ITmix.cz logo

Dětské chytré hodinky s GPS: srovnávací test a recenze

Dětské chytré hodinky s GPS: srovnávací test a recenze

Pomocí dětských chytrých hodinek s GPS lze snadno sledovat aktuální polohu vašich dětí i historii jejich pohybu. Zjistěte, jaké zařízení se v tomto ohledu vyplatí. V tomto článku se rovněž na technologii GPS podíváme podrobněji. Prozradíme vám, co hodinky s GPS obecně umožňují a v jakých případech tyto funkce oceníte.

Recenze vybraných produktů

Nejčastější otázky a odpovědi

Jaké jsou nejlepší dětské chytré hodinky s GPS?

V rámci našich recenzí se jako povedené chytré hodinky pro děti ukázaly Lamax WatchY2, které umožňují sledování trasy nejmenších a jsou vybaveny SOS tlačítkem pro krizové situace.

Jaké funkce podporují hodinky s GPS?

To vždy závisí na konkrétním modelu. Prakticky u všech hodinek lze GPS používat k přesnému monitoringu sportovních aktivit. Vybrané modely také podporují mapy a navigaci či lokalizaci při ztrátě. U hodinek pro děti můžete sledovat, kde se právě vaše ratolesti nacházejí.

Co umožňují dětské chytré hodinky s GPS?

Pomocí chytrých hodinek pro děti s GPS lze lokalizovat polohu nejmenších a nechat se upozornit na to, když dítě opustí vámi nastavenou „bezpečnou zónu“. Vybrané modely také umožňují stisknutí SOS tlačítka v případě nebezpečí a přivolání pomoci.

Co je technologie GPS

GPS (Global Positioning System) je globální navigační systém, díky kterému lze zjistit přesnou polohu na povrchu země. Systém GPS se skládá ze tří základních částí, mezi které patří kosmický, řídící a uživatelský segment. Často se používá v mobilních telefonech, navigacích, automobilových navigacích nebo třeba chytrých hodinkách.

K čemu obecně slouží GPS v chytrých hodinkách

Technologie GPS v chytrých hodinkách může přinášet řadu užitečných výhod. Pojďme se podrobněji podívat na to, s jakými funkcemi se můžete setkat a jaké konkrétní modely hodinek je nabízí. Řeč bude nejen o chytrých hodinkách pro děti, ale i pro dospělé.

Monitoring sportovních aktivit

Předně bývá využívána při monitoringu vybraných venkovních sportovních aktivit. Při připojení k GPS dokáže zařízení sledovat vaši trasu a změřit její celkovou délku nebo třeba rychlost při chůzi, běhu či jízdě na kole. Po takové aktivitě si také můžete zpětně prohlédnout, kudy vaše trasa vedla. S touto funkcí se zpravidla setkáte u všech chytrých hodinek s GPS.

Hodinky vám zobrazí podrobné informace
Hodinky vám zobrazí podrobné informace

Mapy a navigace

U některých chytrých hodinek GPS řeší také navigaci. Pokud má zařízení aplikaci pro navigaci, můžete přímo do ní zadat požadované místo a nechat se navigovat, aniž byste museli z kapsy vytahovat mobilní telefon. Tato funkce je zpravidla výsadou dražších chytrých hodinek a u modelů pro děti se s ní většinou nesetkáte.

Lokalizace při ztrátě

Vybrané chytré hodinky také zásluhou GPS dokáží sledovat, kde se nachází, což využijete při jejich lokalizaci při případné ztrátě. S touto funkcí se setkáte zpravidla u dražších modelů chytrých hodinek nejen pro děti.

GPS je důležitou technologií, kterou se chytré hodinky liší od levnějších fitness náramků. Pokud například chcete u fitness náramků sledovat trasu svého pohybu, je nutné mít u sebe po celou dobu mobilní telefon, prostřednictvím kterého se zařízení k GPS připojí.

K čemu slouží GPS v chytrých hodinkách pro děti

Dětské chytré hodinky s GPS poté primárně slouží k tomu, abyste mohli rychle a jednoduše identifikovat, kde se právě vaše ratolest nachází. Takové hodinky umožňují nastavení „bezpečných zón“ (například v bezprostřední blízkosti domova či školy). Pokud dítě tuto zónu překročí, automaticky vás na to upozorní a vy budete moct včas zakročit, pokud by bylo vystaveno nebezpečí.

Dětské chytré hodinky také bývají mnohdy vybaveny SOS tlačítkem, které může dítě v krizových situacích stisknout a přivolat pomoc. Vybrané modely také disponují funkcí odposlechu. Tato funkce bývá na jednu stranu kritizována kvůli ztrátě soukromí, na druhou stranu díky ní můžete zjistit, zda se vaše dítě nebaví s cizím člověkem.

Chytré hodinky pro nejmenší děti zpravidla rodiče spárují se svým mobilním telefonem. Dítě tedy žádný mobilní telefon mít nemusí. Prostřednictvím aplikace ve svém telefonu poté rodiče mohou sledovat polohu dítěte nebo s ním komunikovat.

Lamax WatchY2

Nejlepší hodinky pro nejmenší z našeho testu
Silné stránky
  • Propracovaný systém pro sledování polohy
  • Jednoduché rozhraní
  • Hlasové zadávání zpráv
  • Možnost komunikace
  • Přehledná mobilní aplikace
  • SOS tlačítko
Slabé stránky
  • Hodinky nesledují zdraví
  • Nemožnost změny ciferníku
  • Nutnost dobíjení kreditu

Chytré hodinky Lamax WatchY2 najdou uplatnění u všech osob, jejichž bezpečí je pro vás na prvním místě. Jednat se může nejen o malé děti, ale i o seniory nebo dlouhodobě nemocné, které díky tomuto zařízení budete mít lépe pod dohledem. V případě potřeby vám snadno pošlou hlasovou zprávu, zavolají vám nebo stisknou SOS tlačítko. Na přehledné mapě budete moct sledovat jejich aktuální polohu.

Celkové hodnocení
4.1/5
Kde zakoupit

K čemu slouží GPS v chytrých hodinkách pro starší děti

Starší děti mohou chtít chytré hodinky využívat také k monitoringu svých oblíbených sportovních aktivit. Tyto hodinky již zpravidla nebývají vybaveny funkcí pro vzdálené sledování rodiči. U hodinek pro starší děti se pravděpodobně budete poohlížet po modelech s menšími rozměry a dostupnou cenou. V následujícím seznamu se takovými modely můžete inspirovat.

Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (1 hlasování)
Komentáře (2) – Dětské chytré hodinky s GPS: srovnávací test a recenze
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Lamax WatchY2
Tip redakce
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram