ITmix.cz logo

Recenze: elektrokoloběžka Sencor Scooter Two Long Range

Silné stránky
 • Dojezd až 45 km
 • Odolná konstrukce
 • Perforovaná kola
 • Mobilní aplikace je v češtině
 • Dostatek reflexních prvků
 • Odpružení
Slabé stránky
 • Špatná dostupnost náhradních dílů
 • Chybějící funkce rekuperace

Vydejte se objevovat krásy okolí nebo si pořiďte praktický dopravní prostředek na dojíždění do školy či do práce. Se Scooter Two Long Range si budete moct užívat maximální dojezd 45 km. Vybrat si můžete ze dvou jízdních režimů a elektrokoloběžka je vybavena i praktickou funkcí tempomatu. Potěší také přehledná mobilní aplikace, která je kompletně v češtině. Když se k tomu přidá bytelná konstrukce koloběžky z leteckého hliníku, není o čem přemýšlet.

Balení elektrokoloběžky je velké a těžké

Nová elektrická koloběžka z dílny Sencor se prodává ve velké a poměrně těžké krabici. Přece jenom tento model váží 16 kg, což je v porovnání s konkurenčními modely spíše vyšší hodnota. V rozloženém stavu její rozměry činí 118 × 44 × 112 cm, ve složeném stavu poté 51 × 44 × 112 cm. Oproti předchozímu modelu rozměry o pár centimetrů narostly, stejně tak se zvýšila váha. Sencor Scooter One totiž váží 12,5 kg.

Počítejte s většími rozměry a hmotností při objednávání na internetu s případným vyzvednutím na pobočce e-shopu.

Součástí balení je kromě samotné koloběžky:

 • napájecí adaptér,
 • sada imbusových klíčů,
 • šrouby k upevnění řídítek
 • a uživatelská příručka v češtině.

Koloběžku lze jednoduše rozložit a složit, což nahrává jejímu snadnému převážení v autě nebo MHD.

Pokud je pro vás hmotnost koloběžky rozhodující, pravděpodobně vás více zaujmou jiné modely (například ty z dílny Xiaomi). Hmotnosti jednotlivých strojů si můžete prohlédnout v následující tabulce.

ElektrokoloběžkaHmotnost
Sencor Scooter Two Long Range16 kg
Sencor Scooter One12,5 kg
Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M36512,5 kg
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro14,2 kg
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 214,2 kg
Xiaomi Mi Electric Scooter Essential12 kg
City Boss RX517,3 kg
Ninebot by Segway Kickscooter MAX G3019,1 kg
Xiaomi Mi Electric Scooter 313,2 kg

Rám z leteckého hliníku unese až 120 kg

Z hlediska kvality zpracování není této koloběžce co vytknout. Její rám je podobně jako u jiných modelů zhotoven z odolného leteckého hliníku. Nosnost stroje se oproti Sencor Scooter One nijak nezměnila a činí opět 120 kg.

Těšit se dále můžete na 10” perforované pneumatiky, které vynikají svým perfektním tlumením. U Sencor Scooter One najdete 8,5” kola. Obě varianty jsou tedy bezdušové a nemusíte si dělat starosti s jejich možným propíchnutím v terénu. Špičkové zpracování dále podtrhuje duální brzdový systém a odpružení zadního kola, které u předchůdce chybělo.

10” kola najdete i u konkurenčního modelu Ninebot by Segway Kickscooter MAX G30, u kterého je však třeba počítat s výrazně vyšší cenou.

Koloběžka je ideální na každodenní dojíždění
Koloběžka je ideální na každodenní dojíždění

Jízdní vlastnosti elektrokoloběžky

Elektrokoloběžka se pyšní kvalitním motorem a hlavně baterií, díky čemuž je schopna dosáhnout maximálního dojezdu až 45 km. Vyrazit s ní proto můžete i na delší výlet. U Sencor Scooter One tato hodnota činí o 20 km méně a nová verze si tedy výrazně polepšila.

Kde koupit Sencor Scooter Two Long Range
Sencor Scooter Two Long Range
Hodnocení
4.1/5

Maximální dojezd dosahuje 45 km

Tento stroj do vínku dostal motor s výkonem 400 W a baterii s kapacitou 15 000 mAh. V praxi je samozřejmě třeba počítat s tím, že dojezd ovlivňuje více faktorů (zejména váha jezdce, členitost terénu a rychlost).

V rámci naší recenze koloběžku otestoval jezdec s váhou 95 kg. Na plné nabití přitom urazil 35 km v převážně rovinatém terénu, což je rozhodně skvělá hodnota.

Stejného dojezdu dosahuje i konkurenční Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2. Pokud chcete dosáhnout ještě většího dojezdu, doporučujeme například model Ninebot by Segway Kickscooter MAX G30, který je schopen na jedno nabití ujet až 65 km.

Maximální rychlost je stejná jako u jiných elektrokoloběžek

Maximální rychlost elektrokoloběžky činí 25 km/h, stejně jako prakticky u všech ostatních modelů. Tento limit je možné navýšit až na 30 km/h, i když to rozhodně nelze z bezpečnostních důvodů doporučit. Naopak pokud patříte mezi začátečníky, oceníte možnost nastavení nižší maximální rychlosti, abyste se strojem nejprve sžili.

Stejně jako u Sencor Scooter One můžete vybírat ze dvou jízdních režimů:

 • STANDARD omezuje maximální rychlost na 20 km/h,
 • s režimem SPORT dosáhnete rychlosti 25 km/h nebo 30 km/h, pokud si rychlost navýšíte v mobilní aplikaci.

V režimu STANDARD svítí příslušná kontrolka na displeji zeleně, v režimu SPORT červeně.

Využít můžete i funkci tempomatu, která bude konstantní rychlost udržovat automaticky za vás.

Koloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 je vybavena 3 jízdními režimy. Navíc totiž přidává speciální režim Chůze pro případ, že ji chcete vést pěšky.

Jízdu si můžete užívat sami nebo třeba ve dvou
Jízdu si můžete užívat sami nebo třeba ve dvou

Spolehlivý duální brzdový systém

Koloběžka pracuje s duálním brzdovým systémem, který kombinuje elektrické brzdění pomocí motoru a mechanické brzdění prostřednictvím zadní kotoučové brzdy. K jejich ovládání slouží klasická brzdová páčka, kterou najdete na levé straně řídítek. Po jejím stisknutí zároveň automaticky zareaguje zadní červené světlo umístěné na nárazníku, které začne blikat.

Pracuje s duálním brzdovým systémem
Pracuje s duálním brzdovým systémem

Komfortní jízdu zajišťuje široké stupátko

O komfortní jízdu se postará dostatečně široké stupátko s protiskluzovým povrchem. Perfektní viditelnost vám zajistí přední LED osvětlení, v zadní části se poté nachází výstražné červené světlo. Předností tohoto modelu je také odpružení zadního kola, díky kterému můžete s koloběžkou pohodlněji překonávat případné nerovnosti terénu.

Kde koupit Sencor Scooter Two Long Range
Sencor Scooter Two Long Range
Hodnocení
4.1/5

Elektrokoloběžka je skvěle obratná

Baterie je umístěná pod stupátkem, což nahrává poměrně dobré obratnosti koloběžky. S tímto strojem zároveň budete jednoduše zatáčet a užívat si každou jízdu na maximum. V porovnání s lehčím modelem Sencor Scooter One, který má 8,5” kola, je však obratnost celkově trochu horší.

Výbava a funkce Sencor Scooter Two Long Range

Co všechno může koloběžka nabídnout z hlediska její výbavy a funkcí? Na to se podrobně zaměříme právě v této sekci.

Výbava elektrokoloběžky

Elektrokoloběžka je na tom z hlediska výbavy velmi dobře. Potěší její bytelná konstrukce z leteckého hliníku, snadné ovládání i dostatečně široká platforma na stání.

Ovládací prvky najdete klasicky na řídítkách

Jednotlivé ovládací prvky najdete na řídítkách. V levé části se nachází již zmíněná brzdová páčka a klasický zvonek, pravé části poté dominuje akcelerátor. Pohodlnému ovládání koloběžky napomáhají protiskluzová madla.

Doprostřed řídítek výrobce umístil přehledný displej, který vám zobrazí aktuální rychlost, stav nabití baterie a zvolený mód jízdy (STANDARD – zelená, SPORT – červená). Také zde najdete informaci o zapnutých světlech a Bluetooth připojení.

Ovládací prvky najdete na řídítkách
Ovládací prvky najdete na řídítkách

Reflexní prvky a světla

S touto elektrokoloběžkou můžete bez obav vyrazit i za tmy nebo pochmurného počasí. V přední části se nachází dostatečně silné LED světlo, v zadní části poté najdete červené výstražné osvětlení. Boční strany jsou opatřeny dostatečným množstvím reflexních prvků, díky kterým o vás budou ostatní účastníci provozu dobře vědět.

Na platformě se pohodlně stojí

Vzhledem k tomu, že je platforma na stání dostatečně dlouhá a široká, pohodlně se na ní stojí i při delší jízdě. Nechybí ani speciální protiskluzová úprava. V levé části najdete stojánek, který v případě potřeby odklopíte a koloběžku zaparkujete.

Baterie nemá systém rekuperace

Sencor Scooter Two Long Range má kvalitní baterii s kapacitou zvýšenou na 15 000 mAh. K jejímu napájení využijete přiložený adaptér, přičemž plného nabití dosáhnete zhruba za 9 hodin. Koloběžka nepoužívá systém rekuperace a při brzdění tedy nedochází ke zpětnému dobíjení baterie.

Ninebot by Segway Kickscooter MAX G30 má téměř totožnou baterii s kapacitou 15 300 mAh, ovšem dosahuje dojezdu až 65 km. Navíc je jeho baterie vybavena funkcí rekuperace.

Funkce elektrokoloběžky

Jak již bylo zmíněno, tato koloběžka nabízí dva jízdní režimy. Praktickou funkcí je také tempomat. Zapomenout nesmíme ani na mobilní aplikaci Sencor Scooter, v níž si můžete elektrokoloběžku nastavit.

Kde koupit Sencor Scooter Two Long Range
Sencor Scooter Two Long Range
Hodnocení
4.1/5

Poměrně zásadní nevýhodou je ovšem již zmíněná absence rekuperace baterie. To znamená, že se baterie při brzdění nedobíjí. Touto funkcí přitom bývá vybavena většina konkurenčních modelů, a je proto škoda, že se pro ni Sencor v tomto případě nerozhodl. Chybí také alarm, který by upozornil na neoprávněné použití zamknuté koloběžky.

Koloběžce nechybí praktický stojánek
Koloběžce nechybí praktický stojánek

V mobilní aplikaci najdete informace týkající se koloběžky

Elektrickou koloběžku Sencor Scooter Two Long Range můžete snadno propojit se svým mobilním telefonem pomocí mobilní aplikace Sencor Scooter, která je k dispozici pro operační systém Android i iOS.

V aplikaci najdete spoustu zajímavých informací, které se týkají aktuálního stavu vaší koloběžky. Jedná se například o aktuální rychlost, počet najetých kilometrů nebo třeba stav baterie. Stejně tak jsou součástí i nejrůznější statistiky (např. ohledně vaší průměrné rychlosti).

Aplikaci lze dále využít i k nastavení koloběžky. Můžete zde například zapnout a vypnout tempomat nebo koloběžku zamknout. Nechybí ani možnost zapnutí či vypnutí světel a omezení maximální rychlosti.

Využít můžete univerzální náhradní díly

K této elektrokoloběžce si můžete pořídit spoustu užitečného příslušenství, například v podobě držáku na mobilní telefon, brašny na řídítka nebo držáku batohu.

V porovnání s koloběžkami Xiaomi je třeba počítat s ne tak dobrou dostupností náhradních dílů. Využít můžete univerzální náhradní díly, se kterými se však mohou pojit určité problémy, jelikož nejsou zhotoveny na míru daného modelu. Pokud dojde k nějaké závadě a budete se chtít obrátit na servis, můžete využít jedno z dostupných servisních míst, které Sencor oficiálně uvádí.

Nejčastější dotazy

Jaký je maximální dojezd této elektrokoloběžky?

Sencor Scooter Two Long Range dokáže na jedno nabití dojet až 45 km.

Jaká je její hmotnost?

Koloběžka váží 16 kg a řadí se proto mezi spíše těžší modely.

Z jakých režimů jízdy můžu vybírat?

Zvolit si můžete jeden ze dvou dostupných jízdních režimů (STANDARD a SPORT).

Je možné elektrokoloběžku propojit s mobilním telefonem?

Ano. K propojení koloběžky a mobilního telefonu slouží aplikace Sencor Scooter, která je dostupná pro operační systém Android i iOS.

Kde koupit Sencor Scooter Two Long Range
Sencor Scooter Two Long Range
Hodnocení
4.1/5

Závěr –⁠ jak elektrokoloběžka obstála v naší recenzi?

Elektrickou koloběžku Sencor Scooter Two Long Range si oblíbí všichni, kteří hledají výkonný stroj s dlouhým dojezdem za rozumnou cenu. Na jedno nabití totiž dokáže urazit až 45 km, čímž si oproti předchozímu modelu výrazně polepšila. Na první pohled vás zaujme bytelnou konstrukcí z leteckého hliníku. Vybrat si můžete ze dvou různých jízdních režimů, přičemž nechybí funkce tempomatu. Zadní kolo je dále odpružené, díky čemuž si budete užívat jízdu i po nerovném povrchu.

Koloběžka je vybavena výkonným motorem, velkokapacitní baterií a robustní konstrukcí, což se bohužel projevuje její vyšší hmotností, která činí 16 kg. Za další nevýhodu považujeme horší dostupnost náhradních dílů. Nedostatkem je dále absence funkce rekuperace baterie.

Recenze: elektrokoloběžka Sencor Scooter Two Long Range
 • Jízdní vlastnosti
 • Kvalita zpracování
 • Výbava
 • Poměr cena/výkon
4.1

Užijte si maximální dojezd 45 km

Vydejte se objevovat krásy okolí nebo si pořiďte praktický dopravní prostředek na dojíždění do školy či do práce. Se Scooter Two Long Range si budete moct užívat maximální dojezd 45 km. Vybrat si můžete ze dvou jízdních režimů a elektrokoloběžka je vybavena i praktickou funkcí tempomatu. Potěší také přehledná mobilní aplikace, která je kompletně v češtině. Když se k tomu přidá bytelná konstrukce koloběžky z leteckého hliníku, není o čem přemýšlet.

Klady

 • Dojezd až 45 km
 • Odolná konstrukce
 • Perforovaná kola
 • Mobilní aplikace je v češtině
 • Dostatek reflexních prvků
 • Odpružení

Zápory

 • Špatná dostupnost náhradních dílů
 • Chybějící funkce rekuperace
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
2.7/5 - (3 hodnocení)
Komentáře (13) – Recenze: elektrokoloběžka Sencor Scooter Two Long Range
 1. Tato koloběžka je senzační. Jen je mně záhadou, proč místo zelené kontrolky svítí červená. Můžete mně poradit. Děkuji

  1. Dobrý den, v mobilní aplikaci přejděte do sekce "Nastavení" a následně zvyšte omezení rychlosti pro sportovní režim. Při přepnutí elektrokoloběžky do tohoto režimu pak bude možné dosáhnout vyšší rychlosti.

  1. Dobrý den, bohužel již nemáme koloběžku k dispozici, takže situaci nedokážeme navodit a ověřit, zda nedošlo k softwarové aktualizaci, která by maximální rychlost nedovolila zvýšit. Koloběžku si vyžádáme a tuto případnou změnu ověříme. To však může nějakou dobu trvat.

   Posledním nápadem zůstává, zda-li máte koloběžku nabitou alespoň na 50 % (čím více, tím lépe). Při nízké úrovni nabití baterie (např. 30 % a níže, hodnota se může různit) totiž maximální rychlost může limitovat.

 2. Dobrý den, když přidám plyn koloběžka začne celá brnet a přední kolo začne vydávat divný zvuk. Když jedu bez plynu tak nic koloběžka nevydává žádné zvuky. Popřípadě mohl bych poprosit odkaz kde se dá sehnat celé přední kolo 10 palcu. Dekuji

  1. Dobrý den, Sencor Scooter Two Long Range pravděpodobně nebudete vlastnit tak dlouho, aby již neměl záruku (vzhledem k datu uvedení na trh). Doporučuji obrátit se na prodejce a situaci vyřešit v reklamačním řízení. To ovšem za předpokladu, že splňujete váhový limit pro koloběžku a nebylo s ní zacházeno v rozporu se záručními podmínkami.

 3. Dobrý den,

  při zapnutí koloběžky se rozbliká červené zadní světlo a při zmáčknutí pedálku se navyšuje rychlost z 0-16, ovšem do menu se nedostanu a motor nejede. Nevíte, s čím může být problém? Děkuji

 4. Po přehrani novejsi verze aplikace do mobilu , jiz zvysit rychlost nelze a nelze take vybrat velikost baterie. Pricemz jizdni rezimi nejsou 2 ale 4 (chuze = 5km , eko = 10km, D = 20km a sport = 25km/h )

 5. Dobrý den, zajímalo by mě jestli se někomu podařilo nastavit v aplikaci u koloběžky Sencor Scooter Two Long Range vyšší rychlost než 25 km/h? U prvního modelu Sencor One to jde navýšít na 30 km/h (má ji kolega), ale u nové to nejde. V nové aplikaci je maximální možnost 25 Km/h. Žádný návod nebo radu jsem nikde nenašel. Předem děkuji za tip. Můžete mi psát na *cenzurováno, citlivý údaj*
  P.S. koloběžku bych s rychlostí nad 25 km/h používal jen na místech „ležících mimo pozemní komunikace“.

 6. Moja priateľka má 45-52 kg . používala túto lolobežku
  už po mesiaci úplne zodretá zadná guma . dalej chyba v elektronike (reklamacia )
  Ďalej asi po mesiaci co došla z reklamačky sa kolobežka zlomila pod jej váhou cca 50 kg . bolo to našťastie na chodníku pri max rýchlosťi 8km/h skoro sa zabila .Nechcem si predstaviť čo by sa stalo niekomu pri inej rýchlosti akk išla ona ....
  Servis reklamáciu neuznal (mechanicke poškodenie) nikdy viac taký výrobok od firmy ktorá vyraba mixér a domáce spotrebiče ... Dostupnosť nahr.dielov 0 nezoženiete ani nič len doplnky .. A zaujímavé je že žiadna recenzia ani jeden príspevok o chybách kolobežky tejto znacky na nete nenájdete komunikácia s firmou sencor žiadna ...
  Kolobežka rok v záruke firma ktorá ma značku zazmluvnenú a reklam. neuznala si za opravu tovaru v záruke vypýtala 150€+

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: elektrokoloběžka Sencor Scooter Two Long Range
Sencor Scooter Two Long Range
Hodnocení: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram