ITmix.cz logo

Recenze: digitální zápisník reMarkable 2

Silné stránky
 • Tenké a kvalitní provedení
 • Pohodlné používání
 • Skvělá odezva pera
 • Čtečka knih
 • Možnost sdílení obrazovky
 • Převod psaného textu do digitálního
 • Dlouhá výdrž baterie
Slabé stránky
 • Vyšší pořizovací cena
 • Některé funkce jsou podmíněny předplatným
 • Absence podsvícení
Celkové hodnocení
4.8/5

Digitální zápisník reMarkable 2 skvěle poslouží pro zapisování poznámek i čtení ebooků. Zařízení vás na první pohled zaujme svým tenkým a lehkým provedením, díky kterému je ideální na cesty. Využívat lze funkci převodu psaného textu do digitálního a se zápisníkem si můžete zkusit také černobílé kreslení. V neposlední řadě potěší i dlouhá výdrž jeho baterie.

První dojem aneb co je součástí balení

Elektronický zápisník reMarkable 2 se prodává v elegantní krabici a jeho rozbalování je zážitkem srovnatelným s rozbalováním produktů značky Apple. Celé balení je papírové, několikavrstvé a odkazuje tak na hlavní přednost zařízení spočívající ve schopnosti perfektně napodobit papírový povrch pro čtení a psaní

Součástí balení je přitom kromě samotného zařízení napájecí kabel a návod k použití.

Vybavení k reMarkable 2
Vybavení k reMarkable 2

K digitálnímu zápisníku si můžete pořídit jedno ze dvou různých per. S bílým perem „Marker“ lze pouze psát, s vylepšeným černým „Marker plus“ lze nejen psát, ale rovněž gumovat s gumou zabudovanou v jeho konci. My jsme se v rámci této recenze rozhodli právě pro vylepšené černé pero, abychom lépe otestovali všechny funkce. Součástí balení přitom byla i sada 9 náhradních hrotů do pera.

Příslušenstvím k reMarkeble 2 je obal zápisníku. V nabídce přitom najdete několik variant. My jsme vsadili na zlatou střední cestu „Book Folio“ z textilního materiálu, což je obal se zavíráním na způsob knihy. 

Tento obal se k zápisníku přichytí pomocí magnetické lišty ve hřbetu obalu a čtyř magnetických vyvýšených bodů, umístěných přímo na reMarkable 2 ze zadní strany. Tyto gumové body, resp. nožičky zároveň slouží jako protiskluzový prvek v případě, kdy reMarkable používáte bez ochranného krytu.

Tento způsob uchycení představuje spolehlivou ochranu vašeho zařízení. Magnety jsou pevné a nehrozí tak náhodné vypadnutí zápisníku z obalu.

Technické parametry reMarkable 2

E-ink tablet reMarkable 2 vás rozhodně zaujme svým tenkým a luxusním designem. Díky váze dosahující 403 gramů se rovněž jedná o ideálního parťáka na cesty. Kromě toho potěší slušná výdrž baterie, která dosahuje až 2 týdnů. 

Zápisník pracuje s procesorem o výkonu 1,2 GHZ a 1GB pamětí RAM. Připravena je pro vás také interní 8GB úložiště, pokud si však zaplatíte předplatné, můžete využívat neomezené cloudové úložiště. 

Stav úložiště si můžete zobrazit
Stav úložiště si můžete zobrazit
ParametrHodnota
Výkon procesoru1,2 GHz
RAM1 GB
Interní paměť8 GB
Výdrž baterieAž 2 týdny
Operační systémCodex
Rozměry187 × 246 × 4,7 mm
Váha403 g

První použití: jak reMarkable 2 uvést do provozu

Abyste mohli digitální zápisník reMarkable 2 využívat opravdu naplno, neobejdete se bez nutnosti placení měsíčního poplatku. Pro nové zákazníky je v současné době připraveno roční předplatné zdarma. Předplatné můžete samozřejmě kdykoli zrušit.

Následně je třeba přejít na placenou verzi dle aktuálního ceníku. Nabídka služeb se přitom liší podle toho, jaký tarif si zvolíte.

Varianty předplatného včetně ceny jsou aktuální k 23.10.2022. Nabídka se v čase může měnit.

Žádný plán (zdarma)Connect (2,99 €/měsíc)
Všechny poznámky na jednom místěVšechny poznámky na jednom místě
Neomezené cloud úložiště
Integrace Google Drive, Dropbox a OneDrive
Konverze psaného textu do digitálního
Sdílení obrazovky
Odeslání poznámky na e-mail
36měsíční prodloužená záruka

Nejprve je třeba si založit účet na oficiálním webu reMarkable. Po přihlášení si zaplatíte vámi vybrané předplatné. Poté stačí přejít do sekce Device & Apps, kde najdete jednorázový kód pro propojení vašeho účtu s nově zakoupeným zařízením.

Jednorázový kód pro synchronizaci zařízení s účtem
Jednorázový kód pro synchronizaci zařízení s účtem

V zápisníku se v nastavení připojíte k Wi-Fi síti. Následně v sekci General settings vyberte možnost Account, kde budete vyzváni k zadání jednorázového kódu. Po potvrzení se vše synchronizuje a vy můžete začít své zařízení využívat naplno. 

reMarkable 2 zaujme tenkým a pevným zpracováním

Tento digitální poznámkový blok si vás rozhodně získá svým precizním zpracováním. Na první pohled totiž zaujme extrémně tenkým provedením (pouze 4,7 mm). Rámeček kolem displeje je kovový, což na jednu stranu mírně zvyšuje hmotnost zařízení, na druhou stranu se tento materiál stará o potřebnou pevnost. 

Záda zařízení imitují přední stranu a jsou vyrobena z plastu. Rozdíl mezi přední a zadní stranou však člověk prakticky nerozezná. Zadní straně dále vévodí čtyři gumové nožičky. Díky nim se vám zápisník nebude zbytečně pohybovat, pokud jej budete mít položený na stole a psát na něm. 

Zápisník přitom myslí na leváky i na praváky. V nastavení si lze tablet přepnout buď do pravorukého, nebo levorukého režimu a získat tak rozšířený okraj v levé, nebo pravé části podle vašich potřeb. 

Nastavení pro praváky a leváky
Nastavení pro praváky a leváky

Mobilní a desktopová aplikace

Díky mobilní a desktopové aplikaci budete mít své dokumenty kdykoliv a kdekoliv u sebe. Pomocí aplikace lze přitom dokumenty nahrát do zařízení (případně je z něj stáhnout). Desktopovou aplikaci dále využijete pro sdílení obrazovky. 

Aplikaci na desktop si pohodlně stáhnete přímo na stránce my.remarkable.com (v sekci Device & Apps). Dostupná je pro operační systém MacOS 10.13 a novější a Windows 10 a novější. Mobilní aplikace je poté k dispozici na Google Play a App store.  

Jak se reMarkable 2 používá

Práce s digitálním zápisníkem reMarkable 2 je opravdu příjemná. Dotykový displej můžete ovládat prsty i stylusem. Ovládání prsty však využijete pouze při pohybu v menu nebo použití gest (například pro otočení stránky). Velmi praktické je gesto pinch to zoom (pro přiblížení či oddálení stránky), které je dostupné i v PDF dokumentech. Jednotlivá gesta jsme si osvojili poměrně rychle a jsou opravdu praktická. 

Pro samotné psaní či kreslení je třeba použít právě pero. Stylus není třeba nijak dobíjet. Díky přítomnému magnetu jej lze snadno připnout k hraně tabletu a mít jej tak neustále u sebe. Magnet pro uchycení pera je umístěn zřejmě v horní části pravé hrany zápisníku. Spolehlivě se k peru, resp. k jeho ploché části přichytí však jen na jedné jeho vrchní části.

Pero snímá tlak i náklon a psaní tak opravdu velmi blízko připomíná psaní klasickou propiskou. Plastový hrot stylusu působí měkčím dojmem a je proto třeba počítat s tím, že jej po určité době budete muset vyměnit. Nicméně odezva při psaní je opravdu skvělá a rychlá. 

V hlavním menu najdete všechny své dokumenty přehledně roztříděné do složek s poznámkami, PDF soubory a eBooky. Nechybí ani sekce věnovaná oblíbeným dokumentům. Případně můžete dokumentům přiřadit jejich vlastní tagy a třídit je podle nich. Součástí nabídky je dále koš a sekce s nastavením.

Jaké funkce reMarkable 2 (ne)nabízí

reMarkable 2 je primárně konstruován jako digitální zápisník a čtečka knih. 

Pokud se zaměříme na to, co tomuto zařízení chybí, můžeme zmínit například reproduktory (včetně audio jacku), podsvícení a mikrofon, který by posloužil pro diktování poznámek. Některé konkurenční zápisníky tuto výbavu nabízí. Počítejte také samozřejmě s absencí fotoaparátu, se kterým se setkáte například u iPadu nebo tabletů obecně. 

A zmínit musíme také absenci technologie Bluetooth pro přenos souborů. Pokud budete chtít do zápisníku nějaký dokument dostat, je třeba k tomu využít cloudové úložiště. 

Digitální zápisník

Hlavní funkcí reMarkable 2 je bezpochyby funkce zápisníku. Při tvorbě nového dokumentu si můžete vybrat některou z dostupných šablon. Kromě základní (se zcela prázdnou stránkou), jsou k dispozici třeba šablony pro tvorbu TODO listů nebo organizaci celého týdne. 

Vybírat můžete z několika šablon
Vybírat můžete z několika šablon

Je trochu škoda, že jste na každé stránce omezeni hranou definovanou rozměry stránky. To znamená, že na displeji není možné posunout a pokračovat tak v tvorbě obsahu i za hranou náhledu (pokud vám prostor nebude stačit). V tomto směru vítězí iPad, u kterého tuto funkci mnohé aplikace podporují. 

Při samotném psaní můžete vybírat z osmi různých psacích nástrojů (jedná se například o tužku, kaligrafické pero či zvýrazňovač). Nechybí ani volba mezi různou tloušťkou čáry a barvy (černá, šedá nebo bílá). Praktickou funkcí je možnost využití různých vrstev. Přidáním nové vrstvy můžete pokračovat v předchozí tvorbě na vlastní vrstvě. Pokud se poté rozhodnete druhou vrstvu smazat, práce z první vrstvy zůstane na svém místě. Orientaci stránky je možné zvolit na šířku i na výšku. 

Pokud si pořídíte pero „Marker plus“, můžete gumovat jeho koncem. Případně je k dispozici softwarová guma. U levnějšího pera „Marker“ si musíte vystačit se softwarovou gumou. Jak vidíte na videu, menší plochy se gumují dobře i koncem pera, pokud však jde o větší plochu, udělá vám mnohdy rychlejší službu softwarová guma. 

Při tvorbě dokumentů také oceníte funkci označení určité oblasti, díky čemuž můžete oblast někam přesunout (v rámci dokumentu), případně změnit velikost textu. 

Nechybí ani možnost kopírování a vkládání, které je možné i mezi různými poznámkovými bloky. Pokud tedy uživatel potřebuje nakreslit nějaký náčrtek např. v šabloně uzpůsobené tvorbě perspektivy, po jeho vytvoření jej může přemístit do zápisníku s čistým pozadím.

ReMarkable 2 totiž neumožňuje, aby si uživatel ve stejném zápisníku zvolil různé šablony (např. jedna strana linková, další strana s mřížkou či bez jakýchkoliv vodících linek).

Výhodou digitálního zápisníku oproti iPadu je fakt, že vás při tvorbě dokumentu opravdu nebude nic rušit (například příchozí oznámení). Stejně tak nebudete mít nutkání si během psaní „odpočinout“ brouzdáním na internetu a podobně.

K vašim poznámkám si prostřednictvím webového můžete vložit do poznámkového bloku obrázek z vašeho počítače (barevný obrázek se přitom převede do černobílých odstínů). Jednat se může o soubory PDF, JPG, PNG a EPUB do velikosti 100 MB.

Kreslení

Digitální zápisník můžete použít také pro kreslení, nicméně používat budete pouze černou, šedou a bílou barvu. Hotové dílo si poté můžete exportovat do formátu PDF, PNG a SVG

U iPadu je možné v nejrůznějších aplikacích kreslit diagramy, které se poté samy převádí do digitální podoby. U tohoto digitálního zápisníku však tuto funkci nenajdete a diagramy si tak pouze můžete kreslit “od ruky”.

Konverze textu

Ručně psaný text lze konvertovat do digitálního textu. Tato funkce funguje opravdu moc hezky a rozhodně není třeba psát vyloženě krasopisně, aby zařízení text rozpoznalo. Poradí si přitom jak s textem psaným tiskacím, tak i písmem psacím. Zařízení rovněž rozlišuje velká a malá písmena. 

Čtečka knih

Kromě zápisníku lze zařízení využít také jako praktickou čtečku knih. Stáhnout si do něj můžete dokumenty v PDF a ePub. Do takových dokumentů si přitom můžete vytvářet vlastní poznámky pomocí pera, případně si třeba zvýraznit důležité pasáže. Zvýrazňovač v čtečce je dostupný v odstínech šedi, pokud ale PDF uložíte a exportujete zpátky do počítače, mohou mít zvýrazněné pasáže tradiční žlutý, zelený nebo modrý odstín.

Zvýrazňovač se automaticky přichytí, resp. zarovná ke zvýrazňovanému textu. Výsledné zvýraznění tak nepůsobí dojmem, že je uděláno z ruky, ale podle pravítka. Stejnou funkci však nemají již ostatní nástroje jako třeba tužka, propiska apod. Pokud si chcete těmito nástroji podtrhnout důležitou část textu, zápisník toto podtržení již neumí zpracovat do rovné čáry jako podle pravítka, ale podtrhnutí ponechá v nezarovnané podobě, v jakém jste ji svou rukou vytvořili.

Text se na reMarkable 2 čte stejně příjemně jako na papíře. Je třeba počítat s absencí podsvícení (a tím pádem i s absencí modrého světla, díky čemuž si vaše oči odpočinou). Na druhou stranu, pokud chcete zařízení používat i po tmě, udělá vám lepší službu iPad, u kterého podsvícení nechybí. 

Rozšíření pro Google Chrome, Drive a další

Na my.remarkable.com si můžete jednoduše stáhnout doplněk pro prohlížeč Google Chrome, který vám umožní do čtečky odeslat jakýkoliv článek z webu. Stejně tak lze rozšířením vybavit Word nebo PowerPoint a dokumenty odesílat rovnou do čtečky. 

Kromě toho můžete do svého zařízení přidat přístup do svého Google Drive, Dropbox a OneDrive účtu. 

Odesílání poznámek e-mailem

Jakýkoliv dokument můžete přímo ze zápisníku odeslat e-mailem svým blízkým nebo třeba kolegům v práci. K příloze navíc můžete napsat libovolný text pomocí klasické klávesnice. Text z ručně psaného (nebo třeba PDF dokumentu) se k e-mailu přidá jako příloha. 

Zápisník ale bohužel v současné době nepodporuje českou klávesnici a při psaní e-mailu se budete muset obejít bez diakritiky. 

Česká klávesnice bohužel není k dispozici
Česká klávesnice bohužel není k dispozici

Sdílení obrazovky

Pokud si stáhnete aplikaci reMarkable do vašeho počítače, můžete využít funkci sdílení obrazovky. Jedinou podmínkou je, že digitální zápisník i váš počítač musí být připojené ke stejné Wi-Fi síti

Vyhledávání

V reMarkable 2 můžete využít také funkci vyhledávání. Hledat můžete jak dokumenty podle jejich názvu, tak i konkrétní slova v dokumentech (PDF a epub). Při zadání hledaného klíčového slova je třeba použít klasickou klávesnici. Hledání v ručně psaném textu ale možné není. 

Zabezpečení

Tento digitální zápisník umožňuje zabezpečení pomocí hesla, které si lze zvolit v nastavení. V případě ztráty nebo odcizení zařízení se k vašim datům nikdo nedostane. 

Výdrž baterie a nabíjení

Předností tohoto tabletu na poznámky je bezpochyby jeho slušná výdrž na jedno nabití, která dosahuje až 14 dnů. K nabíjení využijete přiložený napájecí kabel (nebo jakýkoliv jiný s USB-C konektorem). 

Nabíjení reMarkable 2
Nabíjení reMarkable 2

Servis a záruka

ReMarkable 2 bohužel nemá v tuzemsku zastoupení ani distributory. Nelze jej tak pořídit v žádném z běžných maloobchodních internetových či kamenných obchodů. Spolehnout se budete muset na nákup v oficiálním e-shopu, který vám zařízení doručí až ze svého skladu v Hongkongu.

Na druhou stranu je však třeba říci, že po objednání nám reMarkable 2 dorazil přibližně do týdne. Záruční servis jsme bohužel nebyli schopni otestovat, neboť s testovaným zařízením nebyly jakékoliv potíže. Pokud si však uděláte malou rešerši na internetu, zjistíte, že jsou reference na záruční servis nebo obecně zákaznickou podporu poměrně kladné.

Nejčastější dotazy

Kde koupit reMarkable 2?

V současné době, v roce 2023, lze reMarkable zakoupit pouze přímo u výrobce v zahraničí. Distributoři v ČR jej bohužel nenabízí. Pozitivní však je, že doručení ze zahraniční je otázkou jen několika málo dní a na záruční servis naleznete dobré reference.

Jak dlouho vydrží na jedno nabití?

Tento digitální zápisník vydrží na jedno nabití až dva týdny. K nabití poté využijete přiložený napájecí kabel, případně jakýkoliv jiný s USB-C konektorem.

Jsou funkce reMarkable 2 nějak zpoplatněny?

Základní psaní poznámek a jejich ukládání do interního úložiště je bezplatné. Pokud však chcete ze zařízení vytěžit maximum, je třeba přejít na měsíční předplatné. V nabídce přitom najdete dva různé tarify s odlišnou nabídkou funkcí.

Jak do zařízení importuji ebooky?

Ebooky (nebo jakékoliv jiné dokumenty) do zařízení dostanete jednoduše prostřednictvím desktopové nebo mobilní aplikace.

Je možné si do PDF dokumentů dělat poznámky?

Ano, do PDF dokumentů si můžete vytvářet libovolné náčrtky nebo si zvýrazňovat důležité pasáže podle vašich potřeb.

Závěr –⁠ komu bychom reMarkable 2 doporučili?

Digitální zápisník reMarkable 2 bychom doporučili těm, kteří mají rádi kouzlo papíru, a přesto chtějí přejít na elektronickou tvorbu poznámek. Ty budete mít koncentrovány na jednom místě a odpadnou vám tedy věcné problémy s tím, kam jste uložili jednotlivé listy papírů nebo lístečky s poznámkami. 

Zařízení je rovněž ideální volbou pro studenty, kteří se chtějí pomocí reMarkable 2 učit a případně si do souborů dělat své vlastní poznámky. V neposlední řadě jej využijí ti, kteří si chtějí užívat pohodlné a pro oči příjemné čtení elektronických knih. 

ReMarkable 2 bezpochyby zaujme svým tenkým a zároveň odolným provedením. Při tvorbě poznámek oceníte několik různých psacích potřeb s možností volby tloušťky písma. A potěší i dlouhá výdrž baterie.

Zápisník můžete používat bezplatně, případně se rozhodnout pro jedno ze dvou různých předplatných. V závislosti na vaší volbě přitom získáte funkci funkci převodu psaného textu do digitálního, možnost sdílení obrazovky, neomezené cloudové úložiště, integraci Google Drive, Dropbox a OneDrive nebo třeba možnost odesílání vašich poznámek e-mailem.

Z možných nevýhod bychom zmínili snad jen absenci podsvícení a obecně vyšší pořizovací cenu. Většina funkcí je zároveň podmíněna placením měsíčního předplatného.

Recenze: digitální zápisník reMarkable 2
 • Kvalita zpracování
 • Funkce digitálního zápisníku
 • Baterie
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
4.8

Profesionální pomocník na tvorbu poznámek

Digitální zápisník reMarkable 2 skvěle poslouží pro zapisování poznámek i čtení ebooků. Zařízení vás na první pohled zaujme svým tenkým a lehkým provedením, díky kterému je ideální na cesty. Využívat lze funkci převodu psaného textu do digitálního a se zápisníkem si můžete zkusit také černobílé kreslení. V neposlední řadě potěší i dlouhá výdrž jeho baterie.

Klady

 • Tenké a kvalitní provedení
 • Pohodlné používání
 • Skvělá odezva pera
 • Čtečka knih
 • Možnost sdílení obrazovky
 • Převod psaného textu do digitálního
 • Dlouhá výdrž baterie

Zápory

 • Vyšší pořizovací cena
 • Některé funkce jsou podmíněny předplatným
 • Absence podsvícení
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (10 hlasování)
Komentáře (15) – Recenze: digitální zápisník reMarkable 2
 1. Zápisník je určen těm, kteří se nechtějí nechat při práci rušit messengery, maily, videí, YT, hudbou. Těm, kteří se soustředí na zachycení nápadů, myšlenky. Zpracování je úžasné. Máte pocit, že opravdu píšete na papír. Odezva pera je v pohodě. Pokud se chcete dívat na videa a poslouchat písničky, kupte si něco jiného.

 2. Dobrý den, koupil jsem si nedávno rM2 a ano, jsem nadšen. Jen mě mrzí moje nepozornost a neznalost k uplatnění té slevy 40,-€. Jistě, nejde o život, ale člověk by měl ještě lepší pocit z nákupu. není ještě nějaká možnost tento prolink / slevu dodatečně uplatnit? Děkuji předem. Petr

 3. Používám už mnoho let produkty Apple, ale až po koupi RM2 jsem našel to co jsem celou dobu hledal. Konečně z mého stolu zmizely ty spousty papírků s poznámkami a ze čtení knih na RM2 jsem nadšený. Až poté, co jsem přestal večer před spaním hodinu "sjíždět" iPad a začal si číst knihy na RM2 jsem poznal, že mezi příčinami špatného spánku bylo i toto. Spím jako mimino a ni když usnu s RM2 v ruce nic se neděje. Díky minimální váze už nemám ani jizvy na nose.:-)

 4. Uvažuji o zakoupení, má jediná obava je, co dělat v případě "poruchy"?
  Máte nějakou zkušenost?
  Dosud jsem nakupovala jen u tuzemských firem. Děkuji P.M.

  1. Dobrý den, bohužel zkušenosti se servisem nemáme. Redakční reMarkable využíváme na denní bázi a od svého pořízení s ním nebyl problém. Pouze zamrznutí při nedávné aktualizaci, které se vyřešilo prostým restartem. Při rešerši na internetu se můžete dočíst, že prodejce zpravidla jedná ve prospěch zákazníka. Narazili jsme i na případy, kdy na základě fotodokumentace poskytl prodejce svým zákazníkům nový stylus nebo samotný zápisník.

  1. Dobrý den,

   přihlašte se do vašeho účtu na my.remarkable.com, kde naleznete funkci pro import souborů. Přetažením položek nebo výběrem v prohlížeči nahrajete konkréttní soubory do cloudového úložište. Tyto soubory se následně zobrazí v souborech na vašem zařízení reMarkable.

  1. Dobrý den,

   do jistého objemu dat by vše mělo být zdarma. Pro redakční, resp. testovací reMarkable nemáme prémiové členství a vše nám v tomto smyslu funguje bez problému.

 5. Dobrý den, tento stroječek mě velice zaujal. Mám iPad a pak ještě diář a sešit na zakázky. Tady by bylo vše. “pod jednou střechou”. Všichni recenzenti nezapomenou zmínit to, že reMarkable z psaného textu (i škrabopisem) přepíše do tištěného textu. Co ovšem nikde nezaznělo je jestli i z češtiny. Vzhledem k tomu jak se všichni recenzenti tomuto tématu vyhýbají tak to nejspíše i tak bude. Podpora češtiny-absolutní nula. Je to tak? Doufám, že alespoň podporuje diakritiku u čtečky knih, pokud ne, je to velký problém. Děkuji za odpověď Petr Poštolka

  1. Dobrý den, převod psaného textu do digitální podoby funguje i v češtině (včetně diakritiky), a to velmi dobře. Omlouváme se, že jsme tuto skutečnost v recenzi explicitně nezmínili. Recenzi v tomto smyslu upravíme, aby byla jednoznačná.

 6. Dobrý den, zvažuji koupi RM2 a chci jej využít převážně pro skicování a kreslení. Hledám náhradu za skicák a propisku..
  Je pro tento účel vhodný?

  1. Dobrý den, můžete nám prosím zaslat jednu skicu jako příklad toho, na co konkrétně chcete rM 2 použít, na náš email info@itmix.cz? Pokusíme se o reprodukci a dáme vám vědět naše postřehy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další recenze

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram