ITmix.cz logo

Recenze: elektrokoloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter Pro

Silné stránky
 • Dojezd až 45 km
 • Funkce tempomatu
 • 3 různé režimy jízdy
 • Baterie s funkcí rekuperace
 • Dostupnost náhradních dílů
Slabé stránky
 • Absence odpružení
 • Menší množství reflexních prvků
 • Mobilní aplikace není v češtině
 • Horší čitelnost displeje na slunci
Tento produkt má svého nástupce

Elektrokoloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter Pro symbolizuje dlouho očekávaného nástupce Xiaomi Mi Scooter 2 M365. Oproti němu přitom nabízí silnější motor a baterii s větší kapacitou. Dosahuje vyššího výkonu i delšího dojezdu. Přečtěte si, v čem dalším vyniká a jaké jsou její slabé stránky.

Součástí balení je vše potřebné pro její složení

Při nákupu elektrokoloběžky přes internet je třeba počítat s tím, že vám dorazí v částečně složeném stavu v krabici. Rozměry této krabice činí přibližně 120 × 50 × 20 cm. Zároveň je nutné počítat s poměrně vysokou váhou. Přece jen koloběžka sama o sobě váží více než 14 kg.

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro po vybalení z krabice
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro po vybalení z krabice

V krabici kromě samotné koloběžky objevíte:

 • uživatelskou příručku a dokumentaci v několika jazycích včetně češtiny,
 • napájecí adaptér,
 • redukci na huštění pneumatik,
 • několik šroubů k zajištění řídítek
 • a imbusový klíč.

Na rozdíl od předchůdce této elektrokoloběžky (Xiaomi Mi Scooter 2 M365) nejsou součástí balení dvě náhradní pneumatiky. V případě defektu je proto nutné dokoupit pneumatiky zvlášť.

Kvalitní zpracování ze slitiny hliníku

Oproti svému předchůdci je tato elektrokoloběžka o něco vyšší a delší. Na první pohled si toho však pravděpodobně ani nevšimnete. Z hlediska materiálu koloběžce vévodí slitina hliníku a její maximální nosnost činí 100 kg.

Značka Xiaomi vsadila na dvě měkká 8,5“ kola a kotoučové brzdy kombinované se systémem E-ABS. Stupátko na nohu je dostatečně široké a navíc opatřeno speciální protiskluzovou úpravou, která se postará o vaše větší bezpečí. Nechybí ani užitečný stojánek a v případě potřeby lze elektrokoloběžku snadno složit.

Prakticky stejného zpracování se přitom dočkala i elektrokoloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2.

Jízdní vlastnosti Xiaomi Mi Electric Scooter Pro

Jízdní vlastnosti této elektrokoloběžky rozhodně stojí za vaši pozornost. Oproti předchozímu modelu nabízí silnější motor a vyšší dojezd. Koloběžka se proto perfektně hodí na každodenní cesty do školy nebo do práce a užijete si s ní spoustu zábavy.

Dojezd dosahuje až 45 km

Kapacita baterie činí 12 800 mAh a výrobce udává maximální dojezd koloběžky 45 km (to je o 15 km více oproti předchozí generaci). V praxi je však potřeba počítat s tím, že dojezd ovlivňuje více faktorů, jako je styl jízdy, vaše hmotnost a členitost terénu.

My jsme koloběžku otestovali ve všech režimech jízdy. Potěšilo nás, že například v režimu Sport při váze jezdce 80 kg dokázala koloběžka urazit 41 km v mírně členitém terénu na režim DRIVE. S režimem ECO jsme urazili na rovném terénu téměř 50 km a s režimem SPORT na stejné cyklostezce 29 km. To jsou za nás rozhodně skvělé výsledky.

Kde koupit Xiaomi Mi Electric Scooter Pro
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro
Hodnocení
3.9/5

Totožný dojezd přitom slibuje i nástupce této elektrokoloběžky Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2.

Maximální rychlost se od ostatních elektrokoloběžek neliší

Maximální rychlost koloběžky činí podobně jako u ostatních modelů 25 km/h. Stroj má přitom velmi dobrou akceleraci a na maximální rychlost se dostane během několika vteřin. Vybrat si můžete ze 3 rychlostních režimů:

 • ECO udržuje maximální rychlost 15 km/h.
 • DRIVE udržuje maximální rychlost 20 km/h.
 • SPORT umožňuje využít celý potenciál elektrokoloběžky a projet se rychlostí 25 km/h.
Aktivovaný jízdní režim se zobrazí na displeji, který je dobře čitelný i na slunci
Aktivovaný jízdní režim se zobrazí na displeji, který je dobře čitelný i na slunci

Jednotlivé jízdní režimy lze jednoduše měnit v průběhu jízdy. Stačí jen dvakrát prokliknout k tomu určené tlačítko.

U elektrokoloběžky Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 je místo režimu ECO speciální režim Chůze. Ostatní dva režimy zůstávají stejné.

Brzdy se systémem rekuperace

Přední kolo elektrokoloběžky je vybaveno protiblokovacím brzdným systémem E-ABS se systémem rekuperace. Tento systém zpětně dobíjí baterii energií získanou z brždění. Zadní kolo poté pracuje s klasickou kotoučovou brzdou.

Brzdící páčka je umístěna na levé straně řídítek. Brždění jako takové je velmi pohotové a efektivní. Zároveň jsou brzdy propojeny se zadním červeným světlem. To znamená, že jakmile zmáčknete brzdící páčku, začne automaticky červeně blikat zadní brzdové světlo a upozorní na tuto skutečnost ostatní účastníky silničního provozu.

Při brzdění se zároveň aktivuje užitečná funkce rekuperace, která částečně dobíjí zabudovanou baterii.

Zaslouží se o komfortní jízdu

Celková jízda na koloběžce je velmi komfortní a splňuje to, co od klasického městského stroje očekáváte. O bezpečnou jízdu se kromě jiného zasluhuje široké stupátko a kombinace předního a zadního LED osvětlení.

Elektrokoloběžka je vybavena tempomatem, podobně jako její nástupce Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2.

Ideální koloběžka do města

Ovládání elektrokoloběžky je velmi jednoduché a pohodlné. Baterie umístěná pod stupátkem zajišťuje nižší těžiště, které se podepisuje na celkové obratnosti koloběžky. Zároveň se s ní snadno zatáčí a v případě potřeby okamžitě zabrzdíte. Obratnost podporují také poměrně malá kola o průměru 8,5 ".

Kde koupit Xiaomi Mi Electric Scooter Pro
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro
Hodnocení
3.9/5

Co nám u této elektrokoloběžky trochu chybělo, byla přítomnost aspoň nějakého odpružení. Vzhledem k jeho úplné absenci budete cítit prakticky každý otřes při přejezdu nerovným terénem. Na druhou stranu, Xiaomi Mi Electric Scooter Pro není určena do náročného terénu, ale především do města. A proto jí tuto slabou stránku můžeme odpustit.

Výbava a funkce Xiaomi Mi Electric Scooter Pro

Výbava této elektrokoloběžky je velmi slušná a její uživatelé ocení také zajímavé funkce, které nabízí.

Výbava elektrokoloběžky

Elektrokoloběžka je zhotovena z kvalitní slitiny hliníku a její konstrukce je na první pohled velmi bytelná a odolná.

Ovládací prvky najdete na řídítkách

Všechny důležité ovládací prvky najdete na řídítkách. Uprostřed nich se nachází barevný displej, který oproti předchozímu modelu zobrazuje více informací než jen stav baterie. Bohužel jeho čitelnost na ostrém slunci je trochu horší.

V levé části řídítek najdete brzdovou páčku a zvonek. V pravé části se poté nachází akcelerátor. Potěšila nás přítomnost protiskluzových madel, která se pohodlně drží v ruce.

Chybí jí bílé a oranžové odrazky

V této oblasti koloběžka částečně zaostává za svým nástupcem Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 a jedná se rozhodně o něco, co bychom jí mohli vytknout. Koloběžce chybí praktická bílá odrazka v přední části a také bezpečnostní oranžové odrazky na obou kolech. Zadní výstražné světlo je rovněž o něco menší než u jejího nástupce.

Platforma na stání je dostatečně široká

Díky dostatečně širokému stupátku je stání na koloběžce velmi pohodlné. Navíc je opatřeno speciální protiskluzovou úpravou, která přispívá k bezpečnosti jejího provedení. Na levé části se nachází stojánek, který lze v případě potřeby jedním tahem vysunout a koloběžku zaparkovat ve vzpřímené pozici.

Stejná baterie jako u jejího nástupce

Koloběžka je vybavena kvalitní baterií s kapacitou 12 800 mAh. K jejímu opětovnému dobití využijete přiložený napájecí adaptér, přičemž z 0 na 100 % elektrokoloběžku nabijete přibližně za 8 hodin. Baterie je navíc vybavena funkcí rekuperace. To znamená, že se při brzdění zpětně dobíjí. Totožnou baterií je přitom vybaven i nástupce Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2.

Funkce elektrokoloběžky

Elektrokoloběžka nabízí již zmíněné 3 rychlostní režimy a nechybí ani funkce tempomatu. Tempomat se aktivuje když budete držet plyn ve stejné poloze po dobu 5 sekund a upozorní na sebe zvukovým signálem. Užitečná je také funkce rekuperace baterie, která umožňuje její průběžné dobíjení v průběhu jízdy (respektive brzdění). Samozřejmostí je u Xiaomi možnost propojení s mobilní aplikací.

Aplikace je dostupná na Android i iOS

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro lze jednoduše propojit s aplikací Xiaomi Home, která je dostupná na operační systém Android i iOS. Propojení se samotnou koloběžkou poté funguje pomocí technologie Bluetooth. To znamená, že při nastavování koloběžky prostřednictvím aplikace musíte být v její bezprostřední blízkosti.

Kde koupit Xiaomi Mi Electric Scooter Pro
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro
Hodnocení
3.9/5

Aplikace jako taková je v angličtině a umožňuje:

 • zkontrolovat úroveň baterie,
 • zjistit vaši rychlost a průměrnou rychlost jízdy,
 • nebo třeba zamknout koloběžku.

Na druhou stranu o stavu baterie a aktuální rychlosti vás bude informovat i přední i displej.

Užitečné zde tak mohou být spíše některá nastavení dostupná v aplikaci. Jedná se o Cruise Control (tedy tempomat) a Taylight always on (tedy vždy zapnuté zadní světlo). Zároveň si zde můžete nastavit míru rekuperace. Z výroby je nastavena nejnižší míra, my doporučujeme zvolit míru nejvyšší.

Náhradní díly jsou skvěle dostupné

Vzhledem ke stále větší rozšířenosti elektrokoloběžek Xiaomi si nemusíte lámat hlavu s dostupností náhradních dílů. Dokoupit můžete náhradní kola, brzdové destičky i brzdové kotouče, u kterých dochází k největšímu opotřebení. Dostupné jsou však i další náhradní díly, jako je například brzdová páčka, stojánek nebo třeba světla.

Dušové pneumatiky s sebou nesou lepší tlumení vibrací, bohužel také defekty, kterým se pravděpodobně nevyhnete
Dušové pneumatiky s sebou nesou lepší tlumení vibrací, bohužel také defekty, kterým se pravděpodobně nevyhnete

Stejně tak existuje dostatečné množství servisních míst, ve kterých vám elektrokoloběžku v případě potřeby opraví. Mnohé úkony, jako je například výměna kol, však pravděpodobně zvládnete i sami.

Nejčastější dotazy

Z jakého materiálu je elektrokoloběžka vyrobená?

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro je zhotovena z kvalitní slitiny hliníku.

Jaká je hmotnost elektrokoloběžky?

Koloběžka váží 14,2 kg a některé osoby proto mohou mít problémy s jejím častým přenášením (typicky slabší ženy a děti).

Jaké režimy jízdy nabízí?

Vybrat si můžete ze 3 různých režimů - Eco, Drive a Sport.

Je možné koloběžku propojit s mobilním telefonem?

Elektrokoloběžku lze propojit s aplikací Mi Home, která umožňuje zajímavá nastavení.

Video recenze

Vzhledem k tomu, že Xiaomi Mi Electric Scooter Pro má již svého nástupce, doporučujeme vám poohlédnout se právě po modelu Pro 2, nebo alespoň zjistit, jaké jsou mezi koloběžkami praktické rozdíly, abyste svého rozhodnutí pozdějí nelitovali. Video níže vám nabízí pohled na to, v čem se tyto modely koloběžek liší.

Kde koupit Xiaomi Mi Electric Scooter Pro
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro
Hodnocení
3.9/5

Závěr recenze –⁠ jak elektrokoloběžka obstála v našem testu?

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro je ideální městská elektrokoloběžka, i když má své mouchy. Nabízí odolnou konstrukci ze slitiny hliníku, pohodlně se drží a obratně se s ní manipuluje. Zároveň má výkonný motor a její dojezd činí 45 km. Vybrat si můžete ze 3 různých režimů jízdy a koloběžku jednoduše propojíte s mobilní aplikací. Vzhledem k rozšířenosti značky Xiaomi rovněž není problém sehnat náhradní díly.

Elektrokoloběžce bychom vytkli několik detailů. Vzhledem k absenci jakéhokoliv odpružení ucítíte na nerovném terénu otřesy. Zároveň by mohla být konstrukce vybavena větším množstvím reflexních prvků. Displej je dostatečně velký, ale na přímém slunci je hůře čitelný. Mobilní aplikace Mi Home v současné době není v češtině a elektrokoloběžka má vyšší hmotnost (14,2 kg), která může některým lidem působit potíže. I přes tyto skutečnosti se však pro běžného uživatele jedná o dobrou volbu.

Recenze elektrokoloběžky Xiaomi Mi Electric Scooter Pro
 • Jízdní vlastnosti
 • Kvalita zpracování
 • Výbava
 • Poměr cena/výkon
3.9

Závěrečné hodnocení

Elektrokoloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter Pro symbolizuje dlouho očekávaného nástupce Xiaomi Mi Scooter 2 M365. Oproti němu přitom nabízí silnější motor a baterii s větší kapacitou. Dosahuje vyššího výkonu i delšího dojezdu. Přečtěte si, v čem dalším vyniká a jaké jsou její slabé stránky.

Klady

 • Dojezd až 45 km
 • Funkce tempomatu
 • 3 různé režimy jízdy
 • Baterie s funkcí rekuperace
 • Dostupnost náhradních dílů

Zápory

 • Absence odpružení
 • Menší množství reflexních prvků
 • Mobilní aplikace není v češtině
 • Horší čitelnost displeje na slunci
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
4.5/5 - (2 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: elektrokoloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter Pro
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro
Hodnocení: 3.9/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram