ITmix.cz logo

Recenze: elektrokoloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2

Silné stránky
 • Dojezd až 45 km
 • Funkce tempomatu
 • 3 různé režimy jízdy
 • Baterie s funkcí rekuperace
 • Dostatek reflexních prvků
 • Dostupnost náhradních dílů
Slabé stránky
 • Mobilní aplikace není v češtině
 • Před první jízdou musíte koloběžku spárovat s mobilní aplikací, jinak bude její používání velmi omezené
Tento produkt má svého nástupce

Elektrokoloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 symbolizuje dopravní prostředek, který rozhodně stojí za vaši pozornost. Vznikla přitom jako nástupce předchozího modelu, ze kterého v mnoha ohledech vychází. Je mrštná, rychlá a hodí se na každodenní dojíždění do práce nebo do školy. Přečtěte si kompletní recenzi této technologické vychytávky z dílny Xiaomi.

Součástí balení je vše potřebné pro montáž

Pokud si tuto elektrokoloběžku objednáte na internetu, dorazí vám částečně složená v poměrně velké a těžké krabici (její rozměry činí přibližně 120 × 60 × 50 centimetrů). Není se však čemu divit. Koloběžka sama o sobě totiž váží 14,2 kg a nejedná se tedy o žádného drobka. Ve složeném stavu koloběžka měří 490×1130 mm.

Rozměry elektrokoloběžky ve složeném a rozloženém stavu
Rozměry elektrokoloběžky ve složeném a rozloženém stavu

Kromě samotného stroje je součástí balení také:

 • uživatelská příručka a dokumentace (kromě jiného i v českém jazyce),
 • napájecí adaptér,
 • nástavec k pumpičce,
 • 5 šroubků sloužících k upevnění řídítek,
 • šestihranný klíč (neboli imbus)
 • a 1 náhradní pneumatika s duší.

Kvalitní zpracování z leteckého hliníku

Elektrokoloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 z velké části navazuje na svého předchůdce (Xiaomi Mi Electric Scooter Pro). Na první pohled je přitom velmi obtížné od sebe oba modely odlišit. Až po bližším prozkoumání zjistíte, že například úchyt zadního blatníku je oproti první generaci koloběžky kovový. To znamená, že se blatník při vysoké rychlosti nepohybuje, a netře tak o plášť pneumatiky.

Model Pro 2 je narozdíl od předchůdce osazený reflexními prvky
Model Pro 2 je narozdíl od předchůdce osazený reflexními prvky

Konstrukce celého stroje je velmi bytelná a odolná. Xiaomi vsadil na kvalitní letecký hliník. Stupátko na nohu je opatřeno speciální hliníkovou vrstvou s texturou, která brání klouzání nohou v nepříznivém počasí. Protiskluzový vzor nechybí ani u řídítek, která se díky němu lépe drží. Dále nechybí dvě měkká 8,5" kola a klasické kotoučové brzdy kombinované s elektronickou E-ABS brzdou. Koloběžku je možné v případě potřeby jednoduše složit a přenášet.

Jízdní vlastnosti Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2

Jízdní vlastnosti této elektrokoloběžky jsou na velmi dobré úrovni. Potěší vás možnost vybrat si hned z několika jízdních režimů, ale i slušný dojezd a spolehlivé brzdy. Celkový komfort podtrhuje i možnost jednoduchého složení a přenášení.

Maximální dojezd činí 45 km

Výrobce jako maximální dojezd udává 45 km. Je ovšem třeba počítat s tím, že tato veličina závisí na více faktorech. V praxi dojezd ovlivňuje například vaše váha, členitost terénu i styl jízdy. Zmíněný dojezd 45 km byl společností otestován za „ideálních podmínek“, které zahrnovaly:

 • 75kg zatížení,
 • bezvětří a okolní teplotu 25 °C,
 • rovný terén
 • a konstantní rychlost 15 km/h.

Zásluhu na takovém dojezdu má i zabudovaný systém rekuperace, který přeměňuje kinetickou energii na elektrickou a dobíjí baterii.

V rámci našeho testování se osvědčilo, že dojezd je naprosto dostačující pro běžné cestování po městě. Pro lepší představu - v rámci jedné jízdy například koloběžka dokázala na jedno nabití dojet 39 km ve sportovním režimu, přičemž se střídal rovný a mírně kopcovitý terén po asfaltové cestě. A to je velmi dobrý výsledek. Jiný model z dílny Xiaomi, konkrétně Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365, má například maximální dojezd pouze 30 km.

Vybírat můžete ze 3 jízdních režimů

Maximální rychlost koloběžky činí 25 km/h. Vybrat si přitom můžete celkem ze 3 jízdních režimů:

Kde koupit Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2
Hodnocení
4.4/5
 • Režim chůze udržuje rychlost mezi 5 a 6 km/h a je určen pro situace, kdy jedete kolem chodce.
 • Režim D nabízí nejdelší možný dojezd při rychlosti 20 km/h.
 • S režimem S je použit veškerý výkon koloběžky a dosáhnete rychlosti 25 km/h.

Využít můžete také speciální funkci Tempomat, která bude konstantně udržovat vámi nastavenou rychlost.

Režim chůze symbolizuje oproti předchozímu modelu novinku. Xiaomi Mi Electric Scooter Pro byla totiž místo toho vybavena režimem Eco.

Propracovaný brzdný systém

Přední kolo elektrokoloběžky je vybaveno protiblokovacím brzdným systémem E-ABS se systémem rekuperace. Tento systém zpětně dobíjí baterii energií získanou z brždění. Zadní kolo poté pracuje s klasickou kotoučovou brzdou.

Náhradní brzdové destičky seženete bez problému
Náhradní brzdové destičky seženete bez problému

Brzdící páčka je přitom umístěna na levé straně řídítek. Brždění jako takové je velmi pohotové a efektivní. Zároveň jsou brzdy propojeny se zadním červeným světlem. To znamená, že jakmile zmáčknete brzdící páčku, začne automaticky červeně blikat zadní brzdové světlo a upozorní na tuto skutečnost ostatní účastníky silničního provozu.

Baterie elektrokoloběžky je vybavena systémem rekuperace a při brzdění dochází k jejímu částečnému dobíjení.

Elektrokoloběžka nabízí pohodlí

Z hlediska komfortu je třeba říct, že je na tom tato elektrokoloběžka velmi dobře. O pohodlnou jízdu se zaslouží dostatečně široké stupátko a řídítka opatřena pogumovaným materiálem. Díky přítomným světlům se dále nemusíte bát vyrazit, i když už se setmí.

Komfortní jízdu dále podtrhuje i funkce tempomatu, kterou stačí zapnout a bude za vás automaticky udržovat rychlost. To oceníte zejména při konstantní jízdě po rovině. V městském provozu, kde musíte okamžitě reagovat na každou situaci, doporučujeme ponechat tuto funkci vypnutou.

Snadno se s ní zatáčí

Vzhledem k tomu, že je tato elektrokoloběžka určená do hustého městského provozu, je také poměrně obratná. Jednoduše se s ní zatáčí, dokáže rychle zabrzdit a její ovládání je velmi jednoduché. Ovládání usnadňují i poměrně malá kola o průměru 8,5 ".

Koloběžce bychom mohli vytknout prakticky nulové odpružení. Na druhou stranu je tento stroj určen na klasické asfaltové cesty, kde se s překážkami setkáte jen výjimečně. Pokud s ní však například pojedete po dlažebních kostkách, je třeba počítat s určitými otřesy.

Pokud hledáte městskou elektrokoloběžku s většími koly a špičkovou kvalitou zpracování, vyzkoušejte City Boss RS500 s výkonem 500 W, dojezdem 45 km a maximální rychlostí 35 km/h.

Kde koupit Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2
Hodnocení
4.4/5

Výbava a funkce Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2

Pojďme se nyní podrobněji zaměřit na to, jakou výbavou a funkcemi se tato elektrokoloběžka od Xiaomi může pochlubit.

Výbava elektrokoloběžky

Jak jsme již nastínili, elektrokoloběžka je vyrobena z leteckého hliníku a její konstrukce je poměrně bytelná. Její hmotnost činí 14,2 kg a lze ji snadno složit.

Na řídítkách najdete barevný displej

Na řídítkách se přitom nacházejí veškeré ovládací prvky. V jejich středu najdete částečně barevný displej s jedním tlačítkem, který je dobře čitelný za jakýchkoliv podmínek.

Displej vás bude informovat o: 

 • aktuální rychlosti, 
 • nastaveném rychlostním módu, 
 • úrovni nabití baterie,
 • zapnutém Bluetooth,
 • zapnutém osvětlení
 • a případné chybě, kterou koloběžka detekuje.

V levé části řídítek se nachází brzdová páčka a zvonek, který zároveň slouží jako západka pro přenos koloběžky. Na pravé straně se nachází páčka sloužící jako akcelerátor.

Na řídítkách najdete vše podstatné
Na řídítkách najdete vše podstatné

Reflexní prvky a světla

Oproti předchozímu modelu Xiaomi Mi Electric Scooter Pro se částečně změnily reflexní prvky. Nově je zde přítomná bílá odrazka vpředu a oranžové odrazky na každém kole. Zároveň je zde o něco větší a výraznější zadní výstražné světlo. V přední části se nachází 2W reflektor, jehož světelný dosah je až 10 metrů a jeho rozsvícením se zároveň trvale zapne i červené zadní světlo.

Platforma na stání je dostatečně široká

Stupátko je dostatečně široké a opatřeno protiskluzovým povrchem. V jeho levé části se dále nachází i praktický výsuvný stojánek, který koloběžku spolehlivě udrží ve vzpřímené pozici.

Detail protiskluzové úpravy stoupátka
Detail protiskluzové úpravy stoupátka

Plného nabití baterie dosáhnete zhruba za 9 hodin

Stroj pracuje s lithium-iontovou baterií o kapacitě 12 800 mAh. Sama o sobě váží 3 kg a výrobce udává její životnost 500 nabíjecími cykly pro udržení výkonu nad 70 %. K dobíjení baterie využijete přiložený adaptér a z 0 na 100 % ji nabijete přibližně za 8 až 9 hodin.

Funkce elektrokoloběžky

O spolehlivý provoz se kromě jiného stará zabudovaný bezkartáčový stejnosměrný motor s maximálním výkonem 600 W. Xiaomi uvádí, že koloběžka zvládne i 20% stoupání a její maximální nosnost činí 100 kg. Z hlediska voděodolnosti a prachuvzdornosti získala koloběžka certifikaci IP54 a drobná vlhkost by jí proto neměla dělat problémy (i když je pochopitelně vhodnější se kalužím vyhnout).

Mobilní aplikace bohužel nepodporuje češtinu

Elektrokoloběžku je možné jednoduše propojit prostřednictvím technologie Bluetooth s vaším chytrým telefonem. Slouží k tomu speciální aplikace Mi Home, kterou si mohou stáhnout majitelé zařízení s operačním systémem Android i iOS. Možnou nevýhodou je, že aplikace prozatím nenabízí češtinu. Pokud však umíte anglicky, nebude to pro vás problém.

Kde koupit Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2
Hodnocení
4.4/5

Aplikace jako taková je poměrně jednoduchá a přehledná. Umožní vám přitom provádět několik zajímavých úkonů, jako je například:

 • zamknutí elektrokoloběžky,
 • zkontrolování úrovně baterie,
 • zjištění počtu ujetých kilometrů,
 • nebo zjištění průměrné rychlost při jízdě.

Zároveň si v ní můžete elektrokoloběžku nastavit. V aplikaci si například můžete zapnout Cruise Control (tedy tempomat), který bude udržovat stálou rychlost. Dále zde najdete funkci Taylight always on, která vždy ponechá zapnuté zadní světlo. Nechybí ani užitečná funkce rekuperace energie, která při brždění zároveň dobíjí baterii.

Bez stažené aplikace se přitom neobejdete při prvním spuštění koloběžky. Stroj totiž musíte nejprve spárovat s aplikací Mi Home a podívat se na přibližně dvouminutové instruktážní video. Pokud tak neučiníte, koloběžka vám bude při projížďce pípat a pojede maximální rychlostí 10 km/h.

Ale pozor. Abyste mohli koloběžku ovládat prostřednictvím aplikace, musíte být bezprostředně v její blízkosti. Připojení totiž probíhá skrz Bluetooth.

Kde sehnat náhradní díly k elektrokoloběžce

Elektrokoloběžky značky Xiaomi jsou u nás již poměrně rozšířené, a proto není divu, že se k nim dají dokoupit prakticky všechny náhradní díly. Typicky budete po nějaké době řešit především výměnu pneumatiky, brzdových destiček a brzdového kotouče, u nichž dochází k největšímu opotřebení. Dostupné jsou však i další součástky, jako je například náhradní stojánek, brzdová páčka, světla, blatník a další.

Některým uživatelům se bude hodit vymezovací prvek do skládacího mechanismu, který může mít po nějaké době vůli
Některým uživatelům se bude hodit vymezovací prvek do skládacího mechanismu, který může mít po nějaké době vůli

Co se servisu týče, šikovný jezdec si pravděpodobně zvládne většinu věcí opravit nebo vyměnit sám. Pokud však s těmito úkoly nechcete ztrácet čas, můžete využít nejrůznější servisní místa. Ve většině případů vám elektrokoloběžku opraví v místech, kde servisují klasická jízdní kola - přece jen k nim mají elektrokoloběžky poměrně blízko.

Nejčastější dotazy

Jaký je dojezd této elektrokoloběžky?

Dojezd elektrokoloběžky činí až 45 km. V praxi jej však ovlivňuje více faktorů, jako je například hmotnost jezdce, typ terénu i styl jízdy.

Má koloběžka nějaké rychlostní režimy?

Ano. Elektrokoloběžka používá 3 různé rychlostní režimy - režim chůze, D a S. Každý z nich má přitom nastavenou určitou maximální rychlost.

Je k dispozici aplikace pro ovládání?

Ano. Elektrokoloběžku lze ovládat a nastavovat prostřednictvím aplikace Mi Home, která je dostupná pro operační systém Android i iOS.

Je koloběžka vhodná na časté přenášení?

Koloběžku lze velmi jednoduše složit a přenášet. Její hmotnost však činí 14,2 kg, což může být pro některé osoby již poměrně velká zátěž.

Kde koupit Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2
Hodnocení
4.4/5
Je tato elektrokoloběžka vhodná pro děti?

Výrobce udává vhodnost od věku 16 let. Mladší děti by mohly mít problém s jejím ovládáním a také vyšší hmotností při případném přenášení.

Video recenze

Na internetu naleznete samozřejmě také mnoho video recenzí. Před nákupem doporučujeme shlédnout i ty, abyste si byli skutečně jisti, že jste si vybrali správně. Jednou z povedených recenzí je následující.

Závěr –⁠ jak koloběžka obstála v naší recenzi?

A co bychom o této elektrokoloběžce řekli závěrem? Pokud hledáte dopravní prostředek do města, jedná se rozhodně o skvělou volbu. Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 se totiž pyšní kvalitním zpracováním a perfektním dojezdem. O vaši bezpečnost pečuje dostatečné množství reflexních prvků. Zároveň si můžete vybrat ze 3 různých režimů jízdy a nechybí ani užitečná funkce tempomatu. Vzhledem k rozšířenosti elektrokoloběžek Xiaomi také není problém sehnat jednotlivé náhradní díly.

Elektrokoloběžku můžete ovládat pohodlně prostřednictvím mobilní aplikace. Na druhou stranu, pokud neumíte anglicky, může pro vás být orientace v aplikaci obtížnější. Mezi možnou nevýhodu řadíme také trochu vyšší hmotnost (14,2 kg), která některým lidem může při přenášení působit potíže.

Zdroj: Eco-wheels.ru

Recenze: elektrokoloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2
 • Jízdní vlastnosti
 • Kvalita zpracování
 • Výbava
 • Poměr cena/výkon
4.4

Moderní elektrokoloběžka do hustého městského provozu

Elektrokoloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 symbolizuje dopravní prostředek, který rozhodně stojí za vaši pozornost. Vznikla přitom jako nástupce předchozího modelu, ze kterého v mnoha ohledech vychází. Je mrštná, rychlá a hodí se na každodenní dojíždění do práce nebo do školy. Přečtěte si kompletní recenzi této technologické vychytávky z dílny Xiaomi.

Klady

 • Dojezd až 45 km
 • Funkce tempomatu
 • 3 různé režimy jízdy
 • Baterie s funkcí rekuperace
 • Dostatek reflexních prvků
 • Dostupnost náhradních dílů

Zápory

 • Mobilní aplikace není v češtině
 • Před první jízdou musíte koloběžku spárovat s mobilní aplikací, jinak bude její používání velmi omezené
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
4.5/5 - (4 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: elektrokoloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2
Hodnocení: 4.4/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram