ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky Huawei Watch Fit 2

Silné stránky
 • AMOLED displej
 • Mapy
 • 3 dostupné varianty řemínků
 • Možnost telefonování
 • Podpora přednastavených odpovědí (jen pro Android)
 • Podpora češtiny
 • Příznivá cena
Slabé stránky
 • Složité párování s Android telefonem
 • Některé funkce jsou dostupné jen na Android

Chytré hodinky Huawei Watch Fit 2 budou monitorovat vaši tepovou frekvenci, okysličení krve i spánek. Kromě toho je využijete také k plnohodnotnému telefonování. Uživatelé mobilních telefonů s Androidem navíc mohou na příchozí zprávy odpovědět pomocí přednastavených odpovědí. Kromě toho potěší i jejich elegantní design, nízká hmotnost, solidní výdrž baterie a přehledné rozhraní.

Nejčastější otázky a odpovědi

Vyplatí se přechod z Huawei Watch Fit?

Huawei Watch Fit a Watch Fit 2 jsou z hlediska funkcí prakticky srovnatelné. Mezigeneračně se můžete těšit například na o něco větší displej, počítat je také třeba s vyšší váhou.

Jakou mobilní aplikaci si mám stáhnout?

Pro spárování chytrých hodinek a mobilního telefonu a následné sledování statistik slouží aplikace Huawei Zdraví, která je dostupná v App Store. Uživatelé Androidu si nejprve musí stáhnout aplikaci AppGallery a v ní následně vyhledat aplikaci Huawei Zdraví.

S jakým mobilním telefonem jsou hodinky kompatibilní?

Hodinky lze spárovat s mobilním telefonem s operačním systémem Android ve verzi 6.0 a novější a iOS ve verzi 9 a novější.

Lze pomocí hodinek komunikovat?

Prostřednictvím hodinek lze plnohodnotně telefonovat. Uživatelé Android telefonů mohou využívat přednastavené odpovědi na příchozí zprávy, pro iPhony tato funkce k dispozici není.

Co se skrývá uvnitř balení?

Chytré hodinky Huawei Watch Fit 2 se prodávají v minimalistické, ničím nápadné, krabičce o rozměrech 14 × 8,5 × 6,5 cm a celková váze 230 gramů. Po otevření krabičky se vám naskytne pohled na samotné chytré hodinky s řemínkem. Kromě toho je součástí balení také magnetický napájecí kabel a návod k použití.

Hodinky jsou na trhu k dispozici ve třech variantách: Active (se silikonovým řemínkem) Classic (s koženým řemínkem) a Elegant (s kovovým řemínkem).

Do naší redakce hodinky dorazily ve variantě Classic, tedy s koženým řemínkem. Jeho zásluhou působí celek velmi elegantně a bude se skvěle hodit na každodenní nošení i do společnosti. Vzhledem k rozměrům řemínku hodinky sedí na zápěstí o obvodu 13 až 21 cm.

Technické parametry Huawei Watch Fit 2

Z technických parametrů lze vypíchnout přítomnost dostatečně velkého AMOLED displeje, voděodolnost a maximální výdrž baterie 10 dní. Hodinky jsou vybaveny NFC, Huawei však v současné době bezkontaktní platby nenabízí. Pokud by se to ale v budoucnu změnilo, budete s těmito hodinkami připraveni.

Název parametruHodnota
Typ řemínkuKožený (případně kovový či silikonový)
OdolnostVodotěsné do hloubky 50 metrů
DisplejAMOLED dotykový, úhlopříčka 1,74"
Výdrž baterieAž 10 dní
Způsob nabíjeníMagnetický napájecí kabel
KompatibilitaBluetooth 5.2, GPS, NFC
Operační systémHarmony OS
Rozměry (bez řemínku)46 × 33,5 × 10,8 mm
Váha30 g (bez řemínku)

Elegantní vzhled a nízká hmotnost

Tyto chytré hodinky se mohou pochlubit kompaktními rozměry a podlouhlým hranatým tvarem ciferníku, díky čemuž připomínají trochu větší fitness náramek. Pouzdro hodinek je vyrobeno z kombinace hliníku a polymeru a působí na svou cenu poměrně bytelně. Na druhou stranu lze zařízení právě přítomnost polymeru na zadní straně vytknout. Jistě bychom zde raději viděli například keramiku nebo sklo, vzhledem k ceně to však výrobci můžeme odpustit.

Kde koupit Huawei Watch Fit 2
Huawei Watch Fit 2
Hodnocení
4.0/5

Kladně hodnotíme i jejich hmotnost, která činí pouhých 30 gramů bez řemínku. Na zápěstí se tedy určitě nepronesou a po nějaké chvíli pravděpodobně zapomenete, že je na ruce vůbec máte.

Do hlavního menu se dostanete prostřednictvím bočního tlačítka. Pro pohyb menu použijete dotyk. Boční tlačítko vás poté také vrátí na domovskou obrazovku.

Hlavní menu hodinek
Hlavní menu hodinek

Jak Huawei Watch Fit 2 spárovat s mobilním telefonem

Hodinky je po rozbalení třeba nejprve nabít pomocí přiložené nabíječky. Následně budete vyzváni k výběru jazyka, čeština v nabídce nechybí.

Další průběh spárování obou zařízení se liší podle toho, zda máte iPhone nebo mobilní telefon s Androidem.

V případě iPhonu si do mobilního telefonu jednoduše stáhnete aplikaci Huawei Zdraví, která je k dispozici v App Store.

V případě Androidu je situace složitější, a to vzhledem k restrikcím, které mezi USA a Čínou panují. Aplikace Huawei Zdraví totiž v Google Play dostupná není. Nejprve je nutné si do mobilního telefonu složitě stáhnout Huawei AppGallery (v Google Play tato aplikace dostupná není, je třeba postupovat přes webový prohlížeč). Jakmile budete mít Huawei AppGallery v telefonu, vyhledáte v ní aplikaci Huawei Health a kliknete na instalovat. V mobilním telefonu pravděpodobně ještě budete muset potvrdit, že souhlasíte s instalací aplikace z neznámého zdroje.

Poté je již postup u obou operačních systémů stejný. V aplikaci Huawei Health vyberte Přidat zařízení a zvolte daný model. Následně vás aplikace vyzve k tomu, abyste hodinky s telefonem spárovali. Vše potvrďte a chvíli počkejte, než se provedou veškerá nastavení. Poté již můžete začít své smartwatch používat.

Huawei Watch Fit 2 jsou kompatibilní s operačním systémem Android ve verzi 6.0 a novější a iOS ve verzi 9 a novější.

Aplikace Zdraví Huawei

Jak jsme již zmínili, ke spárování hodinek a mobilního telefonu budete potřebovat aplikaci Zdraví Huawei, která vám poslouží i pro následné sledování statistik. Aplikace podporuje češtinu a v jejím prostředí se snadno zorientujete.

Úvodní obrazovka patří jednotlivým statistikám, mezi které patří záznamy o vašem cvičení, tepová frekvence, počet ušlých kroků nebo třeba údaje o kvalitně vašeho spánku. V sekci Cvičení najdete tréninkové plány, které vám pomohou se v dané aktivitě zdokonalovat. Záložka Zařízení slouží pro zobrazení informací o hodinkách a nastavení ciferníku. A v sekci Já najdete údaje týkající se vašeho osobního profilu.

Kde koupit Huawei Watch Fit 2
Huawei Watch Fit 2
Hodnocení
4.0/5

Jaké senzory najdete uvnitř hodinek?

Huawei Watch Fit 2 jsou vybaveny následujícími senzory:

 • optickým senzorem pro měření srdečního tepu a okysličení krve,
 • 9osým pohybovým senzorem,
 • GPS, gyroskop a kompas pro navigaci.

Co se týče senzorové výbavy, je spíše základní. Pokud od hodinek očekáváte, že vám změří také EKG, lze doporučit Huawei GT 3 Pro. U některých Huawei hodinek se také objevuje teploměr pro měření teploty pokožky. Najdete jej například u Huawei Watch GT 3.

Displej zaujme automatickou regulací jasu

Hodinky vás jistě na první pohled zaujmou svým AMOLED displejem s úhlopříčkou 1,74” a jemností 336 PPI. Displej je dobře čitelný a díky automatické regulaci jasu se přizpůsobí aktuálním podmínkám. Předností je také podpora funkce Always-On, díky níž budete mít neustále přehled nad aktuálním časem (aniž byste museli se zápěstím pohnout).

Ciferník hodinek si můžete zvolit podle vašich osobních preferencí. V nabídce najdete jak elegantní, tak i sportovní designy.

Solidní výdrž baterie

Srdce hodinek tvoří baterie s kapacitou 292 mAh. Její zásluhou činí maximální výdrž baterie 10 dní. Při intenzivním používání hodinek se výdrž baterie sníží zhruba na 7 dní, což se nám povedlo dosáhnout i v rámci našeho testu.

Na výdrž baterie má velký vliv zapnutí funkce Always-On a četnost využívání GPS při monitoringu venkovních aktivit. Pokud se pro takové používání hodinek rozhodnete, může se výdrž baterie zkrátit přibližně na 5 dní. Při nepřetržitě zapnuté GPS, se výdrž baterie pohybuje kolem 10 hodin.

K nabíjení slouží magnetický napájecí kabel, který je součástí balení. Plného nabití hodinky dosáhnou přibližně za dvě hodiny.

Můžete si je vzít i do bazénu

Chytré hodinky Huawei Watch Fit 2 jsou voděodolné do hloubky 50 metrů a můžete je mít tedy na zápěstí i v průběhu plavání. V tomto ohledu se neliší od konkurenčních modelů v podobné cenové relaci.

Funkce Huawei Watch Fit 2

Huawei Watch Fit 2 jsou cenově dostupné hodinky, které vám změří tepovou frekvenci, okysličení krve, spánek i vaši snahu při cvičení. Kromě toho z nich můžete také telefonovat. Uživatelé Androidu dále mohou posílat přednastavené odpovědi na příchozí zprávy. Funkce pro monitoring ženského zdraví by měla být v hodinkách dostupná po aktualizaci.

Funkce pro monitoring tepu i okysličení krve

Huawei Watch Fit 2 nabízí hned několik funkcí pro základní sledování vašeho zdraví. Poradí si proto s monitoringem vaší tepové frekvence i okysličení krve. Kromě toho také dokáží hlídat vaše cíle v podobě měření počtu ušlých kroků v průběhu dne, spálených kilokalorií a času, který jste strávili cvičením.

Kde koupit Huawei Watch Fit 2
Huawei Watch Fit 2
Hodnocení
4.0/5

Nechybí ani informace o vaší stresové zátěži. Pokud budete chtít, můžete pomocí zařízení absolvovat krátké dechové cvičení, které vám pomůže uklidnit vaši mysl.

Monitoring spánku

Pokud si hodinky necháte na zápěstí i v noci, budou vám automaticky monitorovat váš spánek. Podrobná data týkající se vašeho spánku na vás budou po probuzení čekat v mobilní aplikaci.

Na hodinkách si můžete nastavit také budík, který vás probudí jemnými vibracemi na zápěstí. Nejedná se ale o chytrý budík, který by vás probudil v lehké fázi vašeho spánku. V tomto ohledu lépe poslouží například Amazfit GTS 4.

Cvičení

Zařízení můžete využít také k monitoringu vaší sportovní aktivity. Na výběr budete mít celkem 94 tréninkových režimů. Po spuštění aktivity se vám budou zobrazovat podrobné informace přizpůsobené dané sportovní aktivitě (při běhu je například k dispozici vaše tempo nebo informace o vzdálenosti). Dále nechybí ani časomíra, aktuální tepová frekvence včetně interpretace a množství spálených kilokalorií.

Režim cvičení lze kdykoliv pozastavit, hodinky však v průběhu monitoringu nelze používat k ničemu jinému. Jakmile s cvičením skončíte, můžete si prohlédnout podrobné statistiky týkající se vašeho výkonu.

U některých fyzických aktivit (například přeskoky přes švihadlo) je k dispozici také režim rozcvičky. Po jejím spuštění vám budou hodinky zobrazovat přehledné animace týkající se toho, jaký cvik máte provádět a po jakou dobu. Nechybí ani mluvený komentář, zvuk si můžete v případě potřeby vypnout.

Notifikace a telefonování

U těchto hodinek je samozřejmostí upozornění na veškeré příchozí notifikace. Uživatelé iPhonů na ně však nemohou žádným způsobem reagovat. Narozdíl od toho uživatelé Androidu mohou odesílat alespoň přednastavené odpovědi. Pokud byste chtěli zprávu vyťukat přímo na hodinkách, bude pro vás vhodnější Huawei Watch 3 Pro.

Výhodou je alespoň fakt, že funkce plnohodnotného telefonování je připravena pro příznivce Androidu i operačního systému iOS. Drobným nedostatkem je však to, že telefonní číslo nelze vyťukat rovnou na hodinkách. Pokud chcete hovor vytočit z hodinek, musíte si nejprve v aplikaci Huawei Zdraví uložit Oblíbené kontakty (maximálně 10). Poté lze tyto kontakty pohodlně vytočit prostřednictvím hodinek. Případně lze k vytočení hovoru jednoduše využít mobilní telefon, který tak jako tak musíte mít u sebe.

Z hodinek lze telefonovat
Z hodinek lze telefonovat

Poslech hudby

Chytré hodinky mají interní paměť s kapacitou 4 GB, do níž lze nahrát vlastní skladby a následně je poslouchat prostřednictvím vestavěného reproduktoru nebo Bluetooth sluchátek. Tato funkce nejprve pro uživatele iPhonů nebyla připravena, měla se objevovat až díky aktualizaci. I když jsme ale zařízení aktualizovali, funkci pro přidání hudby jsme v aplikaci zkrátka nenašli.

Mapy jen pro Android

Při spárování s Android telefonem hodinky nabízí další funkci navíc, a to jsou Petal Maps. Nejprve je třeba tuto aplikaci stáhnout do svého mobilního telefonu prostřednictvím Huawei AppGallery. Následně si můžete v mobilním telefonu zadat, kam vás mají mapy navigovat a hodinky vám budou směr zobrazovat na displeji. Při nepřetržitém používání map dosahuje výdrž baterie zhruba 10 hodin. Vzhledem k cenové hladině, v níž se hodinky pohybují, se jistě jedná o vítanou funkci.

Kde koupit Huawei Watch Fit 2
Huawei Watch Fit 2
Hodnocení
4.0/5
Mapy a navigace
Mapy a navigace

Další funkce

Mezi doplňkové funkce chytrých hodinek lze zařadit například předpověď počasí, stopky, časovač, kompas, svítilnu nebo funkci Najít můj telefon.

Závěr –⁠ komu bychom Huawei Watch Fit 2 doporučili?

Chytré hodinky Huawei Watch Fit 2 cílí na osoby, které chtějí zařízení využívat nejen k monitoringu zdraví, sportu a spánku, ale i ke komunikaci. Doporučili bychom je spíše uživatelům mobilních telefonů s operačním systémem Android, jelikož je pro ně připravena širší nabídka funkcí. Narozdíl od uživatelů iPhonu mohou totiž navíc využívat funkci přednastavených odpovědí, přehledné mapy a možnost přidání hudebních skladeb do hodinek.

Obecně pak potěší přítomnost dostatečně velkého AMOLED displeje s funkcí Always-On a líbivý design. Díky kompaktním rozměrům se zařízení pravděpodobně zalíbí ženám. Výhodou je dále možnost plnohodnotného telefonování z hodinek, měření tepové frekvence, okysličení krve i monitoring spánku. Když se k tomu přidá příznivá cena, získáte šikovné zařízení s množstvím praktických funkcí.

A co bychom těmto hodinkám naopak vytkli? Když pomineme omezené funkce pro příznivce iPhonů, jednalo by se určitě o příliš složité spárování s Android telefonem. Na druhou stranu se jedná o činnost, kterou budete provádět pouze jednorázově a hodinkám to tedy lze s přivřeným okem odpustit.

Recenze: chytré hodinky Huawei Watch Fit 2
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
4

Elegantní hodinky s podporou telefonování

Chytré hodinky Huawei Watch Fit 2 budou monitorovat vaši tepovou frekvenci, okysličení krve i spánek. Kromě toho je využijete také k plnohodnotnému telefonování. Uživatelé mobilních telefonů s Androidem navíc mohou na příchozí zprávy odpovědět pomocí přednastavených odpovědí. Kromě toho potěší i jejich elegantní design, nízká hmotnost, solidní výdrž baterie a přehledné rozhraní.

Klady

 • AMOLED displej
 • Mapy
 • 3 dostupné varianty řemínků
 • Možnost telefonování
 • Podpora přednastavených odpovědí (jen pro Android)
 • Podpora češtiny
 • Příznivá cena

Zápory

 • Složité párování s Android telefonem
 • Některé funkce jsou dostupné jen na Android
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
4.3/5 - (3 hodnocení)
Komentáře (3) – Recenze: chytré hodinky Huawei Watch Fit 2
 1. Vedel jsem do ceho jdu a naprosta spokojenost. Jedine minus bych dal absenci kalendare. Jinak vse funguje na rozdil od jinych znacek.

 2. Velká nevýhoda těchto nijak dobrých hodinek je nemožnost placení přes NFC. Bylo slíbeno, že se bude pracovat na aplikaci. Zatím se stále nic neděje nobo mě něco uniklo.

  1. Dobrý den, bezkontaktní platby jsou bohužel na chytrých hodinkách Huawei stále nedostupné. Výrobce v minulosti oznámil zprovoznění této funcionality prostřednictvím aplikace Curve. V této chvíli však k Huawei nositelnosti stále platby neumožňují, snad se jich dočkáme v budoucnu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky Huawei Watch Fit 2
Huawei Watch Fit 2
Hodnocení: 4.0/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram