ITmix.cz logo

Recenze: FIXED Tag Card – smart tracker s podporou Apple Find My

Silné stránky
 • Rozměry kreditní karty
 • Bezdrátové nabíjení
 • Hlasitost upozornění
 • Jednoduché párování
 • Režim Ztráty
 • Upozornění na zapomenutí předmětu
Slabé stránky
 • Absence NFC
 • Nezvládá Místní hledání

Smart tracker FIXED Tag Card má rozměry platební karty a skvěle poslouží k tomu, abyste měli přehled o aktuální poloze vaší peněženky nebo jiného předmětu. V mnoha ohledech je srovnatelný s Apple AirTag, existují však drobné rozdíly, které se kromě jiného odrazily v nižší cenovce. Jak smart tracker hodnotím? Pro koho je určen? A jaké všechny funkce nabízí?

Nejčastější otázky a odpovědi

S jakým zařízením lze smart tracker spárovat?

FIXED Tag Card je možné spárovat pouze se zařízením s operačním systémem iOS a aplikací Najít (Findy My). Uživatelé Androidu tedy bohužel mají smůlu.

Jak je řešeno dobíjení smart trackeru?

FIXED Tag Card se dobíjí pomocí bezdrátové nabíječky. Na jedno nabití vydrží v provozu až tři měsíce.

Kam lze lokalizační kartu FIXED Tag Card umístit?

FIXED Tag Card se vzhledem ke svým rozměrům skvěle hodí do peněženky. Umístit ji však můžete také do batohu či jiného zavazadla. Naopak jako přívěsek na klíče lépe poslouží konkurenční Apple AirTag.

Obsah balení a technické parametry

Lokalizační karta FIXED Tag Card se prodává v menší krabičce. Kromě samotné karty zde najdete jen nezbytnou dokumentaci. Nic dalšího ale ani není potřeba. Jen upozorním, že se karta nabíjí prostřednictvím bezdrátové nabíječky. Pokud ji doma nemáte, čeká vás nutnost jejího dokoupení. 

Název parametruHodnota
MateriálPlast
OdolnostDle parametru IP67
Výdrž baterieAž 3 měsíce
Způsob nabíjeníBezdrátová Qi nabíječka
KonektivitaBluetooth 5.0
KompatibilitaPouze iOS
Rozměry 85 × 54 × 2,6 mm
Hmotnost 12,2 g

Vypadá jako běžná platební karta, jen o něco tlustší

Tento smart tracker na první pohled připomíná platební kartu. To ostatně potvrzují i jeho rozměry, které činí 85 × 54 × 2,6 mm. Velikostně je tedy prakticky stejný jako platební karta, občanský průkaz nebo třeba kartička pojišťovny. Menší rozdíl spočívá snad jen v tom, že je smart tracker o něco tlustší, nicméně do přihrádky v peněžence jsem neměla problém jej umístit. 

Z hlediska materiálu se jedná o plast, čímž se liší od Apple AirTag, který je vyroben z nerezové oceli. Kvalita provedení je velmi slušná. Vzhledem k materiálu je však jasné, že pokud se budete hodně snažit, kartu můžete zlomit. Pokud si kartu umístíte do peněženky, tu do zadní kapsy kalhot a sednete si, karta se jen tak nezlomí. Je poměrně pevná a je potřeba vynaložit určité úsilí. Určitě ale doporučuji mít se v tomto ohledu trochu na pozoru.

Srovnání velikosti FIXED Tag Card a AirTagu
Srovnání velikosti FIXED Tag Card a AirTagu

FIXED Tag Card disponuje jedním jediným hardwarovým tlačítkem s LED diodami, které slouží pro párování a resetování karty. 

Lokátor je odolný dle parametru IP67. Pokud se tedy třeba stane, že si na peněženku vylijete pití, karta zůstane narozdíl od bankovek nepoškozená. Zároveň tento parametr značí, že je lokátor plně prachotěsný

Párování zvládnete raz dva

FIXED Tag Card je kompatibilní výhradně s Apple produkty. Pokud tedy patříte mezi uživatele Androidu, bohužel vám smart tracker bude k ničemu. 

Samotné spárování je jednoduché a bez problémů jsem jej intuitivně zvládla, aniž bych musela hledat návod

 1. V iPhonu je nutné přejít do aplikace Najít
 2. Zde zvolíte možnost Přidat nový předmět a vyberete možnost Jiný podporovaný předmět
 3. FIXED Tag Card uvedete do provozu delším stisknutím tlačítka v přední části.
 4. Jakmile se karta zobrazí v mobilní aplikaci, kliknete na Připojit
 5. Předmět si můžete pojmenovat (třeba peněženka, pokud se rozhodnete kartu nosit právě zde). A vybrat si lze také příslušný emotikon
 6. Následně vše odsouhlasíte, a poté již polohu předmětu uvidíte na mapě. 

Karta FIXED Tag Card narozdíl od Apple AirTag není vybavena NFC technologií. Vzhledem k tomu není párování ještě více intuitivní jako u samotného AirTagu, který stačí k mobilnímu telefonu přiblížit a rázem se spustí efektní animace, která vás procesem přidání provede (podobně jako u bezdrátových sluchátek z dílny Apple). 

Výdrž baterie FIXED Tag Card

Uvnitř lokátoru se nachází bezdrátová nabíjecí cívka. Díky tomu lze k nabíjení používat jakékoliv bezdrátové nabíječky s podporou Qi nabíjení. Na jedno nabití nicméně zvládne pracovat až 3 měsíce. Opětovné nabití zabere zhruba 1-2 hodiny. Aktuální stav baterie si navíc můžete snadno zkontrolovat přímo v aplikaci Najít. 

I v tomto směru se FIXED Tag Card liší od Apple AirTag, který pracuje s vyměnitelnou knoflíkovou baterií.  

Budete potřebovat bezdrátovou nabíječku
Budete potřebovat bezdrátovou nabíječku

Funkce FIXED Tag Card

Lokátor FIXED Tag Card slouží k tomu, abyste měli neustále přehled o tom, kde se vaše peněženka (nebo jiný předmět, do kterého kartu vložíte) nachází. 

Zobrazení polohy na mapě

Aktuální polohu FIXED Tag Card si snadno zobrazíte přímo v mobilní aplikaci Najít, kde ji uvidíte na mapě. Při mém testování zobrazení polohy sedělo i v případě, kdy byla karta umístěna v budově. Přesnost lokalizace na mapě je za mě srovnatelná s AirTagem. 

Přehrání zvuku (upozornění)

Pokud máte někde doma peněženku (s vloženou FIXED Tag Card) a nemůžete ji zrovna najít, můžete ji prostřednictvím aplikace „prozvonit“. Karta pak začne vydávat poměrně hlasitý a nepříjemný zvuk, který díky tomu dobře uslyšíte i v případě, že se karta nachází uvnitř peněženky. 

Hlasitost tohoto zvuku se pohybuje v rozmezí 85–90 dB, přičemž u AirTag se jedná pouze o 65 dB. Například pro seniory, kteří zpravidla již hůře slyší, to může být fajn volba. Zvuk není monotónní, naopak je snadno rozpoznatelný například i ve venkovním prostředí. 

Ke sledování někoho jiného jej používat nejde

FIXED Tag Card je stejně jako AirTag vybaven ochranou, abyste lokátor nemohli používat pro sledování cizí osoby. Pokud se totiž delší dobu nachází mimo spárovaný iPhone, začne na sebe upozorňovat pomocí mírně odlišného zvuku a do blízkého iPhonu zašle notifikaci, že vás možná někdo sleduje. 

Upozornění na vzdálení se od předmětu

Lokátor dokáže upozornit na to, že se od něj vzdálíte. Pokud se tedy chystáte do práce a peněženku necháte doma, můžete na tuto skutečnost přijít mnohem dříve, než až v momentě, kdy budete chtít zaplatit za oběd. Já jsem například peněženku s lokátorem nechala v autě na parkovišti a upozornění obdržela při vstupu do obchodního centra (tedy zhruba po 50-100 metrech). 

Pokud FIXED Tag Card někde ztratíte, můžete se k ní nechat navigovat prostřednictvím aplikace Mapy. Stejně jako Apple AirTag používá ke zpřesňování polohy i síť iPhonů

Na druhou stranu však v porovnání s produktem od Applu nezvládá takzvané Místní hledání. Tato funkce je obzvláště užitečná doma, kdy vám předmět s lokátorem třeba zapadne za pohovku a vy jej nebudete moct najít. V mobilní aplikaci se pak zobrazují informace o vzdálenosti a směru, kterým se vydat. To FIXED Tag Card bohužel neumí, jelikož není vybavena potřebný čipem. 

Režim ztráty 

FIXED Tag Card lze stejně jako AirTag označit jako ztracený. Případný nálezce pak může lokátor identifikovat přímo prostřednictvím aplikace Najít (nebo pomocí aplikace Detektor sledování, která je určena uživatelům Androidu). V aplikaci také můžete snadno přidat své kontaktní údaje, aby vás nálezce mohl informovat.

Sdílení s dalším uživatelem

FIXED Tag Card lze stejně jako Apple Air Tag jednoduše sdílet s dalšími uživateli. Díky tomu může mít nad polohou daného předmětu přehled více osob (třeba v rámci sdílení v rodině). 

Srovnání FIXED Tag Card a Apple Air Tag v kostce

Pro lepší přehled toho, co nabídne FIXED Tag Card a Apple Air Tag se můžete mrknout na následující tabulku. Díky tomu si uděláte jasno v tom, v čem spočívají zásadní rozdíly mezi oběma lokátory

FIXED Tag CardApple Air Tag
MateriálPlastNerezová ocel
Rozměry85 × 54 × 2,6 mmPrůměr 31,9 mm
Hmotnost12,2 g11 g
Baterie/nabíjeníIntegrovaná, bezdrátové nabíjeníKnoflíková baterie (CR2032)
NFCNeAno
Místní hledáníNeAno
Hlasitost upozornění85–90 dB65 dB
Zobrazení polohy na mapěAnoAno
Režim ztrátyAnoAno
Možnost sdílení předmětu s dalším uživatelemAnoAno
Upozornění na vzdálení se od předmětuAnoAno

Závěr – komu bych smart tracker FIXED Tag Card doporučila?

FIXED Tag Card se vzhledem ke svým rozměrům skvěle hodí do peněženky. Předností je také o něco nižší cena v porovnání s Apple AirTag, díky čemuž se může jednat o perfektní řešení pro ty, kteří chtějí lokátor vyzkoušet. Narozdíl od Apple AirTag si nemusíte dělat starosti s dokupováním nových baterií, jelikož FIXED Tag Card lze dobíjet bezdrátově.

Párování je velmi jednoduché. Pro jistotu ještě jednou upozorňuji, že zařízení spárujete výhradně s Apple produkty. Jednotlivé funkce jsou prakticky totožné jako u Apple AirTag. Existují však dva zásadní rozdíly. Smart tracker FIXED Tag Card kvůli absenci čipu nepodporuje takzvané Místní hledání. A rovněž není vybaven NFC technologií (což se na druhou stranu pozitivně odráží právě na jeho cenovce).

Celkově FIXED Tag Card hodnotím jako povedené vybavení, díky kterému získáte přehled o poloze vašich osobních věcí. Hlasitost při upozornění je poměrně vysoká a samotný tón nepříjemný, což usnadní vyhledání předmětu v domácím i venkovním prostředí.

Recenze: FIXED Tag Card – smart tracker s podporou Apple Find My
 • Kvalita zpracování
 • Baterie/nabíjení
 • Funkce
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
4.6

Šikovná lokalizační karta do peněženky

Smart tracker FIXED Tag Card má rozměry platební karty a skvěle poslouží k tomu, abyste měli přehled o aktuální poloze vaší peněženky nebo jiného předmětu. V mnoha ohledech je srovnatelný s Apple AirTag, existují však drobné rozdíly, které se kromě jiného odrazily v nižší cenovce. Jak smart tracker hodnotím? Pro koho je určen? A jaké všechny funkce nabízí?

Klady

 • Rozměry kreditní karty
 • Bezdrátové nabíjení
 • Hlasitost upozornění
 • Jednoduché párování
 • Režim Ztráty
 • Upozornění na zapomenutí předmětu

Zápory

 • Absence NFC
 • Nezvládá Místní hledání
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (1 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: FIXED Tag Card – smart tracker s podporou Apple Find My
FIXED Tag Card
Hodnocení: 4.6/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram