ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky Redmi Watch 3 Active

Silné stránky
 • Příznivá cena
 • Bohatá nabídka funkcí
 • Možnost telefonování
 • Snadné ovládání
Slabé stránky
 • Nezobrazují emoji
 • Absence GPS
 • Neumí změřit stresovou zátěž v průběhu celého dne
 • Uložit si lze jen 10 oblíbených kontaktů

Redmi Watch 3 Active jsou cenově dostupné chytré hodinky pro nenáročné uživatele, děti i seniory. Určení pro děti myslíme především v kontextu nízké cenovky, jelikož Redmi Watch 3 Active nemají žádné funkce pro sledování polohy nejmenších či funkci odposlechu, jako některé dětské chytré hodinky. Pyšní se velkým LCD displejem, jsou vyrobeny z plastu a nabízí řadu zajímavých funkcí. Poradí si se základním sledováním vašeho zdraví a pohybu, i když je třeba vzhledem k ceně počítat s absencí GPS. Navíc z nich lze i telefonovat a v případě potřeby snadno vytočit SOS hovor. Pojďme se na tyto chytré hodinky podívat podrobněji.

Nejčastější otázky a odpovědi

V čem se liší Redmi Watch 3 Active od Redmi Watch 3?

První rozdíl spočívá v ceně. Redmi Watch 3 stojí prakticky dvojnásobek co Redmi Watch 3 Active. Redmi Watch 3 Active nejsou vybaveny GPS, Redmi Watch 3 ano. U modelu Watch 3 Active se dočkáte 1,83” displeje, u modelu Watch 3 se jedná o 1,75” displej. Liší se také typ displeje. Watch 3 jsou vybaveny AMOLED displejem, Watch 3 Active LCD displejem. Redmi Watch 3 podporují režim Always-On, varianta Active nikoliv. Redmi Watch 3 Active nabízí funkci pro vyťukání telefonního čísla přímo na číselníku, u Redmi Watch 3 tato funkce k dispozici překvapivě není.

S jakými mobilními telefony lze hodinky spárovat?

Redmi Watch 3 Active jsou kompatibilní s mobilními telefony s operačním systémem Android ve verzi 6.0 a novější a iOS ve verzi 12.0 a novější.

Lze chytré hodinky používat ke komunikaci?

Redmi Watch 3 Active podporují Bluetooth hovory. Hovor lze vytočit přímo z hodinek, nebo si vybrat jeden z uložených kontaktů. Mezi oblíbené kontakty v mobilní aplikaci lze však uložit pouze 10 čísel. Hodinky vás také upozorní na příchozí zprávy, reagovat na ně však žádným způsobem nelze.

Lze Redmi Watch 3 Active propojit s aplikací Strava?

Ano. V mobilní aplikaci Mi Fitness přejděte do sekce Profil a vyberte možnost Připojené aplikace. Zvolte Strava, proveďte autorizaci a vše potvrďte. Následně se vaše aktivity budou automaticky nahrávat i do aplikace Strava.

Technické parametry Redmi Watch 3 Active

Součástí balení je kromě samotných chytrých hodinek s řemínkem napájecí kabel a návod k použití. Zařízení zaujme velkým displejem i slušnou výdrží baterie. O stabilní připojení k mobilnímu telefonu se stará Bluetooth ve verzi 5.3.

Balení chytrých hodinek
Balení chytrých hodinek
Název parametruHodnota
Typ řemínkuSilikon
OdolnostVodotěsné do hloubky 50 metrů
Displej1,83” LCD displej
Výdrž baterieAž 12 dní
Způsob nabíjeníMagnetický napájecí kabel
KonektivitaBluetooth 5.3
Operační systémVlastní z dílny Xiaomi
Rozměry bez řemínku46,9 × 38,9 × 10,9 mm
Hmotnost bez řemínku41 g

Plastové provedení odpovídá ceně

Stejně jako u Redmi Watch 3 se dočkáte jednoduchého zpracování, kterému vévodí plastový materiál. Hodinky přitom v mnohém připomínají o poznání dražší Apple Watch a je tedy patrné, u jaké značky se výrobce inspiroval. Těšit se můžete na silikonový řemínek, který je na zápěstí příjemný a snadno se utahuje. Sedět bude na zápěstí o obvodu 13,5 až 20 cm.

I když hodinky vzhledem k nízké ceně cílí i na děti, doporučujeme se předem ujistit, že jim bude velikost řemínku vyhovovat. Z našeho testu se ukázalo, že žena s úzkým zápěstím musí mít hodinky zapnuté na poslední otvor (menším dětem tedy vyhovovat nemusí). Řemínek však lze odepnout a v případě potřeby vyměnit za jiný.

Redmi Watch 3 Active jsou celkově o něco větší než model Redmi Watch 3.

Hodinkám vévodí plastový materiál
Hodinkám vévodí plastový materiál

Hodinky disponují LCD displejem

V porovnání s Redmi Watch 3 se dočkáte LCD displeje místo AMOLED displeje. Liší se také jeho úhlopříčka, která činí 1,83” (u Redmi Watch 3 se jedná o 1,75”). Rozdíl v kvalitě displeje je přitom znát a u Redmi Watch 3 Active si můžete všimnout, že rozlišení je až zbytečně nízké a rastr je tak okem viditelný. V podobné cenové relaci chytrých hodinek se však jedná o poměrně běžný problém, který tedy lze odpustit.

Jas hodinek dosahuje 450 nitů, díky čemuž je zajištěna velmi dobrá čitelnost hlavně ve vnitřním prostředí. Potíže mohou nastat v momentě, kdy vám na displej budou přímo dopadat sluneční paprsky (například v poledne). Stinnou stránkou hodinek je fakt, že jas hodinek lze regulovat pouze ručně, automatika zde chybí. Zpravidla tedy budete mít nastaven maximální jas, který ale vašim očím může večer docela vadit. Narozdíl od Redmi Watch 3 zde také nenajdete režim displeje Always-On, což jsme však u LCD displeje předpokládali.

Díky velkému displeji jsou jednotlivé volby příjemně velké a snadno se mačkají. I z toho důvodu mohou být chytré hodinky vhodné pro seniory, kteří chtějí být v kontaktu se svými blízkými a v případě potřeby (například zdravotního problému) využít tísňové volání.

Jsou vodotěsné, ale režim pro plavání zde nenajdete

Chytré hodinky jsou stejně jako Redmi Watch 3 vodotěsné do hloubky 50 metrů a můžete je tedy nosit i během pobytu v bazénu. Bohužel ale Redmi Watch 3 Active nedisponují režimem pro monitoring plavání. V tomto ohledu vám lépe poslouží Redmi Watch 3.

Intuitivní a plynulý systém

Operační systém podporuje češtinu, jazykové bariéry se tedy obávat nemusíte. Samotné používání chytrých hodinek je svižné a plynulé, systém nemá tendenci se zasekávat. I díky tomu se hodinky dobře používají dospělým, dětem i právě seniorům.

Mezi senzory chybí GPS

Jeden z rozdílů mezi levnějším modelem Redmi Watch 3 Active a dvojnásobně dražšími Redmi Watch 3 spočívá v absenci GPS. Vzhledem k tomu bývají často přirovnávány spíše k povedeným fitness náramkům.

Hodinky jsou vybaveny senzorem pro měření srdečního tepu a okysličení krve a nechybí ani akcelerometr pro detekci pohybu.

Kde koupit Redmi Watch 3 Active
Redmi Watch 3 Active
Hodnocení
3.7/5

Výdrž baterie? Až 12 dní

Redmi Watch 3 Active jsou stejně jako Redmi Watch 3 vybaveny baterií o kapacitě 289 mAh. Její zásluhou dokáží dle výrobce vydržet až 12 dní na jedno nabití. V rámci našeho testu se ale ukázalo, že při běžném používání je budete nabíjet spíše každý týden. K nabití slouží přiložený magnetický kabel a plného nabití dosáhnete zhruba za 1,5 hodiny.

Abychom byli konkrétní - během našeho testu byla denní spotřeba v běžném režimu používání s příchozími notifikacemi, monitoringem hodinové aktivity a pokročilým sledováním spánku průměrně zhruba 15 %.

Funkce Redmi Watch 3 Active v kostce

Co se týče funkcí, ty jsou prakticky totožné jako u modelu Redmi Watch 3. Pokud je tedy chcete prozkoumat podrobněji, neváhejte si přečíst naši recenzi těchto chytrých hodinek. V této sekci pouze stručně zmiňujeme, jakými funkcemi jsou hodinky vybaveny a jaké jim naopak chybí.

Sledování zdraví

Redmi Watch 3 Active si poradí s nepřetržitým sledováním srdečního tepu i okysličení krve. Sledovat můžete také kroužky pohybu. Pro ženy nechybí ani funkce pro sledování menstruačního cyklu a hodinky umí monitorovat váš spánek.

U Redmi Watch 3 jsme komentovali, že srdeční tep byl podle našeho názoru příliš vysoký a měření tedy pravděpodobně nepřesné. Pravděpodobně se však jednalo o problém pouze konkrétního testovaného modelu, jelikož u levnějších Redmi Watch 3 Active tepová frekvence více odrážela realitu.

Monitoring sportovních aktivit

Redmi Watch 3 Active lze používat k monitoringu sportu, přičemž vybírat můžete z mnoha různých aktivit. Jak jsme již zmínili, hodinky nedisponují GPS. Záznam vaší trasy si tedy v mobilní aplikaci můžete prohlédnout jen v případě, že se aktivitě věnujete s připojeným telefonem. Za nás však tato funkce byla méně spolehlivá, jelikož trasa se do aplikace nepromítla. Oproti tomu Redmi Watch 3 GPS mají a tuto funkci podporují bez problémů.

Lifestylové funkce

Z lifestylových funkcí můžeme zmínit možnost telefonování přímo z hodinek. Zařízení vás také upozorní na příchozí notifikace z telefonu (podpora emoji ale chybí). Požadované číslo můžete vyťukat přímo na hodinkách, nebo jej vybrat z oblíbených kontaktů, které si předem uložíte do mobilní aplikace. Oproti tomu u Redmi Watch 3 klasický číselník pro vyťukání telefonního čísla i přes vyšší cenovku překvapivě chybí.

Dále v hodinkách najdete předpověď počasí, stopky, budík, časovač, možnost ovládání spouště fotoaparátu nebo třeba funkci Najít můj telefon.

Funkce, které u Redmi Watch 3 Active nenajdete (a u Redmi Watch 3 ano)

 • Narozdíl od Redmi Watch 3 neumí model Active měřit stresovou zátěž v průběhu celého dne. Změřit ji můžete pouze na vyžádání. Součástí nejsou ani dechová cvičení.
 • V nabídce funkcí chybí také 10 běžeckých tréninků, které najdeme u Redmi Watch 3.
 • Prostřednictvím Redmi Watch 3 Active také nelze ovládat hlasového asistenta Alexa.

Závěr - komu bychom chytré hodinky Redmi Watch 3 Active doporučili?

Redmi Watch 3 Active bychom vzhledem k nízké pořizovací ceně doporučili nenáročným uživatelům chytrých hodinek. Hodit se mohou i pro děti či seniory, kteří chtějí být v kontaktu se svými blízkými a pohodlně sledovat základní zdravotní metriky či spánek.

Přímo z hodinek lze přijmout hovor nebo jej vytočit. Hodinky zaujmou také velkým displejem, který usnadňuje jejich ovládání. Jeho rozlišení by mohlo být vyšší, nicméně vzhledem k cenovce lze tuto skutečnost prominout.
Narozdíl od Redmi Watch 3 je třeba počítat s absencí GPS. Hodinky také neumí změřit stresovou zátěž v průběhu celého dne, nelze s nimi ovládat hlasového asistenta Alexa a také zde nenajdete 10 běžeckých tréninků či dechová cvičení.

Kde koupit Redmi Watch 3 Active
Redmi Watch 3 Active
Hodnocení
3.7/5

Recenze: chytré hodinky Redmi Watch 3 Active
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
3.7

Levné a přitom povedené chytré hodinky

Redmi Watch 3 Active jsou cenově dostupné chytré hodinky pro nenáročné uživatele, děti i seniory. Určení pro děti myslíme především v kontextu nízké cenovky, jelikož Redmi Watch 3 Active nemají žádné funkce pro sledování polohy nejmenších či funkci odposlechu, jako některé dětské chytré hodinky. Pyšní se velkým LCD displejem, jsou vyrobeny z plastu a nabízí řadu zajímavých funkcí. Poradí si se základním sledováním vašeho zdraví a pohybu, i když je třeba vzhledem k ceně počítat s absencí GPS. Navíc z nich lze i telefonovat a v případě potřeby snadno vytočit SOS hovor. Pojďme se na tyto chytré hodinky podívat podrobněji.

Klady

 • Příznivá cena
 • Bohatá nabídka funkcí
 • Možnost telefonování
 • Snadné ovládání

Zápory

 • Nezobrazují emoji
 • Absence GPS
 • Neumí změřit stresovou zátěž v průběhu celého dne
 • Uložit si lze jen 10 oblíbených kontaktů
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (1 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky Redmi Watch 3 Active
Redmi Watch 3 Active
Hodnocení: 3.7/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram