ITmix.cz logo

Recenze: Digitální zápisník reMarkable 2, detailní test a dlouhodobé zkušenosti

Silné stránky
 • Tenké a kvalitní provedení
 • Pohodlné používání
 • Skvělá odezva pera
 • Čtečka knih
 • Možnost sdílení obrazovky
 • Převod psaného textu do digitálního
 • Dlouhá výdrž baterie
Slabé stránky
 • Vyšší pořizovací cena
 • Některé funkce jsou podmíněny předplatným
 • Absence podsvícení

Digitální zápisník reMarkable 2 skvěle poslouží pro zapisování poznámek i čtení ebooků. Zařízení vás na první pohled zaujme svým tenkým a lehkým provedením, díky kterému je ideální na cesty. Využívat lze funkci převodu psaného textu do digitálního a se zápisníkem si můžete zkusit také černobílé kreslení. V neposlední řadě potěší i dlouhá výdrž jeho baterie.

První dojem aneb co je součástí balení

Elektronický zápisník reMarkable 2 se prodává v elegantní krabici (respektive několika krabicích) a jejich rozbalování je zážitkem srovnatelným s rozbalováním produktů značky Apple. Celé balení je papírové, několikavrstvé a odkazuje tak na hlavní přednost zařízení spočívající ve schopnosti perfektně napodobit papírový povrch pro čtení a psaní

Součástí balení je přitom kromě samotného zařízení napájecí kabel a návod k použití.

V naší redakci jsme měli možnost otestovat variantu s látkovým a koženým pouzdrem. Osobně se nám více zalíbilo právě kožené pouzdro, které působí ještě luxusnějším dojmem. Pokud by náhodou došlo k jeho znečištění, zbavíte jej nečistot pravděpodobně jednodušeji než textilní variantu. Na druhou stranu se kožená varianta poměrně rychle špiní otisky prstů. Oproti tomu látka otisky prstů nechytá, nevýhodou je však to, že se na okrajích páře a větší nečistoty (například rozlitá káva) může být katastrofální.

Příslušenství k zápisníku reMarkable 2

K digitálnímu zápisníku si můžete pořídit řadu příslušenství. Pojďme se na jednotlivé varianty podívat podrobněji.

Pera

Zvolit si můžete jedno ze dvou různých per. S bílým perem „Marker“ lze pouze psát, s vylepšeným černým „Marker plus“ lze nejen psát, ale rovněž gumovat s gumou zabudovanou v jeho konci. My jsme se v rámci této recenze rozhodli právě pro vylepšené černé pero, abychom lépe otestovali všechny funkce. Součástí balení přitom byla i sada 9 náhradních hrotů do pera.

Obal neboli Folio

Příslušenstvím k reMarkeble 2 je obal zápisníku. V nabídce přitom najdete několik variant. My jsme vyzkoušeli již zmíněnou textilní a koženou variantu.

Typ obalu, který jsme zvolili, se k zápisníku přichytí pomocí magnetické lišty ve hřbetu obalu a čtyř magnetických vyvýšených bodů, umístěných přímo na reMarkable 2 ze zadní strany. Tyto gumové body, resp. nožičky zároveň slouží jako protiskluzový prvek v případě, kdy reMarkable používáte bez ochranného krytu.

Tento způsob uchycení představuje spolehlivou ochranu vašeho zařízení. Magnety jsou pevné a nehrozí tak náhodné vypadnutí zápisníku z obalu.

Klávesnice reMarkable Type Folio

Dalším příslušenstvím je klávesnice reMarkable Type Folio, která v sobě spojuje funkci velmi tenké klávesnice a ochranného obalu. Klávesnici lze různě polohovat podle toho, zda chcete psát primárně na ní, nebo ji kombinovat s ručním psaním textu. 

Kde koupit reMarkable 2
reMarkable 2
Hodnocení
4.8/5

Klávesnice má však jednotlivé klávesy umístěné poměrně blízko u sebe a i vzhledem k její velikosti je psaní všemi deseti poměrně nepohodlné. Celodenní psaní na této klávesnici je tedy hůře představitelné, na občasné vyťukání pár vět však postačí. I když si už ovládání klávesnice osvojíte a píšete rychle, obnovovací frekvence obrazovky (respektive e-Ink displej) není ideální a psaní má tedy určitou prodlevu. Klávesnicí také celý set poměrně ztěžkne a psaní tužkou na reMarkable v ruce poté může být trochu nepohodlné. 

Tím pravděpodobně nejzásadnějším problémem je ovšem použitelnost klávesnice při psaní českých textů, jelikož nepodporuje diakritiku. V současné době ji tedy využijete například v případě, že tvoříte texty v angličtině.

Technické parametry reMarkable 2

E-ink tablet reMarkable 2 vás rozhodně zaujme svým tenkým a luxusním designem. Díky váze dosahující 403 gramů se rovněž jedná o ideálního parťáka na cesty. Kromě toho potěší slušná výdrž baterie, která dosahuje až 2 týdnů. 

Zápisník pracuje s procesorem o výkonu 1,2 GHZ a 1GB pamětí RAM. Připravena je pro vás také interní 8GB úložiště, pokud si však zaplatíte předplatné, můžete využívat neomezené cloudové úložiště. 

Stav úložiště si můžete zobrazit
Stav úložiště si můžete zobrazit
ParametrHodnota
Výkon procesoru1,2 GHz
RAM1 GB
Interní paměť8 GB
Výdrž baterieAž 2 týdny
Operační systémCodex
Rozměry187 × 246 × 4,7 mm
Váha403 g

Cena reMarkable 2

Od září 2022 se změnilo to, jaké funkce jsou dostupné pro předplatitele a pro ty, kteří se rozhodnou tablet reMarkable 2 používat bezplatně. Nutno podotknout, že se jedná rozhodně o změnu k lepšímu a osoby bez předplatného nyní dosáhnou na daleko širší nabídku funkcí. 

Bezplatné funkce pro všechny

Nově (aktualizace květen 2023)  jsou všem uživatelům k dispozici tyto funkce, které byly dříve podmíněny zaplacením předplatného:

 • Integrace Google Drive, Dropbox a OneDrive
 • Konverze ručně psaného textu do digitální podoby
 • Odeslání poznámky na e-mail
 • Sdílení obrazovky 

Bez využití předplatného Connect budou na cloudovém úložišti dostupné pouze ty dokumenty, které byly využívány a synchronizovány online v posledních 50 dnech. 

Extra funkce s předplatným Connect

Pokud se rozhodnete pro zaplacení předplatného Connect, získáte navíc tyto funkce: 

 • Možnost využívání neomezeného cloudového úložiště
 • Možnost tvorby a editace poznámek v desktopové a mobilní aplikaci
 • 3 letá záruka reMarkable 2 Protection Plan

Cena předplatného Connect se nezměnila a ke květnu 2023 činí 2,99 €/měsíc.

Kde koupit reMarkable 2
reMarkable 2
Hodnocení
4.8/5

První použití: jak reMarkable 2 uvést do provozu

Nejprve je třeba si založit účet na oficiálním webu reMarkable. Po přihlášení si zaplatíte předplatné (pokud chcete). Poté stačí přejít do sekce Device & Apps, kde najdete jednorázový kód pro propojení vašeho účtu s nově zakoupeným zařízením.

Jednorázový kód pro synchronizaci zařízení s účtem
Jednorázový kód pro synchronizaci zařízení s účtem

V zápisníku se v nastavení připojíte k Wi-Fi síti. Následně v sekci General settings vyberte možnost Account, kde budete vyzváni k zadání jednorázového kódu. Po potvrzení se vše synchronizuje a vy můžete začít své zařízení využívat naplno. 

Česká lokalizace není v prostředí operačního systému podporována. Stejně tak klávesnice nenabídne české rozložení a znaky.

Rozpoznávání psaného textu a jeho převod do digitální podoby je s češtinou zcela kompatibilní a funguje na jedničku.

reMarkable 2 zaujme tenkým a pevným zpracováním

Tento digitální poznámkový blok si vás rozhodně získá svým precizním zpracováním. Na první pohled totiž zaujme extrémně tenkým provedením (pouze 4,7 mm). Rámeček kolem displeje je kovový, což na jednu stranu mírně zvyšuje hmotnost zařízení, na druhou stranu se tento materiál stará o potřebnou pevnost. 

Záda zařízení imitují přední stranu a jsou vyrobena z plastu. Rozdíl mezi přední a zadní stranou však člověk prakticky nerozezná. Zadní straně dále vévodí čtyři gumové nožičky. Díky nim se vám zápisník nebude zbytečně pohybovat, pokud jej budete mít položený na stole a psát na něm. 

Zápisník přitom myslí na leváky i na praváky. V nastavení si lze tablet přepnout buď do pravorukého, nebo levorukého režimu a získat tak rozšířený okraj v levé, nebo pravé části podle vašich potřeb. 

Nastavení pro praváky a leváky
Nastavení pro praváky a leváky

Mobilní a desktopová aplikace

Díky mobilní a desktopové aplikaci budete mít své dokumenty kdykoliv a kdekoliv u sebe. Pomocí aplikace lze přitom dokumenty nahrát do zařízení (případně je z něj stáhnout). Desktopovou aplikaci dále využijete pro sdílení obrazovky. 

Aplikaci na desktop si pohodlně stáhnete přímo na stránce my.remarkable.com (v sekci Device & Apps). Dostupná je pro operační systém MacOS 10.13 a novější a Windows 10 a novější. Mobilní aplikace je poté k dispozici na Google Play a App store.  

Synchronizace napříč zařízeními

Synchronizace poznámek napříč reMarklable, mobilním telefonem a počítačem funguje opravdu skvěle. Jakmile dokument na některé z platforem upravíte nebo přidáte novou poznámku, prakticky okamžitě se to projeví na ostatních platformách. 

Kde koupit reMarkable 2
reMarkable 2
Hodnocení
4.8/5

K poznámkám si můžete přidat štítky, které se objeví i v mobilní a desktopové aplikaci. Následně lze poznámky pomocí štítků snadno třídit.

Co umožňuje mobilní aplikace

V mobilní aplikaci si snadno zobrazíte veškeré soubory, které jsou právě ve vašem tabletu reMarkable 2. Soubory si můžete otevřít a prohlížet. Případně lze také tvořit nové složky a soubory si organizovat. Mobilní aplikace podporuje vyhledávání. Díky tomu, že na mobilním telefonu máte českou klávesnici, lze při vyhledávání používat také diakritiku. Vyhledávání je však možné pouze v názvech souborů. Pomocí aplikace lze dále poznámky a dokumenty snadno sdílet a odesílat vašim přátelům či třeba kolegům. 

Zaplacením členství Connect získáte přístup k jedné zásadní funkci, kterou je tvorba poznámek přímo v mobilní aplikaci. Můžete se například pustit do tvorby zcela nové poznámky, nebo pokračovat v tvorbě té poznámky, kterou jste již začali psát na reMarkable (respektive na počítači). Bohužel však v mobilní aplikaci nelze přidávat vlastní poznámky do e-booků, PDF dokumentů či obrázků. Omezeni jste tedy pouze na editaci poznámek.

Co umožňuje desktopová aplikace

Desktopová aplikace nabízí v základní verzi prakticky stejné funkce jako ta mobilní. Můžete si v ní jednoduše otevřít a prohlížet jednotlivé soubory, organizovat je a využívat vyhledávání. 

Pokud se rozhodnete pro zaplacení členství Connect, získáte navíc přístup k editaci dokumentů ve stejné míře, jako to lze v mobilní aplikaci.

V nové verzi aplikace lze díky aktualizaci využívat formátování tučným písmem a kurzívou. Dále také byla přidána možnost kliknout na odkazy v PDF dokumentech, které se následně otevřou ve vašem webovém prohlížeči.

V mobilní ani desktopové aplikaci nelze využívat funkci pro kreslení či tvorbu vlastnoručně psaného textu.

Jak se reMarkable 2 používá

Práce s digitálním zápisníkem reMarkable 2 je opravdu příjemná. Dotykový displej můžete ovládat prsty i stylusem. Ovládání prsty však využijete pouze při pohybu v menu nebo použití gest (například pro otočení stránky). Velmi praktické je gesto pinch to zoom (pro přiblížení či oddálení stránky), které je dostupné i v PDF dokumentech. Jednotlivá gesta jsme si osvojili poměrně rychle a jsou opravdu praktická. 

Pro samotné psaní či kreslení je třeba použít právě pero. Stylus není třeba nijak dobíjet. Díky přítomnému magnetu jej lze snadno připnout k hraně tabletu a mít jej tak neustále u sebe. Magnet pro uchycení pera je umístěn zřejmě v horní části pravé hrany zápisníku. Spolehlivě se k peru, resp. k jeho ploché části přichytí však jen na jedné jeho vrchní části.

Pero snímá tlak i náklon a psaní tak opravdu velmi blízko připomíná psaní klasickou propiskou. Plastový hrot stylusu působí měkčím dojmem a je proto třeba počítat s tím, že jej po určité době budete muset vyměnit. Nicméně odezva při psaní je opravdu skvělá a rychlá. 

Kde koupit reMarkable 2
reMarkable 2
Hodnocení
4.8/5

V hlavním menu najdete všechny své dokumenty přehledně roztříděné do složek s poznámkami, PDF soubory a eBooky. Nechybí ani sekce věnovaná oblíbeným dokumentům. Případně můžete dokumentům přiřadit jejich vlastní tagy a třídit je podle nich. Součástí nabídky je dále koš a sekce s nastavením.

Jaké funkce reMarkable 2 (ne)nabízí

reMarkable 2 je primárně konstruován jako digitální zápisník a čtečka knih. 

Pokud se zaměříme na to, co tomuto zařízení chybí, můžeme zmínit například reproduktory (včetně audio jacku), podsvícení a mikrofon, který by posloužil pro diktování poznámek. Některé konkurenční zápisníky tuto výbavu nabízí - jmenovat můžeme například námi recenzovaný ONYX BOOX NOTE AIR 3C. Počítejte také samozřejmě s absencí fotoaparátu, se kterým se setkáte například u iPadu nebo tabletů obecně. 

A zmínit musíme také absenci technologie Bluetooth pro přenos souborů. Pokud budete chtít do zápisníku nějaký dokument dostat, je třeba k tomu využít cloudové úložiště. 

Digitální zápisník

Hlavní funkcí reMarkable 2 je bezpochyby funkce zápisníku. Při tvorbě nového dokumentu si můžete vybrat některou z dostupných šablon. Kromě základní (se zcela prázdnou stránkou), jsou k dispozici třeba šablony pro tvorbu TODO listů nebo organizaci celého týdne. 

Vybírat můžete z několika šablon
Vybírat můžete z několika šablon

Je trochu škoda, že jste na každé stránce omezeni hranou definovanou rozměry stránky. To znamená, že na displeji není možné posunout a pokračovat tak v tvorbě obsahu i za hranou náhledu (pokud vám prostor nebude stačit). V tomto směru vítězí iPad, u kterého tuto funkci mnohé aplikace podporují. 

Při samotném psaní můžete vybírat z osmi různých psacích nástrojů (jedná se například o tužku, kaligrafické pero či zvýrazňovač). Nechybí ani volba mezi různou tloušťkou čáry a barvy (černá, šedá nebo bílá). Praktickou funkcí je možnost využití různých vrstev. Přidáním nové vrstvy můžete pokračovat v předchozí tvorbě na vlastní vrstvě. Pokud se poté rozhodnete druhou vrstvu smazat, práce z první vrstvy zůstane na svém místě. Orientaci stránky je možné zvolit na šířku i na výšku. 

Pokud si pořídíte pero „Marker plus“, můžete gumovat jeho koncem. Případně je k dispozici softwarová guma. U levnějšího pera „Marker“ si musíte vystačit se softwarovou gumou. Jak vidíte na videu, menší plochy se gumují dobře i koncem pera, pokud však jde o větší plochu, udělá vám mnohdy rychlejší službu softwarová guma. 

Při tvorbě dokumentů také oceníte funkci označení určité oblasti, díky čemuž můžete oblast někam přesunout (v rámci dokumentu), případně změnit velikost textu. 

Nechybí ani možnost kopírování a vkládání, které je možné i mezi různými poznámkovými bloky. Pokud tedy uživatel potřebuje nakreslit nějaký náčrtek např. v šabloně uzpůsobené tvorbě perspektivy, po jeho vytvoření jej může přemístit do zápisníku s čistým pozadím.

Kde koupit reMarkable 2
reMarkable 2
Hodnocení
4.8/5

ReMarkable 2 totiž neumožňuje, aby si uživatel ve stejném zápisníku zvolil různé šablony (např. jedna strana linková, další strana s mřížkou či bez jakýchkoliv vodících linek).

Výhodou digitálního zápisníku oproti iPadu je fakt, že vás při tvorbě dokumentu opravdu nebude nic rušit (například příchozí oznámení). Stejně tak nebudete mít nutkání si během psaní „odpočinout“ brouzdáním na internetu a podobně.

K vašim poznámkám si prostřednictvím webového můžete vložit do poznámkového bloku obrázek z vašeho počítače (barevný obrázek se přitom převede do černobílých odstínů). Jednat se může o soubory PDF, JPG, PNG a EPUB do velikosti 100 MB.

Rovné čáry

Se softwarovým updatem 3.8 přichází možnost nakreslit dokonale rovné čáry. Pokud čáru nakreslíte rukou, automaticky se s touto funkcí promění ve zcela rovnou, díky čemuž budou vaše náčrty přehlednější. Aby byla čára rovná, stačí jen na sekundu podržet konec tahu. Následně lze v případě potřeby jednoduše upravit úhel či délku čáry. 

Checkboxy

Pokud si chcete zpřehlednit svůj seznam (například seznam pracovních úkolů), můžete k tomu využít checkboxy. Zaškrtávací políčka jsou přitom k dispozici také v aplikaci pro desktop a mobilní aplikaci. Díky tomu získáte skvělý přehled nad svými úkoly napříč zařízeními.

Nekonečná stránka

Než reMarkable 2 přišel s aktualizací, fungoval jako kniha. To znamená, že jste měli vždy k dispozici stanovený formát stránky a na další stránku jste se museli přepnout. Nově se však můžete na jedné stránce horizontálně posouvat a získat tak v podstatě nekonečnou stránku. Stačí jen učinit gesto swipe up. Své využití tato funkce najde například při tvorbě myšlenkových map, kdy je omezení prostoru nežádoucí. Tento nedostatek najdete třeba u konkurenčního ONYX BOOX NOTE AIR 3C.

Strojový text

Mezi nástroje na psaní nově přibyla funkce strojového textu. Spočívá v tom, že požadovaný text jednoduše naťukáte pomocí klávesnice, která se na displeji objeví. Své využití najde například v případě, že ručně psaný text konvertujete do digitální podoby a následně potřebujete ještě něco vepsat. Opět ale upozorníme, že klávesnice nepodporuje české znaky. 

Pomocí gest lze také tento text vyjmout a kopírovat. Dvojitým poklepáním vyberete slovo, trojitým poklepáním odstavec a když klepnete čtyřikrát, označíte celý text v dokumentu.

Kreslení

Digitální zápisník můžete použít také pro kreslení, nicméně používat budete pouze černou, šedou a bílou barvu. Hotové dílo si poté můžete exportovat do formátu PDF, PNG a SVG

U iPadu je možné v nejrůznějších aplikacích kreslit diagramy, které se poté samy převádí do digitální podoby. U tohoto digitálního zápisníku však tuto funkci nenajdete a diagramy si tak pouze můžete kreslit “od ruky”.

Kde koupit reMarkable 2
reMarkable 2
Hodnocení
4.8/5

Konverze textu

Ručně psaný text lze konvertovat do digitálního textu, a to již bez nutnosti placení předplatného. Tato funkce funguje opravdu moc hezky a rozhodně není třeba psát vyloženě krasopisně, aby zařízení text rozpoznalo. Poradí si přitom jak s textem psaným tiskacím, tak i písmem psacím. Zařízení rovněž rozlišuje velká a malá písmena. Předností je, že zařízení skvěle pozná i diakritiku a poradí si s češtinou. 

Čtečka knih

Kromě zápisníku lze zařízení využít také jako praktickou čtečku knih. Stáhnout si do něj můžete dokumenty v PDF a ePub. Do takových dokumentů si přitom můžete vytvářet vlastní poznámky pomocí pera, případně si třeba zvýraznit důležité pasáže. Zvýrazňovač v čtečce je dostupný v odstínech šedi, pokud ale PDF uložíte a exportujete zpátky do počítače, mohou mít zvýrazněné pasáže tradiční žlutý, zelený nebo modrý odstín.

Zvýrazňovač se automaticky přichytí, resp. zarovná ke zvýrazňovanému textu. Výsledné zvýraznění tak nepůsobí dojmem, že je uděláno z ruky, ale podle pravítka. Stejnou funkci však nemají již ostatní nástroje jako třeba tužka, propiska apod. Pokud si chcete těmito nástroji podtrhnout důležitou část textu, zápisník toto podtržení již neumí zpracovat do rovné čáry jako podle pravítka, ale podtrhnutí ponechá v nezarovnané podobě, v jakém jste ji svou rukou vytvořili.

Vlastní poznámky a náčrty lze vkládat také do uložených obrázků.

Text se na reMarkable 2 čte stejně příjemně jako na papíře. Je třeba počítat s absencí podsvícení (a tím pádem i s absencí modrého světla, díky čemuž si vaše oči odpočinou). Na druhou stranu, pokud chcete zařízení používat i po tmě, udělá vám lepší službu iPad, u kterého podsvícení nechybí. 

Rozšíření pro Google Chrome, Drive a další

Na my.remarkable.com si můžete jednoduše stáhnout doplněk pro prohlížeč Google Chrome, který vám umožní do čtečky odeslat jakýkoliv článek z webu. Stejně tak lze rozšířením vybavit Word nebo PowerPoint a dokumenty odesílat rovnou do čtečky. 

Kromě toho můžete do svého zařízení přidat přístup do svého Google Drive, Dropbox a OneDrive účtu. 

Odesílání poznámek e-mailem

Jakýkoliv dokument můžete přímo ze zápisníku odeslat e-mailem svým blízkým nebo třeba kolegům v práci. K příloze navíc můžete napsat libovolný text pomocí klasické klávesnice. Text z ručně psaného (nebo třeba PDF dokumentu) se k e-mailu přidá jako příloha. Můžete si přitom vybrat, zda se text z ručně psaného dokumentu má k e-mailu připojit jako příloha, nebo zda má být součástí textu tohoto e-mailu.

Zápisník ale bohužel v současné době nepodporuje českou klávesnici a při psaní e-mailu se budete muset obejít bez diakritiky. 

Sdílení obrazovky

Pokud si stáhnete aplikaci reMarkable do vašeho počítače, můžete využít funkci sdílení obrazovky. Jedinou podmínkou je, že digitální zápisník i váš počítač musí být připojené ke stejné Wi-Fi síti. Tato funkce již není podmíněna prémiovým předplatným a je tedy k dispozici úplně pro všechny. Zároveň je mnohem povedenější než u ONYX BOOX NOTE AIR 3C.

Kde koupit reMarkable 2
reMarkable 2
Hodnocení
4.8/5

Vyhledávání

V reMarkable 2 můžete využít také funkci vyhledávání. Hledat můžete jak dokumenty podle jejich názvu, tak i konkrétní slova ve vybraném dokumentu (PDF a epub). Při zadání hledaného klíčového slova je třeba použít klasickou klávesnici.

Zařízení také podporuje hledání v konvertovaném textu v rámci otevřeného dokumentu. Ručně psaný text vyhledávat nejde. 

Ve vyhledávání v celém souborovém systému však nelze vyhledat slovo, které by se nacházelo napříč veškerými dokumenty. Pokud do tohoto vyhledávání napíšete slovo nacházející se uvnitř nějakého dokumentu, reMarkable žádné výsledky nezobrazí. 

Jelikož klávesnice nepodporuje diakritiku, je vyhledání českých slov s obsahem háčků a čárek prakticky nemožné. Pokud napíšete slovo bez diakritiky (například POCITAC místo POČÍTAČ), zařízení si s tím neporadí a žádný výsledek nezobrazí. V případě práce s českým textem má tedy tato funkce značné mezery. Vyhledávání českých slov funguje výrazně lépe v mobilní a desktopové aplikaci, kde text vyťukáte pomocí běžné klávesnice s diakritikou.

Zabezpečení

Tento digitální zápisník umožňuje zabezpečení pomocí hesla, které si lze zvolit v nastavení. V případě ztráty nebo odcizení zařízení se k vašim datům nikdo nedostane. 

Kontakt v případě ztráty

Na úvodní obrazovku reMarkable 2 si můžete přidat své jméno a telefonní číslo, na které se mohou obrátit případní nálezci, pokud by náhodou došlo k odcizení vašeho zařízení.

Výdrž baterie a nabíjení

Předností tohoto tabletu na poznámky je bezpochyby jeho slušná výdrž na jedno nabití, která dosahuje až 14 dnů. K nabíjení využijete přiložený napájecí kabel (nebo jakýkoliv jiný s USB-C konektorem). 

Nabíjení reMarkable 2
Nabíjení reMarkable 2

Servis a záruka

ReMarkable 2 bohužel nemá v tuzemsku zastoupení ani distributory. Nelze jej tak pořídit v žádném z běžných maloobchodních internetových či kamenných obchodů. Spolehnout se budete muset na nákup v oficiálním e-shopu, který vám zařízení doručí až ze svého skladu v Hongkongu.

Na druhou stranu je však třeba říci, že po objednání nám reMarkable 2 dorazil přibližně do týdne. Záruční servis jsme bohužel nebyli schopni otestovat, neboť s testovaným zařízením nebyly jakékoliv potíže. Pokud si však uděláte malou rešerši na internetu, zjistíte, že jsou reference na záruční servis nebo obecně zákaznickou podporu poměrně kladné.

Nejčastější dotazy

Kde koupit reMarkable 2?

V současné době, v roce 2023, lze reMarkable zakoupit pouze přímo u výrobce v zahraničí. Distributoři v ČR jej bohužel nenabízí. Pozitivní však je, že doručení ze zahraniční je otázkou jen několika málo dní a na záruční servis naleznete dobré reference.

Jak dlouho vydrží na jedno nabití?

Tento digitální zápisník vydrží na jedno nabití až dva týdny. K nabití poté využijete přiložený napájecí kabel, případně jakýkoliv jiný s USB-C konektorem.

Kde koupit reMarkable 2
reMarkable 2
Hodnocení
4.8/5
Jsou funkce reMarkable 2 nějak zpoplatněny?

V základní verzi získáte možnost tvorby poznámek, integraci Google Drive, Dropbox a OneDrive, funkci pro konverzi ručně psaného textu do digitální podoby, možnost odeslání poznámky na e-mail a funkci pro sdílení obrazovky. S předplatným Connect lze dále využívat možnost tvorby a editace poznámek v mobilní a desktopové aplikaci a neomezené cloudové úložiště.

Jak do zařízení importuji ebooky?

Ebooky (nebo jakékoliv jiné dokumenty) do zařízení dostanete jednoduše prostřednictvím desktopové nebo mobilní aplikace.

Je možné si do PDF dokumentů dělat poznámky?

Ano, do PDF dokumentů si můžete vytvářet libovolné náčrtky nebo si zvýrazňovat důležité pasáže podle vašich potřeb.

Závěr –⁠ komu bychom reMarkable 2 doporučili?

Digitální zápisník reMarkable 2 bychom doporučili těm, kteří mají rádi kouzlo papíru, a přesto chtějí přejít na elektronickou tvorbu poznámek. Ty budete mít koncentrovány na jednom místě a odpadnou vám tedy věcné problémy s tím, kam jste uložili jednotlivé listy papírů nebo lístečky s poznámkami. 

Zařízení je rovněž ideální volbou pro studenty, kteří se chtějí pomocí reMarkable 2 učit a případně si do souborů dělat své vlastní poznámky. V neposlední řadě jej využijí ti, kteří si chtějí užívat pohodlné a pro oči příjemné čtení elektronických knih. 

ReMarkable 2 bezpochyby zaujme svým tenkým a zároveň odolným provedením. Při tvorbě poznámek oceníte několik různých psacích potřeb s možností volby tloušťky písma. A potěší i dlouhá výdrž baterie.

Zápisník můžete používat bezplatně, případně se rozhodnout pro předplatné Connect. Díky němu lze využívat neomezené cloudové úložiště a tvořit či editovat poznámky v mobilní a desktopové aplikaci. 

Z možných nevýhod bychom zmínili snad jen absenci podsvícení a obecně vyšší pořizovací cenu. Zařízení doporučujeme zakoupit na oficiálním webu výrobce (reMarkable 2 Alza či jiný velký e-shop s elektronikou ke květnu 2023 nenabízí).

Recenze: digitální zápisník reMarkable 2
 • Kvalita zpracování
 • Funkce digitálního zápisníku
 • Baterie
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
4.8

Profesionální pomocník na tvorbu poznámek

Digitální zápisník reMarkable 2 skvěle poslouží pro zapisování poznámek i čtení ebooků. Zařízení vás na první pohled zaujme svým tenkým a lehkým provedením, díky kterému je ideální na cesty. Využívat lze funkci převodu psaného textu do digitálního a se zápisníkem si můžete zkusit také černobílé kreslení. V neposlední řadě potěší i dlouhá výdrž jeho baterie.

Klady

 • Tenké a kvalitní provedení
 • Pohodlné používání
 • Skvělá odezva pera
 • Čtečka knih
 • Možnost sdílení obrazovky
 • Převod psaného textu do digitálního
 • Dlouhá výdrž baterie

Zápory

 • Vyšší pořizovací cena
 • Některé funkce jsou podmíněny předplatným
 • Absence podsvícení
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (19 hodnocení)
Komentáře (41) – Recenze: Digitální zápisník reMarkable 2, detailní test a dlouhodobé zkušenosti
 1. Zápisník je určen těm, kteří se nechtějí nechat při práci rušit messengery, maily, videí, YT, hudbou. Těm, kteří se soustředí na zachycení nápadů, myšlenky. Zpracování je úžasné. Máte pocit, že opravdu píšete na papír. Odezva pera je v pohodě. Pokud se chcete dívat na videa a poslouchat písničky, kupte si něco jiného.

 2. Dobrý den, koupil jsem si nedávno rM2 a ano, jsem nadšen. Jen mě mrzí moje nepozornost a neznalost k uplatnění té slevy 40,-€. Jistě, nejde o život, ale člověk by měl ještě lepší pocit z nákupu. není ještě nějaká možnost tento prolink / slevu dodatečně uplatnit? Děkuji předem. Petr

 3. Používám už mnoho let produkty Apple, ale až po koupi RM2 jsem našel to co jsem celou dobu hledal. Konečně z mého stolu zmizely ty spousty papírků s poznámkami a ze čtení knih na RM2 jsem nadšený. Až poté, co jsem přestal večer před spaním hodinu "sjíždět" iPad a začal si číst knihy na RM2 jsem poznal, že mezi příčinami špatného spánku bylo i toto. Spím jako mimino a ni když usnu s RM2 v ruce nic se neděje. Díky minimální váze už nemám ani jizvy na nose.:-)

 4. Uvažuji o zakoupení, má jediná obava je, co dělat v případě "poruchy"?
  Máte nějakou zkušenost?
  Dosud jsem nakupovala jen u tuzemských firem. Děkuji P.M.

  1. Dobrý den, bohužel zkušenosti se servisem nemáme. Redakční reMarkable využíváme na denní bázi a od svého pořízení s ním nebyl problém. Pouze zamrznutí při nedávné aktualizaci, které se vyřešilo prostým restartem. Při rešerši na internetu se můžete dočíst, že prodejce zpravidla jedná ve prospěch zákazníka. Narazili jsme i na případy, kdy na základě fotodokumentace poskytl prodejce svým zákazníkům nový stylus nebo samotný zápisník.

  1. Dobrý den,

   přihlašte se do vašeho účtu na my.remarkable.com, kde naleznete funkci pro import souborů. Přetažením položek nebo výběrem v prohlížeči nahrajete konkréttní soubory do cloudového úložište. Tyto soubory se následně zobrazí v souborech na vašem zařízení reMarkable.

  1. Dobrý den,

   do jistého objemu dat by vše mělo být zdarma. Pro redakční, resp. testovací reMarkable nemáme prémiové členství a vše nám v tomto smyslu funguje bez problému.

 5. Dobrý den, tento stroječek mě velice zaujal. Mám iPad a pak ještě diář a sešit na zakázky. Tady by bylo vše. “pod jednou střechou”. Všichni recenzenti nezapomenou zmínit to, že reMarkable z psaného textu (i škrabopisem) přepíše do tištěného textu. Co ovšem nikde nezaznělo je jestli i z češtiny. Vzhledem k tomu jak se všichni recenzenti tomuto tématu vyhýbají tak to nejspíše i tak bude. Podpora češtiny-absolutní nula. Je to tak? Doufám, že alespoň podporuje diakritiku u čtečky knih, pokud ne, je to velký problém. Děkuji za odpověď Petr Poštolka

  1. Dobrý den, převod psaného textu do digitální podoby funguje i v češtině (včetně diakritiky), a to velmi dobře. Omlouváme se, že jsme tuto skutečnost v recenzi explicitně nezmínili. Recenzi v tomto smyslu upravíme, aby byla jednoznačná.

 6. Dobrý den, zvažuji koupi RM2 a chci jej využít převážně pro skicování a kreslení. Hledám náhradu za skicák a propisku..
  Je pro tento účel vhodný?

  1. Dobrý den, můžete nám prosím zaslat jednu skicu jako příklad toho, na co konkrétně chcete rM 2 použít, na náš email info@itmix.cz? Pokusíme se o reprodukci a dáme vám vědět naše postřehy.

 7. Reklamovat jsem RM2, po měsíci přestal se přestal nabíjet respektive nabít se jej podařilo jen jednou. Reklamace vyřízena k mé spokojenosti výměnou na nový kus. Délka reklamace byla úctyhodná - vzhledem k tomu, že vadný kus se posílal do Asie. Celková délka byla 5 dní a to i včetně víkendu! I pořízení vlastního zařízení či příslušenství je velmi rychlé cca do 3-4 dnů od objednání. To co dodávku zpozdí je vždy až česká strana - pokud se trefíte s přistáním dodávky na neděli ráno doručí vám ho až v pondělí, pokud přistane dodávka ve všední den ještě týž den vám bude doručena!

 8. Vážená redakce, rád bych se zeptal, zdali při čtení e-knih v cizím jazyce na reMarkable – např. v anglickém – je možné při označení slova zobrazit jeho význam, ať už vysvětlení ve stejném jazyce či jeho překlad, jako je tomu u Kindle, ONYX a jiných čteček. Předem děkuji za odpověď.

 9. Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je to s převodem do digitálního
  textu u vzorců/rovnic/výrazů/výpočtů - lze to nebo to neumí. Zvažuji koupi, ale v recenzích jsem na to zatím nikde nenarazila. Předem děkuji za odpověď.

 10. dobry den,
  chcem sa spytat na dostupnost nejakeho time manazmentu na RM2. popripade ci je tam kalkulacka. nechcem to pouzivat na kreslenie, ale chcem to pouzivat ako kazdy druhy manazer na ukotvenie veci v case a priestore.
  dakujem

  1. Dobrý den, na internetu naleznete různé PDF šablony, které slouží jako kalendář a to jak placené https://digitalplannerboutique.com/shop/, tak i verze zdarma. Nejedná se však o aplikaci, pouze využití schopností zápisníku do PDF chytře provázaného odkazy (aby co nejlépe napodoboval funkční aplikaci). Kalkulačka na reMarkable 2 dostupná není. Doporučuji si přečíst naši recenzi, pravděpodobně od reMarkable chcete něco, na co není primárně určený.

 11. dobrý den ,chtěla jsem se prosím zeptat ,mám už zařízeni koupené ,ale když chci psát do poznámek ,objevuje se mi stále klávesnice a nejde mi tužkou ( černou ) vubec psát .Někde se prosím přepíná na psaný text ? Nevím si s tím rady ..
  Děkuji Vám moc a přeji hezký den

  1. Dobrý den, i v tomto režimu by mělo jít psát tužkou. Pokud nepomůže restart resp. kompletní odhlášení z účtu a nová aktivace, tak bych vám doporučil kontaktovat zákaznickou podporu, která vám pomůže s případnou reklamací.

 12. Dobry den, zvazuji koupi. Chapu spravne, ze RM2 nema webovy prohlizec? Mne by se libilo do poznamek vkladat linky na webove stranky. Toto tedy mozne neni?

  1. Dobrý den, ano, chápete naprosto správně, reMarkable 2 nedisponuje webovým prohlížečem. V poznámkách lze pracovat s odkazy pouze v kontextu PC, webové či mobilní aplikace – v této době však pouze s prémiovým předplatným, nikoli ve verzi zdarma. V reMarkable se vám odkazy sice zobrazí, nicméně nebudou fungovat. V tomto smyslu by vám pomohl pravděpodobně ONYX BOOX, ale ten je v porovnání s reMarkable dost jiný a vyšlo by to na samostatnou recenzi.

  1. Dobrý den, jako zákazník nic neplatíte. Naše zkušenost, kdy jsme do redakce kupovali více zařízení, tohle potvrzuje. reMarkable vše řeší na svojí straně, viz. jejich podmínky. Část "Price and payment terms" zde: https://support.remarkable.com/s/article/Terms-Conditions-Sale-of-Products-EU-EEA-and-Switzerland

   Konkrétně pak tato část
   Please note, depending on the place of dispatch included in your order confirmation, the following will apply for customs treatment of your order:

   When the products are shipped from Hong Kong, the Customer is formally named consignee for customs declaration purposes. reMarkable has designated a professional broker to clear the goods and pay customs duties and import VAT as applicable, and is similarly entitled to perform any corrections of the declaration if required. No extra costs will be incurred by the Customer in relation to the customs treatment and no further actions from the Customer are needed to receive the products. In case that local authorities require additional information to comply with local laws, the Customer may be contacted by our appointed transport company. Please contact reMarkable’s support team by using our Contact Form immediately if you are asked to pay any extra costs.
   When the products are shipped from the EU, reMarkable pays customs duties and import VAT as applicable, and the Customer is not party to the customs declaration.

 13. Dobrý den, měli jste možnost RM2 porovnat s jinými zařízeními pro ruční poznámky? Myslím třeba Lenovo Smart paper, Huawei Matepad paper, nebo třeba Xiaomi Note Eink? Možná existují i další. Jde mi o srovnání z pohledu psaní poznámek a kreslení skic.
  Moc rád píšu a skicuju tužkou, tak hledám nějaké vhodné zařízení. Věčně zdůrazňovaná přednost RM2, že nic nevyrušuje mi přijde trochu úsměvná. Totéž se dá snadno dosáhnout odpojením jakéhokoliv jiného zařízení od wifi, funguje to báječně 🙂 Nicméně, občas se hodí se připojit, dohledat si něco na netu, nebo v mailu a zase se odpojit.
  Byl bych tedy rád za jakékoliv postřehy pokud někdo srovnal RM2 s výše zmíněnými, nebo i jinými podobnými zařízeními. Předem díky.

  1. Dobrý den, v redakci máme na testování OXYN BOOX, na který vyjde recenze v následujících týdnech. Poté můžeme zařadit i některé ze zařízení, které zmiňujete.

   Co se týče často zmiňované přednosti – absence notifikací a práce bez vyrušování, tak trik je právě v tom, že i když chcete, tak se k těmto rušivým prvkům nepřipojíte. Rozumím samozřejmě vašemu pohledu na věc. Jen ne každý má takovou disciplínu zůstat "offline".

 14. Dobrý den.
  Možná jsem to přehlédl, ale zajímalo by mě, zda při psaní "tužkou" nedělá nějakou neplechu položená ruka na displeji.
  Předem díky za info.
  Steffi

  1. Dobrý den, palm rejection funguje naprosto bez problému. Navíc máte ovládací panel vždy na druhé straně dle nastavení levák/pravák, takže tím riziko nechtěného stisku tlačítka ještě více minimalizujete.

 15. Dobrý den chtěl bych se zeptat můžu si koupit M2 na firmu a odečtu si nějak DPH ze zahraničí a nebo rovnou koupím bez DPH?

  1. Přímo z reMarkable ne. Jde to zcela proti filosofii zařízení. Synchronizované poznámky jdou samozřejmě tisknout např. z počítače. Některá technologická řešení nebo i tiskárny samotné umožňují tisk odesláním emailu na předdefinovanou emailovou adresu – v takovém případě, by šlo reMarkeble k tisku využít tímto způsobem.

 16. Dobrý den,
  ráda bych reMarkable používala i jako čtečku. Rozumím správně, že není vůbec podsvícen, tedy nebude možno číst při zhasnutém světle jako je tomu u klasické čtečky knih? A dá se případně nějak upravovat jas- třeba při čtení/psaní venku na sluníčku?
  Děkuji

  1. Dobrý den, reMarkable není jako čtečka ideální řešení. Podsvícení nemá. Dalším problémem je např. změna velikosti textu, viz. naše YouTube video.

 17. K nákupu na firmu a odpočtu DPH: Neumí to. Sice to po Vás při objednávce chce DIČ, ale nijak ho to nezohlední, faktura i platba je s DPH, řešil jsem to s nimi začátkem dubna 2024, vyměnili jsme si asi 5 mailů, reagují celkem rychle, ale věcně se to neposunulo. Pořád dokola říkají, že prodávají pouze spotřebitelům a v režimu b2b-EU nerealizují žádné transakce. Celkově to zařízení použitelné je, ale má mouchy, třeba se neumí připojit na cloud a uložit tam poznámky uložené ve formě PDF. Řešením DPH jsem strávil nepřiměřeně moc času. Nechápu, proč nemají vyřešené resp. nechtějí řešit to DPH, když lze usuzovat, že podnikatelské prodeje v EU budou úplně někde jinde než prodeje spotřebitelům. Kdybych to byl býval tušil, tak bych na ty jejich stránky asi býval nebyl vůbec chodil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: Digitální zápisník reMarkable 2, detailní test a dlouhodobé zkušenosti
reMarkable 2
Hodnocení: 4.8/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram