ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky Xiaomi Watch S1

Silné stránky
 • 60Hz displej s vysokým kontrastem
 • Odolné safírové sklíčko
 • Solidní výdrž na baterii
 • Pohodlné nošení
 • Voděodolnost
 • Možnost volání
 • Poměrně přesné senzory
 • Dva řemínky v balení
Slabé stránky
 • Nižší čitelnost na přímém slunci
 • Málo detailní analýza metrik
 • Značná závislost na aplikaci
 • Slabá podpora českých bank
 • Absence přednastavené textové odpovědi
 • Snadné překrytí reproduktoru

Chytré hodinky Xiaomi Watch S1 si vás získají svou nabídkou zajímavých funkcí, robustním a elegantním designem, poměrně dlouhou výdrží baterie a atraktivní cenou. Hodinky jsou vybaveny krásným AMOLED displejem s ostrým obrazem, vysokou obnovovací frekvencí a podporou funkce Always On. Balení obsahuje jeden kožený a jeden sportovnější gumový řemínek.

Hodinky podporují monitorování více než 110 sportovních aktivit a nechybí jim ani GPS lokalizace. Díky vestavěným senzorům budete mít přehled o vaší srdeční frekvenci, saturaci krve, míře stresu či kvalitě spánku. Pomocí hodinek můžete také telefonovat, platit prostřednictvím NFC nebo ovládat přehrávání hudby ze smartphonu.

Nejčastější dotazy a odpovědi

Mají hodinky Xiaomi Watch S1 NFC?

Ano, hodinky tuto funkci podporují. Údaje z platební karty je nejprve nutné zadat do aplikace Mi Fitness. Při výběru hodinek se ale ujistěte, že vaše banka podporuje aplikaci Xiaomi Pay. O kompatibilitě hodinek s bankami se více dozvíte na stránkách výrobce.

Dá se s hodinkami Xiaomi S1 Watch plavat?

Ano, hodinky nabízí monitorování více vodních sportů včetně plavání. Hodinky jsou vodotěsné do hloubky 50 metrů a při plavání vám automaticky změří počet délek nebo určí váš plavecký styl.

Jaká je výdrž baterie u Xiaomi Watch S1?

Xiaomi Watch S1 by vám měly na jedno nabití vydržet v režimu chytrých hodinek přibližně 12 dní. Výdrž ale závisí na vašem způsobu využití. V případě deaktivace některých funkcí se může výdrž vyšplhat až na 24 dní.

S jakým mobilním telefonem lze hodinky Xiaomi Watch S1 spárovat?

Hodinky jsou kompatibilní se systémy Android a iOS. Pro spárování, nastavení a ovládání funkcí hodinek naleznete v obchodech Google Play a App Store aplikaci Mi Fitness.

Balení obsahuje vše potřebné

Balení hodinek působí na první pohled luxusně. Hned po otevření se nám naskytl pohled na ciferník hodinek. Zbytek příslušenství je zabalen ve dvou menších krabičkách. Při rozbalování jsme tím pádem narazili na tyto položky:

 • chytré hodinky Xiaomi Watch S1,
 • USB-C napájecí kabel,
 • bezdrátová nabíjecí plocha
 • a přídavný řemínek.

Parametry Xiaomi Watch S1

Hlavním rozdílem chytrých hodinek na trhu jsou jejich parametry. Navzdory robustnímu a luxusnímu vzhledu hodinek bychom je z hlediska parametrů a funkcí umístili do střední třídy. Pokud nevíte, podle kterých parametrů vybírat chytré hodinky pomůže vám náš stručný průvodce jejich výběrem.

Název parametruHodnota
Typ řemínkuKožený/gumový
Odolnost5 ATM
DisplejAMOLED dotykový, úhlopříčka 1,43”
Výdrž baterieAž 12 dní (24 dní v úsporném režimu)
Způsob nabíjeníMagnetický bezdrátový adaptér
KonektivitaBluetooth 5.2, WiFi, NFC
Operační systémMIUI Watch
Rozměry bez řemínku46,5 x 46,5 x 11 mm
Váha bez řemínku53 g

Porovnání Watch S1 a Watch S1 Active

Spolu s modelem Xiaomi Watch S1 spatřily světlo světa i chytré hodinky Xiaomi Watch S1 Active. Ve srovnání s recenzovaným modelem mají sportovnější charakter, lehčí tělo a jsou dostupné za nižší cenu. Ciferník standardního modelu je vyroben z nerezové oceli, zatímco u modelu S1 Active je vyroben z polyamidu vyztuženého skelnými vlákny. Shrnutí parametrů, kterými se modely liší, naleznete v následující tabulce:

ModelXiaomi Watch S1Xiaomi Watch S1 Active
Rozměry46,5 × 46,5 × 11 mm46,5 × 47,3 × 11 mm
Váha bez řemínku53 g36 g
Typ sklíčkaSafírovéMinerální
Materiál tělaNerezová ocelPolyamid
NabíjeníBezdrátový adaptérMagnetický adaptér

Modely toho mají hodně společného. Od úhlopříčky přes nabídku senzorů až po kapacitu baterie. V čem se ale modely značně liší, je způsob nabíjení. Standardní model S1 podporuje bezdrátové nabíjení pomocí přibalené nabíječky. Chytré hodinky S1 Active můžete nabíjet jen pomocí kabelu s magnetickými kontakty. Rozdíl je také ve sklíčku displeje. Hodinky S1 mají safírové sklíčko, zatímco S1 Active jsou vybaveny minerálním sklíčkem Gorilla Glass 3.

Liší se modely přesností měření?

Oba modely mají společnou také nabídku monitorovaných sportů a senzorů. Při monitorování rutinního běhu bylo fungování obou zástupců v podstatě totožné. Pauzy a opětovné starty zaznamenávaly téměř ve stejnou dobu a jejich metriky se do velké míry shodovaly.

U modelu S1 Active jsme ale narazili na dva problémy. Řemínek byl pravděpodobně špatně zatažen, protože hodinky polovinu běhu nesnímaly srdeční frekvenci, což ovlivnilo několik dalších odhadovaných parametrů. Menší problém jsme zaznamenali i s GPS lokalizací.

Na výsledné mapě trasy jsme našli několik odchylek od skutečné trasy. Je ale nutné podotknout, že tyto problémy byly s pravděpodobně způsobeny náhodou. Při opětovném testování obou modelů při jedné aktivitě již k těmto problémům nedošlo. Měřené hodnoty a GPS lokalizace se v tomto případě ve velké míře shodovaly.

Kde koupit Xiaomi Watch S1
Xiaomi Watch S1
Hodnocení
4.1/5

Design Watch S1

Jak jsme zmínili již v úvodu, hodinky působí robustním dojmem, mají poměrně vysokou hmotnost a jsou tak určeny především pro pánská zápěstí. Materiálem volby těla se stala nerezová ocel s matným finišem. V podstatě jde o ocel s označením SAE 316L, se kterou se můžete setkat ve zdravotnictví či námořnictvu.

Po obvodu ciferníku naleznete dvě tlačítka, která nabízejí příjemnou taktilní odezvu. Tlačítka na první pohled připomínají korunky a dokonce s nimi lze i otáčet, ale jejich funkce je v tomto ohledu omezena jen na stisknutí. Pokud upřednostňujete spíše hranatý tvar ciferníku, můžete si přečíst naši recenzi Xiaomi Redmi Watch 4.

Ještě robustnější design nabízí hodinky Xiaomi Watch S3, které jsou navíc doplněny vyměnitelnou lunetou. Díky ní si můžete vzhled hodinek lépe. přizpůsobit svému vkusu.

Řemínek

Námi recenzovaný model byl dodán s černým koženým řemínkem. Ten sice nepůsobí tak kvalitně jako samotné hodinky, ale dodává jim na druhou stranu eleganci, kterou mnozí uživatelé ocení. Kožený řemínek je vhodný pro zápěstí s obvodem od 16,5 do 22,5 cm.

Doplňkový černý gumový řemínek dává hodinkám o něco sportovnější nádech. Je vhodný pro zápěstí o obvodu od 15 do 23,4 cm a je vybaven větším počtem otvorů pro přezku. Je tím pádem vhodný i pro ženy a osoby se štíhlejším nebo naopak silnějším zápěstím.

Řemínek má šířku 22 mm a k hodinkám je připevněn pomocí teleskopických jehliček. Jedná se tak o obdobu řemínků s označením Quick Release u hodinek Garmin, díky čemuž je výměna řemínku rychlá a pohodlná. Nabídka příplatkových řemínků není tak široká jako u zmíněného konkurenta, ale výhodou je možnost použití většiny 22mm řemínků se stejným úponem.

Senzory

Hodinky Xiaomi Watch S1 jsou vybaveny poměrně bohatou nabídkou senzorů, které jsou základem mnoha funkcí. Některé umožňují detailní sledování vašich sportovních aktivit, jiné jsou zase praktické z hlediska vašeho zdraví. Hodinky nabízejí:

 • snímač tepové frekvence,
 • oxymetr,
 • akcelerometr,
 • gyroskop,
 • geomagnetický senzor (elektronický kompas),
 • atmosférický senzor (senzor tlaku vzduchu),
 • a světelný senzor (pro automatickou úpravu jasu).
Senzory jsou umístěny na zadním krytu
Senzory jsou umístěny na zadním krytu

Výdrž na baterii a její nabíjení

Výrobce uvádí, že hodinky vydrží na jedno nabití v režimu chytrých hodinek 12 dní. Výdrž je samozřejmě závislá na vašem způsobu používání. Pokud plánujete hodinky používat ve velké míře pro sportovní aktivity s GPS sledováním, očekávejte o něco kratší výdrž. S nepřetržitou GPS lokalizací výdrž klesne na 30 hodin.

Rychlost nabíjení nás příjemně překvapila
Rychlost nabíjení nás příjemně překvapila

Úsporný režim jsme v hodinkách nenašli

Přestože výrobce uvádí výdrž 24 dní v úsporném režimu, tento režim se nám v hodinkách nepodařilo najít. Zmínku o úspoře baterie, jsme našli jenom v aplikaci v centru nápovědy. Za účelem prodloužení výdrže vám aplikace doporučí například:

 • vypnout kontinuální měření srdeční frekvence,
 • vypnout funkci “Aktivní displej” (Always on display),
 • vypnout funkci “Zvednutím probudit”
 • nebo zapnout režim nerušit pro omezení notifikací.

Každé z nastavení ale musíte nastavit individuálně, což nehodnotíme pozitivně. Důvodem je, že například model Amazfit GTS 3, dostupný za nižší cenu, tento režim v nastavení napájení nabízí.

Náš test výdrže baterie Xiaomi Watch S1

Náš test výdrže trval 72 hodin, tedy 3 dny. Hodinky jsme testovali s kontinuálním měřením tepové frekvence, aktivovanou funkcí “Zvednutím proudit ” a přijímáním notifikací. Hodinky monitorovaly spánek a sportovní aktivity s GPS (dohromady přibližně 135 minut aktivit). Za uvedenou dobu klesla úroveň nabití ze 70 % na 8 %.

Jak jsme již zmínili v úvodu této kapitoly, výdrž je velmi závislá na tom, jak hodinky používáte.

Nabíjení hodinek

K nabíjení slouží magnetický držák a přibalený USB kabel. Kontakt mezi hodinkami a držákem je pevný, přesto jsou obě části od sebe snadno odnímatelné. Během našeho testu trvala doba nabíjení z 0 % na 100 % přibližně 75 minut. Hodinky jsme nabíjeli s adaptérem o maximálním výkonu 18 W připojeným do standardní 230V zásuvky.

Doba nabíjení je závislá na výkonu napájecího adaptéru a také magnetické nabíjecí podložky. Výrobcem udávanou dobu nabíjení 2 hodiny a 30 minut je tím pádem možné aplikovat na méně výkonné adaptéry. V případě bezdrátového nabíjení prostřednictvím chytrého telefonu (Wireless PowerShare), může nabíjení trvat ještě déle, než uvádí výrobce.

Kde koupit Xiaomi Watch S1
Xiaomi Watch S1
Hodnocení
4.1/5
Nabíjení hodinek pomocí chytrého telefonu je velmi vítaná funkce
Nabíjení hodinek pomocí chytrého telefonu je velmi vítaná funkce

Displej

Hodinky Xiaomi Watch S1 jsou vybaveny dotykovým AMOLED displejem s úhlopříčkou 1,43”. Displej má vysoký kontrast a jeho čitelnost je nejlepší ve stínu nebo ve tmě. Jelikož dosahuje maximální jas hodnotu 430 nits, na přímém slunci není čitelnost ideální. Pokud hledáte podobně elegantní a cenově dostupné hodinky s jasnějším displejem doporučujeme vám například Samsung Galaxy Watch 5 s maximálním jasem až 1000 nits.

Čitelnost displeje na přímém slunci můžete do jisté míry zlepšit změnou ciferníku. Hodinky mají v paměti několik doplňkových ciferníků a podporují také možnost stažení dalších v aplikaci Mi Fitness.

Safírový displej má obnovovací frekvenci 60 Hz, díky čemuž jsou jeho animace plynulé a na pohled atraktivní. Obrazovka podporuje také funkci Always on, díky které budou hodinky v případě neaktivity zobrazovat aktuální čas a displej se tím pádem nedeaktivuje. Vzhledem k tomu, že je displej lesklý a dotykový, je zároveň i magnetem na otisky prstů. Displej můžete aktivovat buď jedním z tlačítek, nebo pohybem zápěstí (v případě, že je aktivní funkce "Zvednutím probudit").

Párování hodinek Watch S1 s chytrým telefonem

Prvním krokem k párování zařízení je stažení aplikace Mi Fitness do paměti chytrého telefonu. Aplikace je dostupná pro systémy Android a iOS, takže ji naleznete v obchodech Google Play nebo App Store. K tomu, abyste mohli přidat do aplikace nové zařízení, si nejprve musíte vytvořit nový účet a zadat své základní údaje (hmotnost, výška, pohlaví). Pokud již kotno máte vytvořeno, můžete se do něj pomocí mailové adresy a hesla přihlásit.

Samotný proces párování je rychlý a intuitivní. Jednotlivými kroky vás budou provázet obě zařízení. V případě, že se v procesu ztratíte, popis jednotlivých kroků naleznete v přibaleném manuálu. Chcete-li využít hodinky na maximum, povolte hodinkám na závěr přístup k funkcím chytrého telefonu.

Sportovní funkce

Hodinky Xiaomi Watch S1 nabízí monitorování více než 110 sportovních aktivit. V hodinkách je od výroby dostupný kratší seznam oblíbených sportovních aktivit od běhu přes jógu až po basketbal. Seznam je k dispozici po stisknutí spodního tlačítka nebo jako první položka v hlavní nabídce. Další sporty jsou k dispozici v rozšířeném výběru, ve kterém nechybí skupiny sportů jako:

 • vodní sporty,
 • venkovní aktivity,
 • tréninky,
 • tanec,
 • bojové sporty,
 • míčové sporty,
 • zimní sporty,
 • rekreační sporty
 • a ostatní (jezdecké nebo automobilové sporty).

Hodinky jsou vhodné pro posilovací trénink ve fitness centru. Podporují tak i některé sporty, se kterými jsme se nesetkali ani u vyšších modelů multisportovních hodinek Garmin. Příjemně nás překvapila také nabídka vodních sportů, jejichž základem je plavání na otevřené ploše či v bazénu.

Hodinky automaticky zaznamenají plavecký styl, počet záběrů či počet délek bazénu. Na otevřené vodě určí i vaši trasu. V nabídce doplňkových vodních sportů naleznete vodní pólo, kitesurfing či šnorchlování.

Pokud tím pádem hledáte plavecké hodinky, recenzovaný model vám vřele doporučujeme. Při výběru ale myslete na to, že jsou certifikovány na maximální tlak 5 ATM, kvůli čemuž nejsou vhodné pro hlubší potápění. K tomu, aby voda nepoškodila komponenty uvnitř hodinek, je v rychlém menu dostupná funkce pro její odstranění z prostoru reproduktorů.

Běžecké funkce

Pro běžce a běžkyně jsou k dispozici aktivity jako venkovní či terénní běh a také běh do schodů. Příjemně nás překvapil i triatlon, který dokážou hodinky monitorovat. Běžecké metriky by se daly označit za základní. Hodinky změří:

Kde koupit Xiaomi Watch S1
Xiaomi Watch S1
Hodnocení
4.1/5
 • dobu aktivity,
 • spálené kalorie,
 • počet kroků,
 • rytmus (počet kroků/minuta),
 • průměrné tempo
 • a průměrný tep.

V hodinkách naleznete také několik atraktivních barevných grafů a zóny srdečního tepu, což oceňujeme. Mezi zónami nechybí ani zóna VO2 max, která je pro zlepšování vaší kondice nejdůležitější. Samotnou hodnotu VO2 max vám ale hodinky neodhadnou. Pro tento účel vám doporučujeme například více sportovně orientovaný model Garmin Forerunner 55.

Mezi zónami ST nechybí zóna VO2 max
Mezi zónami ST nechybí zóna VO2 max

V nastavení běhu lze zvolit i cíle a výstrahy. Tyto možnosti tak umožňují do jisté míry vytvořit vlastní trénink. Pokud například trénujete na půlmaraton, můžete si jako cíl nastavit 21 km. K dispozici jsou vzdálenosti od 1 do 100 km s krokem jednoho kilometru.

Lifestylové funkce a monitorování zdraví

Hodinky jsou svou nabídkou funkcí vhodné především pro méně náročné uživatele. Nabídka funkcí je sice atraktivní, ale jejich potenciál určitě není využit na maximum. V hodinkách naleznete jen omezené množství údajů a téměř každá z funkcí vás odkáže na doplňkové informace v aplikaci. Ani v ní však nenajdete tolik informací a metrik, kolik nabízí například většina hodinek Garmin.

Widgety funkcí a metriky můžete seřadit podle sebe v ovládací aplikaci
Widgety funkcí a metriky můžete seřadit podle sebe v ovládací aplikaci

Zdravotní index

Hlavní funkcí, pomocí které budete mít své zdraví pod kontrolou, je index zdraví. Jedná se o souhrnnou statistiku, která sestává z monitorování spálených kalorií, provedených kroků a minut v pohybu.

Barevné půlkruhy popisují váš aktuální progres v dosahování cílů
Barevné půlkruhy popisují váš aktuální progres v dosahování cílů

Tyto metriky jsou uspořádány do barevných půlkruhů, které se postupně během dne plní. Vaším denním cílem je naplnit všechny půlkruhy na maximum. Hodnoty, které byste měli během dne dosáhnout, lze upravovat v aplikaci.

Měření tepové frekvence

Tepová frekvence je u hodinek základem pro odhad několika dalších metrik. Senzor tepové frekvence je umístěn na spodní straně těla hodinek. Přesnost jeho měření je závislá na tom, jak pevně máte hodinky na zápěstí zataženy. Měření je poměrně přesné a v případě potřeby můžete v hodinkách nastavit upozornění pro případ, že by váš tep vystoupil na příliš vysoké hodnoty.

Monitoring spánku

Monitorování spánku zvládají hodinky bez problémů. Odhad začátku a konce spánku je přesný, ale následná statistika v hodinkách je velmi stručná. Více informací o vašem spánku naleznete v aplikaci Mi Fitness. Dozvědět se můžete například:

 • kolik trval váš hluboký nebo lehký spánek (ne jednotlivé fáze spánku)
 • nebo jaká byla vaše průměrná srdeční frekvence.

V aplikaci můžete také nastavit měření okysličení krve během spánku, a to každých 10 nebo 30 minut. Nechybí ani týdenní či měsíční statistiky vašeho spánku. Absenci některých dalších metrik supluje výrobce možností „Zjistit více“, pod kterou se skrývají zajímavá fakta a tipy ohledně vašeho spánku. Informace jsou doplněny také bibliografií, což nás příjemně překvapilo.

Monitoring menstruačního cyklu

Chcete-li mít svůj cyklus pod kontrolou, můžete využít funkci jeho monitorování. Na úvod je třeba v aplikaci Mi Fitness zadat základní informace o vašem cyklu. V hodinkách se následně zpřístupní kalendář, který vás informuje o aktuálním období vašeho cyklu a jeho průběhu.

V aplikaci si pak můžete prohlížet historii vašeho cyklu, můžete nastavit připomenutí nebo zaznamenat doprovodné projevy (bolest, míra krvácení, náladovost). Tuto funkci nabízejí také mnohé další dámské chytré hodinky s jemnějším vzhledem.

Kde koupit Xiaomi Watch S1
Xiaomi Watch S1
Hodnocení
4.1/5

Saturace krve kyslíkem

Díky vestavěnému oxymetru nabízí hodinky měření okysličení vaší krve. Nastavit můžete buď měření na vyžádání, během spánku nebo kontinuálně po celý den. Měření trvá přibližně 30 sekund a je nezbytné, abyste byli během jeho trvání v klidu.

Telefonování

Hodinky sice nejsou vybaveny slotem pro vložení SIM karty, přesto v jejich výbavě najdete mikrofon a reproduktor. Umožňují tak realizovat hovory, pokud jste v dosahu vašeho chytrého telefonu. Mírným zklamáním je, že volat můžete jen na nedávno přijatá/volaná čísla. Hodinky nijak nekomunikují s vašimi kontakty v telefonu.

Během testování nás poněkud omezovalo umístění reproduktorů. Během hovoru a pohybování zápěstí se často stávalo, že byl reproduktor překryt kůží, a jeho hlasitost byla tím pádem snížena na minimum.

Reproduktor můžete při pohybu rukou snadno překrýt
Reproduktor můžete při pohybu rukou snadno překrýt

Ovládání hudby

Možnost ovládat hudbu z chytrého telefonu je mezi chytrými hodinkami častou funkcí. Některé modely, jako například Garmin Forerunner 255 Music, nabízejí také vestavěné úložiště pro její ukládání a přehrávání prostřednictvím bezdrátových sluchátek. Recenzovaný model umožňuje jen ovládat přehrávání či měnit hlasitost.

NFC a bezkontaktní platby

Díky funkci NFC můžete s hodinkami platit na bezkontaktních terminálech. U hodinek Xiaomi Watch S1 to má ale jeden významný háček. Nabídka podporovaných karet a bank, které podporují Xiaomi Pay, je v době testování hodinek velmi malá. To, které banky a karty hodinky podporují, naleznete na stránkách výrobce.

Další praktické funkce

Kromě výše zmíněných funkcí nabízejí hodinky také několik praktických nástrojů, které vám mohou usnadnit vaše každodenní fungování. Patří mezi ně například:

 • svítilna,
 • najdi můj telefon,
 • výškoměr a měřič tlaku vzduchu,
 • budík,
 • hlasový asistent Amazon Alexa (v ČR nedostupná funkce)
 • nebo spoušť fotoaparátu.

Závěr – pro koho jsou vhodné chytré hodinky Xiaomi Watch S1?

Prémiový vzhled, odolná konstrukce a celá paleta zajímavých funkcí – Xiaomi Watch S1 nabízí „hodně muziky za dobré peníze“. Model Watch S1 doporučujeme každému, kdo hledá elegantní chytré hodinky pro každodenní nošení. Model působí robustnějším dojmem a díky kombinaci safírového sklíčka s tělem z nerezové oceli vydrží i méně opatrné zacházení. Z hlediska funkcí vás mohou hodinky příjemně překvapit. Díky více vestavěným senzorům budete mít své zdraví pod kontrolou nejen během dne, ale také v noci během spánku.

Co se týče monitorování sportovních aktivit, hodinky nabízejí více než 110 různých disciplín, mezi nimiž nechybí ani vodní sporty či bojová umění. Po každé sportovní aktivitě je k dispozici stručná statistika přímo v hodinkách a detailní popis v aplikaci Mi Fitness. Hodinky jsou voděodolné do tlaku 5 ATM a nechybí jim ani funkce NFC pro bezkontaktní platby.

Hodinky ale naopak nedoporučujeme lidem, kteří hledají model pro detailní monitorování sportu. Množství měřených a odhadovaných parametrů je poměrně malé. Pro sportování vám proto doporučujeme spíše modely jako Garmin Forerunner 255 nebo Garmin Fénix 7X.

Recenze: chytré hodinky Xiaomi Watch S1
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
4.1

Elegantní chytré hodinky s bohatou nabídkou funkcí a zajímavou cenou

Chytré hodinky Xiaomi Watch S1 si vás získají svou nabídkou zajímavých funkcí, robustním a elegantním designem, poměrně dlouhou výdrží baterie a atraktivní cenou. Hodinky jsou vybaveny krásným AMOLED displejem s ostrým obrazem, vysokou obnovovací frekvencí a podporou funkce Always On. Balení obsahuje jeden kožený a jeden sportovnější gumový řemínek.

Hodinky podporují monitorování více než 110 sportovních aktivit a nechybí jim ani GPS lokalizace. Díky vestavěným senzorům budete mít přehled o vaší srdeční frekvenci, saturaci krve, míře stresu či kvalitě spánku. Pomocí hodinek můžete také telefonovat, platit prostřednictvím NFC nebo ovládat přehrávání hudby ze smartphonu.

Klady

 • 60Hz displej s vysokým kontrastem
 • Odolné safírové sklíčko
 • Solidní výdrž na baterii
 • Pohodlné nošení
 • Voděodolnost
 • Možnost volání
 • Poměrně přesné senzory
 • Dva řemínky v balení

Zápory

 • Nižší čitelnost na přímém slunci
 • Málo detailní analýza metrik
 • Značná závislost na aplikaci
 • Slabá podpora českých bank
 • Absence přednastavené textové odpovědi
 • Snadné překrytí reproduktoru
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Rád tlumočím své zkušenosti a komplexní myšlenky do srozumitelné řeči pro spotřebitele a spotřebitelky. Ve svém volném čase se věnuji běhu, cyklistice a výletům po svém okolí. V mém portfoliu proto naleznete recenze chytrých hodinek, autokamer a mnohých dalších pomocníků do každodenního života.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (3 hodnocení)
Komentáře (11) – Recenze: chytré hodinky Xiaomi Watch S1
  1. Dobrý den, podle dostupných informací to možné není. Účet Raiffeisenbank bank nemáme a tak jsme v rámci recenze tuto konkrétní věc otestovat nemohli. Alternativní řešení, které by mělo podporovat všechny karty MasterCard, je využití služby Curve. Tímto způsobem by bylo dle dostupných informací platit i s Raiffeisenbank.

 1. Dobrý den,

  hodinky mě zaujaly již před nějakou dobou, ale... Při sportovní aktivitě konkrétně lyžování neměly hodinky měřit rychlost či ujetou vzdálenost. Je tomu tak stále? Nevím, zda to dokáže vyřešit nějaký update, ale udávaných 110 aktivit jen například na tep, atd je trochu od výrobce zavádějící a že by to hodinky umět mohly, o tom žádná, mám pár let staré Huawei Watch GT2 Pro a ty to umí, jen jsem chtěl i kvůli placení udělat upgrade.

  Děkuji předem za odpověď.

  Jarda

  1. Dobrý den, nemáme žádné informace o tom, že by se situace s trackováním lyžování zlepšila. Vzhledem k technickému vybavení hodinek je to škoda.

 2. Dobrý den, moc děkuji za pěknou recenzi.
  Hodinky mám už pár měsíců a:

  Pokud jsou hodinky pod rukávem tak vypínají aktivitu. U hodinek se sám samovolně nějak aktivuje display, se kterým si pak "hraje rukáv". Je to tak otravné, že zvažuji nákup nových. Lze prosím nastavit, aby hodinky šli ovládat dotykem pouze po stisku tlačítka? Tohle je fakt na palici, tolik zmarenych aktivit jsem nikdy neměl. Asi to je tím, že hodinky oznámi např. 10000 kroku a display je na 4s aktivní a to stačí. Děkuji Honza

 3. Dobrý den,

  Dostal jsem Xiaomi watch S1 active mám nastaveno nepřetržité sledování tepu po minutě,ale aplikace pořád ukazuje jen rozsah po půl hodině a nevím jak tam nastavit zobrazování plynulého grafu jak máte vy na obrázku můžete mi prosím poradit? Co s tím. Před tím jsem měl honor band5 a ten to ukazoval pěkně plynule minutu po minutě

  1. Dobrý den, omlouvám se, ale hodinky již bohužel nemáme v redakci, a tak tento stav nemůžeme navodit. Nicméně graf tepové frekvence, který je v článku, pochází z naměřených údajů během sportovní aktivity. Tento graf se může v porovnání s měřením v průběhu dne (mimo sportovní aktivity) lišit. Pokud by tomu tak bylo, tak by vám snad měla pomoci mobilní aplikace, kde by graf měl být podrobnější.

 4. Krásný den mám Xiaomi s3 píše se že mají přednastavené odpovědi na zprávy... Bylo mi ale řečeno že to lze jen na nepřijatý hovor.. pak nechápu proč se všude uvádí na zprávy... můžete mi s tím prosím nějak pomocí? Děkuji

 5. Mám hodinky Xiaomi watch S1 active kroky v telefonu ukazují výrazně víc kroku než v hodinkách,v servisu byly dvakrát jejich měření ukázalo že je vše v pořádku,takže nevím co stím, hodinky mám od Vánoc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky Xiaomi Watch S1
Xiaomi Watch S1
Hodnocení: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram