ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky Huawei Watch Fit 3

Silné stránky
 • Přehledný displej
 • Vysoký maximální jas
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Design připomínající Apple Watch
 • Podpora funkce telefonování
Slabé stránky
 • Hodinkami nelze platit
 • Přednastavené odpovědi jen pro Android
 • Přenos hudby jen pro Android

Huawei Watch Fit 3 jsou povedené chytré hodinky nabízející funkce pro monitoring zdraví, pohybu i komunikaci. Na první pohled jistě upoutají svým minimalistickým designem připomínajícím dražší Apple Watch a potěší také dlouhou výdrží baterie. I přes svou velmi příznivou cenovku nabízí velkou spoustu funkcí, které během dne oceníte. Pojďme se podívat na to, jak uspěly při mém testování.

Nejčastější otázky a odpovědi

Jaké jsou rozdíly oproti Huawei Watch Fit 2?

Huawei Watch Fit 3 do vínku dostaly větší displej, díky kterému se ještě jednodušeji a pohodlněji ovládají. Navíc došlo k zeštíhlení jejich designu a hodinky proto ještě lépe sedí na zápěstí. Jejich funkce jsou v mnohém totožné, nově se však dočkáte o něco širší nabídky sportovních režimů.

S jakými mobilními telefony jsou hodinky kompatibilní?

Huawei Watch Fit 3 lze spárovat s mobilními telefony s operačním systémem Android ve verzi 8.0 a novější a iOS ve verzi 13.0 a novější. K párování slouží aplikace Huawei Zdraví.

Lze pomocí hodinek komunikovat?

Uživatelé Androidu mohou na příchozí zprávy odpovídat pomocí přednastavených odpovědí, uživatelé iPhonů nikoliv. Funkce plnohodnotného telefonování je připravena pro obě skupiny uživatelů.

Obsah balení a technické parametry

Chytré hodinky Huawei Watch Fit 3 jsou dodávány v přiměřeně velké krabičce, jejíž součástí je kromě samotných hodinek napájecí kabel a nezbytná dokumentace. Huawei Watch Fit 3 jsou dostupné v několika barevných variantách a můžete si vybrat mezi základním fluoroelastomerovým, nylonovým nebo prémiovějším koženým řemínkem.

Já jsem měla na test k dispozici model v růžové barvě se základním řemínkem. Varianta sedí na zápěstí o obvodu 12 až 19 cm (u šedé, zelené, bílé a černé varianty hodinek se jedná o 13 až 21 cm). V případě potřeby lze řemínek rychle a jednoduše vyměnit.

Název parametruHodnota
Typ řemínkuFluoroelastomerový, nylonový nebo kožený
OdolnostVodotěsné do tlaku 5 ATM
DisplejAMOLED dotykový, úhlopříčka 1,82"
Výdrž baterieAž 10 dní
Způsob nabíjeníMagnetický napájecí kabel
KompatibilitaBluetooth 5.2, GPS
Operační systémHarmony OS
Rozměry43,2 × 36,3 × 9,9 mm (bez řemínku)
Váha26 g (bez řemínku)

Design, který se inspiroval dražšími Apple Watch

Když se na chytré hodinky poprvé podíváte, prakticky okamžitě vám bude jasné, kde se výrobce inspiroval. Model totiž (podobně jako například Honor Watch 4) připomíná o poznání dražší Apple Watch. Podobnost spočívá v přítomnosti digitální korunky a bočního tlačítka, uchycení řemínku, které se skrývá uvnitř těla hodinek a totožné je také provedení displeje, který tvoří prakticky celou přední stranu. Narozdíl od Watch Fit 2 se tedy již nedočkáte typického protáhlého designu, který více připomínal fitness náramky. Sklíčko hodinek je pravděpodobně tvrzené, se safírem se zde nesetkáte.

Po vzoru Apple Watch jsou Huawei Watch Fit 3 zhotoveny ze slitiny hliníku a působí poměrně bytelně. Jejich hmotnost dosahuje pouhých 26 gramů (bez řemínku), díky čemuž se mi osobně na zápěstí nosily velmi příjemně a nepřekážely mi ani v noci během spánku. Jejich tenké provedení jsem ocenila i při denním nošení, kdy jsem přes hodinky snadno přetáhla rukáv saka.

K ovládání hodinek se používá dotyk, postranní tlačítko a otočná korunka s možností stisknutí. Samotná obsluha je jednoduchá a pohodlná a odezva hodinek zásluhou 60Hz obnovovací frekvence prakticky okamžitá.

Na boční straně najdete tlačítko a otočnou korunku
Na boční straně najdete tlačítko a otočnou korunku

Huawei Watch Fit 3 jsou dostupné ve 43mm velikosti a jedná se tedy o pomyslnou zlatou střední cestu. I z toho důvodu model perfektně sedí na ženském i mužském zápěstí.

Přehledná mobilní aplikace

Tyto smartwatch běží na operačním systému HarmonyOS. Samozřejmostí je kompatibilita napříč mobilními telefony s operačním systémem Android i iOS. Hodinky si lze přepnout do češtiny, jazykové bariéry se tedy nemusíte bát.

K párování mobilního telefonu a chytrých hodinek využijete aplikaci Huwei Zdraví, která je dostupná v App Store. V případě Google Play je situace složitější, jelikož zde již aplikace dostupná není. Abyste ji získali, musíte si nejprve mobilního telefonu stáhnout Huawei AppGallery (v Google Play tato aplikace dostupná není, je třeba postupovat přes webový prohlížeč). V této aplikaci poté vyhledáte Huawei Health a kliknete na instalovat. Následně budete muset v mobilním telefonu potvrdit, že souhlasíte s instalací aplikace z neznámého zdroje.

Já jsem chytré hodinky testovala s mobilním telefonem Samsung a Huawei Zdraví stáhla přímo ze Samsung Galaxy Store.

Samotná aplikace je přehledná a není problém se v ní zorientovat. Kromě nastavení hodinek ji využijete také ke sledování jednotlivých statistik týkajících se sportu a zdraví. Aplikace umožňuje také instalaci dodatečných aplikací do hodinek (i když nabídka není nějak široká). Některé z těchto aplikaci pak vyžadují doinstalování placené aplikace z AppGallery na mobilní telefon. Vzhledem k tomu to není zrovna ideální.

Jasný a přehledný AMOLED displej

Typ displeje se mezigeneračně nezměnil, pouze o něco vzrostla jeho velikost. Zatímco u Huawei Watch Fit 2 se setkáte s 1,74” AMOLED displejem, u Watch Fit 3 se jedná o 1,82” displej. Jeho rozlišení činí 480 × 408 pixelů a jemnost dosahuje zcela dostačujících 347 PPI.

Velmi pozitivně hodnotím maximální jas displeje, který činí 1 500 nitů. Pro porovnání, mnohonásobně dražší Apple Watch Series 9 nabídnou maximální jas 2 000 nitů. I když tedy na přímém slunci model od Huawei nedosahuje takových kvalit, s přihlédnutím k cenovce se jedná o opravdu mimořádnou hodnotu, se kterou se u konkurence příliš nesetkáte. Osobně jsem ani na přímém slunci s viditelností neměla sebemenší problémy.

Samozřejmostí je stejně jako u Huawei Watch Fit 2 podpora funkce Always-on-Display a automatická regulace jasu. K dispozici je také spousta různých ciferníků, z nichž si můžete zvolit svého favorita. Pokud by vám nabídka nestačila, v mobilní aplikaci najdete spoustu dalších ciferníků (některé jsou zdarma, některé placené).

Displej se rozsvítí prakticky okamžitě po zvednutí zápěstí, což je z uživatelského hlediska rozhodně pozitivní. Stejně tak displej pohotově reaguje na změnu jasu při přechodu do tmavšího či naopak světlejšího prostředí. Displej nemá tendenci se sekat a během testu jsem nezaznamenala ani jeho náchylnost na poškrábání.

Displej je jasný a přehledný
Displej je jasný a přehledný

Výdrž baterie je velmi slušná

Chytré hodinky Huawei Watch Fit 3 zvládnou dle slov výrobce na jedno nabití až 10 dní provozu, což je totožná hodnota jako u jejich předchůdce.

Z mého testování však vyplývá, že je reálnější dostat se zhruba na 6 až 7 dní. Za předpokladu, že budete hodinky aktivně využívat k měření zdravotních dat, každý den je použijete k monitoringu zhruba hodinové aktivity a také budete přijímat veškeré notifikace.

Kde koupit Huawei Watch Fit 3
Huawei Watch Fit 3
Hodnocení
4.1/5

Funkci Always-On-Display jsem v tomto případě nechala vypnutou, aby se výdrž baterie prodloužila. Při monitoringu venkovní aktivity se zapnutou GPS se hodinky vybijí zhruba po 10 hodinách měření (celodenní túru v horách tedy nemusí vždy zvládnout, na to však ani nejsou stavěné).

Velmi pozitivně hodnotím i rychlost nabíjení. Plného nabití jsem dosáhla zhruba za hodinu. Během půlhodiny, která mi běžně stačí pro nachystání se do práce, jsem hodinky nabila zhruba na 80 %. A pokud nestíháte, jistě oceníte, že už za 10 minut zařízení nabijete na celý den použití.

K nabíjení slouží přiložený napájecí kabel s magnetickými piny. Standardu bezdrátového nabíjení Qi se v tomto případě nedočkáte, ovšem s přihlédnutím k ceně je to pochopitelné. A nabíjení je s přiloženým kabelem opravdu velmi rychlé.

Hodinky s vámi mohou i do bazénu

Huawei Watch Fit 3 jsou vodotěsné do tlaku 5 ATM. Ostatně i mezi nabízenými režimy cvičení najdete plavání v bazénu. Na potápění však určeny nejsou.

Funkce Huawei Watch Fit 3

Huawei Watch Fit 3 lze obecně charakterizovat jako povedené lifestylové hodinky. Propracovaných sportovních funkcí a statistik (jako například u pokročilých modelů od značky Garmin) se zde nedočkáte. Vzhledem k tomu hodinky cílí spíše na nenáročné uživatele, kteří chtějí získat základní přehled o svém zdraví, sportovních aktivitách a spánku. Tento účel plní perfektně.

Funkce pro sledování zdraví

První kategorii tvoří funkce navržené pro sledování zdraví. Hodinky vám změří tepovou frekvenci i okysličení krve. Poradí si také s monitoringem vaší stresové zátěže. Hodnoty si lze prohlížet i zpětně za celý den prostřednictvím přehledného grafu a nutno podotknout, že za mě odpovídaly skutečnosti. V grafu jsem hezky viděla okamžiky, kdy jsem zažívala větší stres než obvykle a odrazilo se to na křivce.

Pokud se budete chtít během dne uvolnit, můžete k tomu využít krátká dechová cvičení, kterými vás hodinky provedou.

Dechová cvičení
Dechová cvičení

Zajímavou funkcí může být i sledování kalorického příjmu, kdy si nastavíte, kolik kalorií chcete denně přijmout, a poté je postupně zadáváte do aplikace. Zároveň se můžete nechat průběžně informovat o tom, jak se vám daří plnit stanovené cíle. Kalorie můžete do aplikace zadávat ručně, mně se však mnohem více zalíbila možnost jednoduše naskenovat čárový kód potraviny (třeba tvarohu) a zadat velikost porce.

Monitoring spánku

Hodinky lze v noci využívat také k monitoringu spánku. Po probuzení si můžete prohlížet data týkající se celkové délky spánku, délky jednotlivých fází a skóre spánku. V rámci mého testování mám jedinou výtku ke špatnému odhadu doby usnutí, což se mi mnohdy stává i u konkurenčních modelů chytrých hodinek. Huawei Watch Fit 3 totiž jako začátek spánku vyhodnotily i čas strávený v posteli při sledování televize, čímž data zhruba o hodinu zkreslily. Na druhou stranu byla data přesnější než u Honor Watch 4, které během dne detekovaly zdřímnutí, i když k žádnému nedošlo.

Hodinky nabízí také základní budík. Bohužel zde nenajdete chytrý budík, který by vás probudil v lehké fázi vašeho spánku, jako to umí třeba Amazfit GTS 4.

Monitoring sportovních aktivit

Huawei Watch Fit 3 pochopitelně najdou uplatnění i při monitoringu cvičení. Na výběr máte více než 100 sportovních režimů. V závislosti na zvolené aktivitě se vám budou na displeji zobrazovat různá data, jako je aktuální tepová frekvence, uplynulý čas nebo množství spálených kilokalorií.

Chůze, běh, jízda na kole a přesnost GPS

Při chůzi či běhu získáte přístup k údajům o kadenci, tempu a ušlé/uběhnuté vzdálenosti. Stejně tak tempo a vzdálenost nechybí při monitoringu jízdy na kole. Pokud budete hodinky nosit na plavání, můžete se informovat o uplavané vzdálenosti. Pozitivně hodnotím také přesnost GPS a zakreslení trasy do mapy, která za mě odpovídala skutečnosti (i když v zastavěných oblastech má často odchylku do 10 metrů).

Kde koupit Huawei Watch Fit 3
Huawei Watch Fit 3
Hodnocení
4.1/5

Pokud porovnám hodnoty měření tepové frekvence s hrudním pásem, přesnost je špičková a liší se maximálně 2 až 3 údery od toho, co mi naměřil hrudní pás.

Animované tréninky

V nabídce najdete také několik rozcviček a protažení (například rozcvička před během, rutinní protažení a další), v rámci nichž vám hodinky prostřednictvím přehledné animace zobrazí, čemu se zrovna máte věnovat. Nechybí ani slovní komentář (v angličtině). Pokud by vám však tyto komentáře nevyhovovaly, můžete si je v nastavení vypnout. Tuto funkci nabízela již předchozí generace.

Běžecké kurzy a tréninkové plány

Součástí hodinek jsou také užitečné běžecké kurzy, které mohou posloužit nejen začátečníkům. Po spuštění kurzu hodinky zobrazí, co zrovna máte dělat (například rychlochůzi), v jakém rozpětí tepové frekvence se držet a jak dlouho danou aktivitu vykonávat. U zóny tepové frekvence se zobrazuje patřičná barva nejen nahoře na displeji, ale zároveň se displej celý podbarví. Díky tomu stačí při běhu jen krátce mrknout a hned se ujistíte, že se nacházíte ve správné zóně tepové frekvence.

Běžecký plán si můžete nechat sestavit také mobilní aplikací Huawei Zdraví, a poté se nechat hodinkami vést. Mobilní aplikace vám tréninkový plán sestaví po zodpovězení několika základních otázek.

Běžecké tréninky
Běžecké tréninky

Přednastavené tréninky

Vybrat si můžete také z přednastavených tréninků, u nichž vidíte, jak jsou populární a můžete se tedy rozhodnout na základě toho.

U všech sportovních režimů najdete také možnost nastavit si cíl v podobě uplynulého času či množství spálených kilokalorií. Jakmile jej dosáhnete, hodinky vás upozorní. U HIIT tréninku nechybí ani funkce pro nastavení požadovaného intervalu pro cvičení a odpočinek.

Zdravotní trojlístek

Jednou z hlavních vlastností hodinek je takzvaný zdravotní trojlístek, který se zaměřuje na pohyb, spánek (respektive regeneraci) a náladu/stres. Funkce je za mě velmi dobře zpracovaná. Nastavit si můžete své osobní cíle (např. hubnutí či zlepšení spánku), na jejichž základě si vytvoříte plán. Hodinky vás následně budou motivovat k plnění menších cílů a tím pádem i onoho většího cíle.

Sledování menstruačního cyklu

Ženy jistě ocení i funkce sloužící pro sledování menstruačního cyklu. V mobilní aplikaci nejprve zadáte údaje o vašem cyklu. Následně si můžete přímo v hodinkách zobrazit svůj menstruační kalendář s barevným vyobrazením data menstruace, plodných dnů a očekávané menstruace. Právě grafické ztvárnění této funkce je za mě velmi povedené a přehledné.

Sledování menstruačního cyklu
Sledování menstruačního cyklu

Notifikace a telefonování

Huawei Watch Fit 3 si hravě poradí se zrcadlením notifikací z vašeho mobilního telefonu. Uživatelé iPhonu si mohou příchozí zprávy pouze zobrazit, uživatelé Androidu mají možnost na příchozí zprávy odpovídat pomocí přednastavených odpovědí. V tomto směru se hodinky nijak neliší od svého předchůdce.

Stejně jako u Watch Fit 2 nechybí ani plnohodnotná funkce telefonování, která bez rozdílu poslouží uživatelům Androidu i iPhonů. Hovor lze vytočit přímo z hodinek, přičemž jeho kvalita je slušná. Druhé straně jsem neměla problém porozumět a i volaný mě slyšel bez potíží.

Jako u jiných Huawei hodinek platí, že pro vytočení hovoru přímo z hodinek si nejprve musíte kontakt uložit mezi oblíbené kontakty v aplikaci Huawei Zdraví. Klasický číselník zde bohužel nenajdete (ten nabídnou třeba konkurenční Honor Watch 4).

Z hodinek lze pohodlně telefonovat
Z hodinek lze pohodlně telefonovat

Poslech hudby

Chytré hodinky jsou vybaveny úložištěm, bohužel jsem však nikde nedohledala jeho velikost. Toto úložiště lze využít pro nahrání skladeb přímo do hodinek a jejich poslech offline. I u této funkce se ale opět dostáváme k tomu, že je připravena pouze pro uživatele Androidu. Do hodinek si lze dále doinstalovat aplikaci Spotify Controller, a tímto způsobem ovládat Spotify na telefonu.

I když se jedná o poměrně malé a levné zařízení, disponuje docela obstojným reproduktorem. Díky tomu si můžete hudbu klidně pustit i na ruce, pokud byste chtěli.

Další funkce

Mezi spíše doplňkové funkce chytrých hodinek patří zobrazení předpovědi počasí, funkce Najít telefon, časovač či budík. Využívat lze také možnost vzdáleného ovládání spouště fotoaparátu, což se může hodit při tvorbě společných fotografií. Ale pozor, tato funkce běží pouze v případě, že jsou hodinky spárované s telefonem HUAWEI s operačním systémem EMUI 8.1 nebo vyšším, nebo s iPhonem s operačním systémem iOS 13.0 nebo vyšším.

Alternativou je aplikace Camera Opus v App Gallery, kterou jsem sice zkusila nainstalovat na hodinky i telefon, ale z nějakého důvodu se mi ji nepodařilo rozchodit.

Co hodinkám chybí?

Na závěr ještě ve stručnosti zmíním, co u hodinek nenajdete. S hodinkami nelze bezkontaktně platit, nedočkáte se ani navigace. Z pochopitelných důvodů také hodinky nelze spárovat s Google účtem. V App Gallery jsem našla alespoň aplikaci pro synchronizaci Google Kalendáře, ostatní aplikace pro Google Account však bohužel synchronizovat nelze. Počítejte také s nedostupností aplikací v podobě WhatsApp či FB Messenger. Ty jsou však doménou spíše dražších hodinek. Neznamená to tedy kritiku, pouze prosté konstatování.

Závěr – komu bych chytré hodinky Huawei Watch Fit 3 doporučila?

Huawei Watch Fit 3 bych doporučila lidem, kteří hledají cenově dostupné chytré hodinky našlápnuté funkcemi. Za poměrně příznivou cenovku totiž získáte povedené zařízení pro monitoring zdraví a pohybu. Velkou předností je zdravotní trojlístek, který moc hezky motivuje k plnění cílů. Navíc díky dlouhé výdrži baterie rozhodně nebudete muset řešit jejich každodenní dobíjení.

Huawei Watch Fit 3 sází na design připomínající dražší Apple Watch. Zásluhou dostatečně velkého dotykového AMOLED displeje se pohodlně ovládají a potěší i poměrně vysoký maximální jas dosahující až 1 500 nitů.

Kde koupit Huawei Watch Fit 3
Huawei Watch Fit 3
Hodnocení
4.1/5

Z nedostatků lze zmínit snad jen fakt, že přednastavené odpovědi a přenos hudby fungují pouze pro uživatele Androidu. Počítejte také s tím, že hodinkami nelze platit. Pokud pro vás tyto skutečnosti nejsou překážkou, Huawei Watch Fit 3 pro vás mohou být skvělou volbou.

Recenze: chytré hodinky Huawei Watch Fit 3
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
4.1

Velmi povedené hodinky za skvělou cenu

Huawei Watch Fit 3 jsou povedené chytré hodinky nabízející funkce pro monitoring zdraví, pohybu i komunikaci. Na první pohled jistě upoutají svým minimalistickým designem připomínajícím dražší Apple Watch a potěší také dlouhou výdrží baterie. I přes svou velmi příznivou cenovku nabízí velkou spoustu funkcí, které během dne oceníte. Pojďme se podívat na to, jak uspěly při mém testování.

Klady

 • Přehledný displej
 • Vysoký maximální jas
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Design připomínající Apple Watch
 • Podpora funkce telefonování

Zápory

 • Hodinkami nelze platit
 • Přednastavené odpovědi jen pro Android
 • Přenos hudby jen pro Android
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (3 hodnocení)
1 komentář – Recenze: chytré hodinky Huawei Watch Fit 3
 1. Moc dobře a srozumitelně napsaná recenze.
  PS.Nevím jestli hodinky mají protokol hovorů, odtud pak by šlo vytáčet i neuložená tel. čísla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky Huawei Watch Fit 3
Huawei Watch Fit 3
Hodnocení: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram