ITmix.cz logo

Nejlepší chytré hodinky Xiaomi: srovnávací test a recenze

Recenze vybraných produktů

Nejlepší chytré hodinky Xiaomi: srovnávací test a recenze

Chytré hodinky Xiaomi mají svá specifika. Zajímá vás, co od nich obecně můžete očekávat? V čem se liší modely určené pro ženy a pro muže? A jak s tím vším souvisí značka Amazfit? V tomto článku vám na tyto otázky zodpovíme a kromě toho vám dáme tipy na konkrétní modely pro muže a ženy, které se těší největší popularitě.

Chytré hodinky Xiaomi obecně přináší skvělý poměr mezi cenou a výkonem, díky čemuž se těší velké oblibě. Pochlubit se mohou atraktivním designem, který na první pohled připomíná modely mnohonásobně dražších značek (např. Apple Watch). U hodinek značky Xiaomi se ale nemusíte setkat s prémiovými materiály a rovněž jejich zpracování nebývá tak precizní jako v případě prémiových značek.

Jednotlivé chytré hodinky Xiaomi se stanou vaším pomocníkem při sportu, cestování, práci i zábavě. Těšit se můžete na moderní funkce, které se u každého modelu mírně liší. Obecně platí, že s vyšší cenou můžete počítat s širší nabídkou funkcí. Hodinky Xiaomi nabízí různé sportovní režimy, monitorování srdečního tepu, sledování stresové zátěže, monitoring kvality spánku, funkci pro sledování menstruačního režimu a mnoho dalšího. Pokud vás zajímají podrobnosti o jednotlivých modelech, přečtěte si naše srovnání chytrých hodinek a jednotlivé recenze.

Chytré hodinky Xiaomi můžeme obecně rozdělit na dámské a pánské.

Dámské chytré hodinky Xiaomi mají menší ciferník

V této kategorii na vás čekají chytré hodinky kompaktních rozměrů. Velikost jejich ciferníku je navržena tak, aby zařízení lépe sedělo na úzké dámské zápěstí. Rovněž u těchto modelů výrobce dbá na líbivý design, který je pro mnoho žen na prvním místě. Často se proto setkáte se zlatou, růžovou nebo třeba rose gold barvou.

Z hlediska funkcí nabízí chytré hodinky pro ženy i muže prakticky to samé. Dámy však navíc ocení funkci pro sledování menstruačního cyklu, která je pro pány zbytečná. V rámci našeho srovnání chytrých hodinek pro ženy jsme recenzovali modely popsané níže. Dámské hodinky Xiaomi u nás také naleznete na dedikované stránce.

Xiaomi Watch S1 Active

Nejlepší sportovní hodinky Xiaomi hodinky pro ženy
Silné stránky
 • Zajímavý poměr cena/výkon
 • Přesné senzory vitálních funkcí
 • GPS lokalizace
 • NFC platby
 • Vhodné i pro plavání
 • Monitorování cyklu
Slabé stránky
 • Omezené množství metrik
 • Snadné překrytí reproduktoru
 • Problém s ovládáním pod vodou
 • Slabá podpora českých bank
 • Horší čitelnost na slunci

Xiaomi Watch S1 Active jsou sportovně orientované chytré hodinky dostupné za atraktivní cenu. Model nabízí poměrně široké spektrum funkcí, které využijete nejen během sportování, ale také v běžném životě. Hodinky jsou dodávány s gumovým řemínkem, který nabízí pohodlí i při pevnějším zatažení.

Hodinkám nechybí ani NFC, díky kterému s nimi můžete bezkontaktně platit. V nabídce hodinek naleznete monitoring více než 110 sportovních aktivit, včetně plaveckých či bojových disciplín. Hodinky vám změří tepovou frekvenci, okysličení krve či množství vašich spálených kalorií.

Celkové hodnocení
4.1/5

Zde jsme pro vás vybrali dámské hodinky Xiaomi, které svými rozměry a designem potěší něžné pohlaví.

Pánské chytré hodinky Xiaomi jsou robustnější

Pánské chytré hodinky mají zpravidla větší displej a robustnější konstrukci, díky čemuž na pánském zápěstí vypadají mnohem lépe. V nabídce značky Xiaomi najdete i vyloženě outdoorové modely, které by svým vzhledem většinu žen příliš nezaujaly. Jedná se například o Xiaomi Amazfit T-Rex, které jsou odolné vůči extrémním podmínkám a hodí se tedy pro vyznavače outdoorových sportů.

Xiaomi Redmi Watch 4

Nejlepší Xiaomi hodinky pro muže
Silné stránky
 • Skvělý poměr cena/výkon
 • Velký displej
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Hliníkové pouzdro
 • Automatická regulace jasu
 • Otočná korunka
Slabé stránky
 • Chybějící NFC pro bezkontaktní platby
 • Na příchozí zprávy nelze reagovat
 • Překlad do češtiny není stoprocentní

Xiaomi Redmi Watch 4 jsou cenově dostupné chytré hodinky, které nabídnou dostatek funkcí pro sledování zdraví i pohybu. V porovnání s předchozí generací se dočkaly vylepšení, například v podobě využití prémiovějších materiálů nebo podpory funkce automatické regulace jasu. Jak hodnotím jejich funkce a má toto zařízení nějaké mezery?

Celkové hodnocení
4.2/5

Jak se značkou Xiaomi souvisí hodinky Amazfit?

Pojďme se ještě podívat na srovnání chytrých hodinek Xiaomi a Amazfit. Amazfit je značka, jejíž produkty pochází z firmy Huami, která s Xiaomi spolupracuje. Jednotlivé produkty nabízí v řadách Bip, GTS, GTR, T-Rex a Stratos. Chytré hodinky Amazfit se přitom často prodávají pod označením Xiaomi Amazfit, což může být matoucí.

U modelů Xiaomi i Amazfit se dočkáte podpory češtiny.

Liší se aplikace sloužící pro sledování jednotlivých statistik týkajících se vašeho zdraví. U hodinek Xiaomi budete používat mobilní aplikaci Xiaomi Wear, u hodinek Amazfit je klíčová mobilní aplikace Zepp.

Zmíněné operační systémy používají také graficky odlišné rozhraní, které však funguje na stejných principech. Obě varianty jsou ale poměrně intuitivní a není problém se v nich zorientovat.

Fitness náramky Xiaomi –⁠ levnější alternativa k chytrým hodinkám

Když je řeč o chytrých hodinkách Xiaomi, musíme zmínit také fitness náramky od stejnojmenné značky. Tato zařízení se mohou pochlubit kompaktními rozměry a skvělými funkcemi, které jsou ale narozdíl od chytrých hodinek na nižší úrovni. Pokud ale hledáte základní model pro monitorování svého zdraví, určitě s nimi neuděláte chybu.

Oproti hodinkám je třeba počítat s tím, že fitness náramky nedisponují GPS senzorem a při monitorování venkovních aktivit vyžadují přítomnost mobilního telefonu. Právě prostřednictvím mobilního telefonu se totiž k GPS připojí.

Nejčastější dotazy na téma chytré hodinky Xiaomi

Co je charakteristické pro Xiaomi chytré hodinky?

Tyto chytré hodinky vynikají skvělým poměrem mezi cenou a výkonem. Těšit se můžete na širokou nabídku funkcí (v závislosti na konkrétním modelu), přehledné rozhraní a líbivé designy.

Jak se značkou Xiaomi souvisí hodinky Amazfit?

Amazfit spadá pod značku Xiaomi. Tyto chytré hodinky ale používají jiný operační systém (Amazfit OS místo vlastního řešení od Xiaomi).

Kolik stojí chytré hodinky Xiaomi?

Cenové rozpětí chytrých hodinek Xiaomi je poměrně rozsáhlé. Ty nejlevnější modely seženete ani ne za 1 000 Kč, ty nejdražší se poté cenově pohybují kolem 4 000 Kč.

Jaké chytré hodinky jsou vhodné pro ženy a jaké pro muže?

Pro ženy lze doporučit třeba modely Xiaomi Amazfit GTS 3 a Xiaomi Amazfit GTS 2 mini. Muži poté ocení například Xiaomi Mi Watch, Xiaomi Amazfit GTS 2 nebo Xiaomi Amazfit T-Rex.

Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
4.6/5 - (11 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Xiaomi Redmi Watch 4
Tip redakce
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram