ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky Garmin Forerunner 55

Silné stránky
 • Zajímavá cena
 • Pohodlné nošení
 • Odhad VO2 max
 • Poměrně přesné snímače
 • GPS lokalizace
 • Řada sportovních funkcí
Slabé stránky
 • Horší displej
 • Bez NFC
 • Nepodporují navigaci

Garmin Forerunner 55 jsou multisportovní chytré hodinky dostupné za velmi atraktivní cenu. Díky kompaktnímu tělu, nízké hmotnosti a 20mm širokému řemínku jsou hodinky vhodné i pro štíhlejší zápěstí. Transflektivní displej hodinek je velmi dobře čitelný i na přímém slunci a je vyroben z chemicky tvrzeného skla. Hodinky vydrží ponor do 50 metrů a dokážou monitorovat i plavání v bazénu.

Co se týká jiných sportovních aktivit, nabídka je široká. Hlavním zaměřením hodinek je běh, během kterého dokážou změřit největší množství údajů. Nechybí odhad VO2 max, GPS sledování trasy či predikce vašeho výkonu. Hodinky jsou skvělou volbou pro méně náročné uživatele a uživatelky.

Nejčastější dotazy a odpovědi

Jsou hodinky Garmin Forerunner 55 vodotěsné?

Ano, hodinky jsou kalibrovány pro maximální tlak 5 ATM, což odpovídá ponoru do hloubky 50 metrů. Jsou tím pádem vhodné i pro plavání v bazénu, které dokážou monitorovat.

Dá se na hodinkách Garmin Forerunner 55 přehrávat hudba?

Ne, model Forerunner 55 je vybaven úložištěm, které je určeno pouze pro ukládání statistik a záznamů aktivit nebo zdravotních metrik. Hodinky nelze spárovat s bezdrátovými sluchátky.

Jakou mají hodinky Garmin Forerunner 55 výdrž na baterii?

Výrobce udává jako maximální výdrž 14 dní. V našem testu výdrže hodinky vydržely přibližně 11 dní, což je solidní výkon.

Jaký je rozdíl mezi Garmin Forerunner 55 a Forerunner 45?

Hodinky Forerunner 45 jsou předchůdcem našeho recenzovaného modelu. Patří mezi kompaktní modely s většinou základních funkcí. Jsou o něco menší, nabízejí kratší výdrž, nemají řemínek Quick Release, jsou levnější, ale nepodporují funkce jako sledování ženského zdraví či predikce výkonu. Model 55 se ve srovnání s předchozí generací výrazně zlepšil.

Obsah balení je pro hodinky Forerunner typický

Jak je tomu u většiny sportsetterů Forerunner zvykem, i model 55 je dodáván v kompaktním balení, ve kterém najdete jen to nezbytné. Balení působí pevně a kvalitně. Během rozbalování jsme narazili na tyto položky:

 • chytré hodinky Garmin Forerunner 55,
 • napájecí kabel
 • a uživatelský manuál.

Technické parametry modelu Forerunner 55

Funkce a parametry chytrých hodinek ve velké míře přispívají k tomu, do jaké třídy konkrétní model patří. Hodinky Forerunner 55 tím pádem patří do nižší třídy, která je vhodná pro méně náročné uživatele, kteří by na hodinkách rádi ušetřili. Pokud si nejste jisti, podle čeho chytré hodinky vybírat, připravili jsme si pro vás stručného průvodce výběrem.

Typ řemínkuSilikonový
OdolnostVoděodolné do hloubky 50 metrů
DisplejTransflektivní s uhlopříčkou 1,04“
Výdrž baterieAž 14 dní
Způsob napájeníNapájecí kabel
KonektivitaBluetooth 5.0, Wi-Fi, GPS, Glonass, Galileo, ANT+
Operační systémGarmin OS
Rozměry (bez řemínku)42 x 42 x 11,6 mm
Váha (bez řemínku)37 g

Řemínek hodnotíme pozitivně

Silikonový řemínek Quick Release o šířce 20 mm je jednou z nejsilnějších stránek modelu. Řemínek je pohodlný a vhodný pro zápěstí s obvodem od 12,6 do 20,3 cm. Delší řemínky jsou samozřejmě dostupné ve formě příplatkové výbavy. Po celé délce řemínku jsou umístěny otvory pro přezku, což je pro tovární řemínky Forerunner typické. Na štíhlém zápěstí našeho figuranta držel řemínek jako přikovaný, a to se zachováním pohodlí.

Displej má svoje nedostatky

LCD displej s úhlopříčkou 1,04“, rozlišením 208 x 208 pixelů a průměrem 26,3 mm nepatří mezi nejatraktivnější. Porovnat si jej můžeme například s dražším, ale kompaktním modelem 255S, který nabízí úhlopříčku 1,1“, rozlišení 218 x 218 pixelů a průměr 27,5 mm. V podání číselného srovnání nemusí být rozdíl zjevný, proto vám doporučujeme prohlédnout si následující snímky.

Menší displej modelu Forerunner 55 působí poněkud zastarale a jeho nižší rozlišení způsobuje viditelnost snad všech pixelů. Jelikož jsou hodinky vybaveny transflektivním memory-in-pixel displejem, jeho čitelnost nás nezklamala. Během testu byl jas displeje nastaven na 20 % a ať už na hodinky svítilo přímé slunce nebo byly ve tmě, čitelnost byla prostě bezvadná. Při menších rozměrech displeje se ale připravte i na výraznější ořezávání textu položek menu či nastavení.

Ciferník hodinek je dobře viditelný i na přímém slunci
Ciferník hodinek je dobře viditelný i na přímém slunci

Přestože hodinky patří do nižší třídy, nabízejí nastavitelné podsvícení displeje. Chování podsvícení můžete měnit v režimu aktivity a v režimu klidu. Nastavit můžete dobu, po které se podsvícení automaticky vypne a události, které jej opět aktivují. Takovou událostí může být například zvednutí ruky.

Design hodinek Forerunner 55

Co se týče vzhledu, model Forerunner 55 se od zbytku produktové řady příliš neliší. Kulatý ciferník s prominentním tlačítkem Start/Stop je typický design hodinek Forerunner již po dlouhá léta. Kvalita zpracování je na vysoké úrovni a navzdory hmotnosti 37 g bez řemínku působí hodinky odolným dojmem.

Kde koupit Garmin Forerunner 55
Garmin Forerunner 55
Hodnocení
3.8/5

Co nás trochu zklamalo, bylo zpracování tlačítek. Jsou totiž vyrobeny z plastu a chybí jim příjemná kovová odezva jako u ocelových tlačítek modelů řady 255 nebo titanových tlačítek hodinek Forerunner 955. Za ideální nepovažujeme ani široký prstenec kolem displeje, který působí poněkud zastarale.

Nabídka senzorů odpovídá ceně

Nižší cena je u tohoto modelu vykoupena menším množstvím senzorů. Přesto dokážou hodinky měřit mnoho údajů, které vám pomohou zlepšit se v různých sportovních aktivitách. Zároveň hodinky podávají stručný přehledem o vašem zdravotním stavu. Mezi senzory tedy patří:

 • GPS, Glonass, Galileo,
 • snímač srdeční frekvence
 • a akcelerometr.
Správné fungování senzorů vyžaduje pevný úchyt hodinek na ruku
Správné fungování senzorů vyžaduje pevný úchyt hodinek na ruku

Forerunner 55 – výdrž na baterii a nabíjení

Výdrž je další silnou stránkou modelu. Výrobce udává maximální výdrž 14 dní, a to v režimu chytrých hodinek. Mezi cenově dostupnějšími hodinkami nižší třídy jde o solidní výkon. Pro srovnání vám uvádíme čtyři následující modely z této kategorie:

 • Garmin Forerunner 45 (předchůdce recenzovaného modelu) – 7 dní,
 • Amazfit GTS 4 Mini – 15 dní,
 • Xiaomi Redmi Watch 2 Lite – 10 dní,
 • Amazfit GTS 3 – 20 dní.

Na závěr odhlédněme od ceny a porovnejme výdrž hodinek s modelem Forerunner 255S, který nabízí v podobně kompaktním balení mnohem více funkcí. Recenzovaný model bude i v tomto případě ve výhodě, a to o celé 2 dny. Nabíjení hodinek je poměrně rychlé. Během 30 minut stoupla v našem testu úroveň nabití z 18 % na 46 %.

Pokud tedy potřebujete hodinky rychle dobít před sportovní aktivitou, nebo aby vydržely celý pracovní den, během snídaně by to neměl být problém. Podle výrobce zabere nabíjení z úplného vybití na 100 % maximálně dvě hodiny, což můžeme na základě našeho testu potvrdit.

Konektor je stejný jako u většiny modelů Garmin
Konektor je stejný jako u většiny modelů Garmin

Výdrž s GPS

Během nepřetržitého snímání GPS klesne výdrž hodinek na 20 hodin, což je opět obstojná hodnota. Ve srovnání s modelem Forerunner 45 je hodnota až o sedm hodin vyšší. Dražší, ale rozměrově podobný model 255S Music nabízí v tomto režimu o šest hodin delší výdrž.

Náš test výdrže hodinek Garmin Forerunner 55

Výsledky našeho testu výdrže nám přinesly příjemné překvapení. Výdrž jsme testovali 48 hodin, během kterých náš figurant používal hodinky bez omezení, a to i během spánku. Za tuto dobu několikrát reagoval na notifikace, prohlížel starší záznamy aktivit, kontroloval počasí a provedl přibližně dvě hodiny sportovních aktivit s GPS lokalizací.

Úroveň jasu byla po celou dobu nastavena na 20 % a úroveň nabití klesla ze 43 % na 25 %. Při tomto způsobu používání by hodinky vydržely přibližně 11 dní. Výrobcem uváděnou výdrž 14 dní tak můžete s hodinkami snadno dosáhnout při mírnější fyzické aktivitě, respektive jejím monitorováním.

Hodinky Garmin Forerunner 55 nenabízejí úsporný režim, se kterým se setkáte u většiny modelů vyšších tříd.

Porovnání hodinek Garmin Forerunner 55, Amazfit GTS 4 Mini a Garmin Venu Sq

Do detailnějšího srovnání s recenzovaným modelem jsme vybrali v první řadě hodinky Amazfit GTS 4 Mini. Hodinky jsou rozměrově podobné recenzovanému modelu, ale jsou o něco levnější. Druhým modelem v porovnání jsou hodinky Garmin Venu Sq. Tyto hodinky jsou sice dražší, ale v porovnání s recenzovaným modelem nabízejí více praktických funkcí a senzorů.

ModelGarmin Forerunner 55Amazfit GTS 4 MiniGarmin Venu Sq
Rozměry42 x 42 x 11,6 mm41,6 × 36,6 × 9,1 mm40,6 × 37,0 × 11,5 mm
Displej1,04“ LCD1,65“ AMOLED1,3“ LCD
Dotykové ovládáníNeAnoAno
Váha (bez řemínku)37 g19 g37,6 g
GPSAnoAnoAno
NFCNeNeAno
SenzorySrdeční tep, akcelerometr, Galileo, GlonassSrdeční tep, oxymetr, akcelerometr, Galileo, GlonassSrdeční tep, oxymetr, gyroskop, akcelerometr, Glonass, Galileo
Výdrž baterie (bez úsporného režimu)Až 14 dníAž 15 dníAž 6 dní

Párování je tradičně jednoduché a intuitivní

K tomu, abyste využili plný potenciál chytrých hodinek Forerunner 55, je musíte spárovat s aplikací Garmin Connect. Ta je dostupná v obchodech Google Play i App Store. Hodinky jsou tím pádem kompatibilní s operačními systémy Android i iOS. Proces párování je velmi jednoduchý. Jednotlivými kroky vás provází hodinky i váš chytrý telefon.

Pokud jste již v minulosti používali chytré hodinky Garmin, jednoduše se v dalším kroku přihlásíte do svého účtu. Pokud jste v tomto ohledu nováčkem, musíte si účet založit.

Kde koupit Garmin Forerunner 55
Garmin Forerunner 55
Hodnocení
3.8/5

Při tvorbě účtu je nutné uvést vaše pohlaví, věk, výšku a váhu. Bez těchto informací nedokážou hodinky spolehlivě odhadovat či měřit různé parametry vašeho zdraví a vašich aktivit. Po spárování hodinek s ovládací aplikací získáte přístup i k aplikaci Garmin IQ. Ta slouží jako obchod pro stahování a správu aplikací třetích stran či pro tvorbu vlastních unikátních ciferníků.

Operační systém hodinek

Hodinky jsou vybaveny operačním systémem Garmin OS, který je mezi modely Forerunner standardem. Systém reaguje pohotově, jeho ovládání je intuitivní a nabízí široké možnosti nastavení nejen uživatelského prostředí, ale také funkcí.

Porovnáme-li ale plynulost systému s modely ve střední a vyšší třídě, narazíme na značný rozdíl. Animace hodinek Forerunner 55 jsou pomalejší, méně plynulé a často úplně chybí. Mírně nás zklamal i překlad. Systém sice je v češtině, ale slovům mnohdy chybí diakritika.

Hodinky umožňují zaznamenat různá specifika cyklu
Hodinky umožňují zaznamenat různá specifika cyklu

Běžecké funkce nás nezklamaly

Modelová řada Forerunner je typická svojí bohatou nabídkou funkcí pro běžce a běžkyně. Model Forerunner 55 není výjimkou navzdory své nižší ceně. Funkcí samozřejmě není tolik, jako například u hodinek Forerunner 955 či 255, přesto potěší či překvapí nejednoho méně náročného sportovce.

Dnešní doporučení

Při výběru běhu ve sportovních aktivitách vám hodinky doporučí trénink „šitý na míru“. Ten se odvíjí od vašich předchozích výkonů uložených ve vašem profilu. Pokud jste po delší dobu s hodinkami neběhali, může být denní doporučení velmi náročné. V případě, že byste raději běhali podle vlastnoručně nastaveného tréninkového plánu nebo bez jakýchkoli omezení, hodinky samozřejmě umožňují i to.

Trénink na míru

V aplikaci Garmin Connect si můžete vytvořit trénink podle vlastních představ. Každou etapu tréninku můžete nastavovat individuálně. Nastavit můžete rozsah tempa, čas nebo délku etapy a mnoho dalšího. Trénink stačí následně odeslat do hodinek, kde bude dostupný v nastaveních před každým během.

Rutinní běh

Běh bez jakýchkoli omezení spustíte jednoduše. Stačí na hlavním ciferníku podržet tlačítko Start/Stop, zrušit případný doporučený běh a opět stisknout zmíněné tlačítko. Během aktivity hodinky monitorují mimo jiné i tyto údaje:

 • tempo,
 • čas,
 • vzdálenost,
 • GPS lokalizaci,
 • srdeční frekvenci
 • či spálené kalorie.

Ať už svůj běh začnete jakkoli, po jeho ukončení budete mít k dispozici několik druhů statistik a záznamů. Hned po ukončení aktivity máte k dispozici stručný záznam spolu s detailní statistikou. Po nejbližší synchronizaci s chytrým telefonem je k dispozici celkový záznam aktivity spolu s mapou vaší trasy.

Virtuální běh

Díky virtuálnímu běhu můžete trénovat vždy v jiném prostředí z pohodlí vašeho domova. Stačí vám k tomu tablet nebo chytrý telefon, hodinky Forerunner a běžecký pás. Pro tento účel si ale musíte nejprve do mobilu nebo tabletu stáhnout aplikaci, která tuto funkci zajišťuje.

Příkladem může být aplikace Zwift, která je dostupná v obchodě Google Play a iOS. Aplikace zobrazuje během aktivity unikátní prostředí s vaším běžcem nebo běžkyní a díky hodinkám také různé metriky běhu.

Kde koupit Garmin Forerunner 55
Garmin Forerunner 55
Hodnocení
3.8/5

Kromě volného a virtuálního běhu naleznete v nabídce sportovních aktivit také běh na běžeckém pásu nebo traťový běh.

Měření VO2 max a predikce výkonu nás příjemně překvapily
Měření VO2 max a predikce výkonu nás příjemně překvapily

Ostatní funkce chytrých hodinek

Navzdory sportovnímu zaměření hodinek je nabídka funkcí obohacena o řadu praktických funkcí, které vám mohou usnadnit každodenní život. Jelikož jsme se ale zatím věnovali jen běžeckým funkcím, představíme si nejprve možnosti, které nabízejí hodinky i u ostatních sportů. Potom se spolu podíváme na funkce, které dělají z tohoto modelu plnohodnotné chytré hodinky.

Monitorování jiných sportů

Hodinky Forerunner 55 jsou cenově dostupné multisportovní hodinky. Jednotlivé sportovní režimy umožňují měřit různé metriky a tím monitorovat váš výkon. Vlastní či předem vytvořené tréninkové plány jsou dostupné také u těchto aktivit. Vybírat můžete ze sportů jako:

V nabídce sledovaných aktivit naleznete také různé indoorové sporty. Díky této možnosti jsou hodinky vhodné i pro trénování ve fitness centrech. Vybrat můžete například sledování běhu na běžeckém pásu, jízdy na rotopedu či kondičního tréninku.

Mezi sporty nenajdete například posilování vlastním tělem, s činkami či různými přístroji. Sledování těchto aktivit patří mezi rozšířené funkce modelů střední a vyšší třídy.

Zvuková oznámení

Možnost nastavit různá zvuková oznámení zvýrazňuje sportovní zaměření tohoto modelu. Během běžecké disciplíny nebo jiného sportu můžete nastavit oznámení po překonání vzdálenosti, tempa, spálených kalorií či po uplynutí stanoveného času. Hodinky vás informují nejen zvukem, ale také vibracemi.

Oznámení jsou doprovázena zvukem, vibracemi a zprávou na displeji
Oznámení jsou doprovázena zvukem, vibracemi a zprávou na displeji

Hodinky Forerunner 55 vás informují o vašem zdravotním stavu

Díky snímači srdeční frekvence a akcelerometru dokážou hodinky odhadnout několik údajů týkajících se vašeho zdravotního stavu. Základem těchto funkcí je snímání vaší tepové frekvence. Ta může být snímána na vyžádání nebo kontinuálně, díky čemuž dokážou hodinky odhadovat i míru vašeho stresu.

Nechybí ani monitorování vaší dechové frekvence či spálených kalorií. Hodinky měří nejen aktivně spálené kalorie sportem a pohybem, ale také pasivně spotřebovanou energii vašim metabolismem v klidu. Funkce monitorující množství vaší energie, stresu a míru vyčerpání spolu ovlivňují tzv. Body Battery skóre. Skóre je po nočním spánku nejvyšší a během dne postupně klesá. V případě odpočinku a nečinnosti může skóre opět stoupat.

Hodinkám nechybí ani funkce sledování ženského zdraví. Po nastavení základních údajů v aplikaci můžete mít v hlavním zobrazení průběh svého cyklu vždy na dosah. Hodinky umožňují i zaznamenávání průvodních jevů. Díky této funkci a kompaktnějším rozměrům můžeme tento model označit také za chytré hodinky vhodné pro dámy.

Počasí a krokoměr jsou standardem

Kromě popisu aktuálního počasí nabízí hodinky Garmin Forerunner 55 také hodinovou či denní předpověď počasí. Funkce získává informace z vašeho chytrého telefonu a jeho aktuální polohy. Další funkcí, která je pro chytré hodinky standardní, je krokoměr.

Recenzované hodinky vám pro každý den stanoví počet kroků, který byste měli absolvovat. V případě, že vám automaticky stanovený cíl nevyhovuje, můžete v aplikaci Garmin Connect nastavit počet kroků i manuálně. V hodinkách naleznete také graf, který zobrazuje denní množství kroků za posledních sedm dní. Díky pravidelnému plnění stanovených cílů vás budou hodinky odměňovat odznaky, které naleznete ve zmíněné aplikaci.

Notifikace ze smartphonu

Zobrazování notifikací z chytrého telefonu je právě ta funkce, která vám usnadní vaše každodenní fungování. Hodinky vás informují o aplikaci, ze které oznámení pochází, a zobrazí vám i celé znění oznámení. V případě, že vám například přijde e-mailová zpráva, zobrazí její obsah včetně odesílatele. Na rozdíl od některých položek menu jsou znění notifikací zobrazena se správnou diakritikou a bez oříznutí.

Komu doporučujeme chytré hodinky Garmin Forerunner 55?

Hodinky Forerunner 55 jsou ideální volbou pro každého, kdo hledá základní hodinky na sport s kompaktními rozměry. Model je ideální spíše pro osoby se štíhlejším zápěstím. V nabídce funkcí naleznete monitorování různých sportovních aktivit včetně plavání v bazénu či cyklistiky. Během běhu vám dokážou hodinky odhadnout i VO2 max. Hodinkám Forerunner 55 nechybí ani GPS, díky kterému budete mít vždy přehled o trase vašich tréninků.

Hodinky na druhé straně nedoporučujeme lidem, kteří chtějí s hodinkami platit přes NFC, přes hodinky poslouchat hudbu nebo měřit své sportovní aktivity do posledního detailu. Díky kompaktním rozměrům a možnosti sledování ženského zdraví ale můžeme tento model doporučit i dámám.

Kde koupit Garmin Forerunner 55
Garmin Forerunner 55
Hodnocení
3.8/5

Recenze: chytré hodinky Garmin Forerunner 55
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
3.8

Cenově dostupné hodinky s podporou různých druhů sportů

Garmin Forerunner 55 jsou multisportovní chytré hodinky dostupné za velmi atraktivní cenu. Díky kompaktnímu tělu, nízké hmotnosti a 20mm širokému řemínku jsou hodinky vhodné i pro štíhlejší zápěstí. Transflektivní displej hodinek je velmi dobře čitelný i na přímém slunci a je vyroben z chemicky tvrzeného skla. Hodinky vydrží ponor do 50 metrů a dokážou monitorovat i plavání v bazénu.

Co se týká jiných sportovních aktivit, nabídka je široká. Hlavním zaměřením hodinek je běh, během kterého dokážou změřit největší množství údajů. Nechybí odhad VO2 max, GPS sledování trasy či predikce vašeho výkonu. Hodinky jsou skvělou volbou pro méně náročné uživatele a uživatelky.

Klady

 • Zajímavá cena
 • Pohodlné nošení
 • Odhad VO2 max
 • Poměrně přesné snímače
 • GPS lokalizace
 • Řada sportovních funkcí

Zápory

 • Horší displej
 • Bez NFC
 • Nepodporují navigaci
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Rád tlumočím své zkušenosti a komplexní myšlenky do srozumitelné řeči pro spotřebitele a spotřebitelky. Ve svém volném čase se věnuji běhu, cyklistice a výletům po svém okolí. V mém portfoliu proto naleznete recenze chytrých hodinek, autokamer a mnohých dalších pomocníků do každodenního života.
Jak se vám líbil tento článek?
3/5 - (1 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky Garmin Forerunner 55
Garmin Forerunner 55
Hodnocení: 3.8/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram