ITmix.cz logo

Dětské chytré hodinky s GPS: srovnávací test a recenze

Recenze vybraných produktů

Nejčastější otázky a odpovědi

Jaké jsou nejlepší dětské chytré hodinky s GPS?

V rámci našich recenzí se jako povedené chytré hodinky pro děti ukázaly Garett Kids Esa 4G, které umožňují sledování trasy nejmenších a jsou vybaveny SOS tlačítkem pro krizové situace.

Jaké funkce podporují hodinky s GPS?

To vždy závisí na konkrétním modelu. Prakticky u všech hodinek lze GPS používat k přesnému monitoringu sportovních aktivit. Vybrané modely také podporují mapy a navigaci či lokalizaci při ztrátě. U hodinek pro děti můžete sledovat, kde se právě vaše ratolesti nacházejí.

Co umožňují dětské chytré hodinky s GPS?

Pomocí chytrých hodinek pro děti s GPS lze lokalizovat polohu nejmenších a nechat se upozornit na to, když dítě opustí vámi nastavenou „bezpečnou zónu“. Vybrané modely také umožňují stisknutí SOS tlačítka v případě nebezpečí a přivolání pomoci.

Co je technologie GPS

GPS (Global Positioning System) je globální navigační systém, díky kterému lze zjistit přesnou polohu na povrchu země. Systém GPS se skládá ze tří základních částí, mezi které patří kosmický, řídící a uživatelský segment. Často se používá v mobilních telefonech, navigacích, automobilových navigacích nebo třeba chytrých hodinkách.

K čemu obecně slouží GPS v chytrých hodinkách

Technologie GPS v chytrých hodinkách může přinášet řadu užitečných výhod. Pojďme se podrobněji podívat na to, s jakými funkcemi se můžete setkat a jaké konkrétní modely hodinek je nabízí. Řeč bude nejen o chytrých hodinkách pro děti, ale i pro dospělé.

Monitoring sportovních aktivit

Předně bývá využívána při monitoringu vybraných venkovních sportovních aktivit. Při připojení k GPS dokáže zařízení sledovat vaši trasu a změřit její celkovou délku nebo třeba rychlost při chůzi, běhu či jízdě na kole. Po takové aktivitě si také můžete zpětně prohlédnout, kudy vaše trasa vedla. S touto funkcí se zpravidla setkáte u všech chytrých hodinek s GPS.

Množství metrik, které dokážou hodinky během sportovních aktivit zaznamenat, se mezi jednotlivými modely výrazně liší. Nejvíce detailů v tomto ohledu nabídnou sporttestery Garmin Forerunner.

Hodinky vám zobrazí podrobné informace
Hodinky vám zobrazí podrobné informace

Mapy a navigace

U některých chytrých hodinek GPS řeší také navigaci. Pokud má zařízení aplikaci pro navigaci, můžete přímo do ní zadat požadované místo a nechat se navigovat, aniž byste museli z kapsy vytahovat mobilní telefon. Tato funkce je zpravidla výsadou dražších chytrých hodinek a u modelů pro děti se s ní většinou nesetkáte.

Většina výrobců nabízí mapy a navigaci v proprietární aplikaci. Výjimkou jsou chytré hodinky se systémem Wear OS, které pro tento účel využívají aplikaci Google Maps.

Lokalizace při ztrátě

Vybrané chytré hodinky také zásluhou GPS dokáží sledovat, kde se nachází, což využijete při jejich lokalizaci při případné ztrátě. S touto funkcí se setkáte zpravidla u dražších modelů chytrých hodinek nejen pro děti.

GPS je důležitou technologií, kterou se chytré hodinky liší od levnějších fitness náramků. Pokud například chcete u fitness náramků sledovat trasu svého pohybu, je nutné mít u sebe po celou dobu mobilní telefon, prostřednictvím kterého se zařízení k GPS připojí. Výjimkou může být prémiovější fitness náramek Xiaomi Smart Band 7 Pro s vestavěným GPS modulem.

K čemu slouží GPS v chytrých hodinkách pro děti

Dětské chytré hodinky s GPS poté primárně slouží k tomu, abyste mohli rychle a jednoduše identifikovat, kde se právě vaše ratolest nachází. Takové hodinky umožňují nastavení „bezpečných zón“ (například v bezprostřední blízkosti domova či školy). Pokud dítě tuto zónu překročí, automaticky vás na to upozorní a vy budete moct včas zakročit, pokud by bylo vystaveno nebezpečí.

Dětské chytré hodinky také bývají mnohdy vybaveny SOS tlačítkem, které může dítě v krizových situacích stisknout a přivolat pomoc. Vybrané modely také disponují funkcí odposlechu. Tato funkce bývá na jednu stranu kritizována kvůli ztrátě soukromí, na druhou stranu díky ní můžete zjistit, zda se vaše dítě nebaví s cizím člověkem.

Chytré hodinky pro nejmenší děti zpravidla rodiče spárují se svým mobilním telefonem. Dítě tedy žádný mobilní telefon mít nemusí. Prostřednictvím aplikace ve svém telefonu poté rodiče mohou sledovat polohu dítěte nebo s ním komunikovat.

Garett Kids Essa 4G

Nejlepší hodinky pro nejmenší z našeho testu
Silné stránky
  • Velký displej
  • Odemknutí hodinek obličejem
  • Možnost instalace dalších aplikací
  • Otočná korunka
Slabé stránky
  • Překlad do češtiny není stoprocentní
  • Při funkci odposlechu není zvuk zcela zřetelný
  • Nižší výdrž baterie

Dětské chytré hodinky Garett Kids Essa 4G jsou určeny pro rodiče, kteří se již nechtějí strachovat o své děti. Díky hodinkám budou mít totiž přístup k aktuální poloze svých dětí a v případě potřeby se s nimi jednoduše spojí. Mezi trochu kontroverzní funkce lze zařadit možnost vzdálené tvorby fotografie nebo odposlechu dítěte, aniž by se o tom jakkoliv dozvědělo. Vzhledem k funkcím se zařízení hodí spíše pro menší děti zhruba kolem 6 až 8 let. Jak chytré hodinky obstály v mém testu a co se mi na nich (ne)líbilo?

Celkové hodnocení
4.1/5
Kde zakoupit

K čemu slouží GPS v chytrých hodinkách pro starší děti

Starší děti mohou chtít chytré hodinky využívat také k monitoringu svých oblíbených sportovních aktivit. Tyto hodinky již zpravidla nebývají vybaveny funkcí pro vzdálené sledování rodiči. U hodinek pro starší děti se pravděpodobně budete poohlížet po modelech s menšími rozměry a dostupnou cenou. V následujícím seznamu se takovými modely můžete inspirovat.

Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (1 hodnocení)
Komentáře (2) – Dětské chytré hodinky s GPS: srovnávací test a recenze
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Garett Kids Essa 4G
Tip redakce
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram