ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky ARMODD Squarz 11 Pro

Silné stránky
 • Možnost telefonování
 • Nízká cena
 • Podpora češtiny
 • Slušná výdrž baterie
 • Přehledná mobilní aplikace
Slabé stránky
 • Absence GPS
 • NFC nepodporuje platby
 • Špatné zobrazení emoji
 • Měření EKG nemá vypovídací hodnotu

Cenově dostupné chytré hodinky ARMODD Squarz 11 Pro cílí zejména na nenáročné uživatele. Poradí si se základním monitoringem zdraví a sportu, pokročilé funkce u nich však nenajdete. Pravděpodobně největší slabinou zařízení je absence GPS. Při monitoringu venkovních aktivit proto u sebe musíte mít mobilní telefon, přes který se hodinky k GPS připojí. Výhodou je povedený moderní design a přítomnost dostatečně velkého IPS displeje. Hodinky se díky tomu snadno ovládají. Upozorní vás na všechny příchozí notifikace a navíc z nich můžete také pohodlně telefonovat.

Nejčastější otázky a odpovědi

Jakou mobilní aplikaci použít pro spárování s chytrými hodinkami ARMODD?

Pro spárování mobilního telefonu a chytrých hodinek slouží aplikace WearPro, která je dostupná v Google Play i App Store.

Lze chytré hodinky používat ke komunikaci?

Z těchto chytrých hodinek lze pohodlně vytočit telefonní hovor a využívat je k telefonování. Zařízení vás také upozorní na příchozí zprávy, bohužel na ně však nelze nijak odpovídat.

Lze s hodinkami platit přes NFC?

I když jsou tyto chytré hodinky vybaveny technologií NFC, nelze je používat k bezkontaktním platbám.

Jak dlouho vydrží na jedno nabití?

Při běžném používání chytrých hodinek výdrž baterie dosahuje maximálně 7 dní. V rámci našeho testování jsme dosáhli spíše 4 dní. Při spuštění pohotovostního režimu může maximální výdrž baterie činit až 20 dní.

Co se skrývá uvnitř balení?

Chytré hodinky ARMODD Squarz 11 Pro se prodávají v minimalistické krabičce, které vévodí elegantní černý design. Celkové rozměry balení činí 23× 7 × 2,5 cm a váha dosahuje 190 gramů. Po rozbalení se můžete těšit na samotné chytré hodinky s řemínkem, magnetický napájecí kabel a návod k použití.

Hodinky už na první pohled působí esteticky a jejich design připomíná několikanásobně dražší Apple Watch. Vzhledem k použitému řemínku sedí na zápěstí o obvodu 13 až 22 cm (hodí se tedy pro muže i ženy). Předností je také fakt, že řemínek lze snadno vyměnit.

Technické parametry ARMODD Squarz 11 Pro

Chytré hodinky zaujmou IPS displejem s úhlopříčkou 1,86”, který je v porovnání s konkurenčními modely poměrně velký a umožňuje pohodlné ovládání. Na druhou stranu překvapivě nejsou vybaveny technologií GPS, která je u většiny chytrých hodinek standardem.

Název parametruHodnota
Typ řemínkuSilikonový
OdolnostIP67
DisplejIPS dotykový, úhlopříčka 1,86"
Výdrž baterieAž 20 dní
Způsob nabíjeníMagnetický napájecí kabel
KompatibilitaBluetooth 5.2, NFC
Operační systémVlastní z dílny ARMODD
Rozměry bez řemínku44 × 37 × 11 mm
Váha bez řemínku51 g

Hodinkám vévodí hliníkové pouzdro s otočnou korunkou

Chytré hodinky jsou k dostání za částku nepřesahující 2 000 Kč. Vzhledem k tomu lze očekávat, že ani použité materiály nebudou nijak prémiové. Zařízení disponuje hliníkovým pouzdrem a klasickým silikonovým řemínkem, který je ideální na sport i pro osoby trpící alergií na kovy.

V pravé části se nachází otočná korunka. Jejím stisknutím se dostanete do hlavního menu hodinek, otáčením můžete libovolně změnit požadovaný ciferník. Otáčení lunetou lze rovněž používat pro pohyb v menu. Chytré hodinky však kromě toho disponují klasickým dotykovým displejem a dotyk proto budete pro jejich ovládání používat nejčastěji.

ARMODD Squarz 11 Pro na zápěstí sedí poměrně hezky. Nevýhodou může být snad jen fakt, že jsou o něco vyšší než některé konkurenční hodinky. Jejich výška činí 11 mm, pro porovnání u Amazfit GTS 4 mini se jedná pouze o 9 mm. I když se může zdát, že se jedná o drobný rozdíl, na zápěstí jsme to zkrátka pocítili. Jejich váha dosahuje 52 gramů a řadí se tedy spíše k těžším hodinkám.

Odolnost odpovídá parametru IP67

Odolnost chytrých hodinek je označena parametrem IP67. To znamená, že jsou zcela prachotěsné a zároveň dokáží odolat dočasnému ponoření pod vodou v hloubce do jednoho metru po dobu 3 minut. Vzhledem k tomu je nelze doporučit k potápění ani plavání (ostatně režim pro plavání ani není součástí nabídky sportů).

Kde koupit ARMODD Squarz 11 Pro
ARMODD Squarz 11 Pro
Hodnocení
3.7/5

Jakými senzory jsou vybaveny?

Chytré hodinky ARMODD Squarz 11 Pro dostaly do vínku sadu základních senzorů pro monitoring zdraví a pohybu. Konkrétně se jedná o:

 • snímač srdeční činnosti,
 • pulzní oxymetr,
 • akcelerometr pro detekci pohybu,
 • a gyroskop.

Pravděpodobně nejvíce nás překvapila absence GPS, kterou již u chytrých hodinek i v této cenové kategorii považujeme za standard. Při monitoringu venkovních aktivit hodinky využívají GPS v telefonu, ke které se připojí.

Pokud si chcete změřit venkovní aktivitu (například běh), musíte si vzít mobilní telefon s sebou. Hodinky totiž nemají GPS a připojují se k ní právě prostřednictvím telefonu.

Výdrž baterie? Maximálně 20 dní

Chytré hodinky ARMODD Squarz 11 Pro jsou vybaveny baterií s kapacitou 280 mAh. Její zásluhou dokáží v běžném provozu vydržet až 7 dní na jedno nabití. Při spuštění takzvaného pohotovostního režimu se výdrž baterie může vyšplhat až na 20 dní. Pro srovnání u Huawei Watch Fit 2 ve stejné cenové relaci činí výdrž baterie maximálně 10 dní, hodinky však mají GPS.

Výdrž baterie jsme u těchto hodinek důkladně otestovali. Při celodenním nošení a monitoringu zhruba 3 hodinových sportovních aktivit týdně jsme se dostali na zhruba 4denní výdrž baterie.

K nabíjení hodinek slouží přiložený magnetický napájecí kabel. Plného nabití dosáhnete přibližně za dvě hodiny.

IPS displej s Gorilla Glass

Chytrým hodinkám vévodí bezrámečkový IPS displej s úhlopříčkou 1,86” a rozlišením 420 × 485 px. Jak si ale můžete všimnout na fotce, kvalita obrazu není úplně ideální a ikony jsou mírně rozostřené. Použití AMOLED displeje by bylo jistě vhodnější.

Zásluhou dotykového displeje se hodinky jednoduše a pohodlně ovládají. Těšit se můžete na dobrou čitelnost v interiéru, ale i ve venkovních podmínkách. Potěší také přítomnost skla Gorilla Glass, které displej chrání před poškozením.

Jak chytré hodinky spárovat s mobilním telefonem

Spárování chytrých hodinek a mobilního telefonu je poměrně snadné. Hodinky nejprve nabijte a mezitím si do mobilního telefonu stáhněte aplikaci WearPro, která je zdarma dostupná v Google Play i App Store.

Hodinky se od telefonu poměrně často odpojují, což zhoršuje celkový uživatelský zážitek.

Aplikace vás následně vyzve k vytvoření uživatelského účtu, případně můžete využít účet třetích stran (a přihlásit se tedy například přes Google účet). Následně je třeba zadat vaše osobní informace týkající se pohlaví, výšky váhy, data narození a dalších drobností. Poté vyberete, že chcete mobilní telefon spárovat s hodinkami, potvrdíte a chvíli počkáte, než se provedou veškerá nastavení.

ARMODD Squarz 11 Pro lze spárovat s mobilními telefony s operačním systémem Android ve verzi 5.0 a novější a iOS ve verzi 10 a novější.

Mobilní aplikace WearPro

Samotná mobilní aplikace WearPro je přehledná a na jednom místě nabízí všechny důležité statistiky. Jednoduše si můžete prohlédnout informace týkající se vašeho pohybu, srdečního tepu, krevního tlaku, spánku a dalšího. V sekci Sport si můžete spustit měření vybraných venkovních aktivit. Na záložce Zařízení lze provést nastavení vašich hodinek a sekce Já je věnována vašim osobním informacím, nastavení jednotek a cílů.

Funkce ARMODD Squarz 11 Pro

Hodinky podporují češtinu, zorientovat se v nich je tedy poměrně snadné. Z hlediska funkcí umožňují základní sledování vašeho zdraví i jednoduchý monitoring sportu. Kromě toho z nich lze také telefonovat.

Obecně lze říct, že nabídka funkcí odpovídá nízké cenové hladině, v níž se hodinky pohybují. U dražších hodinek bývají funkce o poznání propracovanější.

Základní funkce pro sledování zdraví

Hodinky se stanou vaším neodmyslitelným pomocníkem v cestě za zdravým životním stylem. V Denním přehledu si můžete prohlédnout počet ušlých kroků, uraženou vzdálenost i množství spálených kilokalorií.

Kromě toho lze hodinky využít k měření srdečního tepu a okysličení krve. Pokud se budete chtít v průběhu dne uklidnit, můžete si spustit takzvaný Trénink dýchání s krátkým dechovým cvičením.

Měření EKG

Hodinky lze využít také k měření EKG, přičemž tato funkce se zpravidla objevuje u hodinek ve vyšší cenové kategorii (například u Apple Watch). U konkurenčních modelů je také třeba po dobu měření držet prst na korunce, tyto hodinky to však nevyžadují.

Kde koupit ARMODD Squarz 11 Pro
ARMODD Squarz 11 Pro
Hodnocení
3.7/5

Výsledek měření má podobu grafu a tepové frekvence, detailnější informace však nikde nenajdete. Kupovat si tyto hodinky kvůli měření EKG tak rozhodně doporučit nelze.

Měření EKG
Měření EKG

Monitoring spánku

Hodinky můžete nosit na zápěstí i v průběhu noci. Po probuzení na vás budou čekat informace týkající se délky vašeho spánku a jeho kvality. Nastavit si můžete také klasický budík, který vás probudí jemnými vibracemi na zápěstí. Nejedná se však bohužel o chytrý budík, který by vás probudil v lehké fázi vašeho spánku. Chytrý budík najdete například u Amazfit GTS 4 mini.

Monitoring sportu

Hodinky lze používat k základnímu monitoringu vašich fyzických aktivit. Na výběr máte celkem 11 sportovních režimů, mnohé konkurenční hodinky (například Amazfit) však nabízí stovky sportů. V tomto směru tedy ARMODD poněkud pokulhává.

Hodinky umí zaznamenat chůzi, běh, cyklistiku, švihadlo, badminton, basketbal, fotbal, běh na páse, jógu, volný pohyb/posilovnu a eliptický trenažér.

Po spuštění vybrané aktivity vám hodinky zobrazí uplynulý čas, tepovou frekvenci, množství spálených kilokalorií a počet ušlých kroků. V průběhu cvičení ale hodinky nelze používat k ničemu jinému. Po skončení aktivity si můžete data prohlédnout v mobilní aplikaci. Sportovní aktivitu lze pozastavit ručně, automatické pozastavení dostupné není.

Na výběr máte 11 sportovních režimů
Na výběr máte 11 sportovních režimů

Monitoring menstruačního cyklu

Pro ženy je připravena praktická funkce spočívající v monitoringu menstruačního cyklu. V mobilní aplikaci si nejprve zadáte datum vaší poslední periody, její obvyklou délku a délku trvání cyklu. Následně vám aplikace zobrazí podrobný menstruační kalendář. Na hodinkách uvidíte pouze zjednodušenou informaci o tom, v jaké fázi cyklu se aktuálně nacházíte.

Sledování menstruačního cyklu
Sledování menstruačního cyklu

Pohodlné telefonování

Prostřednictvím hodinek lze pohodlně vytočit hovor na vašem mobilním telefonu. Komunikovat lze buď z hodinek, nebo z telefonu, nicméně je nutné zdůraznit, že zvuk z hodinek nedosahuje nijak valné kvality. Vybrat si buď můžete ze seznamu kontaktů, nebo si zadáte libovolné telefonní číslo přímo na displeji. Tato funkce je připravena pro majitele mobilních telefonů s Androidem, ale i příznivce iOS.

U příchozích hovorů hodinky nezobrazí jméno volajícího tak, jak jej máte uloženo v telefonu, ale pouze telefonní číslo v mezinárodním formátu.

Kromě toho vás hodinky upozorní na příchozí notifikace. V mobilní aplikaci si můžete nastavit, z jakých aplikací si přejete dostávat notifikace a z jakých nikoliv. Na příchozí zprávy však nijak odpovídat nelze. Hodinky rovněž měly potíže se správným vyobrazením některých emoji. U konkurenčních Huawei Watch Fit 2 mohou uživatelé Android telefonů využívat přednastavené odpovědi.

Ovládání hudby

Prostřednictvím hodinek lze ovládat hudbu přehrávanou na mobilním telefonu (například přes Spotify či YouTube). Skladbu lze pozastavit, znovu spustit, případně přepnout na předcházející či následující. Hodinky však nemají své vlastní úložiště, skladby pro poslech offline si do nich tedy neuložíte.

Pomocí hodinek lze ovládat hudbu
Pomocí hodinek lze ovládat hudbu

Hodinky mají NFC, ale zaplatit s nimi nelze

Výrobce se chlubí tím, že tyto hodinky podporují technologii NFC. V praxi ji však nevyužijete k bezkontaktním platbám. NFC v hodinkách lze používat například s kompatibilním systémem otevírání domovních dveří. Jakmile si vše nastavíte a s hodinkami se ke dveřím přiblížíte, automaticky se odemknou.

Další funkce

Mezi doplňkové funkce chytrých hodinek lze zařadit například svítilnu, kalkulačku, předpověď počasí, masáž zápěstí či funkci Najdi telefon.

Závěr –⁠ komu bychom chytré hodinky ARMODD Squarz 11 Pro doporučili?

Chytré hodinky ARMODD Squarz 11 Pro bychom doporučili zejména nenáročným uživatelům, kteří hledají zařízení se základní nabídkou funkcí. Vzhledem ke svým rozměrům mohou hodinky posloužit i starší děti, kteří touží po nositelné elektronice pro monitoring zdraví a sportu.

Hodinky dokáží změřit tepovou frekvenci, okysličení krve, spánek a váš výkon při sportu. Předností je přehledné rozhraní a jednoduché ovládání, které si osvojíte během okamžiku. Potěší také intuitivní mobilní aplikace a podpora češtiny. Se zařízením lze pohodlně telefonovat, i když kvalita zvuku není úplně stoprocentní.

Kde koupit ARMODD Squarz 11 Pro
ARMODD Squarz 11 Pro
Hodnocení
3.7/5

Z hlediska nevýhod lze zmínit absenci GPS. Při venkovním monitoringu aktivit u sebe proto musíte mít mobilní telefon. I když jsou hodinky vybaveny technologií NFC, nelze je používat k bezkontaktním platbám. V rámci našeho testování se také ukázalo, že mají hodinky potíže se správným vyobrazením některých emoji a také se poměrně často odpojují od telefonu.

Recenze: chytré hodinky ARMODD Squarz 11 Pro
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
3.7

Cenově dostupné a elegantní hodinky

Cenově dostupné chytré hodinky ARMODD Squarz 11 Pro cílí zejména na nenáročné uživatele. Poradí si se základním monitoringem zdraví a sportu, pokročilé funkce u nich však nenajdete. Pravděpodobně největší slabinou zařízení je absence GPS. Při monitoringu venkovních aktivit proto u sebe musíte mít mobilní telefon, přes který se hodinky k GPS připojí. Výhodou je povedený moderní design a přítomnost dostatečně velkého IPS displeje. Hodinky se díky tomu snadno ovládají. Upozorní vás na všechny příchozí notifikace a navíc z nich můžete také pohodlně telefonovat.

Klady

 • Možnost telefonování
 • Nízká cena
 • Podpora češtiny
 • Slušná výdrž baterie
 • Přehledná mobilní aplikace

Zápory

 • Absence GPS
 • NFC nepodporuje platby
 • Špatné zobrazení emoji
 • Měření EKG nemá vypovídací hodnotu
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
4.3/5 - (3 hodnocení)
Komentáře (3) – Recenze: chytré hodinky ARMODD Squarz 11 Pro
 1. Hodinky jsem vlastnil a nevydrží ani 5 dní při zapnutí sportovní aktivity nevydrželi ani den. Po reklamaci byly zaslány zpět že jsou funkčni a baterie při použití může dosáhnout výdrže i jednoho dne. Často se odpojují od telefonu a nejdou připojit 😅 hodinky bych hodnotil hodně špatne i skrz komunikaci s prodejcem a reklamaci

  1. Dobrý den, děkujeme za váš příspěvěk, věříme, že vaše zkušenost pomůže našim čtenářům při výběru chytrých hodinek.

 2. Nelze než souhlasit. Když jsem hodinky nabil a zapomněl odložené nepoužívané, za 3 dny již byly vybité a tudíž vypnuté. Další nedostatky lze přidat. Hlídat maximální dobu nabíjení bez poškození, jak je v návodu zdůrazňováno, je iluzorní. I nejblbější mobil starý mnoho let se při úplném nabití sám od nabíjení odpojí.
  Dostal jsem hodinky jako vánoční dárek od průměrně technicky zdatné manželky, koupila je v listopadu, takže zjištění že jde o vcelku neodpovídající zařízení za 2000, už prošvihlo lhůtu pro vrácení.
  Varuji před vyhozením této částky, kterou lze příjemněji využít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky ARMODD Squarz 11 Pro
ARMODD Squarz 11 Pro
Hodnocení: 3.7/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram