ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky pro děti Lamax WatchY2

Silné stránky
 • Propracovaný systém pro sledování polohy
 • Jednoduché rozhraní
 • Hlasové zadávání zpráv
 • Možnost komunikace
 • Přehledná mobilní aplikace
 • SOS tlačítko
Slabé stránky
 • Hodinky nesledují zdraví
 • Nemožnost změny ciferníku
 • Nutnost dobíjení kreditu

Chytré hodinky Lamax WatchY2 najdou uplatnění u všech osob, jejichž bezpečí je pro vás na prvním místě. Jednat se může nejen o malé děti, ale i o seniory nebo dlouhodobě nemocné, které díky tomuto zařízení budete mít lépe pod dohledem. V případě potřeby vám snadno pošlou hlasovou zprávu, zavolají vám nebo stisknou SOS tlačítko. Na přehledné mapě budete moct sledovat jejich aktuální polohu.

V balení najdete i předplacenou kartu

Dětské chytré hodinky Lamax WatchY2 se prodávají v elegantní bílé krabičce o rozměrech 16 × 8,5 × 9 cm a celkové váze 240 gramů.

Uvnitř krabičky najdete

 • chytré hodinky s jedním řemínkem, 
 • napájecí kabel, 
 • návod k použití, 
 • předplacenou kartu TWIST
 • a náčiní pro vložení SIM karty do hodinek (malý šroubovák, pinzetu a 2 náhradní šroubky).

Řemínek lze v případě potřeby jednoduše odejmout a vyměnit za jiný. Pořídit si tak můžete více variant a střídat je mezi sebou. Díky použité délce řemínku hodinky skvěle sedí na zápěstí o obvodu 14 až 25,5 cm. Hodinky se tedy skvěle hodí pro školáky, předškolákům pravděpodobně budou příliš volné. 

Vzhledem k vysoké horní hranici lze navíc zařízení bez problémů použít i pro dospělé osoby. Jednat se může například o dlouhodobě nemocné nebo seniory, kteří si právě stisknutím nouzového tlačítka mohou jednoduše přivolat pomoc. 

Technické parametry Lamax WatchY2

Hodinky vás na první pohled upoutají svým kvalitním zpracováním. Díky možnosti vložení micro SIM lze z hodinek posílat zprávy i telefonovat. Hodinky na jedno nabití vydrží až 100 hodin

Název parametruHodnota
Typ řemínkuSilikonový
OdolnostPlně odolné vůči prachu a ponoření do vody
DisplejDotykový s úhlopříčkou 1,3”
Výdrž baterieAž 100 hodin
Způsob nabíjeníMagnetický napájecí kabel
KonektivitaGSM (microSIM), Wi-Fi, GPS
Operační systémvlastní od značky Lamax
Rozměry (bez řemínku)45 × 39 × 15 mm
Váha40 g (bez řemínku)

Hodinky skvěle sedí na dětském i dospělém zápěstí

Konstrukce hodinek je navržena tak, aby zařízení dobře sedělo na úzkém dětském zápěstí. Výrobce přitom uvádí, že tělo hodinek je vyrobeno ze zdravotně zcela nezávadných materiálů. Hlavní roli zde zaujímá silikon a tvrdý plast.

Řemínek hodinek je vyroben ze silikonu a postará se o pohodlí i při dlouhodobém nošení. Navíc bude vyhovovat také malým sportovcům a dětem, které trápí alergie na kovy. 

Hodinky bez řemínku váží 40 gramů, což je o 20 gramů více než u Lamax BCool. Stále se však nejedná o nijak vysokou hodnotu, která by způsobovala diskomfort.

Jak chytré hodinky uvést do provozu 

Narozdíl od mnoha jiných chytrých hodinek se toto zařízení páruje s mobilním telefonem rodičů, nikoliv dítěte. Hodinky jsou totiž primárně navrženy pro zajištění bezpečí nejmenších a neslouží tedy k monitorování pohybu a zdraví. 

Do vašeho mobilního telefonu je třeba si stáhnout aplikaci Lamax Tracking, která je zdarma dostupná na operační systém Android i iOS. My jsme vyzkoušeli spárování s mobilním telefonem iPhone operačním systémem iOS 15.5 a Samsung Galaxy S7 s operačním systémem Android 8.0.0. V obou případech vše proběhlo bez problémů. 

Hodinky je nejprve třeba nabít. Poté otevřete zmíněnou mobilní aplikaci, která vás vyzve k vytvoření uživatelského účtu. V mobilní aplikaci dále přidáte vámi pořízené zařízení zadáním jeho unikátního ID (které najdete na krabičce). 

Kde koupit Lamax WatchY2
Lamax WatchY2
Hodnocení
4.1/5
Zadání unikátního ID
Zadání unikátního ID

Následně je třeba do hodinek vložit microSIM kartu. Na levé straně hodinek odmontujte dva malé šroubky pomocí přiloženého šroubováku. SIM kartu do hodinek vložte čipem k displeji a zkosenou stranou směrem k tlačítku zpět (symbol čtverce). Následně kryt přišroubujte zpět na své místo a hodinky zapněte. 

Vložení SIM karty
Vložení SIM karty

V mobilní aplikaci Lamax Tracking následně nastavte všechny důležité informace. Jedná se zejména o telefonní číslo správce (typicky rodiče), předvolené SOS kontakty a seznam kontaktů. Nastavit si můžete také monitorované oblasti. 

Hodinky mají velmi jednoduché rozhraní

Hodinky podporují češtinu, díky čemuž jsou vhodné i pro menší děti. Nemusíte se tedy obávat jazykové bariéry. Jejich rozhraní je velmi jednoduché a v nabízených funkcích se nejmenší snadno zorientují. 

Mobilní aplikace je přehledná

Již zmíněná mobilní aplikace určená pro rodiče rovněž nabízí přehledné a intuitivní rozhraní. Na úvodní obrazovce uvidíte velkou mapu, kde si můžete prohlédnout aktuální lokalitu chytrých hodinek.

Prostřednictvím mobilní aplikace lze také dítěti poslat zprávu nebo mu zavolat. V sekci historie si můžete prohlédnout historii polohy hodinek. To znamená, že jednoduše zjistíte, jakou cestou se dítě do školy nebo třeba ke kamarádům vydalo. 

V aplikaci si lze dále nastavit monitorování určité oblasti (například škola, domov či místo konání zájmového kroužku). Mobilní aplikace vás poté bude informovat o tom, zda došlo ke vstupu nebo opuštění takové zóny.  

Funkce Lamax WatchY2 jsou primárně navrženy pro bezpečnost

Lamax WatchY2 jsou primárně konstruovány pro dětskou bezpečnost a komunikaci. Vzhledem k tomu jsou u nich některé funkce chytrých hodinek upozaděny. To znamená, že zařízení dětem například nezměří srdeční tep a ani si neporadí s monitorováním sportovních aktivit.

Pro plné využití veškerých funkcí je třeba hodinky doplnit micro SIM kartou, která je součástí balení. Její zásluhou je možné ze zařízení komunikovat a zároveň naplno využívat monitorování polohy. Na SIM kartě není třeba mít předplacené volání a SMS, vystačíte si pouze s datovým tafirem. 

Krokoměr

Krokoměr je prakticky jedinou funkcí těchto chytrých hodinek, která slouží k monitorování pohybu. Aktuální hodnotu vám zobrazí samotné hodinky, zpětně si lze výsledky prohlížet také v mobilní aplikaci.

K přesnému určení polohy hodinek v prostoru a tedy správnému počítaní kroků využívají hodinky zabudovného gyroskopu a akcelerometru.

Hodinky měří počet ušlých kroků
Hodinky měří počet ušlých kroků

Sledování polohy

V mobilní aplikaci Lamax Tracking si můžete kdykoliv prohlédnout, kde se aktuálně hodinky (a tedy vaše dítě) nachází. Využít můžete také sledování historie polohy a zjistit například, kudy se dítě vydalo cestou ze školy. 

Kromě toho je praktickou funkcí možnost nastavení monitorovaných zón. V aplikaci si na mapě najdete určitou oblast (například školu) a nastavíte si požadovaný poloměr oblasti (minimálně 100 metrů, maximálně 5 km). Oblast si lze pojmenovat vlastním názvem. Jakmile poté dítě s hodinkami vstoupí nebo vystoupí z této zóny, mobilní aplikace vás automaticky upozorní. 

Kde koupit Lamax WatchY2
Lamax WatchY2
Hodnocení
4.1/5

Hlasové zprávy

Děti mohou prostřednictvím hodinek odeslat zprávu svým blízkým. Jelikož se nejedná o textovou, ale hlasovou zprávu, je tato funkce ideální i pro malé děti, které ještě neznají písmena. Hlasovou zprávu dětem můžete poslat i vy prostřednictvím aplikace Lamax Tracking. 

Pokud na telefonní číslo v hodinkách pošlete klasickou SMS zprávu přes mobilní telefon, bohužel na ni hodinky neupozorní. 

Zadávání hlasových zpráv funguje skvěle
Zadávání hlasových zpráv funguje skvěle

Telefonování

Na hodinkách lze vyťukat libovolné telefonní číslo a pomocí zařízení telefonovat. Případně lze požadované číslo vybrat ze seznamu kontaktů (ty si uložíte v mobilní aplikaci)

SOS tlačítko

Hodinky jsou vybaveny tlačítkem umístěným na pravé straně, které využijete pro zapnutí a vypnutí zařízení. Při dlouhém stisknutí slouží jako SOS tlačítko, kdy na nebezpečí automaticky upozorní toho, kdo je v mobilní aplikaci uveden jako SOS kontakt. 

Nastavení hlasitosti a jasu

Na hodinkách si lze velmi jednoduše přizpůsobit hlasitost (to např. u Carneo GuardKid+ 4G Platinum nelze) a jas displeje podle potřeb dítěte. V mobilní aplikaci lze dětem nastavit režim Nerušit na určitou denní dobu. Typicky se může jednat o čas, kdy jsou ve škole nebo spí a nechtějí být rušeni příchozími notifikacemi. 

Budík

Dětem můžete také nastavit budík. Slouží k tomu opět mobilní aplikace, aby si budík ratolesti nedopatřením nepřenastavily. 

Hodinky používají senzory pro sledování polohy

U těchto chytrých hodinek se nedočkáte žádného senzoru pro monitorování srdečního tepu a dalších oblastí zdraví. Do vínku dostaly GPS pro přesné sledování polohy dětí. Když není GPS dostupná, hodinky používají ke zjištění polohy data dostupná z okolních WiFi sítí, nebo mobilní sítě.

Pokud sháníte spíše chytré hodinky pro děti, které budou monitorovat sporty a zdraví, doporučujeme sáhnout po Lamax BCool

Přehledný displej 

Hodinky pracují s hranatým displejem se zaoblenými hranami. Úhlopříčka displeje činí 1,3” a jeho rozlišení je 240 × 240 px, což je naprosto dostačující. Vzhled ciferníku je daný a bohužel si jej nelze nijak přizpůsobit (jako je to možné například u Lamax BCool). 

Hodinky budou děti ovládat jednoduše dotykem, případně postranním tlačítkem v pravé části. 

Displej je přehledný
Displej je přehledný

Výdrž baterie dosahuje až 100 hodin

Tyto chytré hodinky pro děti dokáží na jedno nabití vydržet až 100 hodin v provozu. Rozhodně tedy nebudete muset myslet na jejich každodenní nabíjení. Výdrž baterie v praxi nejvíce ovlivňuje zvolený interval obnovy lokalizace.

V mobilní aplikaci se totiž dočtete, že při zvolené obnově lokalizace každou minutu baterie vydrží pouze 24 hodin. Pokud si ale vystačíte s obnovou lokalizace každou hodinu, budete se moct těšit z 4denní výdrže baterie. 

Kde koupit Lamax WatchY2
Lamax WatchY2
Hodnocení
4.1/5

K pohodlnému nabíjení využijete magnetický napájecí kabel, který je součástí balení. Plného nabití dosáhnete přibližně za 2 hodiny.

Hodinky odolají prachu i vodě

Lamax WatchY2 jsou konstruovány tak, aby zvládly i vystavení vodě a prachu. Jejich odolnost je označena jako IP67. To znamená, že jsou hodinky plně prachotěsné a odolají také ponoření do vody. 

Nejčastější dotazy 

S jakým mobilním telefonem lze hodinky spárovat?

Hodinky jsou kompatibilní s operačním systémem Android ve verzi 4.4 a novější a iOS ve verzi 7 a novější.

Jakou mobilní aplikaci budu potřebovat?

Pro sledování polohy dětí slouží mobilní aplikace Lamax Tracking, která je zdarma dostupná v Google Play i App Store.

Lze přes hodinky komunikovat?

Ano, přímo z hodinek lze telefonovat a posílat hlasové zprávy.

Umožňují hodinky sledovat aktuální lokaci dítěte?

Ano, aktuální polohu hodinek (a tedy vašeho dítěte) si můžete vždy ověřit na úvodní obrazovce v mobilní aplikaci.

Závěr recenze – pro koho jsou hodinky Lamax WatchY2 určené? 

Tyto hodinky jsou určeny pro všechny, kteří se bojí o bezpečnost svých nejbližších a chtějí mít jejich polohu pod kontrolou. Vzhledem k rozměrům hodinek jsou ideální volbou nejen pro děti, ale například i seniory nebo dlouhodobě nemocné, jejichž bezpečnost je pro vás důležitá.

Díky Lamax WatchY2 totiž můžete podrobně sledovat jejich pohyb a nechat se upozornit třeba na to, kdy opustí okolí domova nebo školy. Zprávy lze zadávat pomocí hlasu, díky čemuž jsou hodinky vhodné i pro nejmenší děti, které ještě správně nerozpoznávají všechna písmena. Zároveň z nich lze pohodlně telefonovat.

Na druhou stranu je třeba počítat s tím, že tyto chytré hodinky nevyužijete pro monitorování zdraví nebo sledování sportovních aktivit.

Kde koupit Lamax WatchY2
Lamax WatchY2
Hodnocení
4.1/5
Recenze: chytré hodinky Lamax WatchY2
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
4.1

Chytré hodinky, které umožňují sledování pohybu

Chytré hodinky Lamax WatchY2 najdou uplatnění u všech osob, jejichž bezpečí je pro vás na prvním místě. Jednat se může nejen o malé děti, ale i o seniory nebo dlouhodobě nemocné, které díky tomuto zařízení budete mít lépe pod dohledem. V případě potřeby vám snadno pošlou hlasovou zprávu, zavolají vám nebo stisknou SOS tlačítko. Na přehledné mapě budete moct sledovat jejich aktuální polohu.

Klady

 • Propracovaný systém pro sledování polohy
 • Jednoduché rozhraní
 • Hlasové zadávání zpráv
 • Možnost komunikace
 • Přehledná mobilní aplikace
 • SOS tlačítko

Zápory

 • Hodinky nesledují zdraví
 • Nemožnost změny ciferníku
 • Nutnost dobíjení kreditu
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
3.2/5 - (6 hodnocení)
Komentáře (4) – Recenze: chytré hodinky pro děti Lamax WatchY2
 1. Jak mohou dostat tyto hodinky 4,1 z 5 nechápu.. dotyčný který je testoval asi je netestoval dostatečně. Co se týká a přehlednosti nahrávání zpráv zpracování designu volání zpráv to všechno je sice skvělé. ALE!! To nejdůležitější kvůli čemu rodiče tyto hodinky pořizují jsou poloha a poloha absolutně nekoresponduje s tím kde dítě je. Ačkoliv tam máte SIM kartu a mohl by se chytat signál ze SIM karty. I když je syn doma tak mi to ukazuje že je vzdálen třeba 3 km. Potom když jde někam sám Tak nemáte pořádně přehled. Občas se stane že funguje ale spíše ne.

  1. Dobrý den, děkujeme za vaši zkušenost. Během redakčního testu jsme problémy s polohovými službami neměli. Zřejmě to bude problém konkrétního kusu. Kontaktujte prosím prodejce a požadujte reklamaci hodinek.

 2. Problém s polohou nebude problémem daného kusů, máme doma dva, pro dceru i syna. Hodinky teď leží doma, polohou jsou ale oboje hodinky 300m od domova na stejném místě. U polohy je ovšem varování, že je zpracována metodou která nemusí být přesná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky pro děti Lamax WatchY2
Lamax WatchY2
Hodnocení: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram