ITmix.cz logo

Nejlepší chytré hodinky Amazfit: srovnávací test a recenze

Nejlepší chytré hodinky Amazfit: srovnávací test a recenze

Chytré hodinky Amazfit vynikají svým poměrem mezi cenou a výkonem. Bývají vybaveny kvalitním AMOLED displejem a výdrž jejich baterie zpravidla činí více než jeden týden. Kromě toho se mohou pochlubit kvalitní senzorovou výbavou, moderními funkcemi a podporou češtiny. Zjistěte, jaký model je ten pravý pro vás.

Recenze vybraných produktů

Nejčastější otázky a odpovědi

Co je charakteristické pro Amazfit hodinky?

Chytré hodinky Amazfit jsou bezpochyby cenově dostupné a kvalitní. Pořídit si můžete jak základní model pro monitoring zdraví a sportů, tak i pokročilé hodinky s podporou telefonování nebo outdoorové hodinky s vysokou odolností a dlouhou výdrží baterie.

Kolik stojí Amazfit chytré hodinky?

Nejlevnější chytré hodinky Amazfit se pohybují kolem cenové hranice 1 000 Kč. Ty nejdražší modely poté cenově nepřesahují 6 000 Kč. Částky uvádíme k listopadu 2022.

V čem se liší produkty určené pro ženy a muže?

Amazfit hodinky pro ženy mívají kompaktnější rozměry a často sází na barvy, které se právě u žen těší popularitě (například zlatá nebo růžovo zlatá). Hodinky pro pány poté bývají robustnější a jejich ciferník je větší.

Jaká aplikace slouží pro spárování Amazfit hodinek s telefonem?

Chytré hodinky spárujete s mobilním telefonem prostřednictvím aplikace Zepp, která je dostupná v Google Play i App Store.

Jaké produktové řady Amazfit nabízí?

Nejlevnější hodinky Amazfit najdete v základní produktové řadě Amazfit BIP. Nejširší nabídka produktů na vás čeká v řadě GTS a GTR, což jsou hodinky kombinující sportovní i každodenní funkce. Pokud hledáte model pro outdoorové aktivity, přijdete si na své v produktové řadě Amazfit T-Rex.

O chytrých hodinkách Amazfit: jaké jsou jejich výhody?

Chytré hodinky Amazfit se často prodávají pod označením Xiaomi Amazfit. Nutno ale zdůraznit, že ve skutečnosti se jedná o produkty firmy Huami, která s Xiaomi spolupracuje. To jen pro pořádek.

V průběhu posledních let se značka Amazfit dostává do stále většího povědomí. Jednotlivé chytré hodinky v sobě totiž spojují řadu výhod. Pojďme si je představit.

Skvělý poměr mezi cenou a výkonem

Zařízení od značky Amazfit jsou po stránce kvality velmi slušné a přitom to není vykoupeno vysokou pořizovací cenou. Jednotlivé produkty proto cílí na osoby, které za tuto elektroniku nechtějí vydávat velké finanční částky.

Případně se může jednat o skvělou volbu v případě, kdy o chytrých hodinkách teprve uvažujete a nejste si jisti, zda je vlastně využijete. V tomto případě mohou být modely Amazfit dobrým prvním krokem, jak si tuto nositelnou elektroniku vyzkoušet bez větších nákladů.

Slušná výdrž baterie

Chytré hodinky Amazfit vynikají také po stránce výdrže baterie. V současné době (listopad 2022) na trhu prakticky nenajdete model, který by nevydržel alespoň týden na jedno nabití. V porovnání s Apple Watch, které budete nabíjet prakticky každý den, je to opravdu skvělá hodnota.

Povedený displej

Pokud byste se báli, že s nízkou pořizovací cenou bude spojen nepříliš kvalitní displej, jste na omylu. Ve většině případů se totiž setkáte s povedeným AMOLED displejem, který mnohdy podporuje funkci Always-On. Samozřejmostí je pak povedená grafika, díky které se snadno zorientujete v rozhraní hodinek.

Ciferník je poměrně velký
Ciferník je poměrně velký

Promyšlené funkce a kvalitní senzorová výbava

Hodinky Amazfit nezůstávají pozadu, ani co se senzorové výbavy týče. Změří vám tepovou frekvenci, okysličení krve a budou monitorovat váš spánek. Díky GPS také přesně změří vaše venkovní aktivity, navigací jsou však vybaveny jen některé modely (typicky z řady T-Rex).

U dražších modelů najdete mikrofon a reproduktor pro pohodlné telefonování přímo z hodinek. Setkat se můžete také s hudebním přehrávačem a interním úložištěm, do kterého si uložíte skladby pro offline poslech.

Nejlepší chytré hodinky Amazfit vám také nabídnou pokročilé metriky, se kterými se setkáte spíše u dražších zařízení. Řeč je například o hodnotě Vo2 Max, odhadované době potřebné pro regeneraci a tréninkové zátěži.

Kdy si (ne)koupit chytré hodinky Amazfit

Hodinky Amazfit doporučujeme pořídit v případě, že:

  • S chytrými hodinkami začínáte a chcete si vyzkoušet, jak fungují.
  • Chcete cenově dostupné smartwatch na základní monitorování zdraví, sportu a příjem notifikací.
  • Chcete z hodinek telefonovat, ale nechcete chytré hodinky s cenovkou přesahující 10 000 Kč.

Hodinky Amazfit si naopak nekupujte, pokud:

  • Potřebujete propracované chytré hodinky se zaměřením na sport, které vám nabídnou opravdu přesné metriky. V tomto případě pro vás budou vhodnější například modely značky Garmin.
  • Toužíte po chytrých hodinkách, které budou prakticky nahrazovat váš mobilní telefon, budete s nimi moct plnohodnotně komunikovat a instalovat do nich další aplikace. V takovém případě pro vás bude vhodnější chytré hodinky Samsung (pro příznivce Androidu) nebo Apple Watch (pro uživatele Apple zařízení).
  • Chcete s hodinkami bezkontaktně platit v obchodech.
  • Střídáte mobilní telefon s iOS a Androidem a chcete hodinky s plnou podporou funkcí na obou operačních systémech. Nabídka funkcí totiž může být u obou operačních systémů odlišná. Některé Amazfit hodinky například podporují přednastavené odpovědi pouze u operačního systému Android, nikoliv u iOS.

Chytré hodinky Amazfit pro muže jsou robustnější

Pánské chytré hodinky Amazfit bývají celkově robustnější a mají větší ciferník, díky čemuž lépe sedí právě na mužském zápěstí. Součástí portfolia této značky jsou i vyloženě outdoorové modely, které se vzhledem ke svému designu hodí především do přírody, nikoliv do města. Tyto modely poznáte podle zařazení do produktové řady Amazfit T-Rex.

Chytré hodinky Amazfit pro ženy sází na kompaktní design

Narozdíl od pánských hodinek, jsou modely pro ženy menší a lehčí. Často se u nich setkáte s elegantním designem, který je právě u dam preferovaný. Hodinky mnohdy sází na zlaté nebo třeba rosegold detaily, které se u žen těší oblibě.

Z hlediska funkcí se však chytré hodinky pro ženy a muže příliš neliší. Pro dámy však může být praktická přítomnost funkce pro sledování menstruačního cyklu (respektive těhotenství). U většiny modelů se proto s touto funkcí setkáte.

Nejlepší chytré hodinky Amazfit

Amazfit T-Rex 2: nejlepší outdoorový model

Pokud patříte mezi milovníky outdoorových aktivit, možná si vaše srdce získají chytré hodinky Amazfit T-Rex 2. Jejich předností je obecně nízká pořizovací cena v porovnání například s outdoorovými modely Garmin. Těšit se můžete na dostatečně velký a dobře čitelný AMOLED displej. Jelikož se hodinky pyšní odolností vojenské třídy, lze je používat i v extrémních podmínkách do -30 °C. Také slibují voděodolnost do hloubky 100 metrů, což je na poli levných chytrých hodinek perfektní hodnota.

Hodinky vás upozorní na příchozí notifikace z mobilního telefonu. Pokud patříte mezi uživatele Android zařízení, budete moct na zprávy odpovědět pomocí přednastavených odpovědí. Pokud funkce hodinek omezíte na minimum, dokáže zařízení na jedno nabití vydržet až 45 dní.

Amazfit GTS 4 a GTR 4: univerzální hodinky s podporou telefonování

Pokud se poohlížíte po univerzálním zařízení na monitoring sportu i komunikaci, lze doporučit Amazfit GTS 4 a GTR 4. Oba tyto modely jsou v mnoha ohledech stejné, jejich zásadní rozdíl spočívá v provedení ciferníku. Amazfit GTS 4 mají hranatý ciferník, GTR 4 naopak sází na kulatý ciferník.

V obou případech se ale jedná o kvalitní AMOLED displej s podporou funkce Always-On. Hodinky dokáží měřit více než 150 sportovních režimů a podporují češtinu, takže se nemusíte obávat jazykové bariéry. Výhodou je také poslech hudby offline. Z hodinek lze telefonovat. Pokud patříte mezi uživatele Android telefonů, oceníte i možnost odesílání přednastavených odpovědí na příchozí zprávy.

Amazfit GTS 4 mini: levný základ s elegantním zpracováním

Poohlížíte se po levných základních chytrých hodinkách, které dokáží monitorovat zdraví a sportovní aktivity? V tom případě vás možná nadchnou Amazfit GTS 4 mini, které vzhledem ke svým rozměrům cílí především na ženy. Změří vám tep, okysličení krve, budou monitorovat váš spánek a probudí vás v jeho lehké fázi. Kromě toho si poradí i se zobrazením pokročilých metrik, jako je Vo2 Max, tréninková zátěž a odhadovaná doba potřebná pro regeneraci.

Samozřejmostí je poté upozornění na veškeré příchozí notifikace. Uživatelé Android telefonů navíc mohou na příchozí hovor odpovědět pomocí přednastavených odpovědí.

Jak se vám líbil tento článek?
4.2/5 - (4 hlasování)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram