ITmix.cz logo

Recenze: Magic Keyboard, klávesnice pro iPad

Silné stránky
 • Vysoký komfort
 • Jednoduché použití
 • Nůžkový mechanismus tlačítek
 • Touchpad s podporou gest
 • Ideální na cesty
 • Podsvícení
 • USB-C konektor
Slabé stránky
 • Vysoká cena
 • Vyšší hmotnost
 • Některé klávesy jsou menší

Klávesnice Magic Keyboard vám usnadní obsluhu vašeho tabletu a vy se budete moct pohodlně věnovat základní kancelářské práci nebo třeba brouzdání na internetu. Obal s klávesnicí zásluhou silných magnetů pevně drží na svém místě. Touchpad podporuje nejrůznější gesta a nůžkový mechanismus tlačítek se zaslouží o komfort při psaní. Praktická je i přítomnost USB-C konektoru

Luxusní balení, na které jste u Applu zvyklí

Rozbalování produktů od značky Apple je vždy samo o sobě zážitkem. Balení je totiž vždy vyvedeno do toho nejmenšího detailu. A u tohoto produktu tomu nebylo jinak. Klávesnice se prodává v minimalistické bílé krabici o rozměrech 25,5 × 20 × 2 cm a celkové váze 855 gramů.

Po otevření krabice se nám naskytl pohled na Magic Keyboard v ochranném obalu a uživatelský manuál. Samotná klávesnice je opatřena USB-C portem. Proto by mohlo kdekoho napadnout, že bude USB-C kabel součástí balení. Ale ve skutečnosti tomu tak bohužel není a vy jste pro tyto případy nuceni používat svůj vlastní kabel. 

Jak je patrné z fotky, černá barva je docela past na ulpívání otisků prstů. Jejich přítomnost je patrná už po chvíli manipulace a vy je tedy budete muset často otírat. 

Kvalita zpracování je na špičkové úrovni

Konstrukce Magic klávesnice působí kvalitně a bytelně. Uchycení iPadu ke klávesnici je velmi povedené a díky magnetům vše dokonale zapadne na své místo. Tyto magnety jsou opravdu silné a i když náhodou pouzdro obrátíte vzhůru nohama, iPad jen tak nespadne. 

Klávesnice je vybavena kloubem a ohebnou zadní stranou, díky čemuž si můžete polohování tabletu snadno přizpůsobit svým představám. Maximální úhel činí 130 stupňů, což však bohužel nemusí vždy stačit. Pokud by vás zajímalo, proč se Apple nerozhodl pro rozšíření úhlu hlavního kloubu, je to prosté. iPad s klávesnicí by se totiž v takovém případě již převažoval a byla by ohrožena celková stabilita.

Pouzdro s klávesnicí sází na na dotek příjemný matný povrch. Na druhou stranu lidé kritizují fakt, že jsou na tomto povrchu snadno viditelné mastné šmouhy a také se na něj snadno chytá špína. V takovém případě je třeba si na pomoc vzít ideálně vlhký hadřík. 

Klávesnice je poměrně těžká

Jakmile se vám tato klávesnice k iPadu poprvé dostane do ruky, možná vás překvapí její váha. Ta je totiž poměrně vysoká. V případě klávesnice v 11” variantě se jedná o hmotnost 601 gramů, u 12,9” varianty se hmotnost šplhá k 710 gramům

Pokud 11” variantu propojíte s iPadem Pro 3. generace, dostaneme se na celkovou váhu 1 067 gramů. Větší varianta poté společně s tabletem iPad Pro 5. generace váží zhruba 1 392 gramů. Pro lepší představu dodáme, že například nejnovější MacBook Air 2022 váží zhruba 1 200 gramů, 13” MacBook Pro váží přibližně 1 400 g. 

iPad Magic Keyboard 11” + tabletiPad Magic Keyboard 12,9”tabletMacBook Air 2022MacBook Pro 2022
Hmotnost1 067 g1 392 g1 200 g1 400 g
Rozměry 26 × 20 × 2,6 cm29 × 24 × 2,8 cm30 × 22 × 1 cm30 × 21 × 1,5 cm

S jakým iPadem klávesnici propojíte?

Jak jsme již zmínili, na trhu jsou k dostání dvě varianty těchto klávesnic:

Kde koupit iPad Magic Keyboard
iPad Magic Keyboard
Hodnocení
4.4/5
 • první z nich (menší) je určena pro iPad Air 4. a 5. generace a 11” iPad Pro (1., 2. a 3. generace), 
 • druhá varianta (větší) najde uplatnění u iPadu Pro 5. generace s úhlopříčkou 12,9”. 
Pouzdro nijak nebrání připevnění Apple Pencil
Pouzdro nijak nebrání připevnění Apple Pencil

Vliv na výdrž baterie iPadu

Magic Keyboard nemá svou vlastní baterii. Proto je třeba počítat s tím, že její používání se projeví i na výdrži iPadu, ze kterého energii čerpá. A to poměrně výrazně. Klávesnice si totiž z iPadu vezme přibližně 30 % energie. To znamená, že při jejím používání je třeba počítat s tím, že celková výdrž tabletu bude zhruba o třetinu nižší, než jste zvyklí. 

Částečně lze energii ušetřit aspoň tím, že si vypnete podsvícení klávesnice. V takovém případě činí pokles baterie oproti normálnímu provozu přibližně 15 %. 

Používání Magic Keyboard sníží celkovou výdrž baterie iPadu zhruba o 30 %. 

Funkce klávesnice iPad Magic Keyboard

Klávesnici Magic Keyboard pro iPad samozřejmě primárně využijete ke psaní a celkové obsluze vašeho tabletu (prostřednictvím tlačítek a touchpadu). Pojďme se však na toto téma zaměřit trochu podrobněji. 

Výhodou klávesnice je skutečnost, že je podsvícená a usnadňuje tedy obsluhu i za horších světelných podmínek. Její svit lze snadno regulovat. Po pár vteřinách se navíc podsvícení zhasne, aby docházelo k úspoře baterie. Narozdíl od MacBooku si však nelze nastavit, po jaké době nečinnosti se má podsvícení vypnout. 

Magic Keyboard dále disponuje praktickým USB-C konektorem, který lze využít pouze k nabíjení iPadu, nikoliv k přenosu dat. Další USB-C konektor nacházející se přímo na těle iPadu díky tomu zůstane volný a můžete jej využít pro zapojení dalších periferií v případě absence rozbočovače. 

Narozdíl od počítače MacBook se zde setkáte s mechanickým touchpadem, který nemá haptickou odezvu. Předností klávesnice je velmi snadné a rychlé uvedení do provozu. Stačí ji jen nacvaknout a můžete ji začít používat. Pojďme se na všechny funkce podívat podrobněji. 

Jak na párování iPad Magic Keyboard a Apple iPad

První použití klávesnice je opravdu jednoduché. iPad Magic Keyboard totiž není třeba nijak zapínat, párovat ani nabíjet. Stačí jen klávesnici správně připevnit k tabletu a následně ji již můžete začít používat.

A jak klávesnici umístit na správné místo? Magic Keyboard si položte na rovný povrch (třeba na stůl) tak, aby se pant nacházel směrem od vás a logo Apple bylo na vrchní straně. Otevřete víko a pokračujte v naklápění podle vašich potřeb. iPad vložte na Magic Keyboard tak, aby zadní fotoaparát tabletu zapadl do výřezu na klávesnici (jde to opravdu snadno). 

Srovnání velikosti klávesnice a dámské dlaně
Srovnání velikosti klávesnice a dámské dlaně

Hodnocení klávesnice iPad Magic Keyboard

Klávesnice se obsluhuje skvěle. Apple se rozhodl pro zakomponování klasického nůžkového mechanismu. Mnoha lidmi nenáviděný Butterfly mechanismus se tedy naštěstí neobjevil. Klávesy jsou dostatečně vysoké a nachází se mezi nimi mezery, aby pro vás bylo psaní opravdu komfortní. 

Kde koupit iPad Magic Keyboard
iPad Magic Keyboard
Hodnocení
4.4/5

Pokud budete přecházet z klasické klávesnici na MacBooku Air či Pro, všimnete si, že některé klávesy jsou u Magic Keyboard menší. Je to pochopitelně dáno celkovými rozměry, nejedná se však o nijak zásadní překážku. Jen si na tuto skutečnost pravděpodobně budete chvíli zvykat. Rozdíl ve velikosti se týká třeba tlačítka CAPS LOCK, Shift a pár dalších. Co se týče hlučnosti při psaní, tu jde porovnat právě s psaním na klávesnicích počítačů MacBook, tedy u těch, které nůžkový mechanismus rovněž využívají. 

Pokud bychom klávesnici srovnali s tou, která se nachází na MacBooku, lze ji vytknout absenci vrchní řady funkčních kláves. Apple zde přece jen mohl zakomponovat aspoň tlačítka pro komfortní regulaci jasu, zvuku nebo třeba tvorbu screenshotu. 

Další drobnou nevýhodu spatřujeme v tom, že se iPad při maximálním sklonu nachází poměrně blízko ke klávesnici. Pokud tedy píšete číslice nebo značky s diakritikou (tedy mačkáte vrchní sadu tlačítek), možná se vám zpočátku bude stávat, že vám budou prsty omylem narážet do samotného tabletu. Nicméně dá se na to zvyknout.

Hodnocení touchpadu na iPad Magic Keyboard

A nyní pár slov k touchpadu. Jakmile jej poprvé spatříte, možná si stejně jako my pomyslíte, že je docela malý. Přece jen u MacBooků se obecně objevují mnohem větší touchpady. Ale jedná se jen o otázku zvyku. 

Předností touchpadu je bezpochyby jeho skvělá citlivost a přesnost při každém stisku. V nastavení si lze rychlost ukazatele přizpůsobit, stejně tak si můžete nastavit, aby ke kliknutí docházelo při pouhém klepnutí, nikoliv až při stisku. 

Touchpad podporuje standardní funkce jako MacOS. Jedná se například o funkci kliknutí dvěma prsty najednou, což nahrazuje funkci kliknutí pravého tlačítka na běžné počítačové myši. Dále nechybí ani scrollování dvěma prsty a podpora Pinch-to-Zoom, kterou lze využít třeba při prohlížení fotografií a jejich přiblížení. Podpora gest známých z macOS je tedy něco, co vám práci na iPadu rozhodně zjednoduší. 

Magic Keyboard však nepodporuje například funkci Force Touch, která umožňuje stisknout touchpad, a poté ještě přitlačit. Touchpad je totiž mechanický a nemá haptickou odezvu jako u počítačů MacBook. Nicméně jde po celé ploše mačkat celkem srovnatelně. 

Jak se s Magic Keyboard pro iPad pracuje

Klávesnici k iPadu jsme se rozhodli otestovat v různých podmínkách. Zaměřili jsme se na komfort při její obsluze na stole, na klíně i v posteli. A jak naše testování dopadlo? 

Ovládání klávesnice na stole 

Klávesnice se nejpříjemněji obsluhuje v případě, že si zařízení položíte na stůl, tedy na pevný podklad. V takovém případě si budete moct užívat prakticky srovnatelný zážitek ze psaní jako na klasickém MacBook Air či Pro s ohlédnutím na celkově menší rozměry i menší velikost některých kláves. Stejně tak i touchpad se ovládá velmi příjemně.

Klávesnice se nejlépe ovládá na stole
Klávesnice se nejlépe ovládá na stole

Ovládání klávesnice na klíně 

Pravděpodobně se i u vás najdou okamžiky, kdy budete chtít iPad používat na klíně. I to je přitom s touto klávesnicí možné, i když dlouhé hodiny takto pracovat nejspíše nevydržíte. Na druhou stranu pozitivně lze ohodnotit fakt, že se při našem testování klávesnice prakticky nijak nezahřívala a „nepálila“ nás do nohou. Vzhledem k odlišnému pozorovacímu úhlu vám ale v tomto případě nemusí stačit maximální naklopení iPadu

Kde koupit iPad Magic Keyboard
iPad Magic Keyboard
Hodnocení
4.4/5

Ovládání klávesnice v posteli

Pokud si vezmete iPad s sebou do postele, budete pravděpodobně bojovat s jeho horší stabilitou na nestabilním povrchu (stejně jako na klíně). Ale obsluhování klávesnice je možné i v tomto případě. Lze předpokládat, že v posteli se pravděpodobně nebudete věnovat žádné složité práci, ale spíše iPad využijete pro brouzdání internetem či sledování filmů a seriálů. A s touto činností vám klávesnice perfektně pomůže. 

Cena aneb vyplatí se pořízení Magic Keyboard? 

Je třeba zdůraznit, že se tento produkt rozhodně neřadí mezi ty nejlevnější. Cena za menší 11” variantu se pohybuje kolem 8 000 Kč, ta větší vás poté vyjde zhruba na 10 000 Kč

Každopádně když si k této částce přičtete cenu za samotný tablet, vyšplhají se vám náklady i na několik desítek tisíc korun. A za takovou částku si již můžete pořídit i některý z MacBooků. Je tedy rozhodně ke zvážení, zda nepřistoupit raději právě k pořízení notebooku. 

Na druhou stranu pokud už iPad doma máte a hledáte způsob, jak z něj snadno vykouzlit „slušnou napodobeninu notebooku“ na studium či určitý typ práce, jedná se o možnou volbu. 

Pokud hledáte digitální zápisník pro tvorbu školních nebo pracovních poznámek, můžete vyzkoušet také zápisník reMarkable 2. V nabídce výrobce najdete kromě samotného zápisníku a stylusu také přídavnou klávesnici Type Folio s klávesami ve standardní velikosti.

Závěr: pro koho je iPad Magic Keyboard určena?

Závěrem se ještě pojďme podívat na to, komu bychom vlastně pořízení této klávesnice doporučili. S ohledem na poměrně vysokou pořizovací cenu klávesnice, iPadu a případně i Apple Pencil mnoho lidí raději sáhne po notebooku. Přesto si však i tato varianta zcela jistě najde své příznivce.

Tablet s klávesnicí se může hodit na cestování, jelikož je poměrně skladný, a to včetně napájecího adaptéru, který je pro iPad menší, než v případě počítačů Macbook. Klávesnici si dále mohou dokoupit osoby, které již tablet vlastní a uvažují nad jeho rozšířením. Zároveň se tato klávesnice může hodit lidem, kteří v některých případech potřebují používat tablet, někdy naopak ocení notebook, ale obě zařízení si pořizovat nechtějí. 

Z hlediska silných stránek lze rozhodně vypíchnout velmi dobrý komfort při psaní a jednoduchost při použití. Zásluhou nůžkového mechanismu tlačítek se na klávesnici pohodlně píše a zdůraznit lze také skutečnost, že touchpad podporuje nejrůznější gesta. Součástí klávesnice je rovněž USB-C konektor.

A nevýhody? Budeme se opakovat, ale tou největší nevýhodou je bohužel cena. Dále je třeba počítat s poněkud vysokou hmotností a faktem, že některé klávesy jsou menší než na počítači a na psaní na Magic Keyboard si budete chvíli zvykat. To je však naprosto pochopitelné.

Uživatelský návod ke klávesnici Magic Keyboard pro iPad

Kde koupit iPad Magic Keyboard
iPad Magic Keyboard
Hodnocení
4.4/5
Recenze: Magic Keyboard, klávesnice pro iPad
 • Kvalita zpracování
 • Funkce klávesnice
 • Pocit při psaní
 • Poměr cena/výkon
4.4

Šikovná klávesnice, která vám zpříjemní obsluhu iPadu

Klávesnice Magic Keyboard vám usnadní obsluhu vašeho tabletu a vy se budete moct pohodlně věnovat základní kancelářské práci nebo třeba brouzdání na internetu. Obal s klávesnicí zásluhou silných magnetů pevně drží na svém místě. Touchpad podporuje nejrůznější gesta a nůžkový mechanismus tlačítek se zaslouží o komfort při psaní. Praktická je i přítomnost USB-C konektoru

Klady

 • Vysoký komfort
 • Jednoduché použití
 • Nůžkový mechanismus tlačítek
 • Touchpad s podporou gest
 • Ideální na cesty
 • Podsvícení
 • USB-C konektor

Zápory

 • Vysoká cena
 • Vyšší hmotnost
 • Některé klávesy jsou menší
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (1 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: Magic Keyboard, klávesnice pro iPad
iPad Magic Keyboard
Hodnocení: 4.4/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram