ITmix.cz logo

Nejlepší chytré hodinky Amazfit: srovnávací test a recenze

Recenze vybraných produktů

Nejčastější otázky a odpovědi

Co je charakteristické pro Amazfit hodinky?

Chytré hodinky Amazfit jsou bezpochyby cenově dostupné a kvalitní. Pořídit si můžete jak základní model pro monitoring zdraví a sportů, tak i pokročilé hodinky s podporou telefonování nebo outdoorové hodinky s vysokou odolností a dlouhou výdrží baterie.

Kolik stojí Amazfit chytré hodinky?

Nejlevnější chytré hodinky Amazfit se pohybují kolem cenové hranice 1 000 Kč. Ty nejdražší modely poté cenově nepřesahují 6 000 Kč. Částky uvádíme k březnu 2023.

V čem se liší produkty určené pro ženy a muže?

Amazfit hodinky pro ženy mívají kompaktnější rozměry a často sází na barvy, které se právě u žen těší popularitě (například zlatá nebo růžovo zlatá). Hodinky pro pány poté bývají robustnější a jejich ciferník je větší.

Jaká aplikace slouží pro spárování Amazfit hodinek s telefonem?

Chytré hodinky spárujete s mobilním telefonem prostřednictvím aplikace Zepp, která je dostupná v Google Play i App Store.

Jaké produktové řady Amazfit nabízí?

Nejlevnější hodinky Amazfit najdete v základní produktové řadě Amazfit BIP. Nejširší nabídka produktů na vás čeká v řadě GTS a GTR, což jsou hodinky kombinující sportovní i každodenní funkce. Pokud hledáte model pro outdoorové aktivity, přijdete si na své v produktové řadě Amazfit T-Rex.

O chytrých hodinkách Amazfit: jaké jsou jejich výhody?

Chytré hodinky Amazfit se často prodávají pod označením Xiaomi Amazfit. Nutno ale zdůraznit, že ve skutečnosti se jedná o produkty firmy Huami, která s Xiaomi spolupracuje. To jen pro pořádek.

V průběhu posledních let se značka Amazfit dostává do stále většího povědomí. Jednotlivé chytré hodinky v sobě totiž spojují řadu výhod. Pojďme si je představit.

Skvělý poměr mezi cenou a výkonem

Zařízení od značky Amazfit jsou po stránce kvality velmi slušné a přitom to není vykoupeno vysokou pořizovací cenou. Jednotlivé produkty proto cílí na osoby, které za tuto elektroniku nechtějí vydávat velké finanční částky.

Případně se může jednat o skvělou volbu v případě, kdy o chytrých hodinkách teprve uvažujete a nejste si jisti, zda je vlastně využijete. V tomto případě mohou být modely Amazfit dobrým prvním krokem, jak si tuto nositelnou elektroniku vyzkoušet bez větších nákladů.

Slušná výdrž baterie

Chytré hodinky Amazfit vynikají také po stránce výdrže baterie. V současné době (listopad 2022) na trhu prakticky nenajdete model, který by nevydržel alespoň týden na jedno nabití. V porovnání s Apple Watch, které budete nabíjet prakticky každý den, je to opravdu skvělá hodnota.

Povedený displej

Pokud byste se báli, že s nízkou pořizovací cenou bude spojen nepříliš kvalitní displej, jste na omylu. Ve většině případů se totiž setkáte s povedeným AMOLED displejem, který mnohdy podporuje funkci Always-On. Samozřejmostí je pak povedená grafika, díky které se snadno zorientujete v rozhraní hodinek.

Ciferník je poměrně velký
Ciferník je poměrně velký

Promyšlené funkce a kvalitní senzorová výbava

Hodinky Amazfit nezůstávají pozadu, ani co se senzorové výbavy týče. Změří vám tepovou frekvenci, okysličení krve a budou monitorovat váš spánek. Díky GPS také přesně změří vaše venkovní aktivity, navigací jsou však vybaveny jen některé modely (typicky z řady T-Rex).

U dražších modelů najdete mikrofon a reproduktor pro pohodlné telefonování přímo z hodinek. Setkat se můžete také s hudebním přehrávačem a interním úložištěm, do kterého si uložíte skladby pro offline poslech.

Nejlepší chytré hodinky Amazfit vám také nabídnou pokročilé metriky, se kterými se setkáte spíše u dražších zařízení. Řeč je například o hodnotě Vo2 Max, odhadované době potřebné pro regeneraci a tréninkové zátěži.

Kdy si (ne)koupit chytré hodinky Amazfit

Hodinky Amazfit doporučujeme pořídit v případě, že:

 • S chytrými hodinkami začínáte a chcete si vyzkoušet, jak fungují.
 • Chcete cenově dostupné smartwatch na základní monitorování zdraví, sportu a příjem notifikací.
 • Chcete z hodinek telefonovat, ale nechcete chytré hodinky s cenovkou přesahující 10 000 Kč.

Hodinky Amazfit si naopak nekupujte, pokud:

 • Potřebujete propracované chytré hodinky se zaměřením na sport, které vám nabídnou opravdu přesné metriky. V tomto případě pro vás budou vhodnější například modely značky Garmin.
 • Toužíte po chytrých hodinkách, které budou prakticky nahrazovat váš mobilní telefon, budete s nimi moct plnohodnotně komunikovat a instalovat do nich další aplikace. V takovém případě pro vás bude vhodnější chytré hodinky Samsung (pro příznivce Androidu) nebo Apple Watch (pro uživatele Apple zařízení).
 • Chcete s hodinkami bezkontaktně platit v obchodech.
 • Střídáte mobilní telefon s iOS a Androidem a chcete hodinky s plnou podporou funkcí na obou operačních systémech. Nabídka funkcí totiž může být u obou operačních systémů odlišná. Některé Amazfit hodinky například podporují přednastavené odpovědi pouze u operačního systému Android, nikoliv u iOS.

Chytré hodinky Amazfit pro muže jsou robustnější

Pánské chytré hodinky Amazfit bývají celkově robustnější a mají větší ciferník, díky čemuž lépe sedí právě na mužském zápěstí. Součástí portfolia této značky jsou i vyloženě outdoorové modely, které se vzhledem ke svému designu hodí především do přírody, nikoliv do města. Tyto modely poznáte podle zařazení do produktové řady Amazfit T-Rex.

Chytré hodinky Amazfit pro ženy sází na kompaktní design

Narozdíl od pánských hodinek, jsou modely pro ženy menší a lehčí. Často se u nich setkáte s elegantním designem, který je právě u dam preferovaný. Hodinky mnohdy sází na zlaté nebo třeba rosegold detaily, které se u žen těší oblibě.

Z hlediska funkcí se však chytré hodinky pro ženy a muže příliš neliší. Pro dámy však může být praktická přítomnost funkce pro sledování menstruačního cyklu (respektive těhotenství). U většiny modelů se proto s touto funkcí setkáte.

Nejlepší chytré hodinky Amazfit

Chytré hodinky Amazfit v naší redakci pravidelně testujeme. Do našeho žebříčku nejlepších modelů jsme přitom zahrnuli outdoorové hodinky, univerzální hodinky s podporou telefonování i levný základ. Díky tomu se můžete snadno inspirovat, jaké vybavení si pořídit.

Amazfit T–Rex 2

Nejlepší outdoorový model
Silné stránky
 • Robustní konstrukce
 • Přehledné rozhraní
 • Velká nabídka sportovních aktivit
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Velký displej
 • Praktické funkce
 • Podpora češtiny
 • Voděodolnost
Slabé stránky
 • Nepodporují bezkontaktní platby
 • Nemožnost instalace dalších aplikací
 • Na zprávy odpoví jen uživatelé Androidu

Špičkové chytré hodinky, které vydrží až 45 dní na jedno nabití. Takové jsou Amazfit T-Rex 2, které zaujmou velkým AMOLED displejem, robustní konstrukcí a moderními funkcemi. Podporují češtinu, nabízí přehledné rozhraní a monitorovat s nimi můžete více než 150 různých sportů. Navíc se pyšní odolností vojenské třídy a jsou určeny i do extrémních podmínek.

Celkové hodnocení
4.0/5

Pokud se poohlížíte po univerzálním zařízení na monitoring sportu i komunikaci, lze doporučit Amazfit GTS 4 a GTR 4. Oba tyto modely jsou v mnoha ohledech stejné, jejich zásadní rozdíl spočívá v provedení ciferníku. Amazfit GTS 4 mají hranatý ciferník, GTR 4 naopak sází na kulatý ciferník.

Amazfit GTS 4

Univerzální hodinky s podporou telefonování
Silné stránky
 • AMOLED displej
 • Funkce Always-On
 • Podpora telefonování
 • Přehledné rozhraní
 • Podpora češtiny
 • Rozpoznání cvičení
 • Pokročilé sportovní ukazatele
 • Chytrý budík
Slabé stránky
 • Na zprávy lze odpovědět pouze s Android telefonem
 • Nepodporuje bezkontaktní platby
 • Slabá rozšiřitelnost dalšími aplikacemi

Amazfit GTS 4 přináší oproti svému předchůdci jednu zásadní změnu. Nově podporují funkci telefonování a pomocí hodinek lze tak pohodlně komunikovat. Uživatelé mobilních telefonů s Androidem dále mohou využívat funkci přednastavených odpovědí. Pro iPhony bohužel tato funkce dostupná není.

Chytré hodinky také zaujmou dostatečně velkým AMOLED displejem s funkcí Always-On a přehledným rozhraním. Dokáží rozpoznat vybrané fyzické aktivity, změřit vaši tepovou frekvenci, okysličení krve a také vás probudit v lehké fázi spánku.

Celkové hodnocení
3.9/5

Pokud hledáte spíše základní chytré hodinky s příznivou pořizovací cenou a elegantním designem, možná vás zaujme model Amazfit GTS 4 mini.

Amazfit GTS 4 mini

Levný základ s elegantním zpracováním
Silné stránky
 • Velký AMOLED displej
 • Lehké provedení
 • Elegantní design
 • Velký výběr sportovních aktivit
 • Skvělá výdrž baterie
 • Funkce Always-On
 • Automatická regulace jasu
Slabé stránky
 • Nelze reagovat na notifikace
 • Nepodporuje bezkontaktní platby
 • Méně funkcní při použití s iPhone

Chytré hodinky Amazfit GTS 4 mini vzhledem ke svým kompaktním rozměrům a elegantnímu designu cílí především na ženy. Zaujmou vás AMOLED displejem s funkcí Always-On, přehledným rozhraním a širokou nabídkou funkcí. Zařízení vám změří tep, okysličení krve, spánek i množství spálených kalorií při nejrůznějších sportech.

Potěší i dlouhá výdrž baterie. Uživatele mobilních telefonů s Androidem ocení i fakt, že lze na příchozí hovory odpovědět pomocí přednastavených odpovědí. Příznivci iPhonů však bohužel v tomto ohledu mají smůlu. Přečtěte si celou recenzi se shrnutím hlavních předností a nedostatků tohoto zařízení.

Celkové hodnocení
3.9/5
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
4.4/5 - (7 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Amazfit Cheetah Pro
Tip redakce
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram