ITmix.cz logo

Recenze: elektrokoloběžka City Boss RX5

Silné stránky
 • Dojezd až 35 km
 • Maximální rychlost 35 km/h
 • Přední a zadní tlumič
 • Výškově nastavitelná řídítka
 • Nosnost 120 kg
Slabé stránky
 • Vyšší hmotnost (17,3 kg)
 • Absence reflexních prvků
 • Absence propojení s mobilním telefonem

City Boss je jedním z výrobců elektrokoloběžek, který se těší poměrně velké oblibě. Model City Boss RX5 nabízí skvělý dojezd, 3 rychlostní režimy a snadné ovládání. Přečtěte si, v čem spočívají její další přednosti a co bychom jí naopak vytkli.

Co všechno je součástí balení elektrokoloběžky?

Pokud si elektrokoloběžku objednáte z internetu, dorazí vám k v poměrně velké a těžké krabici. Samotná koloběžka totiž sama o sobě váží 17,3 kg, což je ve světě těchto strojů poměrně vysoká hodnota. Vzhledem k tomu City Boss RX5 není úplně ideální model pro časté přenášení.

Konkurenční koloběžky od Xiaomi se mohou pochlubit mnohem nižší váhou. Například Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 váží 14,2 kg a model Xiaomi Mi Electric Scooter Essential dokonce jen 12 kg.

Součástí balení je kromě samotné koloběžky pouze napájecí adaptér a návod k obsluze. Podle našeho názoru by však krabice mohla ukrývat alespoň jedno nebo ideálně dvě náhradní kola pro případ defektu.

Kvalita zpracování elektrokoloběžky

Rám koloběžky je zhotoven z kvalitního leteckého hliníku a slibuje nosnost až 120 kg. Precizní zpracování dále podtrhují dvě 8" kola chráněná praktickými blatníky. Přední kolo je měkké nafukovací, zadní tvrdé.

Koloběžka je doplněna zadní kotoučovou brzdou, která funguje velmi rychle a stroj díky ní zastaví během okamžiku. V případě potřeby lze koloběžku jednoduše složit a přenést ji. Jak jsme však již zmínili, je v tomto případě potřeba počítat s poněkud vyšší hmotností (17,3 kg). Na spodní straně se nachází i užitečný stojánek.

City Boss RX5 se skládá v kloubu předního kola, neupíná se však za blatník, jako u jiných elektrických koloběžek
City Boss RX5 se skládá v kloubu předního kola, neupíná se však za blatník, jako u jiných elektrických koloběžek

Ze slitiny leteckého hliníku jsou vyrobeny i elektrokoloběžky značky Xiaomi. V tomto ohledu se proto od konkurence nijak neliší.

Jízdní vlastnosti City Boss RX5

Jízdní vlastnosti této elektrokoloběžky rozhodně nejsou špatné. Maximální dojezd totiž činí 35 km a vybrat si můžete ze 3 různých rychlostních režimů.

Maximální dojezd činí 35 km

Výrobce uvádí maximální dojezd elektrokoloběžky 35 km. V úvahu je však třeba brát to, že celkový dojezd závisí na více faktorech, mezi které patří zejména:

 • hmotnost jezdce,
 • členitost terénu
 • a styl jízdy.

Při testování koloběžky v naší redakci dokázala na jedno nabití urazit 32 km. Je třeba říct, že jezdec váží 70 kg a cesta byla místy mírně členitá.

3 různé rychlostní režimy

Koloběžka je vybavena 500W motorem a nabízí 3 různé rychlostní režimy, ze kterých můžete vybírat. Jakmile přitom koloběžku zapnete, aktivuje se naposledy nastavený režim a pro jeho případnou změnu slouží tlačítko na displeji.

Zvolit si můžete:

 • pomalý režim s maximální rychlostí 15 km/h,
 • střední režim s maximální rychlostí 25 km/h
 • a rychlý režim s maximální rychlostí 35 km/h (v reálném testu jsme dosáhli maximální rychlosti 33 km/h).

Ale pozor. Na cyklostezkách nesmíte jezdit na elektrokoloběžce vyšší rychlostí než 25 km/h. Maximální rychlost tohoto modelu proto můžete otestovat jen v přírodě, mimo ostatní účastníky silničního provozu.

Brzdy jsou propojené se zadním světlem

City Boss RX5 je vybavena kvalitní zadní kotoučovou brzdou. K jejímu ovládání přitom slouží brzdová páčka umístěná na levé straně řídítek. S brzdou není nijak propojeno zadní světlo. Místo zadního světla je zadní blatník bohužel osazen pouhou odrazkou.

Zadní kotoučová brzda není propojena s brzdovým světlem
Zadní kotoučová brzda není propojena s brzdovým světlem

Koloběžka bohužel není vybavena systémem rekuperace. To znamená, že se při brzdění nedobíjí její baterie.

V praxi tak přijdete o několik málo procent kapacity baterie, kterou byste mohli rekuperací dobít. Na druhou stranu rekuperace má negativní vliv na životnost baterie a vy se tak můžete těšit alespoň z toho, že absencí rekuperace její životnost prodloužíte.

Tlumiče snižují nepříjemné vibrace

S touto elektrokoloběžkou si užijete spoustu zábavy. O komfortní jízdu se stará dostatečně široké stupátko a výškově nastavitelná řídítka (od 95 do 125 cm). Vzhledem k tomu výrobce udává vhodnost koloběžky pro osoby s výškou od 150 do 210 cm. Zabudovaný přední a zadní tlumič snižuje nepříjemné vibrace během jízdy, a vy si proto užijete pohodlnou jízdu i na nerovném povrchu.

Při delších jízdách oceníte také funkci tempomatu, který bude udržovat konstantní rychlost i bez stisknuté plynové páčky.

Vyjede i do prudkého kopce

Koloběžka je ideální do klasického městského provozu. Její skvělou obratnost zajišťuje dvojice 8" kol - v přední části se nachází měkké kolo, vzadu pevné. S elektrokoloběžkou se snadno zatáčí a jízdu na nerovném povrchu usnadňuje přední a zadní tlumič.

Disponuje bezúdržbovým 500W motorem, díky kterému svižně zrychluje i při 100kg zatížení. Navíc vás vyveze i do prudšího kopce - stroj si totiž dokáže poradit i se 17% stoupáním.

Výbava a funkce City Boss RX5

Z hlediska výbavy a funkcí má elektrokoloběžka prakticky vše, co od městského modelu očekáváte. Některým lidem však může chybět možnost propojení s mobilní aplikací.

Výbava elektrokoloběžky

Konstrukce koloběžky je povedená. Pyšní se všemi důležitými ovládacími prvky, světlem a dostatečně širokou platformou na stání.

Ovládací prvky najdete na řídítkách

Prakticky veškeré ovládací prvky jsou umístěny na řídítkách této koloběžky. Na levé straně se nachází brzdová páčka s obyčejným zvonkem a spínač předního světla. V pravé části poté najdete plynovou páčku a multifunkční transreflexní displej, který se dobře čte i při ostrém slunci. Ve středu řídítek se nachází zajišťovací pojistky skládacího mechanismu.

Ovládací prvky elektrokoloběžky
Ovládací prvky elektrokoloběžky

Displej je velmi jednoduchý, ale zobrazí vám všechny důležité informace, jako je:

Kde koupit City Boss RX5
City Boss RX5
Hodnocení
3.8/5
 • aktuální rychlost,
 • zvolený rychlostní stupeň,
 • tlačítko pro zapnutí/vypnutí,
 • tlačítko pro volbu rychlostního stupně,
 • stav nabití baterie
 • a dobu uplynutou od zapnutí koloběžky.

V zadní části displeje se nachází užitečný USB port, který umožňuje například dobíjení mobilního telefonu v průběhu jízdy nebo při odstavené koloběžce po dobu 2 hodin (zásluhou integrovaného časovače).

Diplej zobrazuje velké množství informaci, mohl by být však lépe integrován do řídítek
Diplej zobrazuje solidní množství informaci, mohl by být však lépe integrován do řídítek

Reflexní prvky a světla

V přední části se nachází kovové světlo o výkonu 400 lumenů, které osvítí prostor až do vzdálenosti 10 metrů. V praxi se ovšem nejedná o tak dobrý světelný výkon, jak se může dle specifikace zdát. Světlo je spíše průměrné. V zadní části poté najdete červené výstražné světlo, které na vás upozorní ostatní účastníky provozu a vy se tak nebudete muset bát vyrazit i za tmy. Drobnou nevýhodou je však absence bezpečnostních reflexních prvků na těle koloběžky.

Platforma na stání

Platforma na stání je u této koloběžky dostatečně dlouhá a široká (48×15 cm), díky čemuž zajišťuje pohodlnou jízdu. Stupátko je zároveň opatřeno bezpečnostní protiskluzovou úpravou a na jeho levé straně se nachází praktický stojánek.

Baterie

City Boss RX5 do vínku dostala Li-Ion baterii s kapacitou 13 000 mAh. Pro napájení baterie využijete přiložený adaptér, přičemž nabití z 0 na 100 % trvá přibližně 5 až 7 hodin. Mnohé konkurenční koloběžky přitom používají baterii se systémem rekuperace. Ten však u tohoto modelu chybí.

Koloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 je vybavena menší baterií s kapacitou 12 800 mAha, ale nabízí o 10 km delší dojezd (až 45 km). O to se zasluhuje větší efektivita použité baterie i systém rekuperace, který u tohoto modelu chybí.

Funkce elektrokoloběžky jsou poměrně běžné

Z hlediska funkcí této elektrokoloběžky rozhodně stojí za zmínku 3 rychlostní režimy a funkce tempomatu. Na druhou stranu lze tomuto stroji vytknout absenci funkce rekuperace baterie.

Narozdíl od jiných značek nemá mobilní aplikaci

Koloběžka neumožňuje propojení s mobilním telefonem a aplikací. V tomto ohledu se tak výrazně liší například od strojů značky Xiaomi.

Skvělá dostupnost náhradních dílů

Značka City Boss je v současné době poměrně rozšířená, a proto není problém se sehnáním náhradních dílů a nejrůznějšího příslušenství. Nejčastěji přitom budete přistupovat k výměně pneumatik, brzdových destiček a brzdových kotoučů.

S výměnou jednotlivých náhradních dílů si nemusíte dělat starosti. Pokud máte zkušenosti například se servisem jízdního kola, nebude to pro vás nic obtížného. Případně můžete využít některé z dostupných servisních míst jízdních kol, kde se o vše postarají za vás.

Nejčastější dotazy

Lze koloběžku propojit s mobilním telefonem?

Bohužel, tato elektrokoloběžka propojení s mobilním telefonem nepodporuje.

Jak se s koloběžkou jezdí po nerovném terénu?

Díky přednímu a zadnímu tlumiči je jízda s koloběžkou pohodlná i po nerovném terénu, jelikož tlumí případné otřesy.

Jaká je její nosnost?

Koloběžka je zhotovena z kvalitního leteckého hliníku a výrobce udává nosnost 120 kg.

Kde koupit City Boss RX5
City Boss RX5
Hodnocení
3.8/5
Jak dlouho trvá plné nabití koloběžky?

Z 0 na 100 % se koloběžka nabije přibližně za 5 až 7 hodin.

Video recenze City Boss RX5

Na internetu naleznete samozřejmě také mnoho video recenzí. Před nákupem doporučujeme shlédnout i ty, abyste si byli skutečně jisti, že jste si vybrali správně. Jednou z povedených recenzí je následující.

Závěr –⁠ pro koho je elektrokoloběžka City Boss RX5 vhodná?

City Boss RX5 symbolizuje povedený stroj, který ocení zejména příznivci rychlé jízdy. Koloběžka je totiž schopna dosáhnout maximální rychlosti 35 km/h a na jedno nabití dokáže ujet až 35 km. Výhodou je dále povedená odolná konstrukce z leteckého hliníku a možnost volby ze 3 rychlostních režimů. Přední a zadní tlumič redukují otřesy při jízdě po nerovném terénu a pozitivně lze zhodnotit také vysokou nosnost a výškově nastavitelná řídítka.

Elektrokoloběžce bychom na druhou stranu vytkli vyšší hmotnost, která činí 17,3 kg a není proto ideální pro časté přenášení. Rovněž nám chyběla přítomnost reflexních prvků, které by podpořily bezpečnost koloběžky v provozu. Koloběžku není možné propojit s mobilním telefonem (a tedy ani s mobilní aplikací), jako to umožňují například koloběžky od Xiaomi.

Recenze: elektrokoloběžka City Boss RX5
 • Jízdní vlastnosti
 • Kvalita zpracování
 • Výbava
 • Poměr cena/výkon
3.8

Závěrečné hodnocení

City Boss je jedním z výrobců elektrokoloběžek, který se těší poměrně velké oblibě. Model City Boss RX5 nabízí skvělý dojezd, 3 rychlostní režimy a snadné ovládání. Přečtěte si, v čem spočívají její další přednosti a co bychom jí naopak vytkli.

Klady

 • Dojezd až 35 km
 • Maximální rychlost 35 km/h
 • Přední a zadní tlumič
 • Výškově nastavitelná řídítka
 • Nosnost 120 kg

Zápory

 • Vyšší hmotnost (17,3 kg)
 • Absence reflexních prvků
 • Absence propojení s mobilním telefonem
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (2 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: elektrokoloběžka City Boss RX5
City Boss RX5
Hodnocení: 3.8/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram