ITmix.cz logo

Elektrokoloběžky City Boss: která je nejlepší?

Recenze vybraných produktů

Elektrokoloběžky City Boss: která je nejlepší?

Elektrokoloběžky City Boss si získaly svoji popularitu vysokou kvalitou zpracování, spolehlivostí a vynikající dostupností náhradních dílů. Bez ohledu na to, zda zvolíte koloběžku do města nebo terénně zaměřenou koloběžku, nabídne vám slušný poměr ceny a výkonu, praktické funkce a doplňky. Pokud zvažujete koupi elektrokoloběžky, poradíme vám, jestli jsou pro vás koloběžky City Boss vhodnou volbou.

Nejčastější dotazy a odpovědi

Pro koho jsou elektrokoloběžky City Boss vhodné?

Nabídka elektrokoloběžek City Boss je dost široká na to, aby pokryla potřeby téměř každého uživatele. Výrobce nabízí především elektrokoloběžky určené do terénu nebo do městského prostředí. Nechybí však ani koloběžky určené pro seniory, které disponují sedlem.

Jsou koloběžky City Boss vhodné pro last-mile přepravu?

Ano, některé koloběžky v portfoliu City Boss můžete jednoduše odvézt osobním autem nebo hromadnou dopravou a použít je až na konečnou fázi cesty do práce nebo do školy. Jedná se především o lehčí městské koloběžky jako RS500, RS350 nebo RX5L.

Jaká je maximální rychlost koloběžek City Boss?

Maximální rychlost koloběžek City Boss většinou dosahuje 25 km/h. V případě některých elektrokoloběžek se však jedná pouze o limit, který lze deaktivovat. Následně mohou některé modely dosáhnout rychlosti až 45 km/h.

Jaký je dojezd koloběžek City Boss?

Maximální rychlost koloběžek City Boss většinou dosahuje 25 km/h. V případě některých elektrokoloběžek se však jedná pouze o limit, který lze deaktivovat. Následně mohou některé modely dosáhnout rychlosti až 45 km/h.

Kolik stojí elektrokoloběžka City Boss?

Ceny elektrokoloběžek City Boss se odvíjejí především od jejich výkonu a výbavy. Odpružené koloběžky o výkonu nad 1000 W určené do horšího terénu jsou dostupné od 30 tisíc Kč. Městské elektrokoloběžky o výkonu do 500 W a s kratším dojezdem koupíte za méně než 10 tisíc Kč.

Nejlepší elektrokoloběžky City Boss testovány v naší redakci

Naše redakce již otestovala několik elektrokoloběžek značky City Boss s různým zaměřením. Na základě našich zkušeností jsme vybrali několik TOP modelů v různých kategoriích.

City Boss D1000LH

Nejlepší do terénu
Silné stránky
 • Vyšší výkon
 • Možný pohon obou kol
 • Vysoká kvalita zpracování
 • Efektivní odpružení
 • Terénní dezén pneumatik
 • Skládací konstrukce
 • Velká nožní plocha
 • Výškově nastavitelná řídítka
Slabé stránky
 • Delší odezva plynu v továrním nastavení
 • Vysoká hmotnost
 • Bez podpory aplikace City Boss
 • Absence prvků proti odcizení

Elektrokoloběžka City Boss D1000LH disponuje výkonem 1000 W, který je rozložen do dvou motorů – předního a zadního. Koloběžka se tak snadno popasuje s velmi nekvalitním, nerovným, mokrým nebo strmým terénem. Na rovinkách a v upraveném terénu můžete využít tempomat, který bude rychlost udržovat za vás. Výkonný motor je doplněn 18 Ah baterií, díky které může dojezd dosáhnout až 50 km. Rám koloběžky je vyroben z hliníku a její celkovou kvalitu zpracování hodnotíme velmi pozitivně. Konstrukce je skládací, díky čemuž můžete koloběžku poměrně komfortně přesouvat v kufru auta. Nicméně vzhledem k hmotnosti 27,8 kg není koloběžka vhodná pro časté přenášení. Pokud bydlíte například ve vyšších patrech, tak se bez výtahu neobejdete.

Celkové hodnocení
4.3/5

City Boss RS500

Nejlepší do města
Silné stránky
 • Slušný dojezd
 • Sklápěcí konstrukce
 • Hmotnost 16 kg
 • Přehledná ovládací aplikace
 • Tempomat
 • Čtyři rychlostní režimy
Slabé stránky
 • Slabší přední osvětlení
 • Po zamknutí koloběžku nevypnete
 • Nižší efektivita předního blatníku

Elektrokoloběžka City Boss RS500 nabízí elegantní design, dobré jízdní vlastnosti a solidní dojezd. Řídítka koloběžky můžete jednoduše sklopit a zajistit, díky čemuž ji odvezete v kufru osobního automobilu nebo v hromadné dopravě. City Boss RS500 je tak ideální pro dojíždění do školy, do práce nebo také pro delší výlety po okolí. Jelikož koloběžce chybí odpružení, nerovnosti vám tak snadno neodpustí, takže je vhodná spíše na zpevněné povrchy a cyklostezky. Z hlediska funkcí nabízí koloběžka čtyři rychlostní režimy, tempomat a Bluetooth konektivitu pro připojení k aplikaci City Boss na chytrém telefonu.

Celkové hodnocení
4.4/5

City Boss Z500

Nejlepší se sedlem
Silné stránky
 • Velmi pohodlné sedlo
 • Odolná hliníková konstrukce
 • Kovové blatníky
 • Koncové a brzdové světlo
 • Směrovky se zvukovou signalizací
 • Jednoduché ovládání
 • Úložný box na zavazadla
 • 12“ vzduchem plněné pneumatiky
Slabé stránky
 • Horší skladnost
 • Řídítka nejsou výškově nastavitelná
 • Méně vhodná do terénu

Elektrokoloběžka City Boss Z500 je ideálním společníkem pro starší uživatele, seniory, osoby s horší mobilitou nebo kohokoli, kdo si za jízdy rád posedí. Koloběžka je vybavena výškově nastavitelným sedlem, které je odpružené a velmi pohodlné i během jízdy na nerovnostech. Ve výbavě koloběžky nechybí kovové blatníky, úložný box se zámkem a stojan. Z hlediska bezpečnosti má elektrokoloběžka co nabídnout. Vpředu a vzadu naleznete LED osvětlení, které je vzadu doplněno blinkry se zvukovou signalizací odbočení. Nápravy jsou osazeny většími 12" koly s kotoučovými brzdami s přiměřenou efektivitou. Celkově nabízí koloběžka vysokou kvalitu zpracování a ve své cenové relaci je poměrně dobře vybavená. V podstatě se tak jedná o moderní skútr nebo elektrickou „babetu“, která vás odveze potichu, ekologicky a bezpečně.

Celkové hodnocení
4.1/5

Další elektrokoloběžky City Boss, které stojí za pozornost

Jednou z nejoblíbenějších koloběžek City Boss, které jsme zatím v redakci netestovali, je model GV5L. Koloběžka nabízí 500W motor, dojezd přibližně 35 km, odpružené nápravy a provozní napětí 48 V. Jedná se tak o poměrně univerzální prostředek, který vás nezklame na udržovaném povrchu ani v náročnějším terénu.

Za zmínku stojí také čistě městská elektrokoloběžka City Boss RX5, která disponuje také 500W motorem a provozním napětím 48 V. Koloběžka nabízí maximální rychlost až 35 km/h, díky které jsou přesuny po udržovaných trasách rychlé a efektivní.

Funkce, na které se u elektrokoloběžek City Boss můžete těšit

Funkce elektrokoloběžek jsou většinou zaměřeny na komfort. Mají za úkol zpříjemnit vám delší jízdu nebo vám mají používání koloběžky usnadnit. Koloběžky, které funkce jako tempomat nebo různé režimy jízdy nenabízejí, jsou na druhou stranu intuitivnější a vhodné i pro starší osoby.

Rychlostní režimy a omezovač rychlosti

Většina elektrokoloběžek City Boss nabízí několik rychlostních režimů, díky kterým můžete lépe přizpůsobit svoji techniku jízdy různým situacím. Nejčastěji se u těchto koloběžek setkáte se třemi rychlostními režimy. Nejpomalejší je zpravidla omezen na 6 km/h (rychlá chůze) a je určen pro velmi pomalou jízdu.

Během testování některých koloběžek, které nezvládly maximálně testované stoupání (13°/23 %), jsme si režimem chůze pomáhali při tlačení koloběžky nahoru.

Dalším režimem je obvykle režim Drive, který nabízí vyšší rychlost (do 15 km/h), větší dynamiku jízdy, ale stále omezuje výkon elektrokoloběžky. Z koloběžky vytěžíte maximum při nastavení režimu Sport, který je výrobcem omezen zpravidla na rychlost 25 km/h.

U více modelů můžete rychlostní limit deaktivovat a v daném režimu tak dosáhnout vyšší rychlosti (35 km/h a více). Jednotlivé kroky pro deaktivaci omezovače se u různých koloběžek City Boss liší. Návody, jak omezovač deaktivovat nebo opětovně aktivovat, naleznete v recenzích konkrétních modelů.

Některé elektrokoloběžky, jako například City Boss RS500, RS350 a RS250 nabízí také režim ECO, který je omezen na 10 km/h. Režim je určen pro úspornou jízdu v případě, že budete chtít prodloužit výdrž baterie.

Tempomat

Tempomat je u elektrokoloběžek velmi praktickou funkcí, a to hlavně během jízd na zpevněném povrchu (cyklostezky apod.). Při prvním použití koloběžky vám aktivaci tempomatu spíše nedoporučujeme, případně začnětě při nižších rychlostech. Tempomat totiž funguje na jiném principu než u osobních automobilů. V jejich případě je elektronicky regulováno množství výkonu pro udržení zvolené rychlosti bez ohledu na stoupání nebo klesání.

V případě elektrokoloběžek je princip v podstatě opačný. Zpravidla po pěti sekundách udržování stálé rychlosti koloběžka zaznamená množství výkonu (dané polohou “plynového pedálu”), které v dané chvíli motor dodává pro udržení dané rychlosti. Nebere však v úvahu stoupání, vítr nebo jiný odpor kladený motoru.

V případě, že budete s koloběžkou stoupat s maximálním výkonem, může se tempomat aktivovat například při rychlosti 10 km/h. Jakmile stoupání překonáte, motor ztratí předchozí odpor a může opět zrychlovat.

U více koloběžek City Boss je tempomat od výroby deaktivován. Aktivovat jej můžete buď v servisním/tovární nastavení přímo na koloběžkách nebo v aplikaci, se kterou je daná koloběžka kompatibilní. V případě elektrokoloběžky City Boss RS500 můžete v aplikaci tempomat nejen aktivovat, ale také nastavit minimální rychlost pro automatické spuštění tempomatu.

Bezpečnostní zámek

V případě krátké zastávky (rychlý nákup apod.) můžete na některých koloběžkách City Boss aktivovat elektronický zámek, který zablokuje kolo s pohonem. V případě, že se bude někdo snažit rozjet na takto uzamčené koloběžce, kolo zůstane zablokováno a zároveň se spustí alarm. Elektronický zámek je však dostupný pouze u modelů, které jsou kompatibilní s aplikací City Boss.

Další možností je klasický spínací skříňka na klíč jako v osobních automobilech, na mopedech a motorkách. Tyto koloběžky nelze zapnout bez vsunutí a otočení klíčkem. S klíčovým zapínáním jsme se setkali například u elektrokoloběžky se sedlem City Boss Z500.

Některé elektrokoloběžky City Boss, jako například D1000LH nebo K600, bohužel nenabízejí žádné prvky pro krátkodobé zabezpečení. V jejich případě se tak musí uživatel spoléhat jen na klasické zámky nebo jiné formy zabezpečení, což je u dražších elektrokoloběžek menší slabinou.

Bez klíče se s koloběžkou Z500 daleko nedostanete
Bez klíče se s koloběžkou Z500 daleko nedostanete

Aplikace CityBoss

Některé elektrokoloběžky City Boss jsou kompatibilní s aplikací CityBoss. Jedná se především o městské modely, které nabízí kromě displeje jediné tlačítko pro ovládání. Aplikace je v tomto případě prodlouženou rukou systému – naleznete v ní nastavení koloběžky, statistiky, umožňuje měnit režimy jízdy nebo aktivovat tempomat. Aplikace je dostupná v obchodě Google Play a App Store, takže jsou koloběžky City Boss kompatibilní se systémem Android a také iOS.

Praktické doplňky elektrokoloběžek

U většiny modelů City Boss, resp. většiny koloběžek aktuálně na trhu, se setkáte s blatníky na přední i zadní nápravě. U levnějších elektrokoloběžek vhodných spíše do města jsou blatníky většinou plastové (například City Boss RS500). Univerzální nebo terénně orientované modely jsou pak vybaveny kovovými blatníky s masivnějšími nosníky.

Dalším téměř všudypřítomným doplňkem je klakson/zvonek a stojan. Stojan může být umístěn v oblasti zadní nápravy nebo podvozku koloběžky. Ve výbavě dále nechybí bezpečnostní prvky, kterými jsou především odrazky a osvětlení. Koloběžky nabízejí LED reflektory vpředu a vzadu, které by měly poskytnout dostatečně silné světlo i v případě pohybu mimo pouliční osvětlení.

Ovladač blinkrů by mohl být robustnější
Ovladač blinkrů by mohl být robustnější

Reflektory koloběžek City Boss Z500 a D1000LH umožňují regulovat úhel svícení. Zatímco model RS500 má reflektor zabudovaný do konstrukce ve výšce řídítek. Reflektory s možností regulace jsou logicky efektivnější a praktičtější, zpravidla jsou umístěny také níže na konstrukci koloběžky. Výše umístěné diody osvětlují vozovku méně efektivně.

Koloběžky samozřejmě nabízí také další doplňky, které jsou však specifické pro konkrétní modely. V případě City Boss Z500 máte například k dispozici praktický úložný box na zavazadla a pohodlné odpružené sedlo. Některé modely dále disponují směrovkami, jejichž blikání je doprovázeno zvukovými signály. Blinkry slouží pro zvýšení bezpečnosti nejen jezdce, ale také jeho okolí.

Příplatková výbava elektrokoloběžek

Jednou z nesporných výhod elektrokoloběžek City Boss je jejich kompatibilita s příplatkovým příslušenstvím. Díky jejich jednoduché konstrukci na ně můžete namontovat nejen doplňky dostupné v nabídce výrobce, ale také produkty třetích stran.

Téměř všechny modely lze vybavit například praktickou brašnou na drobnosti (chytrý telefon, klíče či peněženka). Model D1000LH zase umožňuje montáž sedla pro pohodlnější jízdu a K600 zase můžete doplnit terénnějšími pneumatikami.

Servis City Boss a dostupnost náhradních dílů

Jednou ze silných stránek elektrických koloběžek City Boss je dostupnost jejich náhradních dílů. Výrobce nabízí součástky nejen na aktuálně prodávané koloběžky, ale také na ty, jejichž prodej již skončil. Kromě samotných dílů můžete výrobce kontaktovat kvůli poradenství ohledně výměny dílů nebo jiných požadavků.

Elektrokoloběžky City Boss lze tím pádem opravovat buď svépomocí, nebo profesionálně přímo u výrobce. Pokud to prostor dovolí, doporučujeme vám uchovat původní balení elektrokoloběžky, jelikož tak bude její případné zasílání do servisu mnohem pohodlnější a jednodušší. Servis je dostupný nejen pro koloběžky City Boss, ale také pro modely konkurenčních značek.

Poradenské služby a dostupnost náhradních dílů jsme měli během testování City Boss D1000LH možnost vyzkoušet na vlastní kůži. Při testování došlo k poškození displeje, které vedlo ke znefunkčnění koloběžky. Výrobce nám telefonicky popsal proces výměny a dohodli jsme se na zaslání náhradního dílu na naši adresu. Druhý pracovní den byl díl doručen a výměna proběhla tak jednoduše, jak nám ji výrobce popsal.

Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Rád tlumočím své zkušenosti a komplexní myšlenky do srozumitelné řeči pro spotřebitele a spotřebitelky. Ve svém volném čase se věnuji běhu, cyklistice a výletům po svém okolí. V mém portfoliu proto naleznete recenze chytrých hodinek, autokamer a mnohých dalších pomocníků do každodenního života.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (2 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

City Boss RS500
Tip redakce
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram