ITmix.cz logo

Nejlepší fitness náramky Xiaomi: srovnávací test a recenze

Recenze vybraných produktů

Nejlepší fitness náramky Xiaomi: srovnávací test a recenze

Fitness náramky Xiaomi jsou dnes na trhu s nositelnou elektronikou velmi populární. Náramky totiž nabízí za velmi rozumnou cenu poměrně vysokou kvalitu zpracování, pohodlí při dlouhodobém nošení a hlavně zajímavý výběr funkcí. Pro ty z vás, kteří by si rádi zakoupili některý z náramků od Xiaomi, tento článek přináší přehled funkcí a vlastností, které se mohou lišit u různých modelů.

Související články

Nejčastější dotazy a odpovědi

Čím jsou fitness náramky Xiaomi charakteristické?

Fitness náramky Xiaomi nabízí v první řadě dobrou kvalitu zpracování za rozumnou cenu. Displeje náramků jsou dobře čitelné na přímém slunci a díky vysokému kontrastu je jejich obraz na pohled atraktivní. Náramky jsou známé také svojí relativně dlouhou výdrží na baterii a voděodolnými vlastnostmi.

Fitness náramek nebo chytré hodinky – co vybrat?

Silnou stránkou fitness náramků jsou jejich kompaktní rozměry a pohodlí během používání. Jsou určeny především pro méně náročné uživatele, kteří si vystačí s menší nabídkou funkcí. Chytré hodinky nabízejí zpravidla širší spektrum funkcí, větší displej a detailnější monitorování sportovních aktivit. Na druhé straně jsou většinou násobně dražší než fitness náramky.

Jak spárovat fitness náramek Xiaomi s chytrým telefonem?

Pro používání náramků Xiaomi je nezbytné, abyste nejprve nainstalovali aplikaci Mi Fitness do chytrého telefonu. Aplikace slouží ke změně nastavení náramků a prohlížení tréninkových dat. Pro spárování stačí na chytrém telefonu aktivovat připojení Bluetooth a z dostupných zařízení vybrat váš náramek.

Nejlepší náramky Xiaomi testovány v naší redakci

V naší redakci se vystřídalo již několik generací fitness náramků Xiaomi. Díky našemu rozsáhlému testování jsme v portfoliu Xiaomi našli jednoznačné favority, kteří excelují v různých disciplínách.

Xiaomi Mi Band 8

Nejlepší pro každodenní použití
Silné stránky
 • Pohodlný při dlouhém používání
 • Čitelnost na přímém slunci
 • Režim umístění na obuv
 • Dobrá výdrž na baterii
 • Pokročilé běžecké metriky
Slabé stránky
 • Nižší přesnost měření spánku
 • Chybí podpora plateb v ČR
 • Přehnaný zotavovací čas
 • Chybí GPS

Fitness náramek Xiaomi Mi Band 8 nemusí na první pohled přinášet mnoho mezigeneračních změn, ale po chvíli používání jsou rozdíly více než zjevné. Osmička dostala jasnější displej s vyšší obnovovací frekvencí, výkonnější procesor, nové sportovní funkce a baterii s vyšší kapacitou. V redakci jsme náramek podrobili náročným testům, abychom zjistili, jaké jsou jeho možnosti a výkon v běžném provozu.

Celkové hodnocení
4.3/5
Kde zakoupit

Xiaomi Smart Band 8 PRO

Nejlepší s GPS
Silné stránky
 • Podpora GPS
 • Skvěle čitelný displej
 • Velký výběr sportovních aktivit
 • Běžecké tréninky
 • Dlouhá výdrž baterie
Slabé stránky
 • Absence NFC plateb
 • Nenabízí režim pro nošení na noze při běhu

Sledování zdraví, pohybu, spánku i upozornění na příchozí hovory a notifikace. To všechno nabídne cenově dostupný fitness náramek Xiaomi Smart Band 8 PRO. Jeho velkou předností je integrovaná GPS. Díky tomu s sebou nemusíte nosit mobilní telefon během venkovních aktivit, a přitom na vás bude po návratu čekat záznam trasy z vašeho běhu, chůze či projížďky na kole. Kromě toho zařízení potěší také slušnou výdrží baterie, svižným prostředím a podporou češtiny.

Celkové hodnocení
4.4/5
Kde zakoupit

Xiaomi Mi Band 7

Za málo peněz hodně muziky
Silné stránky
 • Nízká cena
 • Více než 110 sportovních režimů
 • Měření tepu i okysličení krve
 • Přehledná aplikace
 • Podpora češtiny
 • Velký AMOLED displej
 • Funkce Always-On
Slabé stránky
 • Nemožnost odpovídání na zprávy
 • Chybějící GPS
 • Absence automatické regulace jasu

Fitness náramek Xiaomi Mi Band 7 je určen pro všechny, kteří hledají finančně nenáročné zařízení pro sledování zdraví a pohybu. Jeho předností je dostatečně velký AMOLED displej, který nově podporuje funkci Always-On. Sportovci mohou vybírat z více než 110 sportovních aktivit a potěší i přehledná aplikace a podpora češtiny

Stejně jako u mnoha konkurenčních modelů je třeba počítat s absencí GPS a nemožnosti zaslání odpovědi na příchozí zprávy. S ohledem na nízkou cenovku lze však tyto nedokonalosti jednoduše odpustit.

Celkové hodnocení
4.2/5

Fitness náramky Xiaomi – seznamte se s jejich vlastnostmi a funkcemi

V redakci jsme testované náramky Xiaomi hodnotili převážně pozitivně. Nebylo to dáno jen jejich technickými parametry, ale také pohodlím, cenou, funkcemi a dalšími jejich vlastnostmi. V následující kapitole vám popíšeme, co je pro náramky Xiaomi charakteristické

Široká nabídka sportovních režimů a funkcí

Novější náramky Xiaomi nabízí více než 110 monitorovaných sportovních aktivit. Jako příklad uvádíme náramky Mi Band 7 a Mi Band 8. Starší náramky nabízely jen několik desítek sportovních režimů.

Rozdíl je také v nabídce sledovaných metrik, která je u novějších náramků širší. Některé z nich dokážou dokonce zaznamenat vaši trasu pomocí GPS, aniž by k tomu vyžadovaly data o poloze z připojeného  chytrého telefonu.

Výběr sportovní aktivity
Výběr sportovní aktivity

Seznam sportovních aktivit byl u námi testovaných náramků prakticky kategorizován, takže se v něm dalo vždy snadno zorientovat. Kromě výše uvedených disciplín můžete vybírat také z méně tradičních sportů, jako například tanec, skákání přes švihadlo, volný styl či dokonce jezdectví. Musíme však podotknout, že u většiny z těchto disciplín náramky zaznamenávají jedině čas, počet spálených kalorií a tepovou frekvenci.

Kromě výše uvedených základních metrik vám náramky změří počet kroků, odhadnou vaše VO2 max a na základě srdečního tepu zhodnotí Training effect. Díky tomu budete mít lepší přehled o zaměření vašeho tréninku (udržování kondice, regenerace či spalování tuků). Náramek Mi Band 8 vám v případě nošení na obuvi nabídne pokročilé běžecké metriky jako vzor nášlapu, doba kontaktu s povrchem, nárazová síla nášlapu či míra supinace a pronace.

Tréninkovou trasu zaznamenají díky GPS jen Pro verze náramků. Základní verze dokážou do záznamu tréninku přidat vaši trasu, ale jen v případě, že budete trénovat s chytrým telefonem a aktivním sledováním vaší polohy.

Záznam aktivity v náramku je stručný, ale dostatečný
Verze Pro zaznamenají vaši trasu bez připojení k chytrému telefonu

Díky náramku získáte přehled o vašem zdravotním stavu

Náramek vám kontinuálně měří srdeční frekvenci a z její pravidelnosti pak stanoví míru stresové zátěže. Od šesté generace jsou náramky vybaveny pulzním oxymetrem, takže změří také okysličení vaší krve. Dámy ocení sledování menstruačního cyklu a možnost zaznamenat různé doprovodné příznaky.

Většina náramků Xiaomi analyzuje také váš spánek. Náramky sedmé a vyšších generací k tomu přidávají funkci chytrého budíku, který vás probudí v ideálním čase podle vaší spánkové fáze. Zatímco náramky poměrně přesně stanovily začátek a konec spánku, jeho přerušení často nezaznamenaly. A to hlavně v případech, kdy jsme během přerušení spánku neaktivovali displej náramku.

Lifestylové funkce vám usnadní každodenní fungování

Náramky vám nabídnou aktuální počasí a jeho předpověď, časovač, stopky či dokonce dálkovou spoušť fotoaparátu na chytrém telefonu se systémem Android. U většiny náramků nechybí možnost ovládat přehrávání hudby či svítilna (maximální jas s bílým pozadím). V případě Xiaomi Mi Band 8 jsme při testování ocenili funkci Soustředění, která využívá techniku pomodoro.

Základní verze náramků Xiaomi nenabízejí NFC platby. Pokud hledáte náramek, s nímž byste mohli bezkontaktně platit, budete muset sáhnout po samostatných NFC verzích.

Cenově dostupná alternativa sporttesterů pro méně náročné

Fitness náramky Xiaomi patří mezi cenově dostupnější. Navzdory své rozumné ceně ale nabízí solidní kvalitu zpracování, dobrou výdrž na baterii a řadu praktických funkcí, které jsme si popsali výše.

V případě, že hledáte přístroj pro zaznamenání vašich tréninků a chytré hodinky jsou pro vás příliš drahé nebo zbytečně komplikované, může být fitness náramek správnou volbou.

AMOLED displej s vysokým kontrastem a dobrým jasem

Většina novějších náramků Xiaomi je vybavena na pohled atraktivními AMOLED displeji, stejně jako Huawei Band 7 nebo Honor Band 6. Displeje jsou známé svým vysokým kontrastem a dobrou čitelností na přímém slunci, která je s každou generací lepší. Například šestá generace Mi Band 6 nabízela maximální jas 450 nits, zatímco jas osmé generace Mi Band 8 dosahuje až 600 nits.

Naše zkušenosti s používáním náramků na přímém slunci hodnotíme velmi pozitivně. Dobrou čitelnost v těchto podmínkách jsme zaznamenali již u páté generace, resp. u Xiaomi Mi Band 5.

Na přímém slunci oceníte vyšší maximální jas
Na přímém slunci oceníte vyšší maximální jas

Displeje náramků Xiaomi jsou dotykové a slouží k ovládání – mechanická tlačítka ovládání na jejich pouzdrech proto nehledejte. U novějších generací, jako například Smart Band 7 Pro, se setkáte s displeji s obnovovací frekvencí 60 Hz. Znamená to, je pohyb v uživatelském prostředí plynulejší než u starších náramků s nižší (typicky 30 Hz) obnovovací frekvencí.

Starší náramky jsou vybaveny TFT displeji, které jsou v dnešní době úspěšně nahrazeny zmiňovanou AMOLED technologií. Novější displeje jsou tak jasnější a mají mnohem vyšší kontrast.

Kompaktní rozměry, díky kterým o náramku ani nebudete vědět

Fitness náramky patří obecně mezi kompaktní nositelnou elektroniku. Šířka pouzder většiny náramků je srovnatelná se šířkou jejich řemínků. Výjimkou jsou pak verze Pro, které si popíšeme níže. Drobné rozměry sice znamenají pohodlné nošení, ale zároveň omezují nabídku funkcí náramků. Ta je ve výsledku mnohem menší než u chytrých hodinek.

Fitness náramek na zápěstí
Fitness náramek na zápěstí

Déšť ani sprcha náramkům neuškodí

Jak jsme zmínili v předchozí podkapitole, fitness náramky Xiaomi umožňují monitorovat mimo jiné také plavecké disciplíny. Znamená to, že jsou náramky vodotěsné, a to většinou do 5 ATM. Náramky tak můžete používat během plavání v bazénu, na otevřené vodní ploše nebo během šnorchlování. Během pozemních sportů se nebudete muset bát deště a při sprchování si můžete náramek klidně nechat na zápěstí.

U námi testovaných náramků jsme si všimli, že mají displeje vodu odpudivé vlastnosti. Díky tomu z nich voda rychle stéká a nezhoršuje čitelnost.

Voda se na displeji téměř neudržuje
Voda se na displeji téměř neudržuje

Modelové řady a konfigurace náramků Xiaomi

Nabídka náramků Xiaomi sestává z několika modelových řad a konfigurací. Dominují jí však základní verze s typickým náramkovým vzhledem. Základní charakteristiky konfigurací jsou následující:

 • Základní verze – do této kategorie patří náramky s typickým designem. Úzké pouzdro má většinou oválný tvar a u verze Mi Band 8 se dokonce dočkalo kovového rámečku. Z funkcí nabízí tyto náramky sledování sportovních aktivit, měření některých zdravotních parametrů, ovládání hudby a mnoho dalších. GPS nebo NFC konektivitu u těchto náramků neočekávejte.
Je skvěle čitelný i ve venkovním prostředí
Je skvěle čitelný i ve venkovním prostředí
 • Pro verze – jsou určeny pro náročnější uživatele, kteří váhají mezi chytrými hodinkami a fitness náramky. Tyto náramky jsou vybaveny větším displejem a širší nabídkou funkcí. Jejich největší výhodou z hlediska funkcionality je GPS, díky kterému zaznamenají vaši trasu během tréninků.
Designově je Xiaomi Smart Band 7 Pro někde mezi chytrými hodinkami a náramkem
Designově je Xiaomi Smart Band 7 Pro někde mezi chytrými hodinkami a náramkem
 • NFC verze – pokud budete chtít pomocí fitness náramku platit bezkontaktně, budete muset zvolit NFC verzi Xiaomi náramku. Nabídka funkcí je u této verze stejná jako u základní verze. Jediným rozdílem je tím pádem NFC konektivita.
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Rád tlumočím své zkušenosti a komplexní myšlenky do srozumitelné řeči pro spotřebitele a spotřebitelky. Ve svém volném čase se věnuji běhu, cyklistice a výletům po svém okolí. V mém portfoliu proto naleznete recenze chytrých hodinek, autokamer a mnohých dalších pomocníků do každodenního života.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (1 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Xiaomi Smart Band 8 PRO
Tip redakce
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram