ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky Garmin Fénix 7X Sapphire Solar

Silné stránky
 • Solární nabíjení
 • Pokročilé zdravotní metriky
 • Mapy a navigace
 • Kvalitní materiály
 • Voděodolnost
 • Import tras
 • Návrhy pro zlepšení vašich tréninků
Slabé stránky
 • Vyšší hmotnost
 • Omezená možnost komunikace
 • Vyšší cena
 • Teploměr okolní teploty není zcela přesný

Řadíte se mezi milovníky outdoorových aktivit? V tom případě by vaší pozornosti neměly uniknout chytré hodinky Garmin Fénix 7X. Ty si poradí s monitoringem zdraví a pohybu, přičemž vám nabídnou i pokročilé ukazatele. S jejich pomocí snadno zjistíte, jaká je vaše aktuální tréninková zátěž a zda je na místě zvolnit, nebo se můžete pustit do intenzivní aktivity. Hodinky dále zaujmou svým špičkovým zpracováním a použitím kvalitních materiálů. Safírové sklíčko je vybaveno solárním nabíjením, které dokáže prodloužit výdrž baterie. Předností hodinek jsou také mapy a navigace.

Nejčastější otázky a odpovědi

Pro koho jsou určeny chytré hodinky Garmin Fénix 7X?

Garmin Fénix 7X cílí především na milovníky sportu a outdoorové nadšence. Právě pro ně nabízí hodinky nejširší nabídku funkcí. Hodinky si poradí nejen se sledováním vašeho zdraví a pohybu, ale poslouží i při navigaci v rámci expedic. Jejich přednosti podtrhuje i přítomnost solárního nabíjení, díky kterému se můžete těšit na extrémně dlouhou výdrž baterie.

Jaká je výdrž baterie Garmin Fénix 7X?

Výdrž baterie ovlivňuje to, jakým způsobem chytré hodinky používáte. Se zapnutím úsporného režimu činí výdrž baterie až 90 dní, respektive více než jeden rok při využití solárního nabíjení.

Jakou mobilní aplikaci si mám stáhnout?

Pro spárování mobilního telefonu a chytrých hodinek slouží aplikace Garmin Connect, která je dostupná v Google Play i App Store.

S jakými mobilními telefony jsou hodinky kompatibilní?

Garmin Fénix 7X lze spárovat s mobilními telefony s operačním systémem Android ve verzi 4.4 a novější a iOS ve verzi 9 a novější.

Co je součástí balení?

Chytré hodinky Garmin Fénix 7X se prodávají v jednoduché šedé krabičce, jejíž design se objevuje i u jiných hodinek stejné značky. Celkové rozměry balení činí 9,5 × 9,5 × 9,5 cm a váha dosahuje 325 gramů.

Po otevření krabičky se vám naskytne pohled na:

 • samotné chytré hodinky s řemínkem,
 • napájecí kabel,
 • návod k použití
 • a kupón pro stažení mapy Topo Czech V4 Pro.

Tyto Garmin hodinky již na první pohled působí velmi odolným a bytelným dojmem, což ostatně u outdoorových hodinek předpokládáme. Zařízení je poměrně velké, proto bychom jej doporučili spíše na širší pánské zápěstí.

Vzhledem ke zvolené velikosti řemínku budou hodinky dobře sedět na zápěstí o obvodu 12,7 až 21 cm. Řemínek disponuje uchycením Quick Release o šířce 26 mm a lze jej proto rychle a jednoduše vyměnit za jiný.

Technické parametry Garmin Fénix 7X

Garmin Fénix 7X zaujmou svým bytelným zpracováním a robustní konstrukcí. Klíčovým prvkem je transflektivní MIP displej s úhlopříčkou 1,4”, který je skvěle čitelný i na ostrém slunci. Samozřejmostí je podpora češtiny.

Název parametruHodnota
Typ řemínkuSilikonový
OdolnostVoděodolné do hloubky 100 metrů
DisplejTransflektivní MIP s úhlopříčkou 1,4”
Výdrž baterieAž 90 dní (až rok se solárním nabíjením)
Způsob nabíjeníNapájecí kabel
KonektivitaBluetooth 5.0, Wi-Fi, GPS, NFC, ANT+
Operační systémGarmin OS
Rozměry (bez řemínku)51 × 51 × 14,9 mm
Váha (bez řemínku)61 g

Titanová luneta a safírové solární sklíčko

Chytré hodinky pro muže Garmin Fénix 7X bezpochyby vynikají po stránce kvality jejich zpracování. Z hlediska použitých materiálů jim vévodí tvrzený polymer, titanová luneta s DLC úpravou a safírové sklíčko se solárním nabíjením, které kryje jejich displej.

Hodinky se dodávají včetně silikonového řemínku, který je příjemný na zápěstí a hodí se pro všechny aktivní sportovce. Navíc jej ocení i osoby trpící alergií na kovy.

Kde koupit Garmin Fénix 7X Sapphire Solar
Garmin Fénix 7X Sapphire Solar
Hodnocení
4.4/5

Když se na hodinky poprvé podíváte, bude vám jasné, že se poměrně velké rozměry a použité materiály musely podepsat na jejich váze. A je to opravdu tak. Hodinky totiž bez řemínku váží 61 gramů a i to je jeden z důvodů, proč bychom je doporučili spíše pánům. Garmin Fénix 7 jsou o něco lehčí a váží 56 gramů. Na dámy poté cílí verze Garmin Fénix 7S s váhou 47 gramů.

​​V čem se liší jednotlivé modely Fénix 7, Fénix 7S a Fénix 7X?

V níže uvedené tabulce uvádíme hlavní rozdíly mezi Garmin Fénix 7, Fénix 7S a Fénix 7X.

Garmin Fénix 7S je model určený pro ženy, který má kompaktnější rozměry. Zároveň je u tohoto modelu třeba počítat s nižší výdrží baterie. Model Garmin Fénix 7 nabízí o něco menší rozměry než Fénix 7X a také nižší výdrž baterie.

Fénix 7X jako jediný nabízí praktickou zabudovanou LED svítilnu. U jednotlivých modelů si také můžete vybrat mezi dvěma typy skel, a to minerálním a safírovým. Varianty se safírovým sklem obecně nabízí větší úložiště a multifunkční příjem GPS. Z hlediska dostupných funkcí se jednotlivé modely v podstatě neliší.

Název parametruGarmin Fénix 7Garmin Fénix 7SGarmin Fénix 7X
Velikost displeje1,3”1,2”1,4”
Rozlišení displeje260 × 260 px240 × 240 px280 × 280 px
Rozměry (bez řemínku)47 × 47 × 14,5 mm42 × 42 × 14,1 mm51 × 51 × 14,9 mm
Váha (bez řemínku)50 g42 g61 g
Výdrž baterie v režimu chytrých hodinek (v závorce uvedeny hodnoty u modelů Solar)Až 18 dní (22 dní)Až 11 dní (14 dní)Až 28 dní (37 dní)
Výdrž baterie v úsporném režimu (v závorce uvedeny hodnoty u modelů Solar)Až 57 dní (173 dní)Až 38 dní (87 dní)Až 90 dní (přes 1 rok)
Výdrž baterie v režimu pouze GPS (v závorce uvedeny hodnoty u modelů Solar)Až 57 hod (73 hod)Až 37 hod (46 hod)Až 89 hod (122 hod)
Výdrž baterie v režimu zapnutí všech satelitních systémů (v závorce uvedeny hodnoty u modelů Solar)Až 40 hod (48 hod)Až 26 hod (30 hod)Až 63 hod (77 hod)
Výdrž baterie v režimu zapnutí všech satelitních systémů + vícepásmový režim (v závorce uvedeny hodnoty u modelů Solar)Až 23 hod (26 hod)Až 15 hod (16 hod)Až 36 hod (41 hod)
Výdrž baterie v režimu zapnutí všech satelitních systémů + hudba (v závorce uvedeny hodnoty u modelů Solar)Až 10 hodAž 7 hodAž 16 hod
Výdrž baterie v režimu GPS s maximální výdrží (v závorce uvedeny hodnoty u modelů Solar)Až 136 hod (289 hod)Až 90 hod (162 hod)Až 213 hod (578 hod)
Výdrž baterie v režimu expediční aktivity s GPS (v závorce uvedeny hodnoty u modelů Solar)Až 40 dní (74 dní)Až 26 dní (43 dní)Až 62 dní (139 dní)
Možnost telefonováníNeNeNe

Jak chytré hodinky spárovat s mobilním telefonem

Spárování chytrých hodinek a mobilního telefonu vám zabere jen chvilku. Po rozbalení hodinky nabijte (pokud je to potřeba) a mezitím si do mobilního telefonu stáhněte aplikaci Garmin Connect, která je dostupná v Google Play i App Store.

V aplikaci vyberte, že jste si pořídili nové zařízení. Na hodinkách se následně objeví unikátní kód, který je třeba přepsat do mobilní aplikace. Poté vše potvrdíte a chvíli počkáte, než se provedou veškerá potřebná nastavení. V mobilní aplikaci následně zadáte vaše osobní informace (týkající se například pohlaví, výšky a váhy) a určíte si vaše osobní cíle (například ohledně počtu ušlých kroků).

Garmin Fénix 7X lze spárovat s mobilními telefony s operačním systémem Android ve verzi 4.4 a novější a iOS ve verzi 9 a novější.

Přehledná mobilní aplikace a možnost stažení doplňků

Jak jsme již zmínili, chytré hodinky budete používat společně s aplikací Garmin Connect. Po spárování v ní uvidíte všechny důležité statistiky týkající se vašeho sportu a zdraví. Zároveň lze jejím prostřednictvím měnit některá nastavení hodinek.

Do mobilního telefonu si dále můžete stáhnout aplikaci Garmin Connect IQ, pomocí které lze do hodinek stáhnout doplňkové aplikace nebo nové ciferníky podle vašich potřeb.

Slušná senzorová výbava

Chytré hodinky jsou vybaveny hned několika senzory, které slouží pro přesné sledování vašeho zdraví a pohybu.

Konkrétně se jedná o:

 • senzor srdečního tepu,
 • snímač okysličení krve,
 • teploměr okolní teploty,
 • kompas,
 • barometr,
 • akcelerometr pro detekci pohybu
 • a GPS, gyroksop, Glonass a Galileo pro sledování polohy.

Displej se skvělou čitelností ve venkovním prostředí

Podobně jako u jiných outdoorových hodinek značky Garmin, i v tomto případě se můžete těšit na přítomnost transflektivního MIP displeje. Zkratka MIP znamená Memory in Pixel a značí, že pixely zůstávají „zamražené“ a mění se pouze ty, které se změnit potřebují. Tímto způsobem dochází k prodloužení výdrže baterie.

Kde koupit Garmin Fénix 7X Sapphire Solar
Garmin Fénix 7X Sapphire Solar
Hodnocení
4.4/5

Úhlopříčka displeje činí u těchto hodinek 1,4”, díky čemuž se opravdu snadno ovládají. U Garmin Fénix 7 se dočkáte stejného transflektivního displeje s o něco menší úhlopříčkou (1,3”). Outdoorové hodinky Garmin EPIX 2 nabízí AMOLED displej, který na ostrém slunci není tak dobře čitelný (v porovnání s MIP).

U hodinek si rovněž můžete volitelně zapnout nebo vypnout podsvícení displeje. Slouží k tomu horní tlačítko umístěné na levé straně označené slovem Light. K ovládání hodinek slouží jak dotykový displej, tak i pět tlačítek umístěných po stranách. Dvě tlačítka najdete na pravé straně, tři tlačítka se nachází na levé straně.

Výdrž baterie zvyšuje solární dobíjení

Garmin Fénix 7X nabízí velmi slušnou výdrž baterie, která je navíc podpořena solárním nabíjením. V režimu chytrých hodinek dosahuje výdrž baterie až 28 dní. Při využití solárního nabíjení se jedná až o 37 dní. Předpokladem však je, že hodinky vystavíte po dobu 3 hodin denně intenzitě světla 50 000 luxů (slunný den bez mraků).

Garmin Fénix 7X jsme v naší redakci testovali 14 dní. Redaktorka je nosila každý den a několikrát do týdne je využila zhruba k hodinovému monitoringu sportovních aktivit. Za tu dobu jsme zaznamenali, že kapacita baterie se každý den snížila zhruba o 3 %. Deklarovaná výdrž baterie ze strany výrobce je tedy naprosto reálná.

Pokud si zapnete úsporný režim baterie, vyšplhá se výdrž hodinek až na 90 dní nebo jeden rok (s využitím solárního nabíjení za výše uvedených podmínek).

S nepřetržitě zapnutou GPS navigací činí maximální výdrž baterie 89 hodin, respektive 122 hodin se solárním nabíjením. V režimu expedice s GPS může výdrž baterie činit až 63 dní, respektive 139 dní se solárním nabíjením.

Solární nabíjení jsme pro vás otestovali, nicméně v době testování nám bohužel nepřálo počasí. Hodinky jsme proto nemohli umístit na přímé sluneční paprsky. Když jsme zařízení umístili na podložku při zamračené obloze, kapacita baterie nevzrostla (hodinky se spíše vybíjely). A stejně tomu bylo i při běžném nošení hodinek, které nebyly záměrně vystavovány přímému zdroji světla. Nutno zdůraznit, že testování probíhalo v zimním období za nepříznivého počasí, v letních měsících bychom možná dosáhli jiných výsledků. Pro přibližnou představu o fungování solárního nabíjení si můžete přečíst naši recenzi Garmin Instinct 2, u kterých se nám podařilo otestovat tuto funkci důkladněji.

U Garmin EPIX 2 bez solárního nabíjení činí maximální výdrž baterie 21 dní v úsporném režimu. U Garmin Fénix 7 se solárním nabíjením se maximální výdrž baterie vyšplhá na 173 dní. V tomto ohledu tedy recenzovaný model jasně vítězí.

S hodinkami můžete i do bazénu

Hodinky jsou voděodolné do hloubky 100 metrů a můžete je tedy používat i pro plavání. Po spuštění monitoringu plavání je dotykový displej vypnut a k ovládání lze používat pouze tlačítka, což je ve vodě o poznání pohodlnější. Hodinky nabízí také propracované režimy pro surfaře, pro potápění zde žádné speciální režimy nejsou. Stejnou odolnost nabízí i Garmin Fénix 7 a Garmin EPIX 2.

Funkce Garmin Fénix 7X

Chytré hodinky Garmin Fénix 7X jsou navrženy pro přesné sledování zdraví a sportu. Díky pokročilým ukazatelům s nimi můžete snadno plánovat své tréninky a zohlednit při nich vaši aktuální připravenost k fyzické aktivitě. Kromě toho hodinky skvěle poslouží také v otázce navigace, díky čemuž se jedná o skvělé zařízení pro outdoorové aktivity.

Funkce pro sledování vašeho zdraví

Stejně jako u konkurenčních chytrých hodinek, i u tohoto zařízení se dočkáte několika funkcí pro monitoring vašeho zdraví. Hodinky si poradí s měřením počtu ušlých kroků, změří vám srdeční tep i okysličení krve.

Garmin Fénix 7X také umí měřit frekvenci dýchání, stresovou zátěž a odhadnout vaši aktuální zbývající energii pomocí funkce Body Battery. Na hodinkách si také můžete zadávat množství vypitých tekutin a sledovat svůj pitný režim. Praktickou funkcí je měření Health Snapshot, které trvá 2 minuty a výsledkem je shrnutí důležitých statistik (srdeční tep, variabilita srdečního tepu, okysličení krve, zátěž organismu a frekvence dýchání).

Kde koupit Garmin Fénix 7X Sapphire Solar
Garmin Fénix 7X Sapphire Solar
Hodnocení
4.4/5

Monitoring spánku

Pokud si necháte hodinky na zápěstí přes noc, budete se moct po probuzení těšit na podrobné informace týkající se délky a kvality vašeho spánku. Aby vás v noci nerušily příchozí notifikace, můžete si je jednoduše ztišit (případně si lze v mobilní aplikaci nastavit přesný čas, od kdy do kdy má být režim Nerušit spuštěn). A nastavit si můžete také klasický budík, který vás probudí jemnými vibracemi na zápěstí.

Na základě kvality spánku, délky regenerace a intenzity tréninkové zátěže vám hodinky hned po probuzení doporučí, zda je na místě zařadit náročný trénink, nebo se spíše věnovat odpočinku.

Funkce pro lepší plánování vašich tréninků

Garmin Fénix 7X jsou vybaveny řadou funkcí, které poslouží pro lepší plánování vašich tréninků a sportovních aktivit. Funkce Real-Time Stamina vám umožní snadněji regulovat svou námahu a předcházet přetrénování na začátku běhu nebo jízdy na kole.

Po každém tréninku uvidíte, jak dlouho je třeba regenerovat, než se budete moct pustit do dalšího sportu. Při běhu také můžete snadno sledovat, jaký výkon na trase vydáváte a lépe si rozvrhnout své úsilí. Nechybí ani informace o vaší hodnotě VO2 Max. Hodinky také umí zhodnotit, zda trénujete efektivně, nebo naopak nadměrně.

Využijete je pro rozmanité druhy sportů

Pomocí chytrých hodinek lze monitorovat vaše sportovní aktivity a data využívat k vašemu postupnému progresu. Na výběr je nepřeberné množství aktivit, mezi kterými nechybí například běh, turistika, cyklistika, plavání, lyžování, lezení na stěně a mnoho dalšího.

Po spuštění měření sportu na obrazovce uvidíte uplynulý čas od začátku cvičení, tepovou frekvenci, množství spálených kilokalorií a další informace v závislosti na konkrétní aktivitě. Například u jízdy na horském kole můžete sledovat, jak je vaše jízda obtížná a plynulá. Hodinky navíc automaticky pozastaví aktivitu, když se rozhodnete pro odpočinek. Surfaři se mohou informovat nejen o počtu sjezdů vln, ale i o jejich délce a rychlosti surfování na každé vlně. Lyžaři ocení funkci automatického vypnutí stopek na lanovce a mnoho dalšího.

Pro příznivce běhu je připravena funkce Race Predictor, která na základě vašich historických statistik odhadne, jaké by mohlo být vaše tempo na konkrétní vzdálenost, kterou chcete uběhnout. S funkcí PacePro si můžete snadněji vytvořit plán běžeckého tempa v závislosti na výškovém profilu trasy.

Pokud rádi hrajete golf, oceníte propracované barevné mapy CourseView, které vám zobrazí více než 42 000 golfových hřišť z celého světa. Pro lyžaře jsou připraveny lyžařské mapy SkiView se zakreslením sjezdovek ve více než 2 000 skiareálech po celém světě.

Funkce pro outdoorové nadšence

Hodinky samozřejmě využijete v případě, že se řadíte mezi outdoorové nadšence a vyrážíte na túru či několikadenní expedici. Součástí balení je kupón pro stažení map Topo Czech V4 Pro, díky čemuž vždy přesně uvidíte, kde se právě nacházíte.

Zásluhou funkce NextFork se můžete na trati nechat navigovat jednoduchými vizuálními pokyny, přičemž vždy přesně uvidíte vzdálenost k další křižovatce. Navigaci v terénu usnadňuje také tříosý kompas, výškoměr a barometr. Samozřejmostí je možnost importu vlastních tras či možnost uložení určitých pozic do mapy (například pozici vašeho vozu, tábořiště a podobně).

V přírodě také může přijít vhod zabudovaná LED svítilna s nastavitelnou intenzitou a barvou světla (bílé nebo červené). Zvolit si lze také z několika režimů (například rychlé blikání, klasické blikání, pulzy či maják).

Teploměr

Hodinky jsou vybaveny teploměrem pro měření okolní teploty. Výsledky jsou však bohužel ovlivňovány vaší tělesnou teplotou a hodnoty proto nelze brát příliš vážně. Případně si lze hodinky sundat ze zápěstí, nicméně i tak je měření poměrně nepřesné, jelikož si zařízení určitou dobu drží teplotu a vy musíte čekat. Pro přesnější měření okolní teploty lze využívat externí senzor Garmin Tempe.

Zobrazení okolní teploty
Zobrazení okolní teploty

Upozorní vás na příchozí zprávy a hovory

Hodinky vás upozorní na příchozí zprávy a hovory z vašeho mobilního telefonu. Hovor z hodinek však nevytočíte. Pokud hovor přijmete, ke komunikaci budete muset využít svůj mobilní telefon.

Co se týče příchozích zpráv, uživatelé mobilních telefonů s Androidem na ně mohou odpovídat pomocí přednastavených odpovědí. Jejich znění si lze přizpůsobit v mobilní aplikaci. Pro příznivce iPhonů bohužel tato funkce připravena není. V tomto ohledu se hodinky neliší od modelu Garmin Fénix 7.

Bezkontaktní platby Garmin Pay

Garmin Fénix 7X jsou vybaveny funkcí Garmin Pay a lze je tedy používat k bezkontaktnímu placení v obchodech. Pamatujte však na to, že Garmin Pay v současné době nepodporují všechny banky. Doporučujeme si proto předem zjistit, jak je na tom právě vaše banka. Poslouží k tomu seznam bank, které Garmin Pay podporují.

Garmin Pay
Garmin Pay

Poslech hudby

Chytré hodinky disponují interním úložištěm s kapacitou 32 GB, které lze využít k importu vašich oblíbených skladeb a následnému offline poslechu. V takovém případě oceníte možnost spárování hodinek s bezdrátovými sluchátky.

Kde koupit Garmin Fénix 7X Sapphire Solar
Garmin Fénix 7X Sapphire Solar
Hodnocení
4.4/5

Případně lze zařízení využívat k ovládání hudby, která právě hraje na vašem mobilním telefonu. Skladbu lze pozastavit, znovu spustit nebo ji přepnout.

Poslech hudby
Poslech hudby

Další funkce

Mezi doplňkové funkce chytrých hodinek lze zařadit například zobrazení kalendáře z vašeho mobilního telefonu, předpověď počasí či zobrazení času východu a západu slunce.

Zobrazení východu a západu slunce
Zobrazení východu a západu slunce

Závěr – komu bychom chytré hodinky Garmin Fénix 7X doporučili? ⁠⁠

Garmin Fénix 7X se hodí pro osoby milující outdoorové aktivity a sport jako takový. Nabízí totiž pokročilé metriky a funkce, které oceníte pro vyhodnocení aktuální tréninkové zátěže a plánování vašich aktivit. V porovnání s Garmin Fénix 7 jsou ještě o něco větší, díky čemuž nabízí více místa na baterii a tím pádem se chlubí o poznání delší výdrží baterie. Kromě toho potěší i přítomnost svítilny.

Hodinky si poradí s měřením tepové frekvence, okysličení krve, variability srdečního tepu, hodnoty VO2 Max a mnoha dalšími hodnotami. Využijete je také pro monitoring spánku a odhad připravenosti k tréninku.

Pokud se řadíte mezi milovníky outdooru, jistě se vám budou zamlouvat mapy, pokročilá navigace, možnost zaznamenání důležitých bodů do mapy nebo import tras prostřednictvím mobilní aplikace.

Hodinky jsou navrženy zejména na sport, možnost komunikace je u nich proto omezena. Nicméně na příchozí zprávy a hovory vás upozorní. Uživatelé mobilních telefonů s Androidem mohou na příchozí zprávy odpovědět alespoň pomocí přednastavených odpovědí. V neposlední řadě potěší přítomnost safírového sklíčka se solárním nabíjením, které dokáže prodloužit celkovou výdrž baterie.

Recenze: chytré hodinky Garmin Fénix 7x
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
4.4

Odolné chytré hodinky se solárním nabíjením

Řadíte se mezi milovníky outdoorových aktivit? V tom případě by vaší pozornosti neměly uniknout chytré hodinky Garmin Fénix 7X. Ty si poradí s monitoringem zdraví a pohybu, přičemž vám nabídnou i pokročilé ukazatele. S jejich pomocí snadno zjistíte, jaká je vaše aktuální tréninková zátěž a zda je na místě zvolnit, nebo se můžete pustit do intenzivní aktivity. Hodinky dále zaujmou svým špičkovým zpracováním a použitím kvalitních materiálů. Safírové sklíčko je vybaveno solárním nabíjením, které dokáže prodloužit výdrž baterie. Předností hodinek jsou také mapy a navigace.

Klady

 • Solární nabíjení
 • Pokročilé zdravotní metriky
 • Mapy a navigace
 • Kvalitní materiály
 • Voděodolnost
 • Import tras
 • Návrhy pro zlepšení vašich tréninků

Zápory

 • Vyšší hmotnost
 • Omezená možnost komunikace
 • Vyšší cena
 • Teploměr okolní teploty není zcela přesný
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
3/5 - (20 hodnocení)
Komentáře (6) – Recenze: chytré hodinky Garmin Fénix 7X Sapphire Solar
  1. Dobrý den, pokud vám safírové sklíčko nevyhovuje, tak pro vás máme dobrou zprávu. Gramin Fénix 7X se nabízí také ve variantě se standardním Power Glass.

 1. Též by mě zajímalo, co tím "Kamil Trávníček" chtěl říct. Neznamená, že když Vy hodinky nepoužíváte na takové úrovni, že byste potřeboval safírové sklíčko, že je to blbost. Příplatek za safírové sklo se určitě vyplatí. Je kravina si hodinky za 20 tisíc koupit bez safíru. Ale chápu, Češi "šetřílci"..

 2. Možná má na mysli vyšší křehkost a tím i riziko rozbití safírového sklíčka oproti klasickému minerálnímu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky Garmin Fénix 7X Sapphire Solar
Garmin Fénix 7X Sapphire Solar
Hodnocení: 4.4/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram