ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky Amazfit GTS 4

Silné stránky
 • AMOLED displej
 • Funkce Always-On
 • Podpora telefonování
 • Přehledné rozhraní
 • Podpora češtiny
 • Rozpoznání cvičení
 • Pokročilé sportovní ukazatele
 • Chytrý budík
Slabé stránky
 • Na zprávy lze odpovědět pouze s Android telefonem
 • Nepodporuje bezkontaktní platby
 • Slabá rozšiřitelnost dalšími aplikacemi

Amazfit GTS 4 přináší oproti svému předchůdci jednu zásadní změnu. Nově podporují funkci telefonování a pomocí hodinek lze tak pohodlně komunikovat. Uživatelé mobilních telefonů s Androidem dále mohou využívat funkci přednastavených odpovědí. Pro iPhony bohužel tato funkce dostupná není.

Chytré hodinky také zaujmou dostatečně velkým AMOLED displejem s funkcí Always-On a přehledným rozhraním. Dokáží rozpoznat vybrané fyzické aktivity, změřit vaši tepovou frekvenci, okysličení krve a také vás probudit v lehké fázi spánku.

Nejčastější otázky a odpovědi

Vyplatí se přechod z Amazfit GTS 3 na Amazfit GTS 4?

Zásadní změnou u tohoto modelu je podpora telefonování, která je dostupná pro mobilní telefony s Androidem i iOS. Využívat můžete také přednastavené odpovědi (pouze na Android). Potěší také prodloužená výdrž baterie a pokročilé sportovní metriky v podobě zhodnocení intenzity zátěže, hodnoty Vo2 Max nebo doby potřebné pro zotavení před dalším výkonem.

Jaké jsou rozdíly mezi Amazfit GTS 4 a GTR 4?

Hlavní rozdíl viditelný na první pohled spočívá v provedení ciferníku. U Amazfit GTS 4 se dočkáte hranatého ciferníku, u GTR 4 naopak kulatého. Amazfit GTS 4 jsou také obecně kompaktnější a tedy vhodnější pro ženy. Liší se také velikost úložiště, které je u modelu Amazfit GTS 4 o 0,3 GB větší. Výdrž baterie u Amazfit GTS 4 činí maximálně 30 dní, u Amazfit GTR 4 můžete očekávat maximálně 24 dní.

Jakou mobilní aplikaci si stáhnout?

Spárování chytrých hodinek a mobilního telefonu a následné sledování statistik zajišťuje aplikace Zepp, kterou najdete v Google Play a App Store.

S jakým mobilním telefonem jsou hodinky kompatibilní?

Amazfit GTS 4 jsou kompatibilní s mobilním telefonem s operačním systémem Android ve verzi 7.0 a novější a iOS ve verzi 12 a novější.

Lze pomocí hodinek komunikovat?

Ano. Z hodinek můžete pohodlně telefonovat. Majitelé mobilních telefonů s Androidem navíc mohou odpovědět na příchozí zprávy pomocí přednastavených odpovědí nebo zaslat emoji.

Obsah balení chytrých hodinek

Chytré hodinky Amazfit GTS 4 do naší redakce dorazily v malé nenápadné krabičce. Její rozměry činí 10,5 × 11 × 6,5 cm a celková váha dosahuje 220 gramů. Součástí balení jsou chytré hodinky s jedním řemínkem, magnetický napájecí kabel a návod k použití. Zařízení tedy ničím nevybočuje od konkurence.

Vzhledem k rozměrům silikonového řemínku budou hodinky skvěle sedět na zápěstí o obvodu 14 až 20 cm. Zásluhou technologie Quick Release jej lze snadno odepnout a vyměnit za jiný, pokud si jej dokoupíte.

Technické parametry Amazfit GTS 4

Chytré hodinky mají stejně jako jejich předchůdce AMOLED displej s totožnou úhlopříčkou. Nově se u nich objevuje baterie s větší kapacitou, jejíž zásluhou dokáží vydržet až 30 dní v úsporném režimu

Hodinky jsou vybaveny technologií Wi-Fi, ta ovšem slouží výhradně k přenosu většího objemu dat mezi telefonem a hodinkami (může se jednat například o hudbu). Hodinky si v takovém případě vytvoří hotspot, ke kterému se přes mobilní telefon připojíte a prostřednictvím aplikace Zepp provedete transfer jednotlivých souborů. 

Wi-Fi slouží k přenosu souborů
Wi-Fi slouží k přenosu souborů
Název parametruHodnota
Typ řemínkuSilikonový
OdolnostVodotěsné do hloubky 50 metrů
DisplejAMOLED dotykový, úhlopříčka 1,75"
Výdrž baterieAž 30 dní
Způsob nabíjeníMagnetický napájecí kabel
KompatibilitaBluetooth 5.0, Wi-Fi, GPS
Operační systémZepp OS
Rozměry (bez řemínku)42,7 × 36,5 × 9,9 mm
Váha27 g (bez řemínku)

Vzhled hodinek se snaží přiblížit populárním Apple Watch

Design těchto hodinek je bezpochyby inspirován tím, který u svých chytrých hodinek používá Apple. Těšit se proto můžete na hranatý ciferník se zaoblenými hranami, který působí velmi elegantně. Pokud dáváte přednost kulatému ciferníku, lze doporučit Amazfit GTR 4

Předností Amazfit GTS 4 je také velmi nízká váha (pouhých 27 gramů), díky čemuž se na zápěstí příjemně nosí. My jsme měli v redakci možnost otestovat vyloženě dámskou variantu v růžovém designu, která na první pohled působí velmi žensky a dobře sedí na zápěstí. K dostání jsou však i univerzální, respektive unisex barvy. 

Kde koupit Amazfit GTS 4
Amazfit GTS 4
Hodnocení
3.9/5

Z hlediska materiálu Amazfit GTS 4 kombinují kvalitní hliník a polykarbonát. Řemínek je silikonový. 

K ovládání hodinek budete využívat dotyk. Na pravé straně je dále k dispozici otočná korunka, s níž se pohodlně pracuje a slouží pro pohyb v menu. 

První spuštění aneb jak hodinky uvést do provozu 

Amazfit GTS 4 ze všeho nejdříve nabijte pomocí přiložené nabíječky. Mezitím si do mobilního telefonu stáhněte aplikaci Zepp, která je zdarma dostupná v Google Play i App Store. Po otevření aplikace budete vyzváni k vytvoření uživatelského účtu

Poté se již můžete pustit do spárování zařízení. Na hodinkách se vám zobrazí speciální QR kód, který pomocí aplikace naskenujete. Poté spárování potvrdíte a chvíli počkáte, než se vše automaticky nastaví. 

Amazfit GTS 4 jsou kompatibilní s operačním systémem Android ve verzi 7.0 a novější a iOS ve verzi 12 a novější.

Operační systém Zepp OS

Chytré hodinky běží na operačním systému Zepp OS, pro který je charakteristický svižný chod a přehledné prostředí. Samozřejmostí je podpora češtiny a do hodinek si lze stáhnout i doplňkové aplikace. Bezkontaktní platby však neumožňuje. 

Přehledná mobilní aplikace

Pro spárování chytrých hodinek a mobilního telefonu slouží aplikace Zepp, která je dostupná v Google Play a App Store. Její předností je intuitivní rozhraní s podporou češtiny. Snadno si proto prohlédnete statistiky týkající se vašeho zdraví a pohybu.

Prostřednictvím aplikace si také můžete stáhnout nové ciferníky nebo miniaplikace do hodinek. Jedná se o velmi jednoduché aplikace, díky nimž si například uložíte narozeniny svých blízkých a hodinky vás na ně poté upozorní. 

Funkce Amazfit GTS 4

Amazfit GTS 4 si skvěle poradí s monitoringem zdraví a sportovních aktivit. Kromě toho však budou vaším pomocníkem i při komunikaci. A dámy ocení funkci pro sledování menstruačního cyklu. Na druhou stranu hodinkám chybí třeba navigace. 

Základní funkce pro monitoring zdraví

Chytré hodinky Amazfit GTS 4 skvěle poslouží pro monitoring vašeho zdraví. Bez problémů změří počet ušlých kroků v průběhu dne, stejně tak i vaši tepovou frekvenci nebo aktuální okysličení krve. Poradí si také s monitoringem vaší stresové zátěže a jejich součástí jsou dechová cvičení, která vám pomohou se v průběhu hektického dne uklidnit. 

Oceníte je i při spánku

Amazfit GTS 4 si rovněž poradí se sledováním vašeho spánku. Po probuzení si budete moct prohlédnout, jak dlouho trvaly jeho jednotlivé fáze. Praktickou funkcí je chytrý budík, který můžete aktivovat a hodinky vás probudí v lehké fázi vašeho spánku před vámi nastaveným časem. Pokud by z nějakého důvodu lehkou fázi nedokázaly identifikovat, probudí vás přesně ve zvolený čas. 

Měření hodnoty PAI

Stejně jako Amazfit GTS 4 mini, i tato varianta si poradí s měřením skóre PAI (Personal Activity Intelligence). V rámci PAI se vyhodnocuje fyzická aktivita s ohledem na vaši zdatnost. Hodinky berou v úvahu tepovou frekvenci, intenzitu aktivity, ale i vaše fyziologická data. 

Měření hodnoty PAI
Měření hodnoty PAI

Ideální pomocník při sportu

Stejně jako jiné chytré hodinky, i Amazfit GTS 4 využijete pro monitoring sportovních aktivit. V nabídce jich na vás čeká více než 150 a máte tedy rozhodně z čeho vybírat. 8 sportů dokonce dokáží rozpoznat automaticky. Využít můžete i takzvaného asistenta cvičení, který vás upozorní třeba na uplynulý čas. 

V průběhu cvičení se vám na displeji zobrazí uplynulý čas, tepová frekvence a množství spálených kilokalorií. Ovládat můžete také hudbu. Jinak ale hodinky v průběhu cvičení nelze používat k ničemu jinému. Po ukončení cvičení vám hodinky poskytnou shrnutí vašeho výkonu

Kde koupit Amazfit GTS 4
Amazfit GTS 4
Hodnocení
3.9/5

Hodinky vám také bez problémů zobrazí data týkající se maximálního příjmu kyslíku (Vo2 Max), tréninkové zátěže a doby potřebné pro regeneraci před další aktivitou. 

Pohodlné vyřízení hovoru

Velkou předností těchto hodinek je možnost pohodlného telefonování přímo z hodinek. Tuto funkci mohou využívat uživatelé mobilních telefonů s Androidem i iOS. 

Hodinky vás také upozorní na příchozí notifikace. Co se týče odpovědí na zprávy, nastává tady zásadní rozdíl. Majitelé mobilních telefonů s Androidem totiž mohou na příchozí zprávy odpovědět pomocí přednastavené odpovědi nebo emoji, příznivci iPhonů ale mají smůlu. Notifikace jim sice dorazí, ale na zprávy nijak zareagovat nelze. 

Ve videu níže můžete vidět jak je telefonování, resp. komunikace prostřednictvím chytrých hodinek jednoduchá a hlavně svižná.

Poslech hudby

Tyto chytré hodinky mají 2,6GB úložiště, do kterého si můžete přes aplikaci Zepp nahrát hudbu, audioknihy a podcasty. Hudbu lze přehrávat buď rovnou z hodinek, nebo si k zařízení navíc připojit bezdrátová sluchátka. Úložiště je o 0,3 GB větší než u modelu Amazfit GTR 4. Pokud je to pro vás důležitý parametr, určitě o něco větší úložiště oceníte. 

Sledování menstruačního cyklu

Ženy ocení funkci pro sledování menstruačního cyklu. Nejprve vás hodinky vyzvou k tomu, abyste zadali datum své poslední menstruace a obvyklou délku periody. Poté vás již budou upozorňovat na to, že nastalo datum vaší menstruace nebo plodné období

Sledování menstruačního cyklu
Sledování menstruačního cyklu

Další funkce

Mezi doplňkové funkce hodinek lze zařadit například předpověď počasí, stopky, možnost zadávání hlasové poznámky, časovač Pomodoro či funkci pro fotografování na dálku. Do hodinek si také můžete uložit své členské karty. 

Jaké senzory hodinky nabízí?

Co se týče senzorové výbavy, mohou se tyto chytré hodinky pochlubit:

 • snímačem tepové frekvence a okysličení krve,
 • akcelerometrem pro detekci pohybu,
 • barometrem pro měření atmosférického tlaku
 • a GPS, gyroskopem, Glonass a Galileo pro navigaci.

Senzory tedy odpovídají cenové hladině, v níž se tyto smartwatch pohybují. Dražší Samsung Galaxy Watch 5 si navíc poradí například s měřením tepu a EKG. A Apple Watch 8 dokonce dokáží měřit tělesnou teplotu pro monitoring ženského zdraví. 

Dostatečně velký a přehledný displej

Stejně jako Amazfit GTS 3, i tento novější model nabízí dostatečně velký AMOLED displej s úhlopříčkou 1,75” s rozlišením 390 × 450 px. Varianta Amazfit GTS 4 mini poté nabízí o něco menší displej s úhlopříčkou 1,65”. Nechybí ani funkce Always-On, díky níž budete mít neustále přehled nad aktuálním časem. 

Displej hodinek je chráněn pomocí chemicky tvrzeného sklíčka. Předností hodinek je také podpora automatické regulace jasu. Celkový dojem poté pomáhá dotvářet povedená grafika, díky níž není problém se v rozhraní zorientovat. 

Pokud hledáte chytré hodinky s kulatým ciferníkem, možná vás zaujmou Amazfit GTR 4

Displej s funkcí Always-On
Displej s funkcí Always-On

Na baterii vydrží až 30 dní

U Amazfit GTS 4 se mezigeneračně dočkala vylepšení také baterie. U Amazfit GTS 3 činila kapacita baterie 250 mAh, u Amazfit GTS 4 se jedná o 300 mAh. Díky tomu se zvedla i celková výdrž baterie na maximálně 30 dní (v případě úsporného režimu).

Běžná výdrž baterie dosahuje 8 dní, v rámci našeho testování jsme se dostali na týdenní výdrž baterie. S nepřetržitě spuštěnou GPS srazíte výdrž baterie na pouhých 16 hodin. Verze Amazfit GTS 4 mini dokáže vydržet až 45 dní na jedno nabití, běžná výdrž se pohybuje kolem dvou týdnů. 

Kde koupit Amazfit GTS 4
Amazfit GTS 4
Hodnocení
3.9/5

K nabíjení těchto hodinek slouží přiložený magnetický napájecí kabel. Plného nabití dosáhnete zhruba za dvě hodiny. 

Odolnost

Amazfit GTS 4 jsou stejně jako jejich předchůdce voděodolné do hloubky 50 metrů. To znamená, že si je můžete vzít bez obav s sebou do sprchy či bazénu. 

Závěr –⁠ komu bychom Amazfit GTS 4 doporučili? 

Chytré hodinky Amazfit GTS 4 bychom doporučili osobám, pro které není důležitý pouze monitoring zdraví a sportovních aktivit, ale i možnost komunikace. S tímto zařízením totiž pohodlně vyřídíte hovor, ať už máte mobilní telefon s Androidem nebo operačním systémem iOS. Pro příznivce Androidů je navíc připravena funkce přednastavených odpovědí na příchozí zprávy.

Amazfit GTS 4 dále zaujmou dostatečně velkým AMOLED displejem s funkcí Always-On a podporou češtiny. Změří vám tep, okysličení krve a také budou monitorovat váš spánek. Využít můžete funkci chytrého buzení a hodinky umí i rozpoznat vybrané sportovní aktivity včetně silových tréninků.

Z hlediska nevýhod lze zmínit snad jen omezenou dostupnost funkcí pro uživatele iPhonů. Jak jsme již zmínili, na příchozí zprávy v tomto případě nijak nezareagujete. A mezi nedostatky lze zařadit také to, že Amazfit nepodporuje bezkontaktní platby.

Recenze: chytré hodinky Amazfit GTS 4
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Operační systém
 • Kompatibilita
 • Poměr cena/výkon
3.9

Chytré hodinky, z nichž můžete telefonovat

Amazfit GTS 4 přináší oproti svému předchůdci jednu zásadní změnu. Nově podporují funkci telefonování a pomocí hodinek lze tak pohodlně komunikovat. Uživatelé mobilních telefonů s Androidem dále mohou využívat funkci přednastavených odpovědí. Pro iPhony bohužel tato funkce dostupná není.

Chytré hodinky také zaujmou dostatečně velkým AMOLED displejem s funkcí Always-On a přehledným rozhraním. Dokáží rozpoznat vybrané fyzické aktivity, změřit vaši tepovou frekvenci, okysličení krve a také vás probudit v lehké fázi spánku.

Klady

 • AMOLED displej
 • Funkce Always-On
 • Podpora telefonování
 • Přehledné rozhraní
 • Podpora češtiny
 • Rozpoznání cvičení
 • Pokročilé sportovní ukazatele
 • Chytrý budík

Zápory

 • Na zprávy lze odpovědět pouze s Android telefonem
 • Nepodporuje bezkontaktní platby
 • Slabá rozšiřitelnost dalšími aplikacemi
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
4.7/5 - (4 hodnocení)
1 komentář – Recenze: chytré hodinky Amazfit GTS 4
 1. Dobrý den, prosím kde najdu na hodinkách QR kód.? Mám nový telefon a nemůžu najít QR kód. Předem moc děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky Amazfit GTS 4
Amazfit GTS 4
Hodnocení: 3.9/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram