ITmix.cz logo

Pánské chytré hodinky Garmin: které jsou nejlepší?

Recenze vybraných produktů

Pánské chytré hodinky Garmin: které jsou nejlepší?

Pánské hodinky Garmin jsou skvělým pomocníkem pro monitoring zdraví i sportu. V nabídce této značky přitom najdete modely zaměřené pro milovníky outdoorových aktivit a expedic, ale i hodinky pro každodenní nošení. Zjistěte, v čem se liší od hodinek určených pro dámy a jaké jsou nejlepší modely v jednotlivých kategoriích.

Nejčastější otázky a odpovědi

Jaké jsou nejlepší pánské chytré hodinky Garmin?

To samozřejmě nejde zobecnit, jelikož velmi záleží na tom, co od vašich chytrých hodinek očekáváte. Z našich recenzí se jako nejlepší model pro outdoor a expedice jeví Garmin Fénix 7X Sapphire Solar. Skvělým univerzálním modelem na každodenní nošení jsou poté hodinky Garmin Venu 2 Plus.

Jak velké pouzdro mají Garmin chytré hodinky pro muže?

To se může u každého modelu mírně lišit. Velikost pouzdra u pánských hodinek se obecně pohybuje zhruba od 47 do 51 mm.

S jakými mobilními telefony lze chytré hodinky Garmin spárovat?

Chytré hodinky Garmin lze spárovat s mobilními telefony s operačním systémem Android i iOS. U každého modelu si však raději ověřte kompatibilitu s verzí daného operačního systému.

Liší se velikostí i designem

Narozdíl od dámských hodinek Garmin jsou modely určené pro muže větší a robustnější. Pánské hodinky disponují větší velikostí pouzdra, respektive displeje. Díky tomu zařízení lépe sedí na širším pánském zápěstí. U pánských chytrých hodinek Garmin pro outdoorové aktivity a expedice se rovněž hojně objevují robustní designy, které jsou právě pro muže jako stvořené.

Například model pro muže Garmin Fénix 7 má pouzdro o průměru 47 mm. Varianta Garmin Fénix 7S určená pro ženy disponuje menším pouzdrem o průměru 42 mm.

Co se týče barevných provedení, těšit se zpravidla můžete na minimalistické odstíny, které se u mužů těší velké popularitě. Řeč je zejména o černé a šedé barvě.

Vyberte si model podle příležitosti

Chytré hodinky Garmin se prodávají hned v několika produktových řadách. Každá z nich přitom cílí na trochu jiné potřeby zákazníků. Pojďme se podívat na to, k jakému účelu hledají muži tyto hodinky nejčastěji a jaký konkrétní model lze v tomto ohledu doporučit.

Chytré hodinky na expedice a outdoor

Pokud se řadíte mezi milovníky outdoorových aktivit a expedicí, řadí se vybrané modely od značky Garmin k opravdové špičce na trhu. Například chytré hodinky Garmin Fénix 7X Sapphire Solar jsou kromě jiného vybaveny solárním nabíjením, které vám prodlouží výdrž baterie.

Garmin Fénix 7X Sapphire Solar

Na expedice a outdoor
Silné stránky
 • Solární nabíjení
 • Pokročilé zdravotní metriky
 • Mapy a navigace
 • Kvalitní materiály
 • Voděodolnost
 • Import tras
 • Návrhy pro zlepšení vašich tréninků
Slabé stránky
 • Vyšší hmotnost
 • Omezená možnost komunikace
 • Vyšší cena
 • Teploměr okolní teploty není zcela přesný

Řadíte se mezi milovníky outdoorových aktivit? V tom případě by vaší pozornosti neměly uniknout chytré hodinky Garmin Fénix 7X. Ty si poradí s monitoringem zdraví a pohybu, přičemž vám nabídnou i pokročilé ukazatele. S jejich pomocí snadno zjistíte, jaká je vaše aktuální tréninková zátěž a zda je na místě zvolnit, nebo se můžete pustit do intenzivní aktivity. Hodinky dále zaujmou svým špičkovým zpracováním a použitím kvalitních materiálů. Safírové sklíčko je vybaveno solárním nabíjením, které dokáže prodloužit výdrž baterie. Předností hodinek jsou také mapy a navigace.

Celkové hodnocení
4.4/5

Chytré hodinky do společnosti a na každodenní nošení

Pokud hledáte hodinky na každodenní nošení do práce, školy či do společnosti, pravděpodobně se budete poohlížet spíše po minimalistickém modelu, nikoliv outdoorovém. V tomto ohledu lze doporučit například elegantní chytré hodinky Garmin Venu 3, které nabízí pokročilé funkce pro sportovce. Navíc si můžete snadno vytvořit svůj vlastní trénink a stáhnout si jej do hodinek.

Garmin Venu 3 & Venu 3S

Na každodenní nošení
Silné stránky
 • Funkce telefonování
 • Propracované tréninkové funkce
 • Funkce pro vozíčkáře
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Monitoring šlofíků
Slabé stránky
 • Nutnost instalace dvou aplikací
 • Možnost odesílání zpráv jen pro Android

Garmin představil další model z řady městských chytrých hodinek Venu. Venu 3 a Venu 3S jsou v mnoha ohledech podobné, v pár vlastnostech se ale liší. Na tyto rozdíly podrobně poukážeme v recenzi. Mezigeneračně se dočkáme novinek v podobě většího displeje, delší výdrže baterie, funkce telefonování přímo ze zápěstí nebo třeba funkcí pro vozíčkáře. Pojďme se na oba modely podívat podrobněji.

Celkové hodnocení
4.3/5
Kde zakoupit

Chytré hodinky pro běžce

Garmin se svou nabídkou pamatuje i na zaryté milovníky běhu. Pro ně je připravena řada hodinek Garmin Forerunner, která nabízí širokou škálu metrik pro sledování. Doporučit lze například hodinky Garmin Forerunner 965 s propracovanými funkcemi pro běžecké tréninky.

Garmin Forerunner 965

Pro běžce
Silné stránky
 • Kvalitní AMOLED displej
 • Dlouhá výdrž
 • Přesné určení polohy
 • Přesný monitoring zdraví
 • Titanová luneta
 • Pohodlný řemínek
Slabé stránky
 • Absence bezdrátového nabíjení
 • Vyšší cena
 • Ovládání map není intuitivní

Hledáte prémiové sportovní hodinky vhodné pro každodenní používání? Garmin Forerunner 965 nabízí ostrý a jasný AMOLED displej, odolnou titanovou lunetu a pohodlný silikonový řemínek. Hodinky jsou vodotěsné do hloubky 50 metrů a v nabídce jejich monitorovaných aktivit najdete téměř každý sport, který vás napadne. Ovládání hodinek má na starosti dotyková displej a pět mechanických tlačítek. Kromě různých sportovních metrik vám hodinky změří okysličení krve, odhadnou množství vašeho stresu a zhodnotí kvalitu vašeho spánku. Nabízejí také interní úložiště pro hudbu a mezi jejich funkcemi nechybí ani plnohodnotná navigace s detailními mapami.

Celkové hodnocení
4.3/5
Kde zakoupit

Jakému sportu se věnujete?

Při výběru chytrých hodinek můžete také zohlednit to, jakým fyzickým aktivitám se nejčastěji věnujete. Některé modely totiž disponují propracovanými funkcemi právě pro vybrané druhy sportů.

V níže uvedené tabulce najdete konkrétní sporty, které jsou u vybraných modelů chytrých hodinek vyvedeny k dokonalosti. Jednotlivé modely přitom pochopitelně podporují i širokou škálu dalších aktivit.

Druh sportuVhodné hodinky Garmin
BěhChytré hodinky z řady Forerunner
Outdoorové aktivity, turistika, expediceGarmin Fénix 7X Sapphire Solar, Garmin Fénix 7, Garmin Instinct 2 Solar, Garmin EPIX 2, Garmin Instinct 2X Solar
Silové tréninky (animace cviků)Garmin Venu 2 Plus, Garmin Venu 2, Garmin Venu 2S, Garmin Venu 3 & Venu 3S
GolfGarmin Venu Sq, Garmin Fénix 7X Sapphire Solar, Garmin EPIX 2, Garmin Venu Sq 2
PlaváníChytré hodinky na plavání
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
4/5 - (8 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Garmin Fénix 7X Sapphire Solar
Tip redakce
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram