ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky Garmin Vivomove Trend

Silné stránky
 • Elegantní design
 • Podpora Garmin Pay
 • Podpora bezdrátových nabíječek Qi
 • Kvalitní zpracování
 • Dobře čitelný displej
Slabé stránky
 • Přednastavené odpovědi pouze pro Android
 • Absence GPS

Hybridní chytré hodinky Garmin Vivomove Trend cílí svými rozměry a designem zejména na ženy. Jedná se o elegantní zařízení, které vás překvapí množstvím svých funkcí. Poradí si totiž s monitoringem pohybu, tepové frekvence, spánku, bezkontaktními platbami i okysličení krve.

Kromě toho vás také upozorní na veškeré příchozí notifikace z vašeho mobilního telefonu. Uživatelé mobilních telefonů s Androidem na ně mohou reagovat pomocí přednastavených odpovědí. Pro uživatele iPhonů tato funkce k dispozici není. Potěší také podpora bezkontaktních plateb Garmin Pay a bezdrátových nabíječek Qi.

Nejčastější otázky a odpovědi

Co znamená, že jsou chytré hodinky hybridní?

Garmin Vivomove Trend jsou hybridní hodinky a kombinují proto klasické analogové ručičky a důmyslně skrytý LCD displej. Díky tomu vypadají mimořádně elegantně.

Podporují hodinky bezkontaktní platby?

Ano, chytré hodinky podporují bezkontaktní platby Garmin Pay. Doporučujeme si však předem ověřit, zda vaše banka Garmin Pay podporuje.

Jakou mobilní aplikaci si mám stáhnout?

Ke spárování chytrých hodinek a mobilního telefonu slouží aplikace Garmin Connect.

Lze pomocí hodinek komunikovat?

Uživatelé mobilních telefonů s Androidem mohou odesílat přednastavené odpovědi. Pro příznivce iPhonů tato funkce k dispozici není.

Obsah balení ničím nepřekvapí

Chytré hodinky Garmin Vivomove do naší redakce dorazily v kompaktní krabičce s typickým designem Garmin hodinek. Celkové rozměry balení činí 13 × 6 × 6 cm a váha dosahuje 155 gramů. Uvnitř krabičky se dočkáte:

 • chytrých hodinek s jedním řemínkem,
 • napájecího kabelu
 • a návodu k použití.

Chytré hodinky nás již na první pohled upoutaly svým vzhledem. Na první pohled totiž běžné sportovní smartwatch nepřipomínají, jelikož kombinují analogový styl s displejem a chytrými funkcemi. Díky použitému řemínku sedí na zápěstí o obvodu 12,5 až 19 cm.

Technické parametry Garmin Vivomove Trend

Chytré hodinky Garmin Vivomove Trend zaujmou skrytým LCD displejem, bezproblémovou konektivitou i slušnou výdrží baterie. A potěší i jejich nízká hmotnost.

Název parametruHodnota
Typ řemínkuSilikonový
OdolnostVoděodolné do hloubky 50 metrů
DisplejLCD (1,01 × 0,74″)
Výdrž baterieAž 6 dní
Způsob nabíjeníKabel s klipem, napájecí podložky Qi
KonektivitaBluetooth, ANT+
Operační systémGarmin OS
Rozměry (bez řemínku)40,4 × 40,4 × 11,9 mm
Váha (bez řemínku)28,3 g

Elegantní hodinky s nerezovou lunetou

Chytré hodinky Garmin Vivomove jsou k dispozici v několika řadách. My jsme testovali verzi Garmin Vivomove Trend s rámečkem a lunetou z nerezové oceli. Pouzdro hodinek je vyrobeno z polymeru, který je vyztužen vlákny a hodinky sází na chemicky tvrzené sklo.

Řemínek je vyroben ze silikonu a pyšní se upevněním QuickRelease. Díky tomu jej lze snadno odejmout a nahradit jinou variantou řemínku o šířce 20 mm. Předností hodinek je bezesporu velmi nízká hmotnost, která bez řemínku činí pouhých 28,3 gramů. V kategorii chytrých hodinek pro ženy se proto jedná o značku ideál.

Kde koupit Garmin Vivomove Trend
Garmin Vivomove Trend
Hodnocení
3.9/5

U varianty Sport se nerezová ocel neobjevuje. Naopak u řady Luxe se dočkáte použití opravdu luxusních materiálů, jako je safírové sklo a povrchová úprava z 18 nebo 24karátového zlata. Varianta Style přináší kombinaci hliníkového pouzdra a nylonového řemínku.

Voděodolné do hloubky 50 metrů

Chytré hodinky jsou voděodolné do hloubky 50 metrů a můžete si je vzít proto s sebou i do bazénu. Mezi podporovanými sportovními režimy nechybí ani plavání. Jen pamatujte na to, že na případné poškození vodou se záruka nevztahuje.

Senzory překvapí absencí GPS

Chytré hodinky Garmin Vivomove Trend jsou vybaveny základními senzory pro monitoring srdečního tepu, okysličení krve nebo třeba spánku. Nechybí ani akcelerometr pro detekci pohybu či barometr.

Negativně však lze hodnotit absenci GPS (stejně jako např. u dámských hodinek Garmin Lily 2 Classic). Pokud proto budete chtít monitorovat venkovní aktivity, je třeba mít u sebe mobilní telefon, prostřednictvím kterého se hodinky k GPS připojí. V této cenové hladině se s GPS setkáte u většiny konkurenčních modelů.

Výdrž baterie se šplhá k 6 dnům

Hybridní chytré hodinky Garmin Vivomove Trend vydrží na jedno nabití až 5 dní. V režimu ručičkových hodinek se poté jedná o jeden den navíc. V rámci našeho testování se přitom ukázalo, že uvedené hodnoty odpovídají a hodinky proto rozhodně není nutné nabíjet každý den.

K nabíjení slouží originální Garmin nabíječka s klipem, která se připevňuje ze strany hodinek. Využít však můžete také bezdrátové nabíječky Qi (v podobě nejrůznějších stojánků či nabíjecích podložek). Už za 15 minut nabíjení přitom získáte kapacitu pro jednodenní provoz hodinek.

Ukrytý LCD displej překvapí

Tyto chytré hodinky jsou vybaveny monochromatickým LCD displejem s dostatečným rozlišením 254 × 346 pixelů. V jeho středu poté najdete klasické analogové ručičky, které pomáhají dotvářet elegantní vzhled hodinek. U hodinek z řady Style a Luxe se setkáte s barevným displejem, v tomto ohledu se tedy jednotlivé modely liší.

Údaje z displeje se přitom zobrazují nad i pod ručičkami, které se v případě potřeby přesunou pro lepší čitelnost informací. Na druhou stranu vzhledem ke koncepci displeje je třeba počítat s tím, že se na něj nevejde mnoho údajů najednou. Zpočátku vám proto může chvíli trvat, než se sžijete s tím, co jednotlivé piktogramy znamenají.

Data a informace se na displeji zobrazují až na vyžádání, díky čemuž šetří baterii. S čitelností na slunci přitom nebudete mít větší potíže. K ovládání hodinek slouží dotykový displej, žádná tlačítka na nich nenajdete.

Jak Garmin Vivomove spárovat s mobilním telefonem

Spárování chytrých hodinek s mobilním telefonem probíhá prostřednictvím mobilní aplikace Garmin Connect, která je dostupná v Google Play i App Store. V ní stačí vybrat, že jste si pořídili nové zařízení a zahájit proces párování. Následně budete vyzváni k zadání unikátního kódu, který se na hodinkách objeví a zanedlouho je vše připraveno.

Kde koupit Garmin Vivomove Trend
Garmin Vivomove Trend
Hodnocení
3.9/5

Garmin Vivomove Trend lze spárovat s mobilními telefony s operačním systémem Android ve verzi 7.0 a novější a iOS ve verzi 13 a novější.

Mobilní aplikace je velmi intuitivní a přehledná. Jejím prostřednictvím lze sledovat podrobné statistiky, případně se pustit do nastavení hodinek.

Funkce Garmin Vivomove Trend

Tyto chytré hodinky v češtině poslouží pro základní sledování vašeho zdraví, spánku i pohybu. Pro komunikaci však navrženy nejsou. Funkce přednastavených odpovědí je připravena pouze pro uživatele Androidu.

Sledování vašeho zdraví

Tyto chytré hodinky si poradí s měřením srdečního tepu ze zápěstí, sledováním počtu ušlých kroků v průběhu dne i měřením spálených kilokalorií. S funkcí Body Battery dále můžete sledovat úroveň energie svého těla v průběhu dne. Nechybí ani snímač okysličení krve nebo funkce měření zatížení organismu, která vás případně vybídne ke krátkému dechovému cvičení či sportovní aktivitě.

Kromě toho vám hodinky změří frekvenci vašeho dýchání. Jejich prostřednictvím si také můžete zaznamenávat množství vypitých tekutin v rámci sledování vašeho pitného režimu.

Chytré hodinky zaznamenají vaše kroky, vystoupaná patra, spálené kilokalorie a minuty strávené intenzivní aktivitou. Díky tomu vás mohou motivovat k dalšímu pohybu.

Monitoring spánku

Chytré hodinky můžete nosit i přes noc. Po probuzení vám prozradí podrobnosti o vašem spánkovém cyklu a jednotlivých fázích. Kromě toho zhodnotí také kvalitu vašeho spánku prostřednictvím skóre.

Monitoring menstruačního cyklu

Hodinky ocení také ženy, které je chtějí využít ke sledování svého menstruačního cyklu. Zpočátku je třeba zadat datum vaší poslední menstruace, její délku a obvyklou délku vašeho cyklu.

Sledování menstruačního cyklu
Sledování menstruačního cyklu

Monitoring sportovních aktivit

Garmin Vivomove lze používat také k monitoringu sportovních aktivit. Po spuštění vámi zvolené aktivity vám zobrazí uplynulý čas od začátku cvičení, aktuální čas, tepovou frekvenci a případně i další informace v závislosti na konkrétní aktivitě. Po skončení cvičení si můžete podrobné statistiky prohlédnout v mobilní aplikaci.

V porovnání s jinými Garmin hodinkami se jedná o spíše základní monitoring sportu. Trénink s ukázkou cviků na hodinkách nenajdete, a to i vzhledem k jejich hybridnímu provedení. V tomto ohledu poslouží například Garmin Venu 2.

Kde koupit Garmin Vivomove Trend
Garmin Vivomove Trend
Hodnocení
3.9/5

Hodinky nemají GPS. Pokud je chcete používat k měření venkovních aktivit (např. chůze či běh), je třeba mít poblíž svůj mobilní telefon. Prostřednictvím něj se hodinky k GPS připojí.

Notifikace a přednastavené odpovědi

Chytré hodinky vás upozorní na příchozí notifikace z vašeho mobilního telefonu. Uživatelé mobilních telefonů s Androidem mohou na hovory i příchozí zprávy reagovat pomocí přednastavených odpovědí. Pro příznivce iPhonů tato funkce připravena není. Příchozí hovory lze pomocí hodinek přijmout či odmítnout, ke komunikaci však musíte využívat telefon.

Ovládání hudby

Prostřednictvím chytrých hodinek lze ovládat hudbu, která právě hraje na vašem mobilním telefonu. Skladbu lze pozastavit, znovu spustit, případně přepnout.

Ovládání hudby
Ovládání hudby

Garmin Pay

Garmin Vivomove Trend podporují bezkontaktní platby Garmin Pay a s hodinkami tedy pohodlně zaplatíte. Touto funkcí jsou vybaveny také modely Vivomove Luxe, u Vivomove Sport se s ní však nesetkáte.

Další funkce

Mezi doplňkové funkce hodinek patří například předpověď počasí, odpočet nebo stopky.

Předpověď počasí
Předpověď počasí

Závěr –⁠ komu bychom hodinky Garmin Vivomove Trend doporučili?

Garmin Vivomove Trend jsou perfektní hodinky pro ženy, které si potrpí na elegantním designu. Na první pohled totiž ani není patrné, že se jedná o chytré hodinky pro monitoring sportu a zdraví.

Hodinky nabízí dobře čitelný LCD displej a pyšní se kvalitním zpracováním. Pamatujte však na to, že displej je u řady Trend monochromatický. Pokud toužíte po barevném displeji, je nutné sáhnout po modelu z řady Style či Luxe.

Dále potěší také podpora Garmin Pay a spousta funkcí pro sledování zdraví a pohybu. K nabíjení lze navíc používat bezdrátové nabíječky Qi.

Garmin Vivomove nás překvapily množstvím funkcí při zachování minimalistického designu. Na první pohled bychom rozhodně takovou výbavu nečekali.

Z nevýhod lze zmínit především absenci GPS. Při měření venkovních aktivit je třeba mít u sebe mobilní telefon, prostřednictvím kterého se k GPS připojí. A nepotěší ani fakt, že funkce přednastavených odpovědí na zprávy je připravena pouze pro uživatele Android telefonů.

Kde koupit Garmin Vivomove Trend
Garmin Vivomove Trend
Hodnocení
3.9/5
Recenze: chytré hodinky Garmin Vivomove Trend
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
3.9

Líbivý design v hlavní roli

Hybridní chytré hodinky Garmin Vivomove Trend cílí svými rozměry a designem zejména na ženy. Jedná se o elegantní zařízení, které vás překvapí množstvím svých funkcí. Poradí si totiž s monitoringem pohybu, tepové frekvence, spánku, bezkontaktními platbami i okysličení krve.

Kromě toho vás také upozorní na veškeré příchozí notifikace z vašeho mobilního telefonu. Uživatelé mobilních telefonů s Androidem na ně mohou reagovat pomocí přednastavených odpovědí. Pro uživatele iPhonů tato funkce k dispozici není. Potěší také podpora bezkontaktních plateb Garmin Pay a bezdrátových nabíječek Qi.

Klady

 • Elegantní design
 • Podpora Garmin Pay
 • Podpora bezdrátových nabíječek Qi
 • Kvalitní zpracování
 • Dobře čitelný displej

Zápory

 • Přednastavené odpovědi pouze pro Android
 • Absence GPS
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
4.6/5 - (8 hodnocení)
Komentáře (3) – Recenze: chytré hodinky Garmin Vivomove Trend
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky Garmin Vivomove Trend
Garmin Vivomove Trend
Hodnocení: 3.9/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram