ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky Garmin Venu Sq 2

Silné stránky
 • AMOLED displej
 • Výdrž baterie
 • Detekce nehody
 • Tvorba vlastních tréninků
 • Garmin Coach
 • Health Snapshot
Slabé stránky
 • Nelze telefonovat
 • Přednastavené odpovědi jen pro Android
 • Nelze uložit skladby do hodinek

Chytré hodinky Garmin Venu Sq 2 jsou povedeným nástupcem předchozí generace. Těšit se můžete na dostatečně velký AMOLED displej a až 12denní výdrž baterie. Kromě toho potěší také funkce pro sledování vašeho zdraví a sportovních aktivit. Pomocí hodinek si můžete odcvičit některý z animovaných tréninků nebo si třeba vyrazit zaběhat s virtuálním trenérem Garmin Coach.

Hodinky vás upozorní na příchozí zprávy a hovory. Pokud však budete chtít hovor přijmout, budete muset ke komunikaci používat mobilní telefon. Uživatelé mobilních telefonů s Androidem mohou na příchozí zprávy odpovědět pomocí přednastavených odpovědí, pro příznivce iPhonů tato funkce chybí.

Nejčastější otázky a odpovědi

Jakými mobilními telefony lze hodinky spárovat?

Garmin Venu Sq 2 lze spárovat s mobilními telefony s operačním systémem Android ve verzi verzi 7.0 a novější a iOS ve verzi 14 a novější.

Jakou mobilní aplikaci budu potřebovat?

Pro spárování chytrých hodinek a mobilního telefonu slouží aplikace Garmin Connect. Pro stažení doplňkových aplikací do hodinek slouží aplikace Garmin Connect IQ.

V čem se liší Garmin Venu Sq 2 od Venu Sq?

Zásadní mezigenerační změna se týká displeje. Zatímco u Garmin Venu Sq se dočkáte staršího LCD displeje, druhá generace hodinek přichází s AMOLED displejem. Předností je také prodloužená výdrž baterie, která místo původních 6 dní činí až 12 dní.

Lze prostřednictvím hodinek komunikovat?

Hodinky vás upozorní na příchozí zprávy i hovory. Uživatelé Android telefonů na ně mohou odpovídat pomocí přednastavených textových odpovědí. Pro uživatele iPhonů tato funkce k dispozici není. K vyřízení hovoru budete vzhledem k absenci reproduktoru potřebovat chytrý telefon.

Co se skrývá uvnitř balení?

Chytré hodinky Garmin Venu Sq 2 se prodávají v kompaktní krabičce, která je v šedo-bílém unifikovaném designu, který Garmin v současnosti používá u všech svých hodinek. Její rozměry činí 14 × 7 × 7 cm a váha dosahuje 147 gramů. Po otevření se můžete těšit na:

 • samotné chytré hodinky s jedním řemínkem,
 • napájecí kabel
 • a návod k použití.

Vzhledem k rozměrům řemínku chytré hodinky sedí na zápěstí o obvodu 12,5 až 19 cm a hodí se tedy pro ženy i muže. Řemínek lze díky uchycení Quick Release snadno vyměnit za jiný (o šířce 20 mm).

Technické parametry Garmin Venu Sq 2

Zásadní změnou oproti předchozí generaci Garmin Venu Sq je bezesporu přítomnost AMOLED displeje, který nahrazuje původní TFT variantu. Těšit se můžete také na prodlouženou výdrž baterie, a to vše se zachováním příjemně kompaktních rozměrů.

Název parametruHodnota
Typ řemínkuSilikonový
OdolnostVoděodolné do hloubky 50 metrů
DisplejAMOLED s úhlopříčkou 1,41”
Výdrž baterieAž 12 dní
Způsob nabíjeníNapájecí kabel
KonektivitaBluetooth 5.0, GPS, NFC, ANT+
Operační systémGarmin OS
Rozměry (bez řemínku)40,6 × 37,0 × 11,1 mm
Váha38 g (bez řemínku)

Hliníkový rámeček a odolné sklo Gorilla Glass 3

Chytrým hodinkám Garmin Venu Sq 2 vévodí kvalitní materiály v podobě tvrzeného polymeru a lehkého odolného hliníku. Měkký silikonový řemínek se skvěle hodí nejen pro sportovce, ale i osoby trpící alergií na kovy. Na zápěstí je velmi příjemný. Kromě toho hodinky zaujmou odolným sklíčkem Gorilla Glass 3, které chrání jejich displej. Hodinky jsme testovali týden v domácím i venkovním prostředí bez fyzické ochrany displeje. Na konci testu jsme přitom nezaznamenali žádné škrábance a z toho usuzujeme, že ochranná fólie není při běžném používání hodinek vyloženě nutná. 

Váha hodinek bez řemínku se vyšplhala ke 38 gramům, což je prakticky srovnatelné s předchozí generací Garmin Venu Sq.

Jak Garmin Venu Sq 2 spárovat s mobilním telefonem

Spárování chytrých hodinek a mobilního telefonu je otázkou chviličky. Nejprve je nutné zařízení nabít. Mezitím si do svého telefonu stáhněte aplikaci Garmin Connect, která je dostupná v Google Play i App Store.

V mobilní aplikaci vyberte, že si přejete přidat nové zařízení. Na hodinkách se záhy objeví unikátní kód, který je nutné do aplikace přepsat. Poté se zahájí proces párování a nastavení a následně již můžete začít chytré hodinky používat.

Kde koupit Garmin Venu Sq 2
Garmin Venu Sq 2
Hodnocení
4.3/5

Garmin Venu Sq 2 lze spárovat s mobilními telefony s operačním systémem Android ve verzi 7.0 a novější a iOS ve verzi 14 a novější.

Přehledný operační systém

Garmin Venu Sq 2 běží na operačním systému Garmin OS. Jeho předností je podpora češtiny a velmi přehledné rozhraní. Hodinky rovněž podporují bezkontaktní platby Garmin Pay.

Rozhraní hodinek je poměrně svižné a jednotlivé volby dobře reagují na dotyk (i když jsme v některých případech museli dotyk opakovat). Například u konkurenčních Apple Watch pro nás byl uživatelský zážitek ještě o něco příjemnější.

Do hodinek si můžete doplňkové aplikace stáhnout pomocí mobilní aplikace Garmin Connect IQ, která je rovněž dostupná v Google Play i App Store.

Mobilní aplikace nabízí statistiky na jednom místě

Předností chytrých hodinek značky Garmin je mobilní aplikace Garmin Connect, která nabízí velmi přehledné a intuitivní prostředí. Podporuje češtinu, a proto se nemusíte obávat případné jazykové bariéry.

V mobilní aplikaci najdete statistiky týkající se vašeho pohybu i zdraví. Zúčastnit se můžete také nejrůznějších výzev, za jejichž splnění do svého profilu dostanete odznak. Pro ženy je dále připravena sekce pro sledování menstruačního cyklu, respektive těhotenství. A nechybí ani spousta možností pro nastavení hodinek.

Monitoring zdraví a pohybu zajišťuje několik senzorů

Chytré hodinky Garmin Venu Sq 2 dostaly do vínku řadu senzorů pro snímání zdraví i pohybu. Konkrétně se jedná o:

 • snímač srdečního tepu na zápěstí Garmin Elevate,
 • pulzní oxymetr,
 • akcelerometr pro detekci pohybu,
 • GPS, Glonass, Galileo a kompas pro navigaci.

AMOLED displej je velmi dobře čitelný

Zásadní změna oproti předchozí generaci hodinek spočívá ve zvoleném typu displeje. Zatímco u Garmin Venu Sq se dočkáte TFT displeje, u druhé generace hodinek se již můžete těšit na kvalitní a velmi dobře čitelný AMOLED displej s funkcí Always-On. Mezigeneračně se také změnila velikost displeje. Místo úhlopříčky 1,3” mají tyto hodinky displej s úhlopříčkou 1,41”, díky čemuž se na něj vejde více informací. 

Displej je dobře čitelný i ve venkovním prostředí, nicméně při ostrém slunci se na něm mohou objevovat odlesky, které vás budou nutit hodinky lépe nasměrovat, abyste na data lépe viděli.

 Displej je chráněn odolným sklem Gorilla Glass 3. generace, které vyniká svou vysokou odolností. K ovládání zařízení budete používat nejen dotykový displej, ale i dvě tlačítka nacházející se na pravé straně.

Hodinky mají AMOLED displej
Hodinky mají AMOLED displej

Výdrž baterie se šplhá až ke 12 dnům

Výdrž baterie se mezigeneračně zvýšila dvojnásobně a jedná se tedy rozhodně o vítanou novinku. V režimu chytrých hodinek vydrží až 11 dní na jedno nabití (u Garmin Venu Sq se jedná o 6 dní). S využitím úsporného režimu se výdrž baterie vyšplhá až ke 12 dnům.

Při využití režimu s GPS odpovídá výdrž baterie maximálně 26 hodinám. Pokud hodinky používají všechny družicové polohové systémy, jedná se o maximálně 20 hodin. Celodenní túry nebo dlouhé projížďky na kole tak hodinkám nečiní žádné potíže. 

Chytré hodinky jsme testovali 7 dní, kdy jsme je využívali k celodennímu monitoringu zdraví a přijímání notifikací. Třikrát týdně jsme s nimi sportovali po dobu přibližně jedné hodiny. Po uplynutí této doby zbývala ještě zhruba 20% kapacita. V úspornějším režimu tedy nebudete mít problém dosáhnout deklarované výdrže.

K nabíjení hodinek slouží přiložený napájecí kabel, který je součástí balení. Napájecí adaptér v krabičce neobjevíte, nicméně použít lze běžný adaptér pro nabíjení mobilních telefonů. Narozdíl od mnoha konkurenčních značek Garmin nepoužívá magnetické kolébky. Plného nabití dosáhnete zhruba za dvě hodiny.

Můžete s nimi i plavat

Chytré hodinky jsou odolné vůči tlaku 5ATM. To znamená, že s nimi můžete bez obav vyrazit plavat, na potápění však určeny nejsou. Odolnost vůči vodě a prachu dle parametru IP však výrobce neuvádí.

Funkce Garmin Venu Sq 2 cílí na sportovce

Garmin Venu Sq 2 vzhledem ke svým funkcím cílí primárně na sportovce a osoby, které chtějí získat opravdu podrobné informace o svém zdraví. Pokud od chytrých hodinek očekáváte funkce pro komunikaci (tedy telefonování či odesílání vlastnoručně napsaných zpráv), budete se pravděpodobně poohlížet po jiném zařízení. V tomto ohledu lze doporučit například populární Apple Watch či Samsung Galaxy Watch.

Kde koupit Garmin Venu Sq 2
Garmin Venu Sq 2
Hodnocení
4.3/5
Hodinky se hodí pro sportovce
Hodinky se hodí pro sportovce

Základní funkce pro monitoring zdraví

Chytré hodinky vám budou v průběhu dne měřit počet ušlých kroků. Měření je přitom přesné a konzistentní jako u jiných modelů značky Garmin. Samozřejmostí je poté měření tepové frekvence, přičemž výsledky si můžete prohlížet také zpětně. Zásluhou pulzního oxymetru si hodinky poradí také s monitoringem okysličení krve

Mezi další praktické funkce pro sledování vašeho zdravotního stavu lze zařadit ukazatel aktuálního zatížení organismu, který měří vaši stresovou zátěž. S funkcí Body Battery můžete získat přehled o tom, zda aktuálně vaše tělo má energii na nějakou náročnější aktivitu, nebo zda je vhodnější se věnovat spíše odpočinku. Funkce podle nás funguje poměrně dobře. Například ve dne, kdy se objevilo více stresových událostí, byla hodnota Body Battery přirozeně nižší než ve dne, kdy bylo zařazeno více odpočinku. Dá se tedy říct, že funkce hezky reflektuje aktuální stav vašeho organismu. Jednou z důležitých podmínek správného fungování funkce Body Battery je celodenní nošení hodinek a to i v případě spánku. Pomocí hodinek lze také sledovat svůj pitný režim a v průběhu dne si zadávat objem vypitých tekutin.

Spustit si můžete také funkci Health Snapshot. Měření trvá 2 minuty a výsledkem jsou informace týkající se vašeho srdečního tepu, variability srdečního tepu, míry okysličení krve, počtu nádechů za minutu a zatížení organismu.

Monitoring spánku

Pokud budete mít chytré hodinky nasazené na zápěstí i v noci, budou vám automaticky monitorovat váš spánek. Po probuzení si můžete prohlédnout, jak dlouho trvaly jednotlivé fáze vašeho spánku. Zásluhou funkce Nerušit vás v noci nebudou rušit případné příchozí notifikace. Využít dále můžete funkci budíku. Bohužel se však jedná o klasický budík, nikoliv chytrý, který by vás probudil v lehké fázi spánku

S měřením kvality spánku pomáhá také funkce Body Battery, pomocí které můžete zjistit, zda byl spánek dostatečně dlouhý a kvalitní nebo zda by bylo potřeba spát déle. Hodnota Body Battery by po kvalitním a dostatečně dlouhém spánku měla být na 100% úrovni.

Funkce, které oceníte v rámci tréninků

Chytré hodinky Garmin cílí především na sportovce a ne jinak je tomu i u tohoto modelu. Garmin Venu Sq 2 proto nabízí široké spektrum aktivit, které s jejich pomocí můžete monitorovat. Každý ze sportovních profilů přitom přináší svá vlastní nastavení a funkce. Například u silového tréninku si můžete vybrat některý z dostupných tréninkových plánů, u HIIT cvičení si snadno nastavíte některý z časovačů a podobně.

Informace v průběhu tréninku
Informace v průběhu tréninku

Silnou stránek hodinek je, že díky nim získáte všestranné sportovní funkce a podrobné záznamy vašich aktivit. V tomto ohledu lze Venu Sq 2 srovnat s dražšími Garminy a hodí se proto pro osoby, které chtějí do Garmin světa proniknout s omezeným rozpočtem. Hodinky umožňují podrobné nastavení hodnot, které chcete v danou chvíli sledovat a každý sportovní profil si lze individuálně nastavit. Po skončení cvičení si můžete prohlédnout podrobné informace týkající se vašeho výkonu (například vaše tempo, množství spálených kalorií, počet sjezdů na lyžích a podobně).

Velkou předností jsou přednastavená cvičení, díky kterým se můžete nechat při tréninku hodinkami vést. Na displeji si vždy pohodlně prohlédnete, jaký cvik máte provádět včetně počtu opakování nebo času, po který se mu máte věnovat.

V aplikaci Garmin Connect si lze zdarma stáhnout další tréninky. Případně si můžete také sami vytvořit svůj vlastní trénink (výběrem z nabízených cviků) a ten si následně jednoduše přenést do hodinek.

Pokud patříte mezi nadšené běžce, oceníte funkci virtuálního běžeckého trenéra Garmin Coach. Díky němu zjistíte, jak je na tom vaše kondice a také se budete moct připravit na 5km či 10km závod nebo půlmaraton.

Navigaci hodinek Garmin Venu Sq 2 můžete využít pro navigování zpět na start nebo do předem uloženého bodu. Vkládání tras ve formátu .gpx není podporováno.

Myslí na vaše bezpečí

Garmin Venu Sq 2 nabízí funkci automatické detekce nehody. Pokud k neštěstí dojde, hodinky o tom automaticky informují vámi přednastavené kontakty a také jim odešlou vaši aktuální polohu.

Sledování menstruačního cyklu

Tyto chytré hodinky pro ženy nabízí funkci pro sledování menstruačního cyklu, respektive těhotenství. V mobilní aplikaci si nejprve zadáte informace týkající se vašeho cyklu a následně vás již hodinky upozorní na předpokládaný začátek vaší příští periody.

Sledování menstruačního cyklu
Sledování menstruačního cyklu

Upozorní vás na hovory i příchozí zprávy

S Garmin Venu Sq 2 budete neustále v obraze. Upozorní vás totiž na příchozí notifikace z mobilního telefonu. Uživatelé mobilních telefonů s Androidem mohou na příchozí zprávy reagovat pomocí přednastavených odpovědí. Pro uživatele iPhonů bohužel tato funkce připravena není.

Kde koupit Garmin Venu Sq 2
Garmin Venu Sq 2
Hodnocení
4.3/5

Stejně jako první generace Venu Sq, ani tato není vybavena reproduktorem a neumožňuje proto telefonování přímo z hodinek. Ačkoliv vás tedy na příchozí hovor upozorní, pro komunikaci s druhou stranou budete muset použít mobilní telefon nebo připojená Bluetooth sluchátka.

Zobrazení příchozí notifikace
Zobrazení příchozí notifikace

Pohodlné bezkontaktní placení

Garmin Venu Sq 2 podporují funkci Garmin Pay, díky čemuž je můžete používat k bezkontaktnímu placení v obchodech. Doporučujeme si ověřit, zda vaše banka Garmin Pay podporuje. A jak postupovat při nastavení Garmin Pay?

 1. Platební kartu si do hodinek přidáte prostřednictvím Garmin Connect, kde si také nastavíte kód, který budete používat vždy při placení hodinkami.
 2. Následně zadáte všechny potřebné údaje z karet. Narozdíl od Apple Watch nelze platební kartu vyfotit, aby se informace automaticky přepsaly do aplikace.
 3. Mobilní aplikace vás dále vyzve k jednorázovému ověření identity, aby předešla neoprávněnému používání karty. V našem případě jsme do Garmin Pay přidali platební kartu Air Bank. Pro ověření identity jsme mohli buď použít mobilní aplikaci Air bank, nebo zavolat na zákaznickou linku.
 4. Jakmile chcete hodinkami v obchodě zaplatit, spustíte na hodinkách Garmin Pay, zadáte zvolené heslo a hodinky přiblížíte k platebnímu terminálu.

Pokud máte zapnutý snímač tepu, stačí zadat PIN jednou za 24 hodin (za předpokladu, že si za tuto dobu hodinky nesundáte z ruky). Pokud snímání tepové frekvence zapnuté nemáte, hodinky budou PIN vyžadovat pokaždé.

Ovládání hudby

Prostřednictvím chytrých hodinek lze ovládat hudbu, kterou si přehráváte na svém mobilním telefonu (tedy např. přepnout skladbu či přehrávání pozastavit).

Pokud si vyberete model Garmin Venu Sq 2 Music, získáte navíc možnost do jeho paměti uložit až 500 skladeb pro pohodlný poslech bez nutnosti mít u sebe mobilní telefon. Kromě zkopírování hudebních souborů přímo na disk hodinek je možné do paměti hodinek stahovat i celé playlisty, a to například z hudební streamovací aplikace Spotify. Pokud u Spotify využíváte prémiový účet, můžete takto stažené skladby poslouchat přímo z hodinek bez přítomnosti mobilního telefonu.

Ovládání hudby
Ovládání hudby

Další funkce

Mezi spíše doplňkové funkce chytrých hodinek lze zařadit například předpověď počasí, zobrazení kalendáře, stopky, časovač a další.

Můžete si nastavit alarm i časovač
Můžete si nastavit alarm i časovač

Závěr –⁠ komu bychom chytré hodinky Garmin Venu Sq 2 doporučili?

Chytré hodinky Garmin Venu Sq 2 jsou bezpochyby vylepšeným modelem v porovnání s jejich předchozí verzí. Potěší jak jejich výrazně prodloužená výdrž baterie, tak i přítomnost AMOLED displeje. Vzhledem ke svým kompaktním rozměrům a nízké váze se přitom jedná o skvělou volbu nejen pro muže, ale i pro ženy.

Hodinky si velmi dobře poradí s monitoringem zdraví i pohybu. Změří vám tepovou frekvenci, okysličení krve, tělesnou zátěž i kvalitu spánku. Kromě toho můžete využívat přednastavené tréninky nebo si v mobilní aplikaci sestavit svůj vlastní trénink a ten si poté odcvičit.

 Z nevýhod lze zmínit to, že z hodinek stále nelze plnohodnotně telefonovat. Uživatelé iPhonů rovněž nemohou využívat funkci přednastavených odpovědí na příchozí zprávy. Pokud si chcete do hodinek uložit skladby pro poslech offline, je třeba sáhnout po modelu Garmin Venu Sq 2 Music.

Recenze: chytré hodinky Garmin Venu Sq 2
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
4.3

Chytré hodinky s až 12denní výdrží baterie

Chytré hodinky Garmin Venu Sq 2 jsou povedeným nástupcem předchozí generace. Těšit se můžete na dostatečně velký AMOLED displej a až 12denní výdrž baterie. Kromě toho potěší také funkce pro sledování vašeho zdraví a sportovních aktivit. Pomocí hodinek si můžete odcvičit některý z animovaných tréninků nebo si třeba vyrazit zaběhat s virtuálním trenérem Garmin Coach.

Hodinky vás upozorní na příchozí zprávy a hovory. Pokud však budete chtít hovor přijmout, budete muset ke komunikaci používat mobilní telefon. Uživatelé mobilních telefonů s Androidem mohou na příchozí zprávy odpovědět pomocí přednastavených odpovědí, pro příznivce iPhonů tato funkce chybí.

Klady

 • AMOLED displej
 • Výdrž baterie
 • Detekce nehody
 • Tvorba vlastních tréninků
 • Garmin Coach
 • Health Snapshot

Zápory

 • Nelze telefonovat
 • Přednastavené odpovědi jen pro Android
 • Nelze uložit skladby do hodinek
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (1 hodnocení)
1 komentář – Recenze: chytré hodinky Garmin Venu Sq 2
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky Garmin Venu Sq 2
Garmin Venu Sq 2
Hodnocení: 4.3/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram