ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky Amazfit GTR 4

Silné stránky
 • AMOLED displej
 • Funkce Always-On
 • Možnost telefonování
 • Slušná výdrž baterie
 • Více než 150 sportovních režimů
 • Podpora češtiny
 • Intuitivní aplikace
 • Poslech hudby offline
Slabé stránky
 • Omezené funkce pro iPhony
 • Nepodporuje bezkontaktní platby
 • Slabá rozšiřitelnost dalšími aplikacemi

Amazfit GTR 4 jsou skvělé chytré hodinky, které poslouží nejen pro monitorování zdraví, ale i ke komunikaci. Jejich prostřednictvím lze totiž pohodlně telefonovat. Hodinky vás upozorní na příchozí notifikace, uživatelé mobilních telefonů s Androidem navíc mohou na příchozí zprávy reagovat přednastavenými odpověďmi nebo emoji.

Pro hodinky je dále charakteristický dostatečně velký a přehledný AMOLED displej s funkcí Always-On. V úsporném režimu dokáží vydržet až 24 dní na jedno nabití. Díky vnitřnímu úložišti si do nich můžete také uložit skladby a poslouchat je offline.

Nejčastější otázky a odpovědi 

Vyplatí se přechod z Amazfit GTR 3 na Amazfit GTR 4?

Zásadní rozdíl spočívá v tom, že z Amazfit GTR 4 lze pohodlně vyřizovat telefonní hovory. Uživatelé GTR 3 i GTR 4 při spárování s Androidem mohou odesílat přednastavené odpovědi a emoji. V tomto směru si tedy moc nepolepšíte. Displej hodinek mírně narostl a úhlopříčka nyní činí 1,43”. Na druhou stranu co se týče baterie, novější model vydrží maximálně 24 dní na jedno nabití (GTR 3 vydrží až 35 dní).

Jaké jsou rozdíly mezi Amazfit GTR 4 a GTS 4?

Hlavní rozdíl viditelný na první pohled spočívá v provedení ciferníku. U Amazfit GTS 4 se dočkáte hranatého ciferníku, u GTR 4 naopak kulatého. Amazfit GTS 4 jsou také obecně kompaktnější a tedy vhodnější pro ženy. Liší se také velikost úložiště, které je u modelu Amazfit GTS 4 o 0,3 GB větší. Výdrž baterie u Amazfit GTS 4 činí maximálně 30 dní, u Amazfit GTR 4 můžete očekávat maximálně 24 dní.

Jakou mobilní aplikaci si mám stáhnout?

Pro spárování chytrých hodinek a mobilního telefonu a následné sledování statistik slouží aplikace Zepp, kterou najdete v Google Play i App Store.

S jakým mobilním telefonem jsou hodinky kompatibilní?

Chytré hodinky Amazfit GTR 4 lze spárovat s mobilním telefonem s operačním systémem Android ve verzi 7.0 a novější a iOS ve verzi 12 a novější.

Lze pomocí hodinek komunikovat?

Ano. Z hodinek lze díky reproduktoru a mikrofonu plnohodnotně telefonovat. Uživatelé mobilních telefonů s Androidem navíc mohou využívat funkci přednastavených odpovědí na příchozí zprávy.

Obsah balení není nijak překvapivý

Chytré hodinky Amazfit GTR 4 do naší redakce dorazily v poměrně malé a nenápadné krabičce. Její rozměry činí 10,5 × 11 × 6,5 cm a váha dosahuje 224 gramů. Obsah balení vás pravděpodobně nijak nepřekvapí. Uvnitř se nachází chytré hodinky s jedním řemínkem, magnetický napájecí kabel a návod k použití.

Co se týče řemínku, jeho velikost bude skvěle sedět na zápěstí o obvodu 15 až 21 cm. Zásluhou technologie Quick Release jej však můžete kdykoliv snadno vyměnit za jiný, pokud si jej pořídíte. 

Technické parametry Amazfit GTR 4

Chytré hodinky Amazfit GTR 4 zaujmou velkým AMOLED displejem s úhlopříčkou 1,43”. Vzhledem ke své velikosti cílí především na muže, na dámském zápěstí totiž hodinky působí poměrně masivně. Potěší však jejich nízká váha, odolnost vůči vodě i slušná výdrž baterie dosahující až 24 dní.

Hodinky pracují s technologií Wi-Fi, ta však slouží pouze pro přenos velkých souborů do zařízení (typicky se bude jednat o přenos skladeb pro poslech offline). 

Název parametruHodnota
Typ řemínkuSilikonový
OdolnostVodotěsné do hloubky 50 metrů
DisplejAMOLED dotykový, úhlopříčka 1,43"
Výdrž baterieAž 24 dní
Způsob nabíjeníMagnetický napájecí kabel
KompatibilitaBluetooth 5.0, Wi-Fi, GPS
Operační systémZepp OS
Rozměry (bez řemínku)46 × 46 × 12,4 mm
Váha34 g (bez řemínku)

Kulatý ciferník a lehké provedení

Amazfit GTR 4 se od Amazfit GTS 4 liší především svým designem. Zatímco u GTS 4 se dočkáte hranatého ciferníku, u GTR 4 se můžete těšit na kulatý ciferník. I jeho zásluhou hodinky působí elegantně a na zápěstí vypadají moc hezky. Předností je také poměrně nízká váha. Bez řemínku váží pouhých 34 gramů. Vzhledem k tomu, že má ciferník průměr 46 mm, cílí toto zařízení spíše na pány

Pouzdro ciferníku je vyrobeno z hliníku a působí poměrně kvalitním dojmem. V případě řemínku se poté dočkáte odolného silikonu. 

Hodinky se ovládají pohodlně dotykem. Po vzoru třetí generace nechybí na pravé straně ani otočná korunka a boční tlačítko.

Jak Amazfit GTR 4 spárovat s telefonem

Uvést tyto chytré hodinky do provozu rozhodně není nic těžkého. Jakmile je vybalíte z krabičky, nabijte je pomocí přiložené nabíječky. Mezitím si do mobilního telefonu stáhněte aplikaci Zepp, která je dostupná v Google Play a App Store. Po otevření aplikace budete vyzváni k vytvoření uživatelského účtu.

Kde koupit Amazfit GTR 4
Amazfit GTR 4
Hodnocení
3.9/5

Poté již můžete přistoupit k samotnému spárování obou zařízení. Na hodinkách se vám zobrazí speciální QR kód, který je třeba naskenovat pomocí telefonu. Poté párování potvrdíte a chvíli počkáte, než dojde k provedení veškerého nastavení. 

Amazfit GTR 4 jsou kompatibilní s mobilním telefonem s operačním systémem Android ve verzi 7.0 a novější a iOS ve verzi 12 a novější. 

Špičkový operační systém Zepp OS

Tyto smartwatch běží na operačním systému Zepp OS, pro který je charakteristické přehledné rozhraní a podpora češtiny. Do hodinek si dokonce můžete stáhnout nejen nové ciferníky, ale i doplňkové miniaplikace. Bezkontaktní platby však nepodporují. 

V mobilní aplikaci Zepp se snadno zorientujete 

Amazfit GTR 4 budete používat společně s mobilní aplikací Zepp. Kromě toho, že přes ní hodinky spárujete, v ní následně najdete přehledné statistiky týkající se vašeho zdraví a aktivit. 

Pomocí aplikace Zepp si do svých hodinek můžete stáhnout také nové ciferníky nebo zajímavé miniaplikace. Jedná se však o velmi jednoduché aplikace, pomocí kterých si například můžete uložit narozeniny svých blízkých a mít je neustále na očích. 

Funkce Amazfit GTR 4

Tyto chytré hodinky si poradí nejen s monitorováním vašeho zdraví a spánku. Pohodlně z nich můžete také telefonovat. A pro uživatele Android telefonů je navíc připravena funkce přednastavených odpovědí na příchozí zprávy. Na druhou stranu například navigace u tohoto zařízení chybí. 

Hodinky sledují vaše zdraví

Díky Amazfit GTR 4 si budete moct kdykoliv prohlédnout, jaká je vaše aktuální tepová frekvence nebo okysličení krve. Hodinky samozřejmě měří počet ušlých kroků v průběhu celého dne. Poradí si také s monitoringem vaší stresové zátěže a využít můžete dechová cvičení, která vám pomohou se v průběhu dne uklidnit. 

Monitoring spánku

Pokud se rozhodnete mít Amazfit GTR 4 na zápěstí i v noci, budou automaticky monitorovat váš spánek. Po probuzení si budete moct prohlédnout, jak dlouho váš spánek (respektive jeho jednotlivé fáze) trval. Než ulehnete do postele, můžete si na hodinkách spustit režim Nerušit, aby vás nebudily příchozí notifikace.

Zmínit musíme také přítomnost chytrého budíku, který vás probudí v lehké fázi vašeho spánku několik minut před nastaveným časem. Pokud by náhodou došlo k tomu, že zařízení lehkou fází spánku nerozezná, probudí vás přesně ve zvolený čas. Zaspání tedy nehrozí. 

Chytrý budík
Chytrý budík

Měření hodnoty PAI

Stejně jako například Amazfit GTR 4, i tento model si poradí s měřením hodnoty PAI (Personal Activity Intelligence). V tomto ohledu hodinky vyhodnocují fyzickou aktivitu s ohledem na vaši zdatnost. Při výpočtu berou v úvahu tepovou frekvenci, intenzitu aktivity i fyziologická data, která zadáte v aplikaci při jejím prvním spuštění.

Měření hodnoty PAI
Měření hodnoty PAI

Měří váš výkon při sportu

Hodinky samozřejmě své uplatnění najdou i při sportu, který s jejich pomocí můžete monitorovat. Vybírat můžete z více než 150 sportovních režimů (stejně jako u Amazfit GTS 4). Hodinky umí vybrané aktivity automaticky rozpoznat a dokáží měřit také opakování u silového cvičení.

Po spuštění vybrané aktivity vám na displeji zobrazí uplynulý čas od začátku cvičení, množství spálených kilokalorií a aktuální tepovou frekvenci. V průběhu cvičení můžete ovládat hudbu, jinak ale nelze zařízení používat k ničemu jinému. Měření sportu můžete pozastavit, případně ukončit. 

Kde koupit Amazfit GTR 4
Amazfit GTR 4
Hodnocení
3.9/5

Hodinky jsou ideálním pomocníkem pro intervalové tréninky, jelikož umožňují nastavení doby tréninku a přestávky a vždy vás na uplynutí daného časového úseku upozorní.

Jakmile s cvičením skončíte, zařízení vám zobrazí přehledné shrnutí vašeho výkonu. Nechybí ani data týkající se Vo2 Max, vaší tréninkové zátěže nebo odhadnuté doby pro regeneraci.

Z hodinek lze telefonovat

Amazfit GTR 4 stejně jako Amazfit GTS 4 vynikají po stránce telefonování. Přímo z hodinek si lze totiž vyřídit hovor, ať už jsou hodinky spárované s iPhonem nebo mobilním telefonem s Androidem.

Z hodinek lze telefonovat
Z hodinek lze telefonovat

Samozřejmostí je upozornění na veškeré příchozí notifikace. Pokud budete chtít na zprávu i odpovědět, je třeba mít mobilní telefon s Androidem. V takovém případě totiž můžete využít funkci přednastavených odpovědí, případně odpovědět pomocí emoji. Majitelé iPhonů sice notifikace obdrží, nicméně reagovat na ně žádným způsobem nemohou. 

Pohodlný poslech hudby

Amazfit GTR 4 disponují interním úložištěm s kapacitou 2,3 GB. Do něj si lze uložit hudbu nebo třeba podcasty a následně je poslouchat bez nutnosti mít u sebe mobilní telefon. Hodinky mají reproduktor a hudbu lze tedy poslouchat přímo z nich (i když kvalita není zrovna špičková), nebo si k nim připojit bezdrátová sluchátka. Na sport značka ideál. 

Do hodinek si můžete stáhnout hudbu
Do hodinek si můžete stáhnout hudbu

Sledování menstruačního cyklu

I když jsou tyto chytré hodinky poměrně velké a cílí spíše na muže, funkce pro sledování menstruačního cyklu u nich nechybí. Nejdříve je třeba zadat údaje týkající se data vaší poslední menstruace a obvyklé délky cyklu. Následně vás budou hodinky informovat o tom, v jaké fázi cyklu se aktuálně pravděpodobně nacházíte. 

Sledování menstruačního cyklu
Sledování menstruačního cyklu

Další funkce

Z doplňkových funkcí lze zmínit například předpověď počasí, zadání hlasové poznámky, časovač Pomodoro, fotografování na dálku či stopky. Nechybí ani kalendář nebo třeba funkce pro zobrazení aktuálního tlaku vzduchu

Jakými senzory jsou hodinky vybaveny?

Hodinky disponují následujícími senzory:

 • snímačem tepové frekvence a okysličení krve BioTracker 4.0,
 • akcelerometrem (pro detekci pohybu),
 • kompasem, dvoupásmovou GPS, Galileo a Glonass (pro navigaci)
 • a barometrem (pro měření atmosférického tlaku).

Senzorová výbava je tedy prakticky stejná jako u Amazfit GTS 4. Pokud hledáte ještě něco navíc, je třeba se poohlížet po zařízení ve vyšší cenové hladině. Například Apple Watch 8 vám změří také EKG a tělesnou teplotu, kterou využívají pro sledování ženského zdraví. Uživatelé Android telefonů mohou sáhnout třeba po Samsung Galaxy Watch 5

Skvěle čitelný AMOLED displej

Amazfit GTR 4 jsou osazeny dostatečně velkým AMOLED displejem s úhlopříčkou 1,43” a rozlišením 466 × 466 pixelů. Oproti předchozí generaci se tedy displej dočkal drobného zvětšení (z původní 1,39” úhlopříčky). Hodinky jsou vybaveny funkcí Always-On, díky níž budete mít neustálý přehled o aktuálním čase. 

Vypíchnout musíme také skvělou grafiku, díky které není problém se v hodinkách zorientovat. Jas displeje si můžete upravit sami, případně si zapnout jeho automatickou regulaci. 

Pokud patříte spíše mezi fanoušky hranatých ciferníků, možná vás zaujmou spíše Amazfit GTS 4 s prakticky totožnou výbavou. 

Maximální výdrž baterie dosahuje 24 dní

Amazfit GTR 4 do vínku dostaly baterii s kapacitou 475 mAh. Její zásluhou dokáží v úsporném režimu vydržet až 24 dní na jedno nabití. Amazfit GTS 4 nabízí ještě o něco delší výdrž baterie a v úsporném režimu baterie se jejich provoz dokáže vyšplhat až na 30 dní. Starší model Amazfit GTR 3 disponuje baterií, která jej udrží v provozu až 35 dní. V tomto směru si tedy hodinky trochu pohoršily. 

Co se týče běžné výdrže baterie, dostanete se zhruba na 7 dní. V rámci našeho testování toto číslo odpovídalo. S nepřetržitě spuštěnou GPS poté výdrž baterie dosahuje 25 hodin (což je o 9 hodin více než u Amazfit GTS 4). 

Kde koupit Amazfit GTR 4
Amazfit GTR 4
Hodnocení
3.9/5

K nabíjení využijete přiložený magnetický napájecí kabel. Plného nabití dosáhnete přibližně za 2 hodiny. 

S hodinkami můžete i do bazénu

Amazfit GTR 4 jsou voděodolné do hloubky 50 metrů. Bez obav s nimi tedy můžete vyrazit i do bazénu a změřit si svůj výkon při plavání.

Závěr –⁠ pro koho jsou Amazfit GTR 4 určené?

Amazfit GTR 4 jsou určeny pro ty, kteří chtějí mít pod kontrolou své zdraví a zároveň z chytrých hodinek komunikovat. Vyřízení hovorů totiž není problém. Uživatelé mobilních telefonů s Androidem navíc mohou odesílat přednastavené zprávy a emoji. 

Vzhledem k rozměrům hodinek se budou lépe vyjímat na pánském zápěstí. U žen mohou působit poněkud robustně. Pokud hledáte dámskou variantu s prakticky stejnou nabídkou funkcí, můžete se poohldénout po Amazfit GTS 4 s hranatým ciferníkem, které jsme pro vás rovněž recenzovali.

Ale zpět k Amazfit GTR 4. Toto zařízení zaujme velkým AMOLED displejem s funkcí Always-On. Bez problémů vám změří tepovou frekvenci, okysličení krve a bude monitorovat váš spánek. Vybírat můžete z více než 150 aktivit, které lze jejich prostřednictvím měřit.

Z nevýhod lze zmínit snad jen absenci bezkontaktních plateb a skutečnost, že uživatelé iPhonů nemohou využívat potenciál hodinek naplno. Zprávu z nich totiž neodešlou.

Recenze: chytré hodinky Amazfit GTR 4
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
3.9

Hodinky pro sledování zdraví i komunikaci

Amazfit GTR 4 jsou skvělé chytré hodinky, které poslouží nejen pro monitorování zdraví, ale i ke komunikaci. Jejich prostřednictvím lze totiž pohodlně telefonovat. Hodinky vás upozorní na příchozí notifikace, uživatelé mobilních telefonů s Androidem navíc mohou na příchozí zprávy reagovat přednastavenými odpověďmi nebo emoji.

Pro hodinky je dále charakteristický dostatečně velký a přehledný AMOLED displej s funkcí Always-On. V úsporném režimu dokáží vydržet až 24 dní na jedno nabití. Díky vnitřnímu úložišti si do nich můžete také uložit skladby a poslouchat je offline.

Klady

 • AMOLED displej
 • Funkce Always-On
 • Možnost telefonování
 • Slušná výdrž baterie
 • Více než 150 sportovních režimů
 • Podpora češtiny
 • Intuitivní aplikace
 • Poslech hudby offline

Zápory

 • Omezené funkce pro iPhony
 • Nepodporuje bezkontaktní platby
 • Slabá rozšiřitelnost dalšími aplikacemi
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
4.4/5 - (5 hodnocení)
Komentáře (6) – Recenze: chytré hodinky Amazfit GTR 4
 1. Jedinou vadu které mají je vysunutý čudlik ovládání. Při některých sportech je to na škodu třeba lyžování.. stále se mi hodinky vypinali a nebo pauzovali.

  1. Dobrý den, tato otázka je podobně problematická jako otázka týkající se potápění či vodotěsnosti hodinek. Bohužel na ni tedy nejde jednoduše odpovědět. Bude záležet na tom, o jaký typ sauny se jedná (typ sauny a s tím související teplota a vlhkost), jak dlouho v sauně pobudete apod.

   Jisté je, že vysoké teploty nejsou pro hodinky, zejména pak pro jejich baterii, příznivé. Kovové pouzdro bude určitě zvyšovat tepelnou vodivost, což může vést k nadměrnému zahřívání baterie a tudíž její rychlé degradaci případně až k bezprostřední poruše. V tomto smyslu bych tedy spíše doporučil hodinky, které mají pouzdro vyrobené z jiného materiálu.

   Osobně bych hledal spíše mezi hodinkami jejich odolnost splňuje úroveň vojenské třídy. Ty budou lépe zvládat nejen vysoké teploty, ale i náhlé změny teplot při využití ochlazovacího bazénku. Příkladem takových hodinek můžou být Garmin Instinct 2X Solar nebo Amazfit T-Rex 2. Vždy však platí výše uvedené.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky Amazfit GTR 4
Amazfit GTR 4
Hodnocení: 3.9/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram