ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky Garmin Venu Sq

Silné stránky
 • Spousta funkcí pro sportovce
 • Podrobné statistiky
 • Možnost bezkontaktního placení
 • Spárování s Androidem i iOS
 • Elegantní design
 • Přehledné rozhraní
 • Možnost instalace dalších aplikací
Slabé stránky
 • Nemožnost komunikace přes hodinky
 • Složitější nastavení měření okysličení krve
 • Nutnost instalace 2 aplikací do mobilního telefonu
Tento produkt má svého nástupce

Chytré hodinky Garmin Venu Sq jsou stvořené pro sportovce. Navíc ale sází na elegantní design, díky kterému se hodí na každodenní nošení. Nabízí pokročilé funkce pro sledování sportu a obzvláště povedená je sekce věnovaná golfistům. Kromě toho potěší dostatečně velkým displejem, jednoduchým ovládáním a bytelnou konstrukcí.

Součástí balení je vše potřebné

Chytré hodinky Garmin Venu Sq se prodávají v poměrně malé krabičce, jejíž rozměry činí 14 × 6,5 × 6,5 cm. Celková váha balení dosahuje 110 gramů. Hodinky vás hned po rozbalení upoutají svým minimalistickým a neutrálním vzhledem, který je vhodný pro obě pohlaví. Případně si ženy mohou vybrat nějakou více „dámskou barvu“. 

Součástí balení jsou:

 • chytré hodinky s řemínkem,
 • nabíjecí kabel
 • a návod k použití.

Vzhledem k použitému řemínku chytré hodinky skvěle sedí na zápěstí s obvodem od 12,5 do 19 cm. Samotný řemínek se snadno vyměňuje. V případě zájmu si proto můžete koupit několik designových či materiálových variant a měnit je podle vašich potřeb. 

Technické parametry Garmin Venu Sq

Chytré hodinky Garmin Venu Sq zaujmou svým dostatečně velkým LCD displejem s úhlopříčkou 1,3”. Předností je také poměrně slušná výdrž baterie. Na jedno nabití totiž hodinky vydrží až 6 dní. 

Použitý operační systém Garmin OS nabízí intuitivní rozhraní s podporou češtiny. Využívat můžete funkci bezkontaktních plateb.

Tyto chytré hodinky jsou navrženy pro amatérské i profesionální sportovce. I z toho důvodu podporují propojení s dalším zařízením prostřednictvím technologie ANT+. Typicky se jedná třeba o hrudní pásy nebo wattmetry pro cyklisty. 

Název parametruHodnota
Typ řemínkuSilikonový
OdolnostVoděodolné do hloubky 50 metrů
DisplejLCD s úhlopříčkou 1,3”
Výdrž baterieAž 6 dní
Způsob nabíjeníNapájecí kabel
KonektivitaBluetooth 5.0, Wi-Fi, GPS, NFC, ANT+
Operační systémGarmin OS
Rozměry (bez řemínku)40,6 × 37,0 × 11,5 mm
Váha37,6 g (bez řemínku)

Kvalitní konstrukce s Gorilla Glass

Chytré hodinky na první pohled působí moderním dojmem a precizním zpracováním. Hodinky jsou lemovány pevným hliníkovým pouzdrem a na displeji najdete ochranné sklíčko Gorilla Glass 3. generace, které se pyšní vysokou pevností a odolností. Nutno podotknout, že na trhu je k dostání i Gorilla Glass 5. generace, které se ale zpravidla objevuje u dražších modelů. 

Řemínek je zhotoven ze silikonu, který ja na kůži příjemný i při dlouhodobém nošení. Ocení jej sportovci ale i osoby trpící alergií na kovy. Řemínek v případě potřeby snadno uvolníte a vyměníte jej za jiný. 

Co se týče váhy hodinek bez řemínku, ta dosahuje 37,6 gramů. Podobnou váhu (40 gramů) pro představu nabízí i Garmin Vivoactive 4S, které cílí na ženy. 

Kde koupit Garmin Venu Sq
Garmin Venu Sq
Hodnocení
4.2/5
Na zápěstí působí elegantně
Na zápěstí působí elegantně

V čem se liší jednotlivé modely Venu, Venu Sq a Venu Sq Music?

Pojďme se podívat na srovnání hodinek Garmin Venu Sq s předchozím modelem Garmin Venu s kulatým ciferníkem a také s Garmin Venu Sq Music. V tabulce jsme pro vás přitom vypíchli ty nejvýraznější rozdíly. 

Garmin Venu SqGarmin Venu Sq MusicGarmin Venu
Velikost displeje1,3”1,3”1,2”
Rozlišení displeje240 × 240 px240 × 240 px390 × 390 px
Tvar ciferníkuHranatý HranatýKulatý
Rozměry (bez řemínku)40,6 × 37,0 × 11,5 mm40,6 × 37,0 × 11,5 mm43 × 43 × 12 mm
Váha (bez řemínku) 37,6 g37,6 g47 g
Výdrž baterieAž 6 dníAž 6 dníAž 5 dní

Jak na spárování chytrých hodinek a mobilního telefonu

Uvedení chytrých hodinek do provozu je poměrně jednoduché a zvládnete to během pouhých pár minut. Nejprve zařízení nabijte pomocí přiloženého napájecího kabelu. Mezitím si do svého telefonu stáhněte aplikaci Garmin Connect, která je zdarma dostupná v Google Play i App Store.

Chytré hodinky lze propojit s mobilním telefonem s operačním systémem Android 6.0 a novějším a iOS 13 a novějším. My jsme pro spárování použili mobilní telefon iPhone 11 s operačním systémem iOS 15.5 a Samsung Galaxy S7 s operačním systémem Android 8.0.0. V obou případech vše proběhlo bez problémů. 

V mobilní aplikaci následně vyberte, že chcete spárovat nové zařízení. Na hodinkách se objeví unikátní kód, který je třeba přepsat do mobilní aplikace. Jakmile je spárování u konce, můžete začít hodinky používat. 

V mobilní aplikaci si zároveň na začátku nastavíte své osobní informace. Jedná se o údaje týkající se vašeho pohlaví, výšky a váhy. Ženy si zde dále mohou zadat informace týkající se jejich menstruačního cyklu. V aplikaci si lze dále určit vaše denní cíle (například počet ušlých kroků či spálených kalorií za den).

Hodinky běží na operačním systému Garmin OS

Garmin Venu Sq jsou vybaveny operačním systémem Garmin OS, který je navržen primárně pro sportovce. Jeho předností je možnost instalace doplňkových aplikací a podpora bezkontaktních plateb Garmin Pay. 

Hodinky také bez problémů spárujete s mobilním telefonem s operačním systémem Android i iOS. A nespornou výhodou je také podpora češtiny, díky čemuž se nemusíte obávat jazykové bariéry. 

Při spárování hodinek s mobilním telefonem s Androidem navíc získáte možnost odeslání předpřipravené zprávy jako odpověď na příchozí zprávu či hovor. V případě iPhonu tato funkce bohužel chybí. 

Do hodinek si snadno stáhnete další aplikace

Spárování chytrých hodinek a mobilního telefonu a následné sledování statistik zajišťuje mobilní aplikace Garmin Connect. Ta nabízí přehledné a intuitivní rozhraní, ve kterém se snadno zorientujete.

Úvodní obrazovka aplikace patří základnímu přehledu s informacemi o vaší aktivitě, srdečním tepu, stresové zátěži i množství dechů za minutu. Ženy mohou sledovat údaje o svém menstruačním cyklu. 

Kde koupit Garmin Venu Sq
Garmin Venu Sq
Hodnocení
4.2/5

V aplikaci si můžete vybrat z rozmanitých odznakových výzev, připojit se k nim a získat tak další motivaci ke sportování. Jakmile danou výzvu splníte, objeví se odznak na vašem profilu.

Pro stažení dalších aplikací si nejprve musíte do mobilního telefonu stáhnout aplikaci Garmin Connect IQ, která je dostupná na Android i iOS. V této aplikaci najdete možnost ke stažení dalších ciferníků a aplikací (například pro různé druhy sportu). 

Potřebovat tedy budete dvě mobilní aplikace. Garmin Connect využijete pro spárování obou zařízení a následné sledování statistik. Aplikaci Garmin Connect IQ poté budete potřebovat pro stažení dalších aplikací či ciferníků. 

Funkce hodinek jsou navrženy pro sportovce

Chytré hodinky primárně využijete pro sledování vašeho zdraví a při tréninku. Za zmínku totiž stojí zejména propracované monitorování sportovních aktivit. 

Pokud chcete pomocí hodinek také komunikovat, budete se pravděpodobně poohlížet po produktech jiných značek (oblíbené jsou například Apple Watch 7 nebo Samsung Galaxy Watch 4). Tyto hodinky totiž nejsou vybaveny reproduktorem ani mikrofonem a rovněž neumožňují posílání vlastnoručně napsaných zpráv. Pouze majitelé Android zařízení mohou odeslat již předpřipravenou zprávu. 

Krokoměr

Tak jako prakticky všechny chytré hodinky, i Garmin Venu Sq v průběhu dne měří počet ušlých kroků. 

Měření tepové frekvence

Další základní funkcí hodinek je průběžné měření tepové frekvence. Pokud si chcete výsledky měření prohlížet i zpětně, poslouží vám k tomu mobilní aplikace. Pokud hodinky detekují příliš nízký nebo vysoký tep v klidovém režimu, upozorní vás. 

Měří vaši tepovou frekvenci
Měří vaši tepovou frekvenci

Měření okysličení krve

Hodinky si poradí i s měřením okysličení krve. Ale pozor. Tuto funkci je nejprve třeba zapnout v mobilní aplikaci Garmin Connect. V nastavení přejděte do sekce Zdraví a výkon a zvolte Pulzní oxymetr. Následně přejděte do Nápovědy, kde úplně dole najdete možnost Nastavení měření kyslíku. 

Poté můžete zapnout funkci Aklimatizace, kdy bude zařízení během dne sledovat hladinu kyslíku v krvi. Aktivací Sledování spánku bude měření probíhat také v noci. 

Monitoring spánku

Pokud budete s hodinkami spát, můžete se po probuzení těšit na podrobné statistiky týkající se vašeho spánku. Zařízení umí rozpoznat, jak dlouho jste spali lehkým, hlubokým a REM spánkem

Kde koupit Garmin Venu Sq
Garmin Venu Sq
Hodnocení
4.2/5

Díky funkci Nerušit vás přitom v noci nebudou rušit jakékoliv příchozí notifikace. Nechybí ani funkce budíku, který vás probudí jemnými vibracemi na zápěstí. Nutno podotknout, že se jedná o klasický budík (nikoliv chytrý, který by vás probudil v lehké fázi vašeho spánku). 

Režimy cvičení

Tyto sportovní hodinky můžete využít při tréninku, kdy oceníte široký výběr mezi nejrůznějšími aktivitami. Nechybí mezi nimi klasické sporty v podobě běhu a cyklistiky, ale také například golf či snowboard. 

Pokud patříte mezi fanoušky golfu, hodinky vás příjemně překvapí. Umí totiž mapy golfových hřišť po světa a na základě GPS polohy dokáží určit vzdálenost, převýšení od jamky a spoustu dalších údajů. Někdy ovšem mapy nemusí být v úplně 100% stavu. Pokud se například nějaká jamka opravuje, může chvíli trvat, než se podklady aktualizují. 

Jakmile aktivitu spustíte, bude se na hodinkách zobrazovat uplynulý čas, množství spálených kalorií a srdeční tep. V případě některých aktivit se zobrazí také průměrná rychlost a vzdálenost, kterou jste urazili (při chůzi, běhu či jízdě na kole). 

Zajímavou vychytávkou je možnost využití nejrůznějších tréninkových plánů. Jednoduše si vyberete z přednastavené nabídky a hodinky vám poté budou samy zobrazovat, jaký cvik máte zrovna provádět (a jak dlouho/případně počet opakování). Jakmile je třeba cvik změnit, výrazně se na zápěstí rozvibrují, abyste si toho všimli. 

V případě provádění cviků na počet opakování ale upozornění není vždy přesné. Hodinky nám například oznámily, abychom osmkrát provedli upažování s činkou. Počítání hodinkami ale bylo nepřesné a ne každé provedení cviku opravdu zaznamenaly. Na další cvik si ale můžete přepnout manuálně, takže to lze snadno vyřešit tímto způsobem. 

Režim sportu lze v průběhu cvičení kdykoliv minimalizovat a hodinky používat k čemukoliv jinému. 

Měření frekvence dýchání

Hodinky dokáží rozpoznat vaši frekvenci dýchání (v bdělém stavu i ve spánku). Tuto hodnotu si přitom můžete kdykoliv snadno zkontrolovat

Změří vám frekvenci dýchání
Změří vám frekvenci dýchání

Monitoring stresu

Zařízení také měří vaši aktuální hladinu stresu. V případě, že je tato hodnota příliš vysoká, doporučí vám se na chvíli zastavit a jen dýchat. 

Umí detekovat stres
Umí detekovat stres

Sledování menstruačního cyklu

Ženy mohou hodinky využít pro přehledné sledování svého menstruačního cyklu. V mobilní aplikaci Garmin Connect si nejprve nastavíte datum vaší poslední menstruace a její obvyklou délku. Následně vás budou hodinky informovat, v jaké fázi menstruačního cyklu se aktuálně nacházíte.

Kde koupit Garmin Venu Sq
Garmin Venu Sq
Hodnocení
4.2/5

Prostřednictvím zařízení si můžete také zaznamenat nejrůznější fyzické příznaky (bolest břicha, akné apod.) a další informace (například ohledně změny vaší nálady či libida). Podrobné informace najdete také v aplikaci Garmin Connect. 

Funkce Body Battery

Díky této praktické funkci budete moct sledovat vaše vyvážení mezi zátěží a regenerací. Na začátku dne hodinky zpravidla ukazují nejvyšší hodnoty, postupem času a zejména po tréninku se hodnota Body Battery snižuje.

K samotnému výpočtu přitom Garmin využívá například variabilitu srdečního tepu, stresu, kvalitu spánku a vaše aktivity.

Sledování pitného režimu

Hodinky vám pomohou získat přehled nad vaším pitným režimem. S jejich pomocí si totiž můžete snadno zaznamenávat, jaké množství vody jste v průběhu dne vypili. Otázkou ale zůstává, zda si na to opravdu s každou vypitou sklenicí vody vzpomenete. Nicméně pokud máte problémy s pitným režimem, může se tato funkce hodit. 

Na příchozí zprávy bohužel neodpovíte

I když vás hodinky upozorní na příchozí zprávy, bohužel na ně nelze nijak odpovídat. Pokud se jedná o delší zprávu, zařízení vám zobrazí pouze její úryvek. 

Pokud vám bude někdo volat, hodinky vás na tuto skutečnost upozorní. Jejich prostřednictvím lze přitom hovor přijmout nebo odmítnout. Hodinky ale nemají reproduktor ani mikrofon a ke komunikaci je proto třeba vzít do ruky klasicky mobilní telefon. 

Majitelé mobilních telefonů s operačním systémem Android mohou dále využít funkci odmítnutí hovoru se zasláním předpřipravené textové zprávy

Hodinky lze využít k bezkontaktním platbám

Funkci bezkontaktního placení Garmin Pay je třeba nejprve nastavit prostřednictvím mobilní aplikace Garmin Connect. Tímto způsobem do hodinek přidáte požadovanou platební kartu a nastavíte si pin, který je třeba zadat vždy, když budete chtít funkci využít. Díky tomu bude karta chráněna proti neoprávněnému použití.

V každém případě doporučujeme prohlédnout si seznam bank, které Garmin Pay v současné době podporují. Nejedná se totiž o samozřejmost. 

Hodinky lze využít k placení
Hodinky lze využít k placení

Pohodlný poslech hudby

Tyto hodinky umožňují pohodlné ovládání hudby, která je spuštěna na vašem mobilním telefonu. Skladbu můžete snadno přepnout, pozastavit a znovu spustit. 

Kde koupit Garmin Venu Sq
Garmin Venu Sq
Hodnocení
4.2/5

Pokud je pro vás poslech hudby důležitý, doporučujeme sáhnout spíše po modelu Garmin Venu Sq Music. Ten totiž umožňuje uložení skladeb přímo do hodinek a také stažení skladeb do offline režimu z některé ze streamovacích služeb (např. Spotify). 

Ovládání hudby
Ovládání hudby

Další funkce chytrých hodinek 

Praktickou funkcí je funkce Nerušit, která vypne jakákoliv upozornění. Využít dále můžete stopky. A nechybí ani funkce Najít telefon, po jejímž zapnutí začne telefon vydávat zvukovou signalizaci. 

Oproti mnoha konkurenčním modelům nám mezi aplikacemi trochu chybělo počasí. Vyřešit to ale můžete jednoduše stažením aplikace prostřednictvím Garmin Connect IQ.

Stopky
Stopky

Senzory poslouží pro přesné měření

Do výbavy hodinky dostaly hned několik senzorů. Jejich zásluhou dochází k poměrně přesnému monitorování zdraví a měření vašich sportovních aktivit.

Konkrétně se jedná o: 

 • senzor srdečního tepu Garmin Elevate™,
 • snímač kyslíku v krvi Pulse OX,
 • GPS, gyroskop, Glonass a Galileo (pro sledování polohy)
 • a akcelerometr (pro detekci pohybu).

Drobnou nevýhodou je absence barometru, který by posloužil k velmi přesnému záznamu nastoupaných výškových metrů a pater. 

Hodinkám chybí barometr
Hodinkám chybí barometr

Displej je dostatečně velký

Garmin Venu Sq vás na první pohled upoutají hranatým ciferníkem s oblými hranami. Tento ciferník se výrazně liší od kulatého designu, který používal předchozí model Garmin Venu. Na stejný design přitom dlouhodobě sází hodinky značky Apple

Úhlopříčka displeje činí 1,3” a rozlišení je 240 × 240 px. Veškeré ikonky jsou skvěle čitelné a vzhledem k velikosti se hodinky hodí i pro dámy s užším zápěstím. Hodinky používají LCD displej, který oproti transreflektivnímu (použitému například u Garmin Vivoactive 4S) nabízí kontrastnější a barevně sytější barvy. Na druhou stranu je třeba počítat s horší čitelností na ostrém slunci. 

Potěší však přítomnost funkce Always On, díky které zůstanou data na ciferníku nepřetržitě viditelná. 

Displej je chráněn minerálním sklíčkem Gorilla Glass 3, které vyniká svou vysokou pevností a odolností. Ovládání hodinek je zajištěno pomocí dotykového displeje a dvou mechanických tlačítek, které se nachází v pravé části. 

Kde koupit Garmin Venu Sq
Garmin Venu Sq
Hodnocení
4.2/5
Displej je přehledný
Displej je přehledný

Na jedno nabití vydrží až 6 dní

Jedním z důležitých faktorů při pořizování chytrých hodinek je bezpochyby jejich výdrž na baterii. V tomto případě se můžete těšit až na 6 dní provozu na jedno nabití. V rámci našeho testování jsme se dostali na výdrž 5 dní, přičemž nejvíce se hodinky vybíjely se zapnutou GPS (v našem případě při monitorování jízdy na kole). 

Pro představu u Garmin Vivoactive 4S činí maximální výdrž baterie 8 dní. Na druhou stranu u Apple Watch 6 a 7 je třeba počítat s výdrží pouhých 18 hodin. Tyto hodinky totiž nabízí ještě o něco větší nabídku funkcí. A naopak u Garmin Fenix 7 se solárním nabíjením dosahuje výdrž baterie až 43 dní.

Nabíjení chytrých hodinek zajišťuje napájecí kabel, který je součástí balení. Mnohé konkurenční hodinky používají praktický magnetický napájecí kabel. U tohoto modelu se ale stejně jako u Garmin Vivoactive 4S dočkáte úplně klasického kabelu s proprietární koncovkou, který se připojuje ze zadní strany hodinek. Zařízení tak v průběhu nabíjení musí ležet po celou dobu na boku. 

Ideální parťák i do bazénu

Podobně jako jiné chytré hodinky, i tyto si můžete vzít s sebou do bazénu a využít je pro sledování vašeho výkonu při plavání. Mají totiž voděodolnost 5 ATM. Pro potápění ale určeny nejsou. 

Nejčastější dotazy

S jakým mobilním telefonem lze hodinky spárovat?

Garmin Venu Sq jsou kompatibilní s mobilním telefonem s operačním systémem Android 6.0 a novějším a iOS 13 a novějším.

Podporují hodinky bezkontaktní platby?

Ano, hodinky podporují Garmin Pay a lze je proto použít pro bezkontaktní placení. Jen je třeba si ověřit, zda Garmin Pay podporuje i vaše banka.

Jakou mobilní aplikaci budu potřebovat?

Pro spárování obou zařízení slouží mobilní aplikace Garmin Connect. Pokud si budete chtít do hodinek stáhnout doplňkové aplikace, neobejdete se dále bez mobilní aplikace Garmin Connect IQ.

Lze přes hodinky komunikovat?

Chytré hodinky vás upozorní na příchozí zprávy i hovory. Odpovídat na ně však nelze. Majitelé mobilních telefonů mohou pouze využít možnost odpovězení z předem přednastavených odpovědí (při odmítnutí hovoru).

Závěr recenze –⁠ pro koho jsou Garmin Venu Sq určené?

Tyto chytré hodinky se budou hodit nadšeným sportovcům, kteří chtějí získat maximální přehled nad svými aktivitami a zároveň hledají zařízení s elegantním „městským“ designem. Na první pohled vás upoutají svým LCD displejem s úhlopříčkou 1,3”. Pro sportovce nabízí spoustu praktických funkcí, podrobných statistik a možnost využití přednastavených tréninkových plánů.

Jejich předností je rovněž možnost spárování s operačním systémem Android a iOS. V případě zájmu si lze stáhnout doplňkové aplikace a využít můžete také bezkontaktní placení. 
Mezi drobné nevýhody lze zařadit nemožnost komunikace prostřednictvím hodinek a také nutnost instalace dvou různých aplikací do mobilního telefonu.

Kde koupit Garmin Venu Sq
Garmin Venu Sq
Hodnocení
4.2/5
Recenze: chytré hodinky Garmin Venu Sq
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
4.2

Skvělé hodinky nejen pro golfisty

Chytré hodinky Garmin Venu Sq jsou stvořené pro sportovce. Navíc ale sází na elegantní design, díky kterému se hodí na každodenní nošení. Nabízí pokročilé funkce pro sledování sportu a obzvláště povedená je sekce věnovaná golfistům. Kromě toho potěší dostatečně velkým displejem, jednoduchým ovládáním a bytelnou konstrukcí.

Klady

 • Spousta funkcí pro sportovce
 • Podrobné statistiky
 • Možnost bezkontaktního placení
 • Spárování s Androidem i iOS
 • Elegantní design
 • Přehledné rozhraní
 • Možnost instalace dalších aplikací

Zápory

 • Nemožnost komunikace přes hodinky
 • Složitější nastavení měření okysličení krve
 • Nutnost instalace 2 aplikací do mobilního telefonu
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
3.9/5 - (9 hodnocení)
Komentáře (2) – Recenze: chytré hodinky Garmin Venu Sq
  1. Dobrý den, v rámci srovnávacího testu se vždy snažíme čtenářům nabídnou srovnání aktuálně dostupných produktů na trhu. A to ať už v kontextu konkrétního výrobce či celého produktového segmentu.

   Kromě toho se zaměřujeme také na mezigenerační srovnání, kdy vyhodnocujeme, jak se jednotlivé modely v čase vyvíjí.

   Věříme, že tuto recenzi oceníte v momentě, kdy výrobce uvede na trh nadcházející model a my jej tak budeme moci díky této zkušenosti dobře porovnat s jeho předchůdcem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky Garmin Venu Sq
Garmin Venu Sq
Hodnocení: 4.2/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram