovory. Pokud ale hledáte finančně dostupnou volbu pro měření ušlých kroků, spálených kilokalorií a tepové frekvence, neuděláte chybu.

Nejčastější dotazy na téma chytré hodinky Samsung

Co je charakteristické pro Samsung chytré hodinky?

Chytré hodinky Samsung v sobě spojují špičkové funkce a líbivý vzhled. V závislosti na konkrétním modelu si poradí nejen s měřením fyzických aktivit, ale i monitoringem tepové frekvence, krevního tlaku a EKG. Pokud je spárujete s mobilním telefonem Samsung, budete si moct užívat více funkcí než majitelé jiných telefonů.

Které Samsung hodinky lze spárovat s iPhonem?

S iPhonem je možné spárovat chytré hodinky Galaxy Watch 3, Galaxy Watch Active 2,  Galaxy Watch Active, Galaxy Watch, Gear Sport, Gear S3 Frontier/Classic a Gear S2. Od modelu Galaxy Watch 4 již spárování s iPhonem možné není.

Kolik stojí chytré hodinky Samsung?

Chytré hodinky Samsung se cenově pohybují zhruba od 5 do 10 000 Kč. S vyšší cenou se přitom přirozeně pojí více funkcí (např. možnost přidání eSIM).

Jaké chytré hodinky jsou vhodné pro ženy a jaké pro muže?

Výhodou Samsung hodinek je jejich dostupnost v několika velikostních provedeních. Díky tomu si mohou ženy u většiny modelů vybrat menší velikost ciferníku než pánové.

Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (3 hlasování)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

© 2022 ITMIX.cz – všechna práva vyhrazena.
info@itmix.cz