ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky Lamax BCool

Silné stránky
 • Přehledný displej
 • Jednoduché ovládání
 • Nízká cena
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Zábavné hry
 • Podpora češtiny
 • Kompaktní rozměry
Slabé stránky
 • Absence GPS
 • Absence SOS tlačítka
 • Nemožnost komunikace

Chytré hodinky pro děti Lamax BCool skvěle poslouží pro základní monitorování zdraví a sledování sportovních aktivit. Mají přehledné rozhraní a jednoduše se ovládají. Malé děti ocení přítomnost hned čtyř her, které využijí při zkracování dlouhých chvílí. Výhodou je také možnost nastavení vlastní tapety.

Součástí balení jsou hned 2 řemínky

Dětské chytré hodinky Lamax BCool se prodávají v jednoduché krabičce o rozměrech 19 × 3 × 7 cm a celkové váze 158 gramů. V této krabičce najdete samotné chytré hodinky, dva řemínky (v pestrobarevném a minimalistickém designu), magnetický napájecí kabel a návod k použití. 

Řemínek v případě zájmu snadno vyměníte. Velikost obou přiložených řemínků je totožná a chytré hodinky skvěle sedí na zápěstí o obvodu 11 až 20 cm

Technické parametry Lamax BCool

Hodinky vás na první pohled zaujmou povedeným dotykovým displejem s úhlopříčkou 1,3” a kompaktními rozměry navrženými pro dětské zápěstí. Operační systém z dílny Lamax podporuje češtinu. Hodinky navíc na jedno nabití vydrží až týden. 

Název parametruHodnota
Typ řemínkuSilikonový
OdolnostPlně odolné vůči prachu a ponoření do vody
DisplejDotykový s úhlopříčkou 1,3”
Výdrž baterieAž 7 dní
Způsob nabíjeníMagnetický napájecí kabel
KonektivitaBluetooth 5.0
Operační systémvlastní od značky Lamax
Rozměry (bez řemínku)36,5 × 41 × 11 mm
Váha20 g (bez řemínku)

Hodinky mají štíhlý slim fit design pro děti

Popisované hodinky se prodávají za částku nepřesahující 1 000 Kč. Je proto zcela pochopitelné, že sází spíše na jednoduché (nicméně stále plně dostačující) zpracování. Výrobce přitom vyzdvihuje, že jsou hodinky vyrobeny z bezpečných a pro děti nezávadných materiálů. Díky svému štíhlému designu přitom skvěle sedí na úzké dětské zápěstí. 

Řemínky, se kterými se hodinky prodávají, jsou vyrobeny ze silikonu a slibují tedy pohodlí i při dlouhodobém nošení. Zároveň se jedná o skvělou volbu pro děti, které trápí alergie na kovy. 

Předností je také poměrně nízká váha. Hodinky bez řemínku váží pouze 20 gramů.

Jak spárovat Lamax BCool s mobilním telefonem

Hodinky je třeba po rozbalení z krabičky nejprve nabít. Mezitím si do mobilního telefonu stáhněte aplikaci HitFit Pro, která je zdarma dostupná v Google Play i App Store. Pro nás bylo trochu překvapením, že aplikace ve svém názvu nemá nijak obsažen název značky Lamax.

Mobilní aplikace vás po otevření vybídne k vytvoření uživatelského účtu. Následně si v ní nastavíte své osobní informace (týkající se věku, pohlaví, výšky, váhy i požadovaných cílů).

Mobilní telefon následně začne automaticky hledat nejbližší zařízení, ke kterému se lze připojit. Jakmile hodinky najde, stačí jen vše potvrdit a můžete začít hodinky používat.

Kde koupit Lamax BCool
Lamax BCool
Hodnocení
3.8/5

Zařízení je kompatibilní s operačním systémem Android ve verzi 5.0 a novější a iOS ve verzi 10 a novější.

V rámci našeho testování jsme hodinky vyzkoušeli s mobilním telefonem iPhone 11 s operačním systémem iOS 15.5 a Samsung Galaxy S7 s operačním systémem Android 8.0.0. V obou případech vše proběhlo bez problém

Hodinky podporují češtinu

Hodinky používají operační systém z dílny značky Lamax. Ten nabízí intuitivní rozhraní, ve kterém se snadno zorientují i menší děti. Navíc podporuje češtinu (a další světové jazyky). Pro děti se jedná o naprosto dostačující variantu. 

Přehledná mobilní aplikace

Jak jsme již zmínili, pro spárování hodinek a mobilního telefonu slouží mobilní aplikace HitFit Pro. Na úvodní obrazovce vám zobrazí aktuální informace týkající se tepové frekvence, spánku a sportovních aktivit. Vzhled aplikace si můžete vybrat dle svých preferencí.

Drobnou nevýhodu je fakt, že do hodinek nestáhnete žádné další aplikace (pouze si lze změnit vzhled ciferníku). Nicméně to často neumí ani několikrát dražší modely pro dospělé, proto lze tuto skutečnost hodinkám odpustit.

Funkce Lamax BCool jsou přizpůsobeny dětem

Chytré hodinky svou nabídkou funkcí cílí na děti, které chtějí získat zařízení pro základní sledování svých aktivit, upozornění na příchozí zprávy a hovory a zkrácení volného času pomocí her. 

Pokud chcete navíc sledovat aktuální polohu vašich dětí, sáhněte po modelu Lamax WatchY2. Toto zařízení je navíc opatřeno SOS tlačítkem pro případ nebezpečí. Funkce podporující bezpečnost nabízí také konkurenční Carneo GuardKid+ 4G Platinum.

Přehled denní aktivity

V rámci této funkce vám hodinky zobrazí, kolik kroků jste v průběhu dne ušli, o jakou vzdálenost se jednalo a kolik kalorií jste spálili.

Přehled denní aktivity
Přehled denní aktivity

Měření tepové frekvence

Hodinky mají zabudovaný senzor, díky kterému v průběhu dne měří tepovou frekvenci. Naměřené hodnoty si lze zpětně prohlížet v mobilní aplikaci.

Měření tepové frekvence
Měření tepové frekvence

Měření sportovních aktivit

Hodinky lze používat také k měření základních sportovních aktivit. Jedná se o chůzi, běh, turistiku, cyklistiku a basketbal. Po spuštění vybrané fyzické aktivity hodinky zobrazují uplynulý čas, aktuální tepovou frekvenci a množství spálených kilokalorií. 

Kde koupit Lamax BCool
Lamax BCool
Hodnocení
3.8/5

V průběhu cvičení bohužel nelze aktivitu minimalizovat a hodinky používat k něčemu jinému.

Monitoring spánku

Hodinky mohou děti využívat i monitoringu spánku. Po probuzení přitom hodinky zobrazí, jak dlouho spánek trval. V mobilní aplikaci zároveň najdete informace o kvalitě spánku, tedy délce hlubokého a lehkého spánku a četnosti probuzení. Pro vypnutí notifikací v průběhu noci slouží funkce Nerušit. Hodinkám bychom vytkli absenci budíku. 

Relaxace

Hodinky lze využít také k relaxaci a krátkému dechovému cvičení v průběhu dne. Zařízení vám bude zobrazovat, kdy se máte nadechnout a kdy vydechnout. Nevýhodou je ale skutečnost, že tato funkce nepodporuje češtinu

Relaxační cvičení
Relaxační cvičení

Počasí

Na hodinkách si můžete zobrazit aktuální počasí včetně maximální a minimální teploty v daném dni. 

Počasí
Počasí

Upozorní vás na zprávy i hovory

Hodinky vás upozorní na příchozí notifikace, zprávy i hovory pomocí vibrací, díky čemuž hodinky zbytečně neruší (například při vyučování). Nevýhodou je ale fakt, že na ně nelze žádným způsobem odpovídat. Slouží tedy pouze jako upozornění. 

Notifikace
Notifikace

Ovládání hudby

Přímo z hodinek lze ovládat hudbu, která právě hraje na mobilním telefonu. Skladbu lze přerušit, znovu spustit, přepnout na předchozí nebo na následující. Také si lze přizpůsobit hlasitost. 

Ovládání hudby
Ovládání hudby

Součástí jsou čtyři hry

V hodinkách najdete hned čtyři hry, které skvěle poslouží na zkrácení dlouhé chvíle. Jedná se o Posuvné puzzle, hru 2048, Aritmetiku a Basketbal. Všechny hry se na hodinkách pohodlně ovládají. Drobnou nevýhodu je fakt, že se nedozvíte, jaká jsou jejich pravidla. Musíte proto danou hru znát, nebo se do ní dostat metodou pokus omyl. 

V případě Aritmetiky vám hodinky zobrazí příklady a budete vybírat správný výsledek. Tato hra ale češtinu nepodporuje (nejedná se ale o zásadní překážku, jelikož zde jde hlavně o čísla). 

Další funkce

Mezi další funkce chytrých hodinek se řadí stopky, časovač a funkce Najít telefon, po jejímž spuštění začne telefon vydávat zvukovou signalizaci. Využít lze také funkci dálkového ovládání spouště fotoaparátu pro pohodlnou tvorbu skupinových fotografií.

Stopky
Stopky

Zabudované senzory změří tep i pohyb

Hodinky se pyšní poměrně nízkou pořizovací cenou a není proto divu, že jsou vybaveny spíše základními senzory. Díky snímači tepové frekvence budou v průběhu celého dne měřit tepovou frekvenci ze zápěstí. Kromě toho jsou vybaveny také akcelerometrem pro detekci pohybu. 

Kde koupit Lamax BCool
Lamax BCool
Hodnocení
3.8/5

Hodinky nejsou vybaveny GPS (narozdíl od Lamax WatchY2) a nelze je tedy využívat ke sledování aktuální polohy dítěte. 

Hodinky nabízí přehledný displej a hezkou grafiku

Hodinky vás na první pohled upoutají svým hranatým ciferníkem se zaoblenými hranami, neboli 2,5D krycím sklíčkem. Jeho úhlopříčka činí 1,3” a displej je skvěle čitelný i ve venkovních podmínkách. Rozlišení 240 × 240 px se zaslouží o potřebnou jemnost, která odpovídá cenovce hodinek. Vzhled ciferníku si přitom můžete snadno změnit podle svých potřeb. Stejná velikost displeje vás čeká i u modelu Lamax WatchY2

Zajímavostí u těchto hodinek je možnost vytvoření vlastního ciferníku (v mobilní aplikaci). Nastavit si zde můžete svou vlastní fotku nebo si nechat vygenerovat ciferník podle stylu vašeho oblečení. V takovém případě si pomocí fotoaparátu vyfotíte daný kousek oblečení a aplikace vám následně dle barvy navrhne zajímavý ciferník. Pro děti se jistě jedná o zajímavou funkci, se kterou si užijí spoustu zábavy. 

Hodinky se ovládají intuitivně dotykem a pomocí tlačítka umístěného na pravé straně. Jeho stisknutím se dostanete do hlavního menu. 

Vlastní tapeta na hodinkách
Vlastní tapeta na hodinkách

Na jedno nabití vydrží až týden

Tyto chytré hodinky dokáží na jedno nabití vydržet až týden. Malé děti tak nemusí každý den myslet na nutnost nabití zařízení. Při našem testování jsme se dostali na výdrž 6 dní. V tomto směru jsou na tom hodinky lépe než Lamax WatchY2, které nabízí širší nabídku funkcí, ale výdrž baterie dosahuje pouze 4 dnů. 

K nabíjení slouží přiložený magnetický napájecí kabel. Z 0 na 100 % přitom hodinky nabijete zhruba za 2 hodiny. 

Jsou odolné vůči prachu i vodě

Tyto chytré hodinky byly navrženy tak, aby ustály i náročné dětské zacházení. Z toho důvodu mají odolnost IP68, což znamená, že jsou plně prachotěsné a odolají ponoření do vody. Děti je tak mohou mít bez obav nasazené i v bazénu. 

Nejčastější dotazy

S jakým mobilním telefonem lze hodinky spárovat?

Hodinky spárujete s mobilním telefonem s operačním systémem Android ve verzi 5.0 a novější a iOS ve verzi 10 a novější.

Jakou mobilní aplikaci budu potřebovat?

Pro spárování chytrých hodinek a mobilního telefonu a následné sledování statistik slouží aplikace HitFit Pro, která je zdarma dostupná v Google Play i App Store.

Lze přes hodinky komunikovat?

Bohužel ne. Hodinky vás upozorní na příchozí zprávy a hovory, vyřídit je ale lze pouze klasicky přes mobilní telefon.

Kde koupit Lamax BCool
Lamax BCool
Hodnocení
3.8/5
Umožňují hodinky sledovat aktuální lokaci dítěte?

Tyto chytré hodinky nejsou vybaveny GPS a neumožňují tedy sledování aktuální polohy dětí.

Shrnutí recenze – pro koho jsou hodinky Lamax BCool určené?

Tyto chytré hodinky se budou hodit pro děti, které touží po jednoduchém zařízení pro sledování svého pohybu a zdraví. Předností hodinek je bezpochyby nízká pořizovací cena, dostatečně velký displej a intuitivní ovládání. Vzhledem k nízké ceně nejsou hodinky vybaveny GPS a nelze je tedy používat pro sledování polohy dítěte. V podstatě bychom je tak mohli přirovnat spíše k fitness náramku s větším displejem a nabídkou zábavných her. 

Potěší ale přehledná mobilní aplikace, povedená grafika a hned čtyři hry, které dětem zkrátí dlouhé chvíle. Hodinky také upozorní na příchozí zprávy a hovory. 

Recenze: chytré hodinky Lamax BCool
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
3.8

Lamax BCool pro sledování dětského zdraví

Chytré hodinky pro děti Lamax BCool skvěle poslouží pro základní monitorování zdraví a sledování sportovních aktivit. Mají přehledné rozhraní a jednoduše se ovládají. Malé děti ocení přítomnost hned čtyř her, které využijí při zkracování dlouhých chvílí. Výhodou je také možnost nastavení vlastní tapety.

Klady

 • Přehledný displej
 • Jednoduché ovládání
 • Nízká cena
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Zábavné hry
 • Podpora češtiny
 • Kompaktní rozměry

Zápory

 • Absence GPS
 • Absence SOS tlačítka
 • Nemožnost komunikace
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (2 hodnocení)
1 komentář – Recenze: chytré hodinky Lamax BCool
 1. Dobrý den, rada bych se zeptala, jakým způsobem hodinky funguji, když nejsou napojeny na telefon? Syn telefon nemá, musela bych mít aplikaci ve svém telefonu. Ale jak by hodinky fungovaly ve chvili, kdy by telefon nebyl v dosahu? Dekuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky Lamax BCool
Lamax BCool
Hodnocení: 3.8/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram