ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky Garmin Instinct 2X Solar

Silné stránky
 • Odolné tělo
 • Vynikající výdrž
 • Dobře čitelný displej
 • LED svítilna
 • Široká nabídka aktivit
 • Poměrně lehká konstrukce
Slabé stránky
 • Absence QuickFit/Quick Release řemínku v balení
 • Ořezání textu displejem
 • Ulpívání nečistot mezi lunetou a sklíčkem

Garmin Instinct 2X Solar jsou odolné outdoorové hodinky s chytrými funkcemi v těle tradičních digitálních hodinek. Mezi jejich základní charakteristiky patří vodotěsnost do 100 m, solární nabíjení, bohaté outdoorové funkce a monitorování zdraví. Hodinky vzbuzují na první pohled respekt a jejich nošení nepřekáží ani při každodenních aktivitách. V naší recenzi se dozvíte zda jsou pro vás hodinky Instinct 2X Solar správnou volbou.

Nejčastější dotazy a odpovědi

Jsou hodinky Garmin Instinct 2X Solar vodotěsné?

Ano, hodinky jsou vodotěsné do hloubky 100 m. Zároveň splňují vojenské standardy odolnosti MIL-STD-810, takže vydrží i v extrémnějších podmínkách.

Jaký je rozdíl mezi Garmin Instinct 2X Solar a Instinct 2 Solar?

Hodinky Garmin Instinct 2X Solar mají ve srovnání s Instinct 2 Solar především větší kapacitu baterie, vestavěnou LED svítilnu a větší rozměry.

Jaká je u Garmin Instinct 2X Solar výdrž na baterii?

V režimu chytrých hodinek může výdrž na baterii dosáhnout podle výrobce až 40 dní. Podmínky a výsledky našeho testu naleznete v kapitole Výdrž na baterii a napájení.

Balení je pro hodinky Garmin typické. V šedé krabičce naleznete kromě samotných hodinek napájecí USB-C kabel s proprietárním konektorem pro hodinky a uživatelský manuál.

Technické parametry

Z hlediska technických parametrů toho hodinky nabízejí na první pohled poměrně hodně. Máme na mysli především velmi dlouhou výdrž na baterii, vysokou odolnost a poměrně nízkou hmotnost. Přestože tyto parametry hodnotíme pozitivně, nepatří mezi jediné vlastnosti, které by vás měly zajímat před koupí. Pokud byste se rádi dozvěděli více informací o koupi chytrých hodinek, přečtěte si náš článek o tom, jak vybrat chytré hodinky nebo recenze jednotlivých modelů.

ParametrHodnota
Typ řemínkuPolymerový, 26 mm, QuickFit kompatibilní
OdolnostVodotěsné do 100 m
DisplejTransflektivní, monochromatický
Výdrž baterieAž 40 dní (se solárním nabíjením)
Způsob nabíjeníNapájecí kabel (proprietární konektor)
KonektivitaBluetooth, ANT+, GPS, Galileo, Glonass, NFC
Operační systémGarmin OS
Rozměry (bez řemínku)50 x 50 x 14,5 mm
Hmotnost (bez řemínku)67 g

Design a displej hodinek

Větší rozměry hodinek spolu s jejich robustním designem napovídají, že jsou určeny především pro outdoorové aktivity a pohyb v přírodě. Odkryté šrouby po obvodu displeje vzbuzují respekt a hodinkám dodávají taktický nádech. Jedná se o designový prvek, se kterým se u menších hodinek Garmin Instinct 2 nesetkáte. Plastová luneta displeje výrazně převyšuje sklíčko, což přispívá k jeho odolnosti. Avšak do přechodu mezi sklíčkem a lunetou se velmi ochotně zachycuje prach a nečistoty.

Luneta displeje je poměrně vysoká
Luneta displeje je poměrně vysoká

Po obvodu hodinek je umístěno pět tlačítek, která jsou pro většinu hodinek Garmin typická. Tlačítka příjemně a nahlas „klikají“, takže je velmi nepravděpodobné, že byste je stiskli, aniž byste o tom věděli. Platí to i v případě ovládání hodinek v rukavicích. V tenších rukavicích to jde díky provedení tlačítek bez problému, v tlustších lyžařských už budete potřebovat trošku více trpělivosti, nebo případně rukavice rovnou sundat.

Transflektivní displej si drží své místo

Přestože se u chytrých hodinek pořád častěji setkáváme s AMOLED displeji, modelová řada Instinct se drží tradičního transflektivního displeje. Výrobci to samozřejmě nevyčítáme, jelikož je tato technologie pro zaměření hodinek vhodnější. Čitelnost transflektivních displejů je na ostrém slunci v porovnání s AMOLED na lepší úrovni.

Displej zobrazuje nepřetržitě téměř celý obsah zvoleného ciferníku. Polychromatické transflektivní a AMOLED displeje mají většinou přednastavený časovač pro vypnutí obrazovky pro úsporu baterie. Přestože je displej na Instinct 2X Solar stále zapnutý, výdrž baterie to výrazně neomezuje. Po jeho obvodu jsou fotovoltaické články, ale na solárním nabíjení se podílí prakticky celý displej.

Menším nedostatkem displeje je jeho tendence ořezávat delší text. V případě oznámení z chytrého telefonu jsme na tento jev zvyklí, ale v případě systémového textu až tak úplně ne.

Výbava senzorů

Z hlediska senzorů nabízejí hodinky bohatou výbavu pro určování polohy a navigaci, sledování zdraví a pohyb v terénu. Na rozdíl od prémiových zástupců jako Garmin Epix Pro 2 nebo Forerunner 965 mezi nimi nenajdete jedině snímač okolního světla (v případě recenzovaných hodinek ne zcela nezbytný) a technologii SatIQ. Celý seznam snímačů naleznete na stránkách výrobce.

Nabídka senzorů je poměrně široká
Nabídka senzorů je poměrně široká

Odolnost Garmin Instinct 2X Solar

Hodinky Instinct 2X Solar splňují vojenské standardy MIL-STD-810. Znamená to jsou odolné nejen vůči prachu a vodě (do hloubky 100 m), ale také kyselému prostředí, mrazu, vibracím, akustickému tlaku, výbuchům a mnoha dalším potenciálně škodlivým vlivům. Hodinky patří v souvislosti s odolností mezi nejlepší na trhu. Podobné vojenské standardy splňují také Amazfit T-Rex 2, které jsou sice dostupné za nižší cenu, ale nenabízejí tolik outdoorových funkcí jako recenzovaný model.

Během našeho testování jsme umístili hodinky do prostředí o teplotě -15 °C. Po uplynutí jedné hodiny v mrazu jsme otestovali různé funkce hodinek a nenarazili jsme na žádný problém. Jedinou maličkostí byl displej, který sice reagoval se stejnou odezvou jako při pokojové teplotě, ale jeho animace byly pomalejší.

Vojenský standard odolnosti MIL-STD-810 je mezi chytrými hodinkami specialitou
Vojenský standard odolnosti MIL-STD-810 je mezi chytrými hodinkami specialitou

Systém hodinek Garmin Instinct 2X Solar

Hodinky nabízejí systém Garmin OS, jehož základem je vertikální seřazení ciferníku a tzv. řada widgetů. V některých situacích jsme si všimli, že prostředí reaguje s větší odezvou. Po hodinovém vystavení hodinek mrazu byla odezva téměř stejná, ale animace a přechody byly o něco pomalejší.

Největší odezvu jsme zaznamenali během přesunu z ciferníku na widgety. Přesun mezi samotnými widgety byl již svižnější. Déle trvá také ukládání aktivity nebo vykreslování grafů. Vzhledem k ceně hodinek bychom očekávali, že budou úkony jako pohyb v uživatelském prostředí plynulejší, a to i přes složitější vykreslování grafů či komplexních ciferníků.

Kde koupit Garmin Instinct 2X Solar
Garmin Instinct 2X Solar
Hodnocení
4.3/5

U grafů bychom se ještě rádi pozastavili, a to v souvislosti s monochromatickým displejem. Jelikož displej zobrazuje buď černou nebo bílou barvu, ostatní barvy supluje texturami. To, jak hodinky ve výsledku vykreslují grafy, nejlépe popíše následující snímek.

Kvůli technologii displeje mohou být grafy matoucí
Kvůli technologii displeje mohou být grafy matoucí

Přestože se může jednat na první pohled o nedostatek dané technologie, existují způsoby, jak vytvořit přehlednější grafy i s použitím dvou barev. Detailní a barevné grafy naleznete v aplikaci Garmin Connect.

Řemínek hodinek

Hodinky Instinct 2X Solar jsou vybaveny řemínkem, který je vhodný pro širší i tenčí zápěstí o obvodu 145 až 228 mm. Každý otvor se nachází v drážce, která do jisté míry fixuje přezku na místě i bez jejího zapnutí. Najít svou ideální délku je tak o něco jednodušší, než kdyby přezka stále klouzala po řemínku. Řemínek příjemně obepíná ruku a navzdory šířce 26 mm nevadí ani na štíhlém zápěstí během aktivit.

Hodinky jsou tzv. QuickFit kompatibilní
Hodinky jsou tzv. QuickFit kompatibilní

Co se týče systému uchycení, nejde o řemínek QuickFit ani Quick Release. K jeho uvolnění tak budete potřebovat delší tenký předmět, pomocí kterého uvolníte osičku řemínku. Přestože jsou hodinky tzv. QuickFit kompatibilní, ocenili bychom jeden z uvedených systémů již na výchozím řemínku.

LED svítilna

LED svítilna patří mezi nejpraktičtější doplňky, které hodinky nabízejí. Stačí dvojí stisknutí tlačítka CTRL/Light a svítilna vám bude k dispozici. Podržením zmíněného tlačítka se můžete dostat do nastavení, ve kterém můžete zvolit jednu ze čtyř intenzit bílého světla nebo můžete vybrat červené světlo o jedné intenzitě.

Bílé světlo je ideální pro orientaci terénem v noci. V případě potřeby nemusíte sahat po chytrém telefonu nebo po samostatné svítilně. Se světlem na zápěstí budete mít volné obě ruce. Světlo můžete použít například jako osvětlení ve stanu či při hledání dřeva na oheň. V každodenním životě je svítidlo praktické například při opravách v tmavých a stísněných prostorách.

My jsme během našeho testování použili svítilnu při opravách zahradní vodárny v podzemní šachtě. Přestože světlo nebylo namířeno na opravované objekty, malý prostor osvětlilo natolik, že další nebylo zapotřebí.

U aktivit jako stavba stanu nebo kácení dřeva, kdy je výhodnější spíše statické nebo dobře mířené světlo, mohou být hodinky limitující. Jelikož svítidlo není orientované rovnoběžně s rukou, během pohybu směřuje světlo mimo. V takovém případě můžete hodinky například zavešit na větev nebo položit na vyvýšené místo.

Kromě kontinuálního svícení máte k dispozici režim „Přerušovaně“, který nabízí čtyři přednastavené režimy a možnost vytvořit vlastní režim. Kromě celkového chování diody můžete nastavit rychlost blikání a barvu.

V nastaveních by neměl chybět nouzový vzorec blikání. Ten by měl být dostupný mimo základní nastavení funkce "Přerušovaně". Toto nastavení se nám během testování nepodařilo najít ani otestovat navzdory následování pokynů v návodu. Co ale na druhé straně oceňujeme, je nastavení přerušovaného svícení podle kadence během běžeckých disciplín. Toto nastavení zlepšuje viditelnost sportovců, kteří trénují ve tmě.

Vzorec blikání je odlišný v různých fázích běhu. Při pohybu rukou směrem dopředu blikne dvakrát bílé světlo a při pohybu dozadu jednou červené světlo. V případě, že rukou nebudete vůbec pohybovat (např. během pauzy), bude přerušovaně blikat bílé světlo.

Kromě běhání svítilnu jistě využijete ke zvýšení bezpečnosti samozřejmě i při jízdě na kole. Pokud to navíc konstrukce vašeho kola dovolí, nemusíte nechávat hodinky na ruce ale můžete je upevnit na řidítka nebo pod sedlovku pro zlepšení viditelnosti.

Výdrž na baterii a nabíjení

Výdrž na baterii je jednou z nejsilnějších stránek Garmin Instinct 2X Solar. Výrobce udává, že v režimu chytrých hodinek vydrží hodinky i bez solární energie až 40 dní. V případě, že hodinkám dopřejete 3 hodiny slunečního záření o intenzitě 50 000 luxů, nemuseli byste hodinky prakticky nikdy nabíjet. Jaká je však realita?

Náš test výdrže na baterii a solárního nabíjení

Náš figurant používal hodinky během testování bez omezení a bez sledování míry solárního nabíjení. Hodinky byly nošeny nepřetržitě, kontinuálně monitorovaly tep a pravidelně zobrazovaly upozornění z chytrého telefonu. Figurant s hodinkami absolvoval každý den 30-40 minut GPS sledovaného běhu. V takto náročném testu nám hodinky nabídly přibližně 13 dní výdrže. Výrobcem udávanou výdrž 40 dní je tím pádem možné dosáhnout méně náročným používáním, nebo,v kombinaci s níže popsaným solárním nabíjením (resp. účelovému vystavení přímému slunci), se kterým může být výdrž dokonce ještě delší.

Kde koupit Garmin Instinct 2X Solar
Garmin Instinct 2X Solar
Hodnocení
4.3/5

Výdrž hodinek na baterii je ovlivněna způsobem jejich použití. Největším konzumentem baterie je většinou GPS lokalizace a navigace. Další informace o výdrži v různých režimech se dozvíte na stránkách výrobce.

Jak jsme již zmínili, u tohoto konkrétního modelu ovlivňuje výdrž i solární nabíjení. Rozhodli jsme se ho tedy otestovat a položili hodinky v poledne na přímé slunce během letního dne. Během 3 hodin stoupla úroveň nabití o 3 %. Pokud byste tím pádem používali hodinky během dne úsporněji a dokázali vyrovnat rozdíl mezi vybíjením a nabíjením, mohli by mít hodinky prakticky nepřetržitou výdrž. Omezením máme na mysli používání hodinek primárně jako zobrazovadla času nebo používání režimu Expedice.

V praxi ale uživatelům nedoporučujeme uživatelům spoléhat jen na solární nabíjení. Intenzivní sluneční záření je v mnoha outdoorových situacích nedosažitelné. Stačí oblak nebo přesun přes les a solární nabíjení bude pochopitelně neúčinné. Na druhé straně ale uznáváme, že se jedná o praktickou funkci, která skutečně prodlužuje výdrž hodinek.

Pokud vás tím pádem čeká několikadenní expedice mimo civilizaci, přibalte si také powerbanku pro krizové situace. Pomocí přibaleného kabelu s USB-C konektorem trvá úplné nabití přibližně 2 hodiny a 15 minut.

Funkce a nástroje pro pohyb v přírodě

V následující kapitole vám přiblížíme některé funkce, které vám usnadní pohyb a aktivity v exteriéru. Přestože je označujeme jako nástroje, najdete je mezi sportovními režimy, resp. sledovanými aktivitami (stejně jako běh či plavání).

Rychlé uložení nebo zobrazení souřadnic

Krátký stisk tlačítka GPS slouží k potvrzení volby a pohybu v systému. Jeho podržením otevřete menu uložení bodu, ve kterém se aktuálně nacházíte. Bez ohledu na to, z jakého důvodu se budete chtít vrátit na aktuální místo, hodinky vám umožní uložit jeho pozici během několika vteřin. Na turistickém výstupu si takto budete moci zaznamenat polohu pramene pitné vody, během fotografování zase místo se skvělou kompozicí nebo místo vašeho zaparkovaného vozidla.

Navigace v hodinkách Instinct 2X Solar je na první pohled základní. Ovšem nabízí možnosti, kterými vám výrazně usnadní pohyb především v přírodě. Hodinky vás mohou navigovat po trase vytvořené v aplikaci Garmin Connect nebo do bodu, který buď vytvoříte v hodinkách (pomocí GPS souřadnic), nebo jste jej již navštívili a jeho souřadnice uložili do hodinek. Vaše trasa je zobrazena na jednobarevném podkladu tak, jak vidíte na následujících snímcích.

Bod pro pozdější navigování můžete v hodinkách vytvořit kdykoli po připojení k GPS. K uložení vaší aktuální pozice slouží výchozí zkratka – podržení tlačítka GPS. Souřadnice, nadmořskou výšku, název a ikonu uložených pozic můžete kdykoli upravit.

Po spuštění navigace dělají hodinky v podstatě vše, co byste mohli potřebovat. Oznamují vám, zda jste na trase nebo ne, zobrazují směr, kterým se máte vydat nebo vzdálenost od nejbližší odbočky. Vydáte-li se na trasu bez navigace, ale máte pro ni vytvořenou šablonu v paměti hodinek, můžete spustit navigaci podle ní i když už jste na dané trase. S navigací souvisí mimo jiné i následující praktické nástroje.

 • TracBack – jedná se o funkci, která slouží k návratu do výchozího bodu aktivity sledované pomocí GPS. Vrátit se můžete buď po vaší trase nebo můžete zvolit možnost Přímo (po vzdušné čáře).
 • Projekce trasového bodu (waypoint) – funkce slouží k uložení trasového bodu, do kterého se chcete vydat, aniž byste v něm předem byli. Například pokud vidíte na obzoru váš bod zájmu, pomocí kompasu hodinek určíte směr, kterým se musíte vydat a odhadnete jeho vzdálenost. Bod následně uložíte a můžete se k němu kdykoli nechat navigovat.
Možnost nastavit trasový bod má variabilní použití
Možnost nastavit trasový bod má variabilní použití
 • Výpočet plochy – hodinky dokážou určit plochu podle obvodu, po kterém se pohybujete. V tomto režimu uvidíte na mapě postupně tvořící se trasu a po spojení jejího konce se začátkem vám hodinky zobrazí výslednou plochu. Funkce může být praktická během průzkumu terénu, budete-li potřebovat změřit plochu pozemku, jezera či louky. Během měření se nemusíte omezit jen na chůzi. Funkci můžete spustit také během jízdy autem či na čtyřkolce, takže můžete změřit i větší plochy, jako například les.

Režim expedice

Režim expedice je ideální pro případ, že vás čeká několikadenní aktivita mimo civilizaci. Hodinky v tomto režimu aktivují úsporný režim a během každé hodiny zaznamenají vaši překonanou trasu pomocí GPS. Interval zaznamenávání je nastavitelný (od 15 do 90 minut s krokem 15 minut). Body na vaší trase můžete zaznamenávat i manuálně.

Odhadovaná výdrž hodinek může v tomto režimu dosáhnout až dvojnásobku původní hodnoty.

Solární nabíjení

Displej hodinek je po obvodu doplněn solárními články, které dokáží přeměnit sluneční energii na elektrickou. Na této přeměně se s nižší efektivitou podílí i zbytek displeje, jelikož je doplněn sklíčkem Power Glass. Díky solárnímu nabíjení mohou mít hodinky dle výrobce neomezenou výdrž. Toto tvrzení jsme samozřejmě ověřili naším testováním a jeho výsledek naleznete v kapitole Výdrž na baterii a napájení.

Teploměr

Vestavěný teploměr hodinek je určen ke snímání teploty vašeho okolí a ne vaší tělesné teploty. Během nošení hodinek na zápěstí bude ale teploměr vždy ovlivněn teplem vašeho těla. Pro nejvyšší přesnost výrobce doporučuje pro měření teploty hodinky sundat a počkat 20 až 30 minut. V našem testu jsme hodinky přesunuli ze zápěstí do chladného prostředí (11 °C) a každých 5 minut zaznamenali jejich naměřenou teplotu po dobu 40 minut.

Z výsledků našeho testu můžeme usoudit, že teploměr v hodinkách nabízí poměrně přesné hodnoty v případě, že bude uživatel následovat pokyny výrobce. Zároveň můžeme potvrdit, že hodinky potřebují minimálně 20 minut k tomu, aby nabídly relevantní výsledky.

V extrémnějším mrazu (-15 °C) byly výsledky stejné. Hodinky se ani v tomto případě nevypnuly a jejich systém nadále reagoval na podněty. Začali se však objevovat menší problémy s odezvou displeje, které jsme popsali v kapitole Odolnost.

Sportovní funkce

Kromě pohybu v přírodě můžete hodinky používat i během dalších sportovních aktivit. Systém je doplněn poměrně širokou nabídkou metrik a sportovních funkcí, s kterou se setkáte například také u hodinek Garmin Forerunner. Dvě nejzajímavější z nich vám stručně popíšeme v následující kapitole.

Připravenost k tréninku

Hodinky dokážou odhadnout stav vašeho organismu v souvislosti s výkonem, který dokážete v daný moment vynaložit. Skóre připravenosti k tréninku je ovlivněno například spánkovým skóre, dobou regenerace či krátkodobou tréninkovou zátěží. Na základě těchto proměnných hodinky určí vaše skóre od 0 do 100. Čím je skóre vyšší, tím více je vaše tělo připraveno pro náročný trénink.

Díky připravenosti k tréninku lépe odhadnete druh tréninku, na který se chystáte
Díky připravenosti k tréninku lépe odhadnete druh tréninku, na který se chystáte

Z našeho testování můžeme s jistotou potvrdit, že skóre korelovalo se subjektivními pocity během tréninku.

VO2 max

Hodnota VO2 max popisuje maximální množství kyslíku (v mililitrech), které dokáže využít kilogram vaší tělesné hmotnosti za minutu. Hodinky vám dokážou hodnotu odhadnout i ze zápěstí během tréninku za specifických podmínek. Vyšší hodnoty jsou většinou determinantem lepší kondice. Avšak kromě vašeho tréninku a výkonu ovlivňují výslednou hodnotu i další faktory, které jsme pro vás shrnuli v našem článku o VO2 max. Změny VO2 max poměrně přesně korelují se zlepšením nebo zhoršením výkonnosti našeho figuranta.

Sportovní režimy

V nabídce funkcí nechybí dlouhý seznam podporovaných sportovních aktivit, na který jsme zvyklí u většiny hodinek Garmin. V kontextu využití hodinek bychom vám rádi přiblížili následující.

Kde koupit Garmin Instinct 2X Solar
Garmin Instinct 2X Solar
Hodnocení
4.3/5

Lov

Režim umožňuje vytvořit vlastní komplexní mapu, která vám pomůže při orientaci v terénu. Během vašeho pohybu můžete do hodinek ukládat různé body, jejichž lokalita je pro vás důležitá. Názvy a ikony bodů můžete manuálně upravovat, což je s ohledem na tlačítkové ovládání náročnější. Uložené body jsou přidány do mapy a zůstávají v paměti hodinek i po ukončení či odstranění lovu jako aktivity.

Lovecký režim můžete využít také v jiných situacích, kdy si potřebujete vytvořit vlastní mapu bodů pro lepší orientaci v terénu. Příkladem může být ukládání pozic s unikátní kompozicí při fotografování nebo výhodných lokalizací během airsoftového zápasu.

Názvy uložených pozic můžete upravit pouze v hodinkách. Chytrý telefon s aplikací Garmin Connect ale můžete využít jako externí klávesnici.

Rybolov

Jde o podobnou aktivitu, jako výše zmíněný lov. Datové obrazovky jsou v podstatě stejné, akorát že v pravém horním rohu naleznete počet ulovených ryb. Během aktivity můžete jednotlivé úlovky zaznamenávat a hodinky vám je budou nejen počítat, ale také ukládat jejich GPS lokalitu. Pokud se tím pádem přesunete například výše po toku řeky, popojedete člunem o kousek dál nebo na jiný břeh jezera, snadno se na předchozí místo vrátíte.

Obstacle racing

Tento režim slouží k zaznamenání vašeho výkonu a průběhu závodu po překážkové dráze. Režim rozdělí metriky podle překážky, kterou plánujete překonat (např. bahno, ručkování).

V seznamu podporovaných režimů nechybí tradiční nabídka, na kterou jsme zvyklí u většiny hodinek Garmin. Naleznete mezi nimi běžecké, plavecké či cyklistické disciplíny. Hodinky podporují také monitorování triatlonu, fitness a silových cvičení či zimních sportů.

Lifestylové funkce pro každodenní používání

Navzdory outdoorovému zaměření vám hodinky usnadní vaše každodenní fungování, a to hned několika způsoby. Jedná se o praktické funkce, které jsou však společné pro většinu chytrých hodinek Garmin. Proto jsme se rozhodli je v naší recenzi jen stručně popsat a jejich bližší charakteristiku zpracovat do samostatného článku.

Good morning message

Ranní zpráva slouží k tomu, abyste získali přehled o uplynulé noci a dnu, který máte před sebou. To, jaké informace vám zpráva poskytne, můžete měnit v nastavení hodinek.

Monitorování stresu

Stresové skóre je v tomto pojetí myšleno jako míra zátěže vašeho organismu. Čím více je vaše tělo vytíženo, tím méně jste připraveni na zátěž. Vaše skóre může ovlivnit například konzumované jídlo, alkohol, blížící se virové onemocnění či fyzická námaha. Hodinky monitorují zatížení jen během nošení na zápěstí a vždy mimo sportovní aktivity.

Během našeho testování jsme sledovali kolísání skóre v různých situacích. Nárůst z hodnot nízkého stresu na střední hodnoty jsme zaznamenali například po konzumaci vydatného jídla. Skóre stresu se pohybovalo ve vyšších hodnotách i po krátkém a nekvalitním spánku. Naopak během čtení knihy v křesle klesly hodnoty pochopitelně až na odpočinek.

Body Battery

Funkce nabízí přehled o poměru mezi zátěží a regenerací vašeho organismu. Nejvyšší hodnoty dosáhnete přirozeně po nočním spánku a nejnižší zase na konci dne. Vaše Body Battery skóre během dne kolísá v závislosti na aktivitách, kterým se věnujete (polední spánek, fyzická aktivita,...). Ve výsledku vám tak může skóre pomoci při odhadování množství zátěže nebo intenzity tréninku. Během našeho testování korelovalo skóre s subjektivními pocity a postupným vyčerpáváním během dne.

Kvalitu spánku můžete odvodit i z toho, jak moc se "dobily vaše baterky"
Kvalitu spánku můžete odvodit i z toho, jak moc se "dobily vaše baterky"

Další funkce

Závěr – pro koho jsou chytré hodinky Gramin Instinct 2X Solar určené

Garmin Instinct 2X Solar bychom doporučili uživatelům, kteří hledají odolné hodinky pro pohyb v přírodě. Máme na mysli především myslivce, rybáře, horské turisty či dobrodruhy. Hodinky ale na druhé straně nabízejí široké spektrum dalších aktivit, mezi nimiž nechybí vodní a zimní sporty či běžecké disciplíny.

Hodinky jsou vodotěsné do hloubky 100 metrů a splňují vojenské standardy odolnosti MIL-STD-810. Pro pohodlnou orientaci v terénu jsou hodinky vybaveny LED diodou, výškoměrem, kompasem a navigací. V režimu chytrých hodinek dosahuje výdrž až 40 dní a v případě solárního nabíjení může být výdrž prakticky nepřetržitá. Hodinky Instinct 2X Solar drží pohodlně na štíhlé i silnější ruce a nepřekážejí ani při dynamických aktivitách.

Kde koupit Garmin Instinct 2X Solar
Garmin Instinct 2X Solar
Hodnocení
4.3/5
Recenze: chytré hodinky Garmin Instinct 2X Solar
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
4.3

Odolné outdoorové hodinky s chytrými funkcemi a solárním nabíjením

Garmin Instinct 2X Solar jsou odolné outdoorové hodinky s chytrými funkcemi v těle tradičních digitálních hodinek. Mezi jejich základní charakteristiky patří vodotěsnost do 100 m, solární nabíjení, bohaté outdoorové funkce a monitorování zdraví. Hodinky vzbuzují na první pohled respekt a jejich nošení nepřekáží ani při každodenních aktivitách. V naší recenzi se dozvíte zda jsou pro vás hodinky Instinct 2X Solar správnou volbou.

Klady

 • Odolné tělo
 • Vynikající výdrž
 • Dobře čitelný displej
 • LED svítilna
 • Široká nabídka aktivit
 • Poměrně lehká konstrukce

Zápory

 • Absence QuickFit/Quick Release řemínku v balení
 • Ořezání textu displejem
 • Ulpívání nečistot mezi lunetou a sklíčkem
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Rád tlumočím své zkušenosti a komplexní myšlenky do srozumitelné řeči pro spotřebitele a spotřebitelky. Ve svém volném čase se věnuji běhu, cyklistice a výletům po svém okolí. V mém portfoliu proto naleznete recenze chytrých hodinek, autokamer a mnohých dalších pomocníků do každodenního života.
Jak se vám líbil tento článek?
4.2/5 - (5 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky Garmin Instinct 2X Solar
Garmin Instinct 2X Solar
Hodnocení: 4.3/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram