ITmix.cz logo

Nejlepší chytré hodinky pro děti: srovnávací test a recenze

Nejlepší chytré hodinky pro děti: srovnávací test a recenze

Chytré hodinky už dávno neslouží jen pro dospělé. Na trhu jsou k dostání i modely určené pro děti, které nabízí specifické funkce. Přečtěte si, o jaké funkce se jedná a v čem se liší chytré hodinky pro dívky a kluky. Závěrem se podíváme také na srovnání chytrých hodinek s fitness náramky.

Recenze vybraných produktů

Recenzované modely chytrých hodinek pro děti

Pojďme si recenzované modely přiblížit. Pokud by vám tento přehled nevyhovoval a rád byste získali detailnější informace, pak neváhejte navštívit individuální recenze těchto modelů chytrých hodinek, kde najdete podrobné informace.

Pokud chcete zejména podpořit dětskou bezpečnost, můžete se inspirovat následujícím modelem chytrých hodinek. S jeho pomocí lze sledovat aktuální polohu dítěte a také s ním jednoduše komunikovat.

Lamax WatchY2

Pro podporu dětské bezpečnosti
Silné stránky
 • Propracovaný systém pro sledování polohy
 • Jednoduché rozhraní
 • Hlasové zadávání zpráv
 • Možnost komunikace
 • Přehledná mobilní aplikace
 • SOS tlačítko
Slabé stránky
 • Hodinky nesledují zdraví
 • Nemožnost změny ciferníku
 • Nutnost dobíjení kreditu

Chytré hodinky Lamax WatchY2 najdou uplatnění u všech osob, jejichž bezpečí je pro vás na prvním místě. Jednat se může nejen o malé děti, ale i o seniory nebo dlouhodobě nemocné, které díky tomuto zařízení budete mít lépe pod dohledem. V případě potřeby vám snadno pošlou hlasovou zprávu, zavolají vám nebo stisknou SOS tlačítko. Na přehledné mapě budete moct sledovat jejich aktuální polohu.

Celkové hodnocení
4.1/5
Kde zakoupit

Jestliže máte doma nadějného sportovce, který touží po sledování svého zdraví a výkonu, bude pro vás vhodnější jiný typ dětských hodinek. Vhodnou variantou jsou třeba tyto povedené chytré hodinky z dílny Lamax.

Lamax BCool

Pro monitorování dětského zdraví
Silné stránky
 • Přehledný displej
 • Jednoduché ovládání
 • Nízká cena
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Zábavné hry
 • Podpora češtiny
 • Kompaktní rozměry
Slabé stránky
 • Absence GPS
 • Absence SOS tlačítka
 • Nemožnost komunikace

Chytré hodinky pro děti Lamax BCool skvěle poslouží pro základní monitorování zdraví a sledování sportovních aktivit. Mají přehledné rozhraní a jednoduše se ovládají. Malé děti ocení přítomnost hned čtyř her, které využijí při zkracování dlouhých chvílí. Výhodou je také možnost nastavení vlastní tapety.

Celkové hodnocení
3.8/5

Dětské chytré hodinky jsou pro sportovce i starostlivé rodiče

Pokud se chceme zaměřit na srovnání chytrých hodinek pro děti, je třeba jednotlivé modely rozdělit do dvou základních kategorií - pro sportovce a starostlivé rodiče.

Chytré hodinky pro nadějné sportovce

Do té první kategorie se řadí chytré hodinky pro děti, které slouží pro sledování výkonu nejmenších. Hodí se tedy zejména pro nadšené sportovce, kteří chtějí sledovat svůj výkon při trénincích. Takové modely poté fungují prakticky stejným způsobem jako klasické chytré hodinky pro dospělé. V některých případech bývají navíc vybaveny zábavnými hrami.

Chytré hodinky pro starostlivé rodiče

Druhá kategorie poté primárně slouží pro dětskou bezpečnost a snadné sledování aktuální lokace dětí ze strany rodičů.

Sledování pohybu

U těchto hodinek tedy bezesporu nesmí chybět GPS, abyste mohli jednoduše zjistit, kde se vaše dítě zrovna nachází.

Chytré hodinky s GPS mají své příznivce i odpůrce. Někomu vadí, že tímto způsobem „špehují“ své vlastní dítě. Jiní naopak na tuto funkci nedají dopustit a těší je, že mohou být v klidu, zatímco jsou děti pryč.

S touto funkcí souvisí i možnost upozornění na opuštění „bezpečné zóny“, kterou si sami nastavíte. Může se jednat například o stanovený okruh kolem školy, nebo vašeho domova.

Možnost komunikace

Některé modely navíc disponují slotem na SIM kartu. Takové chytré hodinky jsou skvělou volbou pro děti, kterým prozatím nechcete kupovat vlastní mobilní telefon, ale zároveň chcete mít možnost jim zavolat nebo poslat zprávu.

SOS tlačítko

Setkat se také můžete s chytrými hodinkami se speciálním SOS tlačítkem. Jejich stisknutí v nouzové situaci poté vytočí předem uložený kontakt (typicky na jednoho z rodičů).

Funkce odposlechu

Některé dětské chytré hodinky dokonce disponují funkcí odposlechu, díky které můžete mít přehled o tom, s kým vaše dítě komunikuje. Díky tomu se ujistíte, že například zrovna na ulici nekomunikuje s nějakým cizím člověkem.

Integrované hry

U vybraných modelů zároveň můžete počítat s různě širokou nabídkou her, které dětem zkrátí dlouhé chvíle.

V čem se liší chytré hodinky pro kluky a dívky

Z hlediska funkcí nabízí obě kategorie prakticky to samé. Hlavní rozdíly se tedy týkají designů.

U chytrých hodinek pro kluky se proto často setkáte s designy, kterým malí chlapci obecně dávají přednost (například modrá nebo zelená). Rovněž mohou pracovat s motivy, které jsou u kluků oblíbenější (třeba auta).

V případě chytrých hodinek pro dívky můžete naopak nejčastěji vybírat z populárních dívčích designů, u kterých hraje hlavní roli růžová barva nebo princeznovské motivy.

Chytré hodinky určené pro starší děti mnohdy používají střídmější a více neutrální designy. Barevné provedení lze také částečně ovlivnit pořízením různě barevných řemínků.

Jaké značky mají dětské chytré hodinky ve své nabídce?

Dětské chytré hodinky jsou zastoupeny například u značek:

A co srovnání chytrých hodinek z hlediska ceny? Nejlevnější chytré hodinky pro děti přitom seženete ani ne za 700 Kč. Ty nejdražší modely se poté zhruba pohybují pod cenovou hranicí 4 000 Kč.

Alternativou mohou být dětské fitness náramky

Určitou alternativou k dětským chytrým hodinkám jsou fitness náramky pro děti. Zpravidla se přitom jedná o kompaktnější zařízení s menším displejem a jejich funkce mohou být v porovnání s nejlepšími chytrými hodinkami omezené.

Často ale fitness náramky nemají GPS a slouží tedy primárně ke sledování zdraví a spánku. Zároveň se u nich nesetkáte se slotem na SIM kartu. Pokud tedy hledáte základní zařízení především k monitorování polohy dítěte, je vhodnější sáhnout po levnějších chytrých hodinkách, které tyto funkce zpravidla podporují.

Jaké chytré hodinky pořídit starším dětem?

Pokud máte doma dospívající děti, budete se poohlížet v trochu jiné kategorii chytrých hodinek. Rozhodující pro vás může být například příznivá cena, kompaktní rozměry a pokročilé metriky pro sledování zdraví a pohybu. Vytipovali jsme pro vás několik modelů, které se svými vlastnostmi hodí právě pro starší děti, u kterých již nepotřebujete sledovat jejich aktuální polohu.

Nejčastější dotazy týkající se dětských chytrých hodinek

Jaké funkce nabízí dětské chytré hodinky?

Chytré hodinky lze využít ke sledování zdraví, ale i polohy dětí. V takovém případě bývají vybaveny například možností sledování polohy, funkcí odposlechu, SOS tlačítkem a dalšími vymoženostmi.

V čem se liší chytré hodinky pro dívky a chlapce?

Chytré hodinky pro dívky sázejí na design, který je obecně u něžného pohlaví populárnější (růžová barva, motiv princezen a další). Chytré hodinky pro kluky naopak používají barvy a designy, které jsou oblíbenější u chlapců.

Kolik stojí dětské chytré hodinky?

Nejlevnější chytré hodinky pro děti bývají k dostání zhruba za 700 Kč. Ty nejdražší modely se poté cenově pohybují kolem 4 000 Kč.

V čem se liší dětské fitness náramky?

Dětské fitness náramky zpravidla nemají GPS a nelze je tedy použít ke sledování polohy dětí. Zároveň nemívají slot na SIM kartu a neposlouží vám tedy ani v otázce komunikace. Jejich hlavní úkol tak spočívá pouze v monitorování zdraví.

Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
3.8/5 - (16 hlasování)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram