ITmix.cz logo

Recenze: chytré dětské hodinky Garett Kids Cute 2 4G

Silné stránky
 • Odemknutí hodinek obličejem
 • Možnost ovládání hlasitosti během hovoru
 • 7 her pro děti
 • Přehledné rozhraní
 • 2 vyměnitelné řemínky
Slabé stránky
 • Z hodinek nelze psát textové zprávy
 • Nepodporují vzdálenou tvorbu fotografie
 • Zobrazení polohy není vždy stoprocentní

Dětské chytré hodinky Garett Kids Cute 2 4G umožňují snadné sledování aktuální polohy dětí a komunikaci. Díky tomuto zařízení tedy získáte přehled o tom, kde se vaše dítě zrovna nachází nebo kudy například vedla jeho trasa ze školy. Hodinky jsou vybaveny SOS tlačítkem pro krizové situace a podporují i trochu kontroverzní funkci odposlechu. Děti pak jistě potěší pestrá nabídka 7 různých her pro zkrácení dlouhých chvil.

Nejčastější otázky a odpovědi

Jakou mobilní aplikaci budou rodiče využívat?

Mobilní aplikaci využívají pouze rodiče. Děti svůj mobilní telefon mít nemusí, stačí jim pouze hodinky. Aplikace nese označení Garett Tracker a je dostupná v Google Play i App Store. Aplikaci může používat pouze jeden rodič, nebo i oba (na mobilním telefonu se může ke stejnému účtu připojit více osob).

Pro koho jsou chytré hodinky vhodné?

Hodinky Garett Kids Cute 2 4G bych vzhledem k jejich funkcím doporučila dětem zhruba kolem 6-8 let. Jsou ideální volbou pro starostlivé rodiče, kteří chtějí mít neustále přehled o poloze svých dětí a v případě potřeby se s nimi spojit. Jelikož sedí i na dospělém zápěstí, mohou je teoreticky používat také senioři. I ti mohou v krizových situacích využít možnost rychlého vytočení vašeho telefonního čísla.

Obsah balení a technické parametry

Obsah balení se u Garett Kids Cute 2 4G příliš neliší od konkurenčních modelů, i když něco navíc zde najdete. Součástí je kromě samotných hodinek také napájecí kabel, nezbytná dokumentace a náhradní řemínek s reflexními prvky. Dokonce zde najdete i pár samolepek, kterými můžete děti potěšit. 

Abyste z chytrých hodinek vytěžili maximum, neobejdete se bez využití SIM karty ve velikosti nano. Slot na SIM kartu není vidět na první pohled, nejprve je nutné odstranit rámeček hodinek. Já osobně jsem nad tím chvíli přemýšlela. 

Nezapomeňte, že pokud máte na SIM kartě aktivovaný PIN, musíte jej nejprve zrušit (v mobilním telefonu). Až poté SIM kartu umístěte do hodinek. 

Název parametruHodnota
Typ řemínkuSilikonový/textilní s reflexními prvky
OdolnostIP67
Displej1,83” IPS dotykový displej
Výdrž baterieAž 3 dny
Způsob nabíjeníMagnetický napájecí kabel
KonektivitaGSM (nano SIM), GPS, Wi-Fi
Operační systémvlastní od značky Garett
Rozměry (bez řemínku)45 × 49 × 15 mm
Váha50 g (včetně silikonového řemínku)

Bytelné plastové provedení

Co se zpracování chytrých hodinek týče, pravděpodobně nebudete překvapeni. Stejně jako u mnoha konkurenčních modelů určených pro děti se dočkáte plastového provedení. Celek však působí poměrně pevně a bytelně a lze tedy usoudit, že mnohdy neopatrné dětské zacházení zařízení ustojí. 

Chytré hodinky váží 50 gramů včetně silikonového řemínku. V této kategorii produktů se jedná o průměrnou hodnotu, alespoň s ohledem na to, jaké modely dosud prošly naší redakcí. Stejně jako u konkurence počítejte s tím, že vzhledem k masivnějšímu provedení mohou hodinky na útlém dětském zápěstí při některých činnostech trochu překážet

Jak jsem již zmínila, slot na SIM kartu objevíte po odklopení rámečku hodinek (stačí oběma palci zatlačit na displej a hodinky z něj jednoduše dostanete). K otevření slotu si pak vystačíte s nehtem, případně lze využít drobný plastový nástroj, který je rovněž součástí balení. 

Pravé straně hodinek dominuje otočná korunka s možností stisknutí a tlačítko. Oba ovládací prvky se obsluhují bez problémů, i když jsou hodinky nasazeny na ruce a počítat můžete také s okamžitou odezvou. Díky mírně vystouplému provedení není problém je nahmatat i poslepu (třeba v krizové situaci). 

Co se týče řemínku, děti si mohou vybrat ze dvou variant. Tou první je klasický silikonový řemínek s plastovou přezkou. Druhou variantou je textilní řemínek s reflexními prvky se zapínáním na suchý zip, který se může dětem snadněji a praktičtěji upevňovat na své místo. Pokud děti mají problémy s klasickou přezkou a přes den si hodinky musí sundat (například při hodině tělocviku), jedná se o vhodnou alternativu. Suchý zip drží pevně a osobně se mi nestalo, že by se při nošení nějak odchlipoval. 

Díky rychloupínacímu mechanismu můžete dětem dokoupit také další řemínky podle jejich představ. 

Lokalizace do češtiny není stoprocentní

Stejně jako jsem popisovala u modelu Garett Kids Essa 4G, ani v tomto případě se bohužel nedočkáte stoprocentní lokalizace chytrých hodinek a aplikace do češtiny. Některé položky nejsou přeloženy vůbec, některé jsou přeloženy chybně

Samotnou obsluhu a orientaci však usnadňují přehledné ikony. Svižnost hodinek má drobné mouchy, nicméně běžnému používání nijak nevadí a v této kategorii chytrých hodinek se jedná o standard. 

Výhodou je, že aplikaci si mohou do mobilního telefonu nainstalovat oba rodiče a mít tak skvělý přehled o svém dítěti. 

Senzory primárně pro sledování polohy

Garett Kids Cute 2 4G jsou podobně jako jiné dětské chytré hodinky vybaveny GPS. Kromě toho k určení polohy využívají také mobilní síť a Wi-Fi připojení. Senzory pro monitorování srdečního tepu či okysličení krve zde nehledejte, k tomu ostatně zařízení ani neslouží. 

Displej se pohodlně ovládá

Garett Kids Cute 2 4G disponují stejně jako Garett Kids Essa 4G nebo třeba Carneo GuardKid+ 4G Platinum IPS displejem. Díky úhlopříčce 1,83” se přitom hodinky snadno obsluhují jak dětem s malými prsty, tak i dospělým 

Co se čitelnosti týče, ta je u tohoto typu displeje přirozeně perfektní zejména ve vnitřním prostředí. Naopak venku mohou děti občas bojovat s nepříjemnými odlesky (není to ale zásadní nedostatek a displej si vždy mohou rukou přistínit, aby dokázaly přečíst zprávu a podobně). Jas displeje si lze snadno nastavit, automatická regulace zde k dispozici není. 

Kde koupit Garett Kids Cute 2 4G
Garett Kids Cute 2 4G
Hodnocení
3.8/5

Výdrž baterie

Chytré hodinky Garett Kids Cute 2 4G jsou vybaveny baterií s kapacitou 700 mAh. Výrobce uvádí, že maximální výdrž na jedno nabití dosahuje až 3 dny v běžném režimu. Vždy samozřejmě záleží na tom, k čemu budou děti (respektive rodiče) hodinky používat. Častá lokalizace dítěte, dlouhé videohovory a několikahodinové hraní her přirozeně způsobí výraznější úbytek kapacity baterie. 

Já se rozhodla nechat zapnutou četnost monitoringu polohy každých 10 minut. Přes den jsem vyřídila několik krátkých hovorů a vyzkoušela jsem i videohovor. V takovém případě jsem hodinky nabíjela po zhruba 26 hodinách. V úsporném režimu (kdy se poloha aktualizuje každou hodinu) se výdrž baterie pohybovala zhruba kolem 39 hodin. Obecně je tedy třeba počítat s tím, že zařízení budete nabíjet prakticky každý den. 

Nutno upozornit, že pokud náhodou nemáte aktivní datový balíček na SIM kartě v hodinkách, hodinky budou opakovaně zkoušet připojení, což může baterii vybíjet velmi rychle (v řádu několika hodin).

K nabíjení slouží napájecí kabel s magnetickou koncovkou. Plného nabití dosáhnete zhruba za 2 hodiny. 

Umístění napájecího kabelu
Umístění napájecího kabelu

Odolnost vůči vodě a prachu

Chytré hodinky jsou stejně jako například Garett Kids Essa 4G odolné vůči vodě a prachu dle parametru IP67. To znamená, že jsou plně prachotěsné a zároveň dokáží odolat působení vody a vlhkosti. Jelikož se ale na poškození vodou záruka nevztahuje, pro jistotu svým dětem vysvětlete, aby si hodinky před koupáním sundaly. 

Funkce Garett Kids Cute 2 4G

Garett Kids Cute 2 4G jsou dětské chytré hodinky s GPS, které jsou primárně navrženy pro sledování polohy dětí a možnost komunikace. Zdravotní funkce (například v podobě měření srdečního tepu) u nich proto nehledejte. V tomto směru vám lépe poslouží například Lamax BCool, ty však na druhou stranu neslouží ke komunikaci a sledování polohy. Jedinou zdravotní funkcí u Garett Kids Cute 2 4G je krokoměr, který může vaše ratolesti motivovat k chůzi. 

Odemknutí pomocí obličeje

Předností hodinek je stejně jako u Garett Kids Essa 4G možnost nastavit si odemknutí pomocí obličeje. Díky tomu bude zařízení chráněno před neoprávněným použitím. Rozpoznání funguje bez potíží, výjimkou jsou přirozeně situace s nedostatkem světla (vždy je ale možnost využití také odemknutí pomocí číselného kódu). 

SOS tlačítko

Jednou z bezpečnostních funkcí chytrých hodinek je SOS tlačítko. Při jeho podržení hodinky automaticky postupně vytočí až tři kontakty, které uložíte prostřednictvím mobilní aplikace. Pokud první z kontaktů v danou chvíli nebude na příjmu, hodinky automaticky vytočí další číslo. 

SOS tlačítko je nutné na hodinkách držet po dobu 5 vteřin. Vzhledem k tomu se jen tak nestane, že by dítě tlačítko zmáčklo omylem. 

Sledování polohy a bezpečnostních zón

Garett Kids Cute 2 4G poslouží také pro sledování aktuální polohy dítěte. Poloha se v mobilní aplikaci zobrazuje jak špendlíkem na mapě, tak i pomocí adresy. Během mého testování bylo určení polohy ve většině případů poměrně přesné (i když číslo popisné ne vždy přesně odpovídalo realitě). 

Jednou se mi stalo, že při umístění hodinek v budově aplikace zobrazovala úplně jinou polohu (konkrétně silnici mimo město, což by mě v pozici rodiče jistě vystrašilo). Stejného výsledku jsem dosáhla i při opakovaném vyžádání lokace. Změna nastala až při restartování zařízení. 

V mobilní aplikaci si lze nastavit bezpečnostní zóny (například kolem domova či školy). Pokud dítě tuto zónu opustí, aplikace vás na tuto skutečnost automaticky upozorní.

Dále můžete mobilní aplikaci využít pro sledování historie pohybu dítěte v určitém časovém okamžiku. Prohlédnout si lze tedy například to, kudy vedla jejich cesta ze školy. 

Telefonování a videohovory

Děti mohou buď vybrat telefonní číslo ze seznamu kontaktů, nebo jej vyťukat na číselníku. Možnost vyťukání čísla však lze v aplikaci rodičů zakázat, díky čemuž se nebudete muset strachovat, že dítě volá někomu, komu nemá.

Kde koupit Garett Kids Cute 2 4G
Garett Kids Cute 2 4G
Hodnocení
3.8/5

Kromě toho si můžete s dětmi zavolat přes videohovor, který skvěle poslouží k ověření toho, že jsou v pořádku. I když kvalita obrazu z pochopitelných důvodů není úplně špičková, k běžnému použití stačí. 

V porovnání s Garett Kids Essa 4G a mnoha konkurenčními hodinkami hodnotím pozitivně fakt, že v průběhu hovoru mají děti možnost přizpůsobit si hlasitost hovoru podle svých potřeb. 

Odesílání zpráv

Z hlediska odesílání zpráv jste v porovnání s Garett Kids Essa 4G trochu limitováni. Děti totiž mohou z hodinek odesílat pouze hlasové zprávy, nikoliv textové. Tyto hlasové zprávy vám přijdou do mobilní aplikace. Vy jakožto rodič pak můžete dítěti poslat klasickou textovou zprávu, emoji i hlasovou zprávu. 

Pokud dítě vytvoří fotografii pomocí hodinek, může vám ji odeslat. Tato funkce je ale trochu nešťastně skrytá v galerii, nikoliv v sekci pro odesílání zpráv. 

Narozdíl od Garett Kids Essa 4G v hodinkách chybí možnost pro instalaci doplňkových aplikací. Vzhledem k tomu zde například nenajdete aplikaci WhatsApp, kterou právě u Garett Kids Essa 4G hodnotím velmi pozitivně. 

Pokud dítěti přijde SMS zpráva, automaticky vás na to upozorní mobilní aplikace. Zároveň si ji zde můžete přečíst, abyste měli přehled o tom, s kým vaše dítě komunikuje. 

Funkce odposlechu

Trochu kontroverzní funkcí dětských chytrých hodinek je funkce odposlechu, která nechybí ani u Garett Kids Cute 2 4G. V mobilní aplikaci zadáte vaše telefonní číslo a hodinky vám následně na telefon zavolají, aniž by se to na nich nějak projevilo. Probíhajícího hovoru si tedy dítě ani jeho okolí (například učitel) nijak nevšimne. 

Nutno upozornit, že funkce odposlechu nemusí vždy posloužit k tomu, abyste zcela zřetelně slyšeli to, o čem se vaše dítě baví se spolužákem ve škole. Musíte počítat s tím, že dítě v danou chvíli nemá mikrofon přímo u úst a kolem může být hluk, což může kvalitu takového hovoru zkreslovat. Pokud by ale dítě zřetelně křičelo o pomoc, jistě byste to rozpoznali. 

Zákaz používání ve třídě

V mobilní aplikaci lze dětem nastavit časy, kdy jim bude znemožněno chytré hodinky používat. Stejně jako u Garett Kids Essa 4G zde najdete možnost nastavit si 4 časová období (páty den v týdnu tedy musí být totožný s nějakým jiným). 

Fotoaparát

Chytré hodinky disponují předním fotoaparátem. Jeho prostřednictvím si děti mohou vytvořit selfie a poslat vám jej. 

Narozdíl od Garett Kids Essa 4G se nedočkáte kontroverzní funkce vzdálené tvorby fotografie, pomocí níž byste mohli své děti zkontrolovat. 

Hodinky jsou vybaveny fotoaparátem
Hodinky jsou vybaveny fotoaparátem

7 různých her

Děti jistě potěší přítomnost hned sedmi různých her, které jim mohou pomoct zkrátit dlouhé chvíle. Pokud nechcete, aby čas ve škole trávily hraním, můžete využít již zmíněnou funkci zákazu používání v určitém časovém úseku. 

Děti ocení nabídku her
Děti ocení nabídku her

Další funkce

Mezi spíše doplňkové funkce chytrých hodinek lze zařadit například budík, stopky či kalkulačku

Závěr - komu bychom chytré hodinky Garett Kids Cute 2 4G doporučili?

Chytré hodinky Garett Kids Cute 2 4G je cenově dostupný a zároveň povedený model, který nabídne řadu funkcí. V porovnání s Garett Kids Essa 4G mi ale zde ale chyběla možnost pro vyťukání zprávy přímo na hodinkách nebo možnost instalace aplikace WhatsApp. Také zde nenajdete funkci pro vzdálenou tvorbu fotografie.

Na druhou stranu některé funkce zde najdete navíc. Hodinky například umožňují pohodlnou regulaci hlasitosti v průběhu hovoru, což mnohdy u konkurence chybí. Děti pak jistě ocení pestrou nabídku hned 7 her pro zkrácení dlouhých chvil. 

Co se týče bezpečnosti, hodinky podporují funkci pro zobrazení aktuální polohy dítěte, jeho trasy nebo třeba SOS tlačítko.

Kde koupit Garett Kids Cute 2 4G
Garett Kids Cute 2 4G
Hodnocení
3.8/5

Recenze: chytré dětské hodinky Garett Kids Cute 2 4G
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
3.8

Dětské hodinky za příznivou cenu

Dětské chytré hodinky Garett Kids Cute 2 4G umožňují snadné sledování aktuální polohy dětí a komunikaci. Díky tomuto zařízení tedy získáte přehled o tom, kde se vaše dítě zrovna nachází nebo kudy například vedla jeho trasa ze školy. Hodinky jsou vybaveny SOS tlačítkem pro krizové situace a podporují i trochu kontroverzní funkci odposlechu. Děti pak jistě potěší pestrá nabídka 7 různých her pro zkrácení dlouhých chvil.

Klady

 • Odemknutí hodinek obličejem
 • Možnost ovládání hlasitosti během hovoru
 • 7 her pro děti
 • Přehledné rozhraní
 • 2 vyměnitelné řemínky

Zápory

 • Z hodinek nelze psát textové zprávy
 • Nepodporují vzdálenou tvorbu fotografie
 • Zobrazení polohy není vždy stoprocentní
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
Vaše hodnocení
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré dětské hodinky Garett Kids Cute 2 4G
Garett Kids Cute 2 4G
Hodnocení: 3.8/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram